Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz strumieniowy vs DAC


shukenja

Rekomendowane odpowiedzi

ADM nie bardzo znam.

 

AMD - no właśnie - to może warto poznać. Tak jak pisałem wcześniej - tu nie chodzi o przechwałki - ale od czasów 3DNow! i MMX, od czasów Pentium Pro - AMD zawsze była platformą cenowo najbardziej opłacalną. Był nawet czas, gdy to Intel gonił. Do HTPC tylko AMD - sam Pan pisze, że i3 drogi. Panie :) Wszystko można przełknąć, tylko, czy jest sens :) IMO CPU w HTPC musi być energooszczędny - a tak to każdy się nada - byle jak najtańszy:) Zastanawiam się też nad ARM'em. Jak znajdę płytę z ARM'em i jakąś integrą z cyfrowym wyjściem to nawet AMD odpada:) Wtedy pobór prądu będzie Bardzo niski. Dlatego właśnie ciągle myślę nad idealnymi bebechami do tej obudowy.

 

fc5ws-evo-025-025-b.jpg

 

To jest wersja EVO srebrna, bez szpary na napęd (zbędny) z lepszymi rozwiązaniami i USB z boku fajnie wciśnięte pomiędzy żebra.

 

 

czy tylko mi sie nie wgralo zdjecie / link? o jaka obudowe chodzi?

 

Cały czas mówimy o firmie Streacom - napisałem, że też bee ją ściągał.

wydaje sie ze (szczegolnie na tak "oczyszczonej" maszynie jaka planujesz) usb jest dobrym (lepszym?) rozwiazaniem. wiekszosc DACow obsluguje ten standard, jest wiele "za" (polecam poczytac wiele wypowiedzi SlawkaR o sabre, buforach, jitterze - temat o jplay zdaje sie - tylko pozornie strata czasu :) ).

 

Proszę nie ironizować. Tematu "oczyszczenia" PC nie poruszam. Jak już powiedziałem - nie wierzę w świętego Mikołaja, wróżki, krasnoludki, duchy i inne cuda na kiju.

Uważam, że w HTPC z aluminium, z zewnętrznym zasilaczem, Linuksem i dźwiękiem wypuszczonym cyfrowo (nie ma to teraz znaczenia, czy SPDiF, czy USB) żadnych Voodoo nie będzie. 99% ludzi używa jedynego słusznego systemu. Właśnie także na nim piszę. Mam odpalony iRiver (od wczoraj go testuję - jak na razie strzał w 10!) - i co jakies WASABI, ASIA, KASIA i tam terelele :) Po co to komu, jak i tak tu trzaśnie, tam coś stryknie. Na tym samym sprzęcie pod Linuksem - cisza, nic. Teraz na Win jest lepiej niz z 10 lat temu - ale wciąż to tylko jedyny słuszny (a czy najlepszy?:P) system. Dlatego Dźwięk tylko na Linuksie lub Mac.

 

Ja polecam protestować :) Czytać można i należy, ale TRZEBA sprawdzać samemu.

 

ja to widze tak ze zainstalowac trzeba jakis standardowy system (zakladajac ze maszyna jest wydajna - terminale chyba odpadaja w tym wypadku), z domyslnie uruchamianym np xbmc, foobarem, (itunes?)... cos od mediow

 

Jest prościej :) takie dystrybucje z MythTV albo Ubuntu Studio lub podobne - są przystosowane prawie out of the box do Media HTPC. Tylko nie zrobią tego, co soft w CA SM6 :)

 

i za pomoca telewizora nawigujemy jak w normalnym pc

 

Przepraszam bardzo, ale widać, że Pan chyba nigdy nie miał HTPC :) Sterowanie z TV to MA Ka BRa :) na prawdę - przetestowane :)

 

Rozwiązania są dwa:

  1. Albo takie coś z dotykowym ekranem:

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ponad 4k PLN za samą obudowę - mniejsze ekrany są także do kitu - przetestowane - Co taki ekran daje - ano paluchem sobie ustawiamy - rozwiązanie dla mnie średnie
  2. Obsługa iPadem/iPhonem - jeśłi jest edycja playlist i dodawanie utworków "w locie" - to jest wszystko :) - wg mnie to jest najwygodniejsze rozwiazanie. Głośnościa sterujemy we wzmacniaczu.

do tego przydalaby sie jakas bezprzewodowa mini klawiatura z touchpadem,

 

i znowu :) wyobraża Pan sobie siedzieć z tym na fotelu na kolanach ? ja mam i muszę ławę podciągac i monitor. Dlatego chcę to zmienić.

 

albo jak ktos ma tablecik - aplikacja z drugim pulpitem. ja testowalem kiedys apke na androida ktora mozna bylo sterowac kursorem muszy i gdy kliknelo sie w pole np adresu w przegladarce rozwijala sie klawiatura, jakos to dzialalo - na poczatek mozna sprobowac.

 

iPad o tak - to najlepsze rozwiązanie - ale raczej nie polecam VNC i tego podobnych klikań myszką na ekranie TV :) W ogóle TV odpada - na TV to możemy sobie film obejżeć. Zapewniam - odpalanie TV za każdym razem, gdy sobie chcemy utwór dodac, czy playlistę zmienic....... koszmar.

 

Wspomniany tutaj Mpod/Mpad i programy takie jak Remote (do itunes) MMote do foobara to jest to. Polecam przetestować.

 

w tym monuelu udalo Ci sie pasywnie schlodzic procesor o tdp 140w? jaki uzyles radiator? czy byly wentylatory w obudowie? napisz cos wiecej...

sadzilem ze aluminium nie jest tu tak istotne, najwazniejsze aby obudowa miala radiatory po bokach i rurki odprowadzajace do nich cieplo procesora...

 

 

:) nie no jak :) NOCTUA :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zasilacz to był bequiet - nie pamietam seri - ale to był i jest (bo go nadal mam) NIESŁYSZALNY.

 

Wentylatory były - 1 noctua na CPU, 1 z przodu i tyle. Generalnie można było ściągnąć wentylator z CPU - ale gdyby nonstop 4 rdzeniowiec chodził na pełnych obrotach, to smażone jajka gwarantowane. Ale po roku czasu z tego rozwiązania zrezygnowałem :) Denerwowało mnie to, że do grania w Starcrafta musiałem ściagać górną płytę :)

 

najwazniejsze aby obudowa miala radiatory po bokach i rurki odprowadzajace do nich cieplo procesora...

 

Nie - najważniejsze jest to, żeby cały układ pracował w jak najniższej temperaturze. Wtedy i jest cicho i zakłócenia mniejsze i dłużej elektronika pożyje. A to jak zapewnić mniejsza temperaturę... To już inna sprawa. Oczywiście Aluminiowa obudowa jest najlepsza. Ale trzaba pamiętać o wentylacji. Wtedy pojawia się probelm wentylatorów. Testowałem wiele. Może teraz są lepsze i ciszcze, ale Fander i Noctua są dla mnie dabest. Noctua jest głośniejsza. Fander da się tak skręcić, że ło cho cho - tylko Fander to taniocha - po 2-3 latach zaczyna lekko terkotać. Mam ich 3 (miałem) jeden po 2 latach sie rozterkotał, 2 są nadal i jeden teraz po 4 latach słyszę, że leciutko (jak się ucho przyłoży - terkocze) - Noctua... Mam tego sam nie wiem ile. Nie terkoczą. Ale czy się je opłaca? Wg mnie nie. Cena zabójcza. Lepiej Fandery - zacznie świrować, kupić następny i po sprawie.

 

Pozdrawiam . mmuszę podążyć tropem ARMa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik grzeseik dnia 04.10.2012 - 11:09 napisał

wydaje sie ze (szczegolnie na tak "oczyszczonej" maszynie jaka planujesz) usb jest dobrym (lepszym?) rozwiazaniem. wiekszosc DACow obsluguje ten standard, jest wiele "za" (polecam poczytac wiele wypowiedzi SlawkaR o sabre, buforach, jitterze - temat o jplay zdaje sie - tylko pozornie strata czasu :) ).

 

Proszę nie ironizować. Tematu "oczyszczenia" PC nie poruszam. Jak już powiedziałem - nie wierzę w świętego Mikołaja, wróżki, krasnoludki, duchy i inne cuda na kiju.

 

nie wazne w co wierzymy :)

chodzi o zaklocenia elektryczne i tyle. one maja wplyw na prace procesorow dzwieku i tym bardziej sekcje analogowe. oczyszczanie, o ktorym pisze tyczy sie walsnie tej kwestii i najwazniejsze w tym jest dobry zasilacz oraz pozbycie sie wentylatorow i hdd, które maja silniczki elektryczne.

 

Mam odpalony iRiver (od wczoraj go testuję - jak na razie strzał w 10!)

chyba jRiver? i on kosztuje 50$ z tego co sie orientuje... to ja wole juz te pieniadze na i3 przesunać...

 

Sterowanie z TV to MA Ka BRa

 

nie zrozumielismy sie... ja TV nie chce dopoki slucham swoich zasobow muzycznych + radia internetowego ewentualnie. wtedy odpowiednia apka na smartfona i jest bardzo fajnie.

ale tez sa rozwiazania bardziej niestandardowe - gdzie nie mamy specjalnej aplikacji, ale tez zaden player rowniez tam nie trafi. i wtedy jednak trzeba sie posluzyc przegladarka, klawiatura i mysza... dostepne sa rozne mini klawiaturo-myszko-pady. nie pamietam teraz producenta to konkretnie nie wskaze.

tak samo z wieloma stronami streamingujacymi tresci wideo. wiele z nich obslugiwanych jest tylko przez przegladarke i potrzebna bedzie przynajmniej mysz. albo ekranik dotykowy z vnc. ja zamierzam korzystac z takich funkcji i dlatego wspominam. jednak jeszcze raz powtarzam: do postawowej fukncjonalnosci sterowanie androidem, zadnego wspomagajacego wyswietlacza.

 

Wentylatory były - 1 noctua na CPU, 1 z przodu i tyle.

ze zacytuje - profanacja!

bardzo chcialbym osiagnac calkowicie pasywny system - bez wentylatorow. dodatkowo wspomniana nocuta (i ze niby i3 jest drogi!) i jej podobne sa bardzo duze. do wspomnianego streacoma sie nie zmiesci.

 

rowniez pozdrawiam,

czekam na doniesienia co z ARM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wazne w co wierzymy :)

chodzi o zaklocenia elektryczne i tyle. one maja wplyw na prace procesorow dzwieku i tym bardziej sekcje analogowe. oczyszczanie, o ktorym pisze tyczy sie walsnie tej kwestii i najwazniejsze w tym jest dobry zasilacz oraz pozbycie sie wentylatorow i hdd, które maja silniczki elektryczne.

 

tak - ale to już mam załatwione - to nie problem - są jeszcze inne VooDoo w stylu filtrów SATA (jak na Computer audiophile) - o tym na razie nie myślę.

 

chyba jRiver? i on kosztuje 50$ z tego co sie orientuje... to ja wole juz te pieniadze na i3 przesunać...

 

wersja trial za darmo. Polecano mi ten program na tym forum i przyznam szczerze: Dziękuję polecającym. Używałem już masy playerów na Linuksie i Win. Ale JRiver (och ta literówka :) jest pretendentem do króla (bynajmniej na Windows).

 

 

dostepne sa rozne mini klawiaturo-myszko-pady. nie pamietam teraz producenta to konkretnie nie wskaze.

 

Np. IMoon ma takie coś, - ich pilot to plastykowa tandeta - ich klawiatury nie miałem - ale nie oczekiwałbym od niej zbyt wiele.

 

wiele z nich obslugiwanych jest tylko przez przegladarke i potrzebna bedzie przynajmniej mysz. albo ekranik dotykowy z vnc. ja zamierzam korzystac z takich funkcji i dlatego wspominam. jednak jeszcze raz powtarzam: do postawowej fukncjonalnosci sterowanie androidem, zadnego wspomagajacego wyswietlacza.

 

Tak. Od czasu do czasu można odpalić. i tu mnie boli, że taki CA SM6 ma te serwisy spięte razem i BA! Konfiguracja jest możliwa nawet przez przeglądarkę!. W HTPC trzeba by się nagłówkować. Teoretycznie wszystko się da zrobić :) a czasami gotowe rozwiązania leżą tuż obok.

 

Taki JRiver .... Pomijam inne funkcje - skupię się tylko na jednej fajnej w HTPC - ma możliwość wysłania wizualizacji, albo cover art na konkretny monitor! Co to daje? Ano to, że w obudowach z wyświetlaczem (pomijam,ze wg mnie to przerost formy nad treścią - sprawdzone) można sobie bezpośrednio na naszą obudowę obraz wysłać i nie martwić się ustawieniami systemowymi. Przynajmniej w teorii - ale dlaczego nie wierzyć twórcom jRiver.

 

Na Allegro są fajne embeded moduły z ARMem + ekran LCD :) Można np sobie "HTPC" w ścianę wmontować. Ma to wyjście USB. i port ethernet.:)

 

potem to do DAC'ka - np takiego:

  1. Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  2. Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  3. Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chińskie jest piękne, bo tanie, piękne i bardzo dobre. Kupcie sobie taki lampowy DAC w PL :)

 

Ja bym sobie taki ściągnął do przetestowania. Do produktów zza Uralu mam 100% zaufanie.

 

 

I teraz zadajmy sobie pytanie? Czy za te piząze nie warto kupić CA SM 6 ? :) Jedyne co nam odpadnie to oglądanie filmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha! czyli wtedy jednak musiales zadbac by byl cichy (oraz najlepiej bez wentylatorow ani hdd). zanidbywalna jest wtedy jedynie kwestia wygladu.

 

HP terminale nie mają wentylatorów ani hdd, mają za to pamięć flash (od 16 do 512 MB w zależności od modelu). 512MB spokojnie wystarczy na taki system jak voyagempd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminal to komputer, słabszy procesor, za to brak wiatraków.

 

O.K! - czy jest tam HDD, jaka wielkość ?

czy można na nim zainstalować:

1) DBpoweramp

2) JRiver mc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K! - czy jest tam HDD, jaka wielkość ?

czy można na nim zainstalować:

1) DBpoweramp

2) JRiver mc

To jest pytanie czy na komputerze 400Mhz-800Mhz (ale są i lepsze) można postawić windowsa i czy to w ogóle ma sens.

W każdym razie te terminale nie mają dysku twardego tylko flashe od 16-512 MB. Można dostać też flashe 1GB ale to już trochę kosztuje. Ew. można zainstalować system na dysku usb, ale nie wiem czy windows na pozwala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie uruchomiłem MPD (przy asyście preziego, dzięki!!!) w wesji Voyage MPD 0,9 na terminalu HP HP THIN CLIENT T5630W 1GHz uC, 1GB Ramu i 2GB flash.

Terminal pracuje z Xmosem Wave IO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nowa wersja MPD na wsparcie dla XMOS i przy odtwarzaniu 192kHz użycie uC to zaledwie 15%. Wszystko sterowane przez klienta PC GMPC i Andoidowego Droid MPD Klient.

 

Kasa wydana na terminal śmieszna 156zł :) - najlepiej wydane pieniądze w całym moim systemie :)

 

w weekend zrobie poważniejsze odsłuchy to podzielę się wrażeniami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedną rzecz już wiem prawie na pewno - w poborze mocy Wygrywa:

  1. CA SM 6 - MAX 35W (StandBy 0.5W) - czyli pewnie w normalnym użytkowaniu mniej niż 30W
  2. Platforma AMD nieco więcej niż te 35 w trybie idle :( - jak się postaram, to może po zmniejszeniu napięcia coś wyjdzie z tego. Ale
  3. Platforma intel jeszcze więcej. Tak jak pisałem - Intel do grania.

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli ktoś ma link do innych testów, to bardzo proszę. Generalnie to trzeba patrzeć, co oni tam wkładają. W tym teście były jakieś RAMY z JOWISZA - ludzie... najlepsze RAMY są gołe a z marki to KINGSTON... Sam używam Patriota tylko dla tego, że miał w dobrej cenie 2x8GB (400PLN to jak za darmo).

 

Rozeznałem się z ARMami - generalnie są tylko systemy embeded. Trzeba by było się z tym namęczyć :) Także ARM raczej odpada. Ale pod względem poboru prądu to bylaby jedyna szansa doścignięcia CA SM6.

 

Zacząłem czytać zestaw polecany przez Computer Audiophile . >>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

i w najważniejszych rzeczach moje i ich założenia są identyczne.

 

 

 

  1. Absolutely silent
  2. Capable of great sound
  3. Great looking
  4. No moving parts
  5. Fairly inexpensive
  6. No legacy components
  7. Easy to operate (Directly or Remotely)
  8. Easy to assemble / install (Assembly / installation by one's self or Assembly / installation by local computer shop, son, daughter, neighbor, or friend)
  9. Small size
  10. Low power consumption
  11. Low heat
  12. Accept an add-in card for audio or additional capabilities. Hardware & Software must accept appropriate add-in cards
  13. Play 16/44.1, 24/44.1, 24/88.2, 24/96, 24/176.4, and 24/192 all bit perfect.

 

pogrubiłem moje priorytety. Punkt 13 jest jakby oczywisty i dlatego nie jest dla mnie istotny przy samej konstrukcji HTC.... Generalnie, w razie problemów zajmie się tym DAC. Punkt 8 jest dla mnie nieistotny. Punkt 6 bez znaczenia. Punkt 12 nie jest wymagany - ale lepiej, aby był spełniony (na przyszłość:P)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Even with an energy-efficient AMD A8-3800 65 W processor inside its power consumption is still higher than the power consumption of LGA 1155 platforms with similar computational performance. And taking into account that Intel can also offer 35 W CPUs, the superiority of solutions from Intel becomes undeniable.

 

Cytat z :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście ja nie chcę wsadzać A8 - tylko najtańszego A4 - powinno się go dać "ściągnąć" w dół z napięciem.

 

Chyba będę musiał przeprosić intelowców. Pojawił mi się na horyzoncie chyba najlepszy pomysł: intel Atom. Wydajnościowo to.... hmmm no właśnie... Chyba muzykę pociągnie :) Obawiam się, że nie pociągnie filmów FullHDw3D. Pojawiła się też spora szansa na pobicie CA SM6 w energooszczędności. O ile na 100% platforma intela jest gorsza pod względem APU, czy zintegrowanych grafik - o tyle w muzycznym HTPC jest to parametr istotny na tyle, ze lepiej wybrać wersję bardziej energooszczędną :) Przy założeniu, że Atom będzie miał TDP na poziomie kilku Watów - energooszczędność powinna być bardzo duża. Wtedy najlepiej zainstalować na tym jakiegoś wyspecjalizowanego Linuksa - czyli "obrośniętego dodatkowym softem" MPD - albo MythTV (lub coś innego).

 

Robi się coraz ciekawiej :)

 

Żeby osiągnąć przyzwoity dźwięk można wcisnąć do środka Asus Xonar ST, albo DACa DIY (sama płytka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no widzisz!

atom bedzie rzeczywiscie jednym z najbardziej energooszczednych. a one maja grafike zintegrowana?

za twoja rekomendacja przyjrzalem sie ADM - i to sa kompormisu niestety.

np. taki e2-1800 jest energooszczedny (18W TDP), ale obawiam sie ze jak dla mnie za malo wydajny (jak rozwazasz atoma to i tak moze byc lepsza opcja)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jesli juz zupelnie stawiasz na muzycznosc to sprawdz rapsberry pi. byl o nim watek. fajne to, tanie, malutkie...

 

ja jednak ciagle za lidera uwazam i3-3220T

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD :) nie ADM :) Analog Devices Micro ?:) Tożto profanacja :) Firma istnieje na rynku procesorów x86 od ponad 15 lat - a może i więcej. Zresztą bardzo dobrze konkuruje z intelem.

 

 

Jest jeszcze procesorek VIA

 

15-16W w idle dla platformy i nawet windows 7 na nim odpalili.

 

Wsadzenie procesora z laptopów, to też wyjście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD! wstydzik... ja niestety bardzo duzo literowek robie. staram sie sprawdzac te błedy ze dwa razy, ale wychodzi jak wychodzi...

urwanie glowy z tymi procesorami. ja jednak zdecydowalem ze ponizej pewnej mocy nie schodze... zostaje mi wybor między i3 a A6/A8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem czy to już było - nie wiem - jakoś nie wierze w tą jakość....

 

A co sądzicie Panowie o takim Dacku ? S.M.S.L SMSL SD-1955+DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jest tez na Allegro.

 

Przeglądam dalej te płyty. Generalnie Atom i AMD zecate (procesory zintegrowane z mini-ITX wyglądają BARDZO obiecująco. Chyba da się spokojnie zjechać z poborem prądu poniżej 30W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie czy na komputerze 400Mhz-800Mhz (ale są i lepsze) można postawić windowsa i czy to w ogóle ma sens.

 

Czyli ten HP "robi" tylko za odtwarzacz ?

Ripowanie płyt na innym komputerze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten HP "robi" tylko za odtwarzacz ?

Ripowanie płyt na innym komputerze ?

Nie wiem co rozumiesz za komputer. To gra ludziom bez klawiatury i bez monitora. Samo urządzenie jest małe a linux ma wbudowane zdalne zarządzanie więc po podstawowym zainstalowaniu systemu i sieci odpinasz klawiaturę i monitor i do urządzenia podłączasz zasilanie, kabel sieciowy oraz kabel usb do konwertera i dekujesz gdzieś w pobliżu DACa. Nie bardzo wiem jak i po co chciałbyś do tego podłączyć cdrom, ale ripować się da tyle, że potrwa to dłużej.

 

Założenie jest takie: ripujesz na komputerze biurkowym (laptopie czy co tam masz), wrzucasz na NAS, słuchasz na terminalu sterując nim zdalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do niedawna istniały różne szkoły odmiany tego słowa. Najpopularniejsza głosiła, że jedyna poprawna wersja to "-x" zamienione na "-ks" we wszystkich przypadkach oprócz mianownika. Tymczasem jakiś czas temu Rada Języka Polskiego to unormowała. Poprawna deklinacja wygląda następująco:

 

Liczba pojedyncza:

M. Linux

D. Linuxa lub Linuksa

C. Linuxowi lub Linuksowi

B. Linuxa lub Linuksa

N. Linuxem lub Linuksem

Ms. Linuxie lub Linuksie

W. Linuxie lub Linuksie

 

Liczba mnoga:

M. Linuxy lub Linuksy

D. Linuxów lub Linuksów

C. Linuxom lub Linuksom

B. Linuxy lub Linuksy

N. Linuxami lub Linuksami

Ms. Linuxach lub Linuksach

W. Linuxy lub Linuksy

 

Podobnie postępujemy odmieniając inne słowa zakończone w formie podstawowej na "x", np. "Unix".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przyznam szczerze, że jestem zdziwiony - zawsze myślałem, że tylko M jest Linux, Unix, a reszta ks.

Ale proszę pamiętać, że Linux pisze się zawsze wielką literą. Nie chcę zabrzmieć jak jakiś nauczyciel :) - ale razi mnie pisanie nazwy mojego ukochanego systemu małą literką :)

 

Pomyślałem sobie, że może rzeczywiście.... Pójście drogą "na bogato" nie jest jedyną słuszną drogą. Może ktoś byłby zainteresowany wersją z obudową tańszą, niekoniecznie z aluminium... Może są jakieś dobre z plastiku. Można by tutaj powklejać linki. Z tego, co przejrzałem to jest tego sporo. Nigdy takich nie używałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam swoje zdanie :) Chwila zwątpienia w AMD się opłacała. Platforma Brazos jest nie do pobicia. Energooszczędność, cena, wydajność. AMD ciągle górą i tak ma być. Także mam na razie dwa modele płyt ze zintegrowaną grafiką. Pobór prądu powinien być mniejszy niż 20W przy słuchaniu muzyki. Jest dobrze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to jest mój cel :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale proszę pamiętać, że Linux pisze się zawsze wielką literą. Nie chcę zabrzmieć jak jakiś nauczyciel :) - ale razi mnie pisanie nazwy mojego ukochanego systemu małą literką :)

Ale wierny mu nie jesteś. Ja używam wyłącznie linuksa i netbsd i wolno mi więcej ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ... zabolało. Powód jest jeden - może Wam się wyda blachy i śmieszny...

 

Od chyba 2002 roku używałem TYLKO Linuksa (Ubuntu, Gentoo i Debian). Kilka lat wcześniej (Suse 6) wszedłem w ten świat, ale Windows był zainstalowany obok Linuksa. Wtedy to właśnie po raz pierwszy USŁYSZAŁEM różnicę w jakości dźwięku - na korzyść Linuksa. Wtedy była to dziwna sprawa.

Nie grałem w żadne gry za wyjątkiem Starcrafta oczywiście. Jako wielki fan Starcrafta - miałem go zainstalowanego po Wine - więc Windows nie był mi potrzebny.

 

No ale pojawił się Starcraft II - uruchomienie tego sprawiało problemy. musiałem się przesiąść na Windows 7 (wreszcie dobry Windows, trzeba to przyznać).

 

Cały czas jednak się męczę, żeby porządnie odpalić SCII na Linuksie i znów uwolnić się od Windowsa.

Był jeszcze drugi powód - Asus Xonar HDAV nie działa w Linuksie po HDMI.

No ale teraz się tego pozbywam :) No i pojawił się ten pomysł z MPD - jak to wszytko wypali - to Adi os Majkrosoft.

 

Widzę strasznie duży potencjał w MPD + sterowanie iPhonem - wreszcie uwolnię się od monitora/telewizora, myszki i klawiatury bezprzewodowej - które to są bardzo ŚREDNIM pomysłem - a posiadam DiNovo Edge + Performance Mouse MX. Wywalić mojego 6rdzeniowego potwora z 16GB RAM i kupą SSD, UPSem z salonu i zastąpić to HTPC obsługiwanym iphonem - bezcenne :)

 

 

Odnośnie bebechów na razie mam 3 płyty na oku:

  1. Zotac E350ITX-A-E
  2. MSI E350IA-45 lub MSI E350IS-E45
  3. ASRock E350M1

Wersja 1 to "na bogato". Jest najbardziej energooszczędna - do kupienia na Ebaju za ponad 600 PLN. Ma WiFi. Pasywne chłodzenie do wywalenia w połączeniu z obudową Streacom.

Wersja 2 to pośrednia wersja. Pobiera nieco więcej. Nie dostępna w PL

Wersja 3 to tania opcja na początek. Oczywiście radiator i wentylator do wywalenia. Cena BARDZO ZACHĘCAJĄCA i płyta dosyć energooszczędna.

 

Generalnie wersję 3 chciałbym na początek. A dla siebie - docelowo wersję 1 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście bym nie składał tylko kupił gotowy nettop np asusa do tysiaka można mieć fajnego na atomie z wyjściem hdmi i dekodowaniem wszystkiego HD, a pod usb klasycznie dac :)

 

ja też stałem przed podobnym dylematem i skończyło się na sbt :) sterowany z androida,,

teraz myślę o ewentualnym kupieniu nettopa i postawieniu xmbc tez sterowanym z androida

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ... zabolało. Powód jest jeden - może Wam się wyda blachy i śmieszny...

 

Od chyba 2002 roku używałem TYLKO Linuksa (Ubuntu, Gentoo i Debian). Kilka lat wcześniej (Suse 6) wszedłem w ten świat, ale Windows był zainstalowany obok Linuksa. Wtedy to właśnie po raz pierwszy USŁYSZAŁEM różnicę w jakości dźwięku - na korzyść Linuksa. Wtedy była to dziwna sprawa.

Nie grałem w żadne gry za wyjątkiem Starcrafta oczywiście. Jako wielki fan Starcrafta - miałem go zainstalowanego po Wine - więc Windows nie był mi potrzebny.

 

No ale pojawił się Starcraft II - uruchomienie tego sprawiało problemy. musiałem się przesiąść na Windows 7 (wreszcie dobry Windows, trzeba to przyznać).

 

Cały czas jednak się męczę, żeby porządnie odpalić SCII na Linuksie i znów uwolnić się od Windowsa.

Był jeszcze drugi powód - Asus Xonar HDAV nie działa w Linuksie po HDMI.

No ale teraz się tego pozbywam :) No i pojawił się ten pomysł z MPD - jak to wszytko wypali - to Adi os Majkrosoft.

 

Widzę strasznie duży potencjał w MPD + sterowanie iPhonem - wreszcie uwolnię się od monitora/telewizora, myszki i klawiatury bezprzewodowej - które to są bardzo ŚREDNIM pomysłem - a posiadam DiNovo Edge + Performance Mouse MX. Wywalić mojego 6rdzeniowego potwora z 16GB RAM i kupą SSD, UPSem z salonu i zastąpić to HTPC obsługiwanym iphonem - bezcenne :)

 

 

Odnośnie bebechów na razie mam 3 płyty na oku:

  1. Zotac E350ITX-A-E
  2. MSI E350IA-45 lub MSI E350IS-E45
  3. ASRock E350M1

Wersja 1 to "na bogato". Jest najbardziej energooszczędna - do kupienia na Ebaju za ponad 600 PLN. Ma WiFi. Pasywne chłodzenie do wywalenia w połączeniu z obudową Streacom.

Wersja 2 to pośrednia wersja. Pobiera nieco więcej. Nie dostępna w PL

Wersja 3 to tania opcja na początek. Oczywiście radiator i wentylator do wywalenia. Cena BARDZO ZACHĘCAJĄCA i płyta dosyć energooszczędna.

 

Generalnie wersję 3 chciałbym na początek. A dla siebie - docelowo wersję 1 :)

W swoich poszukiwaniach weź zatem pod uwagę wsparcie pod linuksa, bo skończy się jak z asusem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze Adrianie od nowa przeglad po procesorach zrobiles...

brazos jest ok, teraz zastepuje ja nowsza technologia wiec pewnie w dobrej cenie da sie wyjac...

 

tak sie zastanawiam: zamisat wyrzucac radiator, ktory dostaniesz wraz z plyta nie lepiej kupic tanszego streacoma fc1 (ten bez zeberek) - chlodzenie i tak wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest takie: ripujesz na komputerze biurkowym (laptopie czy co tam masz), wrzucasz na NAS, słuchasz na terminalu sterując nim zdalnie.

 

dzięki

 

i zastąpić to HTPC obsługiwanym iphonem - bezcenne :)

 

nie sądzę, optymalnym sterownikiem jest tablet (oszczędzajmy wzrok)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam: zamisat wyrzucac radiator, ktory dostaniesz wraz z plyta nie lepiej kupic tanszego streacoma fc1 (ten bez zeberek) - chlodzenie i tak wystarczy?

 

ta obudowa mi się nie podoba - wygląda jak puszka - obudowa HTPC z górnej półki musi mieć długość komponentów HiFi. Klienci zawsze się o taką pytali. inne cuda na kiju (niewymiarowe) cieszą się mniejszą popularnością. To po prostu musi wyglądać.

 

nie sądzę, optymalnym sterownikiem jest tablet (oszczędzajmy wzrok)

 

na razie mnie nie stać :P Muszę kupić jeszcze DACa - no i tego HTPC zrobić. W najbliższym czasie nie przewiduję zakupu iPada. Zresztą nie mam takiej potrzeby. Nie kupuje czegoś, czego nie wykorzystuję. Telefon do układania playlist powinien się nadać. Ale zobaczymy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przewiduję zakupu iPada

 

kto mówi o iPadzie ?

są tanie tablety na Androidzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś do mnie to nie przemawia. IPhone to iPhone - tak samo jak iPad to iPad a MacBook to MacBook - lepiej nie rozmawiajmy na ten temat, bo zaraz dojdzie to wojny :)

Uważam, że jak ktoś używa produktów Apple - to wie za co płaci. OK - koniec tematu - przyrzekam, że nie odniosę się do żadnych ataków :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przyrzekam, że nie odniosę się do żadnych ataków :)

 

śmieszny jesteś

 

sam kupiłem iPada, ponieważ używam Maca Mini (i tylko dlatego)

 

jednak, gdy w poniedziałek w robocie odpalam komputer z Win 7 to mi się banan na gębie sam robi - sprzęt jest niesamowicie szybki, wydajny i kompatybilny z "całym światem"

 

muzyki słucham z Maca, ale ....

 

nie mogę doczekać się Win 8 by zainstalować to ma moim ultrabook'u Toshiba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego śmieszy coś innego. Mnie śmieszy zbaczanie tematu i prowokacje. Prosiłem o nie prowokowanie. A tutaj zaraz atak. Nie ma to jak próba "oceny" danej wypowiedzi poprzez wypisywanie takich tekstów. Ciekawe czy twarzą w twarz by Pan tak napisał. Proszę o powrót do tematu. Zresztą Pan chyba nie przeczytał mojego wpisu - z niego jasno wynika, że używam produktów Apple i nie mam zamiaru używać innych podróbek w stylu Galaxy, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.