Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz strumieniowy vs DAC


shukenja

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego podstawa to kabel usb za 2.000 zł. Inaczej jitter znacznie degraduje dźwięk.

ja jittera nie słyszę i nie jestem w stanie wydedukować podobnych wniosków z własnych postów więc sarkazm proszę schować do kieszeni.

 

Jeśli jest konwersja cyfra-cyfra - to ja nie widzę możliwości zakłócenia tego procesu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to jest mierzalne zjawisko fizyczne i tyle w temacie. dotyczy przesyłu danych a więc, pośrednio - rejonu PC audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jittera nie słyszę i nie jestem w stanie wydedukować podobnych wniosków z własnych postów więc sarkazm proszę schować do kieszeni.

Ty mógłbyś z kolei schować swój egocentryzm. Stwierdziłem obiektywny i oczywisty fakt. Nie dedukuję tego z twoich postów ale z rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jittera nie słyszę i nie jestem w stanie wydedukować podobnych wniosków z własnych postów więc sarkazm proszę schować do kieszeni.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to jest mierzalne zjawisko fizyczne i tyle w temacie. dotyczy przesyłu danych a więc, pośrednio - rejonu PC audio.

 

ale co pan podaje :)

 

gdzie tam jest o USB :) ?

 

Pan w ogóle czytał te linki ? a szczególnie ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

 

P.S. Proszę o mierzalny jitter w kablach USB - przecież jasno się wyraziłem.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest mierzalne bo nie dotyczy zmian w strukturze informacji a jedynie jej charakterystyki.

na prawdę nie ironizuje - ale nie rozumiem. Mogę prosić o wyjaśnienie?

 

żeby jitter nie był Audio VooDoo potrzebuję na to naukowego dowodu. Pochylę się wtedy i przeproszę. Nie jestem Audio Ekspertem - mam prawo się mylić. Może z rozmachu wrzucam jitter i grające kable do jednego worka.

 

podałem wyjaśnienie a ty na to:

 

ale co \pan podaje :)

 

P.S. Proszę o mierzalny jitter w kablach USB - przecież jasno się wyraziłem.....

 

być może się nie zrozumieliśmy, ale z twoich postów wynikło że chciałeś dowodu i nazwałeś zjawisko jako voodoo, więc podałem kilka linków które jasno ukazują istotę zjawiska i potwierdzają że to nie voodoo.

jako że dotyczy to przesyłu danych (np przez NAS, albo z USB przez DAC) , dotyczy też przesyłu sygnału audio.

kwestia czy ktoś to słyszy czy nie to zupełnie inna sprawa. ja tego nie słyszę i nigdy bym w to nie inwestował, podobnie jak nie słyszę kabli, co nie zmienia faktu że inni słyszą i inwestują.

 

Ty mógłbyś z kolei schować swój egocentryzm

 

najwyraźniej nie masz pojęcia co oznacza egocentryzm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jogurtów nie pijam, agresywnych osobników omijam, polecam google i krople waleriany. ideą tematu były rozważania o pc audio więc przestań zaczepiać proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jogurtów nie pijam, agresywnych osobników omijam, polecam google i krople waleriany. ideą tematu były rozważania o pc audio więc przestań zaczepiać proszę.

 

Mam dedukować, że według ciebie krople waleriany poprawiają dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może poprawią twoje samopoczucie co poskutkuje tym że przestaniesz się czepiać.

a jak nie przestaniesz, zacznę twoje głupoty wycinać z tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może poprawią twoje samopoczucie co poskutkuje tym że przestaniesz się czepiać.

a jak nie przestaniesz, zacznę twoje głupoty wycinać z tematu.

Ale co jest głupotą? Pisanie o kroplach waleriany? O debianie? O mpd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy na "działalność" Jittera w usługach audio robiono nawet w połowie lat 90tych, np panowie z instytutu w Cambridge (nie mylić z firmą CA)

Adrian, jak Ci napisał kolega Antymalkontent, używajac słów Discomaniaka - Daleka droga przed Tobą w wielu kwestiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę :) ale przeżyłęm stres :) myślałem, że już zaczynają banować :) temat zamknięty był :)

 

Panowie mam gotowe bebechy do HTPC. Bardzo proszę o komentarze.

  1. Obudowa Streacom ST-FC5S EVO
  2. Płyta ZOTAC E350ITX-B-E
  3. CPU onboard
  4. RAM Corsair SO-Dimm DDR3-1333, CL9 - 4GB
  5. Dysk SanDisk Cruzer Extreme USB 3.0 16GB
  6. PSU onboard
  7. Streacom ST-IRRC + pilot

SUMA 1998 No niech będzie 2k PLN

 

Celowo dałem Pena USB 3.0 - powinno to dać oszczędność paru Wat. HTPC muzyczno-videowy nie musi być demonem szybkości a ten kij USB powinien być szybszy od HDD a kosztuje nic.

Jeśli ktoś chce dysk SSD - to można wsadzić nawet HDD. koszt za dopłatę za SSD od 200PLN.

 

Teraz system. Chyba Debian - instalowany ręcznie - bez zbędnych pakietów - albo jakieś distro oparte na MythTV. Oczywiście można Zainstalować Windowsa - tylko nie wiem czy da się na Pena.

 

Większość bebechów zamawiam z CaseKing.de

 

Dlaczego tak? dlaczego takie bebechy? Bo są bezapelacyjnie najlepsze :P

 

Taki HTPC będzie miał WiFI, USB 3.0, Pilota, możliwość obsługi telefonem, HDMI. itd - kogo to interesuje - można wymieniony sprzęt poczytać sobie.

 

Wersja z gorszą płytą ASrock, bez WiFi i USB 3.0 kosztuje 100PLN mniej więcwarto sobie zadac pytanie czy nie warto dopłacić :) Dlaczego tylko 100? A! Bo trzeba kupić zasilacz nanoPSU + zewnętrzy zasilacz - co kosztuje do 300PLN :) Także Zotac jest nie do po bi cia - szczególnie, że pobiera najmniej prądu.

 

Oczywiście 2k PLN to cena za same wnętrzności :) - Jak ktoś chcę mieć taki zestaw złożony + instalacja oprogramowania i konfiguracja >>>> cena za taką usługę jest spora :)

 

 

Daleka droga przed Tobą w wielu kwestiach.

 

Myślę, że jestem bliżej niż 99% ludzi na tym forum :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie, takim z częściami do komputerów - zapytać o podzespoły do zbudowania kompa bez wiatraka.

Otrzymałem odpowiedź: nie istnieją komputery bez wiatraka, a jeżeli istnieją to szybko się psują.

Ja im na to, mój Mac Mini się nie psuje.

Oni: Mini ma specjalnie zoptymalizowany system operacyjny, a gdy mimo to temperatura wzrasta nadmiernie to system tnie wydajność procesora - czyli wg nich kupa (bo oni zajmują się składaniem kompów dla graczy).

 

Jak to jest są, kompy fanless czy nie ?

Jest jakaś graniczna minimalna objętość obudowy, żeby zbudować kompa faneless (i żeby się nie sfajczył) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goście w sklepie komputerowym są dla mnie takimi samymi kosmitami jak ja dla nich :)

 

Podam Ci taki przykład

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Obudowa którą posiadam

Zalman TNN 300 (Totaly No Nois 300)

15kg amelinium ;)

Max TDP czyli maksymalna ilość wydzielanego ciepła przez procesor jaką jest w stanie skutecznie pasywnie odebrać system chłodzenia obudowy to 70W.

Max TDP mojego procesora to 35W.

Czyli 2 procesory można by utrzymywać w bezpiecznej temperaturze pracy obciążone w 100% non stop pod tym chłodzeniem.

Nawet stare core 2 duo o taktowaniu 3,33MHz tym chłodziłem i w IDLE było ok 35 stopni

 

Nie wiem jak jest z prockami AMD bo Intel podaje maxymalną ilość ciepła w Watach a AMD maksymalne zużycie prądu przez procesor.

Dziś nie trzeba wiatraków by chłodzić procesor do domu czy biura. Technologie 32 i 22nm nam na to pozwalają.

To że mamy chłodnice z przodu samochodu pod maską to efekt lobby ropy naftowej i archaizm jaki się z tym wiąże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

.....

Jak to jest są, kompy fanless czy nie ?

Jest jakaś graniczna minimalna objętość obudowy, żeby zbudować kompa faneless (i żeby się nie sfajczył) ?

 

Sprawa jest dość prosta, komputer, każdy, czy to o małej wydajności, czy dużej, z komponentami o małej sprawności, czy dużej, nieistotne, w każdym razie każdy komputer który zamienia choćby część energii na ciepło, każdy wymagać będzie schłodzenia. Kwestia wydajności komputera, pojemności obudowy, to tylko kwestia jak szybko zacznie się przegrzewać, jeśli nie zapewnimy mu możliwości oddawania ciepła do otoczenia. Chłodzenie pasywne nie oznacza, że komputer nie wydziela ciepła i go nie oddaje do otoczenia. Oznacza to tylko to, że wymiana ciepła odbywa się w procesie naturalnej konwekcji, gdzie ciepłe powietrze, samoczynnie opuszcza obudowę w związku z tym że ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego i z tego zjawiska bierze się "cug". A w miejsce tego ciepłego powietrza, naturalnym sposobem zasysane jest z zewnątrz powietrze zimne.

W układach z chłodzeniem aktywnym, różnica polega tylko na tym że cyrkulacja powietrza wymuszana jest w sposób aktywny, co tylko zmniejsza potrzebną użyteczną powierzchnię radiatora, ale w obu przypadkach cyrkulacja jest niezbędna.

Komputer pasywny, niezależnie jak chłodny, zamknięty w szczelnej szafce i tak i tak się zagotuje, tak samo taki z chłodzeniem aktywnym. Jeśli tylko nadmierna ilość wydzielanej energii cieplnej, nie znajdzie odpowiedniego ujścia, to temperatura zawsze będzie rosnąć lawinowo. Sprzęty z chłodzeniem pasywnym muszą mieć otwory wentylacyjne, muszą mieć dobrze przemyślaną cyrkulację powietrza, dobrze jakby miały kanały powietrzne zwiększające efektywność tej cyrkulacji, układy w formie swoistego komina - obudowy najlepiej pionowe, co akurat nie zawsze odpowiada naszym wymaganiom co do kształtu obudowy. Osobiście jestem gorącym, nomen omen, gorącym :) zwolennikiem chłodzenia prawie pasywnego, ale jednak z pojedynczym bardzo cichym i tylko jednym na całą obudowę, wolnoobrotowym wentylatorem, który będzie wymuszał cyrkulację powietrza. Taki wentylator jest niesłyszalny, ale jednak w znacznym stopniu ogranicza niebezpieczeństwo przegrzania komputera i daje większe pole manewru co do kształtu obudowy.

Komputer fanless i tak będzie musiał mieć radiatory i to najlepiej nieosłonięte, czyli najlepiej jak obudowa zewnętrzna będzie radiatorem, bo coś jednak musi oddawać to ciepło do otoczenia. Ale taki komputer będzie mieć swoje wymagania co do miejsca i sposobu eksploatacji. Jego obudowa będzie nieprzyjemnie ciepła, co może w sposób szkodliwy wpływać na inne urządzenia w jego otoczeniu. W komputerze z dobrze ukierunkowanym wydmuchem aktywnym, mamy większą kontrolę na tym, którędy jest odprowadzane ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, jak dobrze wiemy aluminium i miedź bardzo dobrze odprowadzają ciepło. Mój telefon nie ma wiatraka i daje rade nawet w kieszeni puchówki w szafie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli istnieją to szybko się psują.

 

:P dobre :)

 

Ja im na to, mój Mac Mini się nie psuje.

 

Tak nie wolno :) To za dużo, jak na wolny umysł :) To mogło nie dotrzeć

 

Jak to jest są, kompy fanless czy nie ?

do odpowiednich ośrodków mózgowych tego pana :)

 

SĄ!!! Oczywiście nie dla graczy. Do HTPC mogę taki zrobić nawet na zwykłej obudowie z metalu i plastiku. Wystarczy zadbać o temperaturę, niskie napięcia, i nic się nie zagotuje, a temperatura pracy będzie odpowiednia. Ci Panowie z tego sklepu to naciągacze.

 

Jest jakaś graniczna minimalna objętość obudowy, żeby zbudować kompa faneless (i żeby się nie sfajczył) ?

Dobre pytanie... Tutaj nie chodzi o objętość, raczej o kształt. Obudowy typu toer są zdecydowanie lepsze jeśi chodzi o wentylację - nawet biernie (bez went) można je dosyć dobrze wentylować wykorzystując właściwości krążenia ciepłego i zimnego powietrza. Obudowy poziome (np HTPC) mają problem :) - powietrze ciepłe idzie do góry. Dlatego streacom skonstruował genialną obudowę odprowadzająca ciepło na zewnątrz. - już nie mogę isę doczekać, kiedy znajdzie się w moich rękach.

 

Generalnie taka tania obudowa powinn mieć siatkę na całej górnej powierzchni + może nawet siatkę na całej dolnej powierzchni + dosyć wysokie nóżki. Wtedy powietrze spod obudowy, ciągnięte niższym ciśnieniem do góry - uchodziło by całą górą obudowy.... Ale utrudnia to standard ATX(czy mini).

 

 

Dziś nie trzeba wiatraków by chłodzić procesor do domu czy biura. Technologie 32 i 22nm nam na to pozwalają.

no :P Za daleko posunięte stwierdzenie - generalnie wolałbym powiedzieć tak: Dobrze by było, gdyby temperatura CPU nie przekraczała 50 stopni. Oczywiście i 60 nie zaszkodzi. Kiedyś w fanless obudowie chodził mi AMD 4 rdzenie 130TDP na 63 stopni 24h/d i miał się dobrze :) Ale lepiej jak jest mniej. 27-34 to bardzo dobrze :)

 

Sławek, jak dobrze wiemy aluminium i miedź bardzo dobrze odprowadzają ciepło. Mój telefon nie ma wiatraka i daje rade nawet w kieszeni puchówki w szafie :)

Ale on nie ma TDP np. 130W :)

 

Osobiście jestem gorącym, nomen omen, gorącym :) zwolennikiem chłodzenia prawie pasywnego, ale jednak z pojedynczym bardzo cichym i tylko jednym na całą obudowę, wolnoobrotowym wentylatorem, który będzie wymuszał cyrkulację powietrza. Taki wentylator jest niesłyszalny, ale jednak w znacznym stopniu ogranicza niebezpieczeństwo przegrzania komputera i daje większe pole manewru co do kształtu obudowy.

 

wtedy dobrze uszczelnić obudowę i dać ten went na wysysający z tyłu i u gory jeśli to tower.

 

Komputer fanless i tak będzie musiał mieć radiatory i to najlepiej nieosłonięte, czyli najlepiej jak obudowa zewnętrzna będzie radiatorem, bo coś jednak musi oddawać to ciepło do otoczenia. Ale taki komputer będzie mieć swoje wymagania co do miejsca i sposobu eksploatacji. Jego obudowa będzie nieprzyjemnie ciepła, co może w sposób szkodliwy wpływać na inne urządzenia w jego otoczeniu. W komputerze z dobrze ukierunkowanym wydmuchem aktywnym, mamy większą kontrolę na tym, którędy jest odprowadzane ciepło.

 

Streacom to pięknie rozwiązał - fanless jest możliwy i to za rozsądną cenę - przekonamy się o tym jeszcze może w tym miesiącu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Przekaz cyfrowy jest BEZSTRATNY. Zera są zerami a jedynki jedynkami! VOO DOO a fuj!

 

Tak na szybko znalazłem w swojej literaturze. Tekst z 95r

 

mg2163.jpg

 

 

mg2164b.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max TDP czyli maksymalna ilość wydzielanego ciepła przez procesor jaką jest w stanie skutecznie pasywnie odebrać system chłodzenia obudowy to 70W.

 

No to jest super profesjonalne podejście producenta obudowy. Pierwszy raz spotykam się z tym parametrem.

Czy inni producenci obudów także go określają i podają, czy to indywidualne podejście firmy Zalman ?

 

Mac mini ma wentylator.

 

może i ma - ja go nie słyszę - jeżeli taki wystarczy to mogę go zamontować w moim planowanym bezwiatrakowcu

- można prosić o namiary na takie bezgłośne wiatraki ?

 

myślałem o obudowie ITX, np.:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ma wymiary 197 x 197 mm (jak Mac Mini)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie, takim z częściami do komputerów - zapytać o podzespoły do zbudowania kompa bez wiatraka.

Otrzymałem odpowiedź: nie istnieją komputery bez wiatraka, a jeżeli istnieją to szybko się psują.

Ja im na to, mój Mac Mini się nie psuje.

Oni: Mini ma specjalnie zoptymalizowany system operacyjny, a gdy mimo to temperatura wzrasta nadmiernie to system tnie wydajność procesora - czyli wg nich kupa (bo oni zajmują się składaniem kompów dla graczy).

 

Jak to jest są, kompy fanless czy nie ?

Jest jakaś graniczna minimalna objętość obudowy, żeby zbudować kompa faneless (i żeby się nie sfajczył) ?

Mam nadzieję, że ci kolesie to nie twoi przyjaciele, bo muszę to napisać: rozmawiałeś z K R E T Y N A M I.

Czyli komputer, który steruje swoją wydajnością nie jest komputerem a unix to system specjalnie zoptymalizowany do systemów fanless.

Zęby mnie bolą jak to słucham. Mam ion zotaca w obudowie m350. Mam go od trzech lat. Komputer "niekomputer" nie ma ani jednego wiatraka. Sam sobie odpowiedz czy są kompy fanless czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam gotowe bebechy do HTPC. Bardzo proszę o komentarze.Płyta ZOTAC E350ITX-B-E

 

 

no, bogato:

Networking

Ethernet 10/100/1000Mbps

WiFi 802.11n

Audio

Analog 6-ch HD

Digital Optical S/PDIF output

DisplayPort 1

DVI 1 (HDCP)

HDMI 1 (HDMI w/ audio bitstream support)

SATA 4 (SATA 6.0 Gb/s)

eSATA 1

PATA N/A

PS/2 1

Serial Serial port header

USB Ports 6 x USB 2.0 (4 on back panel / 2 via pin header)

4 x USB 3.0 (2 on back panel / 2 via header)

 

nie widzę tylko żadnych danych energertycznych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę tylko żadnych danych energertycznych

 

Proszę poszukać testów z tą płytą - wychodzi najlepiej. Teraz tego nie mam - gdyż miałem chyba ze 100 zakładek w ff :) Jak znajdę, to wkleję - zeszli na tej płycie do 7W (dla całego systemu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super komputry medialne już istnieją !

 

do poczytania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Urządzenie ASRocka zbudowane zostało w całości z komponentów MOBILNYCH, które alternatywnie mogłyby posłużyć do budowy całkiem wydajnej maszyny przenośnej."

 

polecam pomiart w "dobrychprogramach"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J@rek - wygląd przyciągnął moją uwagę - a potem to już odciągnęły te pomiary w CDM - chyba pendrajw z 1900 roku ma lepsze wyniki :)

Ale poczytam .

 

Ten pierwszy link nie działa.

 

Oczywiście ten komputerek nie dorasta do naszego HTPC :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja podepnę się pod temat odtwarzania strumieniowego.

 

Jakiś czas temu zakupiłem Popcorna C-200. Służył mi przede wszystkim do odtwarzania filmów. Muzykę słuchałem z zestawu stereo marki Meridian. C-200 w roli odtwarzacza sprawował się przeciętnie. Często zawieszał się na filmach. Postanowiłem złożyć HTCP i tak zrobiłem. Teraz do odtwarzania filmów służy mi właśnie HTCP

 

Pozostał C-200, którego ubrałem w obudowę HFX mini, bardzo ładna. Postanowiłem coś zrobić z Popcornem. Wpadłem na pomysł zbudowania odtwarzacza strumieniowo audio. Ale żeby to grało musi być dobry DAC. W tej chwili mam w testach Meridiana 568.2, który służy jako DAC i nie tylko. Wprawdzie jest to sprzęt wiekowy, (rok produkcji 2002) ale jako przetwornik sprawuje się wyśmienicie. Wystarczy dokupić monitor aby przy wybierania utworów nie włączać TV, Sterowanie odbywa się pilotem albo tabletem. Tablet spisuje się znacznie lepiej jako pilot.

 

I tak za rozsądne pieniądze mogę mieć odtwarzacz strumieniowy, którego jakość odtwarzanych utworów może z powodzeniem konkurować z odtwarzaczami w granicach 20.000 zl. albo i więcej.

 

Jak się chce to można samemu stworzyć taki odtwarzacz. za niewielkie pieniądze i nie oglądać się na urządzenia firmowe których ceny są niewspółmierne do ich możliwości.

 

Może komuś się przyda ta informacja budowy odtwarzacza strumieniowego audio.

 

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />

Obudowa Streacom ST-FC5S EVO<br />

Płyta ZOTAC E350ITX-B-E<br />

CPU onboard<br />

RAM Corsair SO-Dimm DDR3-1333, CL9 - 4GB<br />

Dysk SanDisk Cruzer Extreme USB 3.0 16GB<br />

PSU onboard<br />

Streacom ST-IRRC + pilot<br />

<br />

<br />

a co z napędem optycznym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często zawieszał się na filmach.

 

dlatego nie ufam czemuś, co jest zapakowane w plastik... Może ktoś powie, żem głupi, że tak upraszczam ale wolę dmuchać na zimne... o mały włos nie kupiłem dune HD duo... Lista powodów, przez które zrezygnowałem, jest tak długa, że nie miejsce to i czas na opisywanie :)

 

Jak się chce to można samemu stworzyć taki odtwarzacz. za niewielkie pieniądze i nie oglądać się na urządzenia firmowe których ceny są niewspółmierne do ich możliwości.

 

Znalazł Pan receptę na Audio-szczęście. 99% ludzi na tym forum szuka tego szczęścia w kabelkach i DAC'kach.

Postaram się jeszcze obalić jeden mit: DAC ze zintegrowanej karty gra gorzej niż z np. Asus Xonar.

Sam mam taką kartę - użyję do tego RMAA, siebie i mojej żony. ona lubi jak ją używam.

 

a co z napędem optycznym ?

 

wymksnął mi się... A to dlatego, że mi nie jest potrzebny. Taki HTPC ma służyć jako player. Jako ripper służy inny PC - ten gdzie jest serwer audio z plikami.

 

Dodatkowo obecnie w CaseKing nie mają tej wersji obudowy bez szpary. >>> Dalego wpisałem tą ze szparką. Jeszcze dodatkowo ludzie niestety są pełni przyzwyczajeń. Szparka musi być i koniec. Nie iwem, czy uda mi się to przyzwyczajenie obalić.

 

Milion lat temu były sobie stacje dyskietek FDD 3.55". Ludzie kupowali je, mimo iż nie używali dyskietek. Był taki okres, kiedy CDromy były już w każdym PC... Ja postanowiłem stację FSS wywalić przez okno. A potem miewałem problemy ze sterownikami, bo wspaniałe firmy dawały sterowniki na fdd. Dlatego m in wtedy przeniosłem się na Linuksa.

 

Teraz uważam, że napę CD/DVD/BD jest w HTPC ZBĘDNY - wierci, kręci, hałasuje i powoduje wibracje, co mnie irytuje :) Wolę mieć WiFi n lub 1Gb ethernet.

 

Era CD, DVD i BD przeminie, gdy szybkość internetu się zwiększy - powoli nikt nie będzie kupował płyt. Ten proces już się rozpoczął lata temu, gdy odtwarzacze mp3 pojawiły się w sklepach. Pamiętacie pierwsze playery z 32 MB ? :)

 

Płyty są niewygodne w przechowywaniu i słuchaniu. - nie widzę zalet - same wady. Śmieci generują :)

 

Przyszłość to świat wirtualny - bez fizycznych nośników. Serwery danych w chmurach. Już teraz można mieć niezły dysk wirtualny (Dropbox, Ubuntu One, Apple cośtam :)

 

Wyczerpałem temat ?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymksnął mi się... A to dlatego, że mi nie jest potrzebny. Taki HTPC ma służyć jako player. Jako ripper służy inny PC - ten gdzie jest serwer audio z plikami.

Wyczerpałem temat ?:)

 

No tak. Ja tam jednak uważam, że dobrych szparek nigdy za wiele. Ta ma na dodatek taką właściwość, że gdy nie pracuje to nie drga :)

 

Znalazłem takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kosztuje umiarkowanie, chyba warto spróbować - w końcu to ma być super komputer.

 

p.s. czy można się dołączyć do zamówienia z Helmutowa ? (obudowa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ja tam jednak uważam, że dobrych szparek nigdy za wiele. Ta ma na dodatek taką właściwość, że gdy nie pracuje to nie drga :)

 

Znalazłem takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kosztuje umiarkowanie, chyba warto spróbować - w końcu to ma być super komputer.

 

p.s. czy można się dołączyć do zamówienia z Helmutowa ? (obudowa)

IMHO to bez sensu. HTPC zamienia się w rozbudowany odtwarzacz dvd/cd. Sam widzisz, że zamiast korzystać z nowej technologii wikłasz się w starą.

O to właśnie chodzi w korzystaniu z NAS, że możesz zostawić z tyłu te wszystkie podkładki antywibracyjne, łącznie z szumem generowanym przez mechanikę

napedów cd/dvd/dysków twardych. Jeśli kręci cię ta magia wkładania do szparki to zostaw sobie odtwarzacz cd i tyle. Zripowanie płyty to ok 5 minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.