Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz strumieniowy vs DAC


shukenja

Rekomendowane odpowiedzi

że dobrych szparek nigdy za wiele.

jak już o szparkach, to szparka szparce nierówna :) jak to mówią starzy wyjadacze >> Tak słyszałem .

 

Znalazłem takie coś

 

mam wrażenie, że to kombinuje Pan jak koń pod górę. Już wyjaśniam. Jest problem: coś wibruje>>> rozwiązanie problemu >>> Pan kupuje zestaw antywibracyjny, który może zadziałać / Ja wywalam problem :)

 

Używał Pan wentylatorów Noctua? mają one dodawane takie gumki antywibracyjne. Po ich użyciu nie zauważyłem różnic między nimi a wkrętami. Zresztą to absolutnie nie rozwiązuje drgań w łożysku. itd, itd. Pozbyć się problemu - to moje rozwiązanie

 

p.s. czy można się dołączyć do zamówienia z Helmutowa ? (obudowa)

.

 

tak - na razie nie wiem kiedy będę to zamawiał . Miało być juz 2 tygodnie temu :) 26 października będzie ta obudowa bez szparki.

 

 

IMHO to bez sensu

 

Popieram. już nie mogę się doczekać, kiedy płyty będą wisieć na strychach jako łapki na muchy.

 

Cyfryzacja (Pan Minister od Cyfryzacji:) się ucieszy) to nieuchronny, ale bardzo pożyteczny proces.

Odczuje to tez przyroda, a życie stanie się wygodne. Potem jeszcze tylko wirtualna rzeczywistość... Żona u koleżanki, a Ja w nocnym klubie w Sankt Petersburgu :) Uważam, że dożyjemy tego. Wtedy filmy będą interaktywne, a wycieczka na Hawaje będzie codziennością. Na szczęście prace na wirtualną rzeczywistością trwają i są bardzo intensywne.

 

Dzisiaj na razie możemy sobie wypożyczyć film z internetowej wypożyczalni :) Zawsze coś : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prezi i @Adrian Silesian - to (szparka) w miom przypadku nie jest bez sensu.

 

Ja nie mam innego komputera do ripowania płyt CD - chcę to robić dobrze, tzn. za pomocą DBpowerAmp - więc potrzebuję szparki. A przecież podczas odsłuchu będzie cicha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę to robić dobrze,

 

a to nie jest znowu kolejne voodoo ?:)

 

Kurcze. Stary grat może robić za serwer i NAS. Ale dobrze, nie nakłaniam. Właśnie dlatego zdaję sobie sprawę, że niestety taki HTPC musi mieć BD... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Sławek, jak dobrze wiemy aluminium i miedź bardzo dobrze odprowadzają ciepło. Mój telefon nie ma wiatraka i daje rade nawet w kieszeni puchówki w szafie :)

 

 

Tak uważasz, że daje radę? To włącz w nim aparat, żeby był podgląd na ekranie i schowaj do tej swojej kieszeni. Zwis systemu masz jak w banku, a i dziurę może wypalić w najgorszym przypadku, albo przynajmniej poparzyć się będzie można, wyciągając go z kieszeni :)

 

Albo inaczej weź zewnętrzny zasilacz do notebooka podczas pracy, który przecież jest pasywny i spoko wytrzymuje. Weź taki zasilacz i zakryj połowę jego powierzchni kawałkiem szmatki. Zjara się na bank, albo przynajmniej włączy się zabezpieczenie termiczne i odetnie zasilanie. Widziałem dokładnie taki przypadek "na żywca". Kumpel rzucił niedbale koszulkę i zakrył kawałek większą część zasilacza w notebooku Asusa. Zasilacz zgrzał się tak, że przestał podawać napięcie, aż do momentu jego schłodzenia.

 

To wszystko kwestia właśnie zdolności do oddawania odpowiedniej ilości ciepła, przekraczającej zdolność do generowania ciepła przez system. Jeśli ta pierwsza będzie mniejsza od tej drugiej, to nieuchronnie doprowadzi to do zniszczenia systemu, albo przynajmniej do jego blokady, gdyż temperatura będzie narastać lawinowo. Systemy z wymuszoną cyrkulacją, dają znacznie większy margines bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz uważam, że napę CD/DVD/BD jest w HTPC ZBĘDNY - wierci, kręci, hałasuje i powoduje wibracje, co mnie irytuje :) Wolę mieć WiFi n lub 1Gb ethernet.

 

Era CD, DVD i BD przeminie, gdy szybkość internetu się zwiększy - powoli nikt nie będzie kupował płyt. Ten proces już się rozpoczął lata temu, gdy odtwarzacze mp3 pojawiły się w sklepach. Pamiętacie pierwsze playery z 32 MB ? :)

 

Płyty są niewygodne w przechowywaniu i słuchaniu. - nie widzę zalet - same wady. Śmieci generują :)

 

Przyszłość to świat wirtualny - bez fizycznych nośników. Serwery danych w chmurach. Już teraz można mieć niezły dysk wirtualny (Dropbox, Ubuntu One, Apple cośtam :)

 

Wyczerpałem temat ?:)

 

mimo ze masz racje to osoby poszukujace dobrego dzwieku wciaz pozostaja przy cd i zwyklych odtwarzaczach audio i jeszcze przez jakis czas sytuacja sie nie zmieni, jedynie ci bardziej techniczni czy mlodsi szukaja rozwiazan beznapedowych, audiofile starszej daty (zdecydowana wiekszosc) najlepiej by sie cofnala o epoke do tylu...

ps. wciaz bladzisz i komplikujesz sprawe w temacie audio z plikow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo ze masz racje to osoby poszukujace dobrego dzwieku wciaz pozostaja przy cd i zwyklych odtwarzaczach audio i jeszcze przez jakis czas sytuacja sie nie zmieni, jedynie ci bardziej techniczni czy mlodsi szukaja rozwiazan beznapedowych, audiofile starszej daty (zdecydowana wiekszosc) najlepiej by sie cofnala o epoke do tylu...

ps. wciaz bladzisz i komplikujesz sprawe w temacie audio z plikow

Co komplikuje? Albo słuchasz muzykę z plików albo nie.

Zresztą tu jest mowa teraz o HTPC diy. Gotowe rozwiązania już są. Nic tylko kupować i używać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co komplikuje? Albo słuchasz muzykę z plików albo nie.

Zresztą tu jest mowa teraz o HTPC diy. Gotowe rozwiązania już są. Nic tylko kupować i używać.

 

co komplikuje? do muzyki dla wymagajacego uzytkownika nalezy dazyc do najlepszej jakosci dzwieku a in dazy do zaawansowanego technicznie pc ktory nie wiadomo jak zagra i czy w ogole zagra, procesory super obudowy zintegrowane karty i inne jego pomysly albo nie maja wplywu na dzwiek albo maja wrecz negatywny, po prostu bladzi zle kryteria...

 

no chyba ze chodzi tylko o funkcjonalnosc to ok, ale audiofil ma inne priorytety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co komplikuje? do muzyki dla wymagajacego uzytkownika nalezy dazyc do najlepszej jakosci dzwieku a in dazy do zaawansowanego technicznie pc ktory nie wiadomo jak zagra i czy w ogole zagra, procesory super obudowy zintegrowane karty i inne jego pomysly albo nie maja wplywu na dzwiek albo maja wrecz negatywny, po prostu bladzi zle kryteria...

 

no chyba ze chodzi tylko o funkcjonalnosc to ok, ale audiofil ma inne priorytety

A jakie są twoje kryteria? Co do priorytetów audiofili to ja wiem dobrze jakie są. Ja przedkładam

ayran nad śmietanę oraz kabel usb za 2.000 zł. Kabel poszerza scenę ale ayran bardziej.

To są moje audiofilskie priorytety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co komplikuje? do muzyki dla wymagajacego uzytkownika nalezy dazyc do najlepszej jakosci dzwieku a in dazy do zaawansowanego technicznie pc ktory nie wiadomo jak zagra i czy w ogole zagra, procesory super obudowy zintegrowane karty i inne jego pomysly albo nie maja wplywu na dzwiek albo maja wrecz negatywny, po prostu bladzi zle kryteria...

 

 

Będzie Pan pierwszą osobą, którą zaproszę na "odsłuch" mojego HTPC :) - albo jest Pan pierwszy w kolejce do wysłania mu na "testy"

 

Sprzęt ten zagra tak samo jak squeezebox i tak samo jak najdroższy CD za miliard dolarów marsjańskich albo Amerykańskich.

A dlaczego? Bo to zależy do jakich kolumn Pan go podepnie. Jak ma Pan Zeta zero, to ja do Pana się wpraszam :)

 

DAC to DAC, Wzmacniacz to wzmacniacz, grają kolumny i akustyka pokoju - reszta to audio-voodoo.

 

Ale Zeta zero... Na to warto zbierać :) Bo kolumny grają. Pozdrawiam i proszę pytać. Wyjaśnimy tu wszystko :)

 

Proszę sobie zrobić ślepy test:

 

Niech Pan odpali muzykę ze zintegrowanej karty ( musi być dobra, z nowej płyty - dobre parametry musi mieć, wtedy dźwięk może być lepszy, niż z byle jakiej karty - ale i tak kolumny mają decydujący wpływ))

 

A potem niech Pan sobie podłączy to pod DAC - i niech Pan zrobi testy. Raz proszę słuchać przez DAC, potem bez... i tak sobie zmieniać. Ręczę głową, że się Pan zdziwi.

 

Przyzwoity DAC (obojętnie, czy to w karcie zintegrowanej, czy w Asus Xonar, czy w zewnętrznym DAC) gra tak samo - reszta to nasza psychika.

 

 

Ale dla "audiofili' mogę wsadzić tam wspaniałą kartę Overture 192 za 2500.

 

Pozdrawiam :) może da się Pana wyciągnąć z tej sekty audiofilii :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Będzie Pan pierwszą osobą, którą zaproszę na "odsłuch" mojego HTPC :) - albo jest Pan pierwszy w kolejce do wysłania mu na "testy"

 

Sprzęt ten zagra tak samo jak squeezebox i tak samo jak najdroższy CD za miliard dolarów marsjańskich albo Amerykańskich.

A dlaczego? Bo to zależy do jakich kolumn Pan go podepnie. Jak ma Pan Zeta zero, to ja do Pana się wpraszam :)

 

DAC to DAC, Wzmacniacz to wzmacniacz, grają kolumny i akustyka pokoju - reszta to audio-voodoo.

 

Ale Zeta zero... Na to warto zbierać :) Bo kolumny grają. Pozdrawiam i proszę pytać. Wyjaśnimy tu wszystko :)

 

Proszę sobie zrobić ślepy test:

 

Niech Pan odpali muzykę ze zintegrowanej karty ( musi być dobra, z nowej płyty - dobre parametry musi mieć, wtedy dźwięk może być lepszy, niż z byle jakiej karty - ale i tak kolumny mają decydujący wpływ))

 

A potem niech Pan sobie podłączy to pod DAC - i niech Pan zrobi testy. Raz proszę słuchać przez DAC, potem bez... i tak sobie zmieniać. Ręczę głową, że się Pan zdziwi.

 

Przyzwoity DAC (obojętnie, czy to w karcie zintegrowanej, czy w Asus Xonar, czy w zewnętrznym DAC) gra tak samo - reszta to nasza psychika.

 

 

Ale dla "audiofili' mogę wsadzić tam wspaniałą kartę Overture 192 za 2500.

 

Pozdrawiam :) może da się Pana wyciągnąć z tej sekty audiofilii :)

 

To co piszesz to sa tylko twoje teorie ktore.nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia jesli chodzi o jakosc dzwieku ale chetnie poslucham i sie przekonam jak co pisz na PW jak bedziesz mial juz gotowego htpc to chetnie poslucham.

 

Ja testowalem rozne dace u mnie i za cho....e nie chcialy grac tak samo byly mniejsze badz wieksze roznice zarowno w charakterze jak i prawdziwosci jak i jakosci dzwieku, takze moze warto przetestowac kilka urzadzen tylko nie przelaczac a posluchac po pare.dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to sa tylko twoje teorie ktore.nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia

 

nieprawda. 1. nie są to tylko moje "tezy". Audio-sceptyków w sieci jest dużo - po prostu nie mamy takiego przebicia, jak APF. np.:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2. One są właśnie rzeczywistością.

 

to Pana - audiofilski świat generuje herezje :) - mój rzeczywisty opiera się na nauce.

 

Ale ciesze się, że chce Pan z niego wyjść i cieszyć się muzyką a nie kupować kable za milion :)

 

Ten HTPC powinien być do połowy listopada. Na razie ciężko mi podać bliższą datę... Już raz podałem i z godnie z moimi słowami mam już go 2 tygodnie:) Mam teraz dużo pracy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nieprawda. 1. nie są to tylko moje "tezy". Audio-sceptyków w sieci jest dużo - po prostu nie mamy takiego przebicia, jak APF. np.:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2. One są właśnie rzeczywistością.

 

to Pana - audiofilski świat generuje herezje :) - mój rzeczywisty opiera się na nauce.

 

Ale ciesze się, że chce Pan z niego wyjść i cieszyć się muzyką a nie kupować kable za milion :)

 

Ten HTPC powinien być do połowy listopada. Na razie ciężko mi podać bliższą datę... Już raz podałem i z godnie z moimi słowami mam już go 2 tygodnie:) Mam teraz dużo pracy.

 

Pozdrawiam

 

Spoko ja kabli nie kupuje i w voodo nie wierze takie jak flac gra.gorzej kable usb graja sieciowki graja zlote wtyczki grajai o zgrozo podkladki zlote.bezpieczniki demagnettzatory poprawiaja dzwiek, to tylko sprytni biznesmeni glosza zeby naciagnac ciemnote, takie czasy wszedzie niezorientowanego probuja oszukac, i rowniez uwazam ze akustyka i kolumny maja najwiekszy wplyw na dzwiek ale .wzmacniacz ma tez wplyw tylko troche mniejszy od kolumn dac najmniejszy, mialem pare wzmacniaczy i kazdy inaczej gral obecny gra najlepiej i skok jest duzy w porownaniu z pierwszym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzi Pan :) okazuje się, że jednym językiem gadamy :)

 

Gra lepiej, bo ma lepsze parametry. Ja oczywiście nie twierdzę, że wszystko gra tak samo, bo to herezja.

Sam kupiłem Chińskiego potwora, elektrownię atomową. Gdybym nie słyszał różnicy z moim byłym Onkyo, który właśnie jest przeze mnie pakowany i wysyłany do nowego właściciela, to bym go nie kupił:)

 

Ale Zeta zero mi się marzą :) Może ktoś zbije mi takie coś za niewielkie pieniądze. Córka rośnie - choroba - będzie konkurowała z audio :) Muszę ten milion wygrać.

 

Zatem łatwiej Panu polecić zrobienie testu ze zwykła zintegrowaną kartą i z lepszą - np Asus Xonar. My z żoną robiliśmy i powiem szczerze wyniki są zaskakujące. Chcę to jeszcze raz przebadać. Ale na razie bezpiecznie napiszę tak: Nie ma sensu wywalać 1000PLN na dodatkową kartę tylko do odtwarzania dźwięku. DAC z integry gra podobnie. Ale to jeszcze muszę sprawdzić. No i zrobić analizę RMAA - bo bez tego, to tylko niczym niepoparte przypuszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzi Pan :) okazuje się, że jednym językiem gadamy :)

 

Gra lepiej, bo ma lepsze parametry. Ja oczywiście nie twierdzę, że wszystko gra tak samo, bo to herezja.

Sam kupiłem Chińskiego potwora, elektrownię atomową. Gdybym nie słyszał różnicy z moim byłym Onkyo, który właśnie jest przeze mnie pakowany i wysyłany do nowego właściciela, to bym go nie kupił:)

 

Ale Zeta zero mi się marzą :) Może ktoś zbije mi takie coś za niewielkie pieniądze. Córka rośnie - choroba - będzie konkurowała z audio :) Muszę ten milion wygrać.

 

Zatem łatwiej Panu polecić zrobienie testu ze zwykła zintegrowaną kartą i z lepszą - np Asus Xonar. My z żoną robiliśmy i powiem szczerze wyniki są zaskakujące. Chcę to jeszcze raz przebadać. Ale na razie bezpiecznie napiszę tak: Nie ma sensu wywalać 1000PLN na dodatkową kartę tylko do odtwarzania dźwięku. DAC z integry gra podobnie. Ale to jeszcze muszę sprawdzić. No i zrobić analizę RMAA - bo bez tego, to tylko niczym niepoparte przypuszczenia.

 

to nie wydawaj, w pierwszej kolejnoci odsluchaj z 2-3 roznych odtwarzczy strumieniowych czy cd i skup sie na dzwieku na tym co sie zmienilo, po prostu bladzisz i dlatego, pc moze miec gdzie indziej ograniczenia przez co nie polepsza jakosci nawet jak wepniesz cos innego, albo to cos innego zwyczajnie nie jest lepsze to tez sie spotyka, trzeba wiekszych porownan....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu bladzisz i dlatego, pc moze miec gdzie indziej ograniczenia przez co nie polepsza jakosci nawet jak wepniesz cos innego

 

Jeśli ja błądzę, to proszę napisać w którym miejscu. Każdy się myli. Nie jestem nieomylny, ale proszę o wskazanie mi, gdzie piszę głupoty, albo mijam się z prawdą (oczywiście to prośba nie tylko do Pana).

 

Uważam, że dobrze zrobiony HTPC (ogólnie komputer) - dobrze, czyli z komponentów dobrych i jakościowo bardzo dobrych (pomińmy tu audio) będzie po prostu poprawnym urządzeniem. Co może tą poprawność popsuć? kiepski zasilacz, płyta główna, następnie daaaleko za nimi RAM i CPU.

 

Czy do foto-filskiej jakości wydruków z drukarki USB potrzebujemy Super drogiego (kilkaset $) filtra USB??

Czy do teksto-filskiej jakości dokumentów MS Word potrzebujemy (już na szczęście dużo tańszego) filtra SATA?

 

Na te pytania bardzo proszę o odpowiedź ludzi wierzących i łudzących się tym, że takie audio-voodoo jest potrzebne, bo jitter, śmitter i inne takie.

 

A prawda boli tych wszystkich audio-naciągaczy, bo żerują na ludzkiej niewiedzy - i to jest smutne. Otwórzcie uszy o audiofile! Nie dajcie się oszukiwać.

 

Jak popisałem sobie z producentem Overture 192 (bo sam raczył zastąpić swego kolegę - pomocnika od spraw marketingu) - to ręce mi opadły jakie bajki zaczął wypisywać. Jak wyłudzić od naiwniaka 2500PLN ? no właśnie wcisnąć mu overture 192 :)

 

Asus Xonar ST/STX/HDAV spokojnie wystarczy jako źródło - większa inwestycja nie przekłada się na poprawę jakości, bo i tak ograniczeniem będą kolumny i nasz mózg - który słucha, jak mu się chce. Rano tak, po południu tak, a my płacimy :)

 

a jeszcze dochodzi jakość dźwięku nagranych płyt - czyli ich realizacja.... Dobry sprzęt to wyłapie.

 

W nauce panuje bardzo dobra i prosta zasada: Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Bycie sceptykiem i zadawanie pytań (kto pyta...) pozwala na dotarcie do prawdy (czyli stanu faktycznego, realnego). I o tym piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nauce panuje bardzo dobra i prosta zasada: Trzeba zachować zdrowy rozsądek.

 

no nie wiem - moim zdaniem nauka idzie do przodu bo naukowcy często, wbrew zdrowemu rozsądkowi, zadają sobie pytanie "a co by było gdyby..." co raz na jakiś czas kończy się głośnym bum....

gdyby nie ekstrawagancja i szalone pomysły może dalej jeździlibyśmy na koniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda. 1. nie są to tylko moje "tezy". Audio-sceptyków w sieci jest dużo - po prostu nie mamy takiego przebicia, jak APF. np.:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2. One są właśnie rzeczywistością.

 

to Pana - audiofilski świat generuje herezje :) - mój rzeczywisty opiera się na nauce.

 

Ale ciesze się, że chce Pan z niego wyjść i cieszyć się muzyką a nie kupować kable za milion :)

 

Ten HTPC powinien być do połowy listopada. Na razie ciężko mi podać bliższą datę... Już raz podałem i z godnie z moimi słowami mam już go 2 tygodnie:) Mam teraz dużo pracy.

 

Pozdrawiam

 

Pozostaje tylko pogratulować wyboru autorytetów w dziedzinie audio.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie ekstrawagancja i szalone pomysły może dalej jeździlibyśmy na koniu...

 

Tak tak. To co napisałem nie zamyka drzwi odkrywaniu WIELKICH rzeczy. Napiszę to tak:

 

Naukowe teorie nie mogą bazować na czymś wyssanym z palca. Może to być coś trudnego do zrozumienia (np korpuskularno-falowa natura światła) ale musi to być poparte dowodami, czy też wzorami lub obserwacjami.

 

Pozostaje tylko pogratulować wyboru autorytetów w dziedzinie audio.....

 

Dziękuję - z chęcią poczytam Pana autorytety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja błądzę, to proszę napisać w którym miejscu

 

Jeśli u Ciebie szczyt transportu to komputerowa karta dźwiękowa asus, to jesteś daleko kolego :) daleko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u Ciebie szczyt transportu to komputerowa karta dźwiękowa asus, to jesteś daleko kolego :) daleko

 

proszę o dowody.

 

Ja je przedstawię. zrobię testy RMMA. Bo jak razie "na słuch" nie słychać różnicy - ale dla mnie to nie dowód ostateczny. A Pan jakie ma dowody?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy ABX

5 słuchaczy

4 rózne transporty

i wyniki.

RMMA a słuch to jak ilość koni mechanicznych w samochodzie do komfortu siedzeń. Choć integry mają często najgorsze wyniki.

Służe skanami z takich pomiarów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy ABX

5 słuchaczy

4 rózne transporty

i wyniki.

RMMA a słuch to jak ilość koni mechanicznych w samochodzie do komfortu siedzeń. Choć integry mają często najgorsze wyniki.

Służe skanami z takich pomiarów

 

nic z tego nie rozumiem. Może jaśniej bardzo proszę. Chętnie bym wziął udział w takim ABX, gdzie są karty z podobnymi parametrami i słuchający wygrywają z testem ABX. Jak do tej pory nigdy taka sytuacja nie miała miejsca.

 

Parametry decydują o sprzęcie a nie audio voodoo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec CI pisałem, bładzisz

I skończ z tym per Pan ;)

 

nic z tego nie rozumiem....

 

Parametry decydują o sprzęcie a nie audio voodoo.

 

 

 

 

czstotliwoci.jpg

tutaj proszę bardzo pasmo dla 10101010110101 dla pliku 16/44,1

Czy to jest dla Ciebie jaśniej..?

Integra z płyty z spdif

konwerter USB na spdif

Karta PCI z Spdif

Przegugluj sobie nazwy i zobacz że to nie żadne hi-end voodoo tylko budżetowe urządzenia do 700zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALC 888 to raczej stary i kiepskiej jakości kość.

Proszę o coś świeższego. Jasno napisałem: karty o tych samych, lub podobnych parametrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie ma ALC888 co jest dziś na płytach głównych z najnowszymi socketami i chipsetami Intel i AMD..?

Inaczej przesyła zera i jedynki niż np ALC1200..? przecież to zera i jedynki jeśli myśląc twoimi kategoriami...używając tylko spdif

Czy po prostu nie przyjmujesz do wiadomości rzeczywistości..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może grać tak samo jak wyniki spdif masz na wykresie..?

 

Ok, ja sie wypisuje z polemiki

 

Pozdrawiam i daj znać czy zamawiasz bude

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec CI pisałem, bładzisz

I skończ z tym per Pan ;)

 

 

 

 

 

 

czstotliwoci.jpg

tutaj proszę bardzo pasmo dla 10101010110101 dla pliku 16/44,1

Czy to jest dla Ciebie jaśniej..?

Integra z płyty z spdif

konwerter USB na spdif

Karta PCI z Spdif

Przegugluj sobie nazwy i zobacz że to nie żadne hi-end voodoo tylko budżetowe urządzenia do 700zł

Jak się podaje wykres, to wypada napisać coś więcej szczegółów na temat metodyki pomiarów. W tej chwili ten wykres jest bezużyteczny, bo nic o nim nie wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do muzyki dla wymagajacego uzytkownika nalezy dazyc do najlepszej jakosci dzwieku a in dazy do zaawansowanego technicznie pc

 

najlepsza muzyka to z fujarki (małe zaawansowanie techniczne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.