Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  83 członków

Nordost Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW KABLI FIRMY NORDOST


Gość cdplay.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o parę słów na gorąco o głośnikowych Heimdall 2, na ile warte grzechu. Jak sieciówki w stosunku do Chang?

 

na razie w czwartek wpiąłem i wyjechałem na weekend. Poza tym niech to pogra kilka tygodni. Na dziś całość ma jakieś niedostatki w basie. Przynajmniej takie mam wrażenie. Posłucham może dziś jakiś płyt "basowych" i będę wiedział więcej.

 

Sieciówka wydaje się być bardziej przestrzenna - na szybko przełączona (do pre) dała więcej tzw powietrze i głębi.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na kabel sieciowy (wzmacniacz Moon 250i Neo).

Jaki z Waszej strony możecie zarekomendować kabel Nordosta?

Jako alternatywe mam na oku Furutecha.

Czy Waszym zdaniem kabel zasilający dużo zmieni w brzmieniu, czy jest sens zainwestować w droższy kabel?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na kabel sieciowy (wzmacniacz Moon 250i Neo).

Jaki z Waszej strony możecie zarekomendować kabel Nordosta?

Jako alternatywe mam na oku Furutecha.

Czy Waszym zdaniem kabel zasilający dużo zmieni w brzmieniu, czy jest sens zainwestować w droższy kabel?

Pozdrawiam

Nie wiadomo co masz na mysli piszac - drozszy kabel.Ja dokupilem do wzmacniacza [Electrocompaniet ECI-2] zwykly dwumetrowy Blue Heaven .I to naprawde dziala.Zastapil u mnie Furutech 314.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co masz na mysli piszac - drozszy kabel.Ja dokupilem do wzmacniacza [Electrocompaniet ECI-2] zwykly dwumetrowy Blue Heaven .I to naprawde dziala.Zastapil u mnie Furutech 314.

 

Droższy - mam na myśli np. Blue Heaven czy model wyższy i droższy.

A czy masz może jakąś listwę do tego kabelka?

Ja chyba będe musiał zmienić listwe przy okazji bo narazie jest byle jaka.

Edytowane przez magico79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droższy - mam na myśli np. Blue Heaven czy model wyższy i droższy.

A czy masz może jakąś listwę do tego kabelka?

Ja chyba będe musiał zmienić listwe przy okazji bo narazie jest byle jaka.

Tak - nie zdzierzylem - dokupilem podstawowego Gigawatta PF 1.Napewno nie psuje brzmienia - przez co uzyskalem - na razie -mniemam spokoj,Wiesz jak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena katalogowa GigaWatta to 1 900 zł za 2.0 m; Nordost Heimdall 2 kosztuje wg. katalogu 2 999 zł za 2.0 m. Brzmienie GigaWatt to inna półka, o wykonaniu nawet nie ma co się rozpisywać (wtyki Oyaide, pudło drewniane, które jeszcze pachnie), bo tutaj mamy do czynienia wręcz z kompromitacją Nordosta.

 

Cóż niestety nie znam żadnego gigawata, ale mam dwa Heimdall'e i jeśli ich brzmienie jest kompromitacją to nawet boję się tych polskich kabli próbować :) aktualnie mam najlepiej grający system w życiu. Może to synergia u mnie bo już mam tych kabli trochę.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż niestety nie znam żadnego gigawata, ale mam dwa Heimdall'e i jeśli ich brzmienie jest kompromitacją to nawet boję się tych polskich kabli próbować :) aktualnie mam najlepiej grający system w życiu. Może to synergia u mnie bo już mam tych kabli trochę.

 

Być może sieciówka Heimdall 2 zyskuje po kilkudziesięciu/kilkuset godzinach grania. U mnie wpięta w system zagrała jednak tak masakrycznie źle, o wiele gorzej zarówno od GigaWatta, jak i Audionova Orpheus, że nie chciało mi się nawet próbować z wygrzewaniem. Heimdall 2 zagrał w zasadzie niewiele lepiej niż kabel komputerowy za 7 zł.

 

Z wygrzewaniem Freya 2 było dość ciekawie. Wprawdzie od początku nie był on szczupły, jasny i ostry jak kable z serii Norse 1, jednakże można było jednak wyczuć pewne utwardzenie i szorstkość na wyższej średnicy, a bas, pomimo że potężny, pozbawiony był faktury, zróżnicowania, zejść i kontroli najniższych rejestrach (taka wielka pulpa). Po wygrzaniu, to wszystko uległo zmianie na lepsze. Najfajniejsze jest to, że największe zmiany nie odbywają się stopniowo, a raczej skokowo. Wracasz z łazienki i nie poznajesz swojego systemu! :-)

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Bardzo zadowolony jestem z IC Heimdall (wczesniej sydney audioquest); przede wszystkim dal wiecej "powietrza", "przestrzeni", stereo również uległo poprawie-scena jest bardziej wyrazna niż w przypadku sydney. Dolny zakres pasma sie poprawil- dosc pozytywny efekt w przypaku mojego arcama i audiovectorow (wczesniej bardzo watly basik).

 

Jeśli chodzi o white lightning w porównaniu do kabelka jaki mialem wczesniej - flatline gold, pokazał to ze " moze dac wiecej", wieksza analityczność, wiecej basu i gory.. no i z ta gora zaczęło sie tak ze przy w przypadku niektórych albumów które mam na serwerze wokale staly sie za jaskrawe. Podczas odtwarzania muzyki z CD owa "jaskrawość" sie nie pojawiała, takze w sytuacji gdy moj SM6 sluzyl jako Dac dla maca również nie było problemu z "ostrymi wokalami".

Na szczęście po zmianie ustawien filtra cyfrowego (opcja w SM6) udało mi sie ten problem zminimalizować :-)

 

Wracając do heimdall'a, nawet z flatline gold (w tej konfiguracji zacząlem z nim zabawe) pozbawil mnie cienia wątpliwości co do miażdżącej przewagi nad audioquest sydney i z tego upgrade jestem najbardziej zadowolony.

 

W przyszłym miesiącu chce posłuchać Blue Haven LS i zobaczyc czy warto przeskoczyc wyżej z white lightning czy tez nie :-D

 

Pozdrawiam Kacper

 

Ps: Ostatnio mialem okazje posluchac Naim nait xs 2 w konfiguracji z audiovector ki3 signature (takowe posiadam) i z "calego serca pokochalem" sposob w jaki zagral ten zestaw, pelna rownowaga tonalna i ta muzykalnosc.. cos pieknego :-) Mysle ze to bedzie moj nastepny piecyk :-D

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś chyba na forum ostatnio o tych audiovectorach wspominał. Inna sprawa, że Naim gra z więlszością głośników dobrze a z niektórymi b. dobrze :) ale na koniec to i tak sprawa osobistych preferencji. Z kablami to samo.

 

Blue Heaven LS tylko ic miałem w domu. Wtedy nawet godnie walczył z 3x droższym kablem japońskim. Ostatecznie go sprzedałem bo kupiłem red dawn'a.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent audiovectora był swego czasu przedstawicielem handlowym Naima w Danii, moze dlatego jest "klik" miedzy tymi dwiema markami. Jeden z forumowiczów ma xs2 i do tego dokupił audiovectory Sr3 Super

http://www.audiostereo.pl/kolumny-do-wzmacniacza-naim-xs2_122258.html

 

Zachwala ze gra pięknie i ja mu wierze.

Jeżeli nie miałeś okazji jeszcze posłuchać kolumn tej marki to powinieneś spróbować, jesli podoba Ci sie sposób w jaki gra naim to myśle ze Audiovectora tez polubisz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś chyba na forum ostatnio o tych audiovectorach wspominał. Inna sprawa, że Naim gra z więlszością głośników dobrze a z niektórymi b. dobrze :) ale na koniec to i tak sprawa osobistych preferencji. Z kablami to samo.

 

Blue Heaven LS tylko ic miałem w domu. Wtedy nawet godnie walczył z 3x droższym kablem japońskim. Ostatecznie go sprzedałem bo kupiłem red dawn'a.

Fakt,ze ten Red Dawn to dobry kabel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie. Kupiłem kabelek zasilający Nordost Blue Heaven. Na opakowaniu pisze 15A. We wzmacniaczu, w wejściu IEC pisze 10A.

Czy wtyczka IEC powinna mieć tyle samo amperów co na wejściu czy może być więcej?

Na prądzie sie za bardzo nie znam.

 

Sorry. Zerknąłem na wtyczke IEC, pisze 10A.

Wprowadzili mnie w błąd bo na opakoaniu pisze 15A.

 

Nie wiem dlaczego tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kupiłem kabelek zasilający Nordost Blue Heaven. Na opakowaniu pisze 15A. We wzmacniaczu, w wejściu IEC pisze 10A.

Czy wtyczka IEC powinna mieć tyle samo amperów co na wejściu czy może być więcej?

Na prądzie sie za bardzo nie znam.

 

Sorry. Zerknąłem na wtyczke IEC, pisze 10A.

Wprowadzili mnie w błąd bo na opakoaniu pisze 15A.

 

Nie wiem dlaczego tak.

Nie pekaj- to oznaczenie tyczy sie maksymalnego obciazenia w amperach ktore toleruje urzadzenie badz przewodzi - w tym przypadku Blue Heaven.Czyli ten sieciowy moze zniesc duzo wiecej niz Twoj wzmacniacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordost Blue Heaven kabel ma 15A z tąd takie info na opakowaniu. Plug zależy od kraju w jakim mieszkasz. IEC 10A. Na życzenie mogą zrobić inne.

W kraju w, którym mieszkasz w gniazdku masz maxymalne obiciążenie ringu 32A tak dla dodatkowej informacji - ale to jest obciążenie ringu a na pewno masz w glównym zabezpieczeniu minimum 16A jak nie ma ringu.

Graj po pół godziny sprawdź czy kabel nie jest bardziej gorący niż 45 stopni, jesli jest potrzebny wiekszy kabel.

Grając ze średnią mocą cały czas nie będziesz mial obciążenia źródła 15A dlatego, że prąd rozruchowy urządzenia przeważnie jest większy a potem spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

mam pytanie, czy któryś z Panów mógłby mi przybliżyć charakterystykę brzmienia IC XLR Nordost Frey?

Stoję przed trudnym wyborem, posiadam lampowy CD i hybrydę wzmacniacz, i troszkę jest za ciepło, czy Frey ochłodzi i wyostrzy

muzyczny obraz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.