Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  83 członków

Nordost Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW KABLI FIRMY NORDOST


Gość cdplay.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co to za nordost?

 

Nigdy takiego nie widzialem, dziwna konfekcja...chyba, ze zdjecie jakies dziwne.

 

Wyglada jak flatline gold...polaczony w szersza tasme, do tego konfekcja jak z ic blue geaven....nie kupowalbym tego ...

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Flatline (Gold), szorokość żyły i kolor się nie zgadzają.

Mi to wygląda albo na HongKong albo innego producenta, pamiętam że któryś miał w ofercie kable łudząco podobne do Nordostów, Jantzen?

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie strzelałem z tym Jantzenem (nie chodzi mi tu bynajmniej o płaską taśmę Jantzena a jeszcze inny model)

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częste praktyki to kupowanie dłuższych odcinków Nordosta i wycinanki kurpiowsko-częstochowskie... '-), czyli zrobienie kilku krótszych odcinków i ich sprzedaż po atrakcyjnej cenie na Audiogonie. Valhalla była często zamieszana w ten proceder. Musi być pudełko, inaczej to podejrzana sprawa!

 

Pozdr, M

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam! Już wiem który producent miał kabel b.podobny do Nordosta....Chord! Z tym że instnieje b.duże prawdopodobieństwo że to po prostu rebrandowany Nordost.

http://img.tapatalk.com/d/12/12/04/zyry7eza.jpg

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych...!

 

Świąteczna czy też noworoczna finalna promocja kabli Nordosta w chicagowskim sklepie Music Direct - 50% obniżka na większość modeli. Ze swojej strony polecam ten sklep i zakupy w nim. Znam właścicieli i sprzedawców od lat, praktycznie od początku istnienia ich na rynku. Solidna firma i profesjonalne podejście do tematu http://www.musicdire...aign=soundbytes

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, Red Dawny za 150 dolców!

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wysyłają tylko na adres w USA :/

 

To prawda, tak jest napisane. Proponuję wysłać e-mail z pytaniem o szczegóły lub jeszcze lepiej, zadzwonić. Wiem, że wiele swoich ofert wysyłają do Polski i są bardzo elastyczni... Myślę, że jak ktoś będzie zdecydowany na zakup i nie będzie smęcił, żeby mu obniżyli cenę o dwa pięćdziesiąt, to raczej postarają się o wysłanie produktu do naszego kraju nad Wisłą.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wysłali i udało się bez płacenia VAT-u oraz cła, powoli szykowałbym chyba kasę na Vishnu AC 2m, o ile ma kompatybilną wtyczkę IEC oraz oczywiście EU po stronie gniazdka, co jest już mało prawdopodobne.

 

Zapomnij że w USA będą mieć na stanie kable AC z wtyczką EU a w ogóle nie warto kupować kabli z wtykami US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WuMike moge zagadac w Oslo. Kupilem niedawno 3 kable vishnu za polowe ceny. Moze jeszcze maja. Generalnie to co zostalo ze starej lini pewnie puszcza za HP

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Mam Freya 2. W moim systemie to absolutna rewelacja. Z kretesem pokonał on dużo droższe konstrukcje jak Transparent Reference XL (zbyt gęsty, sztucznie przebarwiony dźwięk) oraz XLO Limited Edition (świetny kabel, ale zamulona góra pasma). Kabel zapewnia przestrzeń, szczegółowość i PRAT na najwyższym poziomie, a przy tym posiada naprawdę potężny i głęboko schodzący bas. Producent zaleca wygrzewanie przez okres 100 godzin. U mnie grał dopiero kilkanaście. Teoretycznie więc, brzmienie może się jeszcze nawet poprawić. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Freya 2. W moim systemie to absolutna rewelacja.

 

Zazdroszczę Freya 2. Słuchałem Heimdalla 2 i był świetny, a ten pierwszy jest na pewno lepszy.

 

Kiedyś się szarpnę na niego i pożegnam z Baldurem, który - nomen omen wciąż trzyma klasę i chyba nawet w pewnych aspektach dorównuje Heimdallowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Piszesz o IC-ku czy głośnikowym? A może obu?

 

Dla mnie interkonekt Baldur jest nijaki, tak naprawdę. Wybrałem pierwotnie zamiast niego nową wersję Blue Heavena, a dosyć niedawno zamieniłem BH LS na Heimdalla 1.

 

Baldur głośnikowy natomiast wniósł wszystko to do systemu, czego oczekiwałem i nie uważam go za matowego u mnie. Faktem jest, że owy Eclipse może mieć więcej góry i niuansów, ale chyba jednak jest mniej wyrównany i nasycony. Nie wiem, nie porównywałem ich bezpośrednio ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę pojawi się Valhalla 2 Mk III, a po tym Valhalla Master King i Valhalla Master Queen. Będą to najnowsze, kosmiczne technologie opracowane przez NASA z myślą o najbardziej wybrednych i najzamożniejszych audiofilach. Ceny odpowiednio skalkulowane z tendencją zwyżkową... za wersję King: 50k$, natomiast za Queen: 48.5 k$. Wersja Queen, jako że kobieta, będzie miała o dwa zwoje drucików mniej, doskonale sprawująca się w klasie hajendowej. Seria King przystosowana będzie do systemów referencyjnych... Poza tym, że się cieszę z nowych kablowych propozycji firmy Nordost, to wszystko w porządku...!

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.