Skocz do zawartości
IGNORED

Klub - JANTZEN AUDIO


mdavis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, mdavis napisał:

Czekamy na spostrzeżenia. PS Jaki masz obecnie wpięty kabel głośnikowy. 

A taki z Ali:-). Srebrzony. Gra bardzo przyzwoicie ale w porównaniu do miedzi zabiera trochę basu. Szczególnie to zauważyłem przy poprzednich monitorach Usher kiedy je ogołocił z basu. Dlatego jestem ciekaw jak to zagra z Fyne Audio. Wpinałem ostatnio Audioquesta Rocket 44 i bas się zrobił bardziej punktowy i szybszy. Trochę się zrobiło bardziej ciężko ogólnie z barwą. Audioquest jak to mówi mój jeden znajomy to taki ciężki kabel czyli gra po tej ciemniejszej stronie mocy.

kabel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wormjazz napisał:

A taki z Ali:-). Srebrzony. Gra bardzo przyzwoicie ale w porównaniu do miedzi zabiera trochę basu. Szczególnie to zauważyłem przy poprzednich monitorach Usher kiedy je ogołocił z basu. Dlatego jestem ciekaw jak to zagra z Fyne Audio.

Tak kable z srebra ucinają, kastrują bas. Jestem ciekawy porównania Jantzen Audio do Audioquesta Rocket 44.

PS. Posiadałeś Usher, jaki model, ja miałem Usher V 601 i od prawie 2 lat użytkuję kolumny Usher V 602.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mdavis napisał:

Tak kable z srebra ucinają, kastrują bas. Jestem ciekawy porównania Jantzen Audio do Audioquesta Rocket 44.

PS. Posiadałeś Usher, jaki model, ja miałem Usher V 601 i od prawie 2 lat użytkuję kolumny Usher V 602.

 

Usher S-520 przez ładnych naście lat potem chwilę X-718 i zdecydowałem o przejściu na podłogówki bo cały czas basu mi brakowało. No i teraz jest naprawdę fajnie. Fyne Audio 501 ma przestrzeń i rozdzielczość. Basu też jest bardzo dużo. To trochę kultura grania podobna jak dla mnie do Ushera. Dodatkowo głośnik wysokotonowy współosiowy robi robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2022 o 12:34, wormjazz napisał:

Czekam na zamówione materiały do konfekcji i też przetestuję ten kabel.

Z ciekawości jakie wtyki do kabli zamówiłeś. Ja mam wtyki Jantzen Audio, lecz tylko od strony wzmacniacza. Do kolumn podłączenie kabli bezpośrednio do terminali, bez wtyków 👌

image.thumb.png.050d08b3c654f7f87fcc791922c6c656.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, mdavis napisał:

bez wtyków

 Teraz tak- bez konfekcji- gołe, golusieńkie druty. 

However (jak mawiali starożytni i współcześni):

mimo, że dźwięk jest naprawdę uroczy, przyjemny, pociągający (jak dwudziestopięciolatka) , to GÓRA skwierczy (na wysokich nagraniach) i BAS smuży (na niskich nagraniach). To nie dewastuje dźwięku, ale troszkę/troszeczkę przeszkadza. Ogólnie jednak- bardzo dobrze, super!

A to tylko etap testów.

Pozdrawiam!

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie chyba jednak lepiej się u mnie sprawdza Audionova Euphoria (więcej mięcha, a Rme Adi sam w sobie już trochę jadowity), ale w tej cenie Jantzena dobrze mieć jak nie główny to nawet jako referencje i sprawdzać czy jakiś audiofilski kabelek nam czegoś za bardzo nie zabiera 😉

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mdavis napisał:

Jantzen Audio lub masz odniesienie

Tych nie próbowałem jeszcze. Trochę tego było, najwyższe - PAD Neptune i Tara Labs (nie pamiętam które)- wszystko ponad 4-5 tyg. Grałem długo na Deneb Soundsphere  3 metry,  ale że TERAZ mogę skrócić  połączenie końcówka--> kolumna do ok 80cm (!!!!!!!!!!),

to wymyślam  coś cenowo w drugą stronę. I to się całkiem udaje (wbrew pozorom). 

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2022 o 20:06, mdavis napisał:

Z ciekawości jakie wtyki do kabli zamówiłeś. Ja mam wtyki Jantzen Audio, lecz tylko od strony wzmacniacza. Do kolumn podłączenie kabli bezpośrednio do terminali, bez wtyków 👌

image.thumb.png.050d08b3c654f7f87fcc791922c6c656.png

Ja zamówiłem lutowane kacsa. Kabel po konfekcji i w trakcie roboty wygląda tak.

IMG-20220205-WA0003.jpg

IMG-20220205-WA0006.jpg

IMG-20220205-WA0005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wormjazz napisał:

Ja zamówiłem lutowane kacsa. Kabel po konfekcji i w trakcie roboty wygląda tak.

Wygląda jak kabel za kilka, kilkanaście  stówek Jakie pierwsze wrażenia po wpięciu kabla 

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mdavis napisał:

Wygląda jak kabel za kilka, kilkanaście  stówek Jakie pierwsze wrażenia po wpięciu kabla 

Jest bardziej precyzyjnie. Bas wydaje się bardziej punktowy i szybszy. Ale to trzeba posłuchać na nowych kablach i wrócić na stare kable i zobaczyć kilka razy różnicę.  Dodatkowo przede mną konfekcja drugiej pary kabli aby kolumny podpiąć pod bi amping na dwóch kompletach przewodów.

Kabel na pewno ciekawy szczególnie za te pieniądze. Z moją konfekcją już taki tani nie jest ale oczywiście nadal to nie jest drogi kabel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wormjazz napisał:

Dodatkowo przede mną konfekcja drugiej pary kabli aby kolumny podpiąć pod bi amping na dwóch kompletach przewodów.

Powinno być lepiej Moim zdaniem zworki w kolumnach ograniczają przekaz brzmienia Ja mam podpięte kable 0,5 mm pod terminale dla głośnika wysokotonowego, 1 mm pod terminale dla głośnika średnioniskotonowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mdavis napisał:

Powinno być lepiej Moim zdaniem zworki w kolumnach ograniczają przekaz brzmienia Ja mam podpięte kable 0,5 mm pod terminale dla głośnika wysokotonowego, 1 mm pod terminale dla głośnika średnioniskotonowego 

No ja będę miał 1,5mm2 i drugie 1.5mm2 i 340 Watt na kanał, jakoś tak. Nie wiem czy kolumny uciągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, wormjazz napisał:

No ja będę miał 1,5mm2 i drugie 1.5mm2 i 340 Watt na kanał, jakoś tak. Nie wiem czy kolumny uciągną.

Uciągną 👍Zastanawiam się czy przekrój 1,5 mm2 nie będzie za duży na głośnik wysokotonowy Lecz sam sprawdzisz i ocenisz 👌

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wormjazz napisał:

No to testujemy! Fyne Audio 501 + CXR 200 bi amping + dwa komplety kabli jantzen solid core 2x1mm2 + 2x0,5mm2.

Po testach napisz jak wypadły te kable 🙂👍

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mdavis napisał:

Już jakieś pierwsze wrażenia z odsłuchów Jantzen Audio. 

Bardzo fajny kabel. Niestety nie zmieniłem powtórnie na mój poprzedni, a to muszę zrobić. Na razie gram na bi ampingu na dwóch kablach. W międzyczasie pojawiły się wczoraj u mnie nowe kolumny i gram już na nowych więc dodatkowo potrzebuję testu na nowych i podmiany na stary kabel którego również nie słyszałem z nowymi kolumnami. Ale kabel jest bardzo fajny. Za tą kasę jest naprawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wormjazz napisał:

Bardzo fajny kabel. Niestety nie zmieniłem powtórnie na mój poprzedni, a to muszę zrobić. Na razie gram na bi ampingu na dwóch kablach. W międzyczasie pojawiły się wczoraj u mnie nowe kolumny i gram już na nowych więc dodatkowo potrzebuję testu na nowych i podmiany na stary kabel którego również nie słyszałem z nowymi kolumnami. Ale kabel jest bardzo fajny. Za tą kasę jest naprawdę dobry.

Dzięki za informacje 👍

PS. Jakie nowe kolumny nabyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mdavis napisał:

Czyli zmiana na wyższy model. Wierny marce, podobnie jak ja (z Usher V601 na V602).

Przyjemnych odsłuchów i wygrzewania kolumn. 

Ushera też bardzo lubię. Po X-718 myślalem o Dancer Mini-One DMD. Fyne skradł moje serce, brzmi fantastycznie. Teraz widzę różnicę jak idzie się w górę do lepszego modelu. Dźwięk robi się subtelniejszy jest taki dopieszczony. Przetestuj jak masz możliwość. Fyne Audio 501 to myślę odpowiednik dla V602. Zaskoczy Cię!

Edytowane przez wormjazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, mdavis napisał:

Kabel Jantzen Audio został w systemie ?

Jasne. Gra cały czas. Jestem bardzo zadowolony. Na nowych kolumnach robi świetną robotę. Będę jeszcze konfekcjonował kolejny kabel canare 4S11 bo też jest chwalony dla porównania. Nie wróciłem jeszcze na stary kabel bo pożyczyłem go koledze do moich poprzednich Fyne 501. Ale jantzen jest według mnie świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mdavis napisał:

Poproszę o opinie na temat tego przewodu po odsłuchach Z tego co wiem jest to kabel 4 żyłowy 

Tak jak ten jantzen jest 4 żyłowy. Z tym, że jest to linka o grubszym przekroju. Kabel jest stosowany w studiach nagraniowych czyli używany przez profesjonalistów. Generalnie firma canare robi okablowania również do słuchawek czy mikrofonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wormjazz napisał:

Będę jeszcze konfekcjonował kolejny kabel canare 4S11 bo też jest chwalony dla porównania.

Kila miesięcy temu zadałem pytanie o ten przewód na forum i cisza. Na forach zagranicznych zbiera pochlebne opinie.

Chyba od niedawna jest do kupienia w Polsce:

https://audeos.pl/canare-4s11-star-quad

 

PS To dobrze, że Jantzen Audio na chwilę obecną został w systemie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mdavis napisał:

Kila miesięcy temu zadałem pytanie o ten przewód na forum i cisza. Na forach zagranicznych zbiera pochlebne opinie.

Chyba od niedawna jest do kupienia w Polsce:

https://audeos.pl/canare-4s11-star-quad

 

PS To dobrze, że Jantzen Audio na chwilę obecną został w systemie 👍

Dziś kupiłem kabel i oplot ale wtyki trochę będą szły bo to grubszy kabel i te co zastosowałem w jantzen się tu nie sprawdzą. Także jak zrobię dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.02.2022 o 23:05, wormjazz napisał:

Dziś kupiłem kabel i oplot ale wtyki trochę będą szły bo to grubszy kabel i te co zastosowałem w jantzen się tu nie sprawdzą. Także jak zrobię dam znać.

Canare już podłączony do sprzętu audio ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mdavis napisał:

Canare już podłączony do sprzętu audio ? 

Niestety jeszcze. Mam już wszystko poza bananami. Powinny dziś dotrzeć. Kabel pocięty na odcinki i założony piękny oplot od viablue. Poprzednie wtyki lutowałem. Tu kupiłem tulejki zaciskowe pozłacane, które następnie zostaną włożone we wtyki bananowe i zostaną skręcone. Bez lutowania. Zaciskarka kupiona. Także będzie pełna profeska. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.