Skocz do zawartości
IGNORED

Klub - JANTZEN AUDIO


mdavis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś był zainteresowany to także będę miał za ok. 2 tygodnie do odsprzedania SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N Bi-Wire 2x 4m z lutowaną konfekcją Jetzena, kupione w ZAPie i użyte kilka razy do testów - nawet nie wygrzane. Zmieniam system na Naima i nie będę używał bi-wire. Kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak solid cory mają coś w przekazie czego nie znajdzie się w plecionkach, które wg mnie często jednak gubią minimalnie informacje uprzyjemniając pozornie brzmienie ,

ale to tylko moje zdanie i moje uszy :)

 

Mam dokładnie te same obserwacje, skrajny przypadek to głośnikowce Van Den Hula...

Co do kabli dam sobie już spokój, trzeba pomyśleć o większych kolumnach!

Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ponawiam informację:

moje SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N Bi-Wire 2x 4m z lutowaną konfekcją Jetzena do sprzedania.

Były użyte do testów na dwóch spotkaniach odsłuchowych (dwie noce), pewnie jeszcze nie są nawet dobrze wygrzane.

Zmieniłem cały sprzęt i potrzebuję single-wire.

Mogę zamienić na NACA5 z dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Po kilku latach zmian w sprzęcie (obecnie Perreaux i Thiel) przyszedł moment wymiany kabli głośnikowych, gdyż Naim NAC5 jednak są nieco ostre.

Kupiłem 6 metrów SC 17+20AWG 6N od Jantzena, i faktycznie, te kable uspakajają górę i bas.

Ale już w pierwszym lepiej zrealizowanym nagraniu słychać, że dzieje się to kosztem wycięcia jakby wszystkiego od ~50Hz w dół i wszystkiego ~15Khz w górę.

W efekcie, w moim dość transparentnym systemie otrzymałem dźwięk zbliżony do dźwięku z mini wieży z marketu :)

 

Aktualnie gram na pożyczonych z Audiopunkt kablach głośnikowych Ortofon SPK 200 i dobrze wpasowały się w mój system

 

Jantzeny do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam klubowiczów i dołączam do klubu, odświeżając nieco ten wątek, z kabelkiem JANTZEN SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N w ilości aż 15 metrów.

 

Kupiłem ten kabel nieco w ciemno za dobrą opinią tu na forum oraz na podstawie jednej, konkretnej opinii (p. Piotra) na Ceneo przy kolumnach Usher V-601 bo także u mnie gra to z tymi kolumnami.

Jako, że zmieniałem diametralnie ustawienie głośników w pokoju potrzebowałem dobrego i taniego kabla. Ze względu na znakomity stos. jakości do ceny padło na ten kabel i....potwierdzam, jest niezły, a nawet świetny. Mam porównanie z poprzednio używanym (wciąż grającym z Indianami Line Diva) Qed`em Ruby.

Oba kabelki są świetne i trudno wychwycić drobne, różniące je niuanse. Jeżeli już miałbym podać jakieś różnice to dobrze zgrywa się Usherami, góra wg mnie jest bardziej aksamitna niż przy Qed`zie, przy którym Ushery grały też nieźle lecz bardziej ...agresywnie. Co do basu...cóż mam wrażenie, że go jest ...więcej. A i napędza to wszystko budżetowy Onkyo A9050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten kabel nieco w ciemno za dobrą opinią tu na forum oraz na podstawie jednej, konkretnej opinii (p. Piotra) na Ceneo przy kolumnach Usher V-601 bo także u mnie gra to z tymi kolumnami.

 

Witamy kolegę w klubie.

 

Przyjemności z słuchania muzyki na USHER V 601 w połączeniu z Jantzen Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Generalnie Jantzen Solid Core bardziej podkreśla skraje pasma, Kimber jest za to bardziej spójny, równy. Bas Kimbera jest twardszy, jest go mniej, ale całościowo oceniam go nieco wyżej. Średnica Kimbera jest nieco bardziej otwarta, za to wysokie tony są po stronie Jantzena, mają więcej blasku. W świetle różnicy w cenie Jantzen wypada rewelacyjnie, choć Kimber 4TC całościowo jest jednak nieco lepszy. Mówimy jednak o kablu za ok.175zł/m.b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Taka ciekawostka, po zmianie kolumn naszło mnie żeby sprawdzić plecionkę w miejsce solid core. O ile w starych kolumnach solid wypadł lepiej, to teraz na lekkie prowadzenie wysuwa się plecionka! Dźwięk jest bardziej otwarty i detaliczny na średnicy, przyjemniejszy w odbiorze.

Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

witam,

porównywał ktoś z Was u siebie w systemie JANTZEN SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N z kablem KLOTZ LY240 2x4,0mm2 OFC TWINAX?

Miałem oba kable, przeciwstawne granie. Jantzen ogólnie suchy na średnicy z zaakcentowaną górą i dość ogarniętym basem. Klotz jednym słowa zmuła totalna z misiowatym miękkim basem (dobry do kiepskim agresywnych systemów, gdzie potrzeba ogólnej ogłady).

Jantzen gra dość podobnie do anticables z tym że mniej wyrafinowanie i podobnie sucho zwłaszcza na górnej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba kable, przeciwstawne granie. Jantzen ogólnie suchy na średnicy z zaakcentowaną górą i dość ogarniętym basem. Klotz jednym słowa zmuła totalna z misiowatym miękkim basem (dobry do kiepskim agresywnych systemów, gdzie potrzeba ogólnej ogłady).

Jantzen gra dość podobnie do anticables z tym że mniej wyrafinowanie i podobnie sucho zwłaszcza na górnej średnicy.

 

dzięki za odpowiedź, ja potrzebuję głośnikowy do kolumn DIY opartych na SB ACOUSTIC z 10'' basem, i mam wrażenie że przekrój Jantzena będzie za mały, gdyby nie ten przekrój już bym go kupił, chyba że ktoś podpowie, może jakaś inna opcja.

Chciałbym poprawić detaliczność bo KLOTZ faktycznie trochę muli. Natomiast średnica i bas nie jest zły w tym kablu.

Gniazda głośnikowe mam pojedyncze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, ja potrzebuję głośnikowy do kolumn DIY opartych na SB ACOUSTIC z 10'' basem, i mam wrażenie że przekrój Jantzena będzie za mały, gdyby nie ten przekrój już bym go kupił, chyba że ktoś podpowie, może jakaś inna opcja.

Chciałbym poprawić detaliczność bo KLOTZ faktycznie trochę muli. Natomiast średnica i bas nie jest zły w tym kablu.

Gniazda głośnikowe mam pojedyncze.

 

nie wytrzymałem zbyt długo i zamówiłem...srebrzonkę 2,5+1,3 jak pisał wcześniej skiba, posłuchamy-zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

właśnie szukam czegoś na zamianę qed-a ruby - q acoustics cocept 40 z marantzem grają ok ale po przełączeniu na roksan k2 kabel trochę gubi szczegóły wziąłbym bi wire ale tylko kolumny i marantz mają podwójne zaciski roksan już nie czy pojedynczy 1mm da radę ? na qed basu mam aż nadto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

NO TO PORA NA PRAWDĘ tanio kupił dwa razy kupił - rambo54 w samo sedno tematu - od siebie dodam że pasmo nie tyle powycinane co poszarpane bas nerwowy przekaz niemuzykalny - ale żeby klub zakładać .... kupił Franek z Gieńkiem szpulkę i chcą sprzedać - ilu się dało złapać ? po prostu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Po co te złośliwości? Dawno nie widziałem tak nieobiektywnego wpisu. Kolego poszukaj może problemów w swoim sprzęcie/akustyce, a nie w tym kablu.

Dokładnie. Jest to kabelek, który wytknie błędy systemu. Może nie jest mistrzem rozdzielczości, ale bas ma dość dobrze ogarnięty i na pewno nie jest to zły kabelek.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.