Skocz do zawartości
IGNORED

Klub - JANTZEN AUDIO


mdavis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj podłączyłem do mojego systemu kabel Jantzen Audio 2 x 2,5 mm OFC 925 Miedź 6N i....podoba mi się to połączenie bardzo :) ...ale w drodze jest jeszcze Jantzen solid core bi wire, więc będę robił porównanie i zobaczę, który lepiej zgra się z moim systemem.Dołączam do klubu i pozdrawiam klubowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jako zadowolony użytkownik SOLID CORE BI-WIRE mam ochotę na dalsze eksperymenty. Wcześniej miałem AQ type 2, PROCABY LS25 + LS15, plecionkę 925 wszystko w bi-wire. Przypomniałem sobie jak bodajże Elberoth stwierdził, że konfiuracja 2 x Audioquest CV4 (2 odrębne odcinki w bi-wire) dała lepszy rezultat niż pojedynczy CV4 w bi-wire. Czyli pomył jest taki, żeby kabel SOLID CORE BI-WIRE dać cały na dół pasma, a na górę osobny SOLID CORE 2x0,5, 2x1,0 lub BI-WIRE. Ktoś robił taki eksperyment? W końcu Audioquest w wyższych modelach multiplikuje przewody o różnych średnicach, może więc warto?

W każdym razie ja chyba dokupię coś z SOLID CORE. Robiłem już eksperyment z plecionką 925 na dole i SOLID CORE na górze, ale rezultat był nieciekawy...

Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdavis>

tak mam w opisie i to się zgadza, ponieważ Albedo miałem 3 tyg. na wypożyczeniu.

Radek>

brzmiało... dużo, dużo lepiej, tzn.: większa kultura dźwięku, bez wyostrzeń, nerwowości, głębia i przestrzeń. Dźwięk był "zaokrąglony", analogowy ze wspaniałym, nisko schodzącym basem. Cały czas, oczywiście, odnoszę się do mojego systemu i gatunków mużycznych "spokojnych", kameralnych (czyli takich, jakich najczęściej słucham w domu, mocniejsze "rzeczy" biorę na wynos;-)). Destiny gra analitycznie i jasno, a srebro z Albedo (o dziwo!) wprowadziło "ciepło" i o ten ostateczny(?) szlif mi chodziło. Zbieram kasę:-)

Edytowane przez skiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe... Być może srebrzony Jantzen nie wpasował się do Twojego systemu. Sądzę że plecionka 925 bardziej by tu pasowała. Nie mam doświadczenia z Albedo, ale dobre srebro wcale nie brzmi jasno i ostro, np. miałem u siebie RCA Acoustic Zen Silver Referencje i było wspaniale.

BTW fajny mezalians, interkonekt jakieś 40 razy droższy od moich kabli głośnikowych... Swoją drogą to tylko potwierdza jak transparentne są Jantzeny na miedzi 6N. Ja w każdym razie brnę dalej w SOLID CORE, wzorując się niejako na kablach Audioquest czyli chcę eksperymentować ze zwiększeniem przekroju.

Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio wykonałem kilka eksperymentów z urzyciem kabli głśnikowych.

Zastosowałem Kimber kabel - 16 przewodów w plecionce o czystości 6N. Po 8 na zimny i 8 na gorący przewód. Efekt bardzo fajny, bas dobrze kontrolowany i zwarty, średnica pełna i dźwięczna. Góra szeroka ale niestety czasem wpadająca w sybiljanty..

Postanowiłem więc rozpiąc w kolumnach przewody gorące dołu o reszty. Dodałem trzeci kabel - Jantzen Audio CU AWG OFC 4N - taśmę. Nastąpiła wyraźna poprawa , sybiljanty zniknęły a wysokie nabrały ciut soczystości bez utraty wierności przekazu.

Idąc tym tropem zastąpiłem ,,dół,, - Kimber - na JantzenAudio 925 Super OFC 2x2,5 6 N, jednak tu pokazała się przewaga Kimber Kabli od 925. Bas zrobił się mniej szybki i ciut mniej dołu w nim się pokazywało. Wróciłem do mixu Kimber i taśma Jentzen. Bardzo jestem zadowolony.

Warto jak widać Jantzena stosować. Taśma na górę okazala się trafionym pomysłem. Zapisuje się więc do Klubu. Witam i cieszę się , że poczytałem wcześniej o kablach na waszym forum.

Pozdrawiam.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma na górę okazala się trafionym pomysłem. Zapisuje się więc do Klubu. Witam i cieszę się , że poczytałem wcześniej o kablach na waszym forum.

Pozdrawiam.

Jan

 

Witamy kolegę w klubie.

 

Proponuję posłuchać poniższego przewodu:

 

SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję posłuchać poniższego przewodu:

SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire

 

Zdecydowany best buy Jantzena moim zdaniem, te kable "grają" w systemie siostrzeńca z Paradigmami Monitor 11 v.7 już półtora roku i do dziś mi za nie dziękuje :) Tanio, prosto i dobrze !

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiliście jakieś porównania z innymi kablami ?

w moim poprzednim systemie opartym na re90 rozniosly na ten przyklad oryginalne antykable a to juz jest mysle spore osiagniecie

rywalizowaly tez u mnie z taralabsami ale jakimis niskimi i takimi nordostami cinemaflex (tez sam dol poleczki)

moim zdaniem to jest absolutny best-buy. pewnie mozna lepiej ale za jaka kase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, a teraz pytanie o to samo, ale z innej strony. Czy nie sądzicie, że to jest trochę tak, że kable troszkę się różnią brzmieniem po prostu i całe to zamieszanie, co brzmi lepiej/gorzej, wynika w większej części jednak z czystego przypadku - po prostu z lepszego wpasowania się w dany system ?

Na zasadzie - ciemniejszy system, jedne kable brzmią ciut jaśniej - to pasuje itd. Oczywiście mówię o kablach z podobnej czystości materiału (w przypadku Jantzena niby jest 6N za psie pieniądze, czyli często tak jak dużo droższe kable).

Nie mam dużego doświadczenia w kablach, od razu mówię, ale na chłopski rozum tak mi się coś wydaje.

Jakie jest wasze zdanie ?

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dane mi bylo zmienic kolumny

oczywiscie nowe wpialem w poprzednia konfiguracje.

z SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire byla ucieta totalnie gora pasma

tak jak by ktos przyslonil wysokotonowce gabka!

i tak jak z poprzednimi kolumnami ten przewod gral wybitnie w swojej klasie cenowej tak z nowymi nie sprawdzil sie w ogole.

wiec jednak synergia miedzy elementami systemu przede wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire byla ucieta totalnie gora pasma

tak jak by ktos przyslonil wysokotonowce gabka!

Ojjj a już myślałem że to taki super kabelek a tu jednak ktoś odkrył jakieś wady chyba lepsze kolumny to właśnie pokazały .

Pisałeś że zagrał lepiej niż antykable a pamiętasz może czy maił lepiej kontrolowany bas od AC i czy góra była jaśniejsza ?

Ciekawi mnie ten kabelek bo jest Bi-Wire a nie mogę trafić drugiej parki używanych Hotline Bluespiral żeby połączyć kolumy w Bi-Wire i zobaczyć czy coś to połączenie poprawi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj a już myślałem że to taki super kabelek a tu jednak ktoś odkrył jakieś wady chyba lepsze kolumny to właśnie pokazały .

 

Hehe, dobre. Po prostu kabel nie zgrał się z resztą, bez dorabiania filozofii.

U mnie na dynkach jest dobrze, na monitorach na illuminatorach (dla lubiących słuchać portfelem - 4kzł same głośniki) też jest super.

 

sebolx,

różnicować to się powinno kable ZA ZWROTNICĄ, przed to nic dobrego. Inna inszość, że zwrotnice masz w swoich kolumnach tak podłej jakości, że zmiana pojedynczego elementu przyniesie Ci więcej dobrego niż wszystkie kable razem wzięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobre. Po prostu kabel nie zgrał się z resztą, bez dorabiania filozofii.

U mnie na dynkach jest dobrze, na monitorach na illuminatorach (dla lubiących słuchać portfelem - 4kzł same głośniki) też jest super.

 

sebolx,

różnicować to się powinno kable ZA ZWROTNICĄ, przed to nic dobrego. Inna inszość, że zwrotnice masz w swoich kolumnach tak podłej jakości, że zmiana pojedynczego elementu przyniesie Ci więcej dobrego niż wszystkie kable razem wzięte.

 

O tuningu zwrotnicy i okablowania w kolumnach też już myślę od dawna jednak niestety muszę to zlecić komuś bo sam nie mam takich zdolności no chyba że tam są jakieś opisane kondensatory to ewentualnie mogę się pobawić lutownicą i wymienić je na Mundorfy Supreme o takich samych wartościach . Nie zaglądałem tam jeszcze ale jak po świętach odbiorę od tuningu Yaqina też będzie na Mundorfach Supreme to zostaną tylko kolumny do zrobienia :)

A o różnice pytałem bo AC znam a tego Jantzena nie słyszałem jeszcze tani jest więc kupię go sobie i posłucham bo już nie raz się przekonałem że drogo nie znaczy dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu porównałem plecionkę Jantzen Audio 2 x 2,5 mm OFC 925 Miedź 6N z SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire i zostaje solid core.Plecionka jednak odpadła, solid core ma lepiej kontrolowany bas, który niżej schodzi, dużo fajniejszy, wyraźny środek - bez syczeń przy wokalach i delikatną, nie drażniącą górę.Z solid core scena jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.