Skocz do zawartości
IGNORED

Klub - JANTZEN AUDIO


mdavis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niebawem przyłączę do klubu z Solid Core 17 20 bi-wire... :)

Ciekawość mnie zżera tym bardziej, że fortuny nie kosztują.

Na dzień dzisiejszy mam jakieś kable 2x2,5mm ze sklepu "nie dla idiotów" Oehlbach.

Dam znać czy są lepsze od mojego hi-endu z MM :)

 

Pozdrawiam

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posłuchałem trochę Solid Core...

Sam nie wiem, czy o taki dźwięk mi chodziło. Wszystko się zmieniło. Góry pojawiło się dużo więcej, bas gdzieś przepadł (niektórzy napisaliby, że jest dobrze kontrolowany :) ), środek cofnął się...

Po weekendzie będę wiedział czy Jentzen zostaje czy szuka nowego właściciela.

 

Pozdrawiam

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable solid core bi-wire zostają u mnie, przynajmniej na jakiś czas.

Po rozczarowaniu z pierwszego podłączenia wróciłem na stare kabelki. Posłuchałem jakiś czas i ponownie podłączyłem solid core.

Nagle zaczęło mi się wszystko podobać ;] więc albo miałem zły dzień, kiedy podłączyłem pierwszy raz, albo źle podłączyłem ( w co wątpię).

 

Pozdrawiam

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable solid core bi-wire zostają u mnie, przynajmniej na jakiś czas.

Po rozczarowaniu z pierwszego podłączenia wróciłem na stare kabelki. Posłuchałem jakiś czas i ponownie podłączyłem solid core.

Nagle zaczęło mi się wszystko podobać ;] więc albo miałem zły dzień, kiedy podłączyłem pierwszy raz, albo źle podłączyłem ( w co wątpię).

 

Pozdrawiam

Albo.... http://ulubionykiosk.pl/demo/3-audio polecam wstępniak Kisiela ! :-)

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dolaczam do klubu z plecionka ofc 2,5 i 4,15mm2

 

Przy okazji jako ciekawostke:

 

Kable dobre, tylko dorobiono mu u nas otoczke audiofilska i juz plecionka 2x4,15mm kosztuje 28,99zl, gdzie u Wegrow (prawdziwy producent plecionki Jantzen) kosztuje ledwo 7-8zl i jest zwyklym kablem z elektrycznego. (Dla zainteresowanych podam linki na pw)

Edytowane przez Miczq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jako ciekawostke:

 

Kable dobre, tylko dorobiono mu u nas otoczke audiofilska i juz plecionka 2x4,15mm kosztuje 28,99zl, gdzie u Wegrow (prawdziwy producent plecionki Jantzen) kosztuje ledwo 7-8zl i jest zwyklym kablem z elektrycznego

 

W stosunku do innych producentów kabli cena Jantzen Audio jest bardzo atrakcyjna, a brzmienie rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdavis - masz racje, ale przebitka w naszych sklepach straznie duza, przeciez tamte tez na tym zarabiaja a maja po 8zl a u nas prawie 4x tyle.

 

By nie odchodzic od teamtu, potrzebuje do zestawu wielokanalowego (centralny i tylnie dipole )nowe przewody, zastanawiam sie jak przy odcinku siegajcym nawet 10m, zachowa sie Solid Core, czy to nie bedzie jednak za maly przekroj? Moze lepiej wybrac Solida Bi-wire i podlaczyc klasycznie dla wiekszego przekroju?

 

Ewentualnie jest jeszcze taki zwykly Jantzen - http://allegro.pl/kabel-przewod-glosnikowy-jantzen-czysta-miedz-2-5-i2873298684.html

Edytowane przez Miczq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam do klubu z plecionka ofc 2,5 i 4,15mm2

 

Przy okazji jako ciekawostke:

 

Kable dobre, tylko dorobiono mu u nas otoczke audiofilska i juz plecionka 2x4,15mm kosztuje 28,99zl, gdzie u Wegrow (prawdziwy producent plecionki Jantzen) kosztuje ledwo 7-8zl i jest zwyklym kablem z elektrycznego. (Dla zainteresowanych podam linki na pw)

 

 

ja tez

poproszę linka na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem z jedną osobą zaznajomioną z częściami Jantzen i tez dowiedziałem się kilka ciekawych rzeczy. Podobno wartość czarnych i niebieskich kondensatorów jest nieporównywalnie niższa od tej co my w Polsce płacimy:) Również z własnego doświadczenia wiem, że białe Mundorfy są znacznie lepsze, ale trochę droższe.

Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam do klubu z plecionka ofc 2,5 i 4,15mm2

 

Przy okazji jako ciekawostke:

 

Kable dobre, tylko dorobiono mu u nas otoczke audiofilska i juz plecionka 2x4,15mm kosztuje 28,99zl, gdzie u Wegrow (prawdziwy producent plecionki Jantzen) kosztuje ledwo 7-8zl i jest zwyklym kablem z elektrycznego. (Dla zainteresowanych podam linki na pw)

 

to ja tez poprosze linka

Edytowane przez Moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktos moze jak to sie ma do antykabli?

 

Kable Jantzen Audio SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N BI-Wire wypadają brzmieniowo lepiej od DNM Reson Stereo Solid Core przekrój 0,65mm i 1mm oraz lepiej brzmieniowo od Anti-cabli (Anti-cable - porównywałem u znajomego w systemie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anti - cable w porównaniu do wyżej napisanych kabli są mnie dynamiczne, prezentują mniejszą przestrzeń i mniej szczegółów (kabel DNM Reson 1mm wypadł gorzej w tym aspekcie).

 

A ktore chlodniejsze lub cieplejsze?

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.