Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe z kapitalnym basem


Iceman007

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze inni piwko, chociaz polskie marki systematycznie sie psuja:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam perfumowane drinki.

Niektórym śmierdzi wóda a niektórym whisky.

Jedni piją to pierwsze inni to drugie .... a jeszcze inni Borygo lub wino na kościach i też jest git.

Smak whisky poznałeś,smak audio również ale jesteś na poczatku drogi poznania dobrego dżwieku.Jak pozbędziesz sie tych

wspaniałych kolumn daj znać a pomogę coś doradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Smak whisky poznałeś,smak audio również ale jesteś na poczatku drogi poznania dobrego dżwieku.Jak pozbędziesz sie tych

wspaniałych kolumn daj znać a pomogę coś doradzić.

"Dobry żart funta wart".

 

Pewnie kiedyś przyjdzie czas na zmiany.

Ale muszę ciebie zmartwić , że z całą pewnością nie będą to Magnepany ;)

Zazwyczaj zmieniam na lepsze produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smak whisky poznałeś,smak audio również ale jesteś na poczatku drogi poznania dobrego dżwieku.Jak pozbędziesz sie tych

wspaniałych kolumn daj znać a pomogę coś doradzić.

Magnepan daj już sobie spokój z tym doradzaniem. Systemy wszystkich osób są gówn... warte tylko Twój jest najwspanialszy, chociaż nigdy go nie pokazałeś...

Wklej w końcu zdjęcia swego cuda i pokaż nam Ciemniakom jak wygląda the end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Magnepan daj już sobie spokój z tym doradzaniem. Systemy wszystkich osób są gówn... warte tylko Twój jest najwspanialszy, chociaż nigdy go nie pokazałeś...

Wklej w końcu zdjęcia swego cuda i pokaż nam Ciemniakom jak wygląda the end.

 

Magnepan !!!

Magnepan !!!

Magnepan !!!

 

Wytnij ..... nam numer i wklej swoje sprzęty.

Tylko nie wklejaj odkurzacza , lodówki czy pralki choć zapewne te masz również high endowe;)

 

Tylko się nie obrażaj na mnie bo jak mi przyjdzie żyć z tym dalej, cóż ja biedny pocznę , kogo się poradzę..... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan daj już sobie spokój z tym doradzaniem. Systemy wszystkich osób są gówn... warte tylko Twój jest najwspanialszy, chociaż nigdy go nie pokazałeś...

Wklej w końcu zdjęcia swego cuda i pokaż nam Ciemniakom jak wygląda the end.

Zdjęcia będa w ciagu 10 dni.Sprzęt jest kompletowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co aparat się popsuł czy the end się dopiero tworzy? Ponoć system masz już dawno zgrany, że mucha nie siada.

Jak to kompletowany? Toś Pan jest szewc bez butów!

 

Albo z innej beczki: Król jest nagi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dżwięk vibrafonu i metal drumm'u powie bardzo dużo o systemie na którym będzie odtwarzany ten kawałek.

 

 

A tam zaraz audiofilsko vibrafonu; przecież to marimba no ale to dopiero z lapka ten bas marimby słychać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon Mity się rozegrały na tyle abyś został Mitomanem, czy to jeszcze kwestia otwarta?

 

Magnepan nas zaskoczy mile hehe

 

:-)

 

Batalia z kablami trwa nadal. Mit jest mocnym kandydatem ale nie jedynym. W grudniu kończę testy i może nabędę jakiś dodatkowy zestaw kabelków.

 

Mam nadzieję, ze Magnepan szykuje co najmniej system na 833TNT, DCS Vivaldi, secie transparenta opus i porządnych paczuszkach. Bo inaczej będzie wstyd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transparent koniecznie starej generacji:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tego jest trochę do fotografowania a nie lubie się śpieszyć

 

To może nie kryguj się i po prostu zrób zdjęcie ogólne swojego aktualnego systemu. Raczej nikogo nie interesują zbliżenia. Chodzi o całość i to całość stojącą dziś u Ciebie. Jeśli ktoś o czymś mówi dziś lub wczoraj to aby być wiarygodnym jakoś to powinien potwierdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

To może nie kryguj się i po prostu zrób zdjęcie ogólne swojego aktualnego systemu. Raczej nikogo nie interesują zbliżenia. Chodzi o całość i to całość stojącą dziś u Ciebie. Jeśli ktoś o czymś mówi dziś lub wczoraj to aby być wiarygodnym jakoś to powinien potwierdzić.

 

Nie stresujmy kolegi bo jeszcze czkawki dostanie ;)

 

Czasami fajnie jest pogadać ze ślepym o kolorach. Ubaw po pachy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JAudio

(Konto usunięte)

moreno1973, jarek&ania - czy możecie podać link do zdjęć Waszych aktualnych systemów.

 

"Jeżeli ktoś o czymś mówi..." - jest jeszcze gorzej gdy ktoś mówi o KIMŚ nie znając go zupełnie.

 

Proszę o wypowiedzi merytoryczne na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

moreno1973, jarek&ania - czy możecie podać link do zdjęć Waszych aktualnych systemów.

 

"Jeżeli ktoś o czymś mówi..." - jest jeszcze gorzej gdy ktoś mówi o KIMŚ nie znając go zupełnie.

 

Proszę o wypowiedzi merytoryczne na temat.

 

Poproś Mirka albo Maćka to może tobie prześle zdjęcia mojego badziewia jak jesteś taki dociekliwy;)

 

A co chcesz merytorycznego się dowiedzieć ?

 

Służę pomocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie stresujmy kolegi bo jeszcze czkawki dostanie ;)

 

Czasami fajnie jest pogadać ze ślepym o kolorach. Ubaw po pachy ;)

 

Kolega Magnepan może ma swoisty styl wpisów ale osłuchany jest i pojęcie

o sprzęcie ma spore. Można się z nim nie zgadzać, można mieć inny gust czy preferencje,

ale określenie że rozmowa z nim o audio to jak ze ślepym o kolorach jest dużym nietaktem

i co gorsza jest nieprawdą.

Co do zdjęć to zarzut iż ich nie zamieścił ma sens tylko ze strony osób które same pokazały swoje

systemy ale nic takiego nie widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Kolega Magnepan może ma swoisty styl wpisów ale osłuchany jest i pojęcie

o sprzęcie ma spore. Można się z nim nie zgadzać, można mieć inny gust czy preferencje,

ale określenie że rozmowa z nim o audio to jak ze ślepym o kolorach jest dużym nietaktem

i co gorsza jest nieprawdą.

Co do zdjęć to zarzut iż ich nie zamieścił ma sens tylko ze strony osób które same pokazały swoje

systemy ale nic takiego nie widać.

 

Nie wiedziałem , że z zamiłowania jesteś adwokatem;)

 

Ponadto kolego nie koniecznie należy zgadzać się ze wszystkim co kto pisze na AS a już na pewno jak pisze o czymś o czym nie ma pojęcia.

 

A nietaktem to jest krytyka wszystkiego i wszystkich (sprzętów) jakie kto posiada tym bardziej , kiedy ich się nie widziało a co więcej nie słyszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że nie powinno się krytykować sprzętów których się nie zna choć są znaczne podobieństwa sprzętów w obrębie

danej marki. Jeśli nie lubimy kilku modeli firmy X to można przyjąć że inne modele tej firmy rownież nie przypadną nam do gustu.

Napisałem też że wcale nie trzeba się zgadzać z opiniami innych osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Fakt że nie powinno się krytykować sprzętów których się nie zna choć są znaczne podobieństwa sprzętów w obrębie

danej marki. Jeśli nie lubimy kilku modeli firmy X to można przyjąć że inne modele tej firmy rownież nie przypadną nam do gustu.

Napisałem też że wcale nie trzeba się zgadzać z opiniami innych osób.

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc o "podobieństwach" sprzętów w obrębie jednej marki?

Czyżbyś miał na myśli, że jak ktoś słuchał w Media Markcie np. podstawkowych głośników Focala ze wzmacniaczem Yamaha powinien nie kupować Focal Grande Utopia bo podobnie brzmi podłączony np. do MX-R Ayre?

 

Piszesz zazwyczaj rozsądne rzeczy ale czasami potrafisz mnie zadziwić ;)

 

Ponadto jak słusznie napisałeś , że nie koniecznie konkretny produkt musi przypaść konkretnej osobie do GUSTU.

Ale to nie znaczy , że wszystkim innym też nie przypadnie.

 

A jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

 

Poniższą pouczającą scenkę dedykuję wszystkim bajkopisarzom , fantastom i tzw. "ekspertom" na AS:

post-33970-0-91253200-1352545322_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o tym że jak ktoś generalnie nie lubi brzmienia np McIntosha czy wysokich B&W to z dużym prawdopodobieństwem może nie podobać mu się kolejny model sprzętu tych firm nawet jeśli go jeszcze nie słuchał.

Prawdą jest że modele w obrębie tej samej marki różnią się i czym wyższy model tym zazwyczaj lepsze brzmienie.

Piszę zazwyczaj bo są wyjątki. Np Jeff Rowland ma obecnie 3 modele preampów i okazało się że środkowy Corus gra lepiej niż topowy Criterion i to za znacznie mniejsze pieniądze.Wycofano więc Criteriona i jego miejsce ma być nowy topowy preamp Jeffa Rowlanda.

Ale zazwyczaj czym wyższy model tym lepiej gra niemniej jednak pewna charakterystyczna sygnatura dźwięku danej firmy pozostaje bo taki jest charakter brzmienia sprzętów tej firmy.

 

Inną rzeczą jest że każdy sprzęt można wpiąć w tak dobrany system, że jego ogólny charakter brzmieniowy można zmienić.

Chłodny CD player można wpiąć w bardzo ciepłą resztę systemu i całość nie będzie już grać chłodno mimo CD playera który nadal chłodny jest.

Mówiłem Magenpanowi że mimo iż nie lubi B&W to można tak do nich dobrać resztę sytemu że mogłoby mu się spodobać.

Ale nie zmienia to faktu że on nie lubi B&W i w to miejsce wolałby inne kolumny i takie jego prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ale nie zmienia to faktu że on nie lubi B&W i w to miejsce wolałby inne kolumny i takie jego prawo.

 

I o czym konkretnym ma to świadczyć?

 

Oczywiście , że każdy ma prawo lubić co ma lub w większości przypadków co chciałby mieć.

Nie oznacza to jednak , że to co ma ktoś inny jest do dupy bo tak twierdzi jakiś "ekspert" na AS.

 

A już szczytem ośmieszania siebie samego jest pisanie na temat czegoś czego samemu się nie słuchało i negowanie opinii innych ludzi (w tym ekspertów na pewno z większym dorobkiem czy autorytetem niż większość piszących na AS) , którzy te rzeczy słuchali i porównywali do innych producentów.

 

Dla większości jest to zrozumiałe ale jak widać nie dla wszystkich mądrali na AS.

 

Powiem więcej.

 

Śmiem twierdzić ,że moja mama robi lepsze pierogi od twojej mamy.

Choć pierogów twojej mamy nie próbowałem;)

A mogę w ten sposób wyrokować bo mojego sąsiada, kumpla szwagierka ze strony babci ciotecznej mieszała chochlą w barze mlecznym w Poznaniu i twierdziła ,że w/g jej gustu pierogi w Poznaniu są gorsze od tych w 3-city.

W końcu chyba wie co mówi skoro jest "ekspertem" w tej branży od lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może twoja mama robi lepsze pierogi od mojej co nie zmienia faktów że jeśli ktoś w ogóle nie lubi pierogów to nie ma większego znaczenia które z nich są lepsze.

A Magnepan po prostu nie lubi pierogów czyli B&W i dlatego nie mają dla niego znaczenia drobne z jego punktu widzenia różnice między pierogami.

Nawet jeśli nie jadł pierogów twojej mamy to generalnie wie jak smakują pierogi a on tego nie lubi.

To oczywiście jego gust i jego prywatna opinia.

Nie znaczy to że idea pierogów jest zła czy błędna.

A eksperci to jeszcze inna bajka.Często mają rację ale czasem ich opinie zaskakują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Być może twoja mama robi lepsze pierogi od mojej co nie zmienia faktów że jeśli ktoś w ogóle nie lubi pierogów to nie ma większego znaczenia

które z nich są lepsze.

 

Jeżeli jest tak jak mówisz to ten ktoś nie powinien się na temat pierogów wypowiadać.

Niech pisze o schabowym.

On jest bardziej high-endowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym masz dużo racji. On po prostu jako miłośnik dobrej kuchni pisze tobie "olej te pierogi,jakie by nie były i spróbuj pieczoną rybę czy steka Mignon" i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

W tym masz dużo racji. On po prostu jako miłośnik dobrej kuchni pisze tobie "olej te pierogi,jakie by nie były i spróbuj pieczoną rybę czy steka Mignon" i tyle.

I niech tak zostanie.

Rozumiem ,że ryba czy stek nie jest z jego mokrych snów tylko je te produkty u siebie w domu zwyczajnie na obiad?

Poza tym ja do dobrej kuchni przypalonej flądry ( czytaj: kolumny Magnepan) nie zaliczam.

A tak na poważnie za dwa tygodnie będę słuchał kolumn VIVID Audio GIYA1.

Może zakupię owe sprzęta co ucieszy (bądż też zmartwi) Magnepana;)

 

Słuchał ktoś ? Oczywiście nie w necie tylko na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kolumn.A ty nie powinieneś się przejmować gdy ktoś krytykuje twój sprzęt.

Mój też był krytykowany i mam to gdzieś.

Każdy próbuje złożyć system dla siebie i jemu ma się podobać a to co myślą inni nie ma większego

znaczenia. Jak komuś podoba się coś innego to niech sobie to kupi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Nie znam tych kolumn.A ty nie powinieneś się przejmować gdy ktoś krytykuje twój sprzęt.

Mój też był krytykowany i mam to gdzieś.

Każdy próbuje złożyć system dla siebie i jemu ma się podobać a to co myślą inni nie ma większego

znaczenia. Jak komuś podoba się coś innego to niech sobie to kupi.

 

Zrobię na złość naszemu koledze i kupię te kolumny bo projektował je....... Laurence Dickie , były nadworny projektant B&W ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś mądrego.

Też nie znam tych cukierków ale obudowa bardzo ładna. Ładna kolorystyka zwłaszcza biała perła.

W PL to chyba nikt tego na oczy nie widział.

 

Z moimi kolumnami było podobnie. Kupowałem na podstawie wieloletniego obcowania z produktami Logana. Dystrybutorzy raczej boją się ściągać flagowych konstrukcji bo popyt u nas jest bardzo mały. Większość osób poluje na używki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.