Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe z kapitalnym basem


Iceman007

Rekomendowane odpowiedzi

Harpia, Twój klient ma problem z basem z Twoich kolumn i masz mu, na wzór mnie, do powiedzenia, że nic nie rozumie? Jakoś nie podpowiedziałeś nic sensownego.

 

Czy twierdzisz, że jak wzmacniacz jest obciążony tylko wysokotonówką, to tak samo pracuje jak wtedy, gdy dostarcza sygnał do prądożernego basowca i do wysokotonówki?

 

Może nie mam Twojej wiedzy, ale chyba mam więcej zwykłego wyczucia.

 

Nie wymagajmy cudow od producenta kolumn. Nie moze przeciez kazdemu na odleglosc skladac systemu. Kazdy uzytkujac kolumny zestawia je z innym sprzetem i wyrabia sobie jakies zdanie. Srednia opinia moze cos mowic o kolumnach, ale nie wszystko. Jak naprawde jest mozna sie przekonac jedynie samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Czy twierdzisz, że jak wzmacniacz jest obciążony tylko wysokotonówką, to tak samo pracuje jak wtedy, gdy dostarcza sygnał do prądożernego basowca i do wysokotonówki?

 

Twierdzę, że napędzanie średnio i wysokotonówki z jednego wzmacniacza nie będzie ani trochę gorsze.

Drugi ( najlepiej inny) dajemy na bas.

Wynika to z konstrukcji kolumn i obciążenia jakie stanowią dla wzmacniaczy.

Jeszcze raz odwołuję się do wykresu impedancji który zamieściłem.

 

Dodawanie oddzielnego takiego samego jak na basie wzmacniacza aby dostarczył KILKA watt do wysokotonówki ( nie stanowiącej najmniejszego problemu dla wzmacniacza jest czystym marketingiem.

 

Uważam, że nie ma wzmacniaczy które mają wszystko wybitne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uważam, że nie ma wzmacniaczy które mają wszystko wybitne.

 

to tak samo jak z blondynkami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos ma sprawdzone zestawienie DIY do bi-ampu ?

jedyne dobre ktore słyszałem to Avantgardy i Vandersteen 5 ale to prawie gotowce , duzy plus to mozliwosc zrobienia basu na swój gust /wbudowane strojenie/ i brak parcia na robienie basu kablem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kablami Rafaella.

 

Możesz kupić bardzo tanio i się przekonać; hulało to z Linn Akurate DS, Pass XP10, XA60.5 na Focal Electra 1038 BE

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

moze ktos ma sprawdzone zestawienie DIY do bi-ampu ?

Już podałem powyżej.

Zagra III z czterema końcówkami mocy zbalansowanymi. Zestaw dzielony. Pre steruje czterema końcówkami z możliwością osobnego wysterowania w niewielkim zakresie każdej z nich. DAC na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić bardzo tanio i się przekonać; hulało to z Linn Akurate DS, Pass XP10, XA60.5 na Focal Electra 1038 BE

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A wiesz, może zaryzykuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podałem powyżej.

Zagra III z czterema końcówkami mocy zbalansowanymi. Zestaw dzielony. Pre steruje czterema końcówkami z możliwością osobnego wysterowania w niewielkim zakresie każdej z nich. DAC na pokładzie.

nie wolno pisac o darkulu ze DIY bo ci gwarancje zabierze :)

pytam o cos całkiem przypadkowego , nie firmowy kompletny zestaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, może zaryzykuję

Nic nie ryzykujesz, najwyżej sprzedasz bez straty!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z producentem kolumn po co wykonuje się taki układ.

Twoje teorie są z gruntu błędne.

Czy uważasz ,że to tylko wzmacniacz podaje prąd a odbiorniki (sekcja niskotonowa i wysokotonowa) taki sam prąd pobierają ?

Producent kolumn po to rozdziela tor niskich tonów od tonów wysokich aby zmniejszyć zakłócenia

 

 

Nie twierdze o braku sensu rozdzielenia toru tonow wysokich i niskich, tylko o uzywaniu tego samego przewodnika, w jednym ukladzie bi-wire do obu przetwornikow, rozcietego na pol (jak Nordost) lub sklonowanego. Jaki Ty widzisz w tym sens?

 

Sam wielokrotnie robilem doswiadczenia 2 x rozne single wire z jednej pary gniazd wzmacniacza osobno do sekcji wysoko i srednio-niskotonowej i zmiany sa oczywiste. W ten sposob mozna sobie modyfikowac calkowita sygnature, raz poprawiajac, raz szkodzac.

 

Bi-amping jest trudny w aplikacji, ale jezeli odpali, to efekt moze byc pozytywny, ale wiadomo - kosztuje duzo wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się temat rozwinął 5 stron i propozycja 3 kabli w tym jeden magiczny o niewiadomej nazwie od Starego Audiofila :-) Drugi to XLO Ultra kabel który ma kiepski bas tylko, że o tym się przekonać trzeba mieć kolumny schodzące nisko i widać jak nie trzyma w ryzach najniższego zakresu. Miałem ten kabel rok czasu Ultra 12 znam go na wylot obecny Kimber ma dużo lepszy bas a szukam jeszcze lepszego tylko na bas. Jeszcze zapomniałem padł jakiś Monster tak się składa, że mój kolega go ma ale w wersji 2x1,5m ale może jakoś uda mi się go podpiąć na próbę. Co do mojej historii z basem to lubię bas ale głównie chodzi mi o jakość jakiekolwiek spowolnienie, rozmycie tego zakresu uważam za niedopuszczalne. W domu miałem już sporo końcówek mocy cyfrowych w klasie AB i A jest co jest bo Xindak gra wszystko na dobrym poziomie i tak góry lepszej nie miał żaden wzmacniacz jaki miałem wcześniej, średnicę miał lepszą jeden a basu również lepszego nie miał żaden inny więc nie jest to takie proste aby kupić coś lepszego (pomijam klocki za grubą kasę) Bas z Xindaka jest lekko powiększony jak z dużych końcówek Krella. Jest pierdnięcie, potęga ale z super kontrolą. Każda cyfra miała mniejszy bas chodzi o ten najniższy zakres ale trochę potrafiły być szybsze dlatego szukam takiego konturowego kabla, który ten niski bas minimalnie skróci ale nie, że go wytnie. Bas od 50hz w górę z D klasy lepszy nie był. Teraz może trochę bardziej naświetliłem sprawę. Basu nie brakuje zresztą ja mam Monki w 27m2 i to licząc z aneksem kuchennym bo sam pokój ma 20m2 a co do wysuwania kolumn to od tylnej ścianki kolumny do ściany jest 95cm po bokach też dużo miejsca. Umiejscowienie szukane dość długo. Jest jeszcze jeden powód mojego ciągłego niedosytu basu a mianowicie to, że wcześniej miałem Dobermanny MK2 SE, które miały większy głośnik basowy i ten niski bas był lepszej jakości, najlepszy w sumie z wszystkiego dotychczas co słyszałem. Zmieniłem na Monka bo ma lepszą średnicę, przestrzeń i górę i to jest widoczne natychmiast natomiast bas z Monka jest trochę gorszy. Nie dużo, ale jak się człowiek przyzwyczaił to później ciężko. Jest mocniejszy, większy ale nie do końca tego mi trzeba liczy się jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małe pomieszczenie, ale spróbować można, zawsze można próbować zapchać bas reflex :D Druga sprawa, że są już ogromne i ciężko będzie przekonać do nich drugą połówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icemann 007 wypróbuj Vovoxa initio który gra m.innymi niezłym konturowym basem pełnym środkiem i fajną nieirytującą górą.

Cena za 2x 2,5m odcinek ok.500zł.Firma Vovox słynie z okablowania dla profesjonalnych muzyków /gitarzystów etc./ a ostatnio

okablowała całą wytwórnię audiofilskich nagrań Fish Records w Germanii.Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan miałem w domu XLR i głośnikowe Textura czyli najwyższe Vovoxy. Niestety nie bardzo pamiętam jaki tam był bas już mi się jakoś to rozmyło ale kabelki ogólnie były niezłe. Mogę je pożyczyć jeszcze raz. Wtedy miałem małe kolumny więc na bas za bardzo nie zwróciłem uwagi zresztą dość krótko na nich słuchałem. Pożyczyłem je wtedy też koledze na kilka dni zapytam jego co on z ich odsłuchu pamięta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan miałem w domu XLR i głośnikowe Textura czyli najwyższe Vovoxy. Niestety nie bardzo pamiętam jaki tam był bas już mi się jakoś to rozmyło ale kabelki ogólnie były niezłe. Mogę je pożyczyć jeszcze raz. Wtedy miałem małe kolumny więc na bas za bardzo nie zwróciłem uwagi zresztą dość krótko na nich słuchałem. Pożyczyłem je wtedy też koledze na kilka dni zapytam jego co on z ich odsłuchu pamięta.

Ok ! Kilka miesięcy temu Vovox wypuścił nową serię Vocalis która pięknie oddaje wszelkie brzmienia wokali i kosztuje 50% cenyTextury i są tylko troszeczkę od nich gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vocalis widziałem a Initio miałem w rękach ale nie słuchałem. Natomiast skoro tak chwalisz to może faktycznie pożyczę Vocalis i Textura i sobie porównam a nóż się wpasują i może wygryzą Kimbera kto wie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walory dżwiekowe Vovox Initio oraz cena nie mają sobie równych z konkurencją.Trochę dziwi mnie fakt małej popularności Vovoxa

w Polsce i nie wiem kto jest temu winien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało/brak reklam w prasie audiofilskiej? Patrząc na ceny wynoszące kilka tys. za kabel RCA nieekranowany (!) o dł 0,75m, to kolejna firma do dojenia f... ... ludzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się koledze pomyliło.....Vovox Initio rca nieekranowany lub z ekranem kosztuje około 100 euro.

Ja się nie mylę ( ;-) ). Pisałem generalnie o tej firmie. A co do rzeczonych kabli, które wymieniłem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(strona 6 cennika)

 

VoVox Seria Textura - 0,75m - 2990zł

 

Poza tym 100 € za nieekranowanego RCA typowej długości w życiu bym nie dał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.