Skocz do zawartości
IGNORED

Hi End w kinie domowym 5.1/7.1 (fonia bez TV)


Azorsky

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pod to wyprowadzone 3 niezależne linie prądowe.

A wiele wzmacniaczy 5-cio kanałowych wcale nie bierze więcej

prądu niż duża stereo końcówka.

 

No no , to bedzie pelny hardcore, Chyba bede sie musial wprosic po otwarciu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No no , to bedzie pelny hardcore, Chyba bede sie musial wprosic po otwarciu:)

 

Nie ma sprawy ale to pewnie za rok.

Jeszcze daleka droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do dźwięku -

jesteście pewni, że filmy realizuje się aż na tyle kanałów? Wersje kinowe może i tak. Ale te na blu ray? Jak dla mnie 7 kanałów jest w zupełności zadowalające. No chyba, ze procesor dźwięku rozbija to na więcej kanałów... Nigdy nie interesowałem się szczególnie kinem domowym.. zawsze wolałem pojechać z kobietą do Multikina :)

Jak to wygląda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor matrycuje na dowolną ilość kanałów.

Większość filmów i tak jest tylko na 5.1.

Poza filmami taki układ jest fajny do muzy elektronicznej i filmowej granej

z CD. Oczywiście jako alternatywa dla stereo, od czasu do czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do dźwięku -

jesteście pewni, że filmy realizuje się aż na tyle kanałów? Wersje kinowe może i tak. Ale te na blu ray? Jak dla mnie 7 kanałów jest w zupełności zadowalające. No chyba, ze procesor dźwięku rozbija to na więcej kanałów... Nigdy nie interesowałem się szczególnie kinem domowym.. zawsze wolałem pojechać z kobietą do Multikina :)

Jak to wygląda?

Procek robi wszystko. Sciezka ma np 7.1 a on to rozklada na 9.1 . Np Linn Jazz radio gra standardowo 7.1 , Yamaszka dobiera najlepszy uklad do danej sciezki. Ale mozesz zrobic jak Ci sie podoba i zastosowac jeden z dostepnych programow DSP. Ja np ostatnio ogladalem / sluchalem na blu ray koncert Noworoczny z Wiednia 2009 pod batuta Borenboima i sobie wybralem DSP " Sala koncertowa W Wiedniu". No lepiej to juz tylko... dostac bilety na miejscu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie godzi się słuchać czegokolwiek rozbitego na ileś tam kanałów, wyłącznie stereo, wyłącznie w najwyższym skupieniu, siedząc nieruchomo w audiofilskim punkcie G w pokoju, cierpiąc z godnością słuchając różnej maści kwartetów smyczkowych jak i "muzyki wokalnej" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.....nie wiem czy tą ale widziałem na IFA plazme Panasa 152 całe i słaby obraz.

Ale może to nie była ta. To było w 2011.

TH-152UX1 3,700W poboru! średnio 2.620W dzięki postoje :P Ciekawe jak dostarczają to do klienta 577kg:) a cena promo tylko 2mln:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie godzi się słuchać czegokolwiek rozbitego na ileś tam kanałów, wyłącznie stereo, wyłącznie w najwyższym skupieniu, siedząc nieruchomo w audiofilskim punkcie G w pokoju, cierpiąc z godnością słuchając różnej maści kwartetów smyczkowych jak i "muzyki wokalnej" ;)

Jedno i drugie jest super. Jak chodzi o wiernosc odbioru, muzyka blisko life, wole stereo.Jak chodzi o filmy i niektore koncerty , dobrze zrezalizowane, dzwiek wielokanalowy jest nie do pobicia. Co kto lubi, nie staralbym sie dowodzic wyzszosci jednego nad drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malikali,

Mogę się założyć, w okolicach roku 2014 będzie z 15-20% tej sumy. Rozwój i technologie LED i OLED są bardzo rozwojowe, produkcja tanieje. Prorokuję :) że za parę lat wszyscy zapomną o plazmach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marslo, ja też daleki jestem od tego, natomiast odniosłem się do częstych głosów w temacie, że system wielokanałowy to z zasady do niczego się nie nadaje, a jak napisałeś, można sobie czasem czegoś dla urozmaicenia posłuchać, olewając ortodoksyjne pryncypia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, tym bardziej że w ramach tegoż kina można mieć system stereo, który w kinie bedzie obsługiwał

Fronty a sam jako stereo też może grać kiedy tylko chcemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jest o obrazie to się wypowiem bo się znam :)

 

Pierwsza sprawa z obrazem jeszcze daleko jesteśmy za możliwościami oka, dużo dalej niż

w tematyce audio.

 

Audio fakty: Ja (i inni) słyszę 16.5Hz..17.8kHz, dynamiki nie znam ale ponad 12..14 bit to nie do

odróżnienia (wysterowane na maxa) - Czyli 30 letnie CD audio 44.1kHZ/16bit mi pasuje (ale wolę 96).

 

Obraz: człowiek widzi coś w okolicy 7500x5000 pixeli (uwzględniając ruch gałki ocznej), przy dość

"okrutnej" (praktycznie pojedyncze fotony) dynamice, jednak pełna rozpiętość to też coś w okolicy

12..14bit (na 10bit widać "schody" przy gradientach).

 

 

Ok formaty:

 

SD/DVD: 720x576 lub 720x480 (zależy od regionu)

HD: 1280x720

FullHD: 1920x1080

 

na to nakładamy "i" lub "p" i 24, 30 lub 60 Hz (50Hz prawie nie ma), ew 120Hz czyli 2x60Hz (3D)

 

i = interlace (przeplot)

p= progresive (brak przeplotu)

 

O przeplocie nie gadam bo to dziwny pomysł z przed chyba 50...60 lat i go widać

na każdym z formatów przy szybkim ruchu obiektów na ekranie (naprzemienne

odświeżanie linii parzystych i nieparzystych).

 

więc 1920x1080p i 1920x1080i różnią się tylko w ruchu (na znaczną korzyść 1080p),

nie "paskuje" się poruszający obiekt.

 

Teraz tak: odrazu widać różnice pomiędzy 720x480 a 1280x720 i 1920x1080,

chyba że patrzymy naprawdę z daleka. ale DVD od HD720p to na komórce nawet widać.

żaden nawet najdroższy DVD nie da obrazu jak najtańszy BR, a jak wszystko

podpięte po HDMI to wtedy dadzą ten sam obraz i ten sam dźwięk (dokładnie ten sam),

dla tej samej płyty DVD. A i nieważne czy to 32, 47 czy 65 cali byle nie za daleko być.

 

Chyba ze zaczniemy szaleć ze skalerami, to faktycznie są lepsze i gorsze, ale bez przesady

tam też szybko jest "sufit możliwości" i najtańsi producenci tez już moga to mieć, pomijając

że prawie każdy TV robi to najlepiej jak się da (czyli skalować na TV). Oki temat skalowania:

 

-Najgorzej to wziąć jeden pixel (widziałem takie cudo w jakimś LCD do kopa z lat 90'),

źle to 4 (rzadko, ale chyba jakieś tanie TV tak miały, marki nie pamiętam) ok to 9 z odpowiednimi

wagami - i to jest max, więcej się nie wyciągnie.

-to wszystko jeszcze można przeliczyć liniowo lub lepiej w odpowiednim gamma-space i na więcej niż

8 bitach i tyle, tak z dzień..dwa roboty jednego programisty to jest.

-a i jeszcze sygnał może iść w w więcej niż 8 bit/kanał, ale i tak kodowane w 8 bit to wszystko jest...

 

lepiej się nie da ;)

 

 

teraz tak - 4k: fajne do komputera ale filmu 4k to jeszcze nie widziałem :) więc na razie ciekawostka

(ale bardzo fajna jako monitor komputera lub do fotek). W PC chyba pierwszy raz widziałem w okolicy

2003..04 takie coś, od 2005 sobie pracowałem na rozdzielczości 4096x1536 (czasami @10bit) :)

w każdym razie 4k w filmach nie widzę na razie, ale z plusów to po prostu jakiś upgrade BR i na ten

nośnik filmy 4k wejdą.

 

przedostatnia sprawa:

HDMI - cyfrowy bezstratny przesył danych, dzięki niemu to samo zobaczmy z czytnika za 5k i 350pln,

możemy tez puścić z taniej komórki i będzie identycznie (jak nam wyciągnie procek w komórce).

a i dźwięk zarąbisty 8ch 192kHz @ 24bit od początku standardu :) (i nie żadne 13.1, nie da się ponad 8).

dla formalności dodam ze pomiędzy kablem za 6pln a tym za 600pln różnicy nie ma żadnej i w obrazie

i w dźwięku, żadnej.

 

 

Ostatnia sprawa to obraz i matryce:

 

Led nie Led to tylko podświetlanie, na jakość to wpływu nie ma co najwyżej cieńsze są panele.

 

OLED - rozwala wszystko od kopa, ale największy jaki widziałem miał... 6..7 cali ;)

potem długo długo nic i plazma, potem LCD PVA/MVA potem IPS potem eIPS i na końcu TN.

 

generalnie unikać paneli TN kijem nawet tego nie dotykać, eIPS tez nie za dobre. IPS naprawdę

ok są ale czerni trochę brak. Ostatnia sprawa to kolorki i równe podświetlanie, to tutaj nazw na to

nie ma brać równo podświetlone i z dużym colorspace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malikali,

Mogę się założyć, w okolicach roku 2014 będzie z 15-20% tej sumy. Rozwój i technologie LED i OLED są bardzo rozwojowe, produkcja tanieje. Prorokuję :) że za parę lat wszyscy zapomną o plazmach.

 

OLED tak, LCD nie zawalczy z PDP żeby go wyprzeć, OLED niestety jak już wyjdzie to i tak będzie dostępny dla nielicznych, o ile przewidywalne ceny będą w okolicach 10tys$. Ceny za jakiś czas spadną, ale myślę że zrównanie cen z PDP to daleka droga. Plazmy będą jeszcze długo na rynku konkurować z LCD. I z OLED również, ale ceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

O, jest o obrazie to się wypowiem bo się znam :)

HDMI - cyfrowy bezstratny przesył danych, dzięki niemu to samo zobaczmy z czytnika za 5k i 350pln,

możemy tez puścić z taniej komórki i będzie identycznie (jak nam wyciągnie procek w komórce).

Ja się aż tak nie znam, ale znalazłem ciekawy artykuł na ten temat. I z niego trochę coś innego wynika.

Mało tego swoje wnioski poparli pomiarami więc warto przeczytać.

http://www.cinematic.pl/wiedza/roznice-Blu-ray.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się aż tak nie znam, ale znalazłem ciekawy artykuł na ten temat. I z niego trochę coś innego wynika.

Mało tego swoje wnioski poparli pomiarami więc warto przeczytać.

 

Heh i cytowania przez Ciebie wypowiedzi dalej są prawidłowe. Problem tylko w tym że kodowanie jest inne w odtwarzaczu niż w odbiorniku. Problem w ogóle nie ma nic wspólnego z HDMI jako standardem przesyłu danych. Problemem jest kompresja danych na samym nośniku. Gdzie w skrajnym przypadku konwersja w locie dokonywana przez urządzenia może wprowadzać błędy.

 

Więc stwierdzenie że odtwarzacz za 350 zł i ten za 5000 zł będą dawać tą samą jakość obrazu jest prawdziwe. Jeśli oba będą używały tej samej metody "dekompresji" i układu.

Jak doczytałeś w teście to procek przygotowujący dane do wysyłki (standardem HDMI robi "kuku") a nie sam interfejs HDMI. Standard HDMI dalej przesyła dane poprawnie.

Więc mamy klasycznie skopany układ który się nie wyrabia a nie grające kable HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Więc stwierdzenie że odtwarzacz za 350 zł i ten za 5000 zł będą dawać tą samą jakość obrazu jest prawdziwe. Jeśli oba będą używały tej samej metody "dekompresji" i układu.

Jeśli, ale w tym konkretnym przypadku nie używały, skoro Oppo zdyskredytował Sony.

Moim zdaniem więc stwierdzenie, że to samo zobaczymy z odtwarzacza za 350zł i 5tzł jest chyba błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, ale w tym konkretnym przypadku nie używały, skoro Oppo zdyskredytował Sony.

Moim zdaniem więc stwierdzenie, że to samo zobaczymy z odtwarzacza za 350zł i 5tzł jest chyba błędne.

 

Masz jasno pokazane, że układ w Sony jest babolem. Więc co tu się dziwić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Ale ja nie o tym. Nie chodzi mi o konkretne urządzenie.

Kolega mttj napisał, przypomnę:

HDMI - cyfrowy bezstratny przesył danych, dzięki niemu to samo zobaczmy z czytnika za 5k i 350pln,

możemy tez puścić z taniej komórki i będzie identycznie (jak nam wyciągnie procek w komórce).

No i artykuł który podałem zdecydowanie stoi w sprzeczności ze słowami mttj.

Więc jak to jest w końcu? Kto się myli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie podłączenia odtwarzacza przez HDMI zakładając, że prześle identyczne bitrate jaki ma materiał, to TV decyduje o jakości, bo tam nastąpi konwersja sygnału cyfrowego na obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.