Skocz do zawartości
IGNORED

Hi End w kinie domowym 5.1/7.1 (fonia bez TV)


Azorsky

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem nigdzie żeby coś taniego napisał.

Może mamy inny poziom rozumienia tego co napisał.

Sam mam podobne odczucia do niego w kwestii DVD.

O sygnale z SAT nie wypowiadam się bo nie porównywałem.

Nie wiem też gdzie ma być ta otoczka wywyższania się i co ma

do rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też gdzie ma być ta otoczka wywyższania się i co ma

do rzeczy.

Jest wyraźna i dużo ma do rzeczy, ale nie chce mi się tłumaczyć n-ty raz :P A wszystko też przez to, że się niektórym wydaje, że topowy stary odtwarzacz za 30 kzł bije współczesne plebejskie, ot pierwsze z brzegu chińskie Oppo za grosze...niestety nie bije, chociaż tego by sobie życzyli...tyle.....nawet się do niego nie zbliża...słusznie mczaj najeżdża również na wczytywanie płyty....bo czas jaki na to potrzebują topowe stare Danonki nie jest nawet śmieszny...on jest żenujący....

 

O sygnale z SAT nie wypowiadam się bo nie porównywałem.

Sygnał sat to był kolejny wykwint z wytryskiem w niebo - SKY HD ! - co wy qrwa wiecie o TV, to nie plebejski Polsat czy n-ka, to TV wybrańców odbierana na odpowiednim dekoderze z odpowiednią czaszą :D :D :D - przewyższa szczury te wasze blu-raye 1080 p, nic to, że bitrate cianiutki, bo co wy qrwa tam wiecie plebejskie nasienia :D Takie farmazony mniej więcej Anka wypociła to i się doigrała odzewu :) Oczywiście celowo przejaskrawiłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle to nadaja 720p albo 1080i - czyli 1280x720 albo 1920x1080 z przeplotem :) w tej sytuacji, Twoje "poduczyc sie i nie pisac glupot" jest troche nietrafione ?

 

Obraz full hd to 1920x1080 i żadna telewizja tak nie nadaje, zwykle nadają hd ready 1376x768, zaś dvd to 720x576.

Proponuję poduczyć się i nie wypisywać głupot, na głupoty to miejsce jest w zakładce hi-end (edit: o kurde to jest hi-end, a myślałem, ze kino domowe....)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytach DVD stary Denon faktycznie bije na łeb współczesne plebejskie odtwarzacze BD.

Skoro mój Denon 3930 bije obrazem na łeb to pewnie taki topowy za 30 tys jeszcze bardziej.

Co do czasu wczytywania płyty DVD to akurat u mnie Denon robi to szybciej niż Samsung.

 

Przy czym ten mój Denon ma ok 10 lat a Samsung 2 lata.

Być może obecne modele tanich odtwarzaczy BD na 2013r

dają jeszcze lepszy obraz.

Z jednej strony w technice video jest duży postęp ale z drugiej strony

w całej elektronice od kilku lat robi się coraz wiekszy szajs, byle taniej.

Najbardziej widać to w budżetowej klasie sprzętu ale w droższych też

się to pojawia coraz częściej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki humorystyczny tekst:

A jednak, wszystko gra tak samo ;D.

DVD gra jak BD.

Zaraz Diory zagrają jak wyższe modele Accuphase i inne Krell`e...

 

Koniec odwiecznych forumowych bitew...

Z taką psychoanalizą żeś wyskoczył?!

 

Musisz być nieźle stuknięty!

 

Po to że próbuję zrozumieć dlaczego ten człowiek ciągle wypisuje posty które są nieprawdziwe!!!

Nikt nie napisał że BD = DVD ale on non stop wypisuje że tak było i dalej wyciąga wnioski iż na tej samej

zasadzie Diora musi grać jak Krell. Jeśli ktoś wmawia tobie że napisałeś coś czego nie napisałeś i robi to tylko

po to żeby siać zamęt, bić pianę,trollować i ośmieszać inne osoby. To nie jest to normalne.

Teraz napisz może coś prawdziwego o kabelkach. Tyle ich przecież przewachlowałeś…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że przerywam nieśmiało uczoną dysputę o obrazie. Odradzono mi stanowczo MCIntosha z uwagi na dużą awaryjność systemów kina domowego tej firmy. Myślę że trzeba kupić 5/7 kanałową końcówkę mocy albo Denon POA albo Krell S1500, a procesory będą ewoluowały (4k za moment wejdzie etc). Wydaje mi się że tu trzeba ostrożnie z przepłacaniem, to nie stereo gdzie za 40-50% zawsze odsprzedasz, utrata wartości do 90-95%. I nie mam pomysłu za bardzo na ten procesor :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ja po przeanalizowaniu doszedłem do wniosku, że nie ma sensu ładować się w kino za taką kasę. Za połowe tej sumy masz sprzęt na najwyższym poziomie. Za resztę lepiej upgrade'ować stereo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał sat to był kolejny wykwint z wytryskiem w niebo - SKY HD ! - co wy qrwa wiecie o TV, to nie plebejski Polsat czy n-ka, to TV wybrańców odbierana na odpowiednim dekoderze z odpowiednią czaszą :D :D :D - przewyższa szczury te wasze blu-raye 1080 p, nic to, że bitrate cianiutki, bo co wy qrwa tam wiecie plebejskie nasienia :D Takie farmazony mniej więcej Anka wypociła to i się doigrała odzewu :) Oczywiście celowo przejaskrawiłem :)

 

Słaby bitrate kanałów sat jest spowodowany zapewne cenami wynajęcia transpondera, nikt nie będzie płacił za niego i oferował na nim jednego kanału bo trzeba zarabiać:) przykład

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Teoretycznie gdyby nadawał jeden kanał, mógłby mieć szybkość całego transpondera dla siebie, w przypadku tego z linku 61Mb/s. Dostawcy cisną ile się da, dlatego jakość jest taka, a nie inna, w polotach jest to 18Mb/s~~ co daje już możliwie dobrą jakość, ale póki co nie najlepszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytach DVD stary Denon faktycznie bije na łeb współczesne plebejskie odtwarzacze BD.

Skoro mój Denon 3930 bije obrazem na łeb to pewnie taki topowy za 30 tys jeszcze bardziej.

Co do czasu wczytywania płyty DVD to akurat u mnie Denon robi to szybciej niż Samsung.

 

Jest to wątpliwe acz możliwe :) Współczesny plebejski blueray za 300 ma bardzo wydajne procesory choćby z uwagi na różne funkcje internetowe które się do nich pakuje, żeby producent miał coś swojego do zaproponowania. Po drugie plebejskie odtwarzacze są przystosowane do odtwarzania plebejskich piratów i przeważnie czytają wszelkie możliwe kodeki w przeciwieństwie do produktów audiofilskich, a do tej opcji potrzeba jeszcze wydajniejszego procesorka. W takiej sytuacji nawet w plebejskim odtwarzaczu można zastosować superhiper wypasione poprawiacze sygnału. Po drugie chyba nikt nie myśli że jakieś algorytmy do tego pisze sobie denon albo jakiś inny tego typu producent? Tu znowu przypuszczam, że wątpię, są to algorytmy napisane przez producentów masowych, sony, panasonica, lg, samsunga, którzy w swojej ofercie mają równeż telewizory i inne wynalazki i z ich punktu widzenia ma sens inwestycja w nie. Także bardzo bym sceptycznie podchodził do opowieści o tym jak to hiendowy odtwarzacz robi mi niewiadomo co z obrazem bo to jest zupełnie inna dziedzina niż audio i tu się nie da naściemniać i wszystkie audiofislkie wynalazki w tym przypadku stoją do tyłu o conajmniej rok w stosunku do tego co prezentuje masówka dla plebsu :) Ale to nie dziwne, w końcu masówka dla plebsu najpierw sama chce trochę zarobić, zanim zarobi jeszcze na pozwoleniu na przepakowanie swoich bebechów w złote audiofilskie obudowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytach DVD stary Denon faktycznie bije na łeb współczesne plebejskie odtwarzacze BD.

Skoro mój Denon 3930 bije obrazem na łeb to pewnie taki topowy za 30 tys jeszcze bardziej.

Co do czasu wczytywania płyty DVD to akurat u mnie Denon robi to szybciej niż Samsung.

 

Kuczę, z tym "bije na łeb" to bym nie szarżował, chyba że to takie samo bicie i opad szczęki jak u niektórych po podłożeniu podstawek pod kable. Mam w domu w sumie cztery urządzenia odtwarzające płyty DVD (dwa odtwarzacze DVD, dwa odtwarzacze Bluray) i obraz przy odtwarzaniu płyt DVD jest praktycznie identyczny w każdym przypadku, nie do odróżnienia na dobrą sprawę. Tym dziwniejsze są twoje rewelacje, że w przypadku bluray vs DVD różnice są wg ciebie mało zauważalne (akurat tu widzę u siebie różnice zasadnicze). Nie uważasz, że trochę to mało wszystko wiarygodnie brzmi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby bitrate kanałów sat jest spowodowany zapewne cenami wynajęcia transpondera, nikt nie będzie płacił za niego i oferował na nim jednego kanału bo trzeba zarabiać:) przykład

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Teoretycznie gdyby nadawał jeden kanał, mógłby mieć szybkość całego transpondera dla siebie, w przypadku tego z linku 61Mb/s. Dostawcy cisną ile się da, dlatego jakość jest taka, a nie inna, w polotach jest to 18Mb/s~~ co daje już możliwie dobrą jakość, ale póki co nie najlepszą.

to jest cała tajemnica

transmisja kosztuje, po producentach tv to jest nastepna grupa koszaca kase więc telewizje oszczedzaja jak mogą

 

Nie.Nikt, nigdzie tak nie napisał. Napisałem że z odległości 4m na 65 calowym TV różnica jest mniejsza niż można by oczekiwać i tyle.

Napisałem też że obraz przepuszczony przez Crystalio jest znacznie lepszy niż nie przepuszczony.

wtedy napisalem ze aby prownywac sygnały i to co robi crystalio winienes miec kontrole nad jakoscia sygnału na wejsciu czyli naprosciej kamere hdtv i zwykłą, wtedy puszczasz czyste hdtv i to ze starej przez crystalio i gwarantuje ze wreszcie widzisz jak moze byc klarowny i przejrzysty obraz bez zmeczenia oczu

kolejny fenomen to uhdtv ,pisze poniewaz widzialem to i wtedy siedzisz przed monitorem i gapisz sie w szczegóły jak zaczarowany cos jak na obrazach hiperrealistycznych, wtedy nawet jakakolwiek fabuła jesli to film jest zbędna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuczę, z tym "bije na łeb" to bym nie szarżował, chyba że to takie samo bicie i opad szczęki jak u niektórych po podłożeniu podstawek pod kable. Mam w domu w sumie cztery urządzenia odtwarzające płyty DVD (dwa odtwarzacze DVD, dwa odtwarzacze Bluray) i obraz przy odtwarzaniu płyt DVD jest praktycznie identyczny w każdym przypadku, nie do odróżnienia na dobrą sprawę. Tym dziwniejsze są twoje rewelacje, że w przypadku bluray vs DVD różnice są wg ciebie mało zauważalne (akurat tu widzę u siebie różnice zasadnicze). Nie uważasz, że trochę to mało wszystko wiarygodnie brzmi?

 

Możesz uważać co chcesz. Do tematu video podchodzę z większym dystansem niż do audio.

Mniej mi zależy żeby było tak czy siak. Mam BD Samsunga i Denona DVD 3930.

Obraz z Denona jest bardziej klarowny, ostrzejszy i ma większy kontrast niż ten sam materiał z Samsunga.

Na 65 calowym TV z bliska miedzy filmem na BD a na DVD różnice są duże ale z 4m już znacznie mniejsze.

Przy czym porównania dokonywałem między tym DVD Denona a BD Samsunga bo innych nie mam.

Być może na równie dobrym BD jak jest to DVD Denona różnice byłyby większe.

Już dawno miałem kupić lepsze BD ale właśnie te różnice, mniejsze niż oczekiwałem plus fakt

że w wypożyczalniach są głównie filmy na DVD zniechęciły mnie.

Pewnie kiedyś kupię jakiś lepszy odtwarzacz BD ale póki co Denon na DVD chodzi super a BD na Samsungu też można obejrzeć.

 

to jest cała tajemnica

transmisja kosztuje, po producentach tv to jest nastepna grupa koszaca kase więc telewizje oszczedzaja jak mogą

 

 

wtedy napisalem ze aby prownywac sygnały i to co robi crystalio winienes miec kontrole nad jakoscia sygnału na wejsciu czyli naprosciej kamere hdtv i zwykłą, wtedy puszczasz czyste hdtv i to ze starej przez crystalio i gwarantuje ze wreszcie widzisz jak moze byc klarowny i przejrzysty obraz bez zmeczenia oczu

kolejny fenomen to uhdtv ,pisze poniewaz widzialem to i wtedy siedzisz przed monitorem i gapisz sie w szczegóły jak zaczarowany cos jak na obrazach hiperrealistycznych, wtedy nawet jakakolwiek fabuła jesli to film jest zbędna :)

 

Wierzę tobie bo sam widziałem kilka takich bajerów na IFA w Berlinie.

Czym większy obraz tym zapewne rozdzielczość ma coraz większe znaczenie.

Ale full HD jest nadal całkiem OK.

Kilka lat temu przymierzałem się do topowego wtedy Denona DVD.

W finale go nie kupiłem i skończyło się na drugim czy trzecim od góry 3930.

Ale chcąc zobaczyć jaki obraz daje full HD umówiłem się na test w Berlinie w HiFi Hinterhoff.

Na ekranie o przekątnej chyba 3m puszczono Władcę Pierścieni.

I byłem w szoku jak dobry był obraz.

Stałem 2 metry przed ekranem i trzeba było się wpatrywać żeby zobaczyć pixele.

Tam był chyba jakiś filtr rozmywający krawędzie ale już nie pamiętam.

W każdym bądź razie oglądało się super.

 

Jestem ciekaw jak prezentuje się obraz na tym nowym TV LG 84 cale w 4K.

Ponoć już są w Polsce i zadałem pytanie ofertowe do LG ale jakoś chyba im nie zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ja po przeanalizowaniu doszedłem do wniosku, że nie ma sensu ładować się w kino za taką kasę. Za połowe tej sumy masz sprzęt na najwyższym poziomie. Za resztę lepiej upgrade'ować stereo :)

 

Dokładnie tak. Ja po przeanalizowaniu doszedłem do wniosku, że nie ma sensu ładować się w kino za taką kasę. Za połowe tej sumy masz sprzęt na najwyższym poziomie. Za resztę lepiej upgrade'ować stereo :)

Z ust mi wyjales, pisalem juz to wczesniej , zrobic bardzo dobre kino hifi oparte o topowe Yama?Pionek/Denon/Onkyo itd a za reszte rozwijac stereo. Sam tak robie i w kinie mi niczego nie brakuje a 9.1 robi cuda na dobrych sciezkach Hd Master Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak prezentuje się obraz na tym nowym TV LG 84 cale w 4K.

Ponoć już są w Polsce i zadałem pytanie ofertowe do LG ale jakoś chyba im nie zależy.

 

Prezentuje się super, ale puszczane są wyłącznie filmiki reklamowe LG, super ostre, lecz bardzo statyczne, więc wygląda na to, że może być problem z ruchem z uwagi na duże upakowanie pikseli, może elektronika jeszcze tego nie ogarniacena wyjściowa to 80 tys...

 

Z ust mi wyjales, pisalem juz to wczesniej , zrobic bardzo dobre kino hifi oparte o topowe Yama?Pionek/Denon/Onkyo itd a za reszte rozwijac stereo. Sam tak robie i w kinie mi niczego nie brakuje a 9.1 robi cuda na dobrych sciezkach Hd Master Audio.

 

przy czym nie można oszczędzać na głośnikach i subwooferach, jeśli to ma być faktycznie kino na dobrym na poziomie, no i wiadomo, trzeba pamietać o takich "detalach" jak wygodne, rozkładane fotele, ładny wystrój, oświetlenie z możliwośćią przyciemnienia itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żywo i trzeba to powiedzieć, że 4K na materiale 4k może spowodować ten słynny "opad szczęki", tego LG można spokojnie oglądać z 2 metrów (choć i z metra szczegóły są ostre).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy czym nie można oszczędzać na głośnikach i subwooferach, jeśli to ma być faktycznie kino na dobrym na poziomie, no i wiadomo, trzeba pamietać o takich "detalach" jak wygodne, rozkładane fotele, ładny wystrój, oświetlenie z możliwośćią przyciemnienia itd.

 

U mnie to wyglada tak :

korek na scianie, wykladziena na podlodze, plyta gk sciany plus sufit, welna mineralna 5 cm w scianach, 15 cm na suficie. Zestaw 9.1 , ampli Yamaha RXA 3010. Reszta w zakladce o mnie. Moze byc?

marslo

 

Załączone miniatury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego póki co nie warto sobie tematem 4k zawracać głowy, brak odpowiedniego formatu płyt, brak sygnału TV, pozostają tylko zdjęcia.

Z dużych TV w "normalnej" cenie to są Sharpy 80 cali za 20 tys z hakiem.

 

Bardzo przyjemnie, nie korciło Cię, żeby dobrać ciut większy ekran?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale materiału 4K to jeszcze długo nie będzie więc ważniejsze jest jaki ma obraz przy upskalowaniu SD i HD do 4K.

 

jak nie będzie wystaczy brac filmy 4k do kin cyfrowych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglada tak :

korek na scianie, wykladziena na podlodze, plyta gk sciany plus sufit, welna mineralna 5 cm w scianach, 15 cm na suficie. Zestaw 9.1 , ampli Yamaha RXA 3010. Reszta w zakladce o mnie. Moze byc?

marslo

 

Załączone miniatury

 

 

No "chopie" fajna salka!! Gratuluje. 9.1 robi wrażenie. Ja myślę o....11.3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, 11.3 nie w kij dmuchał... a będzie do tego 5D? Fajnie jak podczas seansu jakiegoś erotyka masowane są od razu strefy audiofilske:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie, nie korciło Cię, żeby dobrać ciut większy ekran?

 

Mam ten ekran od 2003 roku ,kiedy kupilem pierwsze kino.

Mysle od jakiegos czasu o wymianie na Adeo biformat z napinaczami, ale estetyka mnie nie przekonuje, wiec nieduza Projecta poki co zostaje. Jak juz znajde ladny ekran dwuformatowy , to na pewno we formacie 16/9 bedzie mial ok 110 cali, miejsca jest dosyc.

Jako ze uwazam , ze co kilka lat trzeba wymieniac sprzety - postep ( jedynie kolumny frontowe i sub mam od poczatku , dawne tylne efektowe poszly na przod presence a sourroundy zminilem 5 lata temu przy przeprowadzce, projektor w ubieglym roku , a juz od tego czasu Sony wypuscil dwie nowosci w tej klasie HW 30 i ostatnio super projo HW 50. Stad takie profesonalne kina , gdzie sprzet jest zabudowany w szafki do niego dopasowane jest trudny potem do wymiany. Polka z przodu nie jest tak elegancka, ale wymiana sprzetu to pikus. Kable ida w peszelach, upgrade tez nie bedzie klopotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego póki co nie warto sobie tematem 4k zawracać głowy, brak odpowiedniego formatu płyt, brak sygnału TV, pozostają tylko zdjęcia.

Z dużych TV w "normalnej" cenie to są Sharpy 80 cali za 20 tys z hakiem.

 

Bardzo przyjemnie, nie korciło Cię, żeby dobrać ciut większy ekran?

 

 

Zawsze mnie korciło żeby dobrać jak największy ekran ale nie było na rynku.

W 2006 pojawiły się w Polsce pierwsze 65-ki LCD Sharpa to kupiłem.

Na tamte czasy obraz było OK, na dzisiejsze to już słabiutki.

Potem miałem 65-kę Plazmę Panasa z serii 3D chyba seria 25.

Dla mnie plazma odpada.Nie podoba mi się. Brak bieli, ciemny obraz, kolory niby naturalne

a jakieś dziwne i co ciekawe i niby nie możliwe w plazmie to okresowo pojawiające się skakanie obrazu w ruchu

jak w starych LCD.

Potem kupiłem drugiego (do innego pokoju) ale tym razem Samsunga 65C8000 i mogłem porównywać oba.

Dla mnie zdecydowanie Samsung lepszy.Obraz też ma swoje wady, ideałem nie jest ale lepszy od plazm.

Później na IFA widziałem 80-kę Panasa ale też plazma, ciemna, nie dla mnie.

Swojego Panasa sprzedałem, kumpel kupił zachwycony ale po 3 miesiącach też sprzedał i czai się na mojego Samsunga.

Potem Samsung pokazał na CES 75 cali ale nie wprowadzili na UE.

Dopiero teraz wprowadzili ale pojawiły się Sharpy 80 tyle że niskie serie.

W Hong Hongu widziałem teraz Sharpa 80 cali, seria 8 z hakiem, piękny obraz a był to tylko HD, nie 4K.

No i nadal jadę na Samsungu a pasowałby mi taki 84 tym bardziej że oglądamy z 4m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No "chopie" fajna salka!! Gratuluje. 9.1 robi wrażenie. Ja myślę o....11.3

 

Sylwek , jaja sobie robisz z tym 11.3?:) Czym to napedzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak miło się zrobiło to i jak wkleję fotkę, trochę już nieaktualna, bo widoczne na zdjęciu S8 grają już u forumowego kolegi, który udziela się też w tym wątku, a ich miejsce zajęły mniejsze S4 oraz dwa 15 calowe suby (za kotarą, jest tam jeszcze prawie metr przestrzeni).

 

W każdym razie zostałem przy 5.2 ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek , jaja sobie robisz z tym 11.3?:) Czym to napedzisz?

 

 

nie, serio.

Np nowy Marantz 8801. Jak robiłem instalacje w peszlach w podłodze po kino to było max 7.1 na rynku a było to 10 lat temu!!

Wtedy na pomysł 11.3 każdy pukał się w czoło. Ale minęło te 10 lat i już są 11.3.

A końcówek mocy wielokanałowych to jest sporo na rynku.

Można użyć 2 monobloki do stereo/front kina + 2 końcówki 5-cio kanałowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak miło się zrobiło to i jak wkleję fotkę, trochę już nieaktualna, bo widoczne na zdjęciu S8 grają już u forumowego kolegi, który udziela się też w tym wątku, a ich miejsce zajęły mniejsze S4 oraz dwa 15 calowe suby (za kotarą, jest tam jeszcze prawie metr przestrzeni).

 

W każdym razie zostałem przy 5.2 ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo gustowne i wygodne kino, gratulacje:)

 

nie, serio.

Np nowy Marantz 8801. Jak robiłem instalacje w peszlach w podłodze po kino to było max 7.1 na rynku a było to 10 lat temu!!

Wtedy na pomysł 11.3 każdy pukał się w czoło. Ale minęło te 10 lat i już są 11.3.

A końcówek mocy wielokanałowych to jest sporo na rynku.

Można użyć 2 monobloki do stereo/front kina + 2 końcówki 5-cio kanałowe.

 

No kurde to bedzie masakrycznie efektowne dzwiekowo. Kup se do kompletu jeszcze mala elektrownie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pod to wyprowadzone 3 niezależne linie prądowe.

A wiele wzmacniaczy 5-cio kanałowych wcale nie bierze więcej

prądu niż duża stereo końcówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.