Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Klub DACków
IGNORED

Klub MAC+DAC


peem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dzielenia się doświadczeniami wszystkich, którzy zdecydowali się wykorzystywać komputery Apple podłączone do DACów jako źródło, a także do zadawania pytań tych, którzy o takim rozwiązaniu myślą. Chyba warto w jednym miejscu zebrać problemy z jakimi się spotykamy i wrażenia z różnych połączeń software'u i przetworników. Miło by było dzielić się wrażeniami zarówno odsłuchowymi, jak i dotyczącymi funkcjonalności.

 

Z jakich programów korzystacie? Jakie są ich wady i zalety? Jakie ustawienia zalecacie? Jakie przetworniki pracują bezproblemowo z Waszymi Macami? Czy ktoś porównywał bezpośrednio połączenia via USB vs wyjście cyfrowe optyczne?

 

Sam mogę napisać, że od kilku miesięcy korzystam z Maca Mini podłączonego USB Wireworld'a do Audiolaba M-DAC. Odtwarzam pliki FLAC zgrane z CD programem dbPoweramp, a wykorzystuję w tym celu Audirvanę Plus oraz iTunes. Do sterowania służy mi aplikacja Remote.

 

Problemy, których dotychczas doświadczyłem:

 

1. Przy odtwarzaniu filmów co pewien czas w głośniejszych scenach słyszałem "pyknięcia" z kolumn. W muzyce to zjawisko nie występowało. Szukając rozwiązania drogą eliminacji doszedłem do tego, że winien był M-DAC. Na szczęście upgrade firmware'u wyeliminował problem.

 

2. Czasami gdy odtwarzam na przykład pierwszy utwór z albumu X i w jego trakcie chcę przełączyć na drugi utwór z albumu Y, zamiast niego odtwarzany jest utwór drugi z albumu X. Dopiero wskoczenie na trzeci utwór i powrót na dwójkę pozwala na odtworzenie drugiego kawałka z Y. Nie wiem czym jest to spowodowane i czy ktoś jeszcze ma taki "problem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba obszar zagadnienia, bo jest sprecyzowane. Jeśli dorzucimy PC (bez urazy oczywiście), to temat będzie kopią Klubu użytkowników DACów. To jest oczywiście moje zdanie. Używam Mini z rDAC od kilku lat i jestem zadowolony. Sygnał puszczony początkowo optycznie, ale obecnie przewodem USB Audionovy. Program do odtwarzania to itunes (mp3. aac. apple lossles) oraz COG do Flac. Obsługa iphonem i ipadem iTunesa (tylko) poprzez program Remote - wielka wygoda. Czasami używam PureMusic, ale i tak większość muzyki mam na CD i winylach i taką metodę odsłuchów preferuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za tym aby nie mieszać tego wątku z PC. Zmieniłbym tylko temat na Apple + DAC czy coś w tym stylu. Obecnie jeszcze nie mam DAC-a ale dążę do tego aby wykorzystać swoje zabawki od Apple do muzyki. Moim planem jest dokupienie do MacBook-a Pro Apple TV i w ten sposób przesyłać muzykę do systemu stereo. Ewentualnie wykorzystać iPhone kiedy Laptop jest nie używany , zakup DAC to na 99% będzie jak u założyciela wątku Audiolab M-DAC ponieważ spełnia wszystkie moje oczekiwania , jeśli chodzi o mnogość wejść. iTunes spełnia wszystkie moje oczekiwania, plików FLAC nie posiadam ponieważ wszystko konwertuje do Apple lossless bo i po co komplikować sobie życie jeśli posiada się komputery od Apple.

 

Pozdrawiam Piotr

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moge dolaczyc do klubu? Ja takze uzywam iTunes (narazie laptok z win7), a muzyke streamuje do Apple Airport Express (poprzednia wersja) uzywajac jako pilota iPada 2 i programu remote. AP podlaczony optykiem do Musical Fidelity V-DAC II+ V-PSU.

Ciekawym rozwiazaniem jest polaczenie iUrzadzen z dyskiem sieciowym NAS firmy Synology. Pozawla na sluchanie muzyki bez urzycia komputera i iTunes'a. W opcjach NASa wlaczamy f-cje Audiostation, na iUrzadzenie sciagamy darmowa aplikacje DS Audio i gotowe. Mozemy przesylac muzyke zgromadzona na naszym NASie do AP Express, badz AppleTV. Inna opcja to podlaczenie NAS poprzez kabel USB bezposrednio do DAC'a jesli ten takowe zlacze posiada i kontrola muzyki za pomoca iPada, iPoda, iPhona.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kichanadeta - oczywiście, że możesz - zapraszamy :)

 

@ EMiL - rozumiem Twoje obawy i w pewnym stopniu na pewno masz rację, ale tak jak zauważyli pozostali koledzy, zawężenie obszaru softu do tego firmowanego przez Apple ma swoje plusy. Także chciałbym nie dorzucać tu PC, bo wtedy zagłębiać się będziemy w problemy związane z driverami, błędami nowych wersji Windowsa etc. a tego bym nie chciał.

 

Podoba mi się propozycja Apple + DAC, szczerze mówiąc nie pomyślałem wcześniej o Airport albo nawet wykorzystaniu iPoda, a widzę z Waszych wpisów, że ciekawych rozwiązań jest dużo. Nie wiem jednak jak zmienić nazwę?

 

Ja zdecydowałem się na Maca Mini dlatego, że chciałem mieć w pełni funkcjonalny komputer, tzn. okazjonalnie odtwarzać z niego filmy, a także klipy z vimeo czy youtube na ekranie telewizora.

 

Rozwiązanie to oprócz zalet jak sterowanie Remote, ma też swoje minusy, o których wcześniej nie spotkałem. Na przykład mam ustawiony wyświetlacz i komputer na uśpienie po 15 minutach bezczynności. Nie chcę mieć komputera non stop włączonego. Problemem jest to, że gdy włączone są Audirvana + iTunes i włączona jest pauza w odtwarzaniu, Mac nie przechodzi w stan uśpienia. Muszę wyłączyć Audirvanę i iTunes, ale później gdy chcę ponownie włączyć muzykę, muszę wybudzić komputer kliknięciem myszki, włączyć TV żeby uruchomić Audirvanę i dopiero słuchać... Nie wiem jak to obejść?

 

Piotr83 - czym zgrywałeś do Apple Lossless? Ja miałem już wcześniej zgrane FLAC, zanim zestawiłem sobie Maca z Daciem, stąd konieczność używania Audirvany. Zastanawiam się czy przekonwertowanie FLACów do Apple Lossless za pomocą dbPoweramp spowoduje wpłynie negatywnie na ich jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu wkładam płytę do macbooka ,a program iTunes zajmuje się resztą. Ustawiłem na początku to tylko raz i nic więcej nie muszę robić. Jeśli kupuje pliki w sieci np. wav to je też przerabiam w iTunes. Szczerze mówiąc nigdy nie sprawdzałem który plik gra lepiej , lecz złotouchy nie jestem i nie sądzę aby była większa różnica, są to oby dwa formaty bezstratne. Najlepiej by było abyś przetestował jakieś dwa pliczki i porównał je sobie w obu formatach czy słyszysz różnicę. Jak przerabiasz na apple lossless to i tak zostaje Ci plik oryginalny który możesz sobie przegrać do bazy danych lub po prostu go usunąć.

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLACi konwertuje darmowym dBpowerampem. Taguje mp3tag. Obydwa programy dBpoweramp w (wersji podstawowej) są darmowe. Z płytą postępuje dokładnie jak napisał Piotr83.

 

Nie wiem tylko w jaki sposób przerobić ściągnięty plik na M4a. Piotrze czy mógłbyś, krótka instrukcja napisać.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iTunes zaznaczasz plik klikasz ppm i tam będzie konwertuj do Apple lossless,pisze z pamięci bo jestem na urlopie i nie mam komputera ze sobą.

 

Oczywiście najpierw dostajesz album do biblioteki iTunes.

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje sie do klubu ;). W sumie to jestem Macowy od lat, zarowno w pracy, jak i w domu, ale przy obecnym sprzęcie Mac lub iPad służy tylko jako sterowanie do Linna (Kinsky). Do oglądania filmów używam Apple TV , które uważam za świetne urządzenie . Wszystko fajnie hula w sieci z dyskiem NAS, chociaż nadal czekam kiedy Apple zmieni durne podejście do używania Apple TV. Chodzi o to ze musi być być odpalony Mac z iTunes . Przecież można by to spokojnie wrzucić na Apple TV, ten brak funkcjonalności implikuje tez pewne problemy z dyskami NAS. Apple TV nie odpadli żadnego pliku audio lub video, bez podminotwanego udziału na kompie, a sam tego nie potrafi.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopisuje się do klubu, mój aktualny zestaw audio to źródło - imac, dac - nuforce icon hdp i słuchawki - grado sr225. Niedługo kupuję zestaw stereo i zaszła potrzeba aby jakoś się do niego podłączyć, najlepiej bezprzewodowo. Z tego co wyczytałem to airport express ma wyjście analogowe i cyfrowe, czy może mi ktoś napisać jak duża jest przepaść między jakością dźwięku po podłączeniu kabelkiem optycznym do zewnętrznego daca i wzmacniacza, a kabelkiem mini jack-rca bezpośrednio do wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje sie do klubu ;). W sumie to jestem Macowy od lat, zarowno w pracy, jak i w domu, ale przy obecnym sprzęcie Mac lub iPad służy tylko jako sterowanie do Linna (Kinsky). Do oglądania filmów używam Apple TV , które uważam za świetne urządzenie . Wszystko fajnie hula w sieci z dyskiem NAS, chociaż nadal czekam kiedy Apple zmieni durne podejście do używania Apple TV. Chodzi o to ze musi być być odpalony Mac z iTunes . Przecież można by to spokojnie wrzucić na Apple TV, ten brak funkcjonalności implikuje tez pewne problemy z dyskami NAS. Apple TV nie odpadli żadnego pliku audio lub video, bez podminotwanego udziału na kompie, a sam tego nie potrafi.

 

NAS synology pozwala na strumieniowanie muzyki za pomoca aplikacji DS Audio bez udzialu komputera i wlaczonego iTunesa do appleTV. Chyba nowe oprogramowanie w Qnapie tez. Nie wiem jak wyglada sytuacja z przesylaniem obrazu natomiast plki audio bez problemu.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Maca Mini połączonego przez USB z Audionetem ART G2, steruję programem Remote z iPada. Mac pracuje bez monitora i klawiatury, loguję się w razie potrzeby z peceta VNC Viewerem do VNC Server lub darmowego Vine Server.

 

Testowałem programy Amarra, Pure Music, Audirvana, Fidelia - nie słyszę różnic w dźwięku ani nie widzę zalet w porównaniu z iTunes + Remote.

Nie słyszę różnic pomiędzy Wireworld Starlight i standardowym ekranowanym kablem USB.

Jeżeli ktoś słyszy, niech się podzieli - jakie i w jakich warunkach.

 

Formaty plików - Apple Lossless i czasem mp3, przygotowywane dBpoweramp, wcześniej zestawem Exact Audio Copy, CUETools i xrecode II. Ten ostatni polecam do wszelkich konwersji plików.

Polecam również dBpowerampa, doskonała maszyna do szybkiego przeniesienia posiadanych cd na pliki. Mechanizm AccurateRip gwarantuje poprawność kopii, ściąga metadane w kilku wersjach i okładki w wystarczającej jakości.

 

Sterowanie całością sprzętu, również Mac Mini za pomocą Logitech Harmony Remote.

 

Biblioteka na razie mieści się na dysku Maca, backup na dysku sieciowym Synology.

 

Próbowałem umieścić bibliotekę na dysku Synology przy pomocy iTunes Server, problemem jest brak okładek w programie Remote. Udało się komuś rozwiązać to rozwiązać?

Edytowane przez jerry224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie podobno Synology mają ten problem. Filip Kulpa z Audio Video w jednym z poprzednich numerów, w artykule jak skonfigurować zgrywanie i tagowanie płyt napisał, że oprócz wpisania okładek w tagi, w katalogu powinien być plik cover.jpg czy coś w tym stylu. Dopiero wtedy wyświetlają się poprawnie okładki w remote. Sam mam maca mini i ipada 4gen, ale Synology nie używam.

Edytowane przez Tribunal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz wpisania okładek w tagi, w katalogu powinien być plik cover.jpg czy coś w tym stylu. Dopiero wtedy wyświetlają się poprawnie okładki w remote.

Problem w tym, że jednak nie działa. Szukałem rozwiązania w necie, pisałem do supportu, bez efektów.

Okładki z shared libraries na Synology nie wyświetlają się również w iTunes, z jednym wyjątkiem - kiedy wybierze się aktualnie odtwarzaną płytę, podgląd na cały ekran.

W poprzednich wersjach iTunes problem ten występował również dla dzielonych bibliotek z iTunes na pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wpisuje się do klubu z moim Mac Mini. Mac podłączony jest poprzez USB do Dac Magica Plus. Używam iTunes z nakładką Audirvana i BitPerfect. Całość zarządzana przez iPada.

 

Mam pewien problem. Czy ktoś z Was bawił się trybem Integer Mode? Podobno dobrze wpływa na dźwięk pomijając wszystkie "przeszkody" po drodze bezpośrednio puszczając sygnał do DACa.

 

W programie BitPerfect w logach wyskakuje mi info, że mimo włączenia opcji Integer Mode, mój DAC jej nie wspiera. Gdzieś na innych forach podobno komuś działa, innym nie działa.

 

Czy ktoś z Was ma informację, czy DAC Magic Plus wspiera tą funkcję? Pisałem do Cambridge Audio ale mnie totalnie zlali.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Planuje kupic MB Air i powstaly watpliwosci.

Czy muzyka, ktora jest na dysku zew. ( .flac) bedzie bezproblemowo odtwarzana na mac'u?

Chcialbym przesylac muzyke nastepujaco: MBAir + rWave -> rDac -> wzmacniacz itd.

Nie znam systemu w komputerach apple, dlatego pozwole sobie na zadawanie Wam pytan;)

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka na dysku zewnętrznym będzie bezproblemowo odtwarzana na Macu.

Maca można zmusić do odtwarzania formatu flac, ale żadne rozwiązanie nie wydaje mi się czyste. Najwygodniej jest przekonwertować zbiór muzyki do formatu Apple Lossless i jego używać, a flac traktować np. jako backup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj XLD to znacznie lepsze narzędzie niż konwerter w iTunes.

 

Odnośnie NAS,ów Synology to fakt istotne świetne urządzenia i wiele potrafią . Za rada kinchadety, potestowalem troche urządzenie serii 2xx. I wszystko fajnie , mnogość funkcji, niestety działanie i współpraca ichniego oprogramowania UPnP z Apple TV wola o pomstę do nieba . Fakt ze nam duża bazę bo to ponad 23 tys utworów , ale Twonky nie ma z tym problemu. Inne problemy to nie możność odpalenia utworu, albo nie znalezienie go . Cała sieć na kablach, wszystko na Gigabicie , więc takich problemów nie powinno być . Z iTunes na MB air działa dobrze , do Apple TV serwer UPnP na Synology nie polecam.

Z Linnem DSM działa tez to dobrze.

Ogólne wrażenie jest takie iż to świetne urządzenia , mnogość funkcji , niestety podejście do oprogramowania typowo pecetowe. Mało przejrzyste i intuicyjnie . Jako ze potrzebuje NASa tylko do muzyki i filmów i reszta funkcji mnie nie intersesuje , kupiłem następnego WD z Twonkym na pokładzie . Na jednym są filmy , na drugim muza i jak narazie wszystko hula tak jak trzeba ;)

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj XLD to znacznie lepsze narzędzie niż konwerter w iTunes.

 

Odnośnie NAS,ów Synology to fakt istotne świetne urządzenia i wiele potrafią . Za rada kinchadety, potestowalem troche urządzenie serii 2xx. I wszystko fajnie , mnogość funkcji, niestety działanie i współpraca ichniego oprogramowania UPnP z Apple TV wola o pomstę do nieba . Fakt ze nam duża bazę bo to ponad 23 tys utworów , ale Twonky nie ma z tym problemu. Inne problemy to nie możność odpalenia utworu, albo nie znalezienie go . Cała sieć na kablach, wszystko na Gigabicie , więc takich problemów nie powinno być . Z iTunes na MB air działa dobrze , do Apple TV serwer UPnP na Synology nie polecam.

Z Linnem DSM działa tez to dobrze.

Ogólne wrażenie jest takie iż to świetne urządzenia , mnogość funkcji , niestety podejście do oprogramowania typowo pecetowe. Mało przejrzyste i intuicyjnie . Jako ze potrzebuje NASa tylko do muzyki i filmów i reszta funkcji mnie nie intersesuje , kupiłem następnego WD z Twonkym na pokładzie . Na jednym są filmy , na drugim muza i jak narazie wszystko hula tak jak trzeba ;)

 

McGege posiadasz appletv i wd live wiec zadam Ci pytanie. Czy istnieje mozliwosc strumieniowania muzy do atv z wd mybook live za pomoca iphoha lub ipada bez uzycia itunesa tzn. bez wlaczenia kompa? Jesli tak to jak sie toto sprawuje?

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

proponuję zainstalować na Macu Win 7 lub 8 jako drugi system i na nim program JRiver Media Center, a przy lepszym sprzęcie również JPLAY. Na tym samym sprzęcie różnica będzie taka, że można się naprawdę zdziwić.

 

Hardware Maców jest bardzo dobry, ale do audio lepsze rozwiązania są już w systemie Billa.

Sterowanie tak samo można sobie skonfigurować na iPadzie czy dowolnym tablecie z Androidem za 1/3 ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej 99€ + koszty licencji Windowsa + ewentulane koszty licencji np: Prallels [jeśli się nie chce korzystać z Bootcamp] przeznaczyć np: na Apple TV i nie korzystać z wyjść audio czy usb na Macu. Bity muzyczne do ATV , dostarczymy po Airplay lub kablem ETH. Niech Mac służy tylko do sterowania .

 

McGege posiadasz appletv i wd live wiec zadam Ci pytanie. Czy istnieje mozliwosc strumieniowania muzy do atv z wd mybook live za pomoca iphoha lub ipada bez uzycia itunesa tzn. bez wlaczenia kompa? Jesli tak to jak sie toto sprawuje?

 

Odpisałem Ci na priv, ale napiszę to też na forum , bo inni mogą szukać takiej informacji.

Niestety z moich doświadczeń wynika że nie da s^ę tak zrobić. Jedyna możliwiość to wykorzystanie na iPhone lub iPad, oprogramowania typu 8Player i strmieniowanie po Airplay do ATV.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerry224, mam tego ok. 400GB, więc kolejne pytanie czy muszę każdą płytę po kolei konwertować, czy moze iTunes ma jakąś opcję szybciej wykonalną?

Do takiej konwersji wykonywanej na pc polecam xrecode II. Darmowy i wygodny.

 

Wrzucasz całe foldery i tylko czekasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jutro dojedzie do mnie Apple Airport Express w najnowszym wydaniu :) Od jutra wreszcie prześlę z moich izabawek muzykę do wzmacniacza stereo. Jak na razie będzie to tylko podłączone kablem 3.5mm - RCA z powodu braku DAC :(

 

Mam pytanie czy muzyka w takim połączeniu wiele traci na jakości niż jakby było podłączone optykiem do DAC ?

 

Niestety nie mogłem kupić Apple TV co by było rozsądniejsze , bo różnica z zakupie niewielka , z powodu braku połączenia na chwilę obecną z moim wzmacniaczem.

 

Mam jeszcze pytanie do osób posiadających NAS Synology. Czy odczuwacie jakąś różnice w jakości dźwi kiedy przesyłacie pliki z NAS do apple tv lub AE w porównaniu kiedy źródłem jest np. Macbook Pro ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jutro dojedzie do mnie Apple Airport Express w najnowszym wydaniu :) Od jutra wreszcie prześlę z moich izabawek muzykę do wzmacniacza stereo. Jak na razie będzie to tylko podłączone kablem 3.5mm - RCA z powodu braku DAC :(

 

Mam pytanie czy muzyka w takim połączeniu wiele traci na jakości niż jakby było podłączone optykiem do DAC ?

 

Niestety nie mogłem kupić Apple TV co by było rozsądniejsze , bo różnica z zakupie niewielka , z powodu braku połączenia na chwilę obecną z moim wzmacniaczem.

 

Mam jeszcze pytanie do osób posiadających NAS Synology. Czy odczuwacie jakąś różnice w jakości dźwi kiedy przesyłacie pliki z NAS do apple tv lub AE w porównaniu kiedy źródłem jest np. Macbook Pro ?

 

Tak muzyka sporo traci. Dzwiek jest nieco rozmyty, rozlazly, slabsza definicja basu, gora przygaszona, Niemniej da sie tego sluchac. Przy przesylaniu muzyki czy to z macbooka czy z nasa nie bedzie roznicy.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca , bity po w standardzie ETH to chyba najlepsze rozwiązanie nie implikujące dodatkowych problemów z prawidłową implementacją gniazd ich zasilaniem itp [uSB, Coax, Toslink], wiec w połączeniu z dyskiem NAS powinieneś być zadowolony .

Niestety sam Airplay ma swoje ograniczenia i na moim odwarzaczu słychać róźnice w dzwięku Airplay vs bity po kablu ETH.

 

Co do Airport Express vs Apple TV szkoda ze nie zapytałeś wcześniej bo jest rozwiąznie adekwatne do tej klasy cenowej . Mając Apple TV i brak DAC'a wystarczy kupić coś co przekonwertuje cyfre na analog np: FiiO D3. Urządzonko za sto parę złotych i daje radę . Sprawdzone i działa z powodzeniem i działa u mojej siostry , która miała podobny problem z podpięciem ATV.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.