Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Klub DACków
IGNORED

Klub MAC+DAC


peem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizowaliscie system w waszych macach? Jesli tak to problem lezy nie po stronie AE czy AppleTV, tylko nowego iTunes na mac os. Z iTunes'em na Windowsie wszystko dziala prawidlowo.

Wlasnie slucham.

MacBook Air z iTunes natomiast tnie. Jesli jednak ustawie kklonowanie pulpitu (opcja tylko w AppleTv) to tez airplay dziala prawidlowo.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog z muzyką to rozumiem katalog na dysku w którego podkatalogach są pliki. Tak?

No jeśli tak to przeciągasz katalog główny z muzyką do XLD i już. Jak działa z pojedynczymi katalogami to będzie też z podkatalogami. Jest w opcjach, w zakładce "Batch" pole gdzie możesz wpisać jak głęboko ma kopać w strukturze podkatalogów.

 

Oczywiście masz zrobione TimeMachine:-)

 

Tomek

 

Task katalog z muzyka to glowny katalog, w ktorym zanjduja sie foldery wykonawcow, a w nich podfoldery z albumami tychze. Niestety Twojnsposob u mnie nie dziala. Kiedy probuje przeciagnac caly katalog, XLD "oczekuje" na podanie dalszej sciezki. I tak jak pisalem moge konwertowac pojedynczy folder, z tym, ze nie folder wykonawcy, a li tylko pojedynczy album.

TimeMachine na WD MyBook Live.

 

Masz najnowszy AE? Ja sprawdzałem na OSX 10.5, 10.6 oraz iOS6

 

Tutaj jest cały wątek na ten temat.

https://discussions.apple.com/message/20359523#20359523?ac_cid=tw123456%2320359523

 

Mam poprzednia wersje Airporta, natomiast AppleTV najnowsza. Jesli posiadasz kompa z Winda to sprawdz czy dziala.

OSX Mountain Lion najnowszy. iOS7 (tutaj airplay dziala bez zarzutu).

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kichanadeta ale my cały czas piszemy ze najnowsze airporty nie działają po optyku i to jest wina tylko airporta , po analogu działa poprawnie.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK przepraszam zatem za zamieszanie. Cos przeoczylem.

Pozdr.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niestety Twoj sposob u mnie nie dziala. Kiedy probuje przeciagnac caly katalog, XLD "oczekuje" na podanie dalszej sciezki. I tak jak pisalem moge konwertowac pojedynczy folder, z tym, ze nie folder wykonawcy, a li tylko pojedynczy album.

 

Jak ustawisz jak w tych dwóch okienkach to powinien skonwertować flac do ALAC w te same katalogi nadpisując oryginały. Przed chwilą zrobiłem sobie "laba" i zadziałało:-)

 

post-480-0-80530700-1380828031_thumb.png

post-480-0-87801800-1380828040_thumb.png

 

Masz tak ustawione?

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kichandeta jest jeszcze fajny program do konwersji plików którego używam o nazwie MAX. Wystarczy ustawić konwersję na Apple Lossless , a on wrzuca zmienione pliki w katalogu z nazwą do katalogu muzyka.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku używam maca mini jako źródła w głównym systemie.

I niestety muszę tutaj pójść pod prąd i napisać że na wejściu USB świat się nie kończy.

Dużo lepiej sprawdza się w moim przypadku dobry kabel optyczny (opti chord)

 

Mysle, ze to bardziej kwestiaj jakosci wejscia USB w DACu niz przewagi optyka nad USB, mam tego Optichorda i gralo to niemalze identycznie jak po kablu USB (oba w tej samej cenie), z taka roznica, ze po USB mam nizej schodzacy bas niz po optyku, stad ten ostatni lezy odlogiem w koszyku z akcesoriami ;'))

Edytowane przez pastwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos z was uzywa programu remote na iPad 2? Jesli tak to czy macie podobny problem tzn. przy obracaniu iPadem obraz caly czas pozostaje w jednej pozycji?

inne programy jak i sam pulpit obracaja sie natychmiast wraz z obrotem urzadzenia natomiast remote niestety zamarl :)

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mah.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez wydawalo mi sie ze poprzedni wszystko dzialalo plynnie. W takim razie czekamy na zalatanie bledu.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie czy u was tez rwie poaczenie z AppleTV

No właśnie w tym sęk, że w starszych wersjach AE działa i we wszystkich ATV :/

 

U mnie obecnie iTunes w Macbook Air airplay rozlacza po kilku sekundach. Kiedy ustawie jednak klonowanie airplay w maku to wszystko dziala.

Z najnowszym iOSem AppleTV dziala prawidlowo tzn brak przyciec.

Czy zaobserwowaliscie panowie podbne objawy?

 

Tak jak pisalem wczesniej z iTunes zainstalowanym na laptopie z windows 7 airplay dziala rowniez jak nalezy.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie potrafię tego wyjaśnić ale kupiłem drugi kabel optyczny i tak sobie postanowiłem sprawdzić czy aby przypadkiem mój nowy airport zadziałał podłączony do MDAC. No i od godziny nic mi nie przerwało , o co kaman ? Za chwile zrobię edit i powiem czy działa puszczając muzykę z macbooka bobteraz testy są tylko przez iPhone.

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znac. U mnie jak pisalem z iPadem dziala wszytsko jak nalezy, cociekawe z iTunes zainstalowanym na windzie tez dzaiala. Niestety macbook z iTunes rwie polaczenie regularnie co kilka sekund.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko przeprowadzić testy , jak kobieta chce oglądać bitwe o dom hehe :)

 

Pobawiłem się dosłownie 10 minut jeśli chodzi o macbooka i itunes. Na 3 piosenki przerwało mi może ze dwa razy. Lecz zauważyłem , że zabawa w sieci mu chyba przeszkodziła. Jak wszyscy pójdą spać to dzisiaj się jeszcze trochę pobawię i coś skrobnę , rzetelne testy przeprowadzę w sobotę.

 

Kichanadeta Ty masz airporta czy apple Tv ? Aha i czy to jest najnowsza wersja czy starsze ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisalem ap stara wersja i z nim dziala poprawnie. AppleTV najnowsza wersja i tu wlasnie rwie mi polaczenie kiedy mam zaznaczony na niebiesko airplay w iTunes na macbooku, ale kiedy zaznacze na niebiesko wlacz klonowanie airplay w gornym pasku wtedy tez dziala bez przerw. Z windowsem dziala calay czas bez przerywania wiec to nie wina sieci zreszta z iOSem tez.

Daj znac jak przetestujesz jak to wyglada u Ciebie czekam w napieciu :).

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pobawilem sie wczoraj dość długo i niestety dźwięk czasami przerywa, tyle z mojej radości. Ja chyba zakupie jakiś najprostszy strumieniowy odtwarzacz. Typu denon dnp 720 i oleje tego airporta , jak można tak zje...ć urządzenie które zostało do tego przeznaczone i kompletnie nie spełnia swojej funkcji.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje w takim razie czekanie na kolejna aktualizacje iTunes dla Mac OSX.

Tymczasem muzyka plynnie plynie :) z iTunesa spod windows 7 :)

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojawił się system Mavericks do pobrania za darmo, dajcie znać czy coś się zmieniło z przesyłaniem dźwięku do nowym urządzeń Apple.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zmieniło się! Przestały działać sterowniki do mojego Chorda i na razie o muzyce z plików mogę zapomnieć. Czekam na rozwiązanie tego problemu, a od wczoraj przez ten numer ze sterownikami wróciłem do CD. Jak za parę dni nie rozwiążą tego problemu, wracam do M.Liona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z MDAC bez zmian , wszystko działa OK , raczej chord powinien się dostosować do nowego systemu.

 

Mnie ciekawi najbardziej kwestia airplay w nowych airport

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie sprobujcie przy wlaczonym iTunes miast zaznaczac znaczek airplay, wejsc w preferencje systemowe>dzwiek>w zakladce wyjscie odzanczyc AppleTv (wzglednie Airport Express w zaleznosci co tam kto posiada) Airplay. Dajcie znac czy tnie. U mnie rozwiazalo to problem przycinania dzwieku.

 

Choc ostatnio rzadko uzywam iTunes, a li tylko przesiadlem sie na strumieniowanie z wbudowanego odtwarzacza Synology Audio Station strumieniuje muzyke do AppleTV bez zajkniecia.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Robię pomału rozeznanie w kwestii odtwarzania muzyki z plików i na razie biorę pod uwagę dwa rozwiązania:

1. mac mini G3 1.83 GHz + Dac (na razie wbudowany w Heglu H70);

2. apple tv + Dac.

Mam pytanie do Was, które polecilibyście rozwiązanie biorąc pod uwagę dźwięk? Czy ktoś z Was porównywał jakość dźwięku przesyłanego do dac przez usb i optyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprobujcie przy wlaczonym iTunes miast zaznaczac znaczek airplay, wejsc w preferencje systemowe>dzwiek>w zakladce wyjscie odzanczyc AppleTv (wzglednie Airport Express w zaleznosci co tam kto posiada) Airplay. Dajcie znac czy tnie. U mnie rozwiazalo to problem przycinania dzwieku.

 

Panowie czy faktycznie zmieniło się coś w kwestii poprawy połączenia z dac-iem po optyku? Jeżeli nie, to chyba pozostaje usb albo urządzenie innej firmy : (.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Zapisuje się do klubu z Synology z Macbookpro. Zazwyczaj zestawu używam jako drugiego z Bose Companion 5 jak pracuje w domu.. Zainstalowałem Audirvane i pięknie działa z Synology. Czyta wszystkie pliki DSD, Flac itd. Nie chce mi się tego konwertować, bo za dużo tego mam w różnych formatach to i Itunes poszedł w odstawkę. Wprawdzie sam Synology czyta większość plików w trybie serwera i można z tego słuchać w Itunes, ale to jest po konwersji jak do Itunes. Generalnie całość u mnie dopiero fajnie zaczęła działać po zmienia lokalnego dysku na ssd. Jak się okazuje Synology mógł więcej niż końcówka w postaci kompa ze zwykłym twardzielem. Podobnie zresztą tak kiedyś miałem z Squeezeboxem zainstalowanym na Synology i laptopmie... W każdym razie teraz sam polecam taką konfigurację.

 

Tak na marginesie, to jaki polecilibyście teraz konwerter USB - COAX w rozsądnej cenie :) ?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojawił się system Mavericks do pobrania za darmo, dajcie znać czy coś się zmieniło z przesyłaniem dźwięku do nowym urządzeń Apple.

Musiałem cofnąc się do Snow Lepoarda. M2Tech HiFace Evo nie działał w trybie Integer i TwistedFlac nie chciał się odpalić. Do tego kalibrator Spider2PRO też nie działa. W zamian poza jednym fajnym wynalazkiem (zakładki w Finderze) dostalem mnóstwo niepotrzebnych mi „rozwiązań społecznościowych i komunikacyjnych”. Olałem Mavericka.

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich planujących kupić Mini jako odtwarzacz. Trzeba mieć min. 4 GB RAMu. Ja w C2D miałem tylko 1 GB. Nie dało sie przydzielić pamieci do wczytywania utworów w Audirvanie. To bardzo mocno odbija się na jakości brzmienia. Wystarczyły zwykłe laptopowe kości po 40 zł. Jest znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.