Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Klub DACków
IGNORED

Klub MAC+DAC


peem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedź , trudno będę musiał się przemęczyć dopóki nie uzbieram na DAC. I tak będzie lepiej niż mam bo w tej chwili jedyne źródło jakie miałem to dekoder N-ki i programy muzyczne oraz radio.

 

Jeśli chodzi o NAS to i tak kupię tą zabawkę bo przyda mi się do Time Machine.

 

W jakim formacie trzymacie muzykę na serwerach NAS ?

 

Czy jeśli teraz mam wszystko w Apple lossless to DS audio w przyszłości odtworzy mi ten format z dysku NAS i bez problemu poda to na apple airport ?

 

Czy na dysk NAS wystarczy zrobić kopię time machine i już mamy dostęp do muzyki poprzez DS audio czy trzeba dublować pliki i przenieść je do osobno utworzonego katalogu z muzyką ?

 

Zacznę od końca , bity po w standardzie ETH to chyba najlepsze rozwiązanie nie implikujące dodatkowych problemów z prawidłową implementacją gniazd ich zasilaniem itp [uSB, Coax, Toslink], wiec w połączeniu z dyskiem NAS powinieneś być zadowolony .

Niestety sam Airplay ma swoje ograniczenia i na moim odwarzaczu słychać róźnice w dzwięku Airplay vs bity po kablu ETH.

 

Co do Airport Express vs Apple TV szkoda ze nie zapytałeś wcześniej bo jest rozwiąznie adekwatne do tej klasy cenowej . Mając Apple TV i brak DAC'a wystarczy kupić coś co przekonwertuje cyfre na analog np: FiiO D3. Urządzonko za sto parę złotych i daje radę . Sprawdzone i działa z powodzeniem i działa u mojej siostry , która miała podobny problem z podpięciem ATV.

 

Aj , szkoda że nie zapytałem wcześniej , teraz to już po obiedzie. Jutro kurier przywozi mi AE. A Apple TV był raptem 19 funtów droższy. Szkoda, najwyżej jak się dorobie DAC to sprzedam AE i zamienię na ATV.

 

NAS-a jeszcze nie posiadam , w tej chwili będę przesyłał pliki do AE z mojego Macbooka Pro lub jak jakaś imprezka , a i jakość mniej ważna to z Iphona5

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muzykę trzymam w Apple Losless, powoli robi to się to standard tak jak FLAC [ nareszcie, bo jakoś nie ufam standardowi losles w którym można regulować kompresję] , tak więc nie powinieneś mieć żadnego problemu z odtwarzaniem tego formatu z dysków NAS .

Co do reszty systemu, to jak to mawiają , małą łyżeczką i się uzbiera fajny system. Miłych odsłuchów z nową zabawką ;)

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili będę przesyłał pliki do AE z mojego Macbooka Pro lub jak jakaś imprezka , a i jakość mniej ważna to z Iphona5

 

Podczas imprezki wlaczasz kompa. odpalasz iTunes, wylaczasz ekran i kompa zostawiasz w innym pomieszczeniu. Za pomoca sciagnietej z appstore na iphona aplikacji - remote (darmowa), sterujesz cala biblioteka macbooka.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas imprezki wlaczasz kompa. odpalasz iTunes, wylaczasz ekran i kompa zostawiasz w innym pomieszczeniu. Za pomoca sciagnietej z appstore na iphona aplikacji - remote (darmowa), sterujesz cala biblioteka macbooka.

 

W zasadzie też tak można :) no chyba że wystarczy to co ma się w iphone.

 

Czy ktoś może odpisać mi czy po zrobieniu kopi time machine na dysk NAS mamy dostęp do swoich danych czy aby odpalić np muzykę za pomocą iphone i przesłać ją do AE musimy utworzyć osobny katalog na muzykę i dublować dane ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie podłączyłem AE i było by wszystko pięknie gdyby czasami dźwięk się nie zacinał co może być powodem ? AE przyłączyłem do obecnej sieci , można utworzyć z niego nową może wtedy będzie lepiej ? Jakieś rady ? AE podłączone kablem do routera jest kablem. Dźwięk nie jest wcale najgorszy choć zdaję sobie sprawę , że podłączony do DAC może być jeszcze lepiej.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklocenia w sieci lokalnej. Ustawienia routera. Ja gram od kilku lat na AE i nie ma przyciec.

Uzywam tylko po WiFi.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra prowadziłem sobie utworzylem nowa sieć i podlaczylem maka i iPhone do AE, rezultat to brak zaciec :) jednym słowem REWELACJA

 

Tyle radości z tego małego pudeleczka

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Na wstępie chcę zaznaczyć, że jestem zupełnie zielony w temacie. Od jakiegoś czasu szukam alternatywy dla CD, jestem miłośnikiem Naim'a ( posiadam Naita3 i Intro3) na odtwarzacz mnie najzwyczajniej nie stać. Z racji, że korzystam ( i lubię) swojego iPhone'a myślałem o rozwiązaniu takim: iPhone + dac Wadia ale widzę, że można by to rozwiązać inaczej: Mac mini + dac.

W związku z tym mam parę pytań.

Czy ktoś słyszał stację dokującą Wadii?

Jakie wady i zalety mają te dwa rozwiązania?

Jeśli rozwiązanie z Mac'iem to oprócz samej jednostki co miszę kupić żeby to zagadało?

Jak bardzo skomplikowane jest to rozwiązanie?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Na wstępie chcę zaznaczyć, że jestem zupełnie zielony w temacie. Od jakiegoś czasu szukam alternatywy dla CD, jestem miłośnikiem Naim'a ( posiadam Naita3 i Intro3) na odtwarzacz mnie najzwyczajniej nie stać. Z racji, że korzystam ( i lubię) swojego iPhone'a myślałem o rozwiązaniu takim: iPhone + dac Wadia ale widzę, że można by to rozwiązać inaczej: Mac mini + dac.

W związku z tym mam parę pytań.

Czy ktoś słyszał stację dokującą Wadii?

Jakie wady i zalety mają te dwa rozwiązania?

Jeśli rozwiązanie z Mac'iem to oprócz samej jednostki co miszę kupić żeby to zagadało?

Jak bardzo skomplikowane jest to rozwiązanie?

Dziękuję

 

Rozwiązanie z makiem to bardzo fajna sprawa. Konfiguracji systemu jest bardzo prosta. Podłączasz daka do maka przewozem np. Usb, a makiem możesz sterować bardzo wygodnie z poziomu ipada lub iPhone. Do tego służy aplikacja remote. Do maka mini przydałaby się jakaś klawiatura i mysz. Te nie muszą być od apple, bo mac mini świetnie sobie radzi z nie-makowymi sprzętami. Za monitor świetnie radzi sobie telewizor, który w moim przypadku jest niezbyt często używany z makiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jeżeli masz pc, to Mac mini może być używany bez monitora i klawiatury, za pomocą programów typu VNC.

Kupujesz dowolnego Maca mini, podłączasz do domowego routera, do Maca daca USB lub firewire, na początek jakiegokolwiek (zawsze przecież można zmienić, a od razu dużo radości), daca do wzmaka i sterujesz tym z iphona aplikacją Remote.

Do Maca mini wchodzisz z pc i nie czujesz braku monitora i klawiatury, a mac stoi w pobliżu sprzętu audio. Można nawet zalogować się na Maca z iphona np. Mocha VNC albo PocketCloud.

Edytowane przez jerry224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

zacznę bardziej zgłębiać ten temat bo faktycznie wydaje się to ciekawym rozwiązaniem. Natomiast nie zarzuciłem jeszcze pomysłu z iPhon'em/iPod'em wpiętym przez stację dokującą Wadii. Kiedyś miałem okazję słuchać cd Wadii i zrobił na mnie kolosalne wrażenie ale jak to się ma do tej stacji to trudno powiedzieć. Chyba, że ktoś z was miał jednak do czynienia z tym elementem i podzieli się swoją opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kichanadeta czytałem w którymś wątku ze testujesz spotify ? Możesz napisać coś wiecej? Jak z jakością? Zainstalowalem właśnie aplikacje jak wrócę z pracy to rownież potestuje.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem to spotify i powiem , że jest całkiem fajny serwis. Tylko cena 10 funtów miesięcznie mnie odstrasza. Niby nie wiele lecz za to kupie 2-3 płyty i będę miał dużo lepszą jakość. Mam jeszcze pytanie da się z tego serwisu przesyłać muzykę do AE z komputera ? Bo z iphone nie ma problemu lecz z macbooka nie widzę nigdzie ikonki do przesyłu.

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich serdecznie!

 

Jakiś czas temu zacząłem przywiązywać większą uwagę do jakości słuchanej muzyki i dzięki temu trafiłem na to forum.

Jestem zupełnie nie obeznany w temacie więc bardzo proszę wybaczyć brak podstawowej wiedzy:)

Muzyki słucham zazwyczaj przez komputer (Mac) a do niego mam podpięte głośniki harman/kardon Soundsticks III. Z tego co zdążyłem się zorientować na jakość brzmienia mogłoby wpłynąć podpięcie do komputera dac'a a do dac'a głośników. Z recenzji wyczytałem że w miarę dobrym dac'iem jest Fiio e07k, czy ktoś miał z nim styczność? Co innego polecacie w podobnej cenie?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanie da się z tego serwisu przesyłać muzykę do AE z komputera ?

 

Owszem. niemniej musiałbyś użyć programu airfoil.

http://www.rogueamoeba.com/airfoil/

 

Niniejszym melduję się z MacBook'iem Air 13.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Za sugestia McGage zaopatrzylem sie w WDMyBookLive 2TB( 800MHz 256 RAM), miast Synology. Rzeczywiscie NAS przyjazny w swej prostocie uzytkownikowi. Dzialanie plynne, interfejs przejrzysty, brak wiatrakow wiec prawie bezglosny. Uzywam w zasadzie jako serwer iTunes (wada jest brak widocznych okladek) i Time Machine. Nie mniej mozna strumieniowac muzyke bezposrednio do Airporta za posrednictwem iPada bez uzycia iTunes, a wiec bez potrzeby wlaczania kompa (jednak i tu brak widocznych okladek moze okazac sie dla estetow sporym mankamentem, byc moze przyszly update oprogramowania poprawi te uciazliwosc).

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

proponuję zainstalować na Macu Win 7 lub 8 jako drugi system i na nim program JRiver Media Center, a przy lepszym sprzęcie również JPLAY. Na tym samym sprzęcie różnica będzie taka, że można się naprawdę zdziwić.

 

Hardware Maców jest bardzo dobry, ale do audio lepsze rozwiązania są już w systemie Billa.

Sterowanie tak samo można sobie skonfigurować na iPadzie czy dowolnym tablecie z Androidem za 1/3 ceny.

 

Hmm. Na moim sprzęcie JRiver + JPlay nie zagrał wcale lepiej od Audirvany. Przynajmniej dla mnie. Co mi się podobało, to niezły interfejs, bez kombinowania z flacami (sorry Jobs, obyś się przynajmniej ze 3 razy w grobie obrócił za swój cyniczny, tępy upór). Za to odczuwam rosnący wstręt do Windowsa do tego stopnia, że chętnie poświęciłbym nawet część jakości byle nie musieć dotykać wypierdów Billa.

 

Dopisuję się do klubu. Mac 8x2,8 MHz (early 2008), Audirvana Plus i Amarra, M2Tech HiFace Evo (kabel USB Supra - porządny i tani), DAC CEC DA53 (XLR VdH The Second jako ARS/EBU i jako interkonekt), pre AVM V2 EVO (VdH First Ultimate), Audionet AMP I (VdH Magnu Hybrid mkII), Audiophysic Tempo 25.

 

Preferuję Audirvanę za przejrzystość i czystość dźwięku. Amarry używam tylko wtedy, gdy płyta jest zbyt analityczna, lekko zaokrągla i ociepla, jednak kosztem przejrzystości.

Mam też pewien problem, powstający na styku: Hiface-pre-amplituner Onkyo TX-SR705: słychać w głośnikach lekkie skwierczenie które ustaje po odpięciu kabla USB od Hiface. Co ciekawe, słychać tylko w przypadku gdy preamp działa jako przelotówka dla amplitunera (głośność reguluje Onkyo). Gdy słucham muzyki z wyłączonym amplitunerem, nie ma tego problemu. Podpowiem, że próbowałem kombinować z masami na kondycjonerze, przepinaniem kabli itp. Przy poprzedniej końcówce nie było problemów (była zbalansowana). Pojawił się, gdy przesiadłem się na niezbalansowanego Audioneta. Pre AVM jest zbalansowany. Użycie przejściówek XLR-RCA likwiduje problem, ale potwornie pozbawia analityczności i dynamiki (nie da się słuchać). Problem nie jest wielki, ale sama świadomość zmniejsza poczucie komfortu.

Ma ktoś koncepcję, jak temu zaradzić? Czy kupienie np. specjalizowanej karty USB proponowanej przez GradFana mogłoby pomóc (czy działa na Maca?

Z góry dziękuję za propozycje typu: „zmień preamp” czy „zmień komputer”. Zmięnię gdy będzie mnie stać i będę wiedział na co.

 

Czy ktoś porównywał bezpośrednio połączenia via USB vs wyjście cyfrowe optyczne?

 

 

Łoooo, Chłopie! Różnica między optykiem a USB na Hiface jest u mnie powalająca! I to nie kwestia gustu, nikt kto słuchał nie miał wątpliwości. W każdym aspekcie przynajmniej o 2 klasy. Na korzyść USB. Nie ma co porównywać.

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Skompletowałem sobie do mojego tradycyjnego zestawu audio KD + Stereo dodatkowy tor audio stereo w postaci Macbooka Air/Ipad3 + Konwerter Musiacal Fidelity Vlink 2 + DAC Xiang Sheng 02 + wzmacniazcz NAD C325bee.Mam pytania:

 

1) jak skonfigurowac MAcbooka/Ipada3 pod odtwarzanie muzyki (jaki odtwarzacz, kodeki ewentualne,wtyczki do playera pewnie do foobara,)

2) czy wymagana jest jakas specjalna konfiguracja Macbooka/Ipada3 z Fidelem?Powinien go w jakos sposob "widziec"?Jakies sterowniki w przypadku Maca itp?

3) czy warto inwestowac w zewnetrzne zasilanie do Musicala a jesli tak to jakie i jak to zrobic?Rozgaleznik USB?

4) Poniewaz do DACA mam juz wpiety Bluu Ray Nada jako transport po coaxialu, czy bedzie roznica w jakosci polaczenia optykiem miedzy musicalem a DAKiem zamaist coaxiala?

5) DAC posiada tez wejscie USB do bezposredniego polaczenia zrodla dzwieku z komputera.Rozumiem ze wpiecie jednak Musicala po drodze zmniejszy mi jitter i bardziej odseparuje zaklocenia z wyjscia komputera?Czy moge pominac ten konwerter?

Oczywiscie posiadam Apple Tv i airport extreme.Apple Tv jest wpiete optykiem bezposrednio do DACA.Chcialbym jednak zoptymalizowac zestaw po kablu.Kabel USB to Supra.Optyk Profigolda,coaxial Klotz

 

 

Po wpieciu Maca Suprą do Fidela apotem dalej do DACA i NADA nic sie nie dzieje.Dzwiek nie idzie po USB tylko dalej przez glosnika MAca.To samo w przypadku Ipada.Jak to skonfigurowac?

 

Bardzo dziekuje za ewentualne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpieciu Maca Suprą do Fidela apotem dalej do DACA i NADA nic sie nie dzieje.Dzwiek nie idzie po USB tylko dalej przez glosnika MAca.To samo w przypadku Ipada.Jak to skonfigurowac?

 

A próbowałeś przestawić w preferencjach systemu output na V-linka? Albo inaczej, najedź z wciśniętym klawiszem alt na symbol głośniczka w prawym górnym rogu (jeśli jego pojawienie masz ustawione w preferencjach) i wtedy pokażą się wyjścia. Wybierz V-linka. Poza tym np. Audirvana wa opcje we własnych preferencjach która wybiera wyjście niezależnie od ustawień systemowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dołączam do klubu

Mac mini z micromega mydac ,sterowanie ipadem.Jestem w trakcie ripowania płyt i mam już dylemat .

ALAC czy AIFF ? zasugerowałem się tym,że ALAC to odpowiednik FLAC.

Tymczasem czytając recenzje lub fora zwróciłem uwagę,że większość preferuje AIFF.

Czyżby to miało być bardziej "audiofilskie"-lepsze jakościowo?Jeżeli tak to dlaczego,skoro oba są bezstratne?

No i jeszcze jeden dylemat jaki odtwarzacz wybrać?Na początek spróbowałem amarre hifi i już wtopa bo itunes się bez powodu wyłacza,więc straciłem ochoté na przetestowanie droższej wersji.Chyba skupię się na porównaniu audirvany i pure music.

CZy mogę je zainstalować jednocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu

Mac mini z micromega mydac ,sterowanie ipadem.Jestem w trakcie ripowania płyt i mam już dylemat .

ALAC czy AIFF ? zasugerowałem się tym,że ALAC to odpowiednik FLAC.

Tymczasem czytając recenzje lub fora zwróciłem uwagę,że większość preferuje AIFF.

Czyżby to miało być bardziej "audiofilskie"-lepsze jakościowo?Jeżeli tak to dlaczego,skoro oba są bezstratne?

No i jeszcze jeden dylemat jaki odtwarzacz wybrać?Na początek spróbowałem amarre hifi i już wtopa bo itunes się bez powodu wyłacza,więc straciłem ochoté na przetestowanie droższej wersji.Chyba skupię się na porównaniu audirvany i pure music.

CZy mogę je zainstalować jednocześnie?

Pewnie, że możesz zainstalować równocześnie. Ja miałem na próbę zainstalowane chyba wszystkie razem :) Musisz się przyzwyczaić, że czasem program, jak to program, źle zadziała. Audirvana nie chce wytartować albo po wyłączeniu zwolnić łącza (dopiero po restarcie możesz przestawic np. na słuchawki). Amarra czasem nie widzi się z iTunes. Tak samo Fidelio nie widzi zawartości biblioteki. Idealnie byłoby mieć osobnego kompa do muzyki (myślę o macu mini). Bo nadmiar oprogramowania i włączonych funkcji wpływa na ich działanie.

Jeśli chodzi o AIFF, to nie jestem zwolennikiem. Wcale nie brzmi lepiej, ma własne ograniczenia (bodajże do 24/96). Dosyć istotnym elementem jest też, że o wiele więcej plików hi-res jest we flac. Lepiej tak ustawić system, by móc z nich korzystać. Innymi słowy, i tak warto rozwiązać problem flaków na maku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

VLC - kombajn do wszystkiego na Mac-u.

Audirvana - świetny program do odtwarzania muzyki. Ściągnij sobie wersje testową, sprawdzisz różnice w dźwięku i zdecydujesz przy którym zostaniesz. Ja właśnie testowałem Audirvanę właśnie na rDac-u + zasilacz Teddy Pardo. Różnice w dźwięku według mnie spore. Oczywiście dla Audirvany.

 

PS. Mam na razie fajny wzmacniacz słuchawkowy i słuchawki. Niedługo dokupię Dac-a i dołączę do klubu Mac + Dac:)

Edytowane przez Oszołom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, ale czy mogę jakoś pominąć konwertowanie na ALAC?

Mam ok 400GB w formacie *flac i byłoby to bardzo pracochłonne.

 

Ale jak pracochłonne?

W XLD ustawiasz konwersję tylko plików .flac na Apple Lossless. Zaznaczasz aby konwertował w te same katalogi i kasował flaki po konwersji. Zaznaczasz aby uwzględniał podkatalogi. Robisz backup. Przeciągasz katalog z muzyką do XLD a on zamienia Ci wszystkie .flac na .m4a.

Trochę to potrwa ale zrobi się samo. Obydwa formaty są bezstratne więc nie będzie różnicy w jakości.

 

IMHO to na makach nie ma co się pluć z flakami i tylko od razu wszystko zmieniać na Apple Lossless.

 

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.