Skocz do zawartości
IGNORED

Zaczynam składać PC Audio bez kompromisów


celex

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Porządna, zewnętrzna karta dźwiękowa przyda się jako transport.

Inaczej kicha.

bo zewnętrzna karta dźwiękowa chodzi po USB które jest takie wspaniałe, a wew na PCI... innego wytłumaczenia chyba nie ma.

 

Sporo kasy inwestujesz w Pc audio.

, wyznaje zasadę ze jak mogę nie czekać do emerytury z wydawaniem na hobby to robię to teraz

a żona na to ... ?

 

Jak Ci się ogólnie zestawik spisuje ? jakieś problemy napotkałeś prócz sprzętowych ? jak głośność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zewnętrzna karta dźwiękowa chodzi po USB które jest takie wspaniałe, a wew na PCI... innego wytłumaczenia chyba nie ma.

 

a żona na to ... ?

 

Jak Ci się ogólnie zestawik spisuje ? jakieś problemy napotkałeś prócz sprzętowych ? jak głośność ?

 

Za wcześnie na ocenę.Tak naprawdę to jedyne co mogę stwierdzić ze w konfiguracji jeszcze bez konwertera USB na który czekam ( patrz poprzednie moje posty) gra lepiej przez DAC accuphase dp 67 niż kupiona wcześniej ( przyznaje ze pochopnie) Olive 4HD

Relacje z testów przedstawię po instalacji konwertera.

Żonę mam bardzo tolerancyjną :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę sie podłączyć ... Nie chcąc zakładać nowego wątku

Chodzi mi po głowie taki zestaw

Asus E35M1-I Deluxe s.FT1.

Cooler Master Elite 120A RC-120A-KKN1 Mini ITX Black.

GOODRAM SO-DIMM DDR3 4096MB PC1066 CL7.

Seasonic X-Series Fanless X-400FL SS-400FL 80Plus Gold, pasywny zasilacz 400W.

OCZ Petrol SSD 2,5" 64GB PTL1-25SAT3-64G.

Coś można lepiej ... Taniej

Wszelkie sugestie miłe widziane

Radek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę sie podłączyć ... Nie chcąc zakładać nowego wątku

Chodzi mi po głowie taki zestaw

Asus E35M1-I Deluxe s.FT1.

Cooler Master Elite 120A RC-120A-KKN1 Mini ITX Black.

GOODRAM SO-DIMM DDR3 4096MB PC1066 CL7.

Seasonic X-Series Fanless X-400FL SS-400FL 80Plus Gold, pasywny zasilacz 400W.

OCZ Petrol SSD 2,5" 64GB PTL1-25SAT3-64G.

Coś można lepiej ... Taniej

Wszelkie sugestie miłe widziane

Radek

zmieniłbym procka na intel celeron g1610 -170zl + scythe kozuti 130zl

najtansza plyta m-itx- 220 zl

wyjdzie taniej i wydajniej niż ta droga płyta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę sie podłączyć ... Nie chcąc zakładać nowego wątku

Chodzi mi po głowie taki zestaw

Asus E35M1-I Deluxe s.FT1.

Cooler Master Elite 120A RC-120A-KKN1 Mini ITX Black.

GOODRAM SO-DIMM DDR3 4096MB PC1066 CL7.

Seasonic X-Series Fanless X-400FL SS-400FL 80Plus Gold, pasywny zasilacz 400W.

OCZ Petrol SSD 2,5" 64GB PTL1-25SAT3-64G.

Coś można lepiej ... Taniej

Wszelkie sugestie miłe widziane

Radek

 

Wygląda na całkiem wystarczający , potrzebny będzie jeszcze zewnętrzny konwerter usb jesli sygnal bedzie szedl przez DACa no i duży zewnetrzy dysk HDD na magazyn plików a także oprogramowanie ( patrz posty powyżej)

Co do taniosci to nie jestem ekspertem bo jak mi udowadniali wielokrotnie forumowicze w tym watku mam tendencje do przepłacania za części :D - ale jak pisalem w poczatkowych postach moja bezkompromisowosc PC Audio polega na super wygodzie w obsludze a nie zeby bylo tanio (ale przy żonie bym tego nie powiedział ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłbym procka na intel celeron g1610 -170zl + scythe kozuti 130zl

najtansza plyta m-itx- 220 zl

wyjdzie taniej i wydajniej niż ta droga płyta

Tylko scythe to jednak wiatrak .... Czyli nie pasywne chłodzenia jakby nie patrzeć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłbym procka na intel celeron g1610 -170zl + scythe kozuti 130zl

najtansza plyta m-itx- 220 zl

wyjdzie taniej i wydajniej niż ta droga płyta

 

Bardzo słuszna rada "wuju" ;)

Zamieniłbym tez SSD OCZ na Samsunga 830

Kozuti ma bardzo małą mase i bardzo szybko się nagrzewa bez wiatraczka, ale ten nie chce skubany chodzić na 5V bezszelestnie, bo sprawdzałem. Pasywnie to chłodzenie jest baaardzo słabe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygląda na całkiem wystarczający , potrzebny będzie jeszcze zewnętrzny konwerter usb jesli sygnal bedzie szedl przez DACa no i duży zewnetrzy dysk HDD na magazyn plików a także oprogramowanie ( patrz posty powyżej)

Co do taniosci to nie jestem ekspertem bo jak mi udowadniali wielokrotnie forumowicze w tym watku mam tendencje do przepłacania za części :D - ale jak pisalem w poczatkowych postach moja bezkompromisowosc PC Audio polega na super wygodzie w obsludze a nie zeby bylo tanio (ale przy żonie bym tego nie powiedział ;)

V-link juz jest potem smsl 793 oba zmodowane przez Majkela .... A potem wba master :)

Do tego NAS 2TB w mirrorze :)

Teraz próbuje zastąpić laptopa .... Całością zarządzam z telefonu ... Co myślicie o obudowie chciałbym żeby ja było łatwo upchnac gdzies w szafie czyli powinna być jak najmniejsza ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko scythe to jednak wiatrak .... Czyli nie pasywne chłodzenia jakby nie patrzeć

przecież możesz go zdjąć, powinien sobie poradzić z takim chłodnym procesorem

mam taki zestaw z ssd na asrocku e350m1 , i mam ssd na pentiumie g850 i widać różnice po włączeniu pcta. Na 1 zestawie pc uruchamia się 2 lub 3 minuty, a na drugim 15 sekund...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i po sprawie ! + odpada koszt zakupu kozuti

 

przecież możesz go zdjąć, powinien sobie poradzić z takim chłodnym procesorem...

W kilka minut na G465 poskręcanym do minimum w otwartej obudowie mamy 50 stopni i dalej rośnie.

200 czy 300 gram radiatora małego nie schłodzi nawet Atoma pasywnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i po sprawie ! + odpada koszt zakupu kozuti

W kilka minut na G465 poskręcanym do minimum w otwartej obudowie mamy 50 stopni i dalej rośnie.

200 czy 300 gram radiatora małego nie schłodzi nawet Atoma pasywnie

Obudowa fajna ale nie dostania w Polsce ..... Chyba no i nie wsadze do niej zasilacza 400fl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Widzę, że musimy sobie ponownie wyjaśnić kilka kwestii. Bo być może zostałem opacznie zrozumiany przez niektórych Kolegów.

Na początek, dlaczego polecałem zwrócić uwagę na określoną serię Seasonica.

 

Przede wszystkim, żeby była jasność, nie jestem jakimś tam ortodksyjnym zwolennikiem zasilaczy "fanless". Wręcz przeciwnie, pisałem już kilkukrotnie, że wolę dobry zasilacz z cichym wentylatorem, niż wyżyłowaną konstrukcję pasywną. Większość zasilaczy pasywnych ma dość mocno podciągniętą sprawność, żeby grzały się mniej od konstrukcji wentylatorowych. Bardzo często odbywa się to kosztem jakości napięcia na wyjściu, a dokładniej to zakłóceń wysokoczęstotliwościowych (od 100 kHz i w górę), które są produktem ubocznym specyfiki pracy zasilacza impulsowego o wysokiej sprawności i konwerterów DC/DC. Po drugie, zasilacze pasywne, często są dość ciepłe, żeby nie powiedzieć że wręcz gorące, a ciepło oddają przez obudowę, która jest zarazem radiatorem-wymiennikiem ciepła. Zasilacze takie, dodatkowo nie powodują wymuszonej konwekcji powietrza w obudowie, jak to jest w przypadku zasilaczy wentylatorowych. Jak widać mamy same wady, dlaczego więc polecam coś takiego jak zasilacze Seasonica X-400FL,X-460FL, X-650 i bodajże jeszcze X-560?

 

Wymienione konstrukcje dwie pasywne i dwie zwykłe, to tak naprawdę jeden i ten sam zasilacz, a dokładniej ta sama koncepcja konstrukcyjna, o bardzo zaawansowanych i unikalnych cechach.

Po pierwsze, mają bardzo wysoką sprawność, potwierdzoną certyfikatem 80+ Gold. Oznacza to, że bardzo mało wydzielają ciepła.

Po drugie, pomimo tak wysokiej sprawności, Seasonic postawił sobie za punkt honoru, możliwie jak tylko się da, zmniejszyć skutki uboczne impulsowego charakteru pracy i wyżyłowanej sprawności. Nie po darmo w testach pojawiają się stwierdzenia o absurdalnie niskim poziomie tych zakłóceń (patrz Silentpcreview).

Po trzecie, ich specjalna konstrukcja, powoduje że zachowują się znacznie lepiej od innych zasilaczy, także przy bardzo małym obciążeniu (około 10%), gdzie wiele innych zasilaczy zaczyna po prostu świrować, z racji na niekorzystny punkt pracy.

 

Krótko mówiąc, one są jakby żywcem zaprojektowane do naszych zastosowań. A że mają takie moce, cóż. Gdyby był zasilacz o mocy 200W, ale koniecznie o tej samej konstrukcji elektrycznej, to natychmiast i bez wahania jego bym polecał ze względów oczywistych. Ale że takich nie ma, to poruszamy się w obrębie tego co jest dostępne.

 

A skoro Kolega, autor wątku, nastawił się na typowy zasilacz ATX, o typowych wymiarach, to oczywistym jest, że od razu przyszły mi na myśl te konstrukcje, który wymieniłem wyżej.

niestety, ten Silvestone którego wybrał, to dinozaur w porównaniu z tymi Seasonicami. To konstkrukcja wywodząca się bodajże z 2008/2009 roku, a to prehistoria w komputerach niestety. To taki na żywca przerobiony, na pasywną konstrukcję, typowy zasilacz. A cała seria X Seasonica to jest przy nim jak Mercedes przy Trabancie. Ubolewać tylko można, że Seasonic nie pokusił się o wypuszczenie modeli o jeszcze mniejszej mocy, z tej właśnie serii i o tej konstrukcji. No ale jak się nie ma co się lubi....

 

Oczywiście nie każdemu taki zasilacz jest w ogóle potrzebny. W wielu przypadkach można zadowolić się czymś pokroju zasilacza PICO PSU i obudowy ITX. Chociaż z drugiej strony, może się okazać, że będzie taki zasilacz i tak bardziej siał, niż dobrze odfiltrowany Seasonic z serii X. Tu dochodzimy do kolejnej kwestii, co zamierzamy do tego zasilacz podłączać. Bo jeśli decydujemy się na kartę wewnętrzą pokroju Audiotraka HD2, albo Xonara STXa/ST to tam kwestią kluczową jest jak najlepszy zasilaczem, gdyż sekcja analogowa karty, czyli ta część najwrażliwsza, także jest z tego zasilacza napędzana. Ale jeśli zamierzamy jechać na zewnętrznym interfejsie, z własnym zasilaniem i z dobrą izolacją galwaniczną, to w dużej mierze możemy sobie kwestie idealizowania zasilacza komputera odpuścić. Wtedy skupiamy się na tym co jest naprawdę istotne, czyli na naszym interfejsie zewnętrznym, jego zasilaniu i odizolowaniu od komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawekr to był właśnie główny powód po przeczytaniu calej masy postów wydawal sie dobrym rozwiązaniem do audio ....:)

Podpowiedzil byś czy w reszcie komponentów nie popełniam grubego błędu ? Co mogę poprawić ?

I ciagle otwarty jestem na sugestie dotyczące obudowy :) jesli by sie dało chciałbym ja maksymalnie zmniejszyć :p:)

Radek

 

Ciekawe nie mogę edytowac własnych postów ...

Obudowa ma dwa wentylatory ...więc odpada .

Poszukiwania obudowy czas zacząć ... Tym bardziej będę wdzięczny za wszelkie sugestie

Przyznam sie że .... Znowu mnie kusi kupić nettopa np takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I przemyśleć kwestie pc do audio od początku :)

Radek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często odbywa się to kosztem jakości napięcia na wyjściu, a dokładniej to zakłóceń wysokoczęstotliwościowych (od 100 kHz i w górę), które są produktem ubocznym specyfiki pracy zasilacza impulsowego o wysokiej sprawności i konwerterów DC/DC.

I tak każdy wysokiej klasy zasilacz jest dzisiaj DC-DC :]

 

Po drugie, zasilacze pasywne, często są dość ciepłe, żeby nie powiedzieć że wręcz gorące, a ciepło oddają przez obudowę, która jest zarazem radiatorem-wymiennikiem ciepła.

Mam Seasonic Platinum Fanless 520W, grałem w grę 3D na i5 2400, HD4850, 4 kostki ram, przy zasilaniu tą zasiłką tylko po to by sprawdzić czy jest ciepły - nie jest. Przy takim katowaniu zasilacz był chłodniejszy od mojej ręki (obudowa całego komputera wentylowana tylko jednym wentylatorem 140mm @~700 RPM, zasilacz zamontowany na dole). Przy burn-test z AIDA/Everest, który obciążał CPU w 100% przez godzinę zasilacz nadal był chłodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

I tak każdy wysokiej klasy zasilacz jest dzisiaj DC-DC :]

 

Oczywiście masz rację. To prawda, że większość z nich tak. Taka ich konstrukcja wynika z wymogu osiągnięcia wysokiej sprawności energetycznej, a co za tym idzie małego wydzielania ciepła. Każdy więc jest niestety "wyposażony" w przypadłość generowania zakłóceń w.cz. Które mogą mieć z kolei odbicie w jakości pracy sekcji analogowych, toru komputerowego audio. Ale już nie każdy z nich, wyposażony jest przy tym wszystkim w jednakowo dobre układy odsprzęgająco-filtrujące. Jeden ma je lepsze, drugi gorsze. Proponowane modele Seasonica są tu przykładem tych najlepszych :).

 

"Ripple noise": http://en.wikipedia.org/wiki/Ripple_%28electrical%29 mają, tu znowu przytoczę cytat: "Ripple on all the lines was absurdly low at all power levels"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry konwerter Mtech.Mialem u siebie ok 2 tyg.Posiadam halide the bridge ale Mtech jest lepszy.Robilem testy ,raz jeden raz drugi.Brzmienie było zdecydowanie inne,szczegółowe,

 

Teraz Zamowilem Dac ,który po Usb gra 24/192 i juz konwerter bedzie chyba zbyteczny.

Sporo kasy inwestujesz w Pc audio.

 

To nie do końca tak. Okazuje się, że z takim zestawem M2Tech HiFace Evo , Clock i Supply jaki zamówił właśnie Celex każdy DAC gra znacznie lepiej niż bezpośrednio po USB. Nawet M2Tech Vaughan czy Calyx Femto.

Nie chodzi tu o to, że producenci przyoszczędzili na jakości USB w swoich topowych DACach, bo Vaughan USB ma nawet bardziej zaawansowane.

Chodzi o to, że ta konwersja jest krytyczna dla jakości i bardzo wrażliwa. Stąd wydzielenie asychronicznego interface'u, osobne zasilanie, ekranowanie daje zawsze lepszy rezultat niż zintegrowane rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy zorganizować jakieś porównanie, pod kątem HDPC jaki zasilacz jest OK i zajmuje mało miejsca

Sławek, podejmiesz się zabawy dla dobra ludu..?

Jesteś autorytet tutaj :)

 

Mam sporo różnych zasilaczy z pasywnym chłodzeniem, nie ATX

Zalman na fetach 350W

HFX mCubed PSU 280W

Pico Psu 120W..

Miałbyś ochotę pokusić się o porównanie do Seasonica..?

Ceny podobne do X-400 a zewn zasilacz AC/DC pozwala wyraźnie zmiejszyć obudowę

Nawet samo zużycie prądu z zasilacza ATX a Pico to różnica 50% na korzyść Pico

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny podobne do X-400 a zewn zasilacz AC/DC pozwala wyraźnie zmiejszyć obudowę

Mi osobiście (jak myślałem o zakupie streacom) zniechęcał m.in. ten dodatkowy klamot obok PC. Pewnie upchnęło by się tam fabrycznie zasilacz, bez zwiększania budy, gdyby streacom chciał (ale byłby niestandardowy oczywiście) - i już tak bym wolał, zamiast dodatkowy zewnętrzny "klamocik"

 

Nawet samo zużycie prądu z zasilacza ATX a Pico to różnica 50% na korzyść Pico

To ten pico z tym zewnętrznym zasilaczem ma sprawność 96-97% ?

 

Tutaj jest test i im wyszło ~87% :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- czyli mniej energii to on nie marnuje od ATX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel DC/DC 12V możesz pociągnąć sobie nawet do piwnicy

Myśle że sprawność PiCo jest ok 96% przy połowie obciążenia, ale różnice między ATX a Pico+liniowy zasilacz 5A polegaja raczej na niestabilności/stratach/efektywności np 500 watowego ATX chodzącego na 5% swojej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel DC/DC 12V możesz pociągnąć sobie nawet do piwnicy

Myśle że sprawność PiCo jest ok 96% przy połowie obciążenia, ale różnice między ATX a Pico+liniowy zasilacz 5A polegaja raczej na niestabilności/stratach/efektywności np 500 watowego ATX chodzącego na 5% swojej mocy.

Moim zdaniem błędem jest traktowanie samej końcówki pico jako całego zasilacza. Dla mnie zasilacz, to wszystko co jest między gniazdkiem 230V a np. wtyczką zasilającą ATX 24pin. Tak że sprawność zasilania typu pico PSU to dla mnie sprawność picoPSU+zasilacz zasilający picoPSU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako całość (Pico czy HFX + PSU) ciągnie z gniazdka 26W przy płycie m-ITX, procesorze i3 (22nm), jednej kości RAM, karcie PCI i dysku SSD.

(Procesor graficzny w procku)

ATX nawet taki 350W ciagnie już ponad 50W w tej samej konfiguracji przy wyświetlaniu pulpitu w fullHD.

Po właczeniu np foobar rośnie to o kilka wat przy obu zasilaczach.

Po wpięciu dysku HDD, karty graficznej na PCI-e, itd różnica w poborze prądu miedzy Pico a ATX powoli sie zmniejsza, ale zawsze przetwornice z Pico + PSU ciągną mniej prundu z gniazdka.

Trzeba by to sprawdzić też na ucho w ABX jak to się ma przy np studyjnej porządnej karcie dźwiękowej wewn, DAC zasilanym z USB i DAC z własnym zasilaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

MSI Z77A-G43

i3-2130

8GB RAM Crucial

SSD Vertex 4 128GB

Zasilacz jakiś zwykły Seasonic OEM, 450W 80+ Bronze.

 

Całość bierze 29W w tym momencie, jak piszę tego posta. Więc z tym 50W to trochę pojechałeś :)

Wyjęcie jednej kostki pamięci -1W. Zmiana procesora na 22nm dual core czy też i3 kolejne - 1W.

Sporo zależy też od płyty, wyjątkowo oszczędne są te MSI właśnie i cała gama płyt Intela.

 

Na Pico ta konfguracja brałaby może ze 23W. Więc różnice raczej nie są kolosalne. A i mój zasilacz to taki najzwyklejszy, nie żaden gold.

 

....

Trzeba by to sprawdzić też na ucho w ABX jak to się ma przy np studyjnej porządnej karcie dźwiękowej wewn, DAC zasilanym z USB i DAC z własnym zasilaniem.

 

Największej różnicy spodziewałbym się przy karcie biorącej zasilanie bezpośrednio z Molexa, czyli coś z Xonarów. Bo tam napięcie idzie prosto z "centrali" znaczy z zasilacza i nie przechodzi już przez żadne stabilizatory na płycie. A już szczególnie jeśli skorzystamy ze wzmacniacza słuchawkowego na takiej karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.