Skocz do zawartości
IGNORED

Zaczynam składać PC Audio bez kompromisów


celex

Rekomendowane odpowiedzi

Pasta na rurki odprawadzające ciepło nie jest konieczna. Tylko na procesor. Sprawdzałem i bez jak i z pastą są te same temp. Na procek warto dać jakaś dobrą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka tak naprawdę żeby było solidnie powinna być z blokiem i radiatorem nim trwale zespolona np. zlutowana albo dociśnięta. Ściśnięta być nie może bo pęknie więc dopasowanie złącza musi być zrobione idealnie.

Akurat zalmany które miałem były dopasowane tak jakby to znaczy bardziej jakby dlatego zalecali pastę która tam akurat niewiele dawała.

 

Ta obudowa z dużym wyświetlaczem prezentowana stronę wcześniej to obudowa przemysłowa - takie same mam w pracy, w szafach sterowniczych. Ktoś chce zrobić interes życia sprzedając takie obudowy za grube pieniądze.

Nie wygladała na przemysłową. A jaki eprzemysłowe masz konkretnie na mysli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalman zaleca do swoich systemów stosować pastę na styku rurka-radiator. Być może to sztuka dla sztuki, ale sumienie chociaż czyste.

Łatwo sprawdzić czy to coś daje ... bardzo łatwo. Osobiście ja bym pastę dawał (i dawałem jak miałem pasywne chłodzenie na grafę zalmana).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w konfiguracji sprzętu korzystacie z programu DPLatency? Gdzieś widziałem we wpisach Marcina_GPS że robił underclocking procesora polegający na zmniejszeniu częstotliwości taktowania, obniżeniu napięcia zasilania, likwidacji wszystkich wentylatorów itp. Właśnie siedzę nad kompem i wszystko z powyższych wykonałem i co? I nic! jak było w okolicach 1020us tak dalej jest. Na laptopie wychodzi znacznie lepiej...czyżby to zasługa zasilacza?

Odnośnie bloku chłodzącego - dokładniej jak na frezarkach cnc rowków raczej nie wykonamy i wg mnie dokładność będzie bardzo duża. Jakoś specjalnie nie obawiam się problemów z pasowaniem ale po dzisiejszych testach z DPLatency mocno sie zastanawiam czy nie założyć na procka Scythe big Shuriken 2 z dużym wolnym wentylatorem którego nie będzie słychać z odległości 50cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "zasługa zasilacza". To kwestia płyty głównej i konfiguracji + zainstalowanych komponentów (im więcej śmieci tym najprawdopodobniej będzie gorzej). Mi oscyluje w okolicach 55 us jak odtwarzam muzykę.

 

Gdzieś widziałem we wpisach Marcina_GPS że robił underclocking procesora polegający na zmniejszeniu częstotliwości taktowania, obniżeniu napięcia zasilania,

W nowoczesnych PC to się robi automagicznie ... np. mam CPU 3,1 GHz, a teraz jak przeglądam sieć i np. słucham muzyki to mam 1,6 GHz ... jak włączę jakieś wymagające obliczenia to sam wskoczy na 3,1

 

likwidacji wszystkich wentylatorów

To powinno tylko wyeliminować ich ewentualny szum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPLatency bardzo pomocny program.

Powinno być poniżej 1000 us zdecydowanie.

Możesz wyłączać w menadżerze urządzenia i obserwować kiedy spada w dół.

U mnie wacha się ok 70~100us choć realnie zaczyna przycinać przy 5000us, ale co konfiguracja i inne klocki wychodzi to różnie.

Często opóźnienia są nie przez programy czy urządzenia a przez sterowniki do urządzeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję że powinienem powyłączać jak najwięcej zbędnych urządzeń tak w menadżerze? Np. karta dźwiękowa, jeżeli używam zewnętrznego konwertera USB, niewykorzystane sterowniki eSata czy fire wire itp itd? Teraz pracuję na domyślnej konfiguracji jaka została ustawiona podczas instalacji Windows 8. Może mniej więcej podpowiecie jak konfigurować system?

 

Programem DPLatency sprawdzełem opóźnienia bez uruchomionych programów, po prostu właczone okienka na pulpicie Windows 8.

 

A z tymi wentylatorami to pewnie masz rację bo przecież serwery Musa, które mało nie kosztują wentylatory mają:-) W swoim klonie Krella KSA50 też mam wentylatory ale ustawiona na minimalne zasilanie i w zasadzie z odległości 20cm ich nie słychać:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek :) Jak się dowiedzieliście wcześniej, latencja jest bez znaczenia z punktu widzenia audiofila i zapewne nie może mieć związku z przerwaniami. Każdy ma na uwadze procesory, ich moc, karty graficzne, wiatraki ale chyba nie podjęto tematu wsparcia technologicznego dla dekodowania materiałów. Już uciekam stąd, bo znowu mi się oberwie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi wentylatorami to pewnie masz rację bo przecież serwery Musa, które mało nie kosztują wentylatory mają:-)

 

serwery muza to zwykły pc, w obudowie z lcd i cena z ksiezyca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję że powinienem powyłączać jak najwięcej zbędnych urządzeń tak w menadżerze?

W menadżerze? ... myślałem akurat o wyłączeniu wszystkiego co nieużywane w BIOS/UEFI (LPT, COM, ew. FireWire, ew. dźwiękowa integra jeśli nie używana, jakieś FDD)

 

Fajny wątek :)

Nooo ... :P

 

 

Jak się dowiedzieliście wcześniej, latencja jest bez znaczenia z punktu widzenia audiofila i zapewne nie może mieć związku z przerwaniami.

... zależy jaka "latencja" (jest taki polski wyraz "opóźnienie" - i widzisz? ... widzisz? oberwało Ci się :P ) i jakie przerwania. Te opóźnienia na magistrali które teraz poruszamy to inna kwestia jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tu pasjonatów mocy komputerowej. Jak ktoś lubi czytać, gorąco polecam bardzo fajną książeczkę z serii klasyków "Anatomia PC". Również jej stare wydania są aktualne i ciekawe, wydaje mi się, że nie tylko dla studentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zdaje że po dołożeniu wtyczki aiso i kbr ker - coś tam - wiecie o oc chodzi to samo tylko dla winXP do Foobara wieszał mi komputer. Jak wywaliłem te pliki dll z programu to jakoś zaczał lepiej chodzić.

Możliwe to?

 

Nie.

Pochwaliłem przedwcześnie. Jak zwtkle zawiesił kompa po odtworzeniu połowy piosenki. Przęłaczyłem na komputerowe pierdziałki Logitecha po USB i gra.

 

Ale

 

Szumi kurna tak samo jak przez kartę dżwiekową.

USB bym wybaczył go sam robiłem konwersję więc może nie wyszła. Ale WAV też szumi.

 

Jeszcze raz - PC szzzzumi.

 

No i co teraz? byłem bliski zakupu taniej karty na USB albo DACa. Ale co jeśli nadal będzie szumiał ? Co z tym fantem zrobić?

 

Wywalić PC?

 

kupić nowszego? A jak nowszego to jakiego?

 

Chcę mieć przynajmniej te 90db s/n. To nawet 25 letnia Fonika CD potrafiła zapewnić.

no bez jaj, przez ćwierć wieku ani kroku do przodu???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

A czy w konfiguracji sprzętu korzystacie z programu DPLatency? Gdzieś widziałem we wpisach Marcina_GPS że robił underclocking procesora polegający na zmniejszeniu częstotliwości taktowania, obniżeniu napięcia zasilania, likwidacji wszystkich wentylatorów itp. Właśnie siedzę nad kompem i wszystko z powyższych wykonałem i co? I nic! jak było w okolicach 1020us tak dalej jest. Na laptopie wychodzi znacznie lepiej...czyżby to zasługa zasilacza?

...

 

 

Toś sobie wybrał wzorzec do naśladowania :(.

 

Najpierw proponuję zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi, a później zabierać się za mieszanie w systemie.

Latencja, czyli opóźnienie, jest istotne z punktu widzenia zastosowań zawodowych, gdzie czas po jakim usłyszymy lub przetworzymy dźwięk jest bardzo istotny. Istotne jest aby był możliwie krótki, a przede wszystkim stabilny, to znaczy nie podlegał fluktuacjom. W zastosowaniach miksersko-edycyjno-monitorujących, to jest sprawa życiowo ważna.

 

Z punktu widzenia zwykłego słuchania, z możliwie najlepszą jakością, latencja nie stanowi kluczowego parametru. Wręcz przeciwnie, akurat wiele pożytecznych procedur, będzie zwiększać latencję, na przykład monitorowanie zapełnienia bufora fifo, przy konwerterze asycnhronicznym USB. Tam większa latencja zawsze będzie się pojawiać, bo opóźnienie jest nieodłączną i niezbędną częścią procedury przesyłu danych tą metodą. Mierząc opóźnienie na wyjściu konwertera, zawsze będzie ono dość wysokie. Ale to nie będzie mieć żadnego znaczenia negatywnego, a wręcz przeciwnie, w tym konkretnym przypadku będzie pozytywne.

 

To, że niska latencja równa się wysoka jakość dźwięku, przyjęło się z uproszczenia postrzegania określonych zjawisk i przypadkowej korelacji która między nimi zachodzi. Generalnie aby latencja była jak najmniejsza, to należy powyłączać w systemie procesy, które generują opóźnienie, a są zbędne z punktu widzenia przesyłania dźwięku. To jest oczywiste. Stąd im mniejszy śmietnik, tym będzie mniejsza latencja. Stąd też twierdzenie, gdzie jak wiadomo że im mniejszy śmietnik, tym mniej zakłóceń, to ktoś przetransponował na twierdzenie im mniejsza latencja tym mniej zakłóceń. Ale wystarczy dodać do systemu układ konwersji asynchronicznej i to przestaje być prawdą, z powodów o których wspomniałem wyżej.

Pomiar różnic w latencji przed i po oczyszczaniu systemu, można zastosować co najwyżej aby sprawdzić skuteczność technik odśmiecania , ale nic ponadto. Na podstawie wartości liczbowej określającej latencję nie można wysnuwać wniosków żadnych. Tylko różnica przed i po, daje nam jakiekolwiek wyobrażenie co do zmian w systemie.

 

Piszesz też, że wzorem jednego z Kolegów, robiłeś underclocking itd. I dziwisz się że latencja nie maleje. Oczywiście że nie maleje, przeciwnie obniżając wydajność procesora można spowodować wzrost latencji, gdyż w przypadku braku zasobów, kolejne procesy są kolejkowane, aż do zwolnienia tych zasobów. A kolejkowanie ich zwiększy latencję. Tyle jest warta rada underclokingu, w celu obniżenia latencji. Ale jakoś mnie to nie dziwi, czytałem już dziwniejsze rzeczy, choćby sławne 1000Hz częstotliwość pracy portu USB.....

 

Undervolting, nie mylić z underclockingiem, ma sens, ale też w ograniczonym zakresie. Sens ma taki, że mniej się będzie jednostka grzać. Ale undervolting może zmniejszać stabilność, co powoduje zaburzenie w przetwarzaniu istotnych procesów systemowych. Underclocking ma sens też w zakresie, gdzie nie spowoduje istotnego ograniczenia wydajności. A stosujemy go po to, aby dało się wykonać głębszy undervolting, bez szkody dla działania systemu.

Jest wszakże jedna kwestia, nowoczesne procesory Sandy i IVY Bridge, dają znikomy zysk przy undervoltingu, z racji na ich już i tak dużą oszczędność energetyczną z poziomu Speed Stepa. Undervolting, to zaczyna być sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

underclocking i Volting - choć ja tam tego nie rozróżniałem, pojawił sie po Athlonach AMD które były niezłumi grzałkami. Póżniejsze chisety płyt głównych miały już standardowo w biosie montowane opcje zmiany czestotliwoci próbkowania i napięcia. Nawet na starym KT133 Apollo VIA bios obsługiwła w pewnym zakresie zmianę czestotliwości taktowania. KT400. 800, 880 obsługiwały już rozbudowany zestaw funkcji ze zmianami napięcia, FSB i nożnika.

 

Tylko że gucia to dawało tak naprawdę bo jak na normanych ustawieniach w Athlonie mobile miałem 47st. c. to po zmniejszeniu FSB i moznika tak że z 1800 MHz spadał do 800 Hhz a temperatura zmniejszała się na czujniku o 5-6stopni z nadal pracujących wentylatorem bo SmartQ w biosie spowolnił go o 1/10 obrotów. Za to komputer zaczynał działać tak że najwyżej sobie płytę cd możną było posłuchać bez wnerwiającego opóźnienia działania odtwarzacza.

Tak to się można bawić w jakimiś złomiastymi PC sprzed 10 lat jeśli im jeszcze kondensatory na płycie nie spuchły i za grosze chcemy mieć bezwentylatorowy PC do muzyki, Tylko ze na podstawki P370 i A462 i tak nie dostaniemy już dostatecznie dużych radiatorów żeby nie zagrzać przypadkowo słabo chłodzonego procesora bez wiatraka.

 

gdyby nie te trudności już dawno uruchomiłbym taki odtwarzacz ze złomu który mam w piwnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie latencji i nawiązując do ostatniego postu SlawekR nie powinnismy sie wogóle nią ( latencją ) w tym wątku zajmować bo jest to jest parametr wazny szczegolnie przy nagrywaniu muzyki w czasie rzeczywistym ( np z sluchawkami) oraz w pracy z miksem na zywo.Jako osoba zajmująca sie nagrywaniem muzyki z udziałem interfejsu ( który jednocześnie jest zewnetrzna karta muzyczna ) muszę rzeczywiscie na ten aspekt bardzo uważać .

 

Proponuje zainteresowanym założyć osobny temat nt latencji, tam mogę wymienić sie z Wami swoimi doświadczeniami z home recordingu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobrze piszą o lateńcji, nie miej program DPClataency i inne tego typu służą głównie do analizowania pracy systemu typu np windows.

Pozwalają w razie potwornych (udało mi sie dojść do 15 000us ) opóźnień znaleźć łatwiej winowajce w systemie za to odpowiedzialnego.

Latencja przy nagrywaniu to zupełnie inna bajka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zdaje że po dołożeniu wtyczki aiso i kbr ker - coś tam - wiecie o oc chodzi to samo tylko dla winXP do Foobara wieszał mi komputer. Jak wywaliłem te pliki dll z programu to jakoś zaczał lepiej chodzić.

Możliwe to?

 

Nie.

Pochwaliłem przedwcześnie. Jak zwtkle zawiesił kompa po odtworzeniu połowy piosenki. Przęłaczyłem na komputerowe pierdziałki Logitecha po USB i gra.

 

Ale

 

Szumi kurna tak samo jak przez kartę dżwiekową.

USB bym wybaczył go sam robiłem konwersję więc może nie wyszła. Ale WAV też szumi.

 

Jeszcze raz - PC szzzzumi.

 

No i co teraz? byłem bliski zakupu taniej karty na USB albo DACa. Ale co jeśli nadal będzie szumiał ? Co z tym fantem zrobić?

 

Wywalić PC?

 

kupić nowszego? A jak nowszego to jakiego?

 

Chcę mieć przynajmniej te 90db s/n. To nawet 25 letnia Fonika CD potrafiła zapewnić.

no bez jaj, przez ćwierć wieku ani kroku do przodu???

... bo Ci szumią wzmacniacze w bzyczkach? I co Ci po karcie 120 dB SNR, skoro głośniki mają 65dB SNR ? Tak że to nie "PC szumi" ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambo54, wielkie brawa, szczególnie biorąc pod uwagę ten wątek :) Chyba jako jedyny walnąłeś pigułą i w kilku słowach wymazałeś tu w zasadzie esencję zajmowania się latencją nawet dla audiofila Kowalskiego. Piwko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testuję swój komputer z zainstalowanym JRiver Media Center + JPlay.

Przy najbardziej wymagających ustawieniach JPlay'a procesor jest obciążony w 50%. Martwi mnie tylko pamięć RAM. Zainstalowane mam 10GB a w menadżerze zadań widzi tylko 2,7GB natomiast sprzętowa zarezerwowana ma pozostałe 7,3GB i nie jest wykorzystywana. Co trzeba ustawić w systemie win8 32bit żeby wykorzystywał całe 10GB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze raz - PC szzzzumi.

 

Nieprawda. Kupujesz terminal hp za 50 zł/alix/malinę i ci nic nie szumi, a to z tego względu, że nie ma wiatraków.

System stawiasz na pendrive/karcie ssd i tyle. Zachowujesz, się jak właściciel malucha który uparcie twierdzi,

że wszystkie auta są ciasne.

 

Dzisiaj testuję swój komputer z zainstalowanym JRiver Media Center + JPlay.

Przy najbardziej wymagających ustawieniach JPlay'a procesor jest obciążony w 50%. Martwi mnie tylko pamięć RAM. Zainstalowane mam 10GB a w menadżerze zadań widzi tylko 2,7GB natomiast sprzętowa zarezerwowana ma pozostałe 7,3GB i nie jest wykorzystywana. Co trzeba ustawić w systemie win8 32bit żeby wykorzystywał całe 10GB?

Czad. 10GB RAM żeby odtwarzać pliki muzyczne. Dobrze, że o tym do tej pory nie wiedziałem i wystarczy mi 128MB RAM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawic Windows 32bit na 64bit...:)

Straszne hocki wyprawiacie z tymi komputerami. Mozna zrobic minimalistycznie jak pisze Ayran, mozna tez zrobic z naprawde cichymi wentylami jesli PC ma byc mocniejszy i bardziej uniwersalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Odnośnie latencji i nawiązując do ostatniego postu SlawekR nie powinnismy sie wogóle nią ( latencją ) w tym wątku zajmować bo jest to jest parametr wazny szczegolnie przy nagrywaniu muzyki w czasie rzeczywistym ( np z sluchawkami) oraz w pracy z miksem na zywo.Jako osoba zajmująca sie nagrywaniem muzyki z udziałem interfejsu ( który jednocześnie jest zewnetrzna karta muzyczna ) muszę rzeczywiscie na ten aspekt bardzo uważać .

........

 

 

Oczywiście, że nie powinniśmy się tym zajmować tutaj. A napisałem, co napisałem, bo obserwuję niepokojące zjawisko używania niskiej latencji jako synonimu optymalnie skonfigurowanego systemu pod tradycyjne zastosowanie słuchania muzyki w domu. A to nie ma jedno z drugim nic wspólnego. Odpowiednio dobry konwerter asynchroniczny może spowodować latencję nawet do pół sekundy, a i tak nic z tego nie wynika, w kwestiach jakości dźwięku. Przeciwnie, buforowanie które wywołało tę latencję, działa zbawiennie na dźwięk.

 

Owszem, wyłączanie zbędnych procesów daje uboczny skutek, w postaci obniżenia latencji i jest jedną z metod na jej obniżania, tam gdzie to jest faktycznie wymagane. Ale to nie uprawnia do wniosków, jak w dowcipie o rosyjskich naukowcach:

 

"Po wyrwaniu wszystkich nóg, mucha traci słuch, bo nie reaguje na polecenie idź..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayran jakbyś choć trochę poczytał o JPlay to zapewniam Cię że nie odtworzyłbyś nawet jednego pliku na tych 128MB RAMu. Odtwarzam u siebie pliki FLAC 24bit 192kHz które odczytywane są z RAMu a nie HDD. Przy dzisiejszej cenie ramu na poziomie dobrego obiadu nawet nie ma sensu się zastanawiać czy warto czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Panowie dobrze piszą o lateńcji, nie miej program DPClataency i inne tego typu służą głównie do analizowania pracy systemu typu np windows.

Pozwalają w razie potwornych (udało mi sie dojść do 15 000us ) opóźnień znaleźć łatwiej winowajce w systemie za to odpowiedzialnego.

Latencja przy nagrywaniu to zupełnie inna bajka

 

To prawda, nadają się do porównywania, na zasadzie przed i po, zabiegach na systemie. Jeśli jest różnica w latencji to znaczy, że coś zadziałaliśmy. A skrajnie wysokie jej wartości pierwotne, wskazują na problemy w systemie.

Ale z naszego punktu widzenia, wyłącznie do tego przydaje się określanie latencji. Ale jej określona wartość liczbowa, nie jest celem samym w sobie, bo nic tak naprawdę nam o systemie nie powie.

 

Ayran jakbyś choć trochę poczytał o JPlay to zapewniam Cię że nie odtworzyłbyś nawet jednego pliku na tych 128MB RAMu. Odtwarzam u siebie pliki FLAC 24bit 192kHz które odczytywane są z RAMu a nie HDD. Przy dzisiejszej cenie ramu na poziomie dobrego obiadu nawet nie ma sensu się zastanawiać czy warto czy nie.

 

 

Jakoś mam wrażenie, że On nawet nie zamierza próbować odpalać Jplaya na tym Linuxie, który będzie zainstalowany na takim terminalu :). A zapewniam Cię za to, że na 100% odtworzy praktycznie dowolny plik prosto z RAMu. Oczywiście mowa o typowych plikach nie kobyłach gdzie nagrano ciurkiem x godzin. Te 128MB spokojnie mu do tego wystarczy.

 

Dzisiaj testuję swój komputer z zainstalowanym JRiver Media Center + JPlay.

Przy najbardziej wymagających ustawieniach JPlay'a procesor jest obciążony w 50%. Martwi mnie tylko pamięć RAM. Zainstalowane mam 10GB a w menadżerze zadań widzi tylko 2,7GB natomiast sprzętowa zarezerwowana ma pozostałe 7,3GB i nie jest wykorzystywana. Co trzeba ustawić w systemie win8 32bit żeby wykorzystywał całe 10GB?

 

 

No i marnujesz tylko pamięć. W Twoim komputerze wystarczyłoby 4GB. Systemy 32bitowe Windows potrafią poprawnie wykorzystać około 3,3 do 3,4GB pamięci.

 

A tak w ogóle, to jak masz sloty obsadzone i jakimi modułami? Bo te 10GB to nijak nie chce mi się podzielić do pracy dual channel. Czyżbyś obsadził sloty niesymetrycznie? No chyba że totalnie dziko, 2x4GB + 2x1GB. Ale to też by nie był za dobry pomysł akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo Ci szumią wzmacniacze w bzyczkach? I co Ci po karcie 120 dB SNR, skoro głośniki mają 65dB SNR ? Tak że to nie "PC szumi" ...

tak moze być jak piszesz. Z tym że kartę do kompa mam i potrzebuje lepszej w celu wyprowadzenia sygnału na wzmacniacz stereo/ A tam już jest dość dobrze s/n.

 

"bzyczki" czyli logitechy Z-10 używam bo nie mogę użyć w tej chwili karty ani na wzmacniacza ani na słuchawki. Po prostu wiesza mi komputer - dokładnie wszystko zamiera po kilkudziesięciu sekundach odtwarzania muzyki. nie ma żadnych konfliktów sprzętowych, sterowniki najnowsze jakie znalazłem.

Mam ten problem ze wszystkimi kartami do tej pory na CMI z tym że im więcej kanałów tym większe problemy. 6 kanałowy Zoltrix i 4 kanałowe no namy jakoś chodziły. tle że bardziej szumiały i świstały niż 8 kanałowy speedlink który jest nieco lepszy oczywiście kiedy gra bo przeważnie nie gra

 

Gdyby tak było jak piszesz to mam szanse na poprawę po zakupie Prodigu Cube na USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayran jakbyś choć trochę poczytał o JPlay to zapewniam Cię że nie odtworzyłbyś nawet jednego pliku na tych 128MB RAMu. Odtwarzam u siebie pliki FLAC 24bit 192kHz które odczytywane są z RAMu a nie HDD. Przy dzisiejszej cenie ramu na poziomie dobrego obiadu nawet nie ma sensu się zastanawiać czy warto czy nie.

Ja odtwarzam pliki z NAS a nie z HDD. W ramdyski to się bawiłem jak miałem XT. Miałem jedną stację dyskietek 360kb i jak chciałem poszaleć to się jedną dyskietkę wrzucało do ramdysku (to były dane) a z drugiej uruchamiało się program. Jazda była nie z tej z tej ziemi. Nie miałem pojęcia, że jesteś taki sentymentalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Kupujesz terminal hp za 50 zł/alix/malinę i ci nic nie szumi, a to z tego względu, że nie ma wiatraków.

 

W głośnikach szumi a nie od wiatraków :-)

 

Co to jest hp alix malina ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głośnikach szumi a nie od wiatraków :-)

 

Co to jest hp alix malina ???

Terminale hp to terminale bezdyskowe -- jest tego od groma na allegro, chyba poleasingowe.

ALIX to takie coś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (jest jednak droższe, ale można wsadzić to do jakiejś fajnej obudowy).

Malina to Raspberry pc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet fajne to plus chyba jakieś Android 4 PC. Tylko niewygodne trochę wszystko zminiaturyzowane za bardzo

Widziałem tez jakiś nowy produkt VIA tego rodzaju w formacie m-ITX też bardzo podobny ciągnący 7W podczas pracy.

Choć to zawsze jeden oddzielny grat więcej.

 

ps. znalazłem te HP to chyba właśnie jest na VIA C3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.