Skocz do zawartości
IGNORED

Zaczynam składać PC Audio bez kompromisów


celex

Rekomendowane odpowiedzi

Plyta ALIX z 128MB RAM spokojnie sobie poradzi z odtwarzaniem plikow z pamieci RAM.

 

Do kompletu potrzebujemy system Linux VoyageMPD (Debian 7.0 "Wheezy" and Voyage Linux 0.9-rc1):

 

- MPD 0.18 from git repository dated 2012-09-13

- USB Audio Class 2 support (allowing 24bit and up to 192Khz sample rates)

- It works best on XMOS chipsets 3.4.4 kernel, with latest ALSA driver from the kernel

- native DSD and DoP (DSD over PCM) support in MPD.

 

Tak wiec po USB mozna odtwarzac plki 24bit/192kHz (bit-perfect). Po odpowiednim skonfigurowaniu programu mpd pliki buforowane sa w pamieci RAM.

 

Na podkreslenie zasluguje fakt ze bez dodatkowych aplikacji Linux Voyage MPD natywnie obsluguje pliki DSD i DoP.

 

Na zalaczonym zdjeciu komputer na bazie Alix+VoyageMPD (czarny box) z Arcamem rDAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet fajne to plus chyba jakieś Android 4 PC. Tylko niewygodne trochę wszystko zminiaturyzowane za bardzo

Widziałem tez jakiś nowy produkt VIA tego rodzaju w formacie m-ITX też bardzo podobny ciągnący 7W podczas pracy.

Choć to zawsze jeden oddzielny grat więcej.

 

ps. znalazłem te HP to chyba właśnie jest na VIA C3

Nie wszystkie, jest też transmeta, ale ten z którego teraz korzystam to faktycznie VIA C3:

 

processor : 0

vendor_id : CentaurHauls

cpu family : 6

model : 9

model name : VIA Nehemiah

stepping : 8

cpu MHz : 798.000

cache size : 64 KB

fdiv_bug : no

hlt_bug : no

f00f_bug : no

coma_bug : no

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 1

wp : yes

flags : fpu vme de pse tsc msr cx8 mtrr pge cmov pat mmx fxsr sse rng rng_en ace ace_en

bogomips : 1592.15

clflush size : 32

cache_alignment : 32

address sizes : 32 bits physical, 32 bits virtual

power management:

 

Plyta ALIX z 128MB RAM spokojnie sobie poradzi z odtwarzaniem plikow z pamieci RAM.

 

Do kompletu potrzebujemy system Linux VoyageMPD (Debian 7.0 "Wheezy" and Voyage Linux 0.9-rc1):

 

Chodzi o zabawę z parametrami audio_buffer_size i buffer_before_play?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 giga na buforowanie plików w pamięci ram, a nie wie, że 32 bitowy system nie obsługuje więcej jak te 2,7 giga... Ot, audiofile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 giga na buforowanie plików w pamięci ram, a nie wie, że 32 bitowy system nie obsługuje więcej jak te 2,7 giga... Ot, audiofile.

Raczej 3,25 GB obsługuje. Może dla pojedynczego programu jest niżej położony limit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 giga na buforowanie plików w pamięci ram, a nie wie, że 32 bitowy system nie obsługuje więcej jak te 2,7 giga... Ot, audiofile.

 

Dla systemów 32- bitowych Windows 8 obsługuje max 4GB.

 

 

Chodzi o zabawę z parametrami audio_buffer_size i buffer_before_play?

 

Tak, chodzi o te parametry. Co o tym sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla systemów 32- bitowych Windows 8 obsługuje max 4GB.

Skąd ta informacja? Ja słyszałem o łatce, która sprawia że system jedynie wyświetla że widzi 4 GB w tych nowszych windowsach (np. Win 7) w wersji x32 ... a na prawdę jest jak w XP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta informacja? Ja słyszałem o łatce, która sprawia że system jedynie wyświetla że widzi 4 GB w tych nowszych windowsach (np. Win 7) w wersji x32 ... a na prawdę jest jak w XP.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, chodzi o te parametry. Co o tym sądzisz?

Muszę to sprawdzić jak będę w domu. A ty próbowałes? Czy twój alix jest jeszcze gapless? Z innej strony: czy na pewno te same czary-mary używane do tuningu systemu windows mają sens do tuningu systemu klasy unix? Czy to jest tuning z malucha przeniesiony żywcem do rollsa?

 

Audiofil używa koszernego Windowsa Serwera, sporo ram, kilka procesorów i nie wyłącza sprzętu na noc.

Serwer windows, nie rozsmieszaj mnie. Z moich rozmów z ludźmi wciskajacymi wszystkim windows wynika, ze windows jest lepszy jako serwer w środowisku homogenicznym microsoftu :)

 

ale z drugiej strony fajnie, ze jest Windows i że Microsoft i przyjaciele porzucają wsparcie dla starszych wersji systemu, a każda nowa to zbędne bajery. Dzięki temu mój nowy laptop to i5 dual z czterema wątkami. Mam ten sam pulpit co 7 lat temu ale system jest jednak współczesny. W dodatku procesor wspiera szyfrowanie dysku. Bez Windows postęp sprzętu nie byłby tak szybki. Dzięki microsofcie za planowe postarzanie moralne sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to można nie lubić win i być "fanbojem" lin lub mac. Tylko gdyby nie ten win, to desktopy tych lin i mac tkwiłyby nadal w świecie terminala, więc myszkę można by sobie poklikać tylko "od święta" :)

 

W życiu zetknąłem się z WS i asp 3.0. Na tamte lata był to wypas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to można nie lubić win i być "fanbojem" lin lub mac. Tylko gdyby nie ten win, to desktopy tych lin i mac tkwiłyby nadal w świecie terminala, więc myszkę można by sobie poklikać tylko "od święta" :)

 

W życiu zetknąłem się z WS i asp 3.0. Na tamte lata był to wypas.

No o tym mówię. Gdyby nie windows nie kupiłbym na NAS terminala hp amd 1ghz za 100 zł. Fani windows: dzięki.

 

Nie lubię Apple za ich politykę w stosunku do opensource ale trzeba ci przypomnieć, że macos istniał kiedy ja ujeżdzalem swojego xt z dosem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to można nie lubić win i być "fanbojem" lin lub mac. Tylko gdyby nie ten win, to desktopy tych lin i mac tkwiłyby nadal w świecie terminala, więc myszkę można by sobie poklikać tylko "od święta" :)

 

W życiu zetknąłem się z WS i asp 3.0. Na tamte lata był to wypas.

 

Zanim MS Windows 1.0 jako graficzna nakładka na DOSa pojawił się w 1985 to już w już w latach 70-tych XEROX PARC opracował jeden z pierwszych graficznych interfejsów (GUI), który stał się następnie wzorem dla komputerów Apple Lisa i Macintosh czy stacji roboczych Sun w latach 80-tych. Również w wczesnych latach 80-tych został opracowany X Window System dla wszelkiej maści UNIXów (a później dla Linuxów).

 

Tak więc powiedziałbym że gdyby nie XEROX a następnie Apple, Sun to MS Windows dzisiaj wyglądałby dalej jak MS-DOS z Norton Commanderem :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegacie jednak od tematu. Dla mnie używanie windowsa okrojonego max z bajerów jest zwiazane przede wszystkim z praktyką. Na tym systemie pracowałem znam jego apkikacje biurowe i wiem gdzie co mniej więcej grzebnąć.

 

Więc jeśli te cienkie klienty HP (ceny jednak wyższe niz 50 zł. - bliżej im do 150-250) na nim chodzą i jeszcze obsługują jakiś normalny dysk kręcony to mogą być dobrym rozwiązaniem do audio PC. Tyle że oczywiście składając taki zestaw jednak wymagamy też obsługi wielu formatów zapisu i video. Żeby jeszcze maped dało się podłaczyć i bluraya tez obejrzeć itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie postrzegam tego w ramach liniowych, bo można by dojść do jakiegoś absurdu. A wkład w okna i nasze przyzwyczajenia do pewnej klasy rozwiązań użyteczności jest chyba niepodważalny. MS wniósł w tej materii wielki powiew świeżości i dotarł do Kowalskich. Tak jak niesamowite korzyści, jakie przyniosło piractwo w pompowaniu balona - rozwoju komputerów osobistych. I żeby nie było, to nie moje zdanie, choć zbieżne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegacie jednak od tematu. Dla mnie używanie windowsa okrojonego max z bajerów jest zwiazane przede wszystkim z praktyką. Na tym systemie pracowałem znam jego apkikacje biurowe i wiem gdzie co mniej więcej grzebnąć.

 

Więc jeśli te cienkie klienty HP (ceny jednak wyższe niz 50 zł. - bliżej im do 150-250) na nim chodzą i jeszcze obsługują jakiś normalny dysk kręcony to mogą być dobrym rozwiązaniem do audio PC. Tyle że oczywiście składając taki zestaw jednak wymagamy też obsługi wielu formatów zapisu i video. Żeby jeszcze maped dało się podłaczyć i bluraya tez obejrzeć itp.

Poczekaj, poczekaj. Miało być pc audio. Nie media center. Za 50 zł + karta usb masz pc audio. Nie są to kwoty, które wymagają deliberacji. W moich samochodzie bak benzyny kosztuje 270 zł. Co znaczy bliżej im?

W tej chwili na allegro jest hp t5125 400 MHz 128MB RAM za 35 zł bez przesyłki. Do tego potrzebuje pendrive tak gdzieś z 500MB. Ile to może kosztować?

 

 

Po drugie zawsze możesz podłączyć dysk usb. Według mnie to bez sensu, lepszy jest NAS. Nie bardzo rozumiem co jest takiego w dysku twardym w przypadku pc audio. Myślę i nie wiem.

 

Co do grzebania. Albo chcesz grzebać albo chcesz bitperfect. W unices stosują od lat zasadę kiss. Tu mam przykład z netbsd jako pc audio, który działa

na komputerze z 64MB RAM. Załączam spis procesów:

PID TTY STAT TIME COMMAND

0 ? DKl 2:04.61 [system]

1 ? Is 0:00.47 init

80 ? Ss 0:25.66 /usr/sbin/syslogd -s

113 ? Ss 0:16.05 /usr/sbin/ipmon -Ds

150 ? Is 0:04.86 mount_sysctlfs sysctlfs /sysctlfs

217 ? Ss 0:43.16 /usr/sbin/ntpd

243 ? Ss 0:00.10 /usr/sbin/sshd

303 ? Is 0:06.17 /usr/sbin/cron

308 ? Isl 15:57.37 /usr/pkg/bin/mpd

316 ttyE0 Is+ 0:00.06 /usr/libexec/getty Pc console

 

Prosto i w temacie. W linuksie jest podobnie. Bitperfect bez grzebania. Tu kolega sobie kupił alixa i wsadził w czarne pudełko. Zrobił raz i nie grzebie. Dorzuca muzyki do biblioteki. Może sobie co najwyżej zmieniać karty usb jak stwierdzi, że żona w kuchni tłucze naczynia z powodu akumulacji błędów czasowych/jitera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na allegro jest hp t5125 400 MHz 128MB RAM za 35 zł bez przesyłki. Do tego potrzebuje pendrive tak gdzieś z 500MB. Ile to może kosztować?

 

 

Po drugie zawsze możesz podłączyć dysk usb. Według mnie to bez sensu, lepszy jest NAS. Nie bardzo rozumiem co jest takiego w dysku twardym w przypadku pc audio.

 

Widocznie żle szukałem bo znalazłem droższe na VIA i na pentium chyba?

 

W HDD lepsza na razie jest większa pojemność za mniejszą cenę.

 

Z kolei baza PC na takim AMD 64 w slim ATX obudowie pod marką Fuji Siemens czy coś jest już od 300 złotych.

 

Do rozwiązania są tak naprawdę dwie kwestie niezaleznie czy chcemy z niego misc tylko audio czy tez w gęstych formatach i kompresji plus do tego jeszcze video.

 

Pierwszy - żeby nie szumiało w głośnikach stereo lub KD bardziej niż z wysokiej jakości zestawu Audio.

 

Drugi - żeby nie szumiały wentylatory i nie piszczała elektronika.

 

Dodam że w moim przedpotowpowym wzmacniaczu stereo po kilkunastu altach zaczął być słyszalny minimalny odgłos pracy zasilacza z obudowy.

 

Dlaczego jednak takie podejście a nie jakieś hp alixy malina tylko na pliki audio i nie wiadomo czy wszystkie?

A bo samo hasło PC audio oznacza to samo co wszystko w jednym. Ma to być nadal komputer tylko z dźwiękiem na poziomie zestawu audio, wszystko jedno jak realizowanym - może nawet na długim kablu USB z drugiego pokoju żeby nie słyszeć wiatraków z obudowy PC.

 

 

 

 

ps. jeśli to tylko kwestia procesów to mam jeszcze sprawną płytę ECSa na KT133 z Athlonem XP1700 na której mogę obniżyć FSB do 100 i puścić na mnożniku 8. Jakbym znalazł gdzieś radiator Therlmalsighta sl97 chyba na socket A462 to bedzie cicho. O ile przez USB na karcie nie będzie szumiało to mam równie dobrą platformę do odtwarzania plików muzycznych z CDA i HDD oraz kart pamięci radzącą sobie bez wiatraków (obudowa i wentylator będą droższe od tego).

I to tez będzie bezkompromisowe bo do niczego więcej się nie nada tylko że większe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie żle szukałem bo znalazłem droższe na VIA i na pentium chyba?

 

W HDD lepsza na razie jest większa pojemność za mniejszą cenę.

 

Z kolei baza PC na takim AMD 64 w slim ATX obudowie pod marką Fuji Siemens czy coś jest już od 300 złotych.

 

Do rozwiązania są tak naprawdę dwie kwestie niezaleznie czy chcemy z niego misc tylko audio czy tez w gęstych formatach i kompresji plus do tego jeszcze video.

 

Pierwszy - żeby nie szumiało w głośnikach stereo lub KD bardziej niż z wysokiej jakości zestawu Audio.

 

Drugi - żeby nie szumiały wentylatory i nie piszczała elektronika.

 

Dodam że w moim przedpotowpowym wzmacniaczu stereo po kilkunastu altach zaczął być słyszalny minimalny odgłos pracy zasilacza z obudowy.

 

Dlaczego jednak takie podejście a nie jakieś hp alixy malina tylko na pliki audio i nie wiadomo czy wszystkie?

A bo samo hasło PC audio oznacza to samo co wszystko w jednym. Ma to być nadal komputer tylko z dźwiękiem na poziomie zestawu audio, wszystko jedno jak realizowanym - może nawet na długim kablu USB z drugiego pokoju żeby nie słyszeć wiatraków z obudowy PC.

HDD to podstawa, przecież nikt nie mówi o NAS na SSD :) Kurcze, alix/malina i jak coś ci piszczy to dajesz na gwarancję. Ten komputer który podałem za przykład bez niczego pociągnął flac 8 (a nawet bardziej bo teraz szaleję z takim encoderem flake :) ) 96/24. Bez wiatraków. Jak z kolei chcesz mieć multimedia center to w grę wchodzi malina (nie wiem jak jej idzie 1080 BD) lub atom+ion (tu wiem bo mam coś takiego). Wszystko bez wiatraków, wszystko z NAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego mi NAS ?

 

Nagły Atak Spawacza ??? ;-)

Jesteś audiofilem słyszącym kable ale dysk twardy już nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się o to rozchodzi? Ale plik muzykalny można chyba zbuforować i wtedy dysku prawie nie słychać.

 

jeśli chodzi o kable to je słyszę tylko jak są podłączone i jak odłączone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się o to rozchodzi? Ale plik muzykalny można chyba zbuforować i wtedy dysku prawie nie słychać.

 

jeśli chodzi o kable to je słyszę tylko jak są podłączone i jak odłączone.

Prawie nie słychać, prawie nie słychać... Kurcze, a tu ludzie piszą recenzję podstawek pod kable :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

No bo podstawki słychać.

 

U mnie zaczeło byc słychac trafo we wzmacniaczu. Pewnie się rozluźniło ze starości.

 

Ale kablami jakoś to poprawię :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego mi NAS ?

 

Nagły Atak Spawacza ??? ;-)

 

Chodzi o to zeby do portu USB na Alixie lub innym PC Audio byl podlaczony tylko i wylacznie przetwornik DAC. Zauwazylem (na Windows rowniez) ze jesli do USB podlaczymy DAC, dysk HDD, klawiature,mysz to niestety slychac czasami trzaski - bylo o tym w innych watkach na AS. Poza tym, nie za bardzo mozna zarzadzac tymi urzadzenami podpietymi do USB - chodzi mi o IRQ czy priorytety.

Nie wiem z czego to wynikaja te trzaski ale byc moze hub USB na plycie glownej nie jest perfekcyjny w zarzadzaniu urzadzeniami USB a w przypadku podlaczenia przetwornika DAC slychac czasami wspomniane trzaski podczas odtwarzania lub np podczas przelaczania pomiedzy utworami.

W moim przypadku do USB podlaczony jest tylko DAC a w ustawieniach systemu USB ma wlasne niezalezne przerwanie IRQ.

 

Przy budowie PC Audio czy Media Center mamy rozne zalozenia i trzeba byc tego swiadomym. W moim przypadku byly one nastepujace:

 

1. PC Audio tylko jako transport bitperfect

2. Obsluga DAC asynchr. po USB z wsparciem dla plikow do 24bit/192kHz

3. Niski pobor produ (do 10 Watow) - ma byc stale wlaczony

4. Cichy - bez dysku obrotowego HDD i wiatrakow.

5. Obsluga tylko zdalna - odzielny komputer w Win, Linux czy nawet smartphone lub tablet.

6. Dane czyli pliki tylko FLAC na oddzielnym komputerze lub NAS - kwestia obslugi USB (IRQ) ale tez dostep z innych komputerow czy np smart tv do innych danych (zdjecia, filmy).

7. No i na koniec "ociosany" system operacyjny z wsparciem dla audio z natywnym wsparciem dla USB Audio oraz DSD. Linux Voyage mpd lub mpdpup (Puppy Linux) wydaja sie optymalnym rozwiazaniem.

 

Gdybym budowal Media Center to zalozenia byly by inne - kwestia grafiki, napedow optycznych,moc procesora,ilosc RAM oraz rozmiar HDD.

Wazne sa zalozenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zachowuje się DAT z asynchronicznym USB podłączony do komputera, ale jeszcze nie podłączony do swojego zasilania. Czy już jest widziany w komputerze (jako urządzenie) czy nie i zostanie widziany dopiero po włączeniu zasilania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zachowuje się DAT z asynchronicznym USB podłączony do komputera, ale jeszcze nie podłączony do swojego zasilania. Czy już jest widziany w komputerze (jako urządzenie) czy nie i zostanie widziany dopiero po włączeniu zasilania?

 

rDAC przy wylaczonym zasilaniu jest niewidoczny. 'aplay -l' zwraca: aplay: device_list:252: no soundcards found...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zachowuje się DAT z asynchronicznym USB podłączony do komputera, ale jeszcze nie podłączony do swojego zasilania. Czy już jest widziany w komputerze (jako urządzenie) czy nie i zostanie widziany dopiero po włączeniu zasilania?

 

Jeśli urządzenie nie jest zasilane przez usb to znaczy, że przed włączeniem nie działa i jako takie nie powinno być widziane przez system. Jeśli jest to patrz punkt pierwszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,

Ale zauważyłem, że niektóre DAC odbierają zasilanie z komputera, są wiec widziane przez komputer (nawet gdy same nie mają jeszcze zasilania) a niektóre nie.

Nie wiem czy moja teza jest słuszna, ale niewidziane są te, które mają asynchroniczne USB. Próbuje to właśnie ustalić korzystając z Waszego doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziane są te które lecą na zasilaniu z hosta usb transportu.

Te z zewn zasilaniem w większości nie będą zasilanie, z wyjątkiem tych które mogą pracować zasilanie przemiennie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z czego się ten problem bierze ze USB nie może zarządzać urządzeniami ? Czy to jest kwestia "elektryczna" czy ustawienia dla niego osobnych przerwań ?

 

Czy w takim razie kontroler USB na PCI - wyłącznie do DAC już będzie w stanie zarządzać urządzeniami ?

Czy można ustawić przerwania wyłącznie dla jednego USB lub PCI - tego pod które będzie podłączony DAC ?

 

Z tego co zrozumiałem to cienki klient będzie tylko osobnym urządzeniem od PC czy od jakiegoś podłączonego do wielu urządzeń dysku (?)

Taka struktura to jednak już jest sieć w jakiejś formie. Jest to demontowalne i wymienialne, ale to jednak nie PC. Może się tez okazać że zwyczajnie na uniwersalnym PC nie da rady ustawić parametrów wystarczających do odsłuchy wysokiej jakości dźwięku i obrazu - z taką prawdą też się pogodzę :-)

 

ps. jak sprawdzić przerwania dla urządzeń i współdzielenie z poziomu windowsa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.