Skocz do zawartości
IGNORED

JM LAB mini Utopia


fajnymarian

Rekomendowane odpowiedzi

... czyli sugerujesz autorowi tematu zamówienie nowych kopułek (membran)? - tylko to nie w membranach problem ... one nie są popękane/potargane. Problem jest w cewce, a przy wymianie cewki, może pojawić się problem z parametrami zawieszenia (jeśli zostanie wymienione na jakieś "nie z tego modelu" {będzie miało inną sprężystość}).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czyli sugerujesz autorowi tematu zamówienie nowych kopułek (membran)? - tylko to nie w membranach problem ... one nie są popękane/potargane. Problem jest w cewce, a przy wymianie cewki, może pojawić się problem z parametrami zawieszenia (jeśli zostanie wymienione na jakieś "nie z tego modelu" {będzie miało inną sprężystość}).

No nie do końca. Kopułki są zintegrowane z cewkami i wymienia się całą część, tj. kopułka + cewka + zawieszenie. Nie nastręcza to żadnych trudności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Kopułki są zintegrowane z cewkami i wymienia się całą część, tj. kopułka + cewka + zawieszenie. Nie nastręcza to żadnych trudności.

 

Aha :) To tak. Na pewno lepiej kiedy jest to fabrycznie wszystko połączone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy mnie nie czytali, ale jestem przyzwyczajony, że nie mam opinii guru forumowego :)

Pozwolę sobie zatem powtórzyć: można zamówić u dystrybutora (lub we Francji, chociaż to będzie trudne, bo odsyłają do oficjalnego dystrybutora na dany kraj) nowe kopułki od głośnika TC 90. Są to te same kopułki co w głośnikach Utopii I. Natomiast nie ma możliwości (chyba że coś się zmieniło) zamówienia kompletnych wysokotonowców.

Także ja nie widzę innej możliwości, jak nowe kopułki.

Pozdrawiam.

 

Jesteś pewny ,że membrany z cewkami są dostępne? To by było najlepsze wyjście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny ,że membrany z cewkami są dostępne? To by było najlepsze wyjście.

 

Przynajmniej tak było jakieś 3 lata temu, jak szukałem do swoich. Obdzwoniłem dystrybutora i producenta i otrzymałem takie informacje, jak przekazałem powyżej. To producent poinformował mnie, że nie ma możliwości zakupienia osobnych głośników z serii Utopia, ale można je naprawiać. I napisał mi w mailu, że mogę się zgłosić do polskiego dystrybutora po same kopułki (czyt. cały układ z zawieszeniem oprócz magnesu). Dystrybutor oczywiście olał mnie od góry do dołu, ale już się przyzwyczaiłem :)

Na szczęście okazało się, że winny zniekształceniom na wysokich tonach był wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tych postów nasuwają się dwa wnioski:

1.Tylko NOWE dziewicze kolumny zapewnią spokój marianowi

2.Na miejscu naprawiaczy po przeczytaniu powyższych wypocin bałbym się nie tylko naprawiać, ale nawet dotykać tych cudownych produktów Maryjana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekK , trafiłeś w sedno.

Gdybym był fachowcem naprawiającym kolumny i głośniki nie podjął bym się naprawy tych kolumn za 3 krotną ich wartość naprawczą

z uwagi na specyfikę ' sytuacji '.Masz u mnie +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak czytam te posty to mnie trafia szlag a co dopiero jak bym miał je naprawiać.Dwa głośniki wysokotonowe nie kosztują majątku.Jest takie powiedzenie"Jeśli nie uważałeś jak robiłeś,to rób jak uważasz"znaczy to tyle,że trzeba kupić nowe i zamontować a nie trzepać nieustannie forum.Jestem ciekaw czy tylko ałdiostereo jest trzepane.

 

A może łociec Rydzyk...............POmoże?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modrzew 47 - nie czytaj - nie pisz - a maglowe żarty pozostaw na spotkania ze znajomymi. Jeśli miało być śmiesznie - to nie było. Majątek nie majątek ja Ci do kieszeni nie zaglądam i sugeruję żebyś Ty nie zaglądał do tego tematu jeśli wydaje Ci się mało wyszukany. Ukłon dla Sołtysa i paru innych forumowiczów którzy starali się pomóc i pomogli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tobie to maglowy temat sie robi tylko,nic poza tym.Nabądź drogą kupna dwie wysokotonówki i wymień albo odsprzedam ci swoje całe......Mini.Najlepiej się obraź.......na wszystkich.Będzie spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość trudno mnie obrazić - tym bardziej przez kogoś kogo nie znam i z natury rzeczy jest mi obojętny. Przykrym jest że nie masz odrobiny dystansu do siebie, a przede wszystkim tolerancji dla tych którzy myślą inaczej. A teraz rada dla Ciebie Jeżeli burzę Twój spokój - Modrzew przestań śledzić temat i po kłopocie, ale widać musisz się wykazać i wskazać ludziom jedyną słuszną drogę - własną. Zaimki osobowe skierowane do adwersarza pisze się z dużej litery. Na coś Ci się jednak przyda ten post.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnymarian:

jak juz ogarnales temat, to z uczciwosci napisz forumowiczom, jakie numery seryjne maja te utopie, zeby nikt z nas ich nigdy przez przypadek nie kupil ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz ogarnales temat, to z uczciwosci napisz forumowiczom, jakie numery seryjne maja te utopie, zeby nikt z nas ich nigdy przez przypadek nie kupil ;)

 

Mini jak Mini ,ale te Amati grzebnięte...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnymarian:

jak juz ogarnales temat, to z uczciwosci napisz forumowiczom, jakie numery seryjne maja te utopie, zeby nikt z nas ich nigdy przez przypadek nie kupil ;)

Ta, jasne. A Ty byś teraz podał? Prawdziwe? Mhm, już to widzę ;)

 

będą miały nówki - nie pamietam nr teraz bo stoją u kumpla na warsztacie ale początek na 99

Dopiero co na poprzedniej stronie pisałeś, że jadą do Sosnowca :)

 

Chyba swoje Mini od modrzewia odkupię, bo teraz strach do ręki brać jakiekolwiek inne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parantula wiesz co to jest rachunek zakupu? masz mentalność bazarowego handlarza - a z Modrzewiem stanowicie dobraną parę. Jak to zwykle bywa w życiu ludziska sądzą innych po sobie.Jestem tu tylko kilka dni bo coś mi się przydarzyło - a okazuje się że jestem nieuczciwy - niedouczony - biedny . Przykry to obraz śmietanki hajendowej. Dzięki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele jaki cyrk...

Fajnymarian ty jesteś chyba z tych co to nie potrafią rozmawiać za bardzo z ludźmi co nie? Przyznaj się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parantula wiesz co to jest rachunek zakupu? masz mentalność bazarowego handlarza...

Ach tak? Ciekawe co można powiedzieć o mentalności drobnego cwaniaczka,

który najpierw sobie wymyślił, że spalone głośniki mu wymienią gratis w ramach dożywotniej gwarancji,

później stwierdził, że jednak je wyśle do naprawy Panu z Sosnowca,

i na końcu wyjeżdża z radosną nowiną, że zamontuje fabryczne nówki w cenie 25% wartości rynkowej kolumn.

Rachunek zakupu jest prosty. Naprawić na sztukę i jak najszybciej się tego pozbyć, póki cenę trzyma,

tylko że jak ktoś przed zakupem sobie wpisze w google Mini Utopia, to prawdopodobnie trafi na ten wątek

i trzeba teraz jakoś temat odkręcić, nie? No. I kto tu ma mentalność bazarowego handlarzyny?

 

Jestem tu tylko kilka dni bo coś mi się przydarzyło...

A może jesteś handlarzem z allegro, który przywiózł z Niemiec uszkodzone Utopie za 500 euro

i szuka teraz głupiego, który mu za darmo głośniki wymieni, albo za grosze naprawi,

żeby zaraz je sprzedać jako 100% niegrzebany oryginał w normalnej rynkowej cenie?

 

No nie wiem, nie twierdzę że tak właśnie jest, tylko jak na moje oko, śledząc przebieg całej dyskusji,

to zbyt szybko i gładko przeszedłeś z koncepcji darmowej wymiany w ramach gwarancji,

do decyzji o odpłatnej wymianie na fabryczne nówki, po prostu coś mi tu nie gra i tyle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parantula żal mi Cię jak czytam Twoje spiskowe teorie .Przemawia przez Ciebie jakiś dziwny rodzaj zawiści i podejrzliwości . Wydałeś wyrok jak Maciarewicz i onanizujesz się czytając sam siebie Ciekaw jestem na ilu forach zgrywasz I po Bogu , mniemam że w szydełkowaniu też masz coś do powiedzenia. . Koledzy radzili żeby dać Ci bana ale sytuacja jest rozwojowa jak widzę i wnosi wiele humoru. Szkoda tylko że ktoś Cię kiedy oszukał osobiście Ci współczuje, Ja nie żyję z napiwków i allegrowych okazji , ale jak widać Tobie temat nie obcy. Mimo wszystko duże dzięki dla Noah i Sołtysa- empatia poparta doświadczeniem i chęcią dzielenia się nim . Panowie wiedzą co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy radzili żeby dać Ci bana ale sytuacja jest rozwojowa jak widzę i wnosi wiele humoru.

Wydaje mi się, że więcej humoru chyba by wniosła fotka z numerami seryjnymi Twoich Mini,

albo przynajmniej tych fabrycznie nowych tweeterów, które jednak postanowiłeś w nich zamontować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tak jak pisze parantulla,fajnymarian zakupił Mini uszkodzone,zarejestrował się i jednocześnie zagalopował.Userów nie wygodnych,takich co mają inne zdanie banuje.Jest taka zasada,że o zbanowanych autor nie powinien się wypowiadać(jeśli ich zbanował),bo zbanowany nie może odpowiedzieć ani się bronić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja znacznie odbiegła od meritum - teraz będziecie rozważać czy jestem handlarzem czy nie. Nie macie żadnych przesłanek do tego by tak sądzić, ale jednak tworzy się grupa młodych gniewnych dla których jest to pewnik. A niby czemu? a bo najpierw chciałem z gwarancji - a kto by nie chciał jeśli takową mu obiecali ? Potem chciałem naprawić a czemu nie jeśli tańsza to metoda. Są na tym forum ludzie którzy negatywnych opinii na temat innych , wbrew temu co preferuje Magnepan bo mu się wydaje, nie zamieszczają na forum bu nie ferować wyroków na podstawie odosobnionych przypadków - ale jednak faktów które się przydarzyły tzw naprawiaczom. Panowie zamieściłem zdjęcie cewki - Magnepan gdzie jest Twój komentarz na jej temat? Przeoczyłem ? Czy może w sprawach merytorycznych to niekoniecznie masz coś do powiedzenia. Prym kochanieńki a Ty kto ?Co masz na myśli pisząc "inne zdanie " - na jaki temat konkretnie?czy jestem be czy cacy ? Nieustający ukłon dla Sołtysa I Noaha . Sprzedawać Mini nie mam zamiaru - ale jak wrócą zamieszczę zdjęcie numerów. Dla zainteresowanych- na ich podstawie można ustalić pierwszego nabywcę- magnepan wysil się - i odszczekaj czym się zachłysnąłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja znacznie odbiegła od meritum - teraz będziecie rozważać czy jestem handlarzem czy nie. Nie macie żadnych przesłanek do tego by tak sądzić, ale jednak tworzy się grupa młodych gniewnych dla których jest to pewnik. A niby czemu? a bo najpierw chciałem z gwarancji - a kto by nie chciał jeśli takową mu obiecali ? Potem chciałem naprawić a czemu nie jeśli tańsza to metoda. Są na tym forum ludzie którzy negatywnych opinii na temat innych , wbrew temu co preferuje Magnepan bo mu się wydaje, nie zamieszczają na forum bu nie ferować wyroków na podstawie odosobnionych przypadków - ale jednak faktów które się przydarzyły tzw naprawiaczom. Panowie zamieściłem zdjęcie cewki - Magnepan gdzie jest Twój komentarz na jej temat? Przeoczyłem ? Czy może w sprawach merytorycznych to niekoniecznie masz coś do powiedzenia. Prym kochanieńki a Ty kto ?Co masz na myśli pisząc "inne zdanie " - na jaki temat konkretnie?czy jestem be czy cacy ? Nieustający ukłon dla Sołtysa I Noaha . Sprzedawać Mini nie mam zamiaru - ale jak wrócą zamieszczę zdjęcie numerów. Dla zainteresowanych- na ich podstawie można ustalić pierwszego nabywcę- magnepan wysil się - i odszczekaj czym się zachłysnąłeś.

Marian jaki ty nudny już jesteś.....już wszyscy wiedzą jak kochasz sołtysa i noaha, ile razy jeszcze będziesz im cmokał ? naiwny jesteś jak dziecko, albo udajesz ....wierz im bezgranicznie i całuj, ale daj w końcu żyć i skończ już produkować te swoje utopijne wizje :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian jaki ty nudny już jesteś.

Gdyby było prawdą to co napisałeś nie byłoby Cię tu nie czytałbyś nie pisałbyś - a jednak kusi i korci - Zyzio po co tu wchodzisz w ogóle ? . A może jakieś uwagi konstruktywne odnośnie cewki której zdjęcie zamieściłem, a może nie masz nic do powiedzenia oprócz wyrażenia znudzenia. Malkontenci na Madagaskar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę by się ponudzić przy tobie :) A co cię ta cewka obchodzi ? Pan z Sosnowca nic ci już nie naprawi, sam sobie musisz pomóc, choć sądząc po wpisach na to już za późno.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było miłe , ale mniemam że w domu nikt Cię już nie słucha i kumpli szukasz . Twoja korespondencja nie napawa nadzieją że kiedykolwiek będziesz mógł żyć już normalnie- zżera Cię takie perpetum mobile co to napędza się czyimś przypadkiem wypadkiem . Przeczytaj sobie tego posta a potem wracaj do pasterza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie nie proponuję przysłowiowego Pana Henia....a niemal cudotwórcę...wiem że to brzmi śmiesznie, ale co ja na to poradzę że"Henio" z Sosnowca to pasjonat - lubi to co robi i na dodatek dobrze to robi....tak to już jest, że jak ktoś lubi i mu się chce to mu wychodzi ;)

 

Tak! Tak! Potwierdzam! Arek z Sosnowca (Zagórze) - lubi to co robi i na dodatek dobrze to robi(kasuje frajerów)....tak to już jest, że jak ktoś lubi i mu się chce to mu wychodzi ;)- zgadzam się odczułem to na własnym portfelu.

Wykasował mnie kilka lat temu za "naprawę" głośników wysokotonowych, wymienił cewki na "oryginalne, firmowe z fabryki..." -przyznaję, - popisałem się naiwnością 5-latka oddając w łapska cudotwórcy, który pod jakimś lichym pretekstem nawet nie zaprosił mnie do mieszkania.

 

Efekt tej współpracy był taki że kupiłem ostatecznie inne kolumny, bo wysokie tony grały sykliwie i ostro -ogólnie beznadzieja, poziom niskiej klasy zestawów, jeżeli można mówić o jakiejkolwiek klasie w tym przypadku (zniekształcenia, niedopasowanie)

 

Konkluzja -nie polecam cudotwórców i znachorów w dziedzinie audio. - byłem kiedyś u gościa , który zakupił kopie proac-ów (kolumny podłogowe) od innego cudotwórcy z Sosnowca(sławnego na forum), -najbardziej utkwił mi kit który klientowi wciśnięto wraz z kolumienkami - "zwrotnica jest nawinięta grubszym drutem niż w oryginałach i gra to dużo lepiej od zestawów fabrycznych"!

 

Pozdrowienia dla ociekających wazeliną fanów Arka z Sosnowca i oby było słuszne powiedzenie - ucz się na cudzych błędach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.