Skocz do zawartości
IGNORED

jakie interkonekty i lub kable głośnikowe-pierwsze kroki


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sobie taki kabel sam zrobił za ułamek ceny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie taki kabel sam zrobił za ułamek ceny...

 

ze zwykłego druta zapewne tak. Jeśli jednak ktoś chce mieć IC z miedzi OCC to np 2m furutecha to wydatek 100 dolarów. Do tego wtyki, przesyłka. Taniej nie będzie

 

witam, mam zestaw exposure 2010s- integra + CD. Jaki interkonekt użyć w cenie do 450zł? Gram na kolumnach Epos Epic 5. słucham pop i rock. proszę o pomoc. pozdrawiam

 

a podstawowa sprawa to kupić kabel oryginalny. nie rzucaj się na furutechy za 100zł bo widzę na alle taką tendencję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zwykłego druta zapewne tak. Jeśli jednak ktoś chce mieć IC z miedzi OCC to np 2m furutecha to wydatek 100 dolarów. Do tego wtyki, przesyłka. Taniej nie będzie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

100zl za 2 metry pojedynczego kabla wiec na metrowy IC nam wystarczy, albo na dwa pol metrowe. Wtyki to juz kwestia gustu. Mozna Neutriki za 7zł. Albo cos lepszego za 20zl.

 

Ze srebra ja bym szukal Albedo, ale chyba lepiej Sonus Olive na miedzianych Bulletach, 590zł 0.6m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

100zl za 2 metry pojedynczego kabla wiec na metrowy IC nam wystarczy, albo na dwa pol metrowe. Wtyki to juz kwestia gustu. Mozna Neutriki za 7zł. Albo cos lepszego za 20zl.

 

Ze srebra ja bym szukal Albedo, ale chyba lepiej Sonus Olive na miedzianych Bulletach, 590zł 0.6m.

 

 

masz pewność że ten neotech jest oryginalny?? czy moze jednak to takie same podróbki jak furutechy za 100zł. Kabli z metra nie zaryzykowałbym kupować na ebay czy allegro. Gotowych też nie, ale jak ktoś chce może i OCC za 5 dych kupić. tu masz rację

 

od razu możesz zamieścić link do ebay. tam furutech chodzi za 60zł za metr. wysyłka z hong kongu więc 100 procent chińska podróbka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupic Ultralink Ultime z metra. Bardzo fajny IC. Podejrzewam, ze wazniejsza jest sama konstrukcja, geometria przewodu niz tylko i wylacznie czystosc przewodnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupic Ultralink Ultime z metra. Bardzo fajny IC. Podejrzewam, ze wazniejsza jest sama konstrukcja, geometria przewodu niz tylko i wylacznie czystosc przewodnika.

 

decydujący głos ma czystość i jakość przewodnika. kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie czy kolega sprawdzal w praktyce? Ja sprawdzalem m. in. te przewody:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A z DHC Molecule mam przewod sluchawkowy. Z IC nie jest tak prosto IMO, a zreszta ile ludzi tyle sytemow i opinii. I tak liczy sie spasowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga próba: kupiłem Ecosse Nu Diva, zobaczymy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i z chęcią przyłączę się do rozważań w temacie, sam mam ochotę na wymianę okablowania; obecnie podpinam Yaqina MC-100B z przetoczonymi lampami do Focusów 140 na Realach TDC200 a Dacmagica na interkonekcie DIY z miedzi srebrzonej w oplocie zdradzającym podobieństwo do starych linii Audioquesta...Po krótkim romansie, zakupiony do zestawu Chord Odyssey 2 poszedł do szafy - nie lubię jego "osuszenia" i jakiegoś braku "realnej" przestrzeni, choć lokalizacja, "naświetlanie" zjawisk i rytm były niezłe. Reale są przeciwieństwem Chorda, inna budowa, inny dźwięk - ocieplony i ładnie "dociążony", z węższą sceną i przy machnięciu ręką na precyzję i detale. Trzymanie się głównych zalet Reala TDC z jednoczesnym przywróceniem systemowi blasku na górze i odrobiny detali to coś czym się kieruję, gdzie szukać? Kimber serii TC, XLO, jakieś modele Nordosta, QED-a czy VdH? Może ktoś przerabiał, dzięki za radę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do Chorda. Wymusza pseudobarwę kosztem trójwymiarowości i przestrzeni. Jest niby dźwięcznie, acz sucho. Sprawdziłbym na twoim miejscu jakiegoś dobrego, wyższego Nordosta. Powiadają, że odchudza dźwięk, ale do lampy może być strzałem w dziesiątkę. Tylko odsłuchy, a kierunek: Nordost (jeśli chodzi o wymienione przez ciebie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do Chorda. Wymusza pseudobarwę kosztem trójwymiarowości i przestrzeni. Jest niby dźwięcznie, acz sucho. Sprawdziłbym na twoim miejscu jakiegoś dobrego, wyższego Nordosta. Powiadają, że odchudza dźwięk, ale do lampy może być strzałem w dziesiątkę. Tylko odsłuchy, a kierunek: Nordost (jeśli chodzi o wymienione przez ciebie).

 

ja może trochę nie na temat, ale uwagę proszę skierować także na południe... (fajnie gdyby tak ktoś podjął się wysiłku translacji...)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko rozwinąć opnię nt. słabszego modelu, tj. TDC-300 - miękkie, opierające się na przełomie basu i średnicy brzmienie, raczej "ciemne", "góra" nie błyszczy, ale kabel nie należy jeszcze do grona definitywnych "zamulaczy" ani "dobasowywaczy" jak np. Kimber 8VS czy nawet mój stary Linn K400 w single-wire - daje po prostu spokojny i taki lekko "napęczniały" dźwięk, brzmienie naturalne dla ucha i z równie naturalnym wybrzmiewaniem sceny, ale bez punktowej lokalizacji czy wnikania w detale, to domena szybkich drutów vide wspomniany wyżej Chord.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Nordosta Heimdalla. To świetny, plastyczny kabel, ale z naprawdę fajną sceną i gładką, błyszczącą górą. Zdecydowanie bije na głowę Blue Heavena LS.

 

U siebie na lampie porównywałem Heimdalla z wieloma kablami różnych producentów, a ostatnio z większym bratem, czyli Frey'em i nie zdecydowałem się dopłacić do tego ostatniego.

 

Wcześniej miałem krótko Tyra, ale z racji kompletnego niewygrzania nie chcę o nim nic pisać.

 

Nordost i lampa = lubią się według mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni

proszę o pomoc w doborze int / kabli. Obecnie w zestawie Marantz CD 67 Mk II, CA A500 i Tannoy M1 mam założone Van Del Hul CS 122 oraz tej samej firmy The Bay C5. Gdy kupowałem kable/IC zamysł był taki by przyciemnić zbyt jasny jak na moje uszy sound Marantza. Teraz po 10 latach uszy już nie te i chciałbym coś zmienić by całość zabrzmiała lepie, bardziej czytelnie (szczególnie w wyższych rejestrach). Co wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz kabla który - minimalnie czy nie - odchudzi i rozjaśni brzmienie, poszukaj może jakiegoś QED-a albo Audionovy Proteus Silver, z droższych, acz ciekawszych z SH - Nordost Blue Heaven. Głośnikowce - znowu QED albo np. Chord Carnival Silver Screen, jednak na serio chyba zastanowiłbym się nad innymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pisze tutaj aby nie zaczynać nowego tematu.

 

Mam zestaw Wharfedale 10.2 + marantz PM5004.

 

Potrzebuję około 8 metrów kabla na jeden głośnik.

 

Bardzo byłbym wdzięczny za poradę, jaki kable kupić ??

 

Cena to tak max ok 5 zl za metr. Myślę że na mój zestaw lepszych kabli nie trzeba.

 

Pytanie tylko jakie ?? I jeszcze jedno, co myślicie o takich końcówkach jak poniżej ? Sprawdzają się ? Warto je kupić ? Jak tak to, które ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Czekam na odpowiedź. Z góry dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze qedy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chociaż lepsze by były grubsze 79.

 

Te końcówki się sprawdzą, w sensie będą trzymały kabel i tyle. Na tym poziomie nie mają znaczenia i nie pogorszą specjalnie. Jak chcesz mieć ładnie to kup, jak nie to olej i goły kabel przypinaj.

 

 

Sporo jest zwolenników Cordiali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smog, dzieki za odpowiedz. Widzialem juz te qedy wczesniej. 79 sa juz troche za drogie jak na moja kieszen.

 

Widzialem te Cordiale, okolo 6 zl za metr i niby Made in Germany :)

 

Jakies opinie porownawcze ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i na wstepie dziekuje za wczesniejsza pomoc zwiazaną z wyborem wzmacniacza i cd. W tej chwili mam juz w domu HK980 + HD980 i jest ok.

Jak w tytule, chciałbym prosić bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w doborze kabla interconect. Chwiliwo gra to z glosnikami jbl es30, jednak mysle o zmianie na paradigm monitor 9v7 albo monitor audio rx6.

Chciałbym zeby ktos podpowiedzial mi kilka propozycji kabli o miekkim cieplym brzmieniu, z glebokim nisko schodzacym basem ale tez detaliczną gorą i w miare poprawnym całym pasmem. Nie chcialbym wydac na ten kabel wiecej jak +/- 300 PLN, chyba ze naprawde bedzie tego wart. Kable głośnikowe, które to wszystko spinają to w tej chwili Jantzen Audio SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N Bi-Wire.

 

Czyli w sumie - nie zbyt drogo, nasycone/miękkie brzmienie, głęboki/nisko schodzący bas, poprawna całość pasma....o ile nie oczekuje zbyt wiele.

 

pozdrawiam i czekam na propozycje, najlepiej konkretne przyklady z wlasnego doswiadczenia

 

do tej pory myslalem o wire world oasis 6 ....0,5 m za 340 zl to jednak troche duzo. Byc moze jest jeszcze w moim zasiegu tylko czy warto? czy wzbogaci dzwiek? czy dac sobie spokoj z kablami i czekac na wymiane kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

 

Może ktoś tutaj mi podpowie w kilku kwestiach .

Mam mini Denon 109 i monitory Mission 771 , łączy je Qed Silver Aniw.

 

Ponoć straszny złom z tych kabelków , co w zamian ?

 

Następny problem to jakie głośniki byłyby optymalne dla tego Denona ?

Miałem u siebie polecane Monitor Audio bx2 , ale się nie zgrały.

Może to właśnie wina kabelków ?

 

Potrafi ktoś pomóc i nakierować w którą stronę podążyć ?

 

 

 

Pozdrawiam .

Tofik01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tofik01: co Ci właściwie w tym brzmieniu z QED-ami nie pasuje? Nie kieruj się opinią, by stwierdzać co dobre, więcej zaufania do siebie samego. QSA są na pewno lepsze od niejdnego kawałka drutu, tylko że mają swój charakter, napisz, czego Ci brakuje, chyba że pisałeś faktycznie "z niepewności".

@driverjack: dobry miedziak myślę, np. Real Cable OCC 90 albo bardziej "miękki" Cable Talk Studio - ale posłuchaj wcześniej plz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patryku , ale 600-700 zł za kabelki do mini systemu to chyba lekka przesada .

Tak myślę ...

 

Jest tańsza alternatywa dostępna w kraju ( nie znam się na zakupach w świecie :( )

 

 

Miłej niedzieli , Wszystkim :)

 

Tofik01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.