Skocz do zawartości
IGNORED

jakie interkonekty i lub kable głośnikowe-pierwsze kroki


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

@Tofik01

 

Ja mam Denona df107 i Monitor Audio BX2, kable głośnikowe QED 79 Strand. I też nie za bardzo rozumiem, co Ci nie pasowało w brzmieniu MA BX2... U mnie taki zestaw gra zadowalająco, rzekłbym nawet - bardzo dobrze. Słuchałem w sklepie również 109-ki z MA BX2 + QED Silver Anniversary i grało to dokładnie tak samo, jak mój zestaw.

 

Jeżeli chodzi o optymalne kolumny do Denona df107/109, to kolega Marek76 stwierdził po długich testach i odsłuchach, że są to MA RX1 (na miejscu 1.) albo MA BX2 (miejsce 2.).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje stare uszy , grają zbyt agresywnie (?) wysokimi .

Może się czepiam :) , ale szukam czegoś ciekawszego od MA .

 

Myślałem już o STX FS 250 , FX 300 , nowych Perłach 20 .

Ale nie ma gdzie posłuchać :(

 

Chyba zwariuję :)

 

 

 

Tofik01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czytam i czytam i nic z tego nie wynika... Opinie na temat kabli są podzielone, jedni słyszą różnice inni nie. Tak czy owak co sądzicie o kablach Melodika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chcę połączyć dość budżetowy zestaw Yamaha R-S500 z CD-N500 i zastanawiam się nad w/w kablem. W domu mam kabel Vivanco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i zastanawia mnie czy jest sens wydawać kasą na Melodike. A może jeśli to coś wniesie kupić inny kabel np Audionova Meteor - Silver Series???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Całość będzie podłączona do kolumn Tonsil Maestro S za pomocą Monster Cable Z1R który chcę zakończyć od strony amplitunera bananami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a od strony kolumn widełkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Reasumując, czy przy w/w zestawie warto inwestować w droższy kabel sygnałowy???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

dominicus - ten Pan powyżej ma takie zadanie:

 

Ale właśnie cała ściema branży polega na produkowaniu szmelcu za nieduże pieniądze, by audiofob myślał, że wszystko brzmi tak samo. I myśli, skoro używa kiepskich kabli. A że tak myśli, to takie kable kupują wszyscy, sądząc, że nie da się lepiej. To jest robienie forsy cudowne. Żadna hi-endowa firma nie zarobi tyle kasy, co korporacja na masówce dzięki wierzącym w brak różnic. To jest dopiero naiwność. Za 10 takich mizernych kabelków można mieć jeden porządny. Ale przecież można taniej, bo... co ja tam usłyszę, skoro wszystko brzmi tak samo. Audiofobi są dymani, nawet o tym nie wiedząc, dlatego - wciąż bez przyjemności.

 

I w tym przypadku nie ma znaczenia, czy jest tam "audiofob", czy "audiofil" - chodzi o kablową "budżetówkę".

Nie słuchałbym tego Pana, bo zaprzecza on sam sobie - pisze koniunkturalnie, w zależności od wątku...

Zresztą tutaj też nie błysnął:

"Moim zdaniem powinieneś wypożyczyć i jeśli uznasz, że słyszysz - wtedy kupić. Jeśli nie - nie kupować."

Normalnie krzyknąć należałoby: Eureka! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość będzie podłączona do kolumn Tonsil Maestro S za pomocą Monster Cable Z1R który chcę zakończyć od strony amplitunera bananami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli chodzi o te wtyki, to nie są zbyt dobre, odkształcą się i nie będą pewnie siedzieć, lepsze będą te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do okablowania do budżetowych kolumn lepiej sprawdzić, czy to wnosi coś w twoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze będą te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W wątkach o wtykach pisali żeby produkty Prolink omijać... i bądź tu mądry

 

Co do okablowania do budżetowych kolumn lepiej sprawdzić, czy to wnosi coś w twoim systemie.

 

Na ten kabel dałem się naciągnąć przy pierwszym moim zestawie więc skoro jest to dokupię do niego konfekcję i gramy dalej. Co do samych kolumn to muszą mi przez jakiś czas wystarczyć, a potem się pomyśli.

 

Co do kabli Melodika / Audionova to ktoś coś napisze??? Jak się to ma do tych Vivanco???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątkach o wtykach pisali żeby produkty Prolink omijać... i bądź tu mądry

 

Chodziło o rodzaj wtyku bananowego, rurki są lepsze, lepiej przylegają. A te firmy to podobna półka jakości wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to do budżetowego sprzętu jak moja Yamaha R-S500 i Maestro S, odradzacie inwestowanie w droższe kable (sygnałowe i głośnikowe niż te które aktualnie posiadam) bo i tak nie usłyszę różnicy? Czy tak?

Rodzi się zatem pytanie przy sprzęcie jakiej klasy zawracać sobie głowę takimi rzeczami jak kable?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dominicus

 

Wypożycz, posłuchaj kilka dni (bez zmieniania non-stop) i sam sobie odpowiedz na to pytanie. Z pewnością w tańszym sprzęcie mniej słychać różnice, ale może się okazać, że warto zainwestować kilka zł w lepsze druty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominicus - ten Pan powyżej ma takie zadanie:

I w tym przypadku nie ma znaczenia, czy jest tam "audiofob", czy "audiofil" - chodzi o kablową "budżetówkę".

Nie słuchałbym tego Pana, bo zaprzecza on sam sobie - pisze koniunkturalnie, w zależności od wątku...

Zresztą tutaj też nie błysnął:

"Moim zdaniem powinieneś wypożyczyć i jeśli uznasz, że słyszysz - wtedy kupić. Jeśli nie - nie kupować."

Normalnie krzyknąć należałoby: Eureka! ;)

Panie kolego, czy Pan myśli, że ja namawiam kogokolwiek do kupowania kabli, jeśli ich nie słyszy? To kolejny Pański mit na temat kabli i audiofilizmu. Dobre kable wpływają na brzmienie, ale tylko ten, kto je sobie kupuje, bierze za to odpowiedzialność. Wszystko, co Pan cytuje, jest prawdą. Byłbym hipokrytą, jak Pan, gdybym polecał koledze: tak, kup te lub tamte, bo na pewno usłyszysz. Wiele zależy od systemu i oczekiwań. Każdy autoryzuje taką decyzję sam. Dlatego podstawową sprawą jest odsłuch, co nie zmienia faktu, że uważam, iż dobre okablowanie ma wpływ na brzmienie. Dlaczego Pan manipuluje? Czemu widzi Pan świat jako czarno-biały obrazek? Kable, podobnie jak sprzęt, kupuje się po odsłuchach. Dla siebie, a nie dla idei lub antyidei. A tym bardziej dla kogokolwiek innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panie kolego, czy Pan myśli, że ja namawiam kogokolwiek do kupowania kabli, jeśli ich nie słyszy? To kolejny Pański mit na temat kabli i audiofilizmu. Dobre kable wpływają na brzmienie, ale tylko ten, kto je sobie kupuje, bierze za to odpowiedzialność. Wszystko, co Pan cytuje, jest prawdą. Byłbym hipokrytą, jak Pan, gdybym polecał koledze: tak, kup te lub tamte, bo na pewno usłyszysz. Wiele zależy od systemu i oczekiwań. Każdy autoryzuje taką decyzję sam. Dlatego podstawową sprawą jest odsłuch, co nie zmienia faktu, że uważam, iż dobre okablowanie ma wpływ na brzmienie. Dlaczego Pan manipuluje? Czemu widzi Pan świat jako czarno-biały obrazek? Kable, podobnie jak sprzęt, kupuje się po odsłuchach. Dla siebie, a nie dla idei lub antyidei. A tym bardziej dla kogokolwiek innego.

 

We wszystkich następnych wątkach, bez względu na to, o co ludzie zapytają, proponuję Ci używać tylko "kopiuj-wklej":

"Moim zdaniem powinieneś wypożyczyć i jeśli uznasz, że słyszysz - wtedy kupić. Jeśli nie - nie kupować."

I będzie to nawet z pożytkiem dla wszystkich... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMeReKo, jesteś o tyle niewiarygodny, że nie masz pojęcia o kablach, ani o dobrych urządzeniach audio. Po raz kolejny tracisz szansę na milczenie w sprawach, w których jesteś nie tyle amatorem, ile ignorantem, a nadrabiasz arogancją gówniarza, którym zapewne nie jesteś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przewody?

Jak się sprawują, wykonanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, przyszedł czas na wymianę kabli głośnikowych; kolumny DIY na vifach 2x vifa tc18wg49 i vifa dx25tg05-04 tweeter gra to razem z kodą kd261 po tuningu, pytanie teraz podstawowe z czym to może dobrze zagrać. Fundusze trudno określić ale powiedzmy, że ok 100zł na kolumnę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />>rydz<br /><br />Jest solidy, gra ciepło, ale z rozlałym basem i przymula trochę. <br />

Eee,z tym muleniem? miałem te kable,ba,nawet mam jeszcze jedne,ale w niebieskiej izolacji.

Za te pieniądze do tego zestawienia,brać i się nie namyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundusze trudno określić ale powiedzmy, że ok 100zł na kolumnę

Zdecydowanie zachęcałbym do rozważenia wyplatańców Chris'a VenHaus'a ... takie z kabla Ethernet Gigabit Cat5.

 

U mnie to chodzi jak bajka.

tutaj masz szczegóły, opisałem jak swój robiłem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście to nie jest najlepszy kabel głośnikowy świata.

Ale jest zdecydowanie lepszy od niejednego kabla komercyjnego z bardzo drogą metką cenową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje serdecznie za wszystkie wpisy powiem szczerze, że zaintrygował mnie szczególnie post zjj_wwa z kablami DIY i myślę, że ku temu rozwiązaniu będę bardziej przychylny. Nie tyle co zracji kosztów ale mega zabawy, ktora jak myślę mnie czeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.