Skocz do zawartości
IGNORED

Jak ukryć kable od TV?


twardan

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz zerknę.Może dacie jakieś fotki jak to u Was wygląda?

 

http://www.google.de...bEYnPtQaCzoGoBg

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20097954/

 

badz kazdy market budowlany

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/elastyczny-organizer-kabli-kable-peszel-na-rzep-2m-i3066897982.html

 

Serwisanci Panasonica takie coś używają i moim zdaniem jest to bardzo estetyczne rozwiązanie i szybkie jeśli chodzi o dodanie/ odjęcia kabla z wiązki

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe tzw. korytko.

Przykręcone na trzy śruby (kołki) do ściany.

Po ułożeniu kabli i zapięciu pokrywy maluje się je na kolor ściany (np. farba akrylowa doskonale kryje tworzywo z jakich jest zbudowane takie korytko).

 

Wygląda to dużo lepiej niż gotowce. A w zasadzie nie wygląda, bo ciężko je dostrzec.

 

Oczywiście w każdej chwili można dołożyć nowych kabli.

Wielkość dobierz.

Ja mam takie 2 na 5 cm.

Mieści się w nim wiele kabli, w tym audiofilskie grube HDMI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe tzw. korytko.

Przykręcone na trzy śruby (kołki) do ściany.

Po ułożeniu kabli i zapięciu pokrywy maluje się je na kolor ściany (np. farba akrylowa doskonale kryje tworzywo z jakich jest zbudowane takie korytko).

 

Wygląda to dużo lepiej niż gotowce. A w zasadzie nie wygląda, bo ciężko je dostrzec.

 

Oczywiście w każdej chwili można dołożyć nowych kabli.

Wielkość dobierz.

Ja mam takie 2 na 5 cm.

Mieści się w nim wiele kabli, w tym audiofilskie grube HDMI...

 

na takie koryko zrob sobie w scianie rowek, estetyczny otwor za telewizorem, estetyczny otwor przy listwie podlogowej (preferencyjnie w okolicach gniyzdka) zagipsowac, przeszlifowac, zaszpachlowac, delikatnie przeszlifowac, zamalowac, gotowe!

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Jak mieszkałem w wieżowcu, przewierciłem otwory za telewizorem przez ścianę z salonu do pokoju dzieci i tam były dalsze połączenia - za regałem.

Ale to chyba był thomson z Piaseczna i nie dało się go powiesić. :)

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sobie taka dobudowke od dolu sciany do sufitu przy okazji oswietlilem po bokach i odłożyłam panelami sciennymi na grubosc bloczka gazobetonowego 6cm i wszystkie kable poszły do środka. Przy okazji wszystkie listwy z gbiazdkami zamontowalem w tej dobudowce. Miałem jeszcze elektryczny kominek wybudować ale dałem szafke rtv na dole i tam mam min sprzęt audio. I jest zarowno estetycznie i nie ma kabli jak i przedluzaczy wszystko wbudowane a sprzety podłączane na dole wiec nie widać.

 

Cos w tym stylu tylko węższe i biale. No i tv nie w srodku tylko na woerzchu.

https://www.google.pl/search?q=salon+z.tv&client=ms-android-lge&hl=pl-PL&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjn6tH6_4jLAhUBpiwKHdXKBiIQ_AUIBygB&biw=598&bih=287#imgrc=BHdb5g8vld7EYM%3A

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja kiedyś powiesiłem taka plastikowa maskownicę jak daje się na progi, ona jest półokrągła, szerokości ok. 5cm. powalczyłem papierem ściernym żeby zmatowić i pomalowałem tą samą farbą co ścianę. Widać ją, ale nie rzuca się w oczy. O takie coś: http://porzadekwkablach.pl/pl/p/LISTWA-PODLOGOWA-50mm/95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Da się, nawet bardzo estetycznie! W płytę przeze mnie opisaną można wpuścić kolumnę centralną, kiedyś na zdjęciu widziałem coś podobnego z powieszonym KD Szajsunga- choć nie jestem zwolennikiem tego typu urządzeń, muszę przyznać, że wyglądało to bardzo efektownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Da się, nawet bardzo estetycznie! W płytę przeze mnie opisaną można wpuścić kolumnę centralną, kiedyś na zdjęciu widziałem coś podobnego z powieszonym KD Szajsunga- choć nie jestem zwolennikiem tego typu urządzeń, muszę przyznać, że wyglądało to bardzo efektownie.

 

Bardzo dobry pomysł w przyszłosci myślałem aby to zrobic obecnie mam listwę LED z tyłu telewizora ale to rozwiazanie jest duzo bardziej efektowne mi sie wydaje.

 

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.