Skocz do zawartości
IGNORED

Topowy sprzęt z lat 90


selphy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polacy znaleźli sobie nowego wroga. Są nim rankingi. To miłe ...

 

Kiedyś też szukałem i kupowałem różne stare "haj endy" polecane na tym forum. Z niektórych byłem nawet dumny. Na kilku się naprawdę nieźle przejechałem.

Wymiotła je wszystkie popularna końcówka mocy Rotela. Oceniona wysoko w rankingach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz powiesz że wszyscy należymy do PiSu. Skończ z tą żenadą i wstydu sobie oszczędź Tak naprawdę wiesz bardzo niewiele skoro tak kiepskie rankingi są dla Ciebie wyznacznikiem jakości. Porównanie rzeczonego CF-4 do Dragona wątpliwości nie pozostawia. Podobnie jest z innymi klockami. Tyle że obrazki w necie to nie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do umiejętności posługiwania się rankingami w składaniu sprzętu dorosłem po 25 latach własnych poszukiwań dokonywanych za własne pieniądze na podstawie opinii - swoich i innych.

Ale nic tak dobrze nie uczy jak własna finansowa strata na sprzęcie który "tak świetnie zagra".

Więc nauczyłem się jej omijać... i umieć czytać rankingi, recenzje i in. tego typu źródła.

A opinie różnych ludzi na forach internetowych nie są na pewno na początku mojej listy wiarygodnych źródeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz tylko Rotel wszystko zamiata.

Tak jest u mnie, kupiłem Rotela z lat 90-tych ( po odsłuchach ) i wyzamiatał - wiem, że to obrzydliwe i nieaudiofilskie,

ale trudno muszę z tym żyć - mam tyla radości ze słuchania , że wszystko zniosę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jest u mnie, kupiłem Rotela z lat 90-tych ( po odsłuchach ) i wyzamiatał - wiem, że to obrzydliwe i nieaudiofilskie,

ale trudno muszę z tym żyć - mam tyla radości ze słuchania , że wszystko znioszę.

bo to jest najważniejsze trafic na urządzenia które sie dobrze slucha odpowiada naszym preferencjom i cena rankingi marka nie ma znaczenia i gra muzyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest u mnie, kupiłem Rotela z lat 90-tych ( po odsłuchach ) i wyzamiatał - wiem, że to obrzydliwe i nieaudiofilskie,

ale trudno muszę z tym żyć - mam tyla radości ze słuchania , że wszystko zniosę.

 

Ale przecież nie ma żadnego problemu.

Jeśli Rotel super pasuje do Waszych zestawień (zresztą starsze konstrukcje uważam bardzo dobre!), muzyki i daje to, czego oczekujecie - raptem za kilka stów - to gratulacje! Tylko się cieszyć.

Lecz trzeba sobie zdawać sprawę, że to nie jest koniec świata... I żaden TOP (w kategoriach bezwzględnych). To, że ktoś kiedyś dał jakieś punkty równe czy większe od innych, o niczym nie świadczy. Wystarczy, że zmienisz kolumny, muzykę i już może być całkowicie inaczej...

Bywa też, że wpinając jeden drogi element w tor ze słabszymi - człowiek może się pukać w głowę - za co tyle pieniędzy chcą? Znowuż,wpinając słabszy element do toru, gdzie są klocki z wyższej półki - często słyszymy, że ów wcale tak piękny i hi-endowy nie jest, jak nam się wydawało. Wiele (a w zasadzie wszystko) zależy od zestawienia i punktu siedzenia... I nie ma się co podniecać rankingami. Raczej tym, co się słyszy.

Zresztą, wystarczy rzucić okiem na rankingi magnetofonów, które przytoczył kolega powyżej. Kolejny ŚMIECH na sali...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ! Te stare ruple które były high endami w latach 80-tych to również nie jest koniec świata... I żaden TOP (w kategoriach bezwzględnych). Zwłaszcza że taki tani np. Rotel za kilkaset złotych jest w stanie je rozjechać. Niestety rankingi to potwierdzają. Tym gorzej dla nich ?

 

Ale tak jak pisałem - posługiwanie się rankingami do uzyskania lepszego brzmienia nie zapewni automatycznie lepszego dźwięku. Podobnie jak ich ignorowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za wsparcie - nie mam wprawdzie kompleksów - ale cieszę się, że można normalnie powymieniać spostrzeżenia i podzielić się upodobaniami, bez wycieczek osobistych i głoszenia prawd objawionych. Mam nadzieję, że przy wszystkich różnicach ( gust muzyczny, preferencje do słuchania takiego, czy innego rodzaju dźwięku ) łączy nas słabość do słuchania dobrej muzyki i otwartość na poglądy innych - pozdrawiam Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarek1406
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest u mnie, kupiłem Rotela z lat 90-tych ( po odsłuchach ) i wyzamiatał - wiem, że to obrzydliwe i nieaudiofilskie,

ale trudno muszę z tym żyć - mam tyla radości ze słuchania , że wszystko zniosę.

 

A w porównaniu do jakich innych sprzętów z lat '80 i '90? Bo skoro piszesz takie stwierdzenia, to na pewno czegoś słuchałeś poza nim, prawda?

 

Masz rację ! Te stare ruple które były high endami w latach 80-tych to również nie jest koniec świata... I żaden TOP (w kategoriach bezwzględnych). Zwłaszcza że taki tani np. Rotel za kilkaset złotych jest w stanie je rozjechać. Niestety rankingi to potwierdzają. Tym gorzej dla nich ?

 

Ale tak jak pisałem - posługiwanie się rankingami do uzyskania lepszego brzmienia nie zapewni automatycznie lepszego dźwięku. Podobnie jak ich ignorowanie.

 

Niedawno była podobna dyskusja w wątku 'Wasze doświadczenia z odsprzedażą urządzeń'. Widzę tutaj również pojawiają się określenia 'stare ruple' etc. Nie chcę ponownie i do znuedzenia powtarzać tego samego, ale w tym 'bratnim' wątku padały podobne i jeszcze mocniejsze słowa, a gdy przyszło do wskazywania konkretnych urządzeń, które choćby paramerami odpowiadały tym 'starym runchlom' z lat '80tych to brakło argumentów.

Tak jak Zukzukzuk napisał - każdemu należy życzyć powodzenia na obranej przez siebie drodze, ale należałoby zachować jednak pewien margines bezpieczeństwa (choćby z rozsądku) zanim napisze się takie kategoryczne stwierdzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępu w budowie wzmacniaczy nie ma. Od wielu wielu lat. Rotel to niezłe urządzenia ale jest sporo lepszych. Także z lat 80-tych. Wiele z nich jest nieznanych na forum i kosztuje kilkaset złotych. Niech tak zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w porównaniu do jakich innych sprzętów z lat '80 i '90? Bo skoro piszesz takie stwierdzenia, to na pewno czegoś słuchałeś poza nim, prawda?

 

x

Wyzamiatał u mnie oczywiście, a nie na całym rynku urządzeń grających. Miałem wcześniej Expo 2010s i 3010s. A przed zakupem miałem okazję posłuchać Hegla H100 i monobloków Audiolaba 8200 MB. Od wszystkich wymienionych sprzętów (z wyjątkiem Hegla ) wg. mojej subiektywnej oceny grał lepiej - nic na to nie mogę poradzić. Ponieważ był trzy razy tańszy od używanego Hegla, wybór był dla mnie prosty. Teraz się po prostu cieszę, mam nadzieję, że jak najdłużej.

 

Nie bez znaczenia jest dla mnie fakt, że chcąc kupić w miarę nową i w miarę przyzwoitą końcówkę 200W/8 - musiłabym wydać pewnie z 10K - a tak za 1/3 wspomnianej kwoty mam końcówkę z lat 90-tych, z której bardzo się cieszę i tylko tym chciałem się z kolegami podzielić, bez żadnych aspiracji do posiadania Świętego Graala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarek1406
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki Onkyo A-8690 jest coś wart ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-36039-0-92837600-1386782492_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki Onkyo A-8690 jest coś wart ?

 

Miałem krótko takiego Onkyo. Stosunek jakość/cena bardzo dobry. Chyba wolałbym go od takiego Sony 707ES, a przecież różnica w cenie znaczna, chociaż Sony słuchałem już dawno i na innych kolumnach.

 

Tak jest u mnie, kupiłem Rotela z lat 90-tych ( po odsłuchach ) i wyzamiatał - wiem, że to obrzydliwe i nieaudiofilskie,

ale trudno muszę z tym żyć - mam tyla radości ze słuchania , że wszystko zniosę.

 

Gratuluję klocka. Akurat Twój Rotel to nie jest szara myszka. I ja się nie dziwię, że mógł lepiej zagrać od wzmacniaczy, które wymieniasz.

 

Natomiast Justas32 pisze tutaj ciekawe rzeczy, nazywając stary sprzęt ruplami. Jestem ciekaw jakiego Hi-Endu z lat 70/80tych słuchał, aby wydawać tak kategoryczne osądy i czy rzeczywiście to był Hi-End czy sam nadał tym klockom Hi-Endowe moce, lub ktoś z forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak się posiada uszy to warto z nich korzystać:)

Nie należy też ulegać snobizmom i nie bać się wypowiadać krytycznie wobec "legend audio".

Byłem na spotkaniu na którym podstawowy model Rotela zostawił w tyle SONY TA-F 830 ES, zostawił oczywiście w moim odczuciu.

Własna subiektywna ocena jest dla nas chyba najważniejsza.

Słuchamy dla siebie, nie dla innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak się posiada uszy to warto z nich korzystać:)

Nie należy też ulegać snobizmom i nie bać się wypowiadać krytycznie wobec "legend audio".

Byłem na spotkaniu na którym podstawowy model Rotela zostawił w tyle SONY TA-F 830 ES, zostawił oczywiście w moim odczuciu.

Własna subiektywna ocena jest dla nas chyba najważniejsza.

Słuchamy dla siebie, nie dla innych.

 

WOW! Sony najlepiej robiło telewizory chyba:)

 

Abstrahując.

Znalazłem na polskim forum taki tekścik o Nakamichi wspominanych przeze mnie jako "niezłe".

 

"Były 3 modele w zasadzie identyczne RE-1 110 W w kanale,RE-2 70-80 i RE-3 40-50 W.

Wszystkie grały fantastycznie ciepło i bogato nie jak NAD czy Denon."

 

Oczywiście, to stwierdzenie może być bardzo subiektywne (i pewno nie dotyczy wszystkich modeli). Ale jak się ma do tego NAD C-370, który w teście przebił na prawdę bardzo dobre sprzęty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! Sony najlepiej robiło telewizory chyba:)

 

Teraz to nawet telewizorów nie robią najlepszych. Ale na trzy rzeczy warto zwrócić uwagę: wzmacniacz TA-F777ES i ES II. Najlepszy ES w historii. Bardzo dobra konstrukcja. Magnetofon TC-K 777 ES i ES II zwany przez recenzentów "Dragon kliller". No i... aparat fotograficzny Alfa 900 z matrycą 24 MP ale wyłącznie w zastosowaniach studyjnych. W sieci można znaleźć porównania jego możliwości z... średnim formatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 8690 - nic ciekawego. Chyba że w cenie do 400 zł ...

 

Doskonały przykład na to że jak coś było kultowe w latach 80-tych - to spadło poniżej klasy średniej w latach 90-tych.

Sorry ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justas32 przestań p...lić. Tak bardzo Cię jara Twój Rotel? Pokażę Ci 50-letni wzmak który zje go na śniadanie. Będzie lepszy w tym z czego Rotel słynie: w przejrzystości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Onkyo 8690 - nic ciekawego. Chyba że w cenie do 400 zł ...

 

Doskonały przykład na to że jak coś było kultowe w latach 80-tych - to spadło poniżej klasy średniej w latach 90-tych.

Sorry ...

 

Nie pierwszy raz mam wrażenie, że piszesz bajki dla samego zaistnienia na forum. Ten Onkyo nigdzie kultem nie obrósł. Sam sobie tą kultowość zgrabnie dorabiasz.

Wątpię, że go kiedykolwiek słuchałeś, tak jak niektórych innych klocków nt. których wydawałeś osądy. I nie piszę tego złośliwie. Po prostu pewne Twoje teorie w głowie mi się nie mieszczą.

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justas wypowiada sie na temat WSZYSTKIEGO, z czego mial lub sluchal moze 10% wiec jego posty trzeba traktowac z przymrużeniem oka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym niechcący nadepnął na odcisk jakiemuś lobby sprzedającemu stare klamoty na allegro ?

Jeżeli tak to ... przepraszam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac prawda kole w oczy. Co tu wiecej dodac. Zero argumentow do sensownej rozmowy.

Dobrze ze twoja wychwalana koncowka ROTELA jest nowa. Ufff. Kamien z serca. Nie wiem kto bardziej na forum nakreca ludzi na zapyziale Rotele. Co w drugim poscie klepiesz o Rotelu, a do mnie kierujesz jakies chore slowa. Slabo sie robi.

Prawda jest taka ze zadne zrodlo wiedzy z ciebie. Kto sledzi twoje wpisy na forum to widzi ze w 90% lejesz wode i walisz domyslami. Screenami ze stron internetowych i nic wiecej. Chocby w tym temacie, ale w zakladce stereo grasz pierwsze skrzypce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja używam sprzętu z lat 90-tych !!! Nowy mnie nie przekonuje - ani jakością ani ceną ani stosunkiem jakości do ceny.

 

To o czym piszę - to fakt że trzeba zwracać uwagę na jakość dźwięku konkretnego urządzenia które zamierza się kupić.

 

Jeżeli ktoś opiera się wyłącznie na :

- kultowej marce

- prestiżowej serii

- dużej wadze urządzenia

- ilości tranzystorów, transformatorów lub elektrolitów

- mocy lub paśmie przenoszenia

- wysokiej cenie 30 lat temu

to może się zakupionym sprzętem bardzo rozczarować ... !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym niechcący nadepnął na odcisk jakiemuś lobby sprzedającemu stare klamoty na allegro ?

Jeżeli tak to ... przepraszam :-)

 

Tak i wszyscy należą do PiSu.

 

 

Ależ niektórzy mają wąskie horyzonty myślowe.

 

Nie pierwszy raz mam wrażenie, że piszesz bajki dla samego zaistnienia na forum. Ten Onkyo nigdzie kultem nie obrósł. Sam sobie tą kultowość zgrabnie dorabiasz.

Wątpię, że go kiedykolwiek słuchałeś, tak jak niektórych innych klocków nt. których wydawałeś osądy. I nie piszę tego złośliwie. Po prostu pewne Twoje teorie w głowie mi się nie mieszczą.

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

 

Niestety to prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym niechcący nadepnął na odcisk jakiemuś lobby sprzedającemu stare klamoty na allegro ?

Jeżeli tak to ... przepraszam :-)

 

Dobra taktyka. Odwrócić uwagę od swoich poczynań, pisząc chwytliwe na tym forum teksty.

Nadal nie wiemy jakich to Hi-Endów z lat 70/80tych słuchałeś.

 

Jeżeli ktoś opiera się wyłącznie na :

- kultowej marce

- prestiżowej serii

- dużej wadze urządzenia

- ilości tranzystorów, transformatorów lub elektrolitów

- mocy lub paśmie przenoszenia

- wysokiej cenie 30 lat temu

to może się zakupionym sprzętem bardzo rozczarować ... !!!

 

Częściowo się z tym zgadzam. Natomiast kombinacje kilku z tych czynników może mówić już wiele.

Natomiast jeśli Ty odpowiadasz komuś, że Marantz CD-63 zagra lepiej od Philipsa CD-960 to ja mogę się tylko uśmiechnąć i stwierdzić, że fantazjujesz.

Więc lepiej stosować się do kryteriów, które wymieniasz, niż wróżyć z fusów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie polecałem nikomu Marantza CD63. Co najwyżej nowszy model CD63 mkII który rzeczywiście uważam za przyzwoitą klasę średnią.

Rzeczywiście uważam Marantza CD63 mkII za lepszy odtwarzacz od Philipsa 960. Philips mulił, miał gorszą scenę i nie podobały mi się odtwarzane przez niego barwy !!! Ja - w przeciwieństwie do wielu na tym forum - nie jestem zwolennikiem TDA 1541. Uważam że ich czasy odeszły a dźwięk mnie zupełnie nie przekonuje. Niektórzy uważają ze gra analogowo. Ja - że muli.

Rzeczywiście uważam że seria Integra była w Polsce kultowa - zwłaszcza jej najwyższe modele. Sam czasem polecam A-8870 lub A-9911.

Mam wrażenie że w audio każdy ma swoje ścieżki którymi lubi się poruszać. Wynika do z doświadczenia obcowania z niektórymi modelami i markami. Każdy ma swoje ulubione sprzęty które poleca a innych nie poleca - bo nie ma do nich zupełnie przekonania. Podobnie ja - do niektórych sprzętów mam przekonanie, do innych nie. Te do których mam przekonanie - polecam. Te do których nie mam przekonania - nie polecam. Olbrzymiej ilości urządzeń oczywiście nie znam.

 

Rozumiem że "konflikty" tworzą się tam gdzie jeden użytkownik ma do czegoś przekonanie a inny nie ...

Ale czy to oznacza że trzeba oponenta deprecjonować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoita średnia klasa to niższe modele Krella, Meridian, Audio Note itp. A nie plastikowy Marantz.

 

Mam wrażenie że w audio każdy ma swoje ścieżki którymi lubi się poruszać. Wynika do z doświadczenia obcowania z niektórymi modelami i markami. Każdy ma swoje ulubione sprzęty które poleca a innych nie poleca - bo nie ma do nich zupełnie przekonania. Podobnie ja - do niektórych sprzętów mam przekonanie, do innych nie. Te do których mam przekonanie - polecam. Te do których nie mam przekonania - nie polecam. Olbrzymiej ilości urządzeń oczywiście nie znam.

 

Rozumiem że "konflikty" tworzą się tam gdzie jeden użytkownik ma do czegoś przekonanie a inny nie ...

Ale czy to oznacza że trzeba oponenta deprecjonować ?

 

Powieś sobie to nad łóżkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.