Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W kinie głośność mam ustawioną tak samo, czyli na pierwszym stopniu gdzie w ogóle zaczyna grać sub ( czyli czwarty klik od dołu, niżej nie gra w ogóle), odcięcie ustawione w amplitunerze na 60Hz dla wszystkich głośników i LFE 80 Hz, Audyssej ustawia mi suba na -4, z resztą pozostałe głośniki identycznie.

Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie glosnosc na subie jest w granicach polowy, ale to tez zalezy co ogladam i jak glosno na av ampie.

 

( czyli czwarty klik od dołu, niżej nie gra w ogóle)

 

jakos bardzo malo biorac pod uwage, ze jest tam 40 tych klikow no i av-4.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie mam niewielkie, Kefy na przodach mimo że monitory to dołem łoją " jak" podłogówki Monitor Audio RX8 które miałem wcześniej ( Audyssey ustawia je jako LARGE) , no i strasznie nie lubię jak sub wybija się na pierwszy plan zagłuszając połowę dźwięków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cie lubisz super jakosc dzwieku w kinie, wiec tylko Rel :) Moje GX av tez ustawial mi na large tyle, ze teraz i tak jade na dwa kable (hi level input / .1LFE input) z rela, to mam ustawione av na large, bo tak jest rzeczywiscie lepiej w kinie jak tylko samym kablem z .1LFE input i fronty na small. A tak wogole to okazuje sie, ze ja do kina lubie bardziej suby z br gdzie sa wstrzasy sejsmiczne :))

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinie głośność mam ustawioną tak samo, czyli na pierwszym stopniu gdzie w ogóle zaczyna grać sub ( czyli czwarty klik od dołu, niżej nie gra w ogóle), odcięcie ustawione w amplitunerze na 60Hz dla wszystkich głośników i LFE 80 Hz, Audyssej ustawia mi suba na -4, z resztą pozostałe głośniki identycznie.

 

Nie mam pojęcia jak tak wyciszony sub daje Ci efekty w kinie :)

U mnie Velodyn jest ustawiony na 65, regulacja od 1-100.

Masz głosność w subie ustawione na 1, a Audysey jeszcze Ci go wycisza -4, nie mogę pojąć jak to działa u Ciebie i gra.

 

Jednak odcięcie suba masz źle ustawione, nie powinieneś obcinać go niżej jak 120Hz, wiele osób ten błąd popełnia. Ścieżka LFE dla suba jest zapisywana do częstotliwości 120Hz, więc jeśli obciąłeś suba na 80Hz to częstotliwości od 80 do 120Hz w ogóle nie są u Ciebie odtwarzane.

 

A tak wogole to okazuje sie, ze ja do kina lubie bardziej suby z br gdzie sa wstrzasy sejsmiczne :))

Albo w obudowie zamkniętej lecz coś naprawdę poważnego, np. 15" Paradigma z najwyższej serii.

 

Czyli co, R528 SE nie daje rady? nie trzęsie? Myślałem że w subie za taką kasę nie ma już kompromisów.

Wszystko zależy od upodobań, ja też już bym chętnie wypróbował suba na 15" membranie.

 

Czy Ty podczas filmu czujesz fizycznie bas podczas odpowiednich scen ?

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak odcięcie suba masz źle ustawione, nie powinieneś obcinać go niżej jak 120Hz, wiele osób ten błąd popełnia. Ścieżka LFE dla suba jest zapisywana do częstotliwości 120Hz, więc jeśli obciąłeś suba na 80Hz to częstotliwości od 80 do 120Hz w ogóle nie są u Ciebie odtwarzane.

 

Przy odcięciu LFE 120Hz doskonale słyszę skąd dobiega dźwięk, poza tym nie wiem czy amplituner odcina jak nożem przy 80Hz czy nie ze spadkiem ( fabrycznie w amplitunerze ustawione jest właśnie na 80Hz), wtedy sub gra dalej tyle że ciszej. Próbowałem i tak i tak, opcja 80Hz zdecydowanie bardziej mi odpowiada.

 

Czy Ty podczas filmu czujesz fizycznie bas podczas odpowiednich scen ?

 

Oczywiście:) Łóżko drga, lampa czasem zacharczy, ogólnie jak coś pierdzielnie to jest masakra, ale taka nieprzytłaczająca że dudni i wyje. Przy JBL ES250 fizycznie czułem jeszcze bardziej, że aż mi nozdrza drgały przy oddychaniu:) ale tam trochę wyło.

 

Nie mam pojęcia jak tak wyciszony sub daje Ci efekty w kinie :)

U mnie Velodyn jest ustawiony na 65, regulacja od 1-100.

Masz głosność w subie ustawione na 1, a Audysey jeszcze Ci go wycisza -4, nie mogę pojąć jak to działa u Ciebie i gra.

 

Musisz jeszcze wziąć pod uwagę ze u mnie sub stoi w rogu, a to daje 9 dB wzmocnienia, czyli jeśli się nie mylę 3 razy głośniej niż jakby stał na środku pokoju, i dwa razy głośniej niż jak stoi pod ścianą.

Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odcięciu LFE 120Hz doskonale słyszę skąd dobiega dźwięk, poza tym nie wiem czy amplituner odcina jak nożem przy 80Hz czy nie ze spadkiem ( fabrycznie w amplitunerze ustawione jest właśnie na 80Hz), wtedy sub gra dalej tyle że ciszej. Próbowałem i tak i tak, opcja 80Hz zdecydowanie bardziej mi odpowiada.

 

Ważne, że tobie się podoba, zalecenia są zaleceniami, ale myślę, że w naszych warunkach dużą rolę grają pomieszczenia.

Ja np. fronty mam na Large i bez odcięcia, nie przekazuję z nich basu do suba, tak mi najbardziej pasuje. Basu nie ma za dużo, a jak jest coś na płycie dla suba w danej scenie to już daje ostro.

 

Oczywiście:) Łóżko drga, lampa czasem zacharczy, ogólnie jak coś pierdzielnie to jest masakra,

Może REL się pomylił i w obudowę T9 wsadził coś większego, weź go jeszcze raz dokładnie obejrzyj :)

 

Musisz jeszcze wziąć pod uwagę ze u mnie sub stoi w rogu, a to daje 9 dB wzmocnienia, czyli jeśli się nie mylę 3 razy głośniej niż jakby stał na środku pokoju, i dwa razy głośniej niż jak stoi pod ścianą.

Według teorii nie mylisz się, ale i tak efekty osiągasz zadziwiające.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może REL się pomylił i w obudowę T9 wsadził coś większego, weź go jeszcze raz dokładnie obejrzyj :)

 

Hehehe. Może przez pomyłkę zamiast membrany pasywnej wstawili drugi głośnik :) Myślę ze bardzo wiele w tym temacie ma dopowiedzenia umieszczenie w rogu oraz :

w naszych warunkach dużą rolę grają pomieszczenia

Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, R528 SE nie daje rady? nie trzęsie? Myślałem że w subie za taką kasę nie ma już kompromisów.

 

nie zapominaj, ze REL kasuje duzo za swoj "badge"

 

a tak wogole to :))

 

Wszystko zależy od upodobań, ja też już bym chętnie wypróbował suba na 15" membranie.

 

ja tez np Velodyne Digital Drive Plus 15, PARADIGM REFERENCE SIGNATURE-SERVOv2, albo nawet Monitor Audio PLW15.

 

tak czy siak mam smaki na SVS PB13 Ultra mmmm....

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj, ze REL kasuje duzo za swoj "badge"

 

Czyli nie wart swojej ceny? Tylko nie porównuj do BK bo samo wykonanie jest na zupełnie innym poziomie, a za to też się płaci.

 

Porównywał ktoś np Rel R528 z Velodyne EQ Max 12? Jestem ciekaw jak to wypada w doznaniach fizycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Także dołączam do klub ;) posiadam model T5.

 

Jestem zadowolony ale dopiero po połączeniu go ze wzmakiem za pomocą wejścia niskopoziomowego (prostym kablem profigolda); zalecane wejście wyskopoziomowe grało kiepsko, niby basu dużo (i nisko schodzący) ale baaaardzo rozlazły co nijak się miało do szybkości i barwy basu głównych głośników ATC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także dołączam do klub ;) posiadam model T5.

 

Jestem zadowolony ale dopiero po połączeniu go ze wzmakiem za pomocą wejścia niskopoziomowego (prostym kablem profigolda); zalecane wejście wyskopoziomowe grało kiepsko, niby basu dużo (i nisko schodzący) ale baaaardzo rozlazły co nijak się miało do szybkości i barwy basu głównych głośników ATC.

 

Serio aż taka różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także dołączam do klub ;) posiadam model T5.

 

Jestem zadowolony ale dopiero po połączeniu go ze wzmakiem za pomocą wejścia niskopoziomowego (prostym kablem profigolda); zalecane wejście wyskopoziomowe grało kiepsko, niby basu dużo (i nisko schodzący) ale baaaardzo rozlazły co nijak się miało do szybkości i barwy basu głównych głośników ATC.

 

???????????????????????????????????????????????????????

To jakieś nieporozumienie. Połączenie wysokopoziomowe to jedyne słuszne połączenie w stereo. Może coś źle zrobiłeś, odwróciłeś fazę, albo nie zestroiłeś prawidłowo suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także dołączam do klub ;) posiadam model T5.

 

Jestem zadowolony ale dopiero po połączeniu go ze wzmakiem za pomocą wejścia niskopoziomowego (prostym kablem profigolda); zalecane wejście wyskopoziomowe grało kiepsko, niby basu dużo (i nisko schodzący) ale baaaardzo rozlazły co nijak się miało do szybkości i barwy basu głównych głośników ATC.

 

??? wlasnie cala zaleta rela jest polaczenie high input level do stereo, wtedy sub dostaje taki sam sygnal jak kolumny i nie mam mowy o rozlazlym basie, moze cos popie...przy podlanczaniu tego kabla, bo latwo jest sie pomylic. Potem jest troche strojenia tak aby Sub wspomagal Twoje basy w kolumnach a nie walil jak oszalaly :)

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś nieporozumienie. Połączenie wysokopoziomowe to jedyne słuszne połączenie w stereo. Może coś źle zrobiłeś, odwróciłeś fazę, albo nie zestroiłeś prawidłowo suba.

 

Wszystko zależne jest od wzmacniacza, generalnie takie podłączenie wysokopoziomowe zapewnia to, że sub będzie miał te same warunki co kolumny frontowe, ale z punktu widzenia sygnału jest to gorsza droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie chodzi, żeby warunki były takie same. Nie wiem dlaczego miałaby być to gorsza droga dla sygnału. Bo przechodzi przez wzmacniacz zamiast bezpośrednio ze źródła? To właśnie błąd. Na główne głośniki też sygnał musi przejść przez wzmacniacz. Dlatego to samo należy zrobić z sygnałem dla suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem z punktu widzenia sygnału:) i chodzi mi tu właśnie o to, że sygnał idzie bezpośrednio z przedwzmacniacza na wejście przedwzmacniacza subwoofera. W wersji wysokopoziomowej sygnał jest zamieniany dwa razy, czyli jakby nie patrzeć jego jakość zależy od tego, co wychodzi z końcówek mocy wzmacniacza dodatkowo w subie musi z powrotem przybrać postać niskopoziomową.

 

Podłączenie wysokopoziomowe zapewni takie ujednolicenie, ale nie jest to zawsze najlepszy wybór do uzyskania dobrego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedalekiej przyszłości będę zmieniał mieszkanie i przymierzam się do zakupu suba bo nie ukrywam, że związałem się z moimi Focusami 160 - otwarta przestrzeń salon z jadalnią 37m2 (z kuchnią i korytarzem nawet 52m2). Zastanawiam się nad T5 lub T7 - nie jestem basofilem ale rozsądek podpowiada że na tym metrażu lepiej spisałby się T7. Wszelkie sugestie mile widziane.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Ja do 25m2 kombinowałem T9 ale może bym przesadził(ale od zapasu głowa nie boli,a na pewno w niczym nie przeszkodzi)-ale w twoim przypadku na tym metrażu to T9 na pewno nie będzie za duży.-a T7 może być za mały.

No ale posiadacze niech się wypowiedzą.

I może i ja zapytam-kiedyś słuchałem Rela-wszystko git,ale ponoć lepiej się sprawdza ustawiając go w rogu pokoju-czy to prawda.

 

Czy z suba korzystają tylko ci co posiadają monitorki-i mają po prostu z nich za mało basu ?

Ja na brak basu nie narzekam,ale czasem zapodam sobie inne klimaty muzyczne i lubię jak gra basik tak jak w clubie uf,uf,uf-a normalne że z kolumny tak nie zagra-więc warto się w ogóle zainteresować subem.

Edytowane przez maniekn274
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym metrazu nawet T9 furory nie zrobi, lepiej zainwestuj w bk http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers.htm

xxls400 lepszy do muzy a Monolith lepszy do kina o dziwo ten tanszy podobno schodzi nizej a ten z plus gra tylko troche glosniej.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie RELa T7 nie opłaca się kupować, zbyt mała różnica w stosunku do T9 - 400zł. Brać T5 lub T9.

 

Co do wielkości suba to zależy czy ma być tylko do stereo, bo tutaj nie potrzeba mocarza, czy też do kina bo to już inna bajka.

 

Zdecydowanie sub do stereo - interesuje mnie szybki, zwinny bas. Kino mnie nie interesuje - dla mnie to zdecydowanie drugorzędna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.