Skocz do zawartości
IGNORED

Klub REL subwoofer


anxion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast co do odcięcia, to w muzyce ok, jednak przypomnę, że jeśli chodzi o filmy to ścieżka LFE dla suba jest zapisana do 120Hz. Obcinając niżej tracimy część dźwięku.

 

Ostatnio sprawdzałem jak to wygląda. Jeśli utniesz w amplitunerze na 80Hz, to częstotliwości powyżej tych 80 Hz dalej są odtwarzane tylko że se spadkiem. Sprawdzałem na generatorze tonów.

 

Druga sprawa to lokalizacja basu. Ja na filmach nie odczuwam takiego dyskomfortu, natomiast słuchając muzyki wielokanałowej, mam wrażenie, że bas dochodzi bardziej z połowy pokoju, w której znajduje się sub. Nie jestem w stanie dokładnie zlokalizować źródła, ale czasami mam wrażenie, że bas dochodzący z jednej strony pokoju jest mocniejszy.

 

Mam u siebie tak samo

 

Druga sprawa, że na 2 suby i ich sensowne ustawienie trzeba mieć miejsce.

 

Tu akurat sprawa jest dyskusyjna, trzeba by było zbadać na własnej skórze:) Przy dwóch subach nie ma już takiego problemu z ustawieniem jak przy jednym, właśnie ze względu na niwelowanie fal stojących przy zastosowaniu dwóch subów, jest mniejszy problem z tym że np przesuniesz sub 20 cm i już w miejscu odsłuchu albo dudni albo basu prawie nie ma, tak wynika z materiałów jakie czytałem. No i nie ma takiego problemu z zlokalizowaniem suba właśnie bo masz dwa źródła.

 

Najważniejszy czynnik to jednak zgranie z kolumnami, tak aby lewa i prawa kolumna była w miejscu podziału w fazie, a ich charakterystyka w tym pasmie mniej więcej jednakowa bez znacznych podbić i osłabień, co z reguły ciężko jest osiągnąć, jeśli sub stoi bliżej jakieś kolumny. Można sobie poradzić z powyższym ustawiając subwoofer bliżej środka lub odciąć go jeszcze niżej, oczywiście zakładając tu, że sub nie robi zniekształceń.

 

I właśnie tu z pomocą przychodzi drugi sub stawiając go w pobliżu drugiej kolumny. oczywiście w tym momencie tylko teoretyzuję:)

Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sub stoi z boku przy jednej z kolumn, nie mam możliwości ustawienia go na środku.

Natomiast co do odcięcia, to w muzyce ok, jednak przypomnę, że jeśli chodzi o filmy to ścieżka LFE dla suba jest zapisana do 120Hz. Obcinając niżej tracimy część dźwięku.

 

Muszę trochę sprostować, jeśli ustawisz sub na odcięcie np: 60Hz to reszta LFE zostanie odtworzona przez kolumny. Inna sprawa, jeśli dane kolumny fizycznie nie są do tego zdolne, wtedy faktycznie będzie dziura :) Zwróć uwagę na fakt, że całe LFE można przekierować na kolumny frontowe i nie używać w ogóle subwoofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli odetniesz kolumny wyżej to będzie wyglądało to tak:

- LFE 60Hz

- Przody 80Hz, gdzie wszystko poniżej tych 80Hz odtworzy sub

 

Więc przedział 60-80 Hz odtworzy nadal sub tyle ze po przekierowaniu tego z LFE na przody, a to co powyżej 80 Hz odtworzą same przody ;)

Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później jeszcze lepszy a potem sprzedaż mieszkanie i kupisz jeszcze lepszy. Trochę rozsądku....

Zacytuje ŚP Magika - Stój, daj spokój, myślenia toku nie prowokuj...

 

Kolega napisał że zależy mu też na nielokalizowaniu dźwięku. Nie wspominając o innych zaletach. A zejście wystarczające zapewni mu konstrukcja R328 + (x2)

 

lolek a może dla Ciebie drugi SPL by sie przydał co by "zobaczyć na własne uszy" ;)

(tylko nie mów że już gdzieś słuchałeś u kumpla koleżanki ciotki swojej babki)

 

Pozdro.

 

Tak jak napisalem, ze znam przypadki to oznacza ze musialem sluchac, ( a co to ma za znaczenie gdzie tego sluchalem czy w domu u siebie, kolegi , czy u ciotki )wiec dla Twojej ciekawości napisze; jeden przypadek –kolega miał 2 suby velodyne spl 800 i dużo odsluchiwalismy roznej muzyki czy tez filmow w tej konfiguracji. Po jakims czasie Kolega sprzedal i kupil jeden velodyne spl 1200 ultra.. obecnie myśli nad seria DD , drugi przypadek kumpel miał dwa suby paradigma DSP 3100, po jakims czasie sprzedal i kupil jeden paradigma studio 12. I to sa dwie konfiguracje które sluchalem i to dosyć dużo. Jeden tez czytałem przypadek gdzie czlowiek miał wlasnie 2 Rele serii T - sprzedal je i kupil wlasnie jeden sub Rela serii R. Tego nie sluchalem tylko gość pisal o tym… Osobiscie również jakbym miał zamiar kupic np. dwa suby spl 1200 ultra wolalbym jednego DD 12. Ale nie pisze czy to jest lepszy czy gorszy sposób ja wole jeden dobry sub niż dwa niezle…

Generalnie kilka subowsubow odsluchiwalem przed zakupem swojego ( w cenie tak do 9 tys. ) i skonczylo się nad tym ze do końcowego boju stanely dwa suby Rel seria R -528, i velodyne spl 1200 ultra, wybrałem velodyna ale w obu wypadkach wolalbym o serie wyzsza suba jednego niż ktoregos z nich x 2… Sluchalem takiej konfiguracji dwukrotnie po jakies 4-5 godzin za każdym razem.

Każdy ma swój wybor..

A pod względem czy ktos musi sprzedac samochod, dom, czy zone zeby kupic sobie jakies np. urzadzonko to juz kazdego indywidulana sprawa, kazdy powinien wiedziec na co go stac i tym samym na co sobie może pozwolic. Osobiscie jakbym musial cos sprzedawac lub zbierac rok na taki sub jak np. ja mam to bym go pewnie nie kupil bo uwazalbym ze mnie nie stac na cos takiego.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole jeden dobry sub niż dwa niezle…

Każdy ma swój wybor..

 

Oczywiście.

Ja wole dwa dobre niż jeden lepszy.

Każdy musi się sam przekonać na własne uszy co woli najlepiej w swoim pomieszczeniu odsłuchowym. Niestety nie zawsze to jest możliwe bez poniesienia kosztów.

Pozdrawiam.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy subwoferów REL.

Od jakiegoś czasu jestem zainteresowany REL G1 czy on zagra w kinie i muzyce lepiej od Paradigm Reference Studio SUB 15.

Tak się składa że używam moich maleństw 50/50 muzyka/kino i czasami czuje niedosyt w basie.

A co to są te maleństwa ?

Ile masz metrów pokój odsłuchowy ?

Rel powinien być lepszy w muzyce. Chociaż G1 to potwór i w kinie też powinno być mocno.. Paradigm z definicji bardziej do kina

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również zakupiłem suba ze znakiem REL :)

dokładnie model T5 z przeznaczeniem do stereo, zakup dokonany telefonicznie w salonie Planeta Dźwięku, który mocno wszystkim polecam za profesjonalizm, fachowe doradztwo a przede wszystkim ekspresową wysyłkę.

T5 wbrew moim wcześniejszym obawom i poczuciu czynienia świętokradztwa ze stereo - świetnie uzupełnił moje monitory, nigdy nie sądziłem, że subwoofer potrafi tak fajnie zgrywać się w stereo, w ogóle nie słychać, że gra 2.1 lecz jakbym zamienił moje monitory na wersje podłogowe.. słucham i słucham, japa rozwarta od ucha do ucha a co ważne na nowo pokochałem moje monitorki :)

A co będzie jak się w pełni wygrzeje i jeszcze popracuję nad lepszym zestrojeniem całości...

Bez wątpienia taki REL to najlepsza opcja dla osób, które nie mają miejsca lub budżetu na porządne kolumny wolnostojące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub w lewym rogu a co dziwne jak jest uderzenie stopy perkusji z prawej strony to słychać faktycznie z prawej,

sub jest praktycznie niewidoczny, zestaw gra jak dwie duże kolumny, oprócz ładnego wypełniania mam wrażenie, że poszerzyła mi się również scena, jestem happy z zakupu

obcięcie mam obecnie ustawione na 12 klików, wzmak creek evo i eposy M12i

pokój 14m2

teraz już nie da się słuchać bez RELa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do użytkowników REL-a T5.Czy występuje u was wydobywające się z suba buczenie ,bzyczenie,nie wiem jak to określić.

Na pewno nie jest to wina kabla bo bez kabli też buczy.

Chciałbym wiedzieć czy w tych subach jest to normalne,bo jeśli nie to będę myślał o wysłaniu T5-tki do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trafa nie buczą, w każdym razie nic takiego nie słyszałem. Może gdy przyłoży się ucho do obudowy, ale tego nie robiłem. W normalnym użytkowaniu zasilanie jest bezgłośne.

 

Dzięki.Dzisiaj dzwoniłem do serwisu i pan serwisant powiedział mi że T5 po wyciągnięciu kabli nie powinien wydawać z siebie jakiegokolwiek buczenia,także wysyłam go na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyłóżcie panowie ucho do radiatora w idelanej ciszy. Zawsze słychać bardzo delikatne brzęczenie trafa. To jest normalne i nie powinno być tego słychać z odległości około 1 metra. Z głośnika jednak nie ma prawa wydobywać się żaden dźwięk bo wówczas reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyłożysz ucho to chyba każde trafo usłyszysz :). Ale jak je słyszysz stojąc obok urządzenia, to coś jest nie tak.

Dlatego mówię że z odległości mniej więcej jednego metra nie powinno być już nic słychać i to jest norma.

Wzmacniacze klasy D (seria R) też usłyszysz ? Seria T (poza T0) ma klase AB

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.