Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z MIT-em


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

> sly30

 

Transparenta MM masz głośnikowca czy IC? Jak głośnikowca, to daj znać what's cooking! Jeżeli w tym wątku nie można, to jest klub Transparenta. Narobiliście mi ochoty na Acrolinki, a ja nawet nie wiem kto je sprzedaje w mojej wiosce...

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Dystrybucję Acrolinka i Siltecha ma Eter Audio/Nautilus z Krakowa.

Mają też Accuphase, Ayon i inne marki.

W W-wie jest jeden ich salon a w Krakowie z tego co wiem to 2.

Musisz z nimi pogadać.

Jestem pewien że Acrolink DA 6300 jako końcowy IC w systemie nie jest do

twojego systemu, chyba że chcesz go jeszcze rozjaśnić albo jeśli głośnikowy

MIT za bardzo przyciemnił.To wtedy tak.

Dzięki za info.

Myślę, że warto spróbować w zamian za głośnikowe MIT-a pozostawiając MA-X -y jako IC.

Byleby nie było za jasno jak na Taralabs ;(

B&W grają i tak jasno a i pozostałe klocki też.

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sly30

 

Transparenta MM masz głośnikowca czy IC? Jak głośnikowca, to daj znać what's cooking! Jeżeli w tym wątku nie można, to jest klub Transparenta. Narobiliście mi ochoty na Acrolinki, a ja nawet nie wiem kto je sprzedaje w mojej wiosce...

 

Pozdr, M

 

Mam i IC XLR i mam SP ale z tego co wiem to są pod lampe a ja mam tranzystory dlatego moja ocena nie jest wiarygodna.

Ponoć takie kalibrowane pod konkretny wzmacniacz, kolumny i źródło grają znacznie lepiej i wtedy ocena miałaby sens

ale nie ma takie możliwości żeby dostać takie demo.

 

Dzięki za info.

Myślę, że warto spróbować w zamian za głośnikowe MIT-a pozostawiając MA-X -y jako IC.

Byleby nie było za jasno jak na Taralabs ;(

B&W grają i tak jasno a i pozostałe klocki też.

 

Dlatego pisałem że to nie kable dla ciebie.Wybitnym kablem jest IC DA6300 i warto ewentualnie robić próby na tej zasadzie że ten IC a głośnikowy cieplejszy. Ale głośnikowy Acrolinka S20000 nie jest już tak wybitny jak IC DA6300. To bardzo dobry kabel ale zupełnie przezroczysty z tendencją

do lekkiego rozjaśnienia dlatego z B&W będzie....niedobrze! Ale to tylko mój prywatny pogląd.

Przy twoim systemie zdecydowanie powinieneś pozostać przy ciepłym kablu głośnikowym.

Jeśli nie MIT to może Kubala Sosna Elation ale tego nie ma w dystrybucji w Polsce, albo Harmonix(Moje Audio-Wrocław)

albo Transparent nie niżej niż Reference MM(MM2), ma to HiFi Club(W-wa).

 

Innym godnym polecenia ciepłym kablem głośnikowym ale też żywym, z dużą ilością szczegółów, bez mulenia i co ciekawe 3x tańszym od porównywalnej konkurencji jest Shunyata Anaconda Z-Tron.

Mam go w drugim systemie.Po wielu próbach pokonywał nawet 3x droższe kable.Ma je Audiofast z Łodzi.Tego spróbuj.

 

Ale wiesz jak to jest z dobrymi radami....to tylko skromne sugestie.

 

Przypuszczam że jakbyś sobie zamówił takiego kalibrowanego Transparenta pod twój system to mogłoby być dobrze.

Ale to ryzyko bo nie ma jak posłuchać takiej wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....co ja tu będę klektał bocianem nie jestem....Acrolink jest naprawdę bardzo dobrym kablem....Sly powiedział wszystko na temat Acro, nic więcej nie mam do dodania. Wysokie MIT-y może są lepsze..nie wiem nie słuchałem.....dla mnie Acrolink to jest chyba koniec poszukiwań :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Mam i IC XLR i mam SP ale z tego co wiem to są pod lampe a ja mam tranzystory dlatego moja ocena nie jest wiarygodna.

Ponoć takie kalibrowane pod konkretny wzmacniacz, kolumny i źródło grają znacznie lepiej i wtedy ocena miałaby sens

ale nie ma takie możliwości żeby dostać takie demo.

 

 

 

Dlatego pisałem że to nie kable dla ciebie.Wybitnym kablem jest IC DA6300 i warto ewentualnie robić próby na tej zasadzie że ten IC a głośnikowy cieplejszy. Ale głośnikowy Acrolinka S20000 nie jest już tak wybitny jak IC DA6300. To bardzo dobry kabel ale zupełnie przezroczysty z tendencją

do lekkiego rozjaśnienia dlatego z B&W będzie....niedobrze! Ale to tylko mój prywatny pogląd.

Przy twoim systemie zdecydowanie powinieneś pozostać przy ciepłym kablu głośnikowym.

Jeśli nie MIT to może Kubala Sosna Elation ale tego nie ma w dystrybucji w Polsce, albo Harmonix(Moje Audio-Wrocław)

albo Transparent nie niżej niż Reference MM(MM2), ma to HiFi Club(W-wa).

 

Innym godnym polecenia ciepłym kablem głośnikowym ale też żywym, z dużą ilością szczegółów, bez mulenia i co ciekawe 3x tańszym od porównywalnej konkurencji jest Shunyata Anaconda Z-Tron.

Mam go w drugim systemie.Po wielu próbach pokonywał nawet 3x droższe kable.Ma je Audiofast z Łodzi.Tego spróbuj.

 

Ale wiesz jak to jest z dobrymi radami....to tylko skromne sugestie.

 

Jak mi się uda to spróbuję i jednego i drugiego.

Myślę, że z IC MITa nie będę kombinował.

Ich wpięcie w system dało wiele dobrego.

Głośnikowe też grają super i b.gładko / ciepło.

Z ciekawości wypróbuję innych kabli.

 

Chodzi o znalezienie złotego środka : zachowania szczegółów i dynamiki ale bez ostrości i zniekształceń.

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....co ja tu będę klektał bocianem nie jestem....Acrolink jest naprawdę bardzo dobrym kablem....Sly powiedział wszystko na temat Acro, nic więcej nie mam do dodania. Wysokie MIT-y może są lepsze..nie wiem nie słuchałem.....dla mnie Acrolink to jest chyba koniec poszukiwań :):)

 

Możesz być spokojny. Do twojego systemu chyba już lepiej się nie da niż Acrolink DA6300 ale ty masz zupełnie inny system niż

ma Jarek. U ciebie MIT chyba by się nie sprawdził a jak już to tylko Oracle MA-X2 a ten na rynku wtórnym jest jeszcze droższy

niż DA6300.Nie sądzę też by pokazał więcej niż Acro. Może poszłyby łeb w łeb przy czym MIT zagra ciemniej.

Do Accuphase i Dynaudio przyciemnienie może być odbierane jako zmulenie.

A znów Jarek ma jasno grające B&W i on potrzebuje właśnie złagodzenia i lekkiego przyciemnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....jeszcze dodam że ten sk***iel Acrolik 6300 wymusił zmianę kabli głośnikowych...obecnie mam Acro ale w listopadzie zagości u mnie Harmonix EXQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest, że Transparent nie podaje już na swojej stronie czy SC są do lampy czy do SS. Najpiękniejsze są ceny wysokich modeli i różnica między nimi. US retail price, zaczynając od półki Reference: od $6625, Reference XL: od $13160, Reference MM: od $20995 i Opus: od $34735 (wszystkie podane ceny odnoszą się do ośmiostopowych odcinków). Te różnice są podyktowane możliwością upgradu, gdzie w przypadku posiadania nawet kilkunastoletniego modelu z poprzedniej technologii XL, autoryzowane sklepy odliczają od zakupu pełną obecną sumę danego modelu technologii MM1. Czyli upgrade z Transparent Reference (technologia XL) do nowej MM2, to tak jakby przeskok dwóch poziomów. Oczywiście nie ma możliwości upgradu jeżeli towar zakupiony jest na Audiogonie za pół ceny np. od prywatnego sprzedawcy, tzn. fizycznie istnieje taka możliwość, ale trzeba zapłacić za autoryzację Transparenta i na jedno wychodzi!

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest, że Transparent nie podaje już na swojej stronie czy SC są do lampy czy do SS.

 

Dlatego nie podaje,bo Transparent Reference z dedykacją z serii mm lub mm2 rozpoczyna sie od modelu xl.

Jest też tak,że model reference xl i mm może być z dedykacja do lampy,dedykacja do tranzystora lub bez dedykacji.....co nie znaczy,ze z

dedykacja do tranzystora nie mozna podłączyć lampy i na odwrót-też będzie pięknie)),a róznice subtelne i ciężkie do wychwycenia.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ciekawostką jest, że Transparent nie podaje już na swojej stronie czy SC są do lampy czy do SS. Najpiękniejsze są ceny wysokich modeli i różnica między nimi. US retail price, zaczynając od półki Reference: od $6625, Reference XL: od $13160, Reference MM: od $20995 i Opus: od $34735 (wszystkie podane ceny odnoszą się do ośmiostopowych odcinków). Te różnice są podyktowane możliwością upgradu, gdzie w przypadku posiadania nawet kilkunastoletniego modelu z poprzedniej technologii XL, autoryzowane sklepy odliczają od zakupu pełną obecną sumę danego modelu technologii MM1. Czyli upgrade z Transparent Reference (technologia XL) do nowej MM2, to tak jakby przeskok dwóch poziomów. Oczywiście nie ma możliwości upgradu jeżeli towar zakupiony jest na Audiogonie za pół ceny np. od prywatnego sprzedawcy, tzn. fizycznie istnieje taka możliwość, ale trzeba zapłacić za autoryzację Transparenta i na jedno wychodzi!

 

Pozdr, M

 

Dlatego kupowanie używanych rzeczy (a nawet kabli jak widać) nie zawsze wychodzi na zdrowie ;)

Jest oszczędność ale tylko pozorna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie opcje ma tylko Transparent i jeszcze drogo sobie za to liczy!

Przez to kable są 2x-3x droższe niż być powinny i już na początku

klient płaci za kabel i za drugi który dostanie po upgrade za kilka lat.

To tak to dobry interes?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30 wypozycz tyr 2, gwarantuje Ci, ze nie uslyszysz tam ostrosci a jedynie muzyke, super przestrzen i rozdzielczosc.

P.S. wczoraj podpialem audioquesta k2 glosnikowego i zostal:) Teraz poleccie mi jakies mity uzywki do max 3k za konekt:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

klient płaci za kabel i za drugi który dostanie po upgrade za kilka lat.

No to chłopaki przezornie "dbają" o interes klienta;)

To taki swoisty "hamerykancki" biznes.

 

Teraz poleccie mi jakies mity uzywki do max 3k za konekt:)

 

Oj to się spocisz przy szukaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie podaje,bo Transparent Reference z dedykacją z serii mm lub mm2 rozpoczyna sie od modelu xl

 

Dokładnie też tak było w poprzedniej technologii XL. Tylko modele Reference XL posiadały wersje Tube i SS i to było ogólnie wiadome i zaznaczone na produktach. Kiedyś ich zapytałem, co robić w wypadku posiadania końcówki mocy SS i preampu lampowego... i odpowiedzieli, żeby pozostać przy modelach SS, chociaż tak jak mówisz, te różnice to naprawdę niuanse... ale przecież o to chodzi w tej zabawie! O niuanse właśnie... I najbardziej lubię jak większość słuchaczy tych niuansów nie wyłapuje... '-)

 

Pozdr, M

 

Ale takie opcje ma tylko Transparent i jeszcze drogo sobie za to liczy!

Przez to kable są 2x-3x droższe niż być powinny i już na początku

klient płaci za kabel i za drugi który dostanie po upgrade za kilka lat.

To tak to dobry interes?

 

Generalnie jest to bardzo dobra opcja dla fanów tej firmy, bo każdy nowy model to nieodczuwalne aż tak bardzo wydatki w kontekście upgradu, i nie zapomnijmy dodać, że jak kupujemy od stałego dealera, to już przy samym starcie zakupu mamy 20% off, niezależnie od oferowanego upgradu, co przy kosmicznych cenach tej firmy jest dość dużym upustem. Przemysł kablowy to poważny przemysł. Transparent np. zaopatruje w swoje produkty studia filmowe G. Lucasa jak i wiele innych, natomiast MIT można spotkać przy produkcjach Telarcu, a i Audioquesta można posłuchać w nagraniach bluesowych czy też jazzowych wydanych przez tę firmę!

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie podaje,bo Transparent Reference z dedykacją z serii mm lub mm2 rozpoczyna sie od modelu xl.

Jest też tak,że model reference xl i mm może być z dedykacja do lampy,dedykacja do tranzystora lub bez dedykacji.....co nie znaczy,ze z

dedykacja do tranzystora nie mozna podłączyć lampy i na odwrót-też będzie pięknie)),a róznice subtelne i ciężkie do wychwycenia.

 

pozdrawiam

 

 

Stary Audiofil->>>

 

Dedykacja lampa czy tranzystor jest mnie istotna, teraz networks sa kalibrowane pod impedenceje wejciowa i wyjsciowa kompenetow z ktorymi bedzie wspolpracowac. To sie tyczy kabli IC miedzy amp i pre, czy pre-zrodlo i glosnikowe nawet pozycja polozenia networks w stosunku do kolumn glosnikowych sie liczy. Dedykacja jest or REFERENCE (tego najnizszego RBL/RSC)

 

Wszystkie kable moga byc UPDATE/UPGRADE z starych technologi i naturlanie MM czy MM2 czy MM2X tylko wielu wypadkach to sie nie oplaca, wszystko zalezy od tego czy ma sie dobrego lokalnego dilera.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
sly30 wypozycz tyr 2, gwarantuje Ci, ze nie uslyszysz tam ostrosci a jedynie muzyke, super przestrzen i rozdzielczosc.

P.S. wczoraj podpialem audioquesta k2 glosnikowego i zostal:) Teraz poleccie mi jakies mity uzywki do max 3k za konekt:)

 

Wojtek spróbuj poszukać używanego Shotgun MA. Magnum był by lepszy, ale to już wydatek rzędu 4-5k. Ja sam zmieniłem Tyra na Magnum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masza napisz cos wiecej o roznicach.

 

Aero napisz rowniez roznice pomiedzy tyr a magnum, magnuma sluchalem a tyr mialem i oba bardzo dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Masza napisz cos wiecej o roznicach.

 

Było przyjechać :)

Wg mnie różnica jest wyłącznie na basie i uchwyciłem ją dopiero na WLMach. Magnum jest szybszy i bardziej punktowy.

Taką różnicę wychwyciłem tylko jak był wpięty między pre a końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim i nie tylko moim zdaniem Magnum MA (XLR) to sporo lepszy kable niż Shotgun. Właściwie dopiero do Magnum MA zaczynają się porządne kable u MITa. To kulturalne granie, ma wiele wyrafinowania ale nie popada w żadną przesadę. Świetny bas...za te pieniądze (do 5000 PLN s/h) chyba najlepszy do kupienia. Transparent to równie ciekawe granie ale dużo droższe bowiem dopiero od Reference XL zaczyna się coś sensownego...więc MIT Magnum do tranzystora to jest to...

Harmonix to bardzo dobre kable...szczególnie topowy głośnikowy to coś wybitnego za swoją cenę.

 

Moim i nie tylko moim zdaniem Magnum MA (XLR) to sporo lepszy kable niż Shotgun. Właściwie dopiero do Magnum MA zaczynają się porządne kable u MITa. To kulturalne granie, ma wiele wyrafinowania ale nie popada w żadną przesadę. Świetny bas...za te pieniądze (do 5000 PLN s/h) chyba najlepszy do kupienia. Transparent to równie ciekawe granie ale dużo droższe bowiem dopiero od Reference XL zaczyna się coś sensownego...więc MIT Magnum do tranzystora to jest to...

 

Miało być od Magnum MA zaczynają się porządne kable u MITa

Harmonix to bardzo dobre kable...szczególnie topowy głośnikowy to coś wybitnego za swoją cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede na AS:) Ostatnio niestety terminy napiete byly.

Rozumiem, ze uzywasz tych mitow rownoczesnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi, ze bede mogl odwiedzic kolege masza1968 bo bede w Warszawie:)

W Horten slyszalem system EAR podpiety Oracle i zagralo slabo...u mnie i kolegi magnum m3.3 zagral dobrze:) Moge tego Magnuma miec nowke za ok 5k czy nie lepszy magnum ma o ktorym piszecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupowanie używanych rzeczy (a nawet kabli jak widać) nie zawsze wychodzi na zdrowie ;)

Jest oszczędność ale tylko pozorna.

 

Jak trzymasz się jednego... może dwóch (zupełnie wystarczy) dilerów sprzętu audio, to po jakimś czasie ta współpraca przynosi same korzyści! Po pierwsze: całkiem niezłe ceny z dużymi upustami, po drugie: pewność, że zawsze jesteś traktowany poważnie i na poziomie, po trzecie: w razie awarii zupełnie bezinteresowna pomoc i fachowe podejście do sytuacji, po czwarte: nieograniczony dostęp do najdroższych i najlepszych klocków z możliwością wypożyczenia ich do domu na co najmniej tydzień bez przejechania przez maszynkę naszej karty kredytowej, po piąte: możliwość oddania swojego sprzętu w rozliczeniu przy ewentualnej transakcji, po szóste: możliwość spłaty na raty w sklepie na ustną umowę, po siódme: itd...itd... Tak jest u porządnego, trzymającego poziom i z tradycjami dilera audio w USA!

Już było po pięcioletniej gwarancji jak z wiadomych powodów w moim Levinsonie padły kondensatory w prawym kanale. Za całą wymianę, włącznie z kosztem całego kompletu nowych, oryginalnych kondensatorów do dwóch kanałów plus nowy system zabezpieczający, zapłaciłem: $ 0. Słownie: zero!

Przecież mogli mnie skrobnąć nawet na połowę, czyli na ok. siedem stów plus tax... i słowa bym nie powiedział, prawda...!???... I to jest właśnie amerykański biznes!

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Chodzilo mi, ze bede mogl odwiedzic kolege masza1968 bo bede w Warszawie:)

W Horten slyszalem system EAR podpiety Oracle i zagralo slabo...u mnie i kolegi magnum m3.3 zagral dobrze:) Moge tego Magnuma miec nowke za ok 5k czy nie lepszy magnum ma o ktorym piszecie?

 

Jeżeli MIT Oracle tobie się nie podobał (zagarł słabo) to na pewno Magnum nie zagra lepiej.

Jaki jest sens kupować?

 

Jak trzymasz się jednego... może dwóch (zupełnie wystarczy) dilerów sprzętu audio, to po jakimś czasie ta współpraca przynosi same korzyści! Po pierwsze: całkiem niezłe ceny z dużymi upustami, po drugie: pewność, że zawsze jesteś traktowany poważnie i na poziomie, po trzecie: w razie awarii zupełnie bezinteresowna pomoc i fachowe podejście do sytuacji, po czwarte: nieograniczony dostęp do najdroższych i najlepszych klocków z możliwością wypożyczenia ich do domu na co najmniej tydzień bez przejechania przez maszynkę naszej karty kredytowej, po piąte: możliwość oddania swojego sprzętu w rozliczeniu przy ewentualnej transakcji, po szóste: możliwość spłaty na raty w sklepie na ustną umowę, po siódme: itd...itd... Tak jest u porządnego, trzymającego poziom i z tradycjami dilera audio w USA!

Już było po pięcioletniej gwarancji jak z wiadomych powodów w moim Levinsonie padły kondensatory w prawym kanale. Za całą wymianę, włącznie z kosztem całego kompletu nowych, oryginalnych kondensatorów do dwóch kanałów plus nowy system zabezpieczający, zapłaciłem: $ 0. Słownie: zero!

Przecież mogli mnie skrobnąć nawet na połowę, czyli na ok. siedem stów plus tax... i słowa bym nie powiedział, prawda...!???... I to jest właśnie amerykański biznes!

 

Pozdr, M

Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości i szerokości ;)

Ale takie zasady są w innych cywilizowanych krajach również do spotkania.

Ja kupuję tak jak ty u kilku wybranych sprzedawców (Europa zachodnia) i spotkałem się również z pełnym poszanowaniem klienta.

Po prostu taki sprzedawca wie ,że zawsze chętnie do niego wrócisz i polecisz innym.

A rabaty jakie można uzyskać na nowy sprzęt albo przy wymianie na nowszy / inny model to już zupełnie inna bajka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Jeżeli MIT Oracle tobie się nie podobał (zagarł słabo) to na pewno Magnum nie zagra lepiej.

Oj, ja już się nauczyłem, że drożej nie musi znaczyć lepiej. Kwestia preferencji i całego toru.

O Oraclach i Magnumach MM nie piszę bo to nie moja liga ale głośnikowy Shotgun S1 zagrał u mnie o wiele lepszą sceną niż Magnum M1.3 :)

I weź tu człowieku bądź mądry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem dac tym do zrozumienia, ze system gra...z drugiej strony, rok wczesnie w tym samym pokoju gral rowniez system ear z magnumem ma i zagralo zdecydowanie lepiej, bardziej muzykalnie, ale to i tak nie swiadxzu o niczym:)

Przypuszczam, ze gdybym caly swoj system spial mitem to tex byla by kaszanka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Przypuszczam, ze gdybym caly swoj system spial mitem to tex byla by kaszanka:)

 

Najgorzej , że tobie może się nie podobać a obok ciebie stanie twój kumpel i powie , że gra zaj.... iście ;)

Tak było u mnie po przepięciu kabli.

Ot , samo życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem z 2 kumplami, byla slabo, wyszlismy po minucie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.