Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie otwarte w KAiM - kompletny system Reimyo


twonk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano · Ukryte przez cir, 6 Sierpnia 2013 - Brak powodu
Ukryte przez cir, 6 Sierpnia 2013 - Brak powodu

Na takim poziomie niestety nie da się dyskutować. Parę słów prawdy potrafi zranić głęboko. Jak ochloniecie, panowie to możemy porozmawiać. Konkretnie bez wzajemnych ataków. Inaczej nie ma to sensu. Podobnie jak kiszenie się we własnym sosie.

 

Juz ogórki na zimę zakisiłem.........akurat wczoraj,a Ty??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Panowie, proszę o więcej umiaru i powstrzymanie się od wycieczek osobistych. Hi-end zobowiązuje do pewnego wyrafinowania, także podczas sporów. ;-) Inaczej albo ja będę musiał kogoś zbanować (z największą niechęcią), albo wpadnie tu Palton, przeczyta po łebkach i wytnie w kosmos połowę wątku. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o więcej umiaru i powstrzymanie się od wycieczek osobistych. Hi-end zobowiązuje do pewnego wyrafinowania, także podczas sporów. ;-) Inaczej albo ja będę musiał kogoś zbanować (z największą niechęcią), albo wpadnie tu Palton, przeczyta po łebkach i wytnie w kosmos połowę wątku. ;-)

No, tym bardziej, że przesłania kujawiaka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight może zaglądnij sobie na jakieś audio forum w Twoim Nowym Kraju . Wygłaszaj swoje opinie wszem wobec, to może tam ktoś uświadomi Ci na czym polega stereotyp "polaczka"

 

Jak mówią Niemcy : Der Neid ist die schlimmste Krankheit

 

Polecam poczytaj sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 6 Sierpnia 2013 - chamstwo
Ukryte przez misiomor, 6 Sierpnia 2013 - chamstwo

W tej dyskusji głównym tematem powinna być CENA !!! Ten zestaw kosztuje tyle co ładne dwu-pokojowe mieszkanie w Warszawie albo cztery dobrej klasy samochody . Przy tej cenie dźwięk powinien dupę urywać !!!!

Czy nie czujecie , że ktoś próbuje z nas audiofilów zrobić idiotów ? Gdzie jest granica do której producenci będą windować ceny ? Milion, dwa, pięć za zestaw ?

Czemu nie, zawsze znajdzie się audiofil który "słyszy" w dźwięku coś czego inni nie słyszą .

 

Zestaw Reimyo gra ładnym, żywym, bardzo przestrzennym i szczegółowym dźwiękiem. Podobny dźwięk słyszałem ze sprzętu za około 15000zł z monitorami KEF LS50 w roli głównej …..

 

TUX

 

To jest niezłe:)

 

Jeżeli to jest drogi system to co kolega powie na monobloki z moją ulubioną lampką Wavac SH833 lub Nat Audio Magma?

 

Takie wątki nie mogą dotyczyć cen bo liczy się wartość soniczna. Reimyo to zamknięty system ze swoimi ograniczeniami ale kompletny i mający swój charakter. Podoba się lub nie. Koniec tematu.

 

Ja co prawda jestem jedynie biednym rolnikiem ale o ilości ciągników i gospodarkach rozprawiać nie zamierzam. Miałem co prawda okazję wypróbować różne kultywatory, pługi i siewniki nawet te mocno hi-endowe ale o czym to ma świadczyć?

 

Zabawę kto ma dłuższego zostawmy murzynom, przepraszam Afroamerykanom.

 

Jeżeli są osoby, dla których squeezebox i kable Audioquest "północ" to jest nirwana to proszę bardzo. Ale na Boga nie porównujcie kompletnego, udanego zestawu z kompletnym marketowym padłem. Audiofilia to piękna zabawa...

 

Pamiętajcie tylko aby nie zostać w tej zabawie wydymanym, bo w pozycji od tyłu chodzi o to żeby być od tyłu...

bo audiofilia nerfosa może się przekształcić w audiofilia "chujosa".

 

Batman nie martw się i pisz dalej, jesteś forewer!

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy

Wracając do tematu - na razie graficzna zajawka relacji z minionego weekendowego sparringu KAiM vs Kujawy, czyli jeden system - dwa światy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Fr@ntz przestań zaginać przestrzeń do własnych (niekoniecznie zgodnych z rzeczywistością) wyobrażeń - przeczytaj relację liana z kujawskich, jak dotychczas jedyna bezstronna (znam go, wie co pisze - na pewno nie pod czyjekolwiek dyktando).

Ponadto prezentacja umki nie była żadnym sparringiem KAiM vs Kujawy - ponieważ był tylko jeden zawodnik "system Reimyo" wraz ze swym trenerem umką - no no chyba, że walczyli ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

 

Nie będę ukrywał, że jako miłośnik muzyki symfonicznej granej na żywo dźwięk systemu Reimyo bardzo mi odpowiada. Maiłem okazję słuchać muzyki z pełnych i częściowych systemów tej firmy. Jej właściciel to bardzo sympatyczny Japończyk również miłośnik symfoniki. Elementem systemu Reimyo który najbardziej lubię jest końcówka mocy KAP-777. Miałem ją kilka dni w domu i od kiedy jej nie ma czegoś mi brakuje. Dla mnie to najbardziej zrównoważona końcówka mocy jaką słyszałem, najbardziej odpowiadająca mi, jako poszukiwaczowi dźwięku zbliżonego do tego w filharmonii. Życie nie zawsze jest proste, a zdobycie rzeczy doskonałych wymaga czasu więc jeszcze trochę potrwa zanim uzbieram odpowiednią kwotę. Jeżeli ktoś szuka dźwięku zbliżonego do naturalnego to powinien poważnie rozważyć tą końcówkę mocy. Dla mnie to najlepszy wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiedż Fr@ntza jak przed galą MMA - a miały być miłe audiofilskie spotkania

sparring, dwa światy - widac potrzeba głośnej reklamy choć sam umka pisze na stronie SR że zostal wybrany jako przedstawiciel marki ze względu na swoje wyjatkowe podejście do ludzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Kurde

byłem tu i tam ale o zadnym sparringu nie wiem.

dobranoc.

 

To "historyczna " chwila.:)

Masz u mnie pierwszego "dzięksa"

 

Tak, tak, ta zielona jedynka to ja:)

 

Ups. Już dwójka. Pewnie będą kolejne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To "historyczna " chwila.:)

Masz u mnie pierwszego "dzięksa"

 

Tak, tak, ta zielona jedynka to ja:)

 

Ups. Już dwójka. Pewnie będą kolejne:)

 

Napisz to z dedykacją tzn.wraz z piosenką-co jakoś tak leci masz u mnie plus jakiego nie miał nikt u nikogo..............to sie zrewanzuję-moge prosić??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Napisz to z dedykacją tzn.wraz z piosenką-co jakoś tak leci masz u mnie plus jakiego nie miał nikt u nikogo..............to sie zrewanzuję-moge prosić??

 

Raczej nie znam tego.

Gustuję ( chyba, nie mogę wykluczyć ale tego co cytujesz nie znam) w inne muzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

HarpiaA. staremu audiofilowi chodzi o polski kawałek z lat 70 (nie jestem pewien ale to chyba było 2+1) ubiegłego wieku, na Twoim miejscu spełniłbym zadość prośbie starego audiofila dla dobra sprawy (no i z oczekiwaniem na rewanż starego a.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Na początku lat 70' byłem początkującym nastolatkiem (11) i z radością wyparłem dobiegającą z każdego kierunku wtedy w Polsce muzę.

Jeśli jest pomysł na mniej tandetną dedykację to mogę spróbować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez cir, 7 Sierpnia 2013 - Brak powodu
Ukryte przez cir, 7 Sierpnia 2013 - Brak powodu

zostaje discopolo

 

masz u mnie plus jakiego nie miał nikt

plus od przyjaciela szczególnie drogi jest

trzeba miec przyjaciół , oni daja siłe

siłe jakiej nie ma nikt

 

refren

jestem teraz Bogiem , uswiadom to sobie

ty tez jesteś Bogiem wyobraż to sobie :)

 

-może cos dopiszecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

HarpiaA., nie szalej wyparłbyś niechcący Niemena, Dudziak, SBB itd. (nie wspominając znakomitych polskich jazzman'ów).

 

Tendencyjnie:) jedziesz po chlubnych wyjątkach. ( Namysłowski the best w każdej dekadzie)

Szarość , nie była jednak taka fantastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

No dobra proponuję jako dedykację dla starego a. - Papaya (1974) Urszuli Dudziak, mało w tym tekstu (w zasadzie brak) więc się nadaje, z pewnością klimat lat 70 pozostanie (z elementami Filipin - dla miłośników egzotyki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według ciebie są?

 

Podłączałem do tego systemu różne głośniki, m. in. moje leciwe Extremy i gdybym się zdecydowal na ten system, napewno nie kupiłbym go z Bravo.

 

Nie wiadomo z jakich przyczyn tutaj Reimyo, Bravo i Harmonix to jakieś bóstwa i nie wolno mieć innych odczuć poza bezgranicznym zachwytem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

Przyczyna jest przecież oczywista. Zmowa.

 

Jeżeli piszę o systemie, który mi odpowiada w pełni, to jest to podejrzane. Pewnie lepiej by było gdybym się wypowiadał o jakimś innym. Po kilku godzinach odsłuchu, za to autorytatywnie. To się nie zdarzy. Opisuję i opisywałem tylko takie urządzenia, z którymi miałem stycznośc na codzień i to przez długi czas. Myślę, że o Reimyo, Bravo i kablach Harmonix powiedziałem już wszytsko co miałem do powiedzenia, więc kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - na razie graficzna zajawka relacji z minionego weekendowego sparringu KAiM vs Kujawy, czyli jeden system - dwa światy:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wracając do tematu - na razie graficzna zajawka relacji z minionego weekendowego sparringu KAiM vs Kujawy, czyli jeden system - dwa światy:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zapachniało czymś co się nazywa - socjotechnika;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra proponuję jako dedykację dla starego a. - Papaya (1974) Urszuli Dudziak, mało w tym tekstu (w zasadzie brak) więc się nadaje, z pewnością klimat lat 70 pozostanie (z elementami Filipin - dla miłośników egzotyki).

Jeśli chodzi o piosenkę ze starych lat lat jaka mi się naunęła na myśl w tym momencie, to właśnie ta :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Sensacja w kujawsko-pomorskim! Bravo nie są dla Reimyo! Tajemnica Kiuchiego odkryta.

Być może Bravo są dla Reimyo, ale w warunkach Japońskich 9 metrowych pokoików. Tak naprawdę, Bravo są... modułem wysoko-średniotonowym dla modułu basowego, jaki robi również pan Kiuchi. Być może papa u Ciebie pomieszczenie podbija niskie częstotliwości, to ILOŚCIOWO będziesz miał ok. Jednak bas z pomieszczenia, najczęściej nie jest najwyższej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Ten zestaw z małymi kolumienkami daje dźwięk "zjawiskowy" i takim ma działać na słuchającego. Albo się spodoba takim, jaki jest albo nie. Stąd tak różne opinie.

Specjalnie przytoczyłem poprzednio prezentację zestawu Waszczyszyna z Holography. Też działał na słuchacza podobnie. U jednych wzbudzał zachwyt a u drugich komentarze "krew z uszu". To oczywiście przykład jedynie skrajnych opinii. Ale z takimi skrajnymi opiniami zawsze trzeba się liczyć przy czymś, co z założenia ma być "zjawiskowe".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

 

Pewnie lepiej by było gdybym się wypowiadał (...) Po kilku godzinach odsłuchu, za to autorytatywnie. To się nie zdarzy.

 

Każdy z wypowiadających się w "Kujawskich", w jednym z pierwszych zdań napisał, że nie oceniamy systemu ostatecznie. Papa, wybiórczo czytasz nasze wpisy. W moim wpisie, wytłuściłem nawet tą część wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.