Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie otwarte w KAiM - kompletny system Reimyo


twonk

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że te wszelkie wpisy o tym, że niemożliwe aby jakiś samurajski system z tak małymi monitorkami mógł oczarować znaczną większość uczestników spotkania w KAiM biorą się stąd, że do niektórych zakutych łbów nie dociera fakt iż istnieje w Polsce miejsce gdzie bez zadęcia i w przyjaznej atmosferze można posiedzieć i posłuchać różnorodnego sprzętu i nagrań. Stwórzcie takie kluby u siebie i przekonacie się, że często odsłuchy są zagłuszane rozmowami ale gdy coś zagra dobrze to jakoś ten gwar sam cichnie. Tak było w ostatni weekend i niech nikt nie mówi, że to dlatego iż Jacek rozpylał jakieś opary ziół z dozownika na podłodze pod prawą ścianą (patrz fotki z dnia odsłuchów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wie część pilnych użytkowników forum wujek Szymon był wieloletnim fanatykiem transportów tradycyjnych (obecnie plikowych) i przetworników (lampowych jak i w pełni cyfrowych) na mojej drodze nie mogło zabraknąć zacnych urządzeń ze stajni Reimyo. W mym posiadaniu było wiele zacych transportów w tym CEC TL0, Esoteric P0, Esoteric P70, DCS Scarlatti, Verdi La Scala, Krell z serii KPS25sc,nawet SonySCD1 (straszny dźwięk, współczuję nabywcy) były też Reimyo kompakt CDP777 i transport CDT777 i wiele innych wynalazków min CDPRO2, CD9PRO i innych. 3 moich znajomych jest fanami Reimyo i miałem okazję poznać u siebie słabe i mocne strony tego sprzętu. Zacznę od rzeczy dziwnych czyli zbalansowania systemu, na punkcie którego mam małego świra. Podczas wizyty kolegi Zbyszka ze swoim systemem i malutkimi kolumienkami zauważyłem rzecz dziwną. Z przetwornika wychodzimy XLR a z preampu do końcówki już nie ma wyboru i musi być RCA (pomimo XLRów w końcówce!) takiego czegoś jeszcze nie widziałem. W każdym razie zarówno sam cdek jak i transport z przetwornikiem są wyśmienitymi urządzeniami (a zwłaszcza daczek). Trzeba też dodać, że system Reimyo jest uczciwie wyceniony na tle dzisiejszej drożyzny. Zwłaszcza daczek jest godny polecenia. Za cenę porządnej końcówki na 833 lub drogich kolumn mamy cały system z okablowaniem. Na rynku wtórnym jest jeszcze ciekawiej. System ten jest gotowcem i razem gra wyśmienicie (biorąc pod uwagę cene bo oczywiście są systemy, które pewne podzakresy mają dużo lepsze). Siłą Reimyo jest całościowy przekaz, bardzo spójny i dokończony. Twórca tak jak dobry kucharz skroił i dobrał wcale nie najdroższe komponenty a stworzył świetną potrawę, zrównoważoną i pełną smaku. Słuchełem samych monitorów czy kabli w innym systemie i magii już nie było. Dla osób, które dysponują niewielkimi pomieszczeniami do 30m2 i nie chcą szukać oraz kompletować systemu (lub się na tym nie znają) to jest gotowa recepta na dobre granie. Wyczynowcom i posiadaczom wielkich pomieszczeń pozostają dalsze poszukiwania. To, że lubię technikę made in Japan nie jest tajemnicą (wiadomo czym jeżdżę) a napędy TEACa uważam za najlepsze mechaniczne rozwiązanie na świecie. W Reimyo nie ma najnowszych fajerwerków techniki (brak obsługi gęstych formatów) ani kapiącego złota ani kosmicznych cen ale jest wiedza i wieloletnie doświadczenia, które jak w przypadku Audio Note wystarcza aby stworzyć zestaw wyjątkowy. Dla mnie najsłabszym elementem jest ulepszany preamp (chyba konstruktorzy zdają sobie z tego sprawę) z niezrozumiałym i skandalicznym na tym poziomie brakiem zbalansowania. Końcówka też daje się zastąpić dobrą lampą bez żadnych strat (chyba że w portfelu bo po prostu trzeba kupić lampę sporo droższą).

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników i przeciwników systemów Reimyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak brak XLR w pre to dziwna sprawa. Był moment gdy poważnie rozważałem kupno systemu Reimyo ale z innymi, większymi kolumnami.

Dwie rzeczy zdecydowały, że zrezygnowałem.

Właśnie brak XLR w preampie i brak obsługi hires przez DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak brak XLR w pre to dziwna sprawa. Był moment gdy poważnie rozważałem kupno systemu Reimyo ale z innymi, większymi kolumnami.

Dwie rzeczy zdecydowały, że zrezygnowałem.

Właśnie brak XLR w preampie i brak obsługi hires przez DAC.

Brak XLRów musiał być czymś podyktowany,trzeba by zapytać pana Kazuo :).

Nie jest to jedyny "dziwny" preamp,bo na przykład dzielony Ayon Polaris,ma wyjścia RCA i XLR,a za to wejścia ma tylko na RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej dyskusji głównym tematem powinna być CENA !!! Ten zestaw kosztuje tyle co ładne dwu-pokojowe mieszkanie w Warszawie albo cztery dobrej klasy samochody . Przy tej cenie dźwięk powinien dupę urywać !!!!

Czy nie czujecie , że ktoś próbuje z nas audiofilów zrobić idiotów ? Gdzie jest granica do której producenci będą windować ceny ? Milion, dwa, pięć za zestaw ?

Czemu nie, zawsze znajdzie się audiofil który "słyszy" w dźwięku coś czego inni nie słyszą .

 

Zestaw Reimyo gra ładnym, żywym, bardzo przestrzennym i szczegółowym dźwiękiem. Podobny dźwięk słyszałem ze sprzętu za około 15000zł z monitorami KEF LS50 w roli głównej …..

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest sprawą umoną pomiędzy sprzedającym a kupującym. Jeśli komuś nie odpowiada, to nie kupuje. Nie widzę problemu i nie czuję sie robiony w idiotę. Nie ma przymusu i każdy ma wybór.

Na tym polega pozycjonowanie produktu - tak funkcjonuje rynek z artykuami luksusowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej dyskusji głównym tematem powinna być CENA !!! Ten zestaw kosztuje tyle co ładne dwu-pokojowe mieszkanie w Warszawie albo cztery dobrej klasy samochody . Przy tej cenie dźwięk powinien dupę urywać !!!!

Czy nie czujecie , że ktoś próbuje z nas audiofilów zrobić idiotów ? Gdzie jest granica do której producenci będą windować ceny ? Milion, dwa, pięć za zestaw ?

Czemu nie, zawsze znajdzie się audiofil który "słyszy" w dźwięku coś czego inni nie słyszą .

 

Zestaw Reimyo gra ładnym, żywym, bardzo przestrzennym i szczegółowym dźwiękiem. Podobny dźwięk słyszałem ze sprzętu za około 15000zł z monitorami KEF LS50 w roli głównej …..

 

TUX

Mam już ładne mieszkanie "trochę" większe niż dwupokojowe właśnie w Warszawie,nie mam czterech dobrej klasy samochodów,ale za to jeden znakomity :).

Od jakiegoś czasu mam także Reimyo,ponieważ jest to najlepszy dźwięk jaki słyszałem w swoim dość długim melomańskim życiu.

Znam mnóstwo dużo droższych systemów,a jeszcze więcej tańszych urządzeń,z których muzyka nie płynie tak pięknie jak z tego,więc o co chodzi?

Jak miałem sprzęt za 15000zł z kolumnami wiele lepszymi od KEFa też mi się wydawało,że jest podobny do tego najlepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie płącą za uzyskaną satysfakcję. Tak jest ze wszystkimi produktami. I nie tylko koszt samego wytworzenia jest istotny ale również płąci się za markę i filozofię, jaką produkt reprezentuje. Funkcjonalność ( w tym przypadku poziom dźwięku) jest jednym z aspektów.

Liczy się jedynie własna satysfakcja. Nie da się precyzyjnie okreslić jej konkretnymi parametrami, tak jak nie da się stworzyć jednej i spójnej definicji ładnej kobiety czy najładniejszego koloru. Satysfakcja jest typowo emocjonalna a więc subiektywna.

To wszystko jest, jak najbardziej zrozumiałe i normalne.

Problemy zaczynają się gdy ludzie swoją własną satysfakcję lub jej brak próbują ustanawiać jako obiektywny wzorzec dla wszystkich. Stąd biorą się ta agresja i te "wszystkie wojenki" , jakich jesteśmy świadkami na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie takie wpisy jak ten od TUX...

 

Człowiek ma kasę to sobie kupuje zegarek za milion dolarów, samochód za dwa miliony, dom za 20 milionów albo noc z modelką za 10 tyś USD...kupuje bo go stać... i ma w dupie opinie tych których nie stać. Świat jest okrutny (i zawsze taki był od czasów piramid), więc dzisiejsze pokolenie młodzieży wie coś o tym (bo nie wychowało się w socjaliźmie gdzie każdy klepał biedę i stał w kolejce po Kasprzaka a za płytę winylową z Zachodu płacił pół swojej pensji)i nie narzeka tylko za***rdala i jeden zjada drugiego aby mieć lepszą furę, komórę i fajną dzidzię jak się rano obudzi...

 

Jak biedak wybije się na bogacza to od razu to zrozumie i wejdzie w te same buty...więc dosyć smucenia o cenie i martwienia się za tych co kupili że tak drogo i że to szwindel...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu, to największy ubaw ma chyba jednak Pan Kazuo :)

Na pewno i nie bez powodu ;-))

 

Problemy zaczynają się gdy ludzie swoją własną satysfakcję lub jej brak próbują ustanawiać jako obiektywny wzorzec dla wszystkich.

To dość typowe zachowania. Przecież w którymś poście można było przeczytać "To trzeba mieć". Marka jest niszowa, co dodatkowo daje poczucie wyjatkowości właścicielowi sprzętu z tym logiem, ale poniewaz człowiek to zwierzę stadne, więc miło mu, gdy jego upodobania podziela wieksza grupa ludzi. I Pan Kazuo wspólnie z patronem całego przedsięwzięcia, dobrze zresztą wprawionym w takich działaniach, sprytnie z takich właściwosci korzysta.

Pomysł z małymi monitorami nie jest nowy, sam pamietam, jak kilkanaście lat temu wszyscy odwiedzający mnie szukali w moim pokoju odsłuchowym subwoofera (ciekawe, czy ktoś zgadnie o jakich monitorach piszę ;-) ). Liczy się efekt, pierwsze wrażenie - takie małe, a jak gra! I to wystarczy by zasiać odpowiedni niepokój.

Dlatego trzeba zachować spokój, posłuchać i to nie przez dwie godziny, ale przez dwa tygodnie, zrobić porównania, pokombinować z konfiguracją i kablami. Stara dobra metoda. Zawsze się sprawdza. Przynajmniej w moim wypadku. I rozczarowań mniej.

Jak mówia Niemcy - langsam, langsam aber sicher :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w kazdym handlu trzeba namierzyć chętnego do zapłacenia takiej kasy za sprzet a że nikt ogniem nie przypala dla zachety przed zakupem więc dlaczego dyskutować ciagle o cenie ?

nikt nikogo nie zmusza , jak ostatnio usłyszałem o jednym zbieraczu sprzedajacym swoja kolekcje militariów - teraz musi namierzyć takiego samego wariata jak on :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pan Kazuo wspólnie z patronem całego przedsięwzięcia, dobrze zresztą wprawionym w takich działaniach, sprytnie z takich właściwosci korzysta.

 

 

Kolego miły nie rozumiem tego Twojego zdania-więc proszę wytłumacz mi--kto jest tym patronem,a kto tym spryciarzem?

Na koniec napisz ile razy słuchałeś systemu Reimyo?

Jeśli ani razu-to własciwym byłoby-abyś sie na ten temat wcale już nie wypowiadał-bo jesteś niewiarygodny i koniec.

Dodam-tylko tak na marginesie,że osobiście słuchałem całościowego systemu Reimyo w sześciu różnych pomieszczeniach,

i nie były to bynajmniej jakieś wystawy typu AS.

Cncesz podyskutować-proszę bardzo,ale tylko konkrety proszę-bo od lania wody jest straż pożarna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofilu>

 

Nie otrzymasz żadnych konkretów,wystarczy zobaczyć kiedy Dark Knight pojawił się na forum (w okresie największej walki między znanymi dwoma klubami),i gdzie się najwięcej udzielał w początkach swojej forumowej działalności.

Dość szybko został "zdemaskowany" przez kolegów rocha i cira,jako klon,czyj tego nie wiem ;).

Nie dość,że nie słuchał systemu Reimyo (śmieszny ten jego wpis,cytuję "po tygodniu słuchania"),gdzie on przez tydzień słuchał Reimyo?

To nie posiada żadnego systemu audio,a jeśli nawet to może jakieś komputerowe głośniki na biurku.

Najlepsze jest to,że zabezpieczył się już na początku,że mieszka za granicą,a tam ciężko zabrać swój wypasiony domowy system audio :).

 

stary audiofilu>

 

Poproś kolegę o zdjęcia systemu,wtedy zrozumiesz wszystko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. To wszystko wyjaśnia i faktycznie 2-3x zaznaczał, że nie mieszka w Polsce.

Sylwek,to nawet nie jest najistotniejsze :).

Tylko,który nowy forumowicz rzuca się w wir dwóch "najsłynniejszych" wątków,a w nich zachowuje się już jak stary?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Tak, wiem.

W ogóle dla mnie fakt posiadania kilku kont i udawanie kogoś innego z innym nickiem jest mega żałosne. To takie frajerstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przenoście, proszę, poziomu dyskusji z wątków "napierdalankowych" tutaj.

Jako bardziej "wyrafinowni" audiophile dajcie przykład hiendu również w dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza przenikliwość jest porażająca. Ta przenikliwość i wspomniane wyżej wyrafinowanie to jedna z przyczyn wyboru innego niż Stary Kraj miejsca zamieszkania. Tu nie wolno mieć swojego zdania, nad wszystkim góruje instynkt stadny. Polska to biedny kraj, na dodatek niszczony przez ludzi, którym kompleksy dyktują agresywne zachowania.

 

O regulacji cyfrowej tez pisal bzdury...

 

A konkretnie jakie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza przenikliwość jest porażająca. Ta przenikliwość i wspomniane wyżej wyrafinowanie to jedna z przyczyn wyboru innego niż Stary Kraj miejsca zamieszkania. Tu nie wolno mieć swojego zdania, nad wszystkim góruje instynkt stadny. Polska to biedny kraj, na dodatek niszczony przez ludzi, którym kompleksy dyktują agresywne zachowania.

 

Polak może biedny ale nie głupi. Prawda w oczy kole. A poza tym skoro tak fantastycznie jest w Nowym Kraju to po co zaglądać i pisać na forum ludzi z biednego kraju? Może lepiej lizać i podcierać tyłki forumowiczom w bogatych krajach. Oni to docenią i zapewne bardzo lubią, a może nawet nagrodzą okruszkami z pańskiego stołu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie jakie?

Najpierw wytlumacz wiarygodnie czemu uzywasz kont Clonow?

Pozniej ja bede tlumaczyl.

 

A to ze masz Wadie 7si i nie slyszysz kabli cyfrowych to tez jest super dziwne albo jestes gluchy, albo?......;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim poziomie niestety nie da się dyskutować. Parę słów prawdy potrafi zranić głęboko. Jak ochloniecie, panowie to możemy porozmawiać. Konkretnie bez wzajemnych ataków. Inaczej nie ma to sensu. Podobnie jak kiszenie się we własnym sosie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim poziomie niestety nie da się dyskutować. Parę słów prawdy potrafi zranić głęboko. Jak ochloniecie, panowie to możemy porozmawiać. Konkretnie bez wzajemnych ataków. Inaczej nie ma to sensu. Podobnie jak kiszenie się we własnym sosie.

Nie ma zadnych atakow, na chlodno wytlumacz to o co Cie prosze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie ma.

 

 

Może lepiej lizać i podcierać tyłki forumowiczom w bogatych krajach. Oni to docenią i zapewne bardzo lubią, a może nawet nagrodzą okruszkami z pańskiego stołu.

Najpierw wytlumacz wiarygodnie czemu uzywasz kont Clonow?

Pozniej ja bede tlumaczyl.

 

A to ze masz Wadie 7si i nie slyszysz kabli cyfrowych to tez jest super dziwne albo jestes gluchy, albo?......;)

O regulacji cyfrowej tez pisal bzdury...

stary audiofilu>

 

Nie otrzymasz żadnych konkretów,wystarczy zobaczyć kiedy Dark Knight pojawił się na forum (w okresie największej walki między znanymi dwoma klubami),i gdzie się najwięcej udzielał w początkach swojej forumowej działalności.

Dość szybko został "zdemaskowany" przez kolegów rocha i cira,jako klon,czyj tego nie wiem ;).

Nie dość,że nie słuchał systemu Reimyo (śmieszny ten jego wpis,cytuję "po tygodniu słuchania"),gdzie on przez tydzień słuchał Reimyo?

To nie posiada żadnego systemu audio,a jeśli nawet to może jakieś komputerowe głośniki na biurku.

Najlepsze jest to,że zabezpieczył się już na początku,że mieszka za granicą,a tam ciężko zabrać swój wypasiony domowy system audio :).

 

stary audiofilu>

 

Poproś kolegę o zdjęcia systemu,wtedy zrozumiesz wszystko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

stary audiofilu>

 

Poproś kolegę o zdjęcia systemu,wtedy zrozumiesz wszystko ;)

 

Jakbym śmiał prosić..........a jak nie ma aparatu?))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.