Skocz do zawartości
IGNORED

Aurender W20


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki tomkly ale to o czym piszesz to cechy charakterystyczne danego DACa a nie różnice wynikające z nośnika. Nas interesuje kwestia czy transport PC/streamer brzmi lepiej od transportu CD. Plik vs CD musi być porównywany na tym samym DAC tak jak to zrobił Elberoth.

Zeby porownanie grajka plikow z playerem cd bylo miarodajne, po odsluchaniu ripow vs cd puscie dobrze nagrane pliki pcm hires i dsd przez Vege , a potem przez ARC ref 8:)

No i potem mozna juz podsumowac walory soniczne obu nosnikow :)

Po to sie w koncu przechodzi na pliki , zeby np posluchac Brittena z Reference Recordings ( 24/176,4) . Puscie ostatnie 6 minut z Young Persons Guide i potem niech Tomasz poszuka szczeki:).

 

A jak lubi zaokgraglony nieco dzwiek ale bliski analogowemu , z piekna glebia i wybrzmieniami to polecam 128 dsd z 2L Nordic Sound np Winter Night.

A potem czekam na ogloszenie o sprzedazy arc ref 8:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tylko tych super nagrań jest bardzo mało. Reference Recordings? Ile tego jest? 17 tytułów? Chcąc słuchać dostępny repertuar i tak słuchamy z CD lub ripów z CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostanie 3 dni sluchalem po ok 2-3 dziennie, ani razu nie bylo nizej , niz 24/88,2.

Kupilem w ostatnich 15 dniach : Oscara Petersona podwojny album w Qobuzie, Sonny Rollinsa i Al Jarreau w HD Tracks oraz cantaty Bacha dsd w Channelclassics, wszystko w hiresach i dsd.

Dla chcacego nic trudnego :) , oczywiscie pozostaje kwestia repertuaru, Twoj ulubiony ambient jest tam slabo reprezentowany, to prawda.

 

Reference Recordings - ze malo ? Ok , ale przesluchanie koncertow Mozarta zajelo wczoraj ponad 1,5 godziny , do tego super ksiazka i nowy nr Polityki , czego chciec wiecej? Ja moge tego Mozarta sluchac kilka razy w roku , chetniej , niz wiele nowosci 16/44,1. Kwestia preferencji. Wole cieszyc sie muza i jakoscia nagran , naprawde niewiarygodna. Z cd nie da sie tak grac, po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Sorki tomkly ale to o czym piszesz to cechy charakterystyczne danego DACa a nie różnice wynikające z nośnika.

 

Piotrek, nie zgadzam się z tym twierdzeniem. To by dowodziło prawdziwości tezy, że wszystkie podłączane do streamerów przetworniki są złej jakości;-) Skoro na każdym całość brzmiała podobnie źle.

 

Po to sie w koncu przechodzi na pliki , zeby np posluchac Brittena z Reference Recordings ( 24/176,4)

 

Zgoda, to jest poważny argument. Te pliki powinny grać lepiej niż zapis z CD. Może kiedyś zechcą;-)

 

potem niech Tomasz poszuka szczeki:).

 

Na razie szukam włosów, szczęka może poczekać;-)

 

A potem czekam na ogloszenie o sprzedazy arc ref 8:)

 

Niedoczekanie Twoje:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcacego nic trudnego :) , oczywiscie pozostaje kwestia repertuaru, Twoj ulubiony ambient jest tam slabo reprezentowany, to prawda.

 

Jeśli ktoś lubi jazz to sporo znajdzie. Pisałem już iż na przykład ECM publikuje swoje nowości w jakości Studio Master. Podobnie robi inna uznana wytwórnia jaką jest ACT.

W zakresie klasyki z każdym miesiącem jest postęp. Oprócz dużych wytwórni jest wiele małych, francuskich, angielskich czy z krajó Beneluksu które oferują jakość 24/96 w postaci świetnie realizowanych nagrań.

Mi na dzień dzisiejszy udało się zebrać około 100 albumów w postaci pilków 24/96 które powoli przesłuchuję w miarę wolnego czasu. Kilkanaście z nich mam w postaci płyt CD więc mogę robić odpowiednie porówanie dźwiękowe. Jeśłi plik jest prawdziwym Studio Master a nie wydmuszką to brzmi świetnie, bez wyostrzeń ani sztucznego nalotu.

Rozumiem osoby preferujące dźwięk takich CD jak CD8 ale to po prostu jest sygnatura lampowa, która umila dźwięk i każde urządzenie które nie posiada takiej sygnatury jaką lubimy odbieramy jako gorsze. Każdy z nas ma swoje preferencje i pisanie że coś jest lepsze to tylko wyrażanie swojej opinii. Wg. danych technicznych sygnał z CD jest dużo gorszy niż sygnał z pliku 24/96 i co z tego... skoro jest masa osób lubiących sygnał z płyty winylowej...

Dajmy więc spokój z udowadnianiem sobie kto ma rację. Każdy ma swoje zabawki i niech się nimi cieszy. Niech tylko nie próbuje generalizować bo to jest bez sensu jeśli mówimy o odczuciach z odsłuchu a nie o danych technicznych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo racji, Jakość sygnału np na vinylu jest jeszcze dużo gorsza niż na CD a też wiele osób lubi taki dźwięk. Z lampami jest podobnie. Walą zniekształceniami na maxa,a wielbicieli mają sporo.

 

moreno, a gdzie ty masz te nowości z ECM na plikach? Wszedłem teraz na ich stronę, rzuciłem okiem na pierwsze z rzędu 8 nowości i wszędzie jest Order CD ale download nie widzę. Może źle szukam?

 

Wszedłem też na ACT Music i to samo. Zawsze jest na CD, rzadziej na vinylu ale na plikach nowości nie widzę. To gdzie ty to widzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tomky,

pamiętasz może konfigurację, na której słuchaliście w Bielsku?

 

LINN jako źródło w wersji albo saute albo z dołączonym przetwornikiem Brystona. Dalej był BAT VK-51 SE oraz na zmianę ML432 oraz stare monobloki Spectrala (dużo lepsze niż ML). Kolumny Revel Ultima Salon 2, wybitne.

 

No to mamy cos wspolnego :)

 

Pomimo różnic w poszukiwaniach łączy nas też zamiłowanie do muzyki oraz zapewne dobrej kawy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Porównywałem u siebie 3 tradycyjne transporty: dCS Vivaldi, McIntosh 1000 i Accuphase DP-800 vs Berkeley Alpha USB, zasilany z kompa.

 

Do porównań wykorzystane był ten sam DAC (na zmianę dCS Scarlatti, Metrum i Mac MDA1000) oraz ten sam sposób przesyłu danych (SPDIF).

 

Różnica była jedynie taka, że tradycyjne transporty odtwarzały dane z płyty, a BADA USB - z plików. Trudno o porównanie, które byłoby bardziej uczciwe.

 

Wynik ? Tradycyjne transporty przegrały z kretesem ! Tyle w temacie.

 

Ja robilem identyczne porownania z najlepszymi transportami vs. komputer , Linn i Aurender i to co napisales powyzej to totalna bzdura.

W odsluchach bralo udzial kilka osob i WSZYSTKIE stwierdzily dokladnie odwrotnie niz ty twierdzisz.

Owszem, czasami roznice miedzy plikiem a CD byly niewielkie ale to byly jednostkowe przypadki.

A sluchalismy mase plikow i plyt i rozny repertuar.

Podstawowy problem plikow to szarosc barw i ewidentnie gorsza dynamika.

Jak tego nie slyszysz to moze twoje Medżiko po prostu zamulaja i usredniaja dzwiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem identyczne porownania z najlepszymi transportami vs. komputer , Linn i Aurender i to co napisales powyzej to totalna bzdura.

W odsluchach bralo udzial kilka osob i WSZYSTKIE stwierdzily dokladnie odwrotnie niz ty twierdzisz.

Owszem, czasami roznice miedzy plikiem a CD byly niewielkie ale to byly jednostkowe przypadki.

A sluchalismy mase plikow i plyt i rozny repertuar.

Podstawowy problem plikow to szarosc barw i ewidentnie gorsza dynamika.

Jak tego nie slyszysz to moze twoje Medżiko po prostu zamulaja i usredniaja dzwiek ;)

 

Ocho, odezwal nastepny slyszacy inaczej :)

Pewno slonko daje ostro, idz sie ochlodz w basenie :)

Dobrze zrobi na sluch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Podstawowy problem plikow to szarosc barw

 

Zdecydowanie. Oprócz braku różnicowania czyli po prostu monotonii barw dodałbym do tego dość uproszczenia w zakresie oddania mikrodetali, czyli po prostu mikrodynamikę. Przestrzeń pomiędzy instrumentami jest pusta, nie czuć powietrza, aury nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem identyczne porownania z najlepszymi transportami vs. komputer , Linn i Aurender i to co napisales powyzej to totalna bzdura.

To nie jest takie wszystko oczywiste, Elb ma tunningowany komputer, dostrajany bios, Jplay-a, konwerter BADA i pewnie jeszcze jakis dobry kabel USB. PC-audio ma wiele zmiennych i zeby to dobrze zestawic trzeba wiedziec jak to wszystko skonfigurowac i wiele nad tym czasu spedzic. Czasami jedno dwa zle ustawienia kompa i efekt moze byc slaby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś kiedyś na forum, że zrobiłeś dobry biznes na handlu kawą w latach 90-tych, więc zakładam, że jesteś smakoszem;-)

Nie przypominam sobie, zebym to zeznawal, ale moze faktycznie, z pamiecia u mnie gorzej niz wlosami.

Tak , niedawno mnie zaprosili jako "ojca zalozyciela" na 25 lecie firmy, mialem frajde.

Zaczalem z kolegami na swoim w grudniu 88 , wiec troche czasu uplynelo, kawe lubie nadal:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta PC-audio i dobre z niego granie to sztuka samodzielnej konfiguracji i doboru komponentow, A Ty co wstawiles jakiegos kompa i piszesz kategoryczna recenzje. Jeszcze raz powtarzam PC-audio nie jest proste...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz zapewne inne preferencje brzmieniowe niż Jarek czy ja.

Tu nawet nie chodzi o preferencje tylko dobre PC-audio 'kosi' w kazdej kategorii napedy optyczne. Muzyka wynosi sie na wyzszy pulap gladkosci, dynamiki i barwy. Preferencje nie maja tu raczej nic do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mariusz, a może tych inaczej słyszących jest większość;-)

To nie jest wykluczone, nic nie poradze na ich ulomnosc;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tu nawet nie chodzi o preferencje tylko dobre PC-audio 'kosi' w kazdej kategorii napedy optyczne. Muzyka wynosi sie na wyzszy pulap gladkosci, dynamiki i barwy. Preferencje nie maja tu raczej nic do tego.

 

Stasiu, to ja w takim razie albo jestem głuchy, albo takowego komputera jeszcze na swej drodze nie spotkałem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naturze taka występuje, nawet 220dB :)za to w nagraniach jest dynamika z racji przyswajalności materiału ograniczona do 60-40dB!

Niestety przeważnie jest to 12-15 dB

 

Wynik ? Tradycyjne transporty przegrały z kretesem ! Tyle w temacie.

Dziękujemy za kolejną bardzo obiektywną, rzetelną i udokumentowaną opinię.

 

Wszyscy powinni wziąć sobie ten tekst za wzór. Ileż w nim prostoty! Jedno zdanie i wszystko jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, to ja w takim razie albo jestem głuchy, albo takowego komputera jeszcze na swej drodze nie spotkałem:-)

Na przyklad u Marcina GPS na wystawie w Monachium ten efekt byl wyraznie slyszalny ze komputery dobrze zestawione i skonfigurowane graja pelniej, perlisciej i gladziej. Wydaje mi sie ze w takim razie nie slyszales, bo naprawde dobre napedy plikowe ciezko zobaczyc i posluchac, zazwyczaj to swoiste DIY. Z gotowizny to na obecna chwile to chyba jeszcze nic nie ma. A wszystkie Aurendery Linny itp to nie jest ten poziom - moim zdaniem oczywiscie z tego co pobieznie sluchalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

 

To nie jest takie wszystko oczywiste, Elb ma tunningowany komputer, dostrajany bios, Jplay-a, konwerter BADA i pewnie jeszcze jakis dobry kabel USB. PC-audio ma wiele zmiennych i zeby to dobrze zestawic trzeba wiedziec jak to wszystko skonfigurowac i wiele nad tym czasu spedzic. Czasami jedno dwa zle ustawienia kompa i efekt moze byc slaby.

Moj syn ma tuningowna Toyote . Ostatnio w prezencie gwiazdkowym. zazyczyl sobie .... caly sportowy wydech .

Zalozyl do swojgo samochodu i stwierdzil , ze faktycznie przybylo mu chyba mocy.

Potem wsiadl do mojego samochodu ( bez tuningu ) i zszedl z powrotem na ziemie :)

 

Poza tym jak chcesz tuningowac kompa wraz z kol. Elberothem to polecam zakladke DIY.

Tam mozna pisac do woli o ..... tlumikach sportowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak chcesz tuningowac kompa wraz z kol. Elberothem to polecam zakladke DIY.

Tylko ze to DIY High-Endowe, wiec i tu mozna ;)

Zreszta nie zdziwilbym sie gdybys i Ty wszedl w to DIY za jakis czas slyszac tego efekty ...:)

A ze troche na tym forum jestem prorokiem co do nowych rzeczy ...zupelnie sie nie zdziwie :D

Poczytaj troche zagranicznych forum w temacie PC-audio ludzie juz od dawna sklejaja klocki sami sobie w domach aby zagralo im lepiej. W PL jeszcze temat nie trafil pod strzechy, ale powoli powoli...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

 

 

Ocho, odezwal nastepny slyszacy inaczej :)

Pewno slonko daje ostro, idz sie ochlodz w basenie :)

Dobrze zrobi na sluch.

U mnie sloneczko przygrzewa , to fakt.

W basenie rowniez mam wode, jakze by inaczej.

Pliki rowniez posiadam ...

A i dobry transport by sie znalazl ;)

 

Ale zamiast dyskutowac z lysawym starszym panem przez ipada wole inne mniej meczace przyjemnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oz Ty mlokosie, na takie argumenta to niestety nie mam celnej riposty. No chyba tylko , ze wkrotce tez Cie to czeka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.