Skocz do zawartości
IGNORED

Aurender W20


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Upraszczasz do prymitywnych przykładów. Wlewajac olej napędowy do silnika benzynowego możne dojść do uszkodzenia, a info ile ohm jest w kablu, który pasuje do naszego sprzętu to info, które nic nie wnosi i nic nie zmienia. To tak jakby się zastanawiać jaki jest skład oleju, który wlewa serwis do mojego samochodu. A co mnie to obchodzi? Wlewają taki jaki ma być i samochód na nim jeździ.

 

Sly, znowu niewiedza. Napisałem o wlaniu benzyny do silnika na olej. Jak wlejesz olej do silnika benzynowego to będzie go ciężko uruchomić ale nawet jak go odpalisz to nic przykrego się nie stanie.

 

I znowu wyszło jak to mawia mój ojciec: dzwoni, tylko nie wiadomo w którym kościele.

 

Będę wulgarny, może to do was trafi: gdyby nie było różnicy to wszyscy jedli by dupą.

 

Gdyby nie było róznicy to nie było by standardu transmisji cyfrowej z impedancją 50 ohm i 75 ohm. Standardu dla impedancji, a nie standardu dla złacza na Boga !!! To, że coś ma wtyk BNC nie znaczy że wszędzie można to wtykać.

 

Czy wasza wiedza techniczna jest rzeczywiście taka "uboga" czy tylko sobie ze mnie jaja robicie ???

 

 

Ale wiecie .... może macie rację?

Dlatego wymyslono inne gniazda i wtyczki dla 110V, 220V i 240V. Dlatego wymyślono pistolety na stacjach, żeby nie wlać benzyny do silnika diesla.

 

Ja zakładam, że jak ktoś pisze w sposób autorytatywny w takiej zakładce jak hi-end to zna się na rzeczy.

Jak widac błąd w założeniu.

 

Sly, masz rację to dość prymitywny przykład ale to ... samo zycie. podobnie jak w zakładce hi-end.

 

:(

 

Pozdro

 

Na naszym forum Klimaxa ma Whitesnake.

Na szczęście nie tylko On :). A ja od czasu do czasu z tego korzystam.

Dzięki Mirku :).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ty masz takie pliki DSD? Z tego co wiem wyszła jedna płyta SCAD z muzą Manciniego wydana przez jego córkę.

Bedę wdzięczny za informacje.

 

Tak to plyta Ultimate sacd wydana przez Monike Mancini. Mam tez w pcm The best of Henry Mancini z Audrey Hepburn na okladce, no i winyl. Ale Ultimate dsd jest najlepsza.

 

Swoja droga ale napierda...ka zrobila znowu.

Byle pretekst wystarczy.

Nie wiem juz , czy jest na to jakies lekarstwo ?

Moze wiecej luzu i tolerancji ? Tak mi tylko przyszlo do glowy, ale moze to glupie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez w pcm The best of Henry Mancini z Audrey Hepburn na okladce, no i winyl. Ale Ultimate dsd jest najlepsza.

 

Możesz zamieścic okładkę i numer?

 

To prawda, Monica Mancini zrealizowana jest znakomicie ale ... posłuchaj też first pressów z lat 60-ych.

Pink Panther, Lucky, Peter Gunn, Breakfast at Tiffany's, bedziesz zadowolony.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp, mój znajomy mechanik, a jest bardzo dobry ma odmienne zdanie od twojego i uważa, że dłuższa jazda na oleju napędowym w silniku benzynowym uszkodził wtryski i coś tam jeszcze. Ale ty pewnie znasz się na silnikach lepiej od niego, jak na wszystkim zresztą. Szkoda, że będąc tak obeznanym z "wszelaką wiedzą" nie wiesz, że miejsce odsłuchowe na kanapie między kolumnami, jak masz u siebie to nawet nie błąd, a kpiny z akustyki i może wzbudzać tylko pusty śmiech. Ale o akustyce pewnie teź wiesz więcej niż specjaliści. Oni na pewno są niedouczeni... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmcomp, mój znajomy mechanik, a jest bardzo dobry ma odmienne zdanie od twojego i uważa, że dłuższa jazda na oleju napędowym w silniku benzynowym uszkodził wtryski i coś tam jeszcze. Ale ty pewnie znasz się na silnikach lepiej od niego, jak na wszystkim zresztą. Szkoda, że będąc tak obeznanym z "wszelaką wiedzą" nie wiesz, że miejsce odsłuchowe na kanapie między kolumnami, jak masz u siebie to nawet nie błąd, a kpiny z akustyki i może wzbudzać tylko pusty śmiech. Ale o akustyce pewnie teź wiesz więcej niż specjaliści. Oni na pewno są niedouczeni... :-)

 

Sly, proszę, przeczytaj raz jeszcze co ja napisałem, potem co ty napisałeś.

 

A potem zapytaj tego mechanika co będzie jak nalejesz benzyny do diesla, bo o tym pisałem. Silnik pójdzie do Bozi. Baaardzo szybko.

A jak potem napisałem jak nalejesz ropy do silnika benzynowego to najprawdopodobniej nawet go nie odpalisz. Więc będzie go bardzo trudno uszkodzić. konieczne będzie jego wypłukanie. Chyba że, jak ten mechanik, będziesz umiał go odpalić i uprzesz się na tej benzynie pojechać. :).

 

Jakieś magiczne słówko na literkę "P" z Twojej strony na koniec?

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda z tobą pisać. Ty nic nie kumasz. Przecież wiadomo, że nie chodzi o wlanie oleju napędowego do silnika zamiast oleju smarnego. Chodzi o błędne zatankowanie olejem napędowym samochodu z silnikiem benzynowym. Daj już sobie spokój. Faktycznie masz problem z czytaniem i rozumieniem.

Przepraszam marslo za offa. Już znikam, z tym kolesiem i tak nie znajdę porozumienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przepraszam pomylilem sie " , Ty na prawde masz nie tylko problemy ze zrozumieniem slowa pisanego , to chyba jest cos wiecej.

 

Napisano, przyjąłem, cieszę się ... ale komentarz zbędny.

 

BTW coś na temat takich komenatrzy pisałeś, nieprawdaż ??? Tylko nie pod swoim adresem :).

 

Pozdro

 

 

Dzięki.

 

Pozdro

 

Szkoda z tobą pisać. Ty nic nie kumasz.

Przecież wiadomo, że nie chodzi o wlanie oleju napędowego do silnika zamiast oleju smarnego.

Chodzi o błędne zatankowanie olejem napędowym samochodu z silnikiem diesla.

 

 

???

 

Po tej dyskusji i Twoim powyższym wpisie zakładam, że wiesz chociaż gdzie się wkłada kluczyk i na co jeździ Twój samochód bo w rozumienie i pisanie o zagadnieniach technicznych już zwątpiłem.

 

Za moich czasów mówiono: siadaj Sly ... pała !!!

 

Sly, nie pogrążaj się proszę !!!

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juź poprawiłem. To błąd w pisaniu. Lepiej poczytaj o akustyce mądralo. Bo twoje wszelkie opinie o kablach, sprzętach i muzyce słuchanej z kanapy ustawionej między kolumnami mają wartość filmików z YouTube.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juź poprawiłem. To błąd w pisaniu. Lepiej poczytaj o akustyce mądralo. Bo twoje wszelkie opinie o kablach, sprzętach i muzyce słuchanej z kanapy ustawionej między kolumnami mają wartość filmików z YouTube.

 

To po co je czytasz? Przecież nikt na mojego bloga nie każe Ci zaglądać?

 

A jeśli myslisz, że słucham z tej kanapy ustawionej pomiędzy głośnikami to zapytaj tego dobrego donosiciela jak jest na prawdę.

Przynajmniej wiadomo jak i co mam ustawione, Ty może słuchasz tak jak excel? ... nie wiem ... :).

 

Przynajmniej nie piszę czasem głupot i nieprawdy jak Ty, do wglądu w kilkunastu Twoich postach powyżej.

 

Pozdro

koledzy, prosze, odpuscie sobie .

koledzy, prosze, odpuscie sobie .

 

Yes sir :)

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Nie mogłeś więc słuchać Klimaxa połączonego z zew. DACkiem, co powiem z przykrością stawia Cie w kontekście Twoich wypowiedzi w dość niezręcznej sytuacji...

 

Zgadzam się z Tobą, dlatego zaraz jutro z rana jadę do Hi-Fi Studio zobaczyć co to de facto jest. Pisałem już o tym wcześniej. Pamiętam, że były odsłuchy zarówno wersji saute jak i z dołożonym DAC. To by wskazywało na Akurate lub Majik... A tak na marginesie to znów chyba trochę niepotrzebnie dolałem oliwy do ognia i rozdrażniłem zwolenników nowych technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HDTracks wiele plików to picowane przeróbki na różnych programach komputerowych.

Dlaczego nie oferują tego prawni właściciele? To przecież oni pierwsi powinni oferować swoje pliki Studio Master!

Może wolą sprzedawać CD;-)

Picowane to sa zwykle stare nagrania z lat 50 i 60, sporo tego było i jest.

Jakby picowali ECM to chyba by ich pozwali za fałszerstwo? To mocna wytwórnia i na takie numery by nie pozwoliła. Zresztą wystarczy tego posłuchać i wyraźnie słychać czy jest jakość jak trzeba HD czy też bajer na resorach;-)

Mój ulubiony serwis to qobuz i tam masz masę płyt z klasyką a także jazzu, w tym wielki wybór w płytach ACT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, jest dokladnie odwrotnie. Benzyne do diesla da sie zatankowac, a oleju do benzyniaka nie.

 

Piszesz o średnicy wylotu pistoletu na stacji beznynowej czy skutkach dla układu paliwowego i silnika?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Co ciekawe nawet portal elektroda o tym wspomina:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

BTW lepiej nalewać właściwe paliwo. :)

 

Sytuację opisałem po własnych organoleptycznych doświadczeniach kiedy w znanym warsztacie w Warszaiwe do malucha nalano ropy. Ot wtedy wacha była na kartki, stał kanister to mechanik go wziął i nalał. Potem się dizwili, że nie może odpalić. Ale w końcu już podczas odpalania się zorientowali dlaczego. Ale mechanik się zawziął i malucha odpalił. Zatkał ręką wloty do gaźnika i odpalił.

Na szczęście maluch nie był mój, wtedy miałem Ładę 1500 :).

 

Ponieważ sytuacja nie jest jednoznaczna i nalanie ropy do benzyny przy katalizatorze też może spowodowac nieprzyjemne skutki, za podanie takiej recepty przepraszam i nie polecam stosować.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super brzmią piękne płyty jazzowe z Blue Note - te z epoki! Seria Connoisseur to znakomite rzeczy, brzmiące fantastycznie zarówno z analogu jak i CD. Tam się grało jazz, co w wypadku ECM nie jest takie jednoznaczne, chociaż jest to mój ulubiny label i nigdy nie powiem o nich brzydko. Poczytajcie co ma do powiedzenia na ten temat sam majster Manfred E w różnych wywiadach na łamach periodyków jazzowych. ACT to już raczej kiepska sprawa pod względem artystycznym, ale audiofilsko może być - jest mięso, resolution i technika - choć treści mało!

Znam całą masę świetnego jazzu w audiofilskich wydaniach na CD, ale jest to raczej trudna muzyka i nie każda audiofilska duszyczka to zrozumie, nie mówiąc o akceptacji takiej muzyki. Z przystępnym, mainstreamowym i tradycyjnym wartościowym jazzem jest pod względem jakości różnie, jednak jakichś super hi-endowych efektów nie spodziewałbym się w katalogu rzeczy najwartoścowszych - muszę przyznać, że kilka rzeczy jest naprawdę dobrych, jednak większość, to popelina artystyczna!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Chcę przeprosić za zamieszanie które wywołałem odnośnie LINNa. Sprawdziłem dziś, to jest najzwyklejszy Majik DS. To zasadniczo zmienia zapewne ocenę dźwięku, gdyż on kosztuje w granicach kilkunastu tysięcy zł. Żeby podejść do sprawy bardziej profesjonalnie to dziś podłączyliśmy go w towarzystwie Luxmana d-38u, Ayona CD-07s oraz ostatniego CD Linna czyli też Majika:-) Wszystkie trzy CD zagrały istotnie lepiej niż Majik DS, natomiast dysponowaliśmy jedynie ripami płyt CD w standardzie .flac. Niestety nie było niczego w wyższej rozdzielczości. Analizując same odtwarzacze, najlepiej wypadł Luxman (14 tys. zł), później Ayon (10 tys. zł) a na końcu Linn (12 tys. zł) ale to wynika raczej z moich preferencji (lampy w Luxmanie i Ayonie). Niewątpliwie DS zagrał mniej autentycznie, z bardziej wykrawędziowanym dźwiękiem o mniejszym nasyceniu barw i ogólnie gorszym wypełnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączcie Majika DS do dobrego DACa i już nie będzie to samo. Ten wbudowany nie jest najwyższych lotów.

Potwierdzam Twoje spostrzeżenia dot. grania samego Majika DS.

 

W moim torze po podłączeniu kablem TA Reference do Weiss Engeneering dał dźwięk porównywalny do Klimaxa Renew DS.

Z tego też powodu, dopóki nie dopadnie mnie choroba o nazwie DSD, nie szukam na razie zmian w swoim torze cyfrowym.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Podłączcie Majika DS do zobrego DACa i już nie będzie to samo. Ten wbudowany nie jest najwyższych lotów.

 

Na to właśnie wygląda. Bo jak podłączaliśmy poprzednio Brystona to dźwięk się zdecydowanie poprawił. Ale nie na tyle, żeby nawiązać walkę z wymienionym Luxmanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę. Nie robiłem porównań do drogich CD-ków. Kupując Majika DS porównałem go jedynie do CECa TL51Z MkIi, którego to LINN z wbudowanego DACa zjadł na śniadanie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk Brystona też nie jest najwyższych lotów ... tfu może raczej charakter grania jest mało wysublimowany ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewajac olej napędowy do silnika benzynowego możne dojść do uszkodzenia

 

To akurat jest jakas bzdura. Mialem taka sytuacje, samochod jechal az sie zwyczajnie zagotowal i stanal w miejscu (po kilku kilometrach), facet zajmujacy sie wypompowywaniem paliwa (tutaj ropy z benzyniaka) mowil, ze ma takich sytuacji dziennie dziesiatki i nie odnotowal nigdy zadnego uszkodzenia z tego powodu, juz grozniejsze jest wlanie benzyny do ropniaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxmana d-38u, Ayona CD-07s oraz ostatniego CD Linna czyli też Majika:-) Wszystkie trzy CD zagrały istotnie lepiej niż Majik DS.

Na miejscu tego sklepu sprawdziłbym, czy przypadkiem Majik DS nie jest uszkodzony. Jeśli Majik CD podczas odsłuchu zagrał lepiej niż Majik DS, to coś tutaj jest poważnie nie tak. Ale to już tak zupełnie na marginesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy te RIPy płyt CD były ripami dokładnie tych płyt, które były przesłuchiwane ... jeśli nie to porównanie było mało miarodajne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest taka, że Linn Majik gra słabowicie jak na kwotę, którą kosztuje. Sam używam Linna Akurate i miałem przed zakupem możliwość porównać oba urządzenia u siebie w systemie. Nie ma o czym rozmawiać. Detale, gładkość dźwięku, pewna subtelność oraz neutralność to główne cechy w których zdecydowanie wygrywa Akurate. Majik nie ma startu do lepszych odtwarzaczy CD (pomijając to co było targetem firmy Linn - zaledwie poprawnie grający streamer?). Polecam sprawdzić jak gra DAC w Akurate ponieważ po sprawdzeniu kilku zewnętrznych DAC-ów jak na razie nie znalazłem (oprócz Metronome C8 i MSB analog DAC) urządzenia, którego cena uzasadnia zakup zewnętrznego DACa. Chcę przez to powiedzieć, że przetworniki z przedziału 10-20 tys PLN grają na podobnym poziomie (pomijając odmienność samego brzmienia).

 

A cena wspomnianych C8 i MSB jest kosmiczna więc wrzucam złotówki do skarbonki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj sąsiad ma Akurate DS. Kiedys porownywalem go do mojego Majika i bylo tak jak piszesz.

 

Chyba teraz wezmę tego klamota i porownam do mojego zestawu. Az mi sie nie chce wierzyc bo jak pisalem porwnywalem go do Klimaxa Renew DS i moj zestaw zagral lepiej na materiale 44/16 i gorzej na gęstych plikach PCM. Na moim sprzecie, sluchaly dwie pary uszu, moje i wlasciciela Klimaxa.

 

A to by musialo znaczyc, ze Akurate DS zagra lepiej od Klimas Renew DS.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość baca5

(Konto usunięte)

Dlatego wymyślono pistolety na stacjach, żeby nie wlać benzyny do silnika diesla.

 

Bzdura, jest dokladnie odwrotnie. Benzyne do diesla da sie zatankowac, a oleju do benzyniaka nie.

 

Piszesz o średnicy wylotu pistoletu na stacji beznynowej czy skutkach dla układu paliwowego i silnika?

 

A jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Dźwięk Brystona też nie jest najwyższych lotów ... tfu może raczej charakter grania jest mało wysublimowany ...

 

Zgadzam się całkowicie. Mnie to granie też nie leży.

 

Na miejscu tego sklepu sprawdziłbym, czy przypadkiem Majik DS nie jest uszkodzony.

 

Jest jak najbardziej OK;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryston nie jest taki zły ale to fakt brak mu tej nutki człowieczeństwa tego lampowego dociążenia szczególnie na wokalach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.