Skocz do zawartości
IGNORED

Aurender W20


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Pytanie czy te RIPy płyt CD były ripami dokładnie tych płyt, które były przesłuchiwane ... jeśli nie to porównanie było mało miarodajne ...

 

Tak. Przy czym trudno mi odpowiedzieć na pytania o ustawienia programu, którym to było zgrywane, a to pewnie też ma znaczenie.

 

Niestety prawda jest taka, że Linn Majik gra słabowicie jak na kwotę, którą kosztuje.

 

Tak też oceniają go chłopaki z Hi-Fi Studio. Twierdzą, że nie wytrzymuje porównania z dobrymi CDkami w tej klasie cenowej. Czyli mają pogląd identyczny jak mój:-)

 

Bryston nie jest taki zły ale to fakt brak mu tej nutki człowieczeństwa tego lampowego dociążenia szczególnie na wokalach.

 

Otóż właśnie to. Taki komputer... Podobnie zresztą jak choćby końcówka mocy 4SST2, którą kiedyś testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryston ma taką sygnaturę, trochę techniczne granie. A żeby było bardziej barwnie i z większym dociążeniem wcale nie musi być lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W kontekście toczącej się w równoległym wątku o sieciówkach dyskusji na temat wyższości pomiarów nad odsłuchami i na odwrót przyszło mi do głowy, że być może należałoby przeprowadzić stosowne badania w kierunku określenia czynników, które powodują że subiektywny odbiór dźwięku z plików tak istotnie odbiega od oferowanego przez CD. Może jestem w błędzie, ale nie spotkałem się z żadnymi opracowaniami z tego tematu, a wydaje mi się on bardzo ciekawy i na czasie. Nie oceniając który dźwięk jest lepszy, bo to kwestia subiektywna, zastanawiam się czy da się te różnice opisać poprzez parametry typu jitter, itp. A jeśli technologia strumieniowa zapewnia wszystkie znane i opisane w literaturze parametry na wyższym poziomie, to co powoduje tak dużą różnicę w brzmieniu. Mam nadzieję, że mój post nie odbiega zbytnio od tematu wątku, jakim jest niewątpliwie wysokiej jakości cyfrowe źródło nowej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie kojarzę nikogo z moich znajomych, kto przeszedł na 9-tkę. Większość trzyma się 8-ki.

 

Nie ma się co dziwić. Cena CD9 jest dość wysoka;-) 60 tyś PLN...w USA cena 13 tyś USD. Audiofast ma ceny z sufitu. To że można sprzedawać sprzęt z USA w realistycznych cena pokazuje polityka cenowa np. HIFI Clubu.

CD8 można mieć w idealnym stanie od pierwszego właściciela za 20 tyś (rok temu mogłem przynajmniej za tyle kupić takiego CD8).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

CD8 można mieć w idealnym stanie od pierwszego właściciela za 20 tyś (rok temu mogłem przynajmniej za tyle kupić takiego CD8).

 

Widziałem tańsze oferty zarówno w Polsce jak i na audio-markt.de, na którym ceny przeważnie są wyższe niż w Polsce. Mnie zastanawia co innego, ARC CD 7, który w zasadzie oferuje bardzo zbliżone brzmienie można kupić już w granicach 12,5 tys. zł, podczas gdy jeszcze starszy konstrukcyjnie i słabszy dźwiękowo Accuphase DP 78 dalej trzyma cenę powyżej 15 tys. zł. Jak to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy lubią Accuphase. Dlatego rynek trzyma ceny. Poza tym Accuphase często jest kupowane w całym zestawie co pozwala uniknąć kłopotliwego doboru komponentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

A u nas? Analizowałem ostatnie ogłoszenia na hifi.pl. DP78 jest wystawiony za 16 tys. zł, podczas gdy Ref. 7 chodziło znacznie niżej. Nie tak dawno temu wspomniany model Accuphase był wystawiany powyżej 20 tys. zł. Ciekawy ten rynek. Wracając do tematu wątku, ciekawi mnie jak za kilka lat rynek będzie wyceniał topowe na dziś produkty typu Aurender, Linn Klimax DS, itp. Spodziewam się szybkiego rozwoju technologii więc starzenie moralne produktów a co za tym idzie spadek cen powinien być gwałtowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom technologia odtwarzania nie rozwija się tak szybko. Póki będzie bazować na USB/LAN to w/w playery będą w cenie. Aurender to rewelacyjny transport, a Klimax dobrze gra. Nie zapominajmy o Luminie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tańsze oferty zarówno w Polsce jak i na audio-markt.de, na którym ceny przeważnie są wyższe niż w Polsce. Mnie zastanawia co innego, ARC CD 7, który w zasadzie oferuje bardzo zbliżone brzmienie można kupić już w granicach 12,5 tys. zł, podczas gdy jeszcze starszy konstrukcyjnie i słabszy dźwiękowo Accuphase DP 78 dalej trzyma cenę powyżej 15 tys. zł. Jak to wytłumaczyć?

 

Wytłumaczyć? Tym, że CD7 za 12 tyś się sprzeda a DP78 za 18 tyś na pewno się nie sprzeda;-), za 15 tyś też jest to wątpliwe. Znam jeden konkretny przypadek takiego DP78 i jak długo czekał na swojego nowego właściciela, a miał w komplecie nowiutki zapasowy transport.

 

Poza tym Accu po prostu bardziej się podoba większej liczbie audiofili. Wróć... on się zdecydowanie bardziej podoba kobietom audiofili;-). Wstawienie do głównego pokoju/salonu CD7 lub CD8 to Mission Impossible w wielu wypadkach. Takie sprawy też trzeba brać pod uwagę.

 

Natomiast jeśli chodzi o dźwięk to CD8 czy nawet CD7 z upgradem do CD8 to szczególnie w zakresie basu dużo lepsze urządzenie niż nawet Accu CD700, który na rynku wtórnym kosztuje jakieś chore pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Wytłumaczyć? Tym, że CD7 za 12 tyś się sprzeda a DP78 za 18 tyś na pewno się nie sprzeda;-), za 15 tyś też jest to wątpliwe.

 

:-)

 

Wstawienie do głównego pokoju/salonu CD7 lub CD8 to Mission Impossible w wielu wypadkach.

 

Na szczęściu u mnie w domu obowiązuje tradycyjny model rodziny. Tej demokracji i równouprawnienia zdecydowanie zbyt wiele;-)

 

Natomiast jeśli chodzi o dźwięk to CD8 czy nawet CD7 z upgradem do CD8 to szczególnie w zakresie basu dużo lepsze urządzenie niż nawet Accu CD700, który na rynku wtórnym kosztuje jakieś chore pieniądze.

 

Bo na rynku pierwotnym wywindowano jego cenę do 60 tys. zł. To nie jest zły odtwarzacz, ale powinien kosztować około połowę ceny katalogowej. Oczywiście też uważam że ARC lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD700 to taki elegancki bibelot. Szczególnie to drewniane pudełeczko ma swój urok, nade wszystko w lekko przytłumionym świetle. Fajnie sprawuje się 700 w całej wieży Accu. Ale jak się go z niej wyjmie i podłączy do innych urządzeń to już jest mniej fajnie.

 

To co się dzieje ze sklepowymi cenami Accu z Eter Audio to jakaś farsa... podobna zresztą do farsy cenowej AR z Audiofasta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W rzeczy samej. Jeśli poprzedni model, czyli CD 8 kosztował około 40 tys. zł to jakie jest uzasadnienie żeby CD 9 kosztowało 60?? Możliwość wejścia na DAC. Bez żartów, to jest praktycznie to samo urządzenie, tylko dołożono tam kupę niepotrzebnych wejść na komputer, itp. Cenę podwyższyli w głównej mierze amerykanie, z 10 tys. $ za CD 8 na 13 tys. $. Tylko od 13 tys. $ do 60 tys. droga daleka... A nie zdziwiłbym się, gdyby przez ten cały dodatkowy śmietnik brzmienie CD 9 okazało się gorsze niż CD 8:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurenderowi wyrósł własnie powazny konkurent w postaci Lumina S1. Do tego kompletny z DACkiem na pokładzie.

Moim zdaniem model T1 to także znakomita propozycja cenowa i odpowiedź na ceny konkurentów jeśli rzeczywiście dla dźwięk znany ze starego i pierwszego modelu A1.

 

Pamiętajcie, że streamer czyta praktycznie wszystkie dostępne pliki cyfrowe a nie tylko 16/44 jak poczciwy napęd CD.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumin S1 jest ponad 3 razy droższy od Lumina T1

Dedykowany do nich dysk 2 TB to koszt ~ 5 000 pln.

 

Konfrontacja Aurender + Lampi DSD vs. Lumin S1 byłaby arcyciekawa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurender W20, bo o nim niby ten wątek to półka cenowa S1.

T1 natomiast to półka X100.

 

Jeśli ktoś chce płacić za debykowane 2TB taką kasę to ... ma wolny wybór. Ja wolę swoje bezpieczne NASy.

 

Pozdro

 

Lumin S1 jest ponad 3 razy droższy od Lumina T1

Dedykowany do nich dysk 2 TB to koszt ~ 5 000 pln.

 

Konfrontacja Aurender + Lampi DSD vs. Lumin S1 byłaby arcyciekawa ...

 

Ja bym nie zapominał o Klimaxie DS v2.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne achy i ochy nad W20:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam minę żony jak wtargałem ARC Ref 110 i postawiłem na najwyższej półce racka, który stał w salonie. Zapytała, co tu robi ta lodówka?

Sytuacja była odmienna, jak przyniosłem Klimaxa :)

 

Miałem cały set ARC i Klimaxa. Wybrałem Klimaxa, który swoją drogą jest sporo lepszy od Acurate'a. Zarówno ARC, jak i Klimax ma swoje zalety, jak i wady. Dlatego nie rozumiem zacitrzewienia niektórych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Klimax jest lepszy niż Akurate ale tylko gdy porównujemy player vs. player. Zupełnie inaczej to wygląda, gdy mamy dobry DAC i Akurate pracuje jako tylko transport plików. Taka opcja jest wyraźnie lepsza niź Klimax i co ciekawe sumarycznie z niezłym DAC, takim do 30tys. tańsza niż Klimax. Ale to jako ciekawostka. Nie wiem jak w takim porównaniu wypada Aurender W20. Natomiast S10 nie miał szans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam minę żony jak wtargałem ARC Ref 110 i postawiłem na najwyższej półce racka, który stał w salonie. Zapytała, co tu robi ta lodówka?

Sytuacja była odmienna, jak przyniosłem Klimaxa :)

 

Miałem cały set ARC i Klimaxa. Wybrałem Klimaxa, który swoją drogą jest sporo lepszy od Acurate'a. Zarówno ARC, jak i Klimax ma swoje zalety, jak i wady. Dlatego nie rozumiem zacitrzewienia niektórych :)

 

To w końcu wybrałeś TY czy żona?;-)

 

Zacietrzewienie czasami jest ideologiczne a czasami ekonomiczne...

 

Faktycznie Klimax jest lepszy niż Akurate ale tylko gdy porównujemy player vs. player. Zupełnie inaczej to wygląda, gdy mamy dobry DAC i Akurate pracuje jako tylko transport plików. Taka opcja jest wyraźnie lepsza niź Klimax i co ciekawe sumarycznie z niezłym DAC, takim do 30tys. tańsza niż Klimax.

 

Zapytam czy było robione porównanie Klimax jako napęd + oddzielny DAC vs Akurate + oddzielny DAC? Czy dźwięk czymś się różnił?

Znam opinię pewnego japońskiego użytkownika całego setu topowych urządzeń Linna, który wszystko to sprzedał zmieniając na dwa Devialety i pozostawiając sobie tylko player Klimaxa. Robił potem rożne porówanania z innymi plikowcami i uznał że jednak Klimax ma najlepszą klasę dźwięku jako transport/odtwarzacz plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam czy było robione porównanie Klimax jako napęd + oddzielny DAC vs Akurate + oddzielny DAC?

 

 

Takie porównanie nie było zrobione bo nie mogło być zrobione. Zerknij na tylne panele.

 

Pozdro

 

Robił potem rożne porówanania z innymi plikowcami i uznał że jednak Klimax ma najlepszą klasę dźwięku jako transport/odtwarzacz plików.

 

Może nie zrobił bezpośredniego porównania z Luminem A1. Ja robiłem :). W moim systemie bardziej podobał mi się Lumin, co nie znaczy, że Klimaxa bym nie przygarnął.

 

Poniewaz nawet Majik DS + DAC może zagrać porównywalnie jak Klimax, a takie porównanie także zrobiłem, śmiem twierdzić że Acurate DS + DAC może zagrać lepiej niż Klimax DS.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimax nie ma wyjścia cyfrowego, więc może być tylko pełnym playerem. Akurate i Majik mają takie wyjścia. Jeśli jest dobry kabel cyfrowy i dobry DAC to gra to lepiej niż Klimax. Porównywałem u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.