Skocz do zawartości
IGNORED

Aurender W20


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Żeby sprzedać swoje ARC musiałbyś mieć ten cudowny komputer jako źródło i DAC, który dorówna w brzmieniu ARC. Znasz taki ?

 

Wtedy spróbowałbym DAC 8, albo topowego Meitnera:-) Miałem niedawno okazję porównywać tego ostatniego do DCSa i gra może mniej rozdzielczo ale bardziej muzykalnie. Albo też dorobiłbym po prostu cyfrowe wejście na DAC w CD 8 i używałbym go zarówno do płyt jak i plików. Na pewno da się zrobić takie wejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moja tu obecność jako miłośnika dobrego sprzętu, a twoja Bum jako wroga tego hobby to zasadnicza różnica nieprawdaż?

 

 

 

Wtedy spróbowałbym DAC 8, albo topowego Meitnera:-) Miałem niedawno okazję porównywać tego ostatniego do DCSa i gra może mniej rozdzielczo ale bardziej muzykalnie. Albo też dorobiłbym po prostu cyfrowe wejście na DAC w CD 8 i używałbym go zarówno do płyt jak i plików. Na pewno da się zrobić takie wejście.

 

CD9 ma wejścia cyfrowe, może służyć jako DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majik DS jest ok, ale Akurate DS jako transport jest lepszy. Ma dobre wyjście cyfrowe BNC. Do tego wskazany jest dobry kabel BNC i najlepiej DAC z wejściem BNC lub kabel na zamówienie BNC->RCA, jeśli DAC ma wejście RCA/SPDIF. Od biedy można użyć przejściówki BNC->RCA ale dobrej jakości np Van Den Hul.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Sylwek, a powiedz mi z którego urządzenia da się odbierać radio cyfrowe z kanałem LINNa? Bo też coś takiego ciągle tam gra. A to radio brzmi wstrętnie. I czym się różni Majik, Akurate oraz Klimax poza ceną oczywiście? Możliwe że to był Akurate i mnie się pochrzaniło. Powiem szczerze, dźwięk był na tyle mało wciągający, że nawet nie zadałem sobie trudu przejrzeć strony Linna. A zazwyczaj oglądam to co słuchałem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpię że to był Akurate bo musielibyście mieć kabel cyfrowy BNC. Bryston DAC chyba nie ma wejść BNC, czyli musielibyście mieć przejściówki albo to był Majik DS,który ma wyjście RCA/SPDIF. Akurate ma lepsze zasilanie, lepszy swój DAC i najważniejsze dla mnie to bardzo dobrą aplikację wyjścia cyfrowego BNC. Klimax ma jeszcze lepszy DAC ale i tak Akurate + dobry zew.DAC gra lepiej niż Klimax.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby wprowadzić trochę porządku do dyskusji: żródło strumieniowe->spdif->DAC to coś zupełnie innego niż PC->USB->DAC. Nie można tego wszystkiego ze sobą mieszać.

 

Zasadniczo ostatnio głównym trendem jest ta druga opcja czyli PC->USB->DAC. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że jest to w tym momencie niedopracowana technologia. W teorii miało być wszystko pięknie: transmisja asynchroniczna, izolacja galwaniczna i dzięki temu wszystkie problemy rozwiązane. To ja się pytam: po co w takim razie specjalne karty do PC, specjalne kable USB i inne cuda w PC?

 

Odpowiedź jest równie prosta, co i smutna: nikt nie potrafi zrobić dobrego wejścia USB w DAC'u. Taki jest rozczarowujący stan tej technologii w obecnej chwili. Stwierdzam to również niestety własnymi uszami.

 

Oczywiście można to wszystko naprawiać kartami USB, kablami USB, JPlayem itp, ale to nie tak powinno być.

 

Dla mnie era grania z PC zacznie się na dobre wtedy, gdy to wszystko nie będzie potrzebne ponieważ ktoś wreszcie zrobi poprawne wejście USB w DAC'u. Ewentualnie może się jeszcze okazać, że USB to ślepa uliczka i trzeba będzie zastosować inny sposób połączenia DAC'a z PC. Z tego co wiem to w urządzeniach studyjnych jest ostatnio nowy standard w oparciu o Ethernet, więc drogi rozwoju mogą być różne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenia bez spadków, dynamika, rozdzielczość itd. Wszystkie te parametry na vinylu są znacznie gorsze niż na CD.

Do tego dochodzą różnice wynikające z miejsca rowków na płycie. Powszechnie wiadomo, że jakość sygnału na początku płyty jest inna niż pod koniec.

 

Czyli jednym słowem parametry elektryczne? Ew. mechaniczne?

 

Wydaje mi się, że chodziło Ci o jakość ... ale dźwięku a nie jakość albo lepiej ilośc parametrów. Czyli czy są one wielkościoweo lepsze czy gorsze. Mam rację?

 

A czy z przekazem dźwięków zwanym muzyką nie jest czasem jak z winem gdzie mierzalne parametry bardzo często z jakością wina mają mało wspólnego? I do tego każdy "smakosz" odbiera je inaczej.

 

Czasem śmieszą mnie wszelkie określenia ałdjomowy, szczególnie w zakładce hi-end, powodujące niejednokrotnie kłótnie i swary, zapominawszy o co tak na prawdę w słuchaniu muzyki chodzi.

 

Może powtórzę taką swoją definicję: jak najwierniejsze oddanie muzyki na żywo (nawet w studio), sprawiające słuchaczowi przyjemność obcowania.

 

I żadne herce, decybele, waty czy volty nie mają z tym nic wspólnego.

 

I prosze tego się trzymajmy. Tu nie ma wzorców metra czy kilograma, jest przyjemność. I każdy czerpie ją inaczej. Nawet z disco polo.

Każdy człowiek jest inny i każdy odbiera muzyke i dźwięki inaczej.

 

Pozdro

 

 

Ja juz znalalzem i wlasnie przelaczylem z fontanny na dsd lampiego i puscilem muze filmowa Henry Manciniego, pliki dsd.

 

A skąd ty masz takie pliki DSD? Z tego co wiem wyszła jedna płyta SCAD z muzą Manciniego wydana przez jego córkę.

Bedę wdzięczny za informacje.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Panowie, ja wymiękam od strony technicznej. Jak Piotrek opisał te wszystkie problemy, dodatkowe karty, programy, itp to ja stwierdzam, że to nie dla mnie. To jest zabawa dla pasjonatów elektroniki i informatyki a nie dla przeciętnego śmiertelnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Z tego co wiem to w urządzeniach studyjnych jest ostatnio nowy standard w oparciu o Ethernet, więc drogi rozwoju mogą być różne. <br />

 

Gra to fajnie ale walczą z latencją, przy realizacjach na żywo trochę to utrudnia życie.Bajka kończy się jak schodzi gotowy produkt ze stołu mikserskiego dalej; dla czego, nie wiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo ostatnio głównym trendem jest ta druga opcja czyli PC->USB->DAC

 

Nie jestem tego taki pewien. Z tego co widzę, i chyba z powodów o których napisałeś sam, coraz więcej osób wybiera właśnie strumieniowce i grają dodatkowo z NAS-ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z czym?? To jakieś opóźnienie czegoś?

Tak opóźnienia na łączach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Z tego co widzę, i chyba z powodów o których napisałeś sam, coraz więcej osób wybiera właśnie strumieniowce

 

Gdybym musiał to też bym dokonał takiego wyboru, gdyż:

1. jestem totalnym laikiem w kwestii PC, elektroniki, więc sobie sam z konfiguracją nie poradzę;

2. z serwerów typu Aurender słyszałem dotychczas, choć daleki od oczekiwań, to jednak lepszy niż z PC dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja wymiękam od strony technicznej. Jak Piotrek opisał te wszystkie problemy, dodatkowe karty, programy, itp to ja stwierdzam, że to nie dla mnie. To jest zabawa dla pasjonatów elektroniki i informatyki a nie dla przeciętnego śmiertelnika.

 

Dlatego najwygodniej jest grać z dobrego transportu CD i dysku NAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tak opóźnienia na łączach.

 

Dzięki za objaśnienie. Pisałem powyżej że ze mnie amator i laik:-)

 

Dlatego najwygodniej jest grać z dobrego transportu CD i dysku NAS.

 

Generalnie z urządzeń dedykowanych do odsłuchu muzyki o normalnej obsłudze;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majik DS jest ok, ale Akurate DS jako transport jest lepszy. Ma dobre wyjście cyfrowe BNC. Do tego wskazany jest dobry kabel BNC i najlepiej DAC z wejściem BNC lub kabel na zamówienie BNC->RCA, jeśli DAC ma wejście RCA/SPDIF. Od biedy można użyć przejściówki BNC->RCA ale dobrej jakości np Van Den Hul.

 

Niestety nie wszystkie Akurate DS miały wyjścia cyfrowe. Były tez wersje bez.

 

Natomiast prawdą jest, że Akurate DS "jest lepszy" czyli bardziej mi sie podoba od Majka DS, korzystając w obu przypadkach z wyjść analogowych, co porównywałem u siebie w systemie.

 

Pozdro

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Dobrze zrobiony PC sterowany Daphile jest bezobsługowy.

 

Piotrek, ale najpierw trzeba to umieć zbudować, zestawić, itp. No i np wiedzieć co to jest Daphile;-) Ja nie wiem. Pewnie jesteś z wykształcenia inżynierem, więc masz na starcie przewagę nad biednym humanistą;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpię że to był Akurate bo musielibyście mieć kabel cyfrowy BNC. Bryston DAC chyba nie ma wejść BNC, czyli musielibyście mieć przejściówki albo to był Majik DS,który ma wyjście RCA/SPDIF. Akurate ma lepsze zasilanie, lepszy swój DAC i najważniejsze dla mnie to bardzo dobrą aplikację wyjścia cyfrowego BNC. Klimax ma jeszcze lepszy DAC ale i tak Akurate + dobry zew.DAC gra lepiej niż Klimax.

 

Kabel cyfrowy BNC nie rózni się elektrycznie niczym od kabla cyfrowego RCA. Jest to identyczny kabel współosiowy o impedancji 75 Ohm. Rózni się tylko wtykami. Wystepują kable o mieszanych końcówkach. Od biedy można korzystać z przejściówki.

 

Pozdro

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może stary Akurate w obudowie Majik-a nie miał. Akurate II, oferowany od 2011r ma bardzo dobre wyjście cyfrowe BNC.

 

Kabel cyfrowy BNC nie rózni się elektrycznie niczym od kabla cyfrowego RCA. Jest to identyczny kabel współosiowy o impedancji 75 Ohm. Rózni się tylko wtykami. Wystepują kable o mieszanych końcówkach. Od biedy można korzystać z przejściówki.

 

Pozdro

 

Pozdro

 

A BNC nie ma 50ohm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A BNC nie ma 50ohm?

 

Nie, ma dokładnie 75 ohm i warto o tym wiedzieć pisząc o tym tu, w tej zakładce.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piotrek, ale najpierw trzeba to umieć zbudować, zestawić, itp. No i np wiedzieć co to jest Daphile;-)

A od czego masz kolegów na forum ? ;-)

Ale wpierw sam musisz się przekonać czy warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman stoi tam od dłuższego czasu. Jest używany do różnych porównań. Fantastyczne CD za rozsądne pieniądze, przy czym wolę jego dźwięk jak gra przez bufor lampowy (tam są dwie opcje). Jak chodzi o porównania do często gra tam na przemian albo Luxman albo właśnie różne rzeczy Linna.

Przy porównaniach warto pamiętać, czy przypadkiem XLRy obu sprzetów nie są inaczej ustawione. I słuchamy wtedy jednego albo drugiego z zamienioną fazą.

 

 

Kable (i wtyki) BNC występują w kilku wersjach, te stosowane do audio powinny mieć 75Ω.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable (i wtyki) BNC występują w kilku wersjach, te stosowane do audio powinny mieć 75Ω.

 

To prawda, w połączeniach mikrofalowych stosowane są także inne impedancje.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel cyfrowy BNC nie rózni się elektrycznie niczym od kabla cyfrowego RCA. Jest to identyczny kabel współosiowy o impedancji 75 Ohm. Rózni się tylko wtykami. Wystepują kable o mieszanych końcówkach. Od biedy można korzystać z przejściówki.

 

Pozdro

 

Pozdro

 

Masz rację, tu BNC też ma 75ohm. Pamiętam, że były kiedyś połączenia BNC 50ohm ale nie pamiętam już w których sprzętach. Tak czy inaczej lepiej żeby przejściówek nie było jeśli jest taka możliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak inaczej ustawione? To nie jest znormalizowane? Nigdy bym na to nie wpadł.

Większość producentów wykorzystuje standard w rynku Pro, zazwyczaj opisywany jako europejski.

1 - shield/ground

2 - positive (hot)

3 - negative (cold)

Niektórzy producenci ze Stanów lub Japonii stosują odwrotne podłączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.