Skocz do zawartości
IGNORED

Aurender W20


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

Grzesiu, a po co? Ważne że słychać różnicę... Za chwilę zleci się stado trolli, które będzie Mariuszowi wmawiać, że za dużo whisky wypił. Widocznie jakiś sygnał przesyłany tą magistralą powoduje interferencje, które lepszy kabel wychwytuje, minimalizuje, wycina, itp, wybierz właściwą wersję;-)

Marslo ma dobry słuch ...ja prosiłem Stasiopa o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Wiele jest takich rzeczy, które ciężko jest wytłumaczyć na bazie posiadanej wiedzy. To nie przesądza o tym, że tych rzeczy nie ma, a raczej pokazuje słabość naukowych metod badawczych i pomiarowych.

Tomek ,

 

Tylko to doprowadza do absurdu nasze hobby...

 

U mnie np. większe zmiany w dźwięku wprowadza uchylenie okna , niż wymiana kabli w systemie...

Ciekawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Mariuszowi wmawiać, że za dużo whisky wypił

Mariusz nie pije whisky tylko jakieś francuskie cienkusze.

Gdyby pił whisky jak każdy porządny obywatel to by mu kabel LAN nie grał a tak ma pewnie omamy od tego zasiarczenia organizmu ... ;)

 

A tak na poważnie to na przykładzie Mariusza i kabla LAN widać ile może zdziałać autosugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

A tak na poważnie to na przykładzie Mariusza i kabla LAN widać ile może zdziałać autosugestia.

 

Nie Jarek, nie wydaje mi się, żeby to była autosugestia. Niestety mam strasznie daleko do Mariusza żeby razem z nim posłuchać zmian wprowadzanych przez ten kabel. Trzeba Sylwka namówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem , taki mess to pierwszy raz widze, jak te zera i jedynki maja sie tam przecisnac:)

Dlatego koncepcja Aurendera bardziej do mnie przemawia, im blizej tym lepiej, z muza cyfrowa jest jak ze seksem, na odleglosc jakos kiepsko wychodzi imo...

No chyba ,ze ktos ma nadzwyczaj dlugi interfejs:)

 

Ja to inaczej widze ,w ultra czulym srodowisku trzymas wirujacy dysk :) tzn kosiarke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie wiruje , idzie przeciez do ssd i stamtad dopiera gra, a hdd wiruje tylko przy zaladowaniu plyty i potem idzie spac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Nie Jarek, nie wydaje mi się, żeby to była autosugestia.

Hmmm .... skoro dane ładowane są najpierw do Aurendera a potem BEZ UŻYCIA tego kabla LAN odtwarzane to myślę ,że w takim przypadku taki sam wpływ na dźwięk jak kabel LAN u Mariusza może mieć szaman Pigmejów z dorzecza Amazonki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

to myślę ,że w takim przypadku taki sam wpływ na dźwięk u Mariusza może mieć szaman Pigmejów z dorzecza Amazonki ;)

 

Też tego nie rozumiem, ale na szczęście w moim przypadku pomaga brak wiedzy technicznej;-) Wydaje mi się, że wraz ze wzrostem poziomu obeznania z techniką rośnie sceptycyzm a maleje zaufanie do swoich uszu... Mariusz słyszy dobrze, więc nie sądzę żeby się mylił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek , Tomasz,

Bez odsluchu nie rozbierjosz...

Jak drogi poprowadza, posluchamy razem, zapraszam.

A Sly raz byl i sie zmyl:)

Autosugestia to chyba nie jest, skoro podkrecilem moduly basowe i brak znieksztalcen, nawet na Keep the Faith Michaela sluchanym na full'u.

Cos tu kurna sie dzieje sama siara tego nie tlumaczy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

Hmmm .... skoro dane ładowane są najpierw do Aurendera a potem BEZ UŻYCIA tego kabla LAN odtwarzane to myślę ,że w takim przypadku taki sam wpływ na dźwięk jak kabel LAN u Mariusza może mieć szaman Pigmejów z dorzecza Amazonki ;)

Tu nie ma co się nabijać z Marslo, być może tak jest..

Stasiop napisał , że to ma uzasadnienie technicznie dlatego czekam na wyjaśnienia....

Na chłopski podkrakowski zdrowy rozum to bezsensu...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Tu nie ma co się nabijać z Marslo, być może tak jest..

Ja się wcale nie nabijam z Mariusza , nadinterpretujesz moje wpisy.

Uważasz ,że powinniśmy naukowo potwierdzić granie kabla LAN .... który w sumie podczas grania nie jest używany?

Jeżeli tak , to ja odczepiam wagon.

Miłej zabawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracajcie na mnie za bardzo uwagi , sam nie wierze w to co pisze:)

 

 

Ja się wcale nie nabijam z Mariusza , nadinterpretujesz moje wpisy.

Uważasz ,że powinniśmy naukowo potwierdzić granie kabla LAN .... który w sumie podczas grania nie jest używany?

Jeżeli tak , to ja odczepiam wagon.

Miłej zabawy ;)

Jarek , ja jestem daleki od upierania sie w tej kwestii.

Jednak nie wiem , czy zwrociles uwage na moje porownanie tego wpiecia kabla LAN do zaslepek Acoustic Revive, one tez ponoc poprawiaja dzwiek.

Tu moze chodzic co najmniej o podobny efekt , jak sadze.

P.S Zmiana avatara na zime, a gdzie czapeczka, no i gdzie Ania?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem , taki mess to pierwszy raz widze, jak te zera i jedynki maja sie tam przecisnac:)

Dlatego koncepcja Aurendera bardziej do mnie przemawia, im blizej tym lepiej, z muza cyfrowa jest jak ze seksem, na odleglosc jakos kiepsko wychodzi imo...

No chyba ,ze ktos ma nadzwyczaj dlugi interfejs:)

 

Na dlugosci moge sie scigac.

 

Sorry, testow nie robilem ale protokół Ethernet to nie jest SPDIF i moim zdaniem dyskusja nad celowoscia zmiany kawalka kabelka z koncowkami RJ45 z obu stron mija sie z celem.

To tak jak dyskutować nt. streamingu przez net z serwera w Australii.

Protokoly sieciowe dopuszczaja stosowanie kabli o dlugosciach do 100m dla kat.V a do tego switche po drodze. I nic danym komputerowym po drodze sie nie dzieje. Bo takie sa protokoly. A muzyka jest wlasnie na takie dane komputerowe zamieniona uzywajac kolokwialnego okreslenia.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie nic nie wiruje , idzie przeciez do ssd i stamtad dopiera gra, a hdd wiruje tylko przy zaladowaniu plyty i potem idzie spac...

 

Jak bede mial wiecej czasu ,opublikuje pomiary jak ssd sieje :) nie mniej niz zwyczajny hdd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Mialem bardzo podobne doswiadczenia , jak wymienilem zwykle wtyczki za 1 dolara w kablu zasilajacym Transparent MM link na topowe Oyaide F1/M1e, co podnioslo wartosc kabla o dobre 50%:).

Przez kilka dni, a nawet tygodni przezywalem rozterki, bo barwa systemu ciagle ewoluowala.

Rozumiem doskonale Twoje wrazenia.

 

W/g mnie wtyki wattgate są w transparentach wystarczające-one nie kosztują 1 dolara,bo tam naprawdę wiedza co robią.

Jak obliczyłeś te 50 procent przyrostu wartości kabla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem elektorniczny laik, ale dobrze zapamietalem , ze nie ma w przyrodzie nic takiego jak 0 i 1. Sa natomiast zmiany napiecia w domenie analogowej, ktore im odpowiadaja i podlegaja wszystkim analogowym popapraniom z promieniowaniem RMI i jitterem w roli glownej.

Na to sa liczne artykuly w sieci , z ktorych nawet taki laik jak ja moze sie czegos dowiedziec, o bardziej zaawansowanych audiofilach nie wspominajac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W/g mnie wtyki wattgate są w transparentach wystarczające

 

Piotr, Wattgate robi bardzo dobre wtyki, przy czym do kabla klasy Transparent Reference powinni zakładać najdroższy model oparty o złote wtyki. Słuchałem go i jest bardzo dobry, na poziomie złotych Furutechów i Oyaide. A to co tam jest założone w standardzie niestety nie pasuje do tak wyrafinowanego przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Ja się wcale nie nabijam z Mariusza , nadinterpretujesz moje wpisy.

Uważasz ,że powinniśmy naukowo potwierdzić granie kabla LAN .... który w sumie podczas grania nie jest używany?

Jeżeli tak , to ja odczepiam wagon.

Miłej zabawy ;)

Całkowicie się z Tobą zgadzam...mój wagon też odczepiony....idzie innym torem;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że w takim przypadku taki sam wpływ na dźwięk jak kabel LAN u Mariusza może mieć szaman Pigmejów z dorzecza Amazonki ;)

 

Jarek trochę odmłodniałeś ostatnio. Jaką dietę stosujesz ? Hmm... Pigmeje w pokoju odsłuchowym, tego nie próbowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarek trochę odmłodniałeś ostatnio. Jaką dietę stosujesz ? Hmm... Pigmeje w pokoju odsłuchowym, tego nie próbowałem.

Idzie nowe więc odmłodniałem ;)

Chcę zostać postępowym i nowoczesnym dziadkiem i jutro słucham Amare i plików.

Dałbyś wiarę? ;)

 

Zobaczymy jak Amare wypadnie w porównaniu do W20 i napędu CD.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zostac postepowym dziadkiem nie wystarczy plikow posluchac.

Trzeba jeszcze wnuka albo wnuczke miec, jak na tym froncie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie nowe więc odmłodniałem ;)

Chcę zostać postępowym i nowoczesnym dziadkiem i jutro słucham Amare i plików.

Dałbyś wiarę? ;)

 

Zobaczymy jak Amare wypadnie w porównaniu do W20 i napędu CD.

 

pozdr.

 

Oj, to się będzie działo. Czekam z niecierpliwością.

 

Trzeba jeszcze wnuka albo wnuczke miec, jak na tym froncie?

 

Ja już kupiłem werthers original, tylko na wnuczka czekam ale może niech się moje pociechy za bardzo nie spieszą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już raczej wnuczka nie zrobię więc co najwyżej kota mogę pogłaskać ;)

 

O mały figiel to Lukasiq Ciebie prawie zrobił na tzw.wnuczka))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za kilka (naście) lat :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestji ethernetu. To jestem zszokowany jak można słyszeć różnice w brzmieniu.

Choć różnice w połączeniach cyfrowych spdif słyszę, ale to zupełnie co innego.

 

Wiele jest takich rzeczy, które ciężko jest wytłumaczyć na bazie posiadanej wiedzy. To nie przesądza o tym, że tych rzeczy nie ma, a raczej pokazuje słabość naukowych metod badawczych i pomiarowych.

 

Tyle że jeśli mówimy o sieci lan to interfejs jak i przesyłanie danych jest tak tragiczny i częstotliwości są jeszcze (w miarę wolne) że sygnał w stuprocentoway stanie jest w stanie dotrzeć do komputera. byle jakim kablem pod względem jakości na względnie duże odległości.

I można to wszystko pomierzyć (już dziesięć lat temu) bez najmniejszych problemów.

Cuda to się jedynie dzieją, pojawiają się dodatkowe złe zjawiska dopiero w częstotliwościach od 100MHz, a jeszcze bardziej od 1GHz. A aparatura pomiarowa kosztuje grube tysiące.

Zajmowałem się stawianiem masztów komunikacyjnych (od strony technicznej urządzeń nadawczych) i tam to jest twardy orzech do zgryzienia.

 

Jak ktoś wspominał protokoly sieciowe dopuszczaja stosowanie kabli o długościach do 100m.

I nie milion tylko już trylion danych bez względu, czy zostanie zgubione połowa, czy kilka bitów (tak ważna jest ciągłość danych) plik będzie w technologi komputerowej po przesłaniu nieczytelny !

(Są jeszcze korekcje błędów - niezbędne, nie mniej to inna sprawa)

Ale samo z się, jest to taki protokół, że musi plik być po odebraniu, nawet pomimo zakłóceń w 100% kompletny.

 

Dlatego nie potrafię wytłumaczyć jak może mieć taki kabel do ethernetu wpływ na dźwięk.

Cyfrę słychać. Nie neguje tego. Prąd jest zawsze wartością analogową. Ale co innego taki sygnał Spdif. Tutaj inny protokół przesyłania, brak korekcji, buforów wejściowych, zależny wpływ zegara, opóżnień sygnału itp.

 

Dlatego w żaden sposób nie wiem jak może wpływać transmisja kablem ethernetowym na dźwięk. Protokoły danego formatu są zawsze takie same. Oczywiście nie piszę tego z ironią. To bardzo ciekawe jak to możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.