Skocz do zawartości
IGNORED

Aurender W20


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba Stasiu im doradza i mu zaufali, ze pcm jest lepsze od dsd:)

Na CA sa sygnaly ,ze N 10 jest dzwiekowo bardzo udany.

Jest tez bardzo goraca kwestia uzywania przez aurendera ogolnie dostepnego oprogramowania w srodowisku linux bez podawania o tym stosownej informacji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takiego Trinity DACa, to będzie jak znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Stasiu im doradza i mu zaufali, ze pcm jest lepsze od dsd:)

Nie mam watpliwosci ze PCM jest znacznie lepsze. Tylko konwersja z DSD do PCM nic dobrego juz nie da, sama obecnosc kodowania DSD powoduje ze dzwiek staje sie wyprany, ospaly i bez dynamiki owszem jest jakby fizjologiczny ale to nie ta fizjologocznosc natury ktora byc powinna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przemawia do mnie ta formatowa religia , ze tylko dsd albo tylko pcm.

Posluchaj sobie dsd np Obrazki z wystawy Mussorgskiego np z lampiego , glebia sceny jest niezrownana moim zdaniem. A potem Hrx z Young person' s guide Brittena np final i takiego uderzenia nie daje dsd moim zdaniem.

Kazdy z formatow ma wady i zalety, tak to slysze . Zeby bylo smieszniej musze miec dwa daki, bo poki co pcm z La Fontaine jest u mnie niezrownany, podobnie dsd z lampiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glebia sceny jest niezrownana moim zdaniem.

Tak glebia sceny jest wyjatkowa, ale uwazam ze i w PCM-e mozna to bedzie uzyskac. Dodatkowo tak jak pisalem jest pewna fizjologicznosc i jakby naturalnosc, ale to wszystko okupione jest splaszczeniem dynamiki ataku i wypranym mocno dzwiekiem. Z mojego doswiadczenia samo kodowanie DSD juz to wnosi a nie przetwarzanie w DAC-u. Jestem wielkim przeciwnikiem DSD, bo moim zdaniem traci na tym sama muzyka, z ktora juz dalej nic nie da sie zrobic :(

 

pozdr.

 

Nie zauwazyles ze z kazdego PCM-a mozna zrobic taka papke jak w DSD transkodujac PCM do DSD? Nie zwrocilo to Twojej uwagi? ;) W druga strone nie da sie tego juz dokonac.

 

Nie zwrocilo tez Twojej uwagi ze topowy-High-End nie slucha z DSD tylko PCM albo gramiaki? Nic to Ci nie mowi? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie innych maja dla moich ocen ograniczone znaczenie , duzo wieksze przykladam do tego co slysze . Mam wystarczjaco dobry tor analogowy i cyfrowy ,zeby wiedziec jakie sa mocne i slabe strony gramiaka, pcm i dsd. No i kazdy ma jakie swoje preferencje, ktore najsilneije wplywaja na nasze oceny. Nie odbieramy muzy tak samo, trzeba o tym pamietac.

Mi sie podoba i audio tekne i tad i avantgardy i mbl i grand utopie i ...jeszcze wiele innych bardzo dobrych sprzetow, a u nas na forum tylko wojny religijne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie innych maja dla moich ocen ograniczone znaczenie , duzo wieksze przykladam do tego co slysze.

No to czy jest sens podejmowania dyskusji na forum? ;)

Ja czytam rozne opinie i wyciagam wnioski i ucze sie...chociaz na tym forum coraz trudniej z nauka...:(

 

Ale skoro wolisz sluchac przetranskoduj PCM w komputerze do DSD i posluchaj, skoro wolisz sluchac to bedzie bardzo interesujaca lekcja empiryzmu i logiki. :)

 

Mam wystarczjaco dobry tor analogowy i cyfrowy

Mariusz to nie jest wystarczajaco dobry tor aby oceniac ani Avantgardy ani Lampi to nie jest ten poziom. Gdybys mial Kondo Audio Tekne i np Focale albo Magico ze zrodel stacka Vivaldiego lub Air Force one lub two bylaby inna rozmowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jesli ktos ma Aurendera lub inny dobry serwer muzyczny i daka z odtwarzaniem dsd to szczerze polecam moje wczorajsze odkrycie , plyte pt " La Notte" wytworni Fone, dostepna na nativedsd. Dla przyblizenia - muza w stylu Chet'a Baker'a.

To jest wspaniale jakosciowo nagranie jazzu akustycznego : trabka , kontrabas i gitara. Fone uzywa analogowych mikrofonow ( chyba nawet lampowych jesli dobrze pamietam)do rejestracji i dzwiek jest magiczny.

Innym nqgraniem Fone , ktore mnie zachwyca od kilku tygodni jest " Szeherezada" Rimskiego Korsakova, szczerze polecam.

Sorry za autorskiego offtopa, ale nie moge sie nasluchac plyty La Notte, odtwarzam czwarty raz od wczoraj.

Po wylaczeniu zasilania usb w aurenderze namacalnosc dzwieku jest niesamowita, dlatego pisze w tym watku.

 

P.S widzialem pierwsze zdjecia N10 juz u kilentow, zdaje sie ,ze jest wreszcie dostepny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytworni Fone

 

 

Mają kilka świetnych rzeczy.

Nawet z Reimyowskim Combakiem wchodzili w kooperację i są tytuły na xrcd24 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mozna miec od nich rowniez plyty. U mnie jednak jakosc plikow dsd z aurendera do lampiego jest wyraznie lepsza od sacd z Fontanny.

Jakosc nagran na tle konkruencji mozna ocenic na roznych nosnikach i napedowcy takze moga skorzystac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Jesli ktos ma Aurendera lub inny dobry serwer muzyczny i daka z odtwarzaniem dsd to szczerze polecam moje wczorajsze odkrycie , plyte pt " La Notte" wytworni Fone, dostepna na nativedsd.

Jak dla mnie to wersja La Notte w DSD jest strasznie przepompowana niczym nagranie ze Stockfisha.

Szczerze mówiąc przyjemniej mi się słucha w normalnym PCMie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Maciek, a jaki transport i jaki dac?

 

Nic specjalnego. Mój zewnętrzny DAC nie obrabia takich plików.

DSD słucham z wbudowanego DACa w T+A MPB. Być może na czymś szlachetniejszym to będzie odbierane inaczej. U mnie akurat ta płyta w DSD gra jak sampler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, mysle ze duzo zalezy od zestawu.

O tym jak oni nagrywaja mozna poczytac tu, o zadnym pompowaniu dzwieku nie ma raczej mowy.

Rozumiem jednak, ze nie kazdemu dsd odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na marginesie, czytalem ostatnio test lampiego b7 , w ktorym recenzent uznawal za dzwiek referencyjny w zakresie pcm bada reference a na drugiem miejscu T+A, - nie pomne ktory model- ktory ocenial na 9,5/10 a dsd z b7 na 11/10, podobnie jak pcm z bada reference.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a dlaczego nie zamówiłeś sobie Golden Gate? Kwestie finansowe? Skoro masz zaufanie do koncepcji firmy i pasuje tobie ten dźwięk to...why, tell me why...? Może za 4 tyg.będę miał szanse posłuchać u siebie GG. Jeśli zagra dobrze a inaczej niż Gryphon to....why not....mogę mieć 2 DAC-i. Będzie dual stereo czyli prawie quadro.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Na marginesie, czytalem ostatnio test lampiego b7 , w ktorym recenzent uznawal za dzwiek referencyjny w zakresie pcm bada reference a na drugiem miejscu T+A, - nie pomne ktory model- ktory ocenial na 9,5/10 a dsd z b7 na 11/10, podobnie jak pcm z bada reference.

Bo Niemcy w T+A całkiem dobrze dopracowali DACa. Tam siedzi PCM1795.

Bardzo duży nacisk i dopracowanie położyli w nim na HD PCM.

DSD jest bo jest (bo tak wypada) ale sami piszą, że to trochę olali i zalecają właśnie HD PCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,

Bo przyjemnosci trzeba stopniowac:)

Biorac na odsluch big 7 chcialem sprawdzic ,czy zagra dsd lepiej o lampi dsd dac. Zagral.

Teraz sprawdzam, czy moze zagrac pcm na poziomie fontanny. Na poczatku gral gorzej , ale po zmianie lamp i mieszaniu kablami pewne aspekty sa lepsze niz w fotannie , inne gorsze, to troche inna sygnatura dzwieku. No i lampi gra po usb bez zasilania z aurendera, to jego przewaga nad fontanna.

Mysle ,ze to sie skonczy GG przyszlym roku.

Nie chcialem wydawac kasy na GG dopoki nie bede pewny, ze bede gral rowniez pcm z niego.

Na razie gram na zmiane z lampi big 7 i fontanny i czekam na vermeer audio. No i dsd to ok 20 % nagran , ktorych slucham.

Moze sie skonczyc rownie dobrze lampi gg, jak i vermeer audio , model 1 lub 2. Jedynka to dawna La source od audioaero.

 

Tak jak Ci mowilem bylem ostatnio w avantgardzie i bardzo mi sie spodobala muzyka klasyczna w torze zbalansowanym.

Do tego stopnia, ze zamierzam sprobowac lampi big 7 zbalansowany z koncowka mocy XA od avantgqrda zaraz po wakacjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vermeer Audio bym nie wierzył. Nowa firma z dziedzictwem po AA, ale dziś ciężko się przebić na rynku. Na rynku odtwarzaczy CD mają małe szanse, a na rynku DAC-ów jeszcze mniejsze. Poza tym topowy ich model, a tylko taki może ciebie zainteresować będzie zapewne bardzo kosztowny. Firma za jakiś czas może wylecieć z rynku. Na rynku wtórnym za parę lat temat nie do sprzedania. Nie warto tracić na to kasy. To już faktycznie lepiej pomyśleć o Golden Gate. Widzę, że wykonane to jest zupełnie inaczej niż to co oferował Pan Łukasz kilka lat temu, bo to było skandaliczne. Sam jestem otwarty i nie mówię nie. Jeśli to dobrze zagra to kto wie. Ty masz z Aurendera 2 wyjścia USB? To możesz podawać sygnał na oba DAC-i równocześnie? Bez przełączania kabli USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa trzy porty usb, ale tylko jeden klasy usb audio.

Mam kabel usb entreq konstantin z eartha silver i minimusem do fontanny oraz jcat ref jednozylowy do lampiego.

Aurender nie zaleca podlaczac dwoch dakow jednoczesnie, poza tym tylko usb audio daje najlepszy dzwiek i tam moge wylaczac zasilanie usb, co stosuje przy lampim, fontanna potrzebuje zasilania.

Zmiana daka wymaga wiec przepiecia kabli usb oraz za - badz wylaczenia zaislania usb w aurenderze, no i przelaczenie wejscia wzmaka, razem jakies 3 minuty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz słuchałeś może Amare Musica u siebie ?

 

Bo Niemcy w T+A całkiem dobrze dopracowali DACa. Tam siedzi PCM1795.

 

Bo to porządny sprzęt jest i dlatego tak dobrze gra.

U nas nie wiem dlaczego ale zupełnie niedoceniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie T+A podoba wizualnie i czytam o ich sprzecie pochlebne opinie, podobnie jak o accoustic arts.

Generalnie te niemiecke sprzety maja w miare rozsadne ceny i duzo mniej nachalny marketing od takich firm jak msb czy magico, sprzetow z kraju gdzie marketing jest najwazniejszy, a dopiero potem reszta.

Amare nigdy nigdy nie proponowalo odsluchu u mnie, chociaz wspomianlem im na AS2014 , ze jestem otwarty na porownanie z w20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi si T+A podoba wizualnie i czytam o ich sprzecie pochlebne opinie, podobnie jak o accoustic arts.

Amare nigdy nigdy nie proponowalo, odsluchu u mnie, chociaz jestem otwarty na porownanie z w20.

 

Robią świetny sprzęt za " normalną " cenę.

Wiele obcmokanych na forum wzmacniaczy wypadło znacznie gorzej niż T+A w bezpośrednim porównaniu.

Firma z tradycjami i co najważniejsze zapleczem badawczym / technicznym tym samym dla mnie wiarygodna a nie jak wielu innych garażowych producentów.

Sam myślałem żeby spróbować ich nowej serii urządzeń HV.

 

Co do Amare to chyba wystarczy wpłacić kaucję i masz urządzenie na odsłuch.

Żadnych problemów , uczynne chłopaki.

Jestem ciekawy jak u Ciebie by wypadło porównanie z Aurenderem W20 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

Ale ja nie szukam transportu, oferowalem tylko moja opinie o ich sprzecie na tle w20, rozumiem, ze nie sa zainteresowani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że PASS serii XS to jednak inna liga niż T+A z serii HV.

Ale i cena z innej ligi ;)

Ta nowa seria HV wygląda świetnie i z tego co rozmawiałem z konstruktorami z T+A zastosowali tam jakieś ciekawe rozwiązania.

Pracowali sporo czasu nad tą nową serią i jak widać musi to dobrze grać bo ma same pochlebne opinie.

Ja już mam dosyć przepinania kabli. Same straty w materiale ;(

Inaczej wziął bym na odsłuch te urządzenia. Tak z czystej ciekawości jak one grają w porównaniu z innymi tranami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

Ale ja nie szukam transportu, oferowalem tylko moja opinie o ich sprzecie na tle w20, rozumiem, ze nie sa zainteresowani.

 

Może znają Twoje poczucie smaku, kto to wie? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wgralem dzis po informacji od Erica Shim z aurendera nowy soft 4.3.129.

Mialem od ostatniej aktualizacji w maju problem z zawieszaniem przy przelaczania napiecia usb w odtwarzaczu, co robie za kazdym razem jak przepinam daka z Fontanny na Lampi big 7. Musialem restartowac aurendera aby go odwieszac.

Po dzisiejszej aktualizacji problem zniknal i funkcja dziala jak nalezy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.