Skocz do zawartości
IGNORED

Aurender W20


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem , czy bedziesz zazdrosny, ale polubilem Twoja zone:)

 

Wpis nie na temat)

 

No jak to ... jesteśmy w zakładce o sprzęcie za pierdylion pieniędzy. Skoro wydalismy już pierwszy pierdylion trzeba zacząć wydawać drugi ... na kable LAN.

Lepsze będzie na pewno ... samopoczucie. Wydawanie pieniędzy dla "uzasadnionego celu" to najlepsze placebo ... hajendowe :).

 

BTW w ścianach mam kable Alcatela kat.5. W 1997 roku zapłaciłem za nie pierdylion sieciowych złotych. To ile mam wydac teraz? I jaki kabel mam kupić? Kto zapłaci za remont?

 

Pozdro

 

 

 

No i jak odsłuchy i pierwsze wrażenia?

 

Pozdro

 

Do zobaczenia jutro na Wolumenie.

Zażyj paracelsus dla spokojności)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Calkowicie sie zgadzam, nie wiem tylko dlaczego sluch sie nie z tym nie zgadza.

Autosugestia powinna powiedziec sluchowi, ze ma omamy, bo ja to wszystko o tych hdd i ssd wiem , a mimo to sluch sie nie poddaje, wyemancypowal sie na niepodleglosc.

Moze to jakas choroba jest?

Ufaj swojemu słuchowi a nie ludziom, którzy nie tylko nie słyszą kabli, ale i tytułowego Aurendera (ktoś jeszcze pamięta, że o nim jest ten temat?) nie odróżnią od czegokolwiek innego. Wiesz, bit perfect.

Proponuję więc wrócić do głównego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zobaczenia jutro na Wolumenie.

Zażyj paracelsus dla spokojności)

 

Zimno.

Duzo czarnych placków zakupiłem w tygodniu we Wrocławiu i w Katowicach. Motywacji nie mam :).

 

Pozdro

 

oooo ... rochu się już obudził i wreszcie napisał coś z sensem ;).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzczywiscie, sporo tu wpisow nie na temat, ktore sam sprowokowalem.

Ale nie bardzo chcialem zakladac watek o wplywie kabla LAN na dzwiek, bo a nuz psychiatrzy monitoruja forum, kto wie.

A tak jest przynajmniej po czesci na temat, bo chodzi o polaczenie Aurendera W20 z domowa siecia ethernet, ktore jest niezbedne , aby w20 w ogole funkcjonowal.

Wpis o zonie kolegi jest tylko pozornie nie na temat, bo wyrazam w nim solidarnosc z zona kolegi, ktora podobnie jak ja slyszy wplytw kabli LAN w systemie.

Slyszy, bo jej nikt nie powiedzial, ze to niemozlwie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzczywiscie, sporo tu wpisow nie na temat, ktore sam sprowokowalem.

Ale nie bardzo chcialem zakladac watek o wplywie kabla LAN na dzwiek, bo a nuz psychiatrzy monitoruja forum, kto wie.

A tak jest przynajmniej po czesci na temat, bo chodzi o polaczenie Aurendera W20 z domowa siecia ethernet, ktore jest niezbedne , aby w20 w ogole funkcjonowal.

Wpis o zonie kolegi jest tylko pozornie nie na temat, bo wyrazam w nim solidarnosc z zona kolegi, ktora podobnie jak ja slyszy wplytw kabli LAN w systemie.

Slyszy, bo jej nikt nie powiedzial, ze to niemozlwie:)

 

Dzięki za wyjaśnienie.................miałem powód by tak napisać,ponieważ

Niedawno próbowałem coś o Twojej tylko nadmienić..............i od Paltona nagroda w postaci punktów i uzasadnienia tzn.tzw.ataku personalnego.

Niektórzy zwariowali na moim punkcie)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton lubi bawić się w przedszkolankę i pouczać. Czy to coś i komuś daje, to inna sprawa.

Pewnie dostanę teraz kolejne ostrzeżenie za parę słów prawdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie zawsze ostateczną wyrocznią czy słychać różnice wnoszone przy zmianie poszczególnych elementów toru sygnalowego, czy nie jest żona,

 

i to jest argument kończący dyskusję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Koledzy,

Pozwolcie prosze ,ze jako gospodarz watku zloze Wam wszystkim zyczenia Wesolych Swiat i Do Siego Roku.

Glownie plikowcom:) , ale i pozostalej braci audiofilskiej- zwolennikom cd, winyli, tasm i z czego tam jeszcze gracie.

 

Niech piekny dzwiek bedzie z nami przez caly 2015 rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ciekawy test

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Conclusion

 

The Sonore Signature Series Rendu is a purpose-built DLNA renderer. That’s it. What it does, it does very well. Both sonics and functionality on the SSR were terrific. During my several months of use I didn’t experience a single issue related to the DLNA capability of the Signature Series Rendu. That’s much more than can be said for most DLNA devices I’ve used previously. This thing is designed to be a renderer, and a stellar one at that. The possibility of firmware updates exists with the SSR, but none were released during my months-long review period. The Signature Series Rendu is perfect for users seeking to 1) Exclude a traditional computer from their listening rooms, 2) Augment a non-networked system with DLNA capability, or 3) Improve functionality or sonic quality of an existing network enabled component. Sonically the Signature Series Rendu is as good or better than the best sources I’ve heard, including my reference music server the Aurender W20, SOtM servers, all the CAPS servers, and the Auralic Aries. Thus, the SSR is C.A.S.H. Listed without question.

Price - $2,899

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko korzystac.

Wkrotce Aurender wypuszcza 2 nowe streamery N10 i N100, Elb dawal juz o nich zajawke w nowosciach, wiec nie powtarzalem.

Sa na biezaco omawiane w watku na WBF :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mariusz polecam zakupić ;)

 

jak lubisz takie klimaty

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już kupił ?

 

Ciekawe że płyta z 2015, a tylko 48kHz/24bit.

 

Ciekawy test

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Conclusion

 

The Sonore Signature Series Rendu is a purpose-built DLNA renderer. That’s it. What it does, it does very well. Both sonics and functionality on the SSR were terrific. During my several months of use I didn’t experience a single issue related to the DLNA capability of the Signature Series Rendu. That’s much more than can be said for most DLNA devices I’ve used previously. This thing is designed to be a renderer, and a stellar one at that. The possibility of firmware updates exists with the SSR, but none were released during my months-long review period. The Signature Series Rendu is perfect for users seeking to 1) Exclude a traditional computer from their listening rooms, 2) Augment a non-networked system with DLNA capability, or 3) Improve functionality or sonic quality of an existing network enabled component. Sonically the Signature Series Rendu is as good or better than the best sources I’ve heard, including my reference music server the Aurender W20, SOtM servers, all the CAPS servers, and the Auralic Aries. Thus, the SSR is C.A.S.H. Listed without question.

Price - $2,899

 

Aurendera W20 słucha się po USB. To że szału nie ma po SPDIF to wiadomo nie od dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ,ale na Qobuzie, bylo 10 % taniej, niz na HDT.

I do tego fizyczna plytke w empiku za niecale 50 pln. Zeby miec do kompletu pelny zestaw Diany rowniez na cd.

Jednak plyta moim zdaniem nie najlepsza , bardzo w kierunku pop , puszczanego u dentysty w poczekalni .

Zgadzm sie z ta opinia :

 

"1/ I like her other albums but I listened to this twice and sent it to a charity shop. It never improves on any of the classics and a compilation of the originals would in my humble opinion be a better buy, there is orchestrated production rather than Jazz Piano and I just cannot see why she made this album, I'd call it elevator music."

 

i ta :

2/ "The first track, the Mamas and the Papas' "California Dreamin'", sets up the rest of this record - middle-of-the-road pop songs delivered with safe middle-of-the-road arrangements, smothered in beautifully played but very syrupy strings. Many of the songs are very well-known romantic ballads - 10CC's "Not in Love", Elton John's "Sorry Seems to be the Hardest Word" and the Carpenters' "Superstar" - and I guess this could be someone's perfect Valentine's Day present. However, I found it just too restrained and too emotionless - compare Diana's version of "Feel Like Home" to Bonnie Raitt's version of the same song, even the duet with Bryan Adams' more rugged voice can't save this version from sinking in the syrupy arrangement. In general I thought that the songs worked best without the strings and I would have liked more of just Diana's voice and piano, it also seemed very mainstream compared with her previous record 'Glad Rag Doll' where at least she and producer T-Bone Burnett tried something a bit different."

 

Dla mnie plyta czysto komercyjna, nie odesle jej i nieraz poslucham , ale tesknie za swingujaca lady z Live in Paris i nastrojowa Diana z Quiet Nights.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa z kablami sieciowymi przy streamingu wyglada tak iz kabel musi spelniac parametry i tyle. najlepiej by byl kategori 6 badz 7.

dlna to w pewnym zakresie transmisja udp a udp jest protokolem "stratnym" w stosunku do tcp, Jest to protokół bezpołączeniowy, więc nie ma narzutu na nawiązywanie połączenia i śledzenie sesji Nie ma też mechanizmów kontroli przepływu i retransmisji. wiec jakakolwiek strata pakietow po drodze powoduje zmiany w dzwieku.

i to slychac (jesli ktos ma watpliwosci - zapraszam do siebie - specjalnie trzymam taki jeden parszywy kabel dla niedowiarkow)

 

w przypadku kabli sieciowych to sa one poddawane rygorystycznej certyfikacji i uznani producenci jak np. amphenol czy molex wiedza o tej technologii znacznie wiecej niz firmy audiofilskie. inwestycja w kable utp typu jcat po to by podlaczyc nim ethernet ... jest chybiona.

 

oczywiscie szumy i zaklocenia przenosza sie po kablu utp tak samo jak po usb (mimo to ze każdy interfejs sieciowy ma transformator) warto zatem pokusic sie o separacje sprzetu audio od reszty sieci poprzez swiatlowod. i zasilic przelacznik po stronie audio dobrym zasilaczem liniowym. caly taki setup mozna skompletowac nie wiele drozej niz sam kabel utp jcata. np.

 

2x switch :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1x zasilacz tomanka do w/w switcha

2x wkładka sfp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i kabelek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no i dobre kable utp molexa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze, ale wole jeden kabelek jcat niz to cale ustrojstwo, ktore robi to samo.

I tak wokol sprzetu klebowisko kabli jest niewiarygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo, problem w tym ze ten kabelek jcat tego nie robi (przynajmniej w w/w sensie) - separacji galwanicznej od reszty sieci, a zaklocenia z switcha w sieci i tak dalej sobie wedruja po tych kablach :)

twoj poprzedni kabel poprostu nie trzymal parametrow - tak jak ten moj ktory trzymam dla niedowiarkow (nie przechodzi testu na mierniku fluke)

a jcat to kabel kategorii 7 i dobrze zrobiony (producent nie publikuje zadnych badan, jak i audioquest zreszta takze)

 

troche o testowaniu kabli utp tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ps. podaj adres na pw a podesle ci rzeczony kabel molexa - bo sam jestem ciekaw czy bedzie u Ciebie roznica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila propozycja , ale mam na przyszly tydzien 2 sprzety do odsluchu, to kabelek bym zostawil na potem.

Adres na priv jak najbardziej.

pzdr

m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big 7 z podwojnym modulem dsd i dac, ktory wszystko transkoduje do dsd, nazwy juz dokladnie nie pamietam.

Jest juz duzy watek na CA o sluchaniu wszystkiego tylko w dsd , ale tych gestszych tj 128 i 256. Mozna transkodowanie robic na kompach za pomoca progamow takich jak Jriver ( slabo ) lub HQPlayer ( lepiej ), ale poki co tylko na kompach.

Ten dac zamienia wszystkie pcm , rowniez hires, do dsd wewnatrz, ciekawe jak to zagra.

Jest coraz liczniejsza grupa osob, ktora uwaza granie z gestych dsd jako najlepszy format do sluchania, wiec chce sobie wyrobic opinie.

Poki co jestem za graniem natywnym tj tak jak zapisane, zobaczymy co odsluchy przyniosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Nowa wersja softu aurendera 4.3.107 przynosi mozliwosc logowania sie do serwisu Tidal z poziomu serwera w zakladce "Ustawienia streamingu" a takze mozliwosc konwertowania dsd do pcm (sic!) przez n10 i w20 w wersje upgraded, ale tylko w polaczeniach spdif, aes/ebu i coax.

Jeszcze nie probowalem, bo przez usb nie mozna tej konwersji podac do daka. Musialbym najpierw wyslad serwer do upgradu.

Jest tez mozliwosc klonowania serwera oraz poprawiona lacznosc z NAS i czytanie z niego metadata .

Tego nie moge sprobowac, bo NAS' a nie mam.

Ale to konwertowanie dsd do pcm z wyborem 88,2 kHz i 176,4 to juz zaskoczenie.

Sprawdzilem dzialanie Tidal w wersji lossless, dziala bez zarzutu i brzmi zdecydowanie lepiej od spotify.

Oferta Tidala na polskiej stronie to 39,90 pln za wersje hifi, bardzo atrakcyjna cena moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Czekam aż N10 pojawi się w Polsce. To może być niezły transport jeśli będzie lepszy niż S10. Mam NAS-y, więc dla mnie N10 będzie OK. Natomiast po co miałaby być konwersja DSD do PCM? Co by to miało dać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.