Skocz do zawartości
IGNORED

Optymalne źródło dźwięku do 20 tyś PLN


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Gość j_23

(Konto usunięte)

przed wojną nie było hi-endu ale była nauka - fizjonomika.

 

 

hi-end, jako rynek dóbr luksusowych, jak najbardziej istniał przed wojną i to nawet przed Pierwszą WŚ.

natomiast fizjonomika nie była nauką, była i nadal zresztą jest jedynie pseudonauką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi-end, jako rynek dóbr luksusowych, jak najbardziej istniał przed wojną i to nawet przed Pierwszą WŚ.

natomiast fizjonomika nie była nauką, była i nadal zresztą jest jedynie pseudonauką.

wolisz dzisiejszą medycynę? - która udając, że leczy cię z jednego - przyczynia się do kilku innych schorzeń?

gratuluję optymizmu, to prawie jak rozsądek w demokracji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolisz dzisiejszą medycynę? - która udając, że leczy cię z jednego - przyczynia się do kilku innych schorzeń?

gratuluję optymizmu, to prawie jak rozsądek w demokracji :)

Ale kolega nie zaprzeczy chyba że średnia długość życia jest wyższa niż przed wojną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za życie..... ;)

Jaki procent umiera "ze starosci", a jaki w wyniku chorob? Czy to prawda ze prawsopodobienstwo zalapania sie na raka wynosi w "cywilizowanych" krajach ok 25%

 

A tak w ogole to jakie zrodlo do 20 kPLN - do zestawu ATC (integra i powiedzmy scm 40).

Myslalem o Ayonie, ale nie przepadam za lampami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za życie..... ;)

Jaki procent umiera "ze starosci", a jaki w wyniku chorob? Czy to prawda ze prawsopodobienstwo zalapania sie na raka wynosi w "cywilizowanych" krajach ok 25%

 

A tak w ogole to jakie zrodlo do 20 kPLN - do zestawu ATC (integra i powiedzmy scm 40).

Myslalem o Ayonie, ale nie przepadam za lampami.

Na pewno lepiej było w XIV wieku kiedy z powodu epidemii dżumy umarła połowa populacji Europy lub w czasie pandemii grypy " Hiszpanki " w latach 1918-19 która pochłonęła od 50 do 100 milionów ofiar, więcej niż I wojna światowa. To właśnie dzięki rozwojowi medycyny takie rzeczy nie zdarzają się już przynajmniej w Europie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poscie byla emotikonka.... od lat pracuje w Afryce i wiem jak tam wyglada średnia długość życia i opieka medyczna. Nie mam nic przeciwko rozwiniętej medycynie i opiece medycznej, byle tylko zejśc z tego świata w miarę bez cierpień i to zanim skończą się pieniądze odłożone na emeryture. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o źródłach dźwięku a nie o źródłach chorób. Każdy wpis nie na temat będzie okazją do banowania autora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

właśnie słucham tego Moon'a. Pierwszy dzień więc ostatecznych sądów nie ma co wygłaszać ale pierwsze wrażenie BARDZO dobre.. Muzykalnie, rytmicznie i bardzo plastycznie.. Na razie nie moge się od niego oderwać:)

Szukam dobrego źródła cd i dac po usb w jednym. Słuchałem już Metronome cd8t i cd3s Ayona. Ayona pominę bo to jakaś pomyłka jest za te pieniądze. Scena szerokości mojego stolika pod sprzęt a dźwięk przymulony mimo wzmacniacza grającego jasno. Metronome gra bardzo fajnie jeżeli chodzi o scene, plany, precyzyjne rozmieszczenie instrumentów i ich brzmienie (genialny fortepian). Bardzo dobre odtwarzanie plików po usb. Moja żona mówi że tylko trochę gorzej niż cd, ja nie słysze różnicy ale to może wynika z tego że zaczynam być już głuchy;) Mankamentem jest brak drive'u i wykopu przy muzyce rock/hard rock jakiego bym się spodziewał. Jak tak teraz sobie słucham to słychać że Moon mi bardziej tutaj podchodzi w temacie dynamiki.. Pare dni jeszcze pochodzi, poprzerzucam pomiędzy cd i usb i dam znać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że Ayon Audio CD-3s to 24kzł, Metronome cd8t - 30kzł, a Moon 50kzł ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Mooniek łaski nie robi za taką kasę he,he i podejrzewam że Accustic Arts cdp najprostszy pogonił by Moona.

Dziwię się że Metronom cdp 8 nie podpasował ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie mówię że Metronome nie podpasował... ja na razie mówię, że szukam najlepszego rozwiązana cd/dac i obiekty badań się od siebie różnią :)

nie ma co popadać w euforie z tym czy tamtym rozwiązaniem. jak na razie ważąc plusy i minusy każdego z urządzeń najlepiej wypada Moon.. wiem, wiem, wg tzw. "list price" łaski nie robi ale różnie to bywa.. wiadomo też, że trzeba uważać żeby plusy nie przesłoniły minusów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać podpasował ale Moon być może miał wiekszy wykop na muzyce pop i rock.

Za to pewnie nie miał tej barwy i nasycenia co Metronome.

Drive i wykop z Metronome łatwo zwiększyć odpowiednim kablem AC i IC.

Np Acrolink.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. przejrzałem ich stronę, niestety w interesującym mnie rozwiązaniu potrzebne będą 2 klocki których cena przekracza mój budżet... Moon wpadł w krąg mojego zainteresowania bo ma obniżoną cene

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. przejrzałem ich stronę, niestety w interesującym mnie rozwiązaniu potrzebne będą 2 klocki których cena przekracza mój budżet... Moon wpadł w krąg mojego zainteresowania bo ma obniżoną cene

 

Jeśli to ten z Audio Forte za niecałe 20 tyś to ma mocno obniżoną cenę:-). Daj znać jak dalej przebiegają odsłuchy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ten z Audio Forte za niecałe 20 tyś to ma mocno obniżoną cenę:-). Daj znać jak dalej przebiegają odsłuchy...

Tylko dlaczego AF sprzedaje poniżej kosztów zakupu ? Warto się zastanowić ........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego AF sprzedaje poniżej kosztów zakupu ? Warto się zastanowić ........

 

Bo nie jest już dystrybutorem Simaudio, nowe urządzenie ale pomimo to zaznaczają, że nie ma gwarancji, a dodatkowo ma jakieś wizualne uszkodzenia... no i moon ma w Polsce raczej słaby prestiż... a w tym segmencie rynku to ważna sprawa.

 

Wątek uważam za zamknięty bowiem nie udało mi się znaleźć nic godnego zainteresowania w cenie do 20 tyś PLN co zaoferowałoby odpowiednią różnicę jakościową w porównaniu do Krella 280 ustawionego na odpowiednich podstawkach antywibracyjnych i zasilanego poprzez kabel MIT ORACE ZIII. Oczywiście wszystko zalezy od danego systemu a akurat posiadany system najlepiej spełnia się w takiej konfiguracji w jakiej jest. Najlepiej - w relatywnie przystępnej konfiguracji cenowej. Porządne kable zasilajace i rozwiązania antywibracyjne oraz akcesoria dadzą czasami więcej niż wymiana jednego CD na inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbym do listy Meitner Ma-1. Gra po usb a także obsługuje pliki dsd. Z Jplay + dobry komp propozycja godna uwagi. W zasadzie kompletny dźwięk za te pieniądze. Mozna dostać nówke za 25kzł.

Słucham jego takze na Mit Oracle zIII i jest super ale z Synergistic Research Hologram D zagrał tak, że d,pe urywa. Klasa ! Ale cena sieciówki ostudziła mój zapał. Więc nadal zostaję z Mitem...

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip Kulpa swojego Meitnera ostatnio sprzedawał w dobrej cenie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek uważam za zamknięty bowiem nie udało mi się znaleźć nic godnego zainteresowania w cenie do 20 tyś PLN co zaoferowałoby odpowiednią różnicę jakościową w porównaniu do Krella 280

 

moreno- to napisz od jakich źródeł,Krell-nie taki już młodzieniaszek przecież,okazał się lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tradycyjnie polecę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale chyba pomyliłem wątek ze wzmakiem do 40 kzł......bynajmniej cenowo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.