Skocz do zawartości
IGNORED

dCS Delius


Marek.S

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze nie mam ambicji jak Ty byc najlepszym guru i z Toba w jakis sposob konkurowac (bo wydaje mi sie ze tutaj tkwi Twoj kompleks) oswiadczam zatem publicznie nie interesuje mnie tutaj jakakolwiek konkurencja i wielokrotnie w przeciwienstwie do Ciebie potrafilem docenic Twoja spora wiedze w teamcie. Jest jednak tutaj wielkie ale, tym ale jest to, ze nikt nie zjadl wszelkich madrosci swiata i rowniez madrosci dot. tematow audio do czego Ty niestety nie jestes w stanie sie przyznac, co jest mowiac delikatnie, troche malo dojrzale. Dlatego proponowalbym zakopac jakis topor wojenny ktory byc moze zostal wykopany i raczej bardziej sie wzajemnie wspierac i uzupelniac wiedza - bo w koncu do tego stworzone jest to forum, dla przynoszenia obopolnych korzysci.

 

A jesli chodzi o wplyw ppm czy tez szumu fazowego na jakosc dzwieku, to sa to odrebne dwie inne rzeczy. Ale jak sie okaze za chwile w przypadku setu Vivaldiego bardzo mocno powiazane. Na poczatek kilka slow z The Absolutesound na ten temat:

 

 

the vivaldi Master clock isn’t in the signal path, but instead sits outside it generating a reference clock to which the transport, dAc, and upsampler are locked. Without the vivaldi clock, the transport, dAc, and upsampler run on their own clocks (which are themselves high precision), but those clocks are not perfectly synchronized with each other. in addition, the vivaldi Master clock improves the clock precision by an order of magnitude, from +/-10 ppm to +/-1 ppm. the advantage to the Master clock is that all the digital operations occurring in the various chassis are all locked to the same, higher-precision, reference. note, however, that when using the transport and dAc alone, the transport will lock to the dAc via the sdif-2 interface’s separate clock line.

 

A teraz kilka zdan wyjasnienia:

 

Zegary w Vivaldim musza byc bardzo dokladne co do wartosci dokladnosc czestotliwosci ppm, czyli chodzi tutaj o dokladnosc zegara. jesli w Vivaldim posiadamy 4 takie zegary ( w kazdym urzadzeniu po jednym zegarze ) to moga one miec rozne czestotliwosci np jeden bedzie mial czestotliwosc przykladowo 10,004MHz, drugi 10,0007MHz, trzeci 10,006 itd... chodzi o to zeby te wszystkie zegary mialy podobna bardzo czestotliwosc tzn np 10.00022; 10,00025; 10,00020 MHz. Uzyskuj sie to wlasnie poprzez stosowanie n.p. zegarow DCXO ktore sa prawie tak samo dokladne jak zegary Ovenowane (podgrzewane, malo tego maja dosc dobry poziom szumow fazowych). Musimy wiedziec ze te wszystkie 3 zegary sa synchronizowane wzorcem wlasnie z clocka Vivaldiego, synchronizacja nastepuje poprzez przestrajanie czestotliwosci w tym wypadku DCXO odbywa sie to na drodze cyfrowej. I teraz czemu tak wazna jest mala odchylka w ppm? Poniewaz nim mniejsza odchylka pomiedzy zegarami tym mniej te zegary sa przestrajane jesli chodzi o zmiany czestotliwosci, mniejsze przestrajanie to mniejszy jitter - zagadka rozwiazana ;) I wlasnie w tym wypadku tak wazna jest dokladosc zegarow w ppm

 

Generalnie uwazam ze najlepsza metoda jest wysylanie jednego zegara (nie przestrajanego) jak to np jest zrobione w systemie XRCD tylko ze Vivaldi musial zmagac sie z sytuacja ze kazda czesc Vivaldiego moze pracowac oddzielnie, w takiej sytuacji opisana metoda dostrajanego DCXO wydaje sie byc metoda najbardziej doskonala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dużo dobrego o tej lampie ale nie znam jej. To mogą być dobre końcówki mocy. A ta MSB akurat u mnie korków nie wywalała. Mam kilka linii AC do sprzętu.

Niemniej jednak choć nie grała źle to uroku teź nie miała. Po prostu taki bezduszny wzmacniacz,w sam raz do samplerów adasia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary w Vivaldim musza byc bardzo dokladne co do wartosci dokladnosc czestotliwosci ppm, czyli chodzi tutaj o dokladnosc zegara. jesli w Vivaldim posiadamy 4 takie zegary ( w kazdym urzadzeniu po jednym zegarze ) to moga one miec rozne czestotliwosci np jeden bedzie mial czestotliwosc przykladowo 10,004MHz, drugi 10,0007MHz, trzeci 10,006 itd... chodzi o to zeby te wszystkie zegary mialy podobna bardzo czestotliwosc tzn np 10.00022; 10,00025; 10,00020 MHz. Uzyskuj sie to wlasnie poprzez stosowanie n.p. zegarow DCXO ktore sa prawie tak samo dokladne jak zegary Ovenowane (podgrzewane, malo tego maja dosc dobry poziom szumow fazowych). Musimy wiedziec ze te wszystkie 3 zegary sa synchronizowane wzorcem wlasnie z clocka Vivaldiego, synchronizacja nastepuje poprzez przestrajanie czestotliwosci w tym wypadku DCXO odbywa sie to na drodze cyfrowej. I teraz czemu tak wazna jest mala odchylka w ppm? Poniewaz nim mniejsza odchylka pomiedzy zegarami tym mniej te zegary sa przestrajane jesli chodzi o zmiany czestotliwosci, mniejsze przestrajanie to mniejszy jitter - zagadka rozwiazana ;) I wlasnie w tym wypadku tak wazna jest dokladosc zegarow w ppm

 

Stasiop - prosiłem cię wiele razy - jak nie wiesz jak coś funkcjonuje, to po prostu nie pisz o tym. Po co się nieustannie ośmieszać ? Ja się nie znam na balecie, więc po prostu o nim nie piszę, nie mówiąc już o robieniu z siebie znawcy baletu !

 

Tworzysz tu jakieś pseudonaukowe wywody, które nie tylko nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, ale co gorsza - wprowadzają ludzi w błąd. Ludzi, którzy przychodzą na fora aby się czegoś ciekawego dowiedzieć. A wystarczy poszperać w internecie aby się dowiedzieć jak coś funkcjonuje ...

 

Dla twojej informacji - sygnał oscylatora nieustannie pływa. To że twój oscylator ma napisane na obudowie 10 MHz, nie oznacza, że sygnał na jego wyjściu będzie podawany w dokładnie takich interwałach czasowych ! Nie można zatem napisać, że zegar w jednym urządzeniu ma 10,004MHz, w drugim 10,0007MHz, a w trzecim 10,006MHz. Może to być prawdą w jakimś konkretnym punkcie czasowym, ale ułamek sekundy później, wyniki będą zgoła różne !

 

Załóżmy, że nasz interwał czasowy wynosi 22.68uS. W teorii, interwały czasowe powinny więc wynosić:

 

1) 22.68uS

2) 22.68uS

3) 22.68uS

4) 22.68uS

5) 22.68uS

6) ....

 

Niestety, w rzeczywistości wiele rzeczy nie funkcjonuje tak dobrze jak w teorii. Rzeczywistości część sygnałów pojawi się szybciej, część pojawi się wolniej.

 

W praktyce sygnał naszego zegara będzie więc wyglądał tak:

 

1) 22.71uS

2) 23.00uS

3) 22.42uS

4) 22.74uS

5) 22.65uS

6) ....

 

Blisko naszej wartości wzorcowej 22.68uS - ale prawie nigdy idealnie w punkt.

 

Graficznie wygląda to tak (obrazki z netu):

 

ddi.gif

 

Rozrzut parametrów naszego oscylatora ma rozkład Gaussa. Relatywnie największa ilość próbek wypada w pobliżu naszej wartości wzorcowej 22.68uS, ale zdarzają się także pojedyncze próbki o wartościach nawet 23.00uS.

 

Im mniejszy rozrzut próbek, tym bardziej stabilny zegar i tym mniejszy jest jego szum fazowy - podstawowy parametr wg którego mierzymy oscylatory w audio (a nie PPMy, które są całkowicie pomijalne - choć dobrze się sprzedają marketingowo).

 

Tutaj przykład takiego idealnego oscylatora (trochę przerysowany aby było to lepiej widać):

fpa.gif

 

Od razu widać, że wszystkie próbki są niemal równe naszej wartości wzorcowej 22.68uS, dlatego nasz wykres rozkładu przybrał formę prawie idealnej 'szpicy'. Być może znacie te wykresy z pomiarów jittera stereophile - urządzenia o niższym jitterze mają tę szpicę węższą u podstawy.

 

Ideałem była by oczywiście linia prosta, no ale tak jak już wspominałem na wstępie - takie rzeczy tylko w erze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z dcs-em trwalo około roku. Był to model Elgar + . Minęło juz kilkanaście wiosenek jak powstał a do dziś trzyma fason . Postęp w przetwornikach d/a według czasopism,prasy itp był spory przez te lata i wiele ówczesnych przetworników za mniejsze pieniadze powinny być conajmniej tak dobre jak Elgar+.

Kupiłem w Bada dac ( katalogowo w eu 5keuro) prasa cudowna, ochy, achy i po kilku miesiącach sie pozbyłem. Potem Maitner ma1 ( sporo lepszy, 33kżł) mam ale myślę , że też sprzedam. Obydwa to nie poziom Dcs-a Elgra+. Najmniej o klasę słabsze przetworniki. A powinno być nieco inaczej. Elgar uzbrojony w zewn zegar ( u mnie Isochrone OCX, szczerze polecam) pokazał jak piękna ( prawdziwa) jest muzyka. Nie jest to ,,chudy,,przetwornik a raczej dokładny i naturalny czego większości daców brakuje.

Spróbuję jeszcze zewn. konwenter do Ma1 , jak to rozwiązanie mnie nie zadowoli przeprosze się z dcs-em modszym o jedną generację wraz z OCX-em i RME. Trio bardzo mocne.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Scarlatti od Szymona. Zamówił sobie teraz Vivaldi więc Scarlatti będzie do wzięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth wez sie nie kompromituj ty wogole nie rozumiesz tematu. Ok, chcesz walczyc na argumenty to powalczymy...tylko juz teraz nie bede cie oszczedzal :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Scarlatti od Szymona. Zamówił sobie teraz Vivaldi więc Scarlatti będzie do wzięcia.

Scarlatti już sprzedany a był jak nowy, jeszcze na gwarancji. W razie co to powiem kto ma idealna sztukę na sprzedaz.

 

Moje doświadczenie z dcs-em trwalo około roku. Był to model Elgar + . Minęło juz kilkanaście wiosenek jak powstał a do dziś trzyma fason . Postęp w przetwornikach d/a według czasopism,prasy itp był spory przez te lata i wiele ówczesnych przetworników za mniejsze pieniadze powinny być conajmniej tak dobre jak Elgar+.

Kupiłem w Bada dac ( katalogowo w eu 5keuro) prasa cudowna, ochy, achy i po kilku miesiącach sie pozbyłem. Potem Maitner ma1 ( sporo lepszy, 33kżł) mam ale myślę , że też sprzedam. Obydwa to nie poziom Dcs-a Elgra+. Najmniej o klasę słabsze przetworniki. A powinno być nieco inaczej. Elgar uzbrojony w zewn zegar ( u mnie Isochrone OCX, szczerze polecam) pokazał jak piękna ( prawdziwa) jest muzyka. Nie jest to ,,chudy,,przetwornik a raczej dokładny i naturalny czego większości daców brakuje.

Spróbuję jeszcze zewn. konwenter do Ma1 , jak to rozwiązanie mnie nie zadowoli przeprosze się z dcs-em modszym o jedną generację wraz z OCX-em i RME. Trio bardzo mocne.

 

pozdr

Prawda i tylko prawda, po przebudowie transportu RME będzie na sprzedaz za 2-3 miesiące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta twoja raczka ELB, wyciagnieta w emotikonie jest dla mnie faszystowksa. A tu nie ma tolerancji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu do łóżka, nie gadaj głupot.

A moze to ty spisz...? Obym sie mylil i Elb wytlumaczyl sie z tej raczki, jak wiemy faszysci nie przebierali w srodkach

Przypominam tylko modercji ze promowanie symboli nazistowskich sa zabronione polskim prawem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to ty spisz...? Obym sie mylil i Elb wytlumaczyl sie z tej raczki, jak wiemy faszysci nie przebierali w srodkach

Przypominam tylko modercji ze promowanie symboli nazistowskich sa zabronione polskim prawem

 

dwie-wieze.jpg

 

Tu masz dwóch wielkich ,,faszystów" czyli tzw. posągi królów Gondoru...i małe hobbity płynące ku nim...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop - przeczytałem jeszcze raz twojego ostatniego posta z 13:21, i muszę stwierdzić że oczywiście w tym punkcie masz rację. Nauczka na przyszłość, aby dokładnie czytać posty, a nie co drugie zdanie, jednym okiem pomiędzy kolacją i kąpaniem dzieci.

 

Moja odpowiedź, choć oczywiście prawdziwa, była nie do końca na temat.

 

Musiałem zasugerować się Twoim poprzednim wpisem, o tym że w dCSie nie stosują zegarów o skrajnie niskim szumie fazowym poniewaz tam sie liczy dokladnosc i odchylka w ppm - co jest oczywiście stwierdzeniem nieprawdziwym.

 

Tyle tytułem sprostowania, bo wymaga tego uczciwość w dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zasugerować się Twoim poprzednim wpisem, o tym że w dCSie nie stosują zegarów o skrajnie niskim szumie fazowym poniewaz tam sie liczy dokladnosc i odchylka w ppm - co jest oczywiście stwierdzeniem nieprawdziwym.

 

 

I DCS nie stosuje takich zegarow, tzn zegarow o ekstremalnie niskim poziomie szumow fazowych z uwagi na to co powyzej. Zegary strojone tradycyjnym VCO i robione na male ppm zawsze beda gorsze od zegarow nie przestrajanych i z wiekszym ppm, a zegary przestrajane DCXO beda juz tylko minimalnie od nich gorsze i o to wlasnie chodzilio inzynierom w nowym Vivaldim. Dodatkowo mozliwosc przestrajania zegarow w Vivaldim i duza dokaldnosc tego przestrajania umozliwa podpiecie dodatkowego wzorca rubidowego do dodatkowej synchronizacji - co bardzo mozliwe dodatkowo zwieksza jakosc. Ale czy zwieksza i jak zwieksza to nie wiem? Byc moze ktos mial doswiadczenia w synchronizacji takim wzorcem w Vivaldim lub w innych urzadzeniach i ma ochote sie podzielic doswiadczeniami?

 

Tylko z tego co mi sie wydaje z uwagi na lepsze dostrajanie w Vivaldim taki wzorzec rubidowy powinien duzo bardziej 'pomagac' anizeli podpiecie takowego do nizszych modeli DCS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze Ci tez Elberoth jedna rzecz czesciowo przyznac, ze te nowe zegary w Vivaldim beda mialy wiekszy wplyw na dzwiek niz jeszcze wczoraj o tym sadzilem. Mam pewne nowe przemyslenia w temacie...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

A ta twoja raczka ELB, wyciagnieta w emotikonie jest dla mnie faszystowksa. A tu nie ma tolerancji!

 

Naprawdę Stanisławie uważasz,że powinieneś być poważnie traktowany?toż ten "faszyzm" znają nawet dzieci w przedszkolu i jeszcze jakiś idiota postawił Ci kolejkę-jesteś na fali człowieku:)

Edytowane przez jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ta twoja raczka ELB, wyciagnieta w emotikonie jest dla mnie faszystowksa. A tu nie ma tolerancji!

O czym kolega pisał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla stasia to żadna różnica: emotikon czy awatar, lewa czy prawa ręka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla stasia to żadna różnica: emotikon czy awatar, lewa czy prawa ręka :)

Taki z niego zakręcony człowiek :)

Bardzo ciekawy wątek ukazujący ciągłe zmiany frontów i poglądów...

 

Czy jest jakikolwiek konkurent DCSa Elgara Plus, Scarlattiego z nowych konstrukcji do 30kzł?

Słucham tych nowości, słucham i ciągle mam wrażenie że to jeszcze nie to...

Niedługo kolejna porcja ciekawych daczków, może będzie jakiś hicior. Jak znajdę coś ciekawego to napiszę jak chcecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Widzę że już trochę czasu upłynęło, ale czy nadal jest jakiś Scarrlati w bardzo dobrym stanie do sprzedania? Ja był bym zainteresowany. 

Jeszcze jedno pytanie jak się ma system Paganini do systemu Scarrlati-ego. Oba te urządzenia są z tej samej "epoki" tylko transport jest wyraźnie inny? No i cena .....

Świątecznie pozdrawiam 

Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pantus napisał:

Widzę że już trochę czasu upłynęło, ale czy nadal jest jakiś Scarrlati w bardzo dobrym stanie do sprzedania? Ja był bym zainteresowany. 

Jeszcze jedno pytanie jak się ma system Paganini do systemu Scarrlati-ego. Oba te urządzenia są z tej samej "epoki" tylko transport jest wyraźnie inny? No i cena .....

Świątecznie pozdrawiam 

Krzysiek

Obecnie jest bardzo dobry czas na zakup używanego dCSa. Po prezentacji nowego Bartoka ceny starszym modeli spadły. Zestaw Paganini bym sobie darował, przetwornik posiada jedynie jedno wejście zegarowe, nie ma USB ani wsparcia softu. Transport to słabiutki, plastikowy Esoteric UMK5, ten sam co w Puccini. DCS Scarlatti zwłaszcza jako transport to zupełnie inny poziom grania, wyposażony w pełnokrwisty mechanizm VRDS Neo bez problemu rywalizuje z Esoteric P-03. Przetwornik Scarlatti coraz mocniej odczuwa upływający czas, brak wsparcia softu, brak USB, nieużywany obecnie standard fire wire i piętno nowych modeli powodują, że nie warto płacić za niego więcej jak 20kzł. Osobiście wybrałbym dcs Debussy, ich ceny są w tej chwili rewelacyjne a najnowszy soft pojawił się kilka miesięcy temu. Jeżeli chcesz słuchać z płyt CD to warto dokupić Esoterica P03 lub Scarlatti transport i będziesz miał świetne źródło. Jeżeli myślisz nad plikami to dcs debussy + dcs NB lub nowy dcs Bartok załatwiają sprawę. Za tym ostatnim przemawia wbudowany transport plikowy (brak dodatkowych kabli), pełne wsparcie softu przez wiele lat, 2 wejścia zegarowe, wsparcie dla roon i MQA. 2 złącza LAN + 2 złącza USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elbroth, Ty to jesteś wszechwiedzący!!!!- prawda.Uważam, że grupa właśnie jest po to by jeśli ktos ma pytanie to je zadaje. Nie ma przecież głupich pytań. Osobiście Szymonowi bardzo dziękuję za wyczerpująca odpowiedź. Super że są ludzie którzy znajdują czas i totalnie za free dzielą się swoją wiedzą. Być może będzie jakaś tematyka w której to Ty Elbroth będziesz "zielony" i co wtedy. Ja raz jeszcze bardzo dziękuję za insynuacje, gdyz pozwala mi to zaoszczędzić sporo kasy na mało rozwojowe urządzenia, które pewnie bym kupił, bo jak dla mnie wydawały się one szczytem technologii srebrnych krążków. A tak dzięki Koledze faktycznie muszę temat raz jeszcze zrewidowac. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pantus
Omyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 23.04.2019 o 21:18, pantus napisał:

jak dla mnie wydawały się one szczytem technologii srebrnych krążków.

Proszę za każdym razem sprawdzać czy w "szczycie technologii" posłużono się elementami dyskretnymi w wzmacniaczu RF, pierwszym członie po głowicy laserowej urządzenia odtwarzającego, - jeśli znajdują się tam tylko układy scalone, to bez względu na koncepcję pracy, urządzenie może sonicznie wcale nie być takie "rewolucyjne".

W dniu 23.04.2019 o 21:18, pantus napisał:

Elbroth

Publicystyka, to nie wiedza z wnętrz urządzeń, tak samo wiedza zaczerpnięta od specjalistów - nawet z rozmów bezpośrednich, czy z internetu - owszem może pomóc, może być użyteczna, ale nadal nie jest to materia, którą rozumie się tak samo jak rozumie to specjalista.

Osoba, która przerzuca sprzęt, posługuje się nim, posiada kontakt z innymi, podobnymi gremiami, może być baardzo daleko od sytuacji, przykładowo, w której trzeba by "wziąć lutownicę" i wykonać  jakieś czynności ... w urządzeniu za kilkadziesiąt tysięcy czegokolwiek.. już choćby tylko by nieco poprawić jakieś niepotrzebne ograniczenie niższego modelu..

Jak przychodzi więc co do czego, to i tak trzeba się udać do prawdziwego specjalisty.. nie gadacza z forum, jakim jest Elb.

Mam jakieś dziwne przeczucie, że urządzenia o jakich tu jest mowa, osobiście dla mnie byłyby tylko kłopotem do odsprzedaży.. tak są fascynujące..ale to inna historia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Bilety | BAJM 45 TOUR

      O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Dawid Podsiadło

      O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

      O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Open'er Festival 2024

      O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

      O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.