Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czekajcie, a to nie miały wyjść filmy na BD 4K pod koniec tego roku? O ile mnie pamięć nie myli, takie były zapowiedzi oficjalne. Tylko plejerów jakoś nie widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w połowie roku zapowiadano odtwarzacze BD 4K w czwartym kwartale. I co? Nic. Cisza. A okazja w postaci przedświątecznego szału zakupów i tradycyjnego wysypu nowości jak najbardziej jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tym bardziej dla mnie jest to bardzo dziwne z tym całym 4k. Telewizory/monitory + projektory Sony w 4K mamy w sklepach już od kilku lat. Na PC również można doświadczyć pełni korzyści z 4k w grach i filmach amatorskich/ z netu o ile ktoś posiada odpowiedni sprzęt. Filmy już od kilku lat nagrywane są kamerami cyfrowymi w 5k i 6k podobno, zatem zrobienie mastera 4k to tylko formalność. Z tego co pisali prace nad standardem płyt filmowych 100Gb BD 4k zostały już zakończone. Kodek kompresji też już mamy Hevc. Zatem gdzie są te filmy i plejery? Dlaczego tak się z tym ociągają? Kto ma w tym interes żeby opóźniać wejście na rynek filmów 4k? Bo innego wytłumaczenia nie widzę. Jak wspomniałeś, zapowiedzieli DWA odtwarzacze od Panasa i Samsunga, które w dodatku mają kosztować kosmiczne pieniądze, panas 12 tys o ile dobrze pamiętam. A co z resztą producentów? A filmów jak nie było tak nie ma. Sony rzuciło listę paru tytułów, które jako pierwsze trafią w 4k na rynek i będą prawdopodobnie po 50 euro od sztuki. Coś mi się wydaje, że z tego grudnia 2015 (pierwotnie zapowiadany start sprzedaży filmów 4k BD) zrobi się realnie grudzień 2016, a i i tak z takimi cenami rynku raczej nie zwojują. Dziwne to wszystko.

 

Ps.Gdzieś czytałem, że licencja na użycie kodeka Hevc jest wielokrotnie droższa niż na h.264 i już pracują nad alternatywnym rozwiązaniem, które będzie tańsze i bardziej wydajne. Było też co nieco pisane o problemach z obrazem w Hevc i ponoć starszy H.264 w niektórych przypadkach oferował nawet lepszą jakość obrazu! Może w tym rzecz? Wiadomo, że kodek kompresji, który wygra, przyniesie miliardowe zyski z tytułu licencji na przestrzeni wielu lat obecności w filmach i wszelakich urządzeniach.

 

Może nie chcą się pakować w HEVC z powodu kosztów i czekają z wprowadzeniem płyt na półki do momentu opracowania tańszego i lepszego kodeka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Graczzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starzy bywalcy tego wątku pewnie będą mi mieli za złe, że się powtarzam. Niemniej powtórzę.

 

Może to ślamazarne wdrażanie 4K wynika świadomej strategii. Po prostu producenci poszli po rozum do głowy i zrozumieli bezsens ładowania się w 4K w sytuacji gdy już jest 8K?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Starzy bywalcy tego wątku pewnie będą mi mieli za złe, że się powtarzam. Niemniej powtórzę.

 

Może to ślamazarne wdrażanie 4K wynika świadomej strategii. Po prostu producenci poszli po rozum do głowy i zrozumieli bezsens ładowania się w 4K w sytuacji gdy już jest 8K?

Bobcat dobrze wiesz że będą szli po kolei najpierw 4K , 8K itd....aby na każdym przejściu odpowiednio Nas wydoić z kaski :))))...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bobcat dobrze wiesz że będą szli po kolei najpierw 4K , 8K itd....aby na każdym przejściu odpowiednio Nas wydoić z kaski :))))...

 

Niekoniecznie. Japonia oficjalnie powiedziała, że w żadne 4K bawić się nie będą, idą wprost z Full HD na 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Bo jakieś prywatne stacje nadają płatne programy z satelity. Publiczna telewizja NHK powiedziała to, co napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale chyba w Polsce żyjemy? Więc zostawmy pracocholików z Kraju Kwitnàcej Wiśni.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i pracoholicy. Ale jakie mają wyniki. :)

 

Nie od dziś wiadomo, że w domowej elektronice to Japonia wyznacza trendy. To, co u nich jest dziś - w Ameryce będzie za dwa lata, w Europie za cztery, u nas za sześć. Bardzo mało jest japońskich pomysłów, które się nie przyjęły w świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Video Beta, minidisc, DAT, DCC, ohydne samochody z designem ale 4-ro latek...

DCC to nie Japonia. To niezbyt udolna odpowiedź Philipsa na DAT-a, choć trzeba przyznać że po paru latach produkcji i poprawieniu kodeków kompresyjnych sprawował się całkiem nieźle, ale nigdy DAT-a nie dogonił.

 

ohydne samochody

Ale za to bezkonkurencyjnie niezawodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Super Hi-Vision (8K) to patent japoński. OLED w sumie też. To, że obecnie rozwijają go Koreańczycy wcale temu nie przeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Japonia stara się nie być za bardzo z tyłu za koreańską konkurencją.

Ja sądzę że Japonia w tworzeniu wysokich technologii jest wyżej od Korei, natomiast koszty produkcji nie pozwalają tych technologii tanio wdrożyć do produkcji. Stąd przewaga Korei w niektórych dziedzinach. Polska na razie nie może poradzić sobie z demokracją ;-). Do tworzenia wysokich technologii jej jeszcze daleko. Pewnie nigdy do tego nie dojdziemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja sądzę że Japonia w tworzeniu wysokich technologii jest wyżej od Korei, natomiast koszty produkcji nie pozwalają tych technologii tanio wdrożyć do produkcji.

To nie tak.

Jak nie ma zysków ze sprzedaży, to nie ma również kasy na opracowywanie nowych technologii.

Nie będzie firma wykładała milionów na badania, jak nie ma szans na ich wprowadzenie do produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak.

Jak nie ma zysków ze sprzedaży, to nie ma również kasy na opracowywanie nowych technologii.

Nie będzie firma wykładała milionów na badania, jak nie ma szans na ich wprowadzenie do produkcji.

Badania nad wysokimi technologiami często finansuje Państwo. Wdrażają je oczywiście producenci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania nad wysokimi technologiami często finansuje Państwo.

 

Zwłaszcza jest to prawda w realiach Dalekiego Wschodu, gdzie rola państwa w gospodarce jest nieporównanie większa niż w Ameryce czy Europie. Dotyczy to nie tylko Chin, ale również Japonii i Korei Południowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza jest to prawda w realiach Dalekiego Wschodu, gdzie rola państwa w gospodarce jest nieporównanie większa niż w Ameryce czy Europie. Dotyczy to nie tylko Chin, ale również Japonii i Korei Południowej.

U nas też Państwo finansuje badania na uczelniach, ale prężność tych instytucji jest ograniczona i współpraca z przemysłem też. Producentów brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też Państwo finansuje badania na uczelniach, ale prężność tych instytucji jest ograniczona i współpraca z przemysłem też. Producentów brak.

 

Lechu nie chcesz chyba porównywać kasy, jaką wpompowuje w sektor Research & Development Państwo Polskie i Japońskie. Jakie środki takie efekty.

 

Chiny od dawna przeznaczają na wspomniany sektor największy na świecie procent swojego PKB. A jest to drugi pod względem wielości PKB świata. Niebawem będzie pierwszy. Czyli: będą przeznaczały na R&D największy procent od największego PKB. Wtedy porozmawiamy.

 

Napoleon powiedział: "pozwólmy Chinom spać, bo jak się obudzą - świat wstrzyma oddech". Właśnie się obudziły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza jest to prawda w realiach Dalekiego Wschodu,

Nie tylko tam np. w USA też.

 

Lechu nie chcesz chyba porównywać kasy, jaką wpompowuje w sektor Research & Development Państwo Polskie i Japońskie. Jakie środki takie efekty.

Absolutnie nie, Polska PiS-owska nie wpisuje się w żadne reguły współpracy przemysłu z nauką, jak to w ciemnogrodzie. Nauka jest niepotrzebna. Liczy się wiara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu dzięki Wierze czy w Boga czy w Ojczyzne Ten Naród przetrwał zabory, wojny i komunizm.... więc Twoje podejście do Wiary jest bardzo nie Ok...więc się zastanów zanim wygłosisz Swój polityczny kwik...

Nie masz pojęcia jak ważna jest Wiara...

 

Ja wiem bo służyłem (z racji mojej specjalizacji na pierwszej linii) "troszkę" za granicą w mundurze...

 

Więc jesli chcesz głosić Swoje poglądy polityczne wracaj na bocznice...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu dzięki Wierze czy w Boga czy w Ojczyzne Ten Naród przetrwał zabory, wojny i komunizm....

Widzisz tu nie chodzi o to żeby przetrwać. Niemcy tez przetrwali klęskę w II wojnie światowej a teraz są najmocniejszą gospodarką UE. Polska nie ma takiej szansy za rządów PiS. Na pewno.

Nie masz pojęcia jak ważna jest Wiara...

Myślisz że na przykład tacy Szwedzi wierzą tak jak Polacy ? Myślisz że ich bogactwo wynika z wiary ?

Więc jesli chcesz głosić Swoje poglądy polityczne wracaj na bocznice...

O.K. Kiedy pierwszy całkowicie polski TV OLED ? Taki szacunek lub fantazja umysłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tu nie chodzi o to żeby przetrwać. Niemcy tez przetrwali klęskę w II wojnie światowej a teraz są najmocniejszą gospodarką UE. Polska nie ma takiej szansy za rządów PiS. Na pewno.

 

Zapomniałeś chyba że po drugiej wojnie trafiliśmy do bloku wschodniego pod pod skrzydła ZSRR tak jak NRD .... czy NRD też była potęgą gospodarczą? Ogarnij się bo głupoty piszesz...

Po drugie zauważ ile faszystowskie niemcy naplądrowali podczas wojny...czy coś oddali? Polska zaczynała od zera i do tego byliśmy żywicielami zsrr tak jak inne kraje bloku wschodniego....

Więc nie wyjeżdżaj mi tu z silną gospodarką niemiec...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się OLED 910. Jestem ogólnie rozczarowany.

No i przywykłem już do matryc 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się bo głupoty piszesz...

Ja jestem ogarnięty od lat a Ty, jak jest z Twoim ogarnięciem ?

Po drugie zauważ ile faszystowskie niemcy naplądrowali podczas wojny...czy coś oddali?

Zauważ że Czech Niemcy nie plądrowali i nie rozwalali. Może trzeba z Czechów brać przykład ?

Więc nie wyjeżdżaj mi tu z silną gospodarką niemiec...

A co nie jest najsilniejsza ? Po wojnie przez sporo lat była tam bieda że aż piszczało, ale pracowali systematycznie i w spokoju aż stali się najmocniejsi w Europie i jedni z najmocniejszych na świecie a w Polsce ciągle jacyś "rewolucjoniści" wywracają wszystko do góry nogami bo im się wydaje że jak zarządzą to bogactwo przyjdzie od razu.

 

Przepraszam 'janunio' za zboczenie z tematu. Już nie będę.

 

Bawiłem się OLED 910. Jestem ogólnie rozczarowany.

No i przywykłem już do matryc 4K.

Dlaczego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech proponuję Ci spacerek po mieście z KOD-em...dotlenienie dobrze Ci zrobi... pokrzyczysz i pośpiewasz.... same rarytasy.... bez odbioru...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.