Skocz do zawartości
IGNORED

DC-blocker - pozytwne zaskoczenie


mirfak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

55 minutes ago, Kalasanty Ciaputko said:

Zawsze podobają mi się ludzie którzy myślą, że to tylko oni są sprytni.

Jak miałem kupić pcb to naiwniak, teraz to spryciarz - by się kolega zdecydowal 😉

Projekt PC gotowy z klimy od dobrych ludzi z YT, dla których dudki mało istotne są. 

 

 

1 hour ago, Kalasanty Ciaputko said:

Ty sobie zrobiłeś DCB samemu i wiesz ile to jest warte ale jednocześnie chwalisz że ktoś wystawia z 1000% marżą.
To skoro tak kibicujesz to kup od niego, przyczynisz się do jego rozwoju 🙂

Nie dość że kolega mi w portfel to teraz co mam z nim robić. Tutaj kolegę uwiera a jak urządzenia za tysiące idą lub kable ac to wtedy setki tysięcy procent marzy są ok?

Mam w domu nie jedna pcb od kolegi gawrona. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daniel_68412 napisał:

Facetowi za zrobienie linii freonowej dałem podwojoną kwotę tego co zawołał bo zrobił to dobrze, sprawnie i w umówionym terminie.

Super. Mam trochę kabli do sprzedania, weźmiesz ode mnie za podwójną kwotę, którą zażądam? Obiecuję, że ładnie zapakuję i wyślę w terminie🤣😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, audiofan01 said:

Super. Mam trochę kabli do sprzedania, weźmiesz ode mnie za podwójną kwotę, którą zażądam? Obiecuję, że ładnie zapakuję i wyślę w terminie

Najprostszy sposób na dyskutowanie to atak ad personam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Najprostszy sposób na dyskutowanie to atak ad personam. 

To nie był  atak ad personam bo dotyczył sposobu postępowania, a nie osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daniel_68412 napisał:

Jak miałem kupić pcb to naiwniak, teraz to spryciarz - by się kolega zdecydowal 😉

Projekt PC gotowy z klimy od dobrych ludzi z YT, dla których dudki mało istotne są. 

 

 

Nie dość że kolega mi w portfel to teraz co mam z nim robić. Tutaj kolegę uwiera a jak urządzenia za tysiące idą lub kable ac to wtedy setki tysięcy procent marzy są ok?

Mam w domu nie jedna pcb od kolegi gawrona. 

Nie zaglądam Ci w portfel, skąd ten wniosek? Jakie setki tysiące procent marży są ok😆 ,przecież właśnie tą 1000% marżę krytykuje, czyżby kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem?
Ty chcesz wspierać kogoś czyimś kosztem... Sam robisz dzięki komuś komu na dudkach nie zależy ale jak komuś zależy i ustawia 1000% marży to niech kupują inni 🙂 .

Ceny za kable sieciowe ( nie tylko sieciowych ) są chore jak dla mnie. Jeśli ktoś jest świadomy i chce sobie kupić za 50tyś jego wola. Nie moja kasa. Jednak trochę kłóci się z moją uczciwością wmawianie komuś, że kabel sieciowy poprawia przestrzeń/scenę i ten ktoś później pisze tu na forum: "ten kabel jest tak dobry, że nawet ze stacji monofonicznej wydobył stereofonię".

Dziwię się, że temu piekarzowi za tak dobry chleb nie płacisz po 100zł za bochenek, nie wspierasz go🤔.

Na orlenie możesz płacić 20zł za litr, nie dość że wesprzesz firmę to jeszcze przyczynisz się do wzrostu wartości akcji 😁.

Mnie chodzi o uczciwe, realne marże o nic więcej.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Kalasanty Ciaputko said:

Dziwię się, że temu piekarzowi za tak dobry chleb nie płacisz po 100zł za bochenek, nie wspierasz go

Argument przeniesienie do absurdu

2 hours ago, Kalasanty Ciaputko said:

Jeśli ktoś jest świadomy i chce sobie kupić za 50tyś jego wola.

Czyli kable za 50tys spoko mogą wisieć ale jak ktoś podniesie cenę produktu co się może przydać to oburzenie? 

2 hours ago, Kalasanty Ciaputko said:

Mnie chodzi o uczciwe, realne marże o nic więcej.

Uczciwa realna marża to taka która klient chce zapłacić i wytwórca chce za nią robić.

Ktoś kiedyś zaproponował mi i koledze pracę której się nam cholernie nie chciało wykonywać. Nocny dyżur, budzenie w środku nocy, diagnostyka i naprawianie systemu - nic przyjemnego. Żeby rozwiązać spór daliśmy stawkę z kosmosu za którą mogą nas budzić co noc. Nikt się nie spodziewał ze się zgodzą. Tym sposobem wszyscy zadowoleni. 

56 minutes ago, Mikha'el said:

Właśnie już, teraz chciwość gubi ten świat.

Świat ostatnie dekady cierpiał na kreacje potrzeb i dziki kapitalizm który niewolniczą praca tworzył iluzje taniości. To właśnie odeszło do lamusa. Technologia zdrożeje, praca ludzka zdrożeje, energia zdrożeje. Wojna ekonomiczna Chin z US dopiero się rozkręca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie ale o czy wy tu ...

Kto broni samemu :
1. Dobrać pojemności do trafo jak ktoś wie jakie
2. Mostek j.w.
3. Rezytory dużej mocy bo przy większych amperach jest inna budowa niż na Allegro - trzeba wiedzieć jaka
4. zaprojektować obudowę w CAD i zlecić do modushop
5. Kupić komponenty jak np kemety śrubowe dużej pojemności i pozostałe
6. Nóżki , złączki , okablowanie wewnętrzne, termokurcze
7. płyta montażowa wewnętrzna
8. mufa
9. Gniazda
10. Kabel zasilający 3x2.5mm ekranowany
11. Wtyk schuko
12. Siąść na d.... Na ładnych parę godzin z lutownica i rzeźbić . Trzeba mieć sprzęt i trochę zdolności manualnych zeby to wyglądało estetycznie i było profesjonalnie point-to-point polutowane. Stawka za godzinę elektronika ? Czy w sklepie na kasie ?
13. Zapakować , opłacić wysłać

Ta wyliczanka to z pewnością nie jest kompletny BOM tej budowy ale starczy.

Mi się też wydawało że kupię Tomanka po taniości i będzie git. Kupiłem i sprzedałem że stratą. Napisałem o tym w postach powyżej. Niech to będzie koszt nauki czy braku doświadczenia. Należy doliczyć do całości .

Jak będziecie brali ceny do kosztorysów to bierzcie obecne, nie sprzed 2 m-cy.

Ja policzyłem i na emeryturze się zabieram za konkurencję dla @gavron04

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bo wówczas swoj czas policze za zero złotych i będę konkurencyjny , a teraz to wolę posłuchać w tym czasie muzyki.

To co napisałem odnosi się do mojej konstrukcji DCB, ta na PCB dużo taniej ale nie za "stówę" przy dzisiejszych realiach.

Jak ktoś chcesz obadac na żywo to zapraszam.

M.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wszystko fajnie ale rozmawiamy o 3 elementach :
Dwa kondensatory po 30pln za sztukę :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jednym mostku prostowniczym za 20pln :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dostajemy też złącza za parę złotych ...

Wszystko to i tylko to za 325pln 😉



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu zajmie Ci zbudowanie takiego czegoś?

Dolicz czas tracony na zakup w sklepie (zamówienie), dolicz ekwiwalent za wiedzę jaka trzeba posiadać aby podjąć się złożenia tego do kupy,...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daniel_68412 napisał:

Argument przeniesienie do absurdu

Czyli kable za 50tys spoko mogą wisieć ale jak ktoś podniesie cenę produktu co się może przydać to oburzenie? 

Uczciwa realna marża to taka która klient chce zapłacić i wytwórca chce za nią robić.

Ktoś kiedyś zaproponował mi i koledze pracę której się nam cholernie nie chciało wykonywać. Nocny dyżur, budzenie w środku nocy, diagnostyka i naprawianie systemu - nic przyjemnego. Żeby rozwiązać spór daliśmy stawkę z kosmosu za którą mogą nas budzić co noc. Nikt się nie spodziewał ze się zgodzą. Tym sposobem wszyscy zadowoleni. 

Świat ostatnie dekady cierpiał na kreacje potrzeb i dziki kapitalizm który niewolniczą praca tworzył iluzje taniości. To właśnie odeszło do lamusa. Technologia zdrożeje, praca ludzka zdrożeje, energia zdrożeje. Wojna ekonomiczna Chin z US dopiero się rozkręca. 

Jeśli porównujesz sprzedanie 3 elementów vs zaangażowania w wypieczenie chleba i kosztów z tym związanych to fakt = absurd.

Części oferowane w aukcji są powszechnie dostępne, sprzedający nie jest ich wytwórcą to dwie różne sprawy.

I co Ty z tymi kablami sobie ubzdurałeś? Czy ktoś tu pisał o kablach i ich cenie. Ceny za niektóre kable sa z kosmosu ale to i tak nie jest adekwatna sytuacja.

Czy chcąc sprawdzić pompę ciepła nie mogłeś jej po prostu kupić? Jeśli chcę skosztować mleka to nie muszę hodować krowy...

 

4 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Ile czasu zajmie Ci zbudowanie takiego czegoś?

Dolicz czas tracony na zakup w sklepie (zamówienie), dolicz ekwiwalent za wiedzę jaka trzeba posiadać aby podjąć się złożenia tego do kupy,...

 

Jeśli piszesz o gotowym produkcie z wszelkimi certyfikatami to zmienia postać rzeczy i np :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... jest dla mnie jak najbardziej uczciwą ceną.

Ale już:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i to nawet bez PCB ...


O tym jest dyskusja.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem.

Nie jedna Chińska manufaktura jest w stanie wyprodukować takie DCB za 69zł z przesyłką. 

O czym to świadczy?

Jeślibyś u mnie zamówił takie coś a ja poświęciłbym na to 2 godzi to tylko z tego tytułu składowa ceny wynosiłaby około 200zł. Takie są koszty pracy. Chyba, że ktoś siedzi na zasiłku i oszukuje państwo nie płacąc podatków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Ja to rozumiem.

Nie jedna Chińska manufaktura jest w stanie wyprodukować takie DCB za 69zł z przesyłką. 

O czym to świadczy?

Jeślibyś u mnie zamówił takie coś a ja poświęciłbym na to 2 godzi to tylko z tego tytułu składowa ceny wynosiłaby około 200zł. Takie są koszty pracy. Chyba, że ktoś siedzi na zasiłku i oszukuje państwo nie płacąc podatków...

Ale zadałeś sobie trud i spojrzałeś na aukcję i co ona oferuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, Kalasanty Ciaputko said:

Ceny za niektóre kable sa z kosmosu ale to i tak nie jest adekwatna sytuacja.

Czy chcąc sprawdzić pompę ciepła nie mogłeś jej po prostu kupić? Jeśli chcę skosztować mleka to nie muszę hodować krowy...

No wcześniej kolega pisał że jak ktoś chce kable to niech sobie kupuje za 50tys a tutaj to już marzy nie wolno. No w kolegi opinii nie wolno.

Pompe kupiłem za pieniądze prosto ze statku z chin - jedyne co w niej zmieniłem to wymiennik górnego źródła. Zrozum, że mnie nikt nie zmusza i mogę sam wybrać. Podobnie jak kolegi nikt nie zmusza. Ani do kabli ani do DCB. Przecież nikt nie twierdzi że to jest cud świata ta aukcja. W zasadzie to mam wrażenie, że kolega sam do końca nie wie o co mu chodzi poza obraza majestatu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Daniel_68412 napisał:

No wcześniej kolega pisał że jak ktoś chce kable to niech sobie kupuje za 50tys a tutaj to już marzy nie wolno. No w kolegi opinii nie wolno.

Pompe kupiłem za pieniądze prosto ze statku z chin - jedyne co w niej zmieniłem to wymiennik górnego źródła. Zrozum, że mnie nikt nie zmusza i mogę sam wybrać. Podobnie jak kolegi nikt nie zmusza. Ani do kabli ani do DCB. Przecież nikt nie twierdzi że to jest cud świata ta aukcja. W zasadzie to mam wrażenie, że kolega sam do końca nie wie o co mu chodzi poza obraza majestatu. 

 

Czyli tak, popierasz czyjąś chęć zarobku i mu kibicujesz ale jednocześnie nie kupiłeś u polskiego przedsiębiorcy czy nawet w  małej firmie lokalnej bo kupiłeś prosto ze statku z Chin.

Ciekawe czy byś kupił tą pompę od lokalnego przedsiębiorcy gdybyś był świadomy iż ma na niej 300% marży wiedząc, że za rogiem kupisz ja 3 razy taniej... Nie kibicowałbyś 🤔

I znów uczepiłeś się kabla...
Pisałem, że jeśli ktoś jest świadomy i chce kupić kable po 50tyś to ok.
Zobacz sobie ten film:


I zastanów się czy to jest w porządku.

Gość z aukcji sprzedaje 2 kondensatory i mostek a nie gotowy DCB.

Jak pisałeś, wolny kraj...

A tak z ciekawości zapytam. Masz możliwość wyboru źródła? rozumiem że masz wymiennik gruntowy i powietrzny tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minutes ago, Kalasanty Ciaputko said:

Gość z aukcji sprzedaje 2 kondensatory i mostek a nie gotowy DCB.

Już nie sprzedaje.. Trochę porównujemy jabłka do pomarańczy bo czym innym jest niszowa manufaktura elektronika audio a czym innym rynek pieczywa czy energii. 

 

43 minutes ago, Kalasanty Ciaputko said:


I zastanów się czy to jest w porządku.

Jest i nie jest. Zależy jak na to patrzeć. To co się dzieje na rynku energii to jest rewolucja na miarę przemysłowej. Ludzie na tym stracą i to nie jest fajne ale chyba innego wyjścia nie ma. Temat znany jest od lat 70, polecam przesłuchanie tego profesora przed senatem - jutro wrzucę link. 

 

49 minutes ago, Kalasanty Ciaputko said:

tak z ciekawości zapytam. Masz możliwość wyboru źródła? rozumiem że masz wymiennik gruntowy i powietrzny tak?

Mam możliwość wyboru. W tym roku na szybko i przez problemy zdrowotne powietrze jest źródłem ciepła. W przyszłym roku prawd będzie woda. Gdybym kupił prof pompę powietrze woda za gruba kasę szlak by mnie trafił. Mam tu super warunki ku temu. Górny wymiennik już jest więc wystarczy zrobić dolny i spiac to propanem. Polecam filmy Waldemara Pachoła na yt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalasanty nie kibicujemy monopolistom i grupom spekulantów.

Życie gospodarcze pełne jest nadużywania pozycji.

Takim krańcowym acz zgodnym z prawem jest prawo patentowe, rozmaite koncesje nadawane przez państwo,...

W naszej branży nikt nikogo do niczego nie zmusza. Każdy może sklepać sobie urządzenie, nawet takie na które musiałby pracować rok... 

Problem zaczyna się jak zaczyna dorabiać się do tego ideologię ałdiofilską...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Daniel_68412 napisał:

niszowa manufaktura

Ma też inne aukcje i chyba rozsądniejsze... Ale ta konkretnie to kupienie 3 elementów i wystawienie ich na aukcji. To nie jest żadna manufaktura i tylko o to mi chodzi.
Ale zostawmy to już, jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, przepraszam też za off topic. 

6 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Kalasanty nie kibicujemy monopolistom i grupom spekulantów.

Życie gospodarcze pełne jest nadużywania pozycji.

Takim krańcowym acz zgodnym z prawem jest prawo patentowe, rozmaite koncesje nadawane przez państwo,...

W naszej branży nikt nikogo do niczego nie zmusza. Każdy może sklepać sobie urządzenie, nawet takie na które musiałby pracować rok... 

Problem zaczyna się jak zaczyna dorabiać się do tego ideologię ałdiofilską...

 

Jak najbardziej się zgadzam. I nawet jeżeli to jest zwykły kabel sieciowy zrobiony z dwóch wtyków i kawałka ekranowanego kabla do falowników, to już wymaga jakieś pracy, wiedzy, poświęconego czasu. To gotowy produkt.
Sprzedawanie kawałka kabla i dwóch wtyków które można kupić wszędzie z kilkuset procentową marżą i jeszcze trzeba to samemu poskładać, co wymaga wiedzy, narzędzi, czasu i zaangażowania to inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Za 60 zł dc blocker z Ali. Udało mi się go zmieścić wewnątrz listwy Taga PF-500 nad płytką z filtrem. I działa. Dziś akurat po montażu podłączyłem amplituner do gniazda bezpośredniego na listwie i słychać było delikatnie buczenie transformatora po przełączeniu w gniazdo filtrowane z dc blockerem buczenie było ledwie słyszalne. Trzeba było się mocno wsłuchać, żeby je usłyszeć. Nie zawsze jest ten efekt. Dc blocker tak właśnie ma działać, wtedy kiedy pojawia się stałe napięcie ma je blokować.

Spoiler

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

received_1886765788337883.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 23.12.2022 o 19:18, wormjazz napisał:

Za 60 zł dc blocker z Ali. Udało mi się go zmieścić wewnątrz listwy Taga PF-500 nad płytką z filtrem. I działa. Dziś akurat po montażu podłączyłem amplituner do gniazda bezpośredniego na listwie i słychać było delikatnie buczenie transformatora po przełączeniu w gniazdo filtrowane z dc blockerem buczenie było ledwie słyszalne. Trzeba było się mocno wsłuchać, żeby je usłyszeć. Nie zawsze jest ten efekt. Dc blocker tak właśnie ma działać, wtedy kiedy pojawia się stałe napięcie ma je blokować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Pokaż ukrytą zawartość | Pokaż zawartość +18

 

 

received_495431259247113.jpeg

received_1886765788337883.jpeg

Także od pewnego czasu zaczęły mi buczeć trafa we wzmacniaczach do basu ( fotowoltaika coraz bliżej domu). Testowałem różne dc blockery ( wymienione powyżej) i zawsze rozwiązywało to problem z buczeniem. Ale za to dźwięk siadał. Kwestia kondensatorów, które blokują DC ale jednak nie jest to najlpsze rozwiązanie do audio

PRZEZ przypadek doczytałem, że PS Audio amerykańskie wypuściło kiedyś dc blocker ( troszku inna budowa) o nazwie Humbuster. Dawno nie produkowany. O dziwo udało mi się to kupić za śmieszne pieniądze. Miałem trochę obaw. I tam to chyba inaczej rozwiązano. Nie jestem biegły w angielskim technicznym

Kuźwa to był strzał w dziesiątkę. Dźwięk szczególnie na średnicy i górze wyszedł z głośników. Muzyka, która nie podobała mi się ale ją posiadałem nabrała innego brzmienia jakościowego. Dynamika została, może ciut, ciut z basem ale ja to mam nowe, więc musi się ułożyć.

 

Panowie na buczenie i nie kiepszczenie dźwieku tylko to.. Kto szuka ten znajdzie.

 

Koszt oryginału , nówka 400 zł.

Więc jak ktoś oferuje do montażu za 325 zł to gratuluje.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Także od pewnego czasu zaczęły mi buczeć trafa we wzmacniaczach do basu ( fotowoltaika coraz bliżej domu). Testowałem różne dc blockery ( wymienione powyżej) i zawsze rozwiązywało to problem z buczeniem. Ale za to dźwięk siadał. Kwestia kondensatorów, które blokują DC ale jednak nie jest to najlpsze rozwiązanie do audio
PRZEZ przypadek doczytałem, że PS Audio amerykańskie wypuściło kiedyś dc blocker ( troszku inna budowa) o nazwie Humbuster. Dawno nie produkowany. O dziwo udało mi się to kupić za śmieszne pieniądze. Miałem trochę obaw. I tam to chyba inaczej rozwiązano. Nie jestem biegły w angielskim technicznym
Kuźwa to był strzał w dziesiątkę. Dźwięk szczególnie na średnicy i górze wyszedł z głośników. Muzyka, która nie podobała mi się ale ją posiadałem nabrała innego brzmienia jakościowego. Dynamika została, może ciut, ciut z basem ale ja to mam nowe, więc musi się ułożyć.
 
Panowie na buczenie i nie kiepszczenie dźwieku tylko to.. Kto szuka ten znajdzie.
 
Koszt oryginału , nówka 400 zł.
Więc jak ktoś oferuje do montażu za 325 zł to gratuluje.
 
 

Dobrze wiedzieć że coś takiego istnieje. Szkoda że już nie robią. PS Audioa spore doświadczenie w Power Plant itp Ale to ciężka kasa . Pytanie tylko jakiej wielkości masz trafo u siebie ? Bo budowa DC Blokera musi to uwzględniać o czym już było powyżej. No i jak dobrze wykonane i dobre komponenty to u mnie nie pogorszyło dźwięku i u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) też nie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale też i nie poprawiło bo to o czym napisałeś to jak jakiś kondycjoner bardziej ? Choć mówisz że i buczenie ustało ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Dobrze wiedzieć że coś takiego istnieje. Szkoda że już nie robią. PS Audioa spore doświadczenie w Power Plant itp Ale to ciężka kasa . Pytanie tylko jakiej wielkości masz trafo u siebie ? Bo budowa DC Blokera musi to uwzględniać o czym już było powyżej. No i jak dobrze wykonane i dobre komponenty to u mnie nie pogorszyło dźwięku i u @mario_64 też nie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To był przypadek, bo już chciałem kupić nowe trafa. Znalazłem w necie i to w Polsce nówkę, kupiłem i działa.

Teraz nawet Kitaro mnie zadziwił, a dawno nie słuchałem.

 

Moje trafa każdy wzmacniacz 500 W 540 VA..

 

Podobno to urządzenie działa bez względu na wielkość trafa.

Ale jak pisałem wcześniej to nie są kondensatory, tylko jakieś inne rozwiązanie.

Understanding DC blocking capacitors in audio (youtube.com)

 

Paul McGowan, PS Audio

 

 

 

 

4 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

No ale też i nie poprawiło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bo to o czym napisałeś to jak jakiś kondycjoner bardziej ? Choć mówisz że i buczenie ustało ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rzeczywiście tak stwierdziłem. Bardziej otworzyła się średnica wyższa, mogę to stwierdzić bo mam osobne głośnik w tubie i właśnie ten głośnik średnicy wydaje więcej dźwięku.

Może też kwestia przyzwyczajenia, a DC już wcześniej coś ograniczało, a teraz, gdy przestało buczeć dźwięk się bardziej otworzył w pewnych aspektach.

Co mam napisać tak to słyszę, dlatego jestem tak happy.

To jest o tyle dziwne, że te wzmacniacze są do basu poniżej 300 Hz. 

Ten wzmacniacz jest podłączony krótką zworką z pozostałymi głośniki, którego napęd służy osobny wzmacniacz. 

 

Te inne DC blockery działały ale przymulały dźwięk. 

 

 

Znalazłem jeszcze jedno rozwiązanie, teraz mi niepotrzebne ale poszukam . Na razie się nie pochwalę póki sam nie złapie okazji.😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2024 o 17:55, robro napisał:

Podobno to urządzenie działa bez względu na wielkość trafa.

Bzdura.

W dniu 30.01.2024 o 17:55, robro napisał:

Te inne DC blockery działały ale przymulały dźwięk. 

Bzdura.

Słabo się reklamujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez terminus

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2024 o 21:00, robro napisał:

Kuźwa to był strzał w dziesiątkę. Dźwięk szczególnie na średnicy i górze wyszedł z głośników. Muzyka, która nie podobała mi się ale ją posiadałem nabrała innego brzmienia jakościowego. Dynamika została, może ciut, ciut z basem ale ja to mam nowe, więc musi się ułożyć.

Przestańcie śmiecić forum DIY, opowiadajcie sobie te bzdety na "hajendzie" lub bocznicy. Jesteście totalnymi ignorantami technicznymi i nie macie pojęcia jak działają urządzenia, o których piszecie. Wasze wnioski są sprzeczne z jakąkolwiek logiką i zdrowym rozsądkiem.

PS. Nie spożywajcie i nie zażywajcie zabronionych substancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2024 o 17:55, robro napisał:

Understanding DC blocking capacitors in audio (youtube.com)

 

Paul McGowan, PS Audio

Ta, Paul McGowan 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, terminus napisał:

Bzdura.

Bzdura.

Słabo się reklamujesz.

Zastanów co piszesz. Nie będę bardziej dosadniej się wyrażał.

 

Po co mam trolować, ja tych urządzeń nieprodukowanych nie sprzedaje. Po prostu znalazłem rozwiązanie i je ujawniłem. Bo miałem duży problem z tym buczeniem traf.

Po co pisać takie bzdury. Dlatego staram się nie ujawniać, a słuchać muzyki oraz kupować kolejne vinyle.

 

Poza tym poczytaj , zapytaj Mr Paul McGowan, PS Audio/

Jeszcze jedna uwaga. Podobno właśnie w zależności od trafa miało się to nagrzewać. Na razie nie zauważyłem żadnych zmian cieplnych

20 godzin temu, Ricambi napisał:

Przestańcie śmiecić forum DIY, opowiadajcie sobie te bzdety na "hajendzie" lub bocznicy. Jesteście totalnymi ignorantami technicznymi i nie macie pojęcia jak działają urządzenia, o których piszecie. Wasze wnioski są sprzeczne z jakąkolwiek logiką i zdrowym rozsądkiem.

PS. Nie spożywajcie i nie zażywajcie zabronionych substancji.

Człowieku w duszy mam Twoje zdanie. Wiem, posiadam, podłączyłem i jestem Happy.

A i buczenie z trafa zniknęło.

Techniczny nie jestem. Więc się nie wypowiadam.

W audio nic nie jest takie pewne.

14 lat temu Roger Adamek kazał mi kupić kable z Castoramy , bym poczuł co to jest równowaga.

Oczywiście, że nie zostały te kable, za to wyrzuciłem z systemu kable producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, robro said:

Poza tym poczytaj , zapytaj Mr Paul McGowan, PS Audio/

Jak uwierzyłeś w pierdoły z PS to twoja sprawa ale nie ośmieszaj się podając tego lejowode za autorytet.

Pachnie marketingiem szeptanym na kilometr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Daniel_68412 napisał:

Jak uwierzyłeś w pierdoły z PS to twoja sprawa ale nie ośmieszaj się podając tego lejowode za autorytet.

Pachnie marketingiem szeptanym na kilometr.

Jesteś niereformowalny

Nie interesowałem się w ogóle tą firmą i tym gościem. 

Zresztą wolę kupować płyty niż szukać tego grala. Bo to zabawa w nieskończoność.

Miałem problem i go rozwiązałem.

Reszta tematów z PS Audio mnie nie interesuje.

A wzmacniacz zawsze do gniazdka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak uwierzyłeś w pierdoły z PS to twoja sprawa ale nie ośmieszaj się podając tego lejowode za autorytet.
Pachnie marketingiem szeptanym na kilometr.

Ale że ty Daniel się znasz lepiej od niego i więcej osiągnąłeś w audio ? O to chodzi ? Podaj link do swoich produktów. Posłuchamy może i PS Audio zawstydzisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Marcin Wielgus said:

Ale że ty Daniel się znasz lepiej od niego i więcej osiągnąłeś w audio ? O to chodzi ? Podaj link do swoich produktów. Posłuchamy może i PS Audio zawstydzisz

Nie jestem producentem tylko zwykłym inżynierem który rozumie świat otaczający na tyle żeby wiedzieć co to jest magnetyzer do paliwa i inne tego typu ściemy.

Mam przykłady z życia jak te bajki mogą ludziom życie popsuć...  

Produkty ps audio to mocno przewartościowany produkt podlewany ściemą którą jak widać dużo ludzi  łyka jak młode rekiny 

13 minutes ago, robro said:

Miałem problem i go rozwiązałem.

Nie obraz się ale to że to napiszesz nie musi znaczyć że tak było 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.