Skocz do zawartości
IGNORED

"te dni"


fxx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano · Ukryte przez palton, 17 Września 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 17 Września 2013 - wpis nie na temat

temu wali z butów, a tamtemu spod pachy...

Chodzi o te slynne biale skarpety wystajace z sandalow i hery po pachami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Stasiop mam wrażenie, że coraz bardziej brniesz w coś, co niekoniecznie ma coś wspólnego z nauką.

A na jakiej podstawie tak sadzisz? Ja mam pomiary...A Ty? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Mam to szczęście,że mieszkam w domu wolnostojącym, na wsi.Mam linie dedykowaną tylko do audio i pokój w miarę zaadoptowany do słuchania muzyki, z resztą służy tylko do tego celu i co? ano tyle,że czasem mimo spełnienia tych wszystkich kluczowych warunków, gra słabiej.Proszę o odpowiedź łaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny twierdzić, że część osób twierdzi, że zdroworozsądkowego podejścia tutaj nie ma.

Generalnie to norma ze ogol sie myli. Popatrz na czasy kopernikowskie czy tez darwinowskie ;)

 

Powód a dokładnie dwa, dla którego słucha się lepiej w nocy, jest dużo bardziej prozaiczny i właśnie ma naukowe uzasadnienie.

 

 

Ok tylko jak wytlumaczyc tytul watku - 'te dni'?

 

Przede wszystkim zmienia się poziom tła akustycznego i tu jest tzw. pies pogrzebany.

Oczywiscie ze to zjawisko wystepuje - nie sposob zaprzeczyc. Tylko tlo jest zawsze odfiltrowane poodbijane i ma charakter ktory pochodzi z natury. Jednak juz przesuniecia zbocz sygnalu cyrowego zakloceniami elektrycznymi czy tez elektromagnetycznymi to juz inna bajka, te zaklocenioa sa wyjatkowo dokuczliwe dla ucha i ludzkiego mozgu ktory wszystko analizuje w domenie widmowej, to sa dwa inne typy zaklocen, jesli ktos jest audiofilem z krwi kosci to rozumie i czuje te roznice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 17 Września 2013 - trolling
Ukryte przez palton, 17 Września 2013 - trolling

Mam to szczęście,że mieszkam w domu wolnostojącym, na wsi.Mam linie dedykowaną tylko do audio i pokój w miarę zaadoptowany do słuchania muzyki, z resztą służy tylko do tego celu i co? ano tyle,że czasem mimo spełnienia tych wszystkich kluczowych warunków, gra słabiej.Proszę o odpowiedź łaj?

A to golab siadzie na slupie, a to wrobel zakupczy kabel, kura zagdacze....i juz jakosc leci na mordke :) Najlepiej wybudowac schron atomowy 300 metrow pod ziemia, z wlasnym zrodlem energii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 17 Września 2013 - trolling
Ukryte przez palton, 17 Września 2013 - trolling

Myślę że to dobra nazwa...

Nazwa jak nazwa...liczy sie tresc i przekazywana prawdziwa wiedza... a polactwo zawsze musi sobie ulzyc...no coz polskie kompleksy...:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Gość jamówię

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez palton, 17 Września 2013 - trolling
Ukryte przez palton, 17 Września 2013 - trolling

A to golab siadzie na slupie, a to wrobel zakupczy kabel, kura zagdacze....i juz jakosc leci na mordke :) Najlepiej wybudowac schron atomowy 300 metrow pod ziemia, z wlasnym zrodlem energii.

Dzięki, łapię się za szpadel:) o efektach poinformuję

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 17 Września 2013 - trolling
Ukryte przez palton, 17 Września 2013 - trolling

Ok tylko jak wytlumaczyc tytul watku - 'te dni'?

 

Pewnie elektrownia na tanim węglu prąd robi, coś mi się wydaje...

Przecież oczywistym jest, że twoja kondycja psychofizyczna jest zmienna. Stąd i różne postrzeganie świata w zależności od nastroju i wielu innych czynników subiektywnych. Jak komuś źle gra to może prozac. Pomaga na wszystko, góry będziesz przenosił, świat zbawiał a system nigdy nie grał lepiej!

 

Normalnym jest że ludzie szukają uzasadnienia na zewnątrz, w otaczającym świecie. Przecież każdy zdrowy człowiek będzie chciał utrzymać o sobie dobre mniemanie, ba w świecie w którym każdy powinien być idealny, bez skazy. Nikt nie będzie akceptował swojej ułomności o tak. W szczególności gdy rozmawiamy o jego nadprzyrodzonym słuchu, o którym 99% populacji może pomarzyć! No a tutaj taki przyjdzie i stara się wmówić że ich naturalne ułomności ograniczają ich cudowny słuch... Brutalnym jest, kiedy ktoś sugeruje Ci, że to co po części określa jakim jesteś człowiekiem, jest tylko i wyłącznie wytworem wyobraźni (twój słuch jest taki sam jak reszty). Pewną sztuczką, która pozwala zachować dobre mniemanie o sobie. Daje poczucie, że jest się kimś więcej niż jednostką na ośmiogodzinnym etacie. No ale dość zabawy w psychologiczne wywody.

 

Nazwa jak nazwa...liczy sie tresc i przekazywana prawdziwa wiedza... a polactwo zawsze musi sobie ulzyc...no coz polskie kompleksy...;)

 

Generalnie to norma ze ogol sie myli. Popatrz na czasy kopernikowskie czy tez darwinowskie ;)

 

Powiem Ci, że kompleks mesjasza już blisko. No i tak ładnie wplotłeś że Darwin, Kopernik niezrozumiany. Widzę dopatrujesz się podobieństwa swojej sytuacji do tamtejszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez cir, 17 Września 2013 - trolling
Ukryte przez cir, 17 Września 2013 - trolling

Przecież każdy zdrowy człowiek będzie chciał utrzymać o sobie dobre mniemanie, ba w świecie w którym każdy powinien być idealny, bez skazy.

Czyli wg Ciebie zakup super drogich sieciowek prze audiofila to juz choroba psychiczna? Tak mamy to rozumiec, bo jakby inaczej z tego co piszesz?

 

Powiem Ci, że kompleks mesjasza już blisko.

Nie moze byc kompleksu, bez wiary w wyzsze istoty, typu Mesjasz i Bog ;) no wiec pudlo! ;)

 

No i tak ładnie wplotłeś że Darwin, Kopernik niezrozumiany.

Odnosnie Darwina, sorki za off-top, to nie wiem czy wiesz, ze ponad 50% Amerykanow wierzy w teorie kreocjanistyczna (czyli stworzenie przez Boga) w Europie jest troche lepiej ale niewiele, wiec co tu powolywac ogol na swiadka ;)? No chyba ze kolega wierzy w boskie stworzenie to wtedy...wylaczam sie z dyskusji. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez palton, 17 Września 2013 - trolling
Ukryte przez palton, 17 Września 2013 - trolling

to może prozac. Pomaga na wszystko

 

a niestety nie jest to prawdą. fluoksetyna, wg większości pacjentów, nie działa.

 

być może rozwiązaniem są nowsze leki z grupy SSRI.

jak, np. Citolapram czy inne.

Odnośnik do komentarza

według mojego doświadczenia noc/dzień jest różnica ale w sumie większa jest różnica wynikająca z warunków otoczenia.. po prostu pogody..

A zmiana pogody to drastyczna zmiana warunkow propagacji fal. No ale ponoc sie nie znam ;)

 

p.s. Mnie to smieszy ze musze udowadniac zjawiska dawno juz odowodnione, smiech na sali dla mnie :D Ale to ja jestem glupi - to tez super zabawne :D:D:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłócenia wewnętrzne "emocje"nie mają znaczenia na to jak słyszymy dla innych jak te zewnętrzne.

Co jeśli zakłócenia będą a ty nie będziesz ich słyszeć żeby uznać że one występują.

Dla niektórych bardziej widoczne są zakłócenia na wykresach niż mogą je słyszeć.

Co ci że wszystkich uzdrowicieli akustycznych ustroi jak nadal nie będziesz słyszeć tego jak ktoś inny słyszy lepiej lub gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych bardziej widoczne są zakłócenia na wykresach niż mogą je słyszeć.

Ja je widze wyraznie na analizatorze widma. Wiem kiedy sa wieksze a kiedy mniejsze i tak samo to slychac...to oczywiste dla mnie. ale dyskutujcie dalej...chetnie poczytam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je widze wyraznie na analizatorze widma. Wiem kiedy sa wieksze a kiedy mniejsze i tak samo to slychac...to oczywiste dla mnie. ale dyskutujcie dalej...chetnie poczytam :)

 

Czy twój słuch jest tak samo precyzyjny jak analizator? :-)

Umiesz powiedzieć o ile % w jakim paśmie pojawiają się zakłócenia?

Jeśli tak wszelkie urządzenia pomiarowe nie są Ci potrzebne no chyba że do sprawdzania ich działania :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy twój słuch jest tak samo precyzyjny jak analizator? :-)

Nie, on jest duzo bardziej.

 

Umiesz powiedzieć o ile % w jakim paśmie pojawiają się zakłócenia?

Tak

 

Jeśli tak wszelkie urządzenia pomiarowe nie są Ci potrzebne no chyba że do sprawdzania ich działania :-)

Mozna wyciagnac z tych pomiarow wiele logicznych i niezaprzeczalnych wnioskow, to ma spora przewage nad subiektywnym okreslaniem jakosci przez ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wyciagnac z tych pomiarow wiele logicznych i niezaprzeczalnych wnioskow, to ma spora przewage nad subiektywnym okreslaniem jakosci przez ucho.

W słuchaniu potrzebny też jest wzrok w przypadku pomiarów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdzę jakie są różnice na analizatorze widma np. rano i po południu... I czy są powtarzalne.

 

Aczkolwiek pomiary analizatorem widma, mało mi mówią odnośnie brzmienia...

 

Poza tym, że w paśmie akustycznym można sobie posprawdzać harmonicze etc... ale do tego wystarczy karta dźwiękowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek pomiary analizatorem widma, mało mi mówią odnośnie brzmienia...

Sprawdz sprawdz jakby to nie bylo oczywiste...;) na ten temat pisza prace naukowe nawet jedna kiedys czytalem w necie z Twojego miasta nawet w ktorym mieszkasz.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dyskutujcie dalej...chetnie poczytam :)

Ale o czym tu dyskutować jak wystarczy okno otworzyć o drugiej w nocy.

Siedząc przed sprzętem wyraźnie słychać o czym gada dwóch kolesi pod klatką trzy bloki dalej.

Spróbuj w dzień cokolwiek usłyszeć, nawet podchodząc do nich na odległość 10 metrów.

To samo jest w mieszkaniu przy zamkniętych oknach.

Nastaw sobie wirowanie w pralce na drugą w nocy i na drugą po południu w dzień.

Siedząc w pokoju przed sprzętem nie słychać różnicy? I z czego ona wynika? Z innego prądu zapewne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym tu dyskutować jak wystarczy okno otworzyć o drugiej w nocy.

Siedząc przed sprzętem wyraźnie słychać o czym gada dwóch kolesi pod klatką trzy bloki dalej.

Spróbuj w dzień cokolwiek usłyszeć, nawet podchodząc do nich na odległość 10 metrów.

To samo jest w mieszkaniu przy zamkniętych oknach.

Nastaw sobie wirowanie w pralce na drugą w nocy i na drugą po południu w dzień.

Siedząc w pokoju przed sprzętem nie słychać różnicy? I z czego ona wynika? Z innego prądu zapewne :)

 

Identycznie możesz to odnieść do prądu w sieci. Poziom zakłóceń elektrycznych za dnia jest większy i stąd może wynikać mniejszy stosunek sygnał/szum w sygnałach elektrycznych. Inaczej bywa wieczorem i jak zbiegnie się w czasie to o czym piszesz z tym o czym ja wspomniałem, to wówczas może być właśnie ten dobry prąd bardzo odczuwalny. Wystarczy też wejść na kanał CB aby odczuć co w miastach w eterze się dzieje w południe a co wieczorem. To trzecia droga zakłóceń. A chyba nikt nie zaprzeczy że każdy skrawek drucika potrafi zbierać te śmieci. Ekrany są pomocne ale nie załatwiają tego w 100% bo w każdym systemie znajdą się odcinki nie zaekranowanej drogi sygnałowej (najczęściej kolumny i kable je zasilające). A w wyniku tych indukcji powstają różne prądy wirowe w przewodnikach które potrafią pogorszyć nieco, choćby te właśnie najsłabsze niuanse w sygnale, które okazują się często odpowiedzialne za tą aurę, niezwykłą namacalną, której tak pożądamy. Aby się przed tym zabezpieczyć trzeba by mieć chyba całą chatę w klatce Faradaya. Ja nie lekceważyłbym ani zakłóceń akustycznych za dnia, ani elektrycznych, ani tych w eterze. Ani tych wewnątrz naszych klocków, które też potrafią skutecznie pogorszyć próg syg./szum. Oczywiście nasze samopoczucie też ma tu spore znaczenie bo zmęczony umysł też ma obniżony próg percepcji. Takie natura mechanizmy nam sama wykształciła.

 

Zrobiłem sobie taki prosty miernik pola na sondzie w.cz. Po naciśnięciu przycisku nadawania podpięty woltomierz wychylił się do 15V :). Fakt w odległości zaledwie ok. 10cm. A to tylko 4 waciki ledwie :). A co ze stacjami co nadają z mocą po kilka kW? Z propagacją, która czasem umożliwia dotarcie do nas sygnałów (i śmieci EM) z ogromnych odległości? Nie wspomnę o ekranach plazmowych TV które sieją niesamowicie silnymi zakłóceniami, jak się sam niedawno przekonałem we własnych 4 ścianach. Aby posłuchać co się dzieje na mieście musiałem wyłączyć TV które już było dalej od anteny niż miernik pola bo ok. 6m i za ścianą! :). A pierdziało w radiu na połowę skali. Co ciekawe to nie TV zakłócało jako takie a tylko sam ekran gdy wyświetlał obraz. Podczas przełączania kanałów jak obraz znikał następowała również chwilowa cisza w radiu. Ludzie, czynników jest tyle, że głowy mało aby to ogarnąć, dlatego więc bałbym się wypisywania kategorycznych stwierdzeń w tę czy w tamtą stronę. Trzeba być otwartym :). Nie ma co się zaperzać :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...To trzecia droga zakłóceń.

Pewnie wieczorem i w nocy to większość % efektu wynika z lepszego naturalnego tła i zmian percepcji w naszej naturze, choć czystego zasilania co do zasady nie można bagatelizować, bo zakłócenia zwyczajnie psują tło i porządek.

 

Jest jeszcze 4-ta droga zakłóceń - to zasilacze naszych urządzeń, które często są zaprojetwoane tak by być zwyczajnie tańszymi i co wtedy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie taki prosty miernik pola na sondzie w.cz. Po naciśnięciu przycisku nadawania podpięty woltomierz wychylił się do 15V :). A to tylko 4 waciki ledwie :). A co ze stacjami co nadają z mocą po kilka kW? Z propagacją, która czasem umożliwia dotarcie do nas sygnałów (i śmieci EM) z ogromnych odległości?

Na audiostereo malo kto wierzy w takie czary jak fale radiowe, to dla wieszkosci tu piszacych wielkie voodoo.Szkoda sie wysilac i tak malo kto to zrozumie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMI nie jest niczym nowym i odkrywczym. Urządzenia powinny byc projektowane i budowane zgodnie z zasadmi eliminacji wpływu EMI.

Gdyby to było nie do opanowania, żadna aparatura kontrolno pomiartowa nie podawałaby wiarygodnych wyników. Bo one byłyby rózne za dnia i w nocy. ;)

A dobry oscyloskop czy analizor widma są tańcze od super wypasionego systemu hiend audio. Czyli zrobic można. Cała aparatura medyczna też.

To, że w sprzęcie audio, nawet w hiend istnieje wpływ EMI świadczy nie tyle o tym, że EMI, jako "czary" istnieją ale o tym, że sprzęt jest gówniany. Niestety, to często jest faktem. Tak samo, jak faktem jest, że produkty w dzisiejszych czasach mają się sprzedawać a nie być dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMI nie jest niczym nowym i odkrywczym. Urządzenia powinny byc projektowane i budowane zgodnie z zasadmi eliminacji wpływu EMI.

Tak ale sa rozne poziomy ich eliminacji jaki i eliminuje sie zazwyczaj czestotliwosci do kilku MHz. A to w przypadku audio za malo.

 

Gdyby to było nie do opanowania, żadna aparatura kontrolno pomiartowa nie podawałaby wiarygodnych wyników. Bo one byłyby rózne za dnia i w nocy. ;)

I jest tak z pewnoscia ze blad pomiarowy przy kazdej aparaturze bedzie wiekszy w sytuacji pomiarow w poludnie i w nocy, z pewnoscia sa na to normy i mierniki mieszcza sie w ich zakresach. Chociaz w ostatnich latach jest duze cisnienie roznych producent na zwiekszenie odpronosci na zaklocenia oraz stosowania niskoszumowych zasilan czy tez zegarow kwarcowych o zmniejszonych ilosciach szumu fazowego.

 

A dobry oscyloskop czy analizor widma są tańcze od super wypasionego systemu hiend audio. Czyli zrobic można. Cała aparatura medyczna też.

A w audio problem zaklocen od sieci to glownie problem zwiekszenia jitteru w zegarach i podczas jego przezegarowywania np w konwerterach asynchronicznych. W wielu sprzetach przemyslowych jitter na poziomie 1ns to nie jest zaden problem. W przypadku audio jitter na poziomie 150ps jest slyszalny i jest to naukowo udowodnione. A co dopiero zmiany jitteru na poziomie pojedynczych pikosekund nie mowiac o najnowszych zegarowaniach rzedu femtosekund. Tak male przesuniecia czasu w przypadku zegarow audio sa slyszalne przez wprowione audiofilskie uszy. Wiele z zaklocen pochodzacych od sieci potarfi zaklocac te zegary na poziomie pojedynczych pikosekund. I na nic tutaj zdaja sie takie rozwiazania jak klasyczne filtry seiciowe. Trzeba rozwiazan duzo bardziej zaawansowanych i bardzo kosztownych i takie wlasnie stosuje sie w High-Endzie. W kazdym innym przypadku, brak takich zaawansowanych rozwiazan likwidacji zaklocen beda bezposrednio wplywac na jakosc odbieranej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jest tak z pewnoscia ze blad pomiarowy przy kazdej aparaturze bedzie wiekszy w sytuacji pomiarow w poludnie i w nocy, z pewnoscia sa na to normy i mierniki mieszcza sie w ich zakresach.

Z pewnością to każdy musi umrzeć. :)

Reszta to fantastyka. Tak to sobie mogą pogadać ludzie, hobbysci na forach internetowych a nie profesjonaliści. A sprzęt powinien być profesjonalny. Tym bardziej za tak duże pieniądze. Jeśli zakłócenia wpływają na poziom użytkowalny danego urządzenia, to wniosek może być tylko jeden: urządzenie jest wadliwe. Albo działa w warunkach niezgodnych z jego przeznaczeniem. A zdaje, ze mieszkanie to miejsce przeznaczenia dla sprzetu audio. Więc tłumaczenie, ze sprzet gra inaczej ze wzgledu na zakłócenia jedynie potwierdza jego wadliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrob doswiadczenie, wez puszke aluminiowa szczelna ze scianka np 1.5 mm zaekranuj wejscie konektorem SMA w srodku umiesc jakas cewke podlacz do tego konketora SMA sonde z szerokopasmowego analizatora widma, i zaczni ogladac prazki? Jakie beda z tego wnioski? Ze puszka jest wadliwa ;) tak samo wlasnie sprzet jest wadliwy. ;) Zrozum pewnych zaklocen nie da sie usunac nawet ekranujac czy tez filtrujac. Mozna tylko zmniejszac poziomy tych zaklocen. A jesli mamy zegary z jitterem w femtosekundach i ucho to slyszy to i kazde zaklocenie bedzie przesuwac czasowo te zbocza.

 

Wlasnie tu jest problem z ludzmi mlodymi ze oni maja logike zero jednynkowa albo zaklocenie sa, albo ich nie ma. A audio, to nie zero jedynkowa logika ale logika wlasnie analogowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak złożonym świecie każdy problem może mieć dość złożone wyjaśnienie. Nie wystarczy sprowadzić jakości odbieranej przez nas muzyki tylko do zakłóceń w sieci, czy do samopoczucia. Czynników jest mnóstwo. Powiem tak: nigdy ta sama płyta nie zabrzmiała dla mnie tak samo dwa razy. Za każdym razem jest inaczej, choć oczywiście w pewnych granicach. Nie są to dowolne skoki jakościowe. Wszystko ma znaczenie, czasami elementy wpływające negatywnie na odbiór dominują i kumulują się.

Co do szumu tła, to nawet na wsi jest ono duże, czy to w dzień, czy to w nocy. Jedyne naprawdę spokojne miejsce w Polsce, w którym byłam, to Bieszczady. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, puszka aluminiowa służy do sprzedawania w niej piwa. Nie fantazjuj.:)

 

. A jesli mamy zegary z jitterem w femtosekundach i ucho to slyszy to i kazde zaklocenie bedzie przesuwac czasowo te zbocza.

 

 

 

Nie fantazjuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, puszka aluminiowa służy do sprzedawania w niej piwa. Nie fantazjuj.:)

Czyli to co wczoraj zamiast dyskusji kolega zaczyna trollowac.

 

Nie fantazjuj.

Sprawdziles? Bo ja tak!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.