Skocz do zawartości
IGNORED

Rewelacja czy rewolucja - czyli Sure klasa D


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktoś z w-wy ochotę na dłubnięcie tego, bo ja moim sprzętem to mogę rynny lutować

 

Mogę w ramach przysługi (absolutnie bezpłatnie) rzucić okiem, jeden komplet IRS+tranzystory jeszcze mi został, z tym że tranzystory do wersji 2x125W. Dawaj na PW.

 

a, w dobrym kanale fabrycznie ma ustawione 245kHz

 

Tak właśnie chińczyki ustawiają 400kHz, jak wlutowali podkówkę tak zostało i już, ale za tą cenę to i tak jest rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez frobek

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po południu spróbuję filtrów wyższych rzędów. Zastanawia mnie dosyć mocne przesunięcie fazy dla tych filtrów. 40 stopni to chyba dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrzysiekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny filtr cały czas mieści się w paśmie 3dB niezależnie od obciążenia, nie wiem czy zmiany będą aż tak słyszalne.

Faza 40 stopni dla Twojego nowego filtra to trochę dużo.

Ze względu na fazę, zostawiłbym cewkę i zmienił kondensator na 100n. To spłaszczy całkowicie charakterystykę filtra w pasmie słyszalnym koszem częstotliwości odcięcia, ale moim zdaniem powinno być lepiej bo przesunięcie fazy masz na poziomie 20 stopni. Zresztą, co szkodzi spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez frobek

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jest sens robienia czwartego rzędu. Przede wszystkim tłumienie sygnału roboczego 400kHz jest o wiele lepsze i to o ponad 15 dB. Starałem się zachować cewkę która jest zamontowana na płytce żeby nie wchodzić w dodatkowe koszty 15uH też mam.

 

No i faza jest przesunięta przy 20kHz tylko o 20 stopni. Wysokie tony są też mniej podbite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13669-0-44358000-1390057546_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę w ramach przysługi (absolutnie bezpłatnie) rzucić okiem

dzięki, ale ten chiński dupek chyba jeszcze nie dojrzał, po dwóch godzinach zaświecił ładnie na dwóch kanałach ... na 5 min

w porównaniu do T1 - na 200 czy 400kHz dla mnie to nie gra, 650 jak dla T1, jest już kiszka, na 600 chodzi najlepiej (porównywalna dźwięczność z lepszym niż T1 wypełnieniem)

tylko ze bas z Sure, przy T1 to jest pełna klucha, T1 ma lepszą kontrolę, jest szybszy, schodzi niżej i przestrzenniej

pamiętam, że TK2050 aż takich kłopotów z basem nie miał, grał za to ze sporymi brakami w dźwięczności a nie było w nim czym podkręcić taktowania

Shure, oczywiście już bez kondów na wejściu; może coś mu jeszcze pomoże złożenie elektrolitów z 3x 3300uF, albo podobnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mamel

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjściu są kondy do masy :0.1uf, 0.47uf, 0.1uf . Wg schematu powinny być na 400V, na płytce są przeciwzakłóceniowe na 275V. Jakie jest rozsądne minimum? Chcę tam Wimy wstawić, ale ze względu na kształty i rozmiary 400 woltowe się nie zmieszczą, 250V natomiast bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250V spokojnie wystarczą, więcej niż 100V na nich raczej nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu zmierzyłem częstotliwość mojego egzemplarza. 274kHz i 277kHz. Wygląda mi na to, że Chińczycy tak stroją tak nisko celowo. Zbyt wiele egzemplarzy jest ustawionych w okolicy 275kHz.

 

Sprawdziłem jak gra na wyższych częstotliwościach i zostawiłem 600kHz. Raz, że gra najładniej, a dwa, temperatura cewek sporo niższa od tej jaka była przy częstotliwości 275kHz.

 

Zamówiłem komplet elementów pod wersje z zasilaniem +/-35V i ciekawy jestem czy się coś zmieni w dźwięku

 

Na dzień dzisiejszy zdecydowanie brakuje mi mikrodetali. Po prostu ich nie ma.

 

(porównywalna dźwięczność z lepszym niż T1 wypełnieniem)

 

Przyrównujesz Sure do T1. Możesz podać co to jest T1 bo nie jestem w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

podobna wersja tylko bez alpsa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na dzień dzisiejszy zdecydowanie brakuje mi mikrodetali. Po prostu ich nie ma.

tak samo miał Shure TK2050 ale bas miał lepszy

T1 nie ma tych problemów, jedynie pełnia dźwięku, nasycenie jest nieco wycofane, wydaje mi się że można z tym powalczyć wymianą Mundorfów (nie można ich usunąć) oraz dobraniem elektrolitów w zasilaczu a może i przejściem o 50kHz w dół przez wymianę oporaska, T1 taktuje 650kHz

ktoś miał T2 i pisał, że za ostro, ja T1 tak nie odbieram, ale TK2020 od francuza faktycznie jest przy nich w wyższym paśmie rozjaśniony a bas ma przeciętny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mamel

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz to samo pisalem dzwiek jest lepszy na 600 khz niz na 400 khz ale kilka osob ktore podwazylo zdanie moje opisalo ze zupelnie tak nie jest a dodam dla przykladu sluchalem rok temu wzmacniacza w klasie D pracujacego na 1MHZ!! i jak to gralo jak dla mnie bomba ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie w tym Shure, dasz mu 650kHz i dźwięk pada, znika, cofa się

co można kupić za 30 dolków, zabawkę do kompa, dobrze że choć udaną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mamel

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pobawiłem się trochę Microcapem. Dobrałem właściwe wartości do kolumn 8 Ohm a właściwie to 12 bo tyle mam w szeregu razem z rezystancją głośnika wysokotonowego. Uwzględniłem również indukcyjność cewki głośnika. w Moim przypadku 10uH.

Dla kolumn 8 ohm cewka powinna mieć wartość 47 uH a pojemność za nią 220nF.

Wklejam zrzuty ekranu z symulacji.

Pierwszy od góry to schemat. Drugi charakterystyka na obciążeniu 4 ohm z pojemnością cewki głośnika. Pierwszy u dołu to filtr dla 4 ohm obciążony 12 Ohmami z pojemnością i ostatni to poprawiony filtr dla 12 Ohm.

 

Ale po co to? sama kolumna działa jak filtr. Głosnik wysokotonowy 25mm z trudem odtwarza 18khz. Jeżeli jakimś cudem popuści 100khz to w odległości 1-2 metrów i tak już to powietrze mocno wytłumi. 500khz wygasza się w powietrzu skuteczniej niż w jakimkolwiek filtrze.

Takie kocoboły jak z microcapa tylko powodują dziwne rezonanse rlc i cuda sie dzieją.

Zamiast microcapa użyj czegoś co uwzględnia rzeczywiste rlc elementów i sprżężenia miedzy nimi a wyjdzie Ci że częstotliwości Wcz i bez kłopotu to przelatują, i nawet się wzmacniają oraz powstają dziwne zmiany impedancji i zakłocenia w paśmie audio. Wcz idzie po drucie, przez powietrze, elektromagnetyzm i drgania. Im więcej nawalisz tym mu łatwiej. Life is brutal....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez shittzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co to? sama kolumna działa jak filtr. Głosnik wysokotonowy 25mm z trudem odtwarza 18khz. Jeżeli jakimś cudem popuści 100khz to w odległości 1-2 metrów i tak już to powietrze wygasi. 500khz wygasza się na 10cm od głośnika...Takie kocoboły tylko powodują dziwne rezonanse rlc i cuda sie dzieją.

Zamiast microcapa użyj czegoś co uwzględnia rzeczywiste rlc elementów i sprżężenia miedzy nimi a wyjdzie Ci że: Cuda się dzieją i częstotliwości Wcz i bez kłopotu to przelatują, nawet się wzmacniają. wcz idzie po drucie, przez powietrze, elektromagnetyzm i drgania. Im więcej nawalisz tym mu łatwiej. Life is brutal....

Bo lepiej brzmi. Sprawdzałem na TK2050.

 

Zresztą dlaczego lepiej brzmi na częstotliwości 600 kHz niż na 400 lub 250kHz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą dlaczego lepiej brzmi na częstotliwości 600 kHz niż na 400 lub 250kHz?

 

Bo na przykład jest więcej zniekształceń harmonicznych spowodowanych czasami narastania i opadania zboczy tranzystorów kluczujących, bo przebiegi na wyjściu przed filtrem są coraz mniej liniowe itp.

Lampa też lepiej brzmi bo zniekształca sygnał, a ucho to lubi. Może tu jest podobnie, nie żebym od razu zrównywał ten wzmacniacz z lampowymi, bo to jednak dwa różne światy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie w tym Shure, dasz mu 650kHz i dźwięk pada, znika, cofa się

co można kupić za 30 dolków, zabawkę do kompa, dobrze że choć udaną

No nie przesadzajmy z tą zabawką. Wprawdzie mielę już ten układ od dwóch dni i nie uzyskałem w pełni satysfakcjonującego rezultatu ale to co wychodzi z głośników zawstydziłoby niejeden fabryczny wzmacniacz. Podstawowy zarzut to barwa przy czym ja osobiście uważam że TK2050 z barwą radzi sobie lepiej t.z. nie podbarwia tak bardzo jak IRS2092. Może wynika to że TK mam zasilane z przetwornicy a IRS z klasycznego zasilacza. TK ma wyraźnie lepszą kontrolę basu co nie znaczy że IRS ma złą kontrolę basu i mniej podbarwione wysokie tony. Być może dla niektórych przy określonym sprzęcie będzie to brzmiało bezbarwnie ale moim zdanie to nie końcówka mocy ma kształtować brzmienie a jedynie podać dalej wzmocnione to co dostała na wejście. Ale to pewnie kwestia osobistych preferencji i sprzętu podłączonego do tego wzmacniacza. Być może nie da się uzyskać rezultatów takich jakich oczekuję od tej końcówki ale jest jeszcze trochę za wcześnie przynajmniej dla mnie żeby to stwierdzić.

Nie pastwiłem się nad tym układem wystarczająco długo.

A jak z pastwienia nic nie wyniknie to zostaje opcja biampingu. Wysokie tony z klasycznego wzmacniacza. Zresztą z TK już w obecnej formie jestem bardziej niż zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, byłbym Ci bardzo wdzięczny gdybyś podejrzał oscyloskopem jak wyglądają przebiegi na wejściu komparatora w TK i Sure. Sura obmierzyłem, więc bardziej mnie interesuje jak to wygląda w TK dla porównania zwłaszcza kształtu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc podłączyłem pod oscyloskop na wyjściu tranzystorów mocy czyli przed filtrem i otrzymałem bardzo interesujące wyniki. Wzmacniacz lekko się wzbudza gdy ustawi się inną częstotliwość niż 440 kHz. Mało tego po ustawieniu na najmniejsze oscylacje na obu kanałach ustawiłem tą samą częstotliwość pracy z dokładnością do 200 Hz. (może przypadek). Wniosek taki że jeżeli ktoś chce pędzić ten układ z inną częstotliwością niż 440 kHz musi zmieniać układ. Nie zastanawiałem się dlaczego układ wzbudza się na innych częstotliwościach ale jakaś przyczyna tego musi być.

Poszczególne częstotliwości to 270 kHz, 440 kHz i 650 kHz.

Nie muszę chyba mówić że zostawiam na 440kHz.

 

A mierzyłem bez obciążenia na wyjściu. Spróbuję jeszcze czy obciążenie coś zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13669-0-31861100-1390220953_thumb.jpg

post-13669-0-79491200-1390220973_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wynosi rezystancja na obu potencjometrach P1 przy 440 kHz? Ponadto - jaką wartośc maja u Ciebie rezystory R2, R7 i R8.

 

Ja mam Sure 2x250W/8R, zasilanie 2x57V SMPS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję 2x125W i napięcie 52V. Zaraz pomierzę to ci napiszę.

 

A więc P1 z jednej strony środkowej nóżki ma 1,68k a z drugiej 238 ohm.

R2 328 ohm, R7 3k i R8 80k. Tak mniej więcej. Oczywiście wartości pomierzone z płytki.

 

Czy ktoś z oscyloskopem mógłby potwierdzić zaobserwowane przeze mnie zachowanie się wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z oscyloskopem mógłby potwierdzić zaobserwowane przeze mnie zachowanie się wzmacniacza?

 

Przyznam, że obmierzyłem kiedyś ten wzmacniacz oscyloskopem na wszystkie sposoby i jedyne co zauważyłem, to przy wyższych częstotliwościach przechodzenie zbocza narastającego z prostej do krzywej wykładniczej (ładowanie kondensatora przez rezystor), ale bardzo nieznacznie. Żadnych oscylacji sobie nie przypominam. Jutro wezmę z pracy oscyloskop i pomierzę raz jeszcze.

Faktem jest, że ja nawieszałem na zasilania IRS-a dość dużo ceramicznych kondensatorów odsprzęgających, kanapka 1u+100n+1n.

 

Nie wiem czy trzeba sie tymi oscylacjami tak przejmować, bo patrząc na oscylogram mają częstotliwość idącą w grube megaherce.

 

Tak patrząc jeszcze na te oscylogramy, widać że częstotliwość oscylacji jest taka sama dla 270 i 600 kHz, więc jakiś obwód rezonansowy, ale częstotliwość tych oscylacji nijak mi tu nie pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez frobek

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję 2x125W i napięcie 52V. Zaraz pomierzę to ci napiszę.

 

A więc P1 z jednej strony środkowej nóżki ma 1,68k a z drugiej 238 ohm.

R2 328 ohm, R7 3k i R8 80k. Tak mniej więcej. Oczywiście wartości pomierzone z płytki.

 

Czy ktoś z oscyloskopem mógłby potwierdzić zaobserwowane przeze mnie zachowanie się wzmacniacza?

Dziękuję.

U mnie R8 mierzony na płytkach pokazywał wynikowo ok. 57k, Dałem na razie 120K przewlekane w miejsce SMD. Oryginalne siedział tam 130k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trzeba sie tymi oscylacjami tak przejmować, bo patrząc na oscylogram mają częstotliwość idącą w grube megaherce.

Tak na oko to jakieś 10 Mhz. Przejmować się czy nie ale jak da się tak ustawić żeby ich nie było to dlaczego nie. Mam wrażenie że wysokie tony są lepsze. Ale to może być sugestia. Zresztą po ciągłym porównywaniu i próbowaniu percepcja mi się dosyć mocno stępiła.

 

Tak patrząc jeszcze na te oscylogramy, widać że częstotliwość oscylacji jest taka sama dla 270 i 600 kHz, więc jakiś obwód rezonansowy, ale częstotliwość tych oscylacji nijak mi tu nie pasuje.

Dlatego dobrze by było żeby ktoś sprawdził czy tak jest w każdym egzemplarzu. Sygnał brałem zaraz za tranzystorami mocy przed cewką 22uH a dokładnie z nóżki cewki. Masę podłączyłem pod wejście masy zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc obciążenie nic nie zmieniło.

 

Najmniejsze oscylacje otrzymuję pomiedzy 440 a 450 kHz.

 

Czy ten wynik będzie zależny od napięcia wejściowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wynik będzie zależny od napięcia wejściowego?

Nie próbowałem ale jak da się sygnał zmienny na wejście to będzie się zmieniało wypełnienie prostokąta i nic nie będzie widać. A jak da się napięcie stałe to zabezpieczenie wyłączy wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że chyba wszyscy zasilamy to inaczej. Ja mam 60V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc podłączyłem pod oscyloskop na wyjściu tranzystorów mocy czyli przed filtrem i otrzymałem bardzo interesujące wyniki. Wzmacniacz lekko się wzbudza gdy ustawi się inną częstotliwość niż 440 kHz. Mało tego po ustawieniu na najmniejsze oscylacje na obu kanałach ustawiłem tą samą częstotliwość pracy z dokładnością do 200 Hz. (może przypadek). Wniosek taki że jeżeli ktoś chce pędzić ten układ z inną częstotliwością niż 440 kHz musi zmieniać układ. Nie zastanawiałem się dlaczego układ wzbudza się na innych częstotliwościach ale jakaś przyczyna tego musi być.

Poszczególne częstotliwości to 270 kHz, 440 kHz i 650 kHz.

Nie muszę chyba mówić że zostawiam na 440kHz.

 

A mierzyłem bez obciążenia na wyjściu. Spróbuję jeszcze czy obciążenie coś zmieni.

Zmień rodzaj zasilania i zmierz.

Zmień lekko dławik na wyjściu i sprawdź ponownie.

Musi byc jakiś rezonans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.