Skocz do zawartości
IGNORED

Klub MartinLogan


POLPAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.02.2024 o 19:52, RadeX napisał:

@Avatar1979 i jak tam dalsza część zmagań, już coś wiadomo? Tak sobie pomyślałem jeszcze, że na pewno napisałbym też bezpośrednio do ML i opisał całą sytuację. Nie wiadomo czy to coś pomoże ale na pewno nie zaszkodzi.

W środę będę z kolegą ze sklepu audio pakował i montował na palecie - pewnie w piątek dotrą do dystrybutora. To jest jednak zabawa na parę godzin zapewne. 
Też o tym myślałem ale podobno oni się w tej sprawie z nimi właśnie kontaktują i to ML jest w pewnym sensie decyzyjny … Zobaczymy.

Ja natomiast wszedłem tutaj aby zapytać jak tam Twoje testy zacnych monobloków Maka :)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda ML pewnie finalnie będzie decydował co dalej. Na pewno kontakt bezpośredni z ML nawet w celu sprawdzenia czy lepszego zdopingowania dystrybutora w PL nie zaszkodzi. No niestety wszelkie logistyki transportowe kolumn ML to duże wyzwanie, wielkość kartonów powala, są jak opakowanie dużej szafy 🙂

Co do monobloków McIntosha to tak jak już też pisałem zajawkowo w wątku McIntosha, na tę chwilę to zostaję z MC1.25KW co nie znaczy, że MC2301 jest gorszy, ma swoje zalety i w mojej ocenie jest wspaniałym wzmacniaczem. Oba wzmacniacze to jest różne granie i wszystko zależy od tego co każdy preferuje i z jakim kompromisem jest się w stanie pogodzić. Barwowo fajniejszy dla mnie, w moim systemie jest MC2301 jednak szybkość MC1.25kW, wielkość sceny, ilość powietrza, bas zadecydowały o pozostaniu z MC1.25KW. Dużą pracę zrobił tutaj też MCD12000 który wymienił mój MCD600. Teraz dalsze kroki to jeszcze mocniejsze popracowanie nad akustyką pomieszczenia bo tutaj mam jeszcze trochę do zrobienia.
No chyba, że jeszcze spróbować z MC3500, tam są już inne lampy, 2301 jest oparte o KT88 a 3500 o EL509S ale nie spodziewałbym się dużych zmian, nadal to sygnatura tetrodowa/pentodowa. Jak mówią prawdziwi lampowcy, jak lampa to tylko single-ended triode (SET) więc temat do zamknięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RadeX napisał:

Tak to prawda ML pewnie finalnie będzie decydował co dalej. Na pewno kontakt bezpośredni z ML nawet w celu sprawdzenia czy lepszego zdopingowania dystrybutora w PL nie zaszkodzi. No niestety wszelkie logistyki transportowe kolumn ML to duże wyzwanie, wielkość kartonów powala, są jak opakowanie dużej szafy 🙂

Co do monobloków McIntosha to tak jak już też pisałem zajawkowo w wątku McIntosha, na tę chwilę to zostaję z MC1.25KW co nie znaczy, że MC2301 jest gorszy, ma swoje zalety i w mojej ocenie jest wspaniałym wzmacniaczem. Oba wzmacniacze to jest różne granie i wszystko zależy od tego co każdy preferuje i z jakim kompromisem jest się w stanie pogodzić. Barwowo fajniejszy dla mnie, w moim systemie jest MC2301 jednak szybkość MC1.25kW, wielkość sceny, ilość powietrza, bas zadecydowały o pozostaniu z MC1.25KW. Dużą pracę zrobił tutaj też MCD12000 który wymienił mój MCD600. Teraz dalsze kroki to jeszcze mocniejsze popracowanie nad akustyką pomieszczenia bo tutaj mam jeszcze trochę do zrobienia.
No chyba, że jeszcze spróbować z MC3500, tam są już inne lampy, 2301 jest oparte o KT88 a 3500 o EL509S ale nie spodziewałbym się dużych zmian, nadal to sygnatura tetrodowa/pentodowa. Jak mówią prawdziwi lampowcy, jak lampa to tylko single-ended triode (SET) więc temat do zamknięcia.

 

Dzięki za fajny opis - też docelowo kiedyś chodził mi po głowie model 1,25Kw. nie mniej napisz jeszcze z ciekawości o ile jest to lepszy piec od 611 🙂 ? Co do odtwarzacza to rewelacja... Nie myślałeś może o dzielonym pre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minutes ago, Avatar1979 said:

Dzięki za fajny opis - też docelowo kiedyś chodził mi po głowie model 1,25Kw. nie mniej napisz jeszcze z ciekawości o ile jest to lepszy piec od 611 🙂 ? Co do odtwarzacza to rewelacja... Nie myślałeś może o dzielonym pre ?

1.25KW w porównaniu do 611 ma przede wszystkim większą rozdzielczość, jest też więcej powietrza, swobody, bas o dziwo też jest bardziej rozdzielczy, co mnie zaskoczyło trochę bo ML 15A to hybryda z własnym wzmacniaczem na basie. Z drugiej strony w moim odczuciu barwa 611 bardziej mi się podobała, niemniej jak porównywałem z 1.25KW to grało to w komplecie z C2700 oraz MCD600. Teraz  1.25KW gra z C12000 na torze lampowym oraz MCD12000 na wyjściu  lampowym. i barwa jest taka jaką lubię chociaż nie taka fajna jaka jest z MC2301. Gra całość, każdy lubi coś innego, ja jestem zadowolony ze zmiany, szkoda tylko, że nie da się zsumowac zalet 2301 i 1.25KW 🙂

Edytowane przez RadeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

@Avatar1979 Kiedyś z moimi ELS także miałem problem. Musiałem im odwieźć osobiście ... niestety gwarancja, wedle prawa jest dobrowolnym zobowiązaniem się sprzedawcy/producenta (musi jakaś istnieć dla konsumenta w UE, ale jej treść to już co innego). Korzystałem z rozszerzonej 5 letniej. Jedna kolumna mi "pykała" i okazało się, że znalazłem uszkodzenie mechaniczne ramki tego statora. Napisałem do ML czy da się to wymienić i ile by kosztowało, a oni odesłali mnie do lokalnego dystrybutora ... no i jak już tam zawiozłem, to w efekcie uzgodnili z ML, że wymienią to w ramach gwarancji (mogli się powołać na mechaniczne uszkodzenie także mogli nie wymieniać). Potem okazało się, że to tylko częściowo rozwiązało problem (który nadal czasem występuje) ... bo problem jest spowodowany elektroniką, która się trochę spartoliła po tym jak strzelił mi kiedyś w nocy standardowy zasilacz. Poszedł strzał na elektronikę i ... będą musiał ją kiedyś i tak oddać do zmiany (wymiana kondensatorów i przelutowania). Powracając do głównego tematu - jak napiszesz do ML to oni raczej przycisną lokalnego, żeby toto nie wpłynęło na negatywną opinię.
Sam opis by wskazywał na problem z zasilaniem "pół-fazy" tak jakby tylko jedna połówka była dawana - przez to pewnie słychać tylko do tyłu. Może być to połączenie problemu ze statorem jak i z ramką. Wydaje mi się, że ML - jeśli już zidentyfikują problem, a będą chcieli naprawiać - to wymienią panele lub elektronikę. A jak nie za bardzo .... to łatwiej będzie dać nowe egzemplarze. Trochę czasu już minęło może się coś rozwiązało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedałem moje Sequele. Łezka się zakręciła.

Szczęka mi opadła, jak usłyszałem jak  zagrały one na innym sprzęcie, w innych warunkach akustycznych ( u nowego właściciela). Dźwięk kompletnie się odkleił od kolumn. Niesamowita przestrzeń. Po prostu smutno mi się zrobiło, że u mnie tak to nie zagrało. Jest to też lekcja, że więcej uwagi powinno się poświęcić na poprawę warunków akustycznych w pokoju odsłuchu, bo wydawanie kasy na "grające ciepłem kable" i inne pierdoły nie przyniesie tyle efektu co akustyka.

Teraz rozterka. Co kupić ? Możecie ze swojego doświadczenia coś podpowiedzieć, co zagra podobnie jak elektrostaty z Luxmanem L-505, który nie jest specjalnie wydajny prądowo.  ? Budżet do 20k.

 

Edytowane przez net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, net napisał:

Właśnie sprzedałem moje Sequele. Łezka się zakręciła.

Szczęka mi opadła, jak usłyszałem jak  zagrały one na innym sprzęcie, w innych warunkach akustycznych ( u nowego właściciela). Dźwięk kompletnie się odkleił od kolumn. Niesamowita przestrzeń. Po prostu smutno mi się zrobiło, że u mnie tak to nie zagrało. Jest to też lekcja, że więcej uwagi powinno się poświęcić na poprawę warunków akustycznych w pokoju odsłuchu, bo wydawanie kasy na "grające ciepłem kable" i inne pierdoły nie przyniesie tyle efektu co akustyka.

Teraz rozterka. Co kupić ? Możecie ze swojego doświadczenia coś podpowiedzieć, co zagra podobnie jak elektrostaty z Luxmanem L-505, który nie jest specjalnie wydajny prądowo.  ? Budżet do 20k.

 

Popatrz za Ethosami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.