Skocz do zawartości
IGNORED

Klub MartinLogan


POLPAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Mikellino napisał:

Współczuję trochę @eMCZe , bo generalnie trudno będzie mu przejść na półkę wyżej, jeśli nie uzbiera milionów monet...

Dla mnie tylko jeden kierunek... CLX ale jeszcze trochę kurzu siądzie na folii zanim CLS na CLX się zamieni. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kowacz napisał:

A co sądzicie o Mcintosh-u 

Nie znam Maca który grał źle 🙂 

Jak zapewnisz im prąd i dynamike ze wzmacniacza to zagrają cudownie. To Mac zapewni bez problemu.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2023 o 20:16, kowacz napisał:

A ja z pytaniem.

Czym napędzacie Elektrostaty. Jakie pomysły na dobry tranzystor?

Electro Motion ELS + Audio GD Master 10 + TMR Ramses II (kable) - jestem bardzo zadowolony 😄
Do tego jeszcze zmieniłem sobie na Electrocompaniet jako źródło CD/DVD-A/SACD ... daje przestrzeń i radochę. Chociaż szukam DAC-a, żeby toto trochę bardziej rozkręcić (T+A DAC 200 lub Holo Audio May) ... no ale to pieśń przyszłości 😄
No i oczywiście 13A 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2023 o 08:03, kowacz napisał:

Mcintosh MA8000

Ja myślałem o czymś trochę tańszym. Luxman L-505 uXII. Też ma dobre opinie.

Ewentualnie myślałem też nad zestawem dzielonym, końcówka mocy i przedwzmacniacz. Różne są na ten temat opinie. Są głosy, że to droga w dobrą stronę i są też takie, że to przepłacanie.

Edytowane przez net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2023 o 09:19, net napisał:

Są głosy, że to droga w dobrą stronę i są też takie, że to przepłacanie.

Ja tylko dzielonka. Uzasadnienie nabyte drogą doświadczenia mam takie :

- bardzo dobre pre w systemie które da nam praktycznie przezroczystość bez narzutu swojego charakteru. Priorytet to wyjścia zbalansowane i rca dla elastyczności. Dla mnie również ważna była konstrukcja dual mono. I wysoki poziom wyjścia. 

- końcówka która potrafi ogarnąć głośniki które w systemie grają. 

Dlaczego tego nie połączyć w jeden klocek ?? Bo gdy znalazłem dobre pre to zostaje ono w systemie a ja mam dowolność. Idealnie w CLS wpasował się RHB-10 ale dziś na przykład gram na BATcie VK. Jak będzie mi kiedyś mało to wrzucam dwie końcówki w biamp. Obok CLS staną jakieś wysokoskuteczne monitory to obok stanie dobra lampa a oba systemy obsluzy mi pre. Dalej powiecie że można po prostu zmienić integre ale moje pre idealnie przenosi źródło na końcówkę więc po co mam zmieniać brzmienie całego systemu zmianą charkteru pre... 

W dniu 23.03.2023 o 10:23, kowacz napisał:

Ja będę poszukiwał dobrej integry.

Jak masz możliwość posłuchaj sobie Shangling A3.2 ostatnio słuchałem na wymagających głośnikach i powiem Ci szczena opadła co teraz chińczycy produkują gdy zależy im na jakości i mają wypracowaną już markę na świecie. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja "dzielonki" jest interesująca, lecz u mnie na tę chwilę jest brak przestrzeni czytaj miejsca do instalacji 

w przyszłości pewnie pójdę w tą stronę. Na teraz integra z DAC.

mam plan posłuchać Mcintosh MA9500; Mark Levinson 5805 

ewentualnie Gryphon diablo 300 lub 120 

I bez spinania pośladków, na spokojnie kilka miesięcy na poszukiwiania.4

Możliwe że skorzystam z rynku wtórnego.

Shangling przyznam się nie znam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kowacz napisał:

Shangling

To Chińczyk ale... w cenie około 15 - 18 tys oferuje to samo co klasa pewnym za parę razy większa sumę. Ma też wbudowany dobry DAC. 

https://www.hfc.com.pl/test/5026,shanling-a3.2-mk2.html

Oni robią dobry sprzęt. Warto przynajmniej posłuchać. Porównywałem bezpośrednio z Markiem Levinson 334 na Oddysey i trudnych infinity i... zapadła niezręczna, wymowna cisza. 

 

Po odsłuchach a przed odsłuchami pewniak był tylko jeden 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie, dlaczego to nie ma poprostu gniazda IEC i zasilania w środku zaprojektowanego pod głośniki ?? Jak w CLS czy Odyssey. Można przecież zaprojektować i umieścić tak aby nie miał wpływu na pracę reszty elektroniki. Ja rozumiem w małych tanich Source ale w wyższej półce ?? Przecież wiedząc, że klient może podłączyć to na prostej impulsówce sami strzelają  sobie w kolano biorąc pod uwagę różnice słyszalne w dzwięku. 

To już księgowość czy inne skąpstwo ?? Czy znak Naszych czasów ?? 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eMCZe napisał:

A ja mam inne pytanie, dlaczego to nie ma poprostu gniazda IEC i zasilania w środku zaprojektowanego pod głośniki ?? Jak w CLS czy Odyssey. Można przecież zaprojektować i umieścić tak aby nie miał wpływu na pracę reszty elektroniki. Ja rozumiem w małych tanich Source ale w wyższej półce ?? Przecież wiedząc, że klient może podłączyć to na prostej impulsówce sami strzelają  sobie w kolano biorąc pod uwagę różnice słyszalne w dzwięku. 

To już księgowość czy inne skąpstwo ?? Czy znak Naszych czasów ?? 

No chore to trochę. Też bym wolał podłączyć je kablem a nie wydawać kolejną kasę na Zasilacz liniowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pawel k napisał:

olumnie podane jest że można je zasilać od 7v do 24 v.

Jeżeli jest napisane, że można je zasilać takim napięciem, znaczy, że 13V będzie pracowało dobrze. Zapewne zasilanie idzie na wewnętrzy regulator. Biorąc pod uwagę spadek napięcia na regulatorze bo raczej nie jest to LDO i zasilanie minimum 7V to wewnątrz będzie to 5V ale trzeba by sprawdzić na schemacie.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eMCZe napisał:

Jeżeli jest napisane, że można je zasilać takim napięciem, znaczy, że 13V będzie pracowało dobrze. Zapewne zasilanie idzie na wewnętrzy regulator. Biorąc pod uwagę spadek napięcia na regulatorze bo raczej nie jest to LDO i zasilanie minimum 7V to wewnątrz będzie to 5V ale trzeba by sprawdzić na schemacie.

A z kąd ten schemat wziąść? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pawel k napisał:

A z kąd ten schemat wziąść? 

Ja bym zobaczył co tam jest w środku 🙂 

A możesz podesłać zdjęcie tej tabliczki ?? Bo ori tam chyba był zasilacz:

G051T-150040B-1 (input: AC 100-240V, 50-60 Hz; output DC 15V, 0,4 A, center positive).

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230325_163133_resize_20.thumb.jpg.92502a3df69d01d1503e6a7d14ea78de.jpg

5 minut temu, eMCZe napisał:

Ja bym zobaczył co tam jest w środku 🙂 

A możesz podesłać zdjęcie tej tabliczki ?? Bo ori tam chyba był zasilacz:

G051T-150040B-1 (input: AC 100-240V, 50-60 Hz; output DC 15V, 0,4 A, center positive).

 

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem o tej tabliczce:

49 minut temu, pawel k napisał:

Natomiast na tabliczce znamionowej na kolumnie podane jest że można je zasilać od 7v do 24 v.

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie więc podtrzymuję moją teorię 🙂 śmiało zasilaj 13V

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie jestem nowy w temacie elektrostatów. Tzn słyszałem od dobrego przyjaciela że jest to konstrukcja z którą jak się zaprzyjaźnił to już nie chce wracać do kolumny dynamicznej (nawet z wysokiej półki). 
Kiedyś już poważnie o Martinach myślałem. Kolega ma ESL X.

Pytanie do was - jaki model najlepiej posłuchać aby zapoznać się z tą marką - czy jest spora różnica pomiędzy ESL a ESL X. Niestety na model 11A mnie nie stać - choć przypuszczam że tutaj zaczyna się dopiero dobra zabawa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Avatar1979 napisał:

choć przypuszczam że tutaj zaczyna się dopiero dobra zabawa

to zależy co dobrą zabawą nazywasz, ja nie wyobrażam sobie dodania do mojej folii basu z woofera na przykład, no ale mi to już folie przeorały umysł do pełna. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeorany umysł ok 😉, ale jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak folia można mieć wystarczająco dociążone dolne rejestry ? Nie dlatego Martin Logan dodaje suba (zresztą dobrej jakości) do swoich konstrukcji ?

zaznaczę że stare konstrukcje nie wchodzą w grę… Interesuje mnie jedynie obecna linia nowych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Avatar1979 napisał:

ale jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak folia można mieć wystarczająco dociążone dolne rejestry ?

a skąd jesteś z ciekawości ?? mnie na nowe CLX nie stać niestety więc cieszę się CLS.

załóż słuchawki i pokaż mi ten deficyt basu:

Miałem kolumny który zrzucały basem z biurka dzieciom kredki na piętrze nad salonem... jakoś mi tego nie brak przy CLS. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.