Skocz do zawartości
IGNORED

Klub MartinLogan


POLPAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Mikellino napisał:

Bo w panelu inaczej rozkłada sie napięcie. Nie wiem dlaczego odczuwasz wysokie na dóle mocniej niż w 2 kolumnie. Zamień same panele i wtedy sprawdzisz czy panel czy elektronika. U mnie teoretycznie wszystko było ok, kable, folia, a jednak gdzieś nie było prądu. Poprawiono. Grało..

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
 

 

Raczej wykluczam usterkę w panelach.

Stawiam na elektronikę. 

Gdyby nie były na gwarancji, można otworzyć panele tylne przemierzyć napięcia na  wejściu i wyjściowe.

Sprawdzić wizualnie płytki drukowane sterujące panelami pod kątem zimnych lutów i miejsc nadmiernie przegrzewających się kamerką termowizyjną.

Sprawdzić styki, konektorki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
Raczej wykluczam usterkę w panelach.
Stawiam na elektronikę. 
Gdyby nie były na gwarancji, można otworzyć panele tylne przemierzyć napięcia na  wejściu i wyjściowe.
Sprawdzić wizualnie płytki drukowane sterujące panelami pod kątem zimnych lutów i miejsc nadmiernie przegrzewających się kamerką termowizyjną.
Sprawdzić styki, konektorki.
 
 
 
A ja właśnie piszę o tym, że w elektronice najprawdopodobniej nic nie znajdziesz. A na wyjściu do panelo będziesz miał w obu głośnikach tiptop. Więc jak kolega naprawi to niech napisze co było...

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kowacz napisał:

 

Raczej wykluczam usterkę w panelach.

Stawiam na elektronikę. 

Gdyby nie były na gwarancji, można otworzyć panele tylne przemierzyć napięcia na  wejściu i wyjściowe.

Sprawdzić wizualnie płytki drukowane sterujące panelami pod kątem zimnych lutów i miejsc nadmiernie przegrzewających się kamerką termowizyjną.

Sprawdzić styki, konektorki.

 

 

 

No właśnie mi tez wyglada na jakiś błąd w elektronice. Tym bardziej tu jest problem z odwrotnym nasyceniem a nie jego brakiem. Dla mnie teraz podstawa jak się zachowa dystrybutor. Dostałem od początku wadliwe kolumny i chciałbym to tak przeprowadzić aby nie ryzykować przesyłek na własna odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mi tez wyglada na jakiś błąd w elektronice. Tym bardziej tu jest problem z odwrotnym nasyceniem a nie jego brakiem. Dla mnie teraz podstawa jak się zachowa dystrybutor. Dostałem od początku wadliwe kolumny i chciałbym to tak przeprowadzić aby nie ryzykować przesyłek na własna odpowiedzialność.
Masz gwarancję, reklamuj.
Nie wydaje mi się, aby elektronika sterowała pozycjonowaniem barw na panelu. Nie wiem, czym te konstrukcje różnią się od starszych, ja miałem Odysseye, ale wszystko co wychodzi z pudla to kable do panelu, a panel jako konstrukcja wytwarza dźwięk. Więc nie za bardzo rozumiem w jaki sposób prąd w kablu miał sterować zachowaniem panelu.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikellino napisał:

Masz gwarancję, reklamuj.
Nie wydaje mi się, aby elektronika sterowała pozycjonowaniem barw na panelu. Nie wiem, czym te konstrukcje różnią się od starszych, ja miałem Odysseye, ale wszystko co wychodzi z pudla to kable do panelu, a panel jako konstrukcja wytwarza dźwięk. Więc nie za bardzo rozumiem w jaki sposób prąd w kablu miał sterować zachowaniem panelu.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
 

Tylko dziwne z tego co mówisz że ta kolumna dobrze nasycona gra i tak trochę ciszej na dole panelu niż w jego górnej części. 
Przy tej drugiej faktycznie wyglada tak jakby górna cześć nie miała zasilania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolumnach za tyle kasy ekipa ze sklepu, lub wskazany przez nich serwisant powinien po 1 telefonie być u Ciebie w domu  i rozkminić temat, lub wymienić kolumny na nowe. 

Folia powinna oddawać dźwięk na całej swej powierzchni. U mnie nie grała dolna część panelu i była to wina folii. Temat wymiany folii ( chyba ten sam człowiek co naprawiał Mikellino) ogarnąłem pod Dreznem.

 

Przy okazji mam na sprzedaż ML Sequel 2. Po wymianie folii (mam rachunek) i przeglądzie pograją zapewne kolejną dekadę, no chyba że ktoś pali w domu fajki i robi dymu jak parowóz.

Trochę mi szkoda, bo wpompowałem w nie kasę, a chcę je sprzedać, ponieważ nie współpracują najlepiej z Luxmanem.

 

 

 

Edytowane przez net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, net napisał:

Przy kolumnach za tyle kasy ekipa ze sklepu, lub wskazany przez nich serwisant powinien po 1 telefonie być u Ciebie w domu  i rozkminić temat, lub wymienić kolumny na nowe. 

Folia powinna oddawać dźwięk na całej swej powierzchni. U mnie nie grała dolna część panelu i była to wina folii. Temat wymiany folii ( chyba ten sam człowiek co naprawiał Mikellino) ogarnąłem pod Dreznem.

 

Przy okazji mam na sprzedaż ML Sequel 2. Po wymianie folii (mam rachunek) i przeglądzie pograją zapewne kolejną dekadę, no chyba że ktoś pali w domu fajki i robi dymu jak parowóz.

Trochę mi szkoda, bo wpompowałem w nie kasę, a chcę je sprzedać, ponieważ nie współpracują najlepiej z Luxmanem.

 

 

 

Sprzedaj Luxmana i po kłopocie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przy kolumnach za tyle kasy ekipa ze sklepu, lub wskazany przez nich serwisant powinien po 1 telefonie być u Ciebie w domu  i rozkminić temat, lub wymienić kolumny na nowe. 
Folia powinna oddawać dźwięk na całej swej powierzchni. U mnie nie grała dolna część panelu i była to wina folii. Temat wymiany folii ( chyba ten sam człowiek co naprawiał Mikellino) ogarnąłem pod Dreznem.
 
Przy okazji mam na sprzedaż ML Sequel 2. Po wymianie folii (mam rachunek) i przeglądzie pograją zapewne kolejną dekadę, no chyba że ktoś pali w domu fajki i robi dymu jak parowóz.
Trochę mi szkoda, bo wpompowałem w nie kasę, a chcę je sprzedać, ponieważ nie współpracują najlepiej z Luxmanem.
 
 
 
Dokładnie. Miałem nowe panele, ale jeden nie dostawał prądu. I góra panelu była nieaktywna. Zrobił.. miód malina. Ale dziwię się że coś takiego przeszło w nowych fabrycznie kolumnach. Gdzie kontrola jakości.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2024 o 21:26, Mikellino napisał:

Dokładnie. Miałem nowe panele, ale jeden nie dostawał prądu. I góra panelu była nieaktywna. Zrobił.. miód malina. Ale dziwię się że coś takiego przeszło w nowych fabrycznie kolumnach. Gdzie kontrola jakości.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie ja sam jestem w szoku. Ta jedna wyraźnie wadliwa kolumna to po długich testach i wsłuchiwaniu się pierwsze 6/7 pasków gra wybitnie do tyłu w stronę ściany a nic nie idzie praktycznie do przodu. Powoduje to, że przy słuchaniu stereo cały czas ma się wrażenie jakby balans kolumn był spaprany i wokalista śpiewał pod „‚ukos”. Mega dziwne doświadczenie i ewidentnie spartolone panel. Żadne zmiany miejsc i kabli nic nie dają - słychać że to wada fabryczna. Do tego jak pisałem dolne paski też są inaczej nasycone. Ogólnie totalny burdel w stereofonii. Generalnie nie wiem czy ktokolwiek z was się spotkał z sytuacją że część panelu gra do tyłu a z przodu jakby brakowało prądu - znając moje szczęście to pewnie ewenement 🙂

Nie mam bladego pojęcia jak taka para kolumn za 116k mogła przejść przez kontrolę jakości ?? Jeszcze są te fiszki z podpisem przy każdej. Chyba hurtowo to podpisują i później tylko dodają do kolumny…

Gwarancja już ruszyła. Najważniejsze dla mnie teraz jak zachowa się dystrybutor - jak dostanę nową parę kolumn to będzie idealne rozwiązanie i wówczas wyjdą z twarzą i przyklasnę. Każde inne rozwiązanie będzie mniejszym lub większym złem.

Edytowane przez Avatar1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę niezła jazda. Ja w swojej ponad 20 letniej historii obcowania z różnymi ML nigdy nie miałem problemów, poza jednym przypadkiem kiedy świadomie kupiłem uszkodzone kolumny (dostałem je w rozliczeniu). Był to model Clarity, usterka dotyczyła jednej kolumny która trzeszczała i przeskakiwała iskra na panelu. Dawało to efekty w ciemności 🙂 Myślałem, że to kwestia panela ale po wymianie na nowy było to samo. Finalnie okazało się , że coś było nie tak z napięciem polaryzującym, było za wysokie.

Sprawdziłem od razu moje 15A i grają na całej wysokości jednakowo, niezależnie czy z przodu czy z tyłu.

Bardzo jestem ciekawy jak się zachowa dystrybutor, rzczywiście przy takich kolumnach i cenie powinien stanąć na głowie. Przewożenie tych kolumn to duży wysiłek logistyczny.

IMG_6452.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje mam 2metry od tylnej ściany, rozstawione na 3.1m i siedzę w odległości 3.5m. Generalnie jeśli chodzi o akustykę to panel jest mniej wrażliwy na nią niż zwykle kolumny, jest sporo filmów jak ustawić te kolumny. Generalnie jak już to z tyłu rozpraszać a z przodu pochłaniać, plus w miejscu pierwszych odbić też coś wrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2024 o 18:32, RadeX napisał:

No naprawdę niezła jazda. Ja w swojej ponad 20 letniej historii obcowania z różnymi ML nigdy nie miałem problemów, poza jednym przypadkiem kiedy świadomie kupiłem uszkodzone kolumny (dostałem je w rozliczeniu). Był to model Clarity, usterka dotyczyła jednej kolumny która trzeszczała i przeskakiwała iskra na panelu. Dawało to efekty w ciemności 🙂 Myślałem, że to kwestia panela ale po wymianie na nowy było to samo. Finalnie okazało się , że coś było nie tak z napięciem polaryzującym, było za wysokie.

Sprawdziłem od razu moje 15A i grają na całej wysokości jednakowo, niezależnie czy z przodu czy z tyłu.

Bardzo jestem ciekawy jak się zachowa dystrybutor, rzczywiście przy takich kolumnach i cenie powinien stanąć na głowie. Przewożenie tych kolumn to duży wysiłek logistyczny.

IMG_6452.jpg

Radex dzięki serdeczne za info. Nie ukrywam, że czekałem na Twój wpis bo masz kolumny z tej samej serii. Jestem poważnie zniesmaczony bo jedna kolumna gra prawie dobrze a druga kompletnie nie trzyma barwy. Wygląda, że obie mają problem. Ja pitolę !

Teraz mam obawę o jakość tej marki. Już kompletnie mnie rozwali jak będą chcieli naprawiać obie kolumny zamiast wymienić na nowe. Ok zobaczymy 

Przy okazji mam pytanie czy testowałeś może różne sieciówki na tych kolumnach ? Tzn noszę się z zamiarem kupienia jakiejś sieciówki Gigawatta do nich (myślałem o LC2) - bo podobno nie są za bardzo wrażliwe na kabel sieciowy i nie ma sensu kupować czegoś za worek pieniędzy. Jakie jest Twoje i kolegów z forum zdanie ?

W dniu 26.01.2024 o 09:29, net napisał:

Panowie jak daleko od ściany macie odstawione swoje elektrostaty ? Czy w któryś miejscach ścian posiłkowaliście się panelami akustycznymi ? Jaki rozstaw (odległość) jest pomiędzy głośnikami i ile metrów od nich siedzicie ?

Chcę trochę popracować nad akustyką.

Ja mam 1,2m od ściany. Rozstaw 2,5m. Siedzę około 2,5 od kolumn. Jest git ;0

Niestety ja nie mogę zastosować żadnych ustroi akustycznych ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Avatar1979 napisał:

Przy okazji mam pytanie czy testowałeś może różne sieciówki na tych kolumnach ? Tzn noszę się z zamiarem kupienia jakiejś sieciówki Gigawatta do nich (myślałem o LC2) - bo podobno nie są za bardzo wrażliwe na kabel sieciowy i nie ma sensu kupować czegoś za worek pieniędzy. Jakie jest Twoje i kolegów z forum zdanie ?

Przetestowałem już dziesiątki kabli w przedziale do 8 tyś zł.Proponuję abyś wypróbował naszą rodzimą markę Solid core audio model No 1 pro lub premium.Zadzwoń do producenta i porozmawiaj z nim.Możesz być delikatnie mówiąc zaskoczony 😉😉

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawel k napisał:

Przetestowałem już dziesiątki kabli w przedziale do 8 tyś zł.Proponuję abyś wypróbował naszą rodzimą markę Solid core audio model No 1 pro lub premium.Zadzwoń do producenta i porozmawiaj z nim.Możesz być delikatnie mówiąc zaskoczony 😉😉

Faktycznie sieciówka wygląda ciekawie. Przypomina sieciówki Audioquesta - nie testowałem jeszcze kabla sieciowego który ma każdą żyłę w osobnym oplocie. Może się skuszę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie testowałem różnych kabli zasilających do kolumn, swoje ML zasilam obecnie przez FURUTECH Alpha i nie wnikałem czy ich zmiana może coś wnieść. Obecnie jestem bardziej po stronie dopasowywania elektroniki.

1 hour ago, Avatar1979 said:

Faktycznie sieciówka wygląda ciekawie. Przypomina sieciówki Audioquesta - nie testowałem jeszcze kabla sieciowego który ma każdą żyłę w osobnym oplocie. Może się skuszę 😉

Te kable z wyglądu bardziej kojarzą mi się z Shunyata, dla mnie za grube 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, RadeX napisał:

Ja nie testowałem różnych kabli zasilających do kolumn, swoje ML zasilam obecnie przez FURUTECH Alpha i nie wnikałem czy ich zmiana może coś wnieść. Obecnie jestem bardziej po stronie dopasowywania elektroniki.

Te kable z wyglądu bardziej kojarzą mi się z Shunyata, dla mnie za grube 🙂

Sprzęt masz bardzo zacny . Choć te maki na 75 rocznicę kuszą 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, RadeX napisał:

Na temat gustów się nie dyskutuje czy te grawery wersji na 75 rocznicę to fajna rzecz czy nie. Mi nie udało się znaleść różnic w wersjach poza tymi grawerami, chociaż też nie szukałem. Porównuje teraz zasilanie tranzystorem kontra lampa.

Na stronie McIntosha przy MC 1,25Kw 75th jest wpis redesign from top to bottom. Też się nie wgłębiałem ale chyba coś zmienili.

Co do lampowego wzmocnienia to jestem bardzo ciekaw - napisz proszę o wrażeniach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Avatar1979 said:

Na stronie McIntosha przy MC 1,25Kw 75th jest wpis redesign from top to bottom. Też się nie wgłębiałem ale chyba coś zmienili.

Co do lampowego wzmocnienia to jestem bardzo ciekaw - napisz proszę o wrażeniach 🙂

No ciężko znaleść konkrety czym się różnią te wersje.

Co do różnic lampa/tranzystor to opiszę na spokojnie, to będzie porównanie MC1.25KW vs MC2301 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pawel k napisał:

Solid core audio model No 1 pro lub premium

Miałem na testach pod ML CLS. Rzeczywiście wystaczył mail, szybka odpowiedź od właściciela, po 2 dniach kable na test były u mnie. Niestety dla mnie nie brzmiały. Odesłałem po tygodniu dziękując za możliwość odsłuchu. 

Z pozytywów Solid Core Audio są dynamiczne i szczegółowe. Z negatywów... Po pierwsze strasznie wrzucił mi scenę do środka. Cała szerokość została ucięta. Elektrostaty grały zawsze szeroko a teraz całość która wychodziła poza obrys CLS zapadła się pomiędzy nie.  Po drugie, na tych kablach mój system skrzeczy. Jest mocny i precyzyjny dół ale średnie z gitar przeszły na wyższy zakres co wraz ze szczegółowością mojego systemu męczy. Po prostu 20 minut słuchania i tracisz przyjemność Po trzecie źródła pozorne.  SCA ma gorzej sprecyzowane źródła pozorne niż moje kable, fakt że wychodzą bardzo do przodu, wręcz wypycha dźwięki przed siebie ale u mnie to może powodowało że scena się zawęziła. 

Zostałem więc przy TQ Green, kabel już niedostępny, klasa wyżej od UltraBlack, teraz zastąpił go Diamond Blue w serii choć to nie ten sam kabel.

W dniu 26.01.2024 o 09:29, net napisał:

Panowie jak daleko od ściany macie odstawione swoje elektrostaty ? Czy w któryś miejscach ścian posiłkowaliście się panelami akustycznymi ? Jaki rozstaw (odległość) jest pomiędzy głośnikami i ile metrów od nich siedzicie ?

Nie wiem czy przy Waszym sprzęcie moje "klasyki" maja dla Was znaczenie ale ja mmam odstawione około metr od ściany i rozstawione na ok 3,5 m. Szersze rozstawienie mija się z celem, odsłuch mam ok 2 m od kolumn, choć mam znajomych którzy zamiast na kanapie siadają do odsłuchu przy stole 2 metry dalej bo tak wolą.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eMCZe napisał:

Po pierwsze strasznie wrzucił mi scenę do środka. Cała szerokość została ucięta. Elektrostaty grały zawsze szeroko a teraz całość która wychodziła poza obrys CLS zapadła się pomiędzy nie

Miałem też takie wrażenie ale tylko przy kablach całkowicie nowych po przegraniu ok 150 godzin te kable zmieniają swoją charakterystykę.Gdy miałem ML  esl zasilałem tymi kablami liniowy zasilacz do tych kolumn i wrażenia miałem bardzo pozytywne 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pawel k napisał:

Miałem też takie wrażenie ale tylko przy kablach całkowicie nowych po przegraniu ok 150 godzin te kable zmieniają swoją charakterystykę

Obiecałem oddać po tygodniu, więc nie doczekałem choć grały w zasadzie non stop.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, eMCZe napisał:

Miałem na testach pod ML CLS. Rzeczywiście wystaczył mail, szybka odpowiedź od właściciela, po 2 dniach kable na test były u mnie. Niestety dla mnie nie brzmiały. Odesłałem po tygodniu dziękując za możliwość odsłuchu. 

Z pozytywów Solid Core Audio są dynamiczne i szczegółowe. Z negatywów... Po pierwsze strasznie wrzucił mi scenę do środka. Cała szerokość została ucięta. Elektrostaty grały zawsze szeroko a teraz całość która wychodziła poza obrys CLS zapadła się pomiędzy nie.  Po drugie, na tych kablach mój system skrzeczy. Jest mocny i precyzyjny dół ale średnie z gitar przeszły na wyższy zakres co wraz ze szczegółowością mojego systemu męczy. Po prostu 20 minut słuchania i tracisz przyjemność Po trzecie źródła pozorne.  SCA ma gorzej sprecyzowane źródła pozorne niż moje kable, fakt że wychodzą bardzo do przodu, wręcz wypycha dźwięki przed siebie ale u mnie to może powodowało że scena się zawęziła. 

Zostałem więc przy TQ Green, kabel już niedostępny, klasa wyżej od UltraBlack, teraz zastąpił go Diamond Blue w serii choć to nie ten sam kabel.

Nie wiem czy przy Waszym sprzęcie moje "klasyki" maja dla Was znaczenie ale ja mmam odstawione około metr od ściany i rozstawione na ok 3,5 m. Szersze rozstawienie mija się z celem, odsłuch mam ok 2 m od kolumn, choć mam znajomych którzy zamiast na kanapie siadają do odsłuchu przy stole 2 metry dalej bo tak wolą.

Więc jednak kabel zasilający w elektrostatach robi różnicę hmm …. Może jeszcze ktoś testował kable Gigawatta ? Byłoby idealnie bo one najbardziej chodziły mi po głowie. 
Jeszcze pytanie - jaki kabel od Solid Core Audio testowałeś ?

Edytowane przez Avatar1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem bardzo istotną sprawę. Mianowicie po automatycznym starcie elektrostatów góra jednej kolumny nie grała (jak w większości przypadków). Podczas słuchania 3 lub 4 utworu usłyszałem jakby załączenie jakiegoś przekaźnika lub coś w tym rodzaju (‚dokładnie taki sam dźwięk jak w przypadku kiedy kolumna jest aktywowana) - podszedłem do kolumny i górna część w większości grała ale nie tak intensywnie jak druga. Nie mniej myślę że to ciekawy update … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie w kolumnie słychać dwa włączenia przy wybudzaniu ze standby jakby włączały się niezależnie dwa przełaczniki, wydaje mi sie że jeden włącza panel a drugi bas. Czy dystrybutor się odezwał, ma jakiś rozsądny plan działania?

Edytowane przez RadeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RadeX napisał:

Umnie w kolumnie słychać dwa włączenia przy wybudzaniu ze standby jakby włączały się niezależnie dwa przełaczniki, wydaje mi sie że jeden włącza panel a drugi bas. Czy dystrybutor się odezwał, ma jakiś rozsądny plan działania?

No właśnie na starcie słychać dwa cyknięcia. No i wczoraj po 10 minutach grania znowu usłyszałem takie dwa cyknięcia i górne paski zaczęły grać. Tak się czasami dzieje - niestety nadal jest różnica w nasyceniu i aby mieć scenę po środku muszę +2 zrobić balans na pre maka. Te kolumny mają więcej niż jeden problem .

Co do dystrybutora to niestety chyba będę musiał sam pakować i montować na paletę. Gdyby nie to że mój dobry kolega ze sklepu audio mi pomoże (znajomość już od ponad 20 lat) to zostałbym z tym sam co jest ostro porąbane. Oni podobno są na tyle wygodni że nawet po kolumny za 116k nie przyjadą *****. Liczę że może jeszcze zmienią zdanie - nie mniej kiepsko to wygląda. Kompletną porażką będzie jak będą chcieli to naprawiać zamiast przysłać nowe. Nie wierzę że po grzebaniu w naszym serwisie dostanę perfekcyjnie zestrojone obie kolumny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Twój przypadek ale napisze też ogólnie że nierówność poziomów grania może wynikać też czasem z akustyki pomieszczenia, ja mam pomieszczenie otwarte na resztę domu i mam cztery duże zastawki aby to miejsce "zatkać", bez tego ARC mi sugeruje na jednym wooferze ustawienie poziomu -1. jednak to jest kosmetyka nie mająca wpływu realnego na odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RadeX napisał:

To nie jest Twój przypadek ale napisze też ogólnie że nierówność poziomów grania może wynikać też czasem z akustyki pomieszczenia, ja mam pomieszczenie otwarte na resztę domu i mam cztery duże zastawki aby to miejsce "zatkać", bez tego ARC mi sugeruje na jednym wooferze ustawienie poziomu -1. jednak to jest kosmetyka nie mająca wpływu realnego na odczucia.

W 100% się zgadzam - jest to pierwsza rzecz o której wspominał mi kolega, dzięki któremu zostałem zarażony elektrostatami. Problem tkwi w tym że przykładając ucho bezpośrednio do panelu np na samej górze jedna kolumna gra wyraźnie ostro do przodu a druga co najwyżej w połowie tej energii - to nie ma kompletnie nic wspólnego z akustyką. Nawet zamieniłem kolumny miejscami - i było dokładnie to samo. Gdyby było inaczej to nie byłoby aż takiego problemu.

Edytowane przez Avatar1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.