Skocz do zawartości
IGNORED

Klub MartinLogan


POLPAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jestem nowy w temacie elektrostatów. Tzn słyszałem od dobrego przyjaciela że jest to konstrukcja z którą jak się zaprzyjaźnił to już nie chce wracać do kolumny dynamicznej (nawet z wysokiej półki). 
Kiedyś już poważnie o Martinach myślałem. Kolega ma ESL X.
Pytanie do was - jaki model najlepiej posłuchać aby zapoznać się z tą marką - czy jest spora różnica pomiędzy ESL a ESL X. Niestety na model 11A mnie nie stać - choć przypuszczam że tutaj zaczyna się dopiero dobra zabawa
Zależy jaki masz budżet. Nie słyszałem nowszych konstrukcji, ale mając odysseye stwierdzam, że charakter ML to jak Alfa Romeo, która trzeba mieć przynajmniej raz w życiu.
U mnie powoli przychodzi czas rozstania, ale wiem , że wrócę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Avatar1979 napisał:

jak folia można mieć

i jeszcze powiem Ci, że nic jak folia nie odda dzwięku perkusji... 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Mikellino napisał:

Zależy jaki masz budżet. Nie słyszałem nowszych konstrukcji, ale mając odysseye stwierdzam, że charakter ML to jak Alfa Romeo, która trzeba mieć przynajmniej raz w życiu.
U mnie powoli przychodzi czas rozstania, ale wiem , że wrócę...

Czyżbyś był jedna z tych osób sprzedających Odysseye na OLX  😉 ? Dlaczego rezygnujesz ? Jednak kolumna dynamiczna ?

EMCZe jestem z wielkopolski - konkretnie Leszno.
Nie zależy mi na szalonym dudniącym basie ale głębokim i dobrze kontrolowanym. Nie znoszę przesterowania na dolnym rejestrze. Wole jak jest mniej niż za dużo.

Edytowane przez Avatar1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Avatar1979 napisał:

Nie zależy mi na szalonym dudniącym basie ale głębokim i dobrze kontrolowanym. Nie znoszę przesterowania na dolnym rejestrze. Wole jak jest mniej niż za dużo.

Moim zdaniem w ML z sub jest go właśnie za dużo. 

A o tym że na folii go nie ma czy nie ma nad nim kontroli również moim zdaniem mówią Ci którzy folii nie słyszeli. 

Dyskoteki nie zrobisz ale na kontrabas, perkusje, bębny czy gitarę basową nie narzekam. 

Miałem dokładne to samo w głowie po przejściu z dużych Infinity. Że bas będzie koszmarem, albo go nie będzie. Ale tylko do pierwszego odsłuchu. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.10.2022 o 10:12, xed napisał:

Jakby kogoś interesowało jak wyglądają zwrotnice w ML ESL, to wrzucam zdjęcia. 

Jakby ktoś pytał czy coś można zyskać wymieniając kondensatory, to tak. '

Wrócę do tego tematu - grzebanie w elektronice robiłeś samodzielnie czy dałeś komuś? Swoje będę musiał rozkręcić i sprawdzić, bo wydaje mi się, że dawno dawno temu, jak mi umarł standardowy fabryczny zasilacz to coś mógł uszkodzić w zasilaniu. Teraz, raz na jakiś czas, słyszę taki dziwny "strzał" - jakby ktoś walił z kondensatora na statory 🙂 I słyszę to tylko z jednego głośnika. Obawiam się, że to kwestia związana właśnie z zasilaniem i chciałbym dać to do ewentualnej wymiany/naprawy.
Jak przypominasz sobie jak są zamontowane wewnątrz:
- płytki od zwrotnicy
, bo myślałem także o sprawdzeniu i wymianie kondensatorów. Czy są lutowane czy może na jakieś wsuwki? Do tego pytanie jakich kondensatorów użyłeś (marka).

- płytki z zasilaniem do statorów. Jak są mocowane: luty czy wsuwki? No i czy tam coś zmieniałeś?

Wiem, że mógłbym samodzielnie rzucić je na podłogę i porozkręcać ... ale one stoją w tej chwili tak dobrze, że jak je ruszę to obawiam się, że nie będę w stanie ich ustawić idealnie, a cała moje praca pójdzie na marne, bo i tak będę musiał obydwie spakować i dać komuś do przelutowania (nie mam sprzętu ani tyle doświadczenia i nie chcę ryzykować zimnymi lutami 🙂 ).
Może jeszcze pamiętasz lub masz gdzieś jakąś szerszą dokumentację fotograficzną Twoich zmian - także byłbym wdzięczy za jakieś wskazówki i dodatkowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, samemu dolutowałem kondensatory. Płytka ze zwrotnicą jest przykręcona wkrętami do obudowy. Cześć przewodów jest na wsuwkach, a część lutowana 😄 Jednak przewody są wystarczająco długie, żeby pracować bez ich odczepiania. Płytki z zasilaniem nie ruszałem. Wygląda, że bez problemu powinno się udać z niej wypiąć wszystkie przewody i odkręcić. 

IMG_1362_1.JPG

IMG_1361_1.JPG

IMG_0500_1.jpg

On 3/26/2023 at 3:14 PM, pawel k said:

Panowie mam pytanie  moje logany są zasilane zasilaczami impulsowymi 15 v. Natomiast na tabliczce znamionowej na kolumnie podane jest że można je zasilać od 7v do 24 v. Czy nie będzie to żaden problem jeśli podłącze pod nie zasilacz liniowy 13 v. 

Nie będzie problemów. Zasilałem też baterią 9V albo dwoma bateriami 9V. Jednak zasilacz liniowy najlepiej się sprawdził.

IMG_0103_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dla mnie porownanie pomiedzy 11A a 13A to przede wszystkim bas. Najlepiej to posłuchać w domu 11A czy bas jest satysfakcjonujący. ESL 9 odpuściłbym ze względu na to ze 11A i 13A mają lepsze zszycie panela z basem i pare fajnych rzeczy jak ARC czy PoweredForce Forward, czy juz wbudowane wzmacniacze dla sekcji niskotonowej. Dystrybutor powinien mieć 11A czy 13A. W jak dużym pokoju ma to grać?. Miałem kiedyś podobny dylemat czy pójść w Spire czy Summit. Kupiłem w końcu Spire ale po kilku latach wymieniłem na Summit, to co się poprawiło to bas, reszta to kwestie związane z większym panelem czyli dla przykładu siła natarcia pewnych dźwięków.

Edytowane przez RadeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2023 o 20:39, RadeX napisał:

Dla mnie porownanie pomiedzy 11A a 13A to przede wszystkim bas. Najlepiej to posłuchać w domu 11A czy bas jest satysfakcjonujący. ESL 9 odpuściłbym ze względu na to ze 11A i 13A mają lepsze zszycie panela z basem i pare fajnych rzeczy jak ARC czy PoweredForce Forward, czy juz wbudowane wzmacniacze dla sekcji niskotonowej. Dystrybutor powinien mieć 11A czy 13A. W jak dużym pokoju ma to grać?. Miałem kiedyś podobny dylemat czy pójść w Spire czy Summit. Kupiłem w końcu Spire ale po kilku latach wymieniłem na Summit, to co się poprawiło to bas, reszta to kwestie związane z większym panelem czyli dla przykładu siła natarcia pewnych dźwięków.

Przede wszystkim serdeczne dzięki za odpowiedź. Dosłownie dwa dni temu zamówiłem model 13A bo już nie chciałem walczyć z ponownym odsłuchem - tym bardziej ze przesyłki paletowe kosztowałyby w obie strony jakieś 2000zl. Doszedłem do wniosku ze lepiej mieć większy panel a bas zawsze można w tych modelach skorygować. Zreszta pomieszczenie gdzie sprzęt gra ma praktycznie 40m2 wiec raczej 13A się nie „zaduszą” 🙂

Szkoda jedynie że 15A są tak koszmarnie drogie bo pewnie brałbym je również pod uwagę…

z ciekawości - model Summit był najwyższym w poprzedniej generacji ? Coś jak aktualne 15A ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/9/2023 at 9:00 PM, Avatar1979 said:

z ciekawości - model Summit był najwyższym w poprzedniej generacji ? Coś jak aktualne 15A ?

 

Model 13A jest bardziej naturalnym następcą Summit patrząc po parametrach jak wielkość panela, głośników i wbudowanych wzmacniaczy. Gratuluję zakupu 13A., niżej naprawdę nie warto 🙂 Ja miałem moment odwrotu od elekrostatów po latach życia z różnymi modelami ML, jednak to nie było to i magia wróciła jak wróciłem do ML 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, RadeX napisał:

Model 13A jest bardziej naturalnym następcą Summit patrząc po parametrach jak wielkość panela, głośników i wbudowanych wzmacniaczy. Gratuluję zakupu 13A., niżej naprawdę nie warto 🙂 Ja miałem moment odwrotu od elekrostatów po latach życia z różnymi modelami ML, jednak to nie było to i magia wróciła jak wróciłem do ML 🙂

Ja tą magię rozumiem i podzielam 🙂 Pytanko bo masz znacznie większe doświadczenie w elektrostatach i maku. Praktycznie jestem zmuszony kupić docelowo Ps Audio Power Plant P15 lub P20 ze względu na moją fotowoltaikę. Czy testowałeś jakiś power plant od Ps audio i czy ma on jakikolwiek wpływ negatywny na brzmienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Avatar1979 said:

Czy testowałeś jakiś power plant od Ps audio i czy ma on jakikolwiek wpływ negatywny na brzmienie ?

Nie bawiłem się, chociaż parę lat temu zastanawiałem się nad różnymi urządzeniami w celu regeneracji prądu, ostatecznie zrezygnowałem z tego, większe efekty osiągałem przy wymianie elektroniki czy kolumn, chyba że ktoś ma naprawdę wyzwania z prądem. Jedyną rzecz jaką zrobiłem z prądem to doprowadzenie dedykowanej lini do gniazdek tylko pod audio.

Edytowane przez RadeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, pawel k napisał:

Warto,warto nie każdego stać na 13 A😉

Mnie tak faktycznie nie stać, po prostu szaleństwo zakupowe dla emocji i radości 🙂 Na domiar złego teraz te kolumny są na totalnej górce cenowej. Znając moje szczęście i kursy walut to w niedalekiej przyszłości cena zrobi się bardziej przystępna 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zawsze jest ryzyko, ja swoje 15A kupiłem przed wybuchem wojny w Ukrainie, waluty wtedy poszybowały mocno w górę, więc ceny w PL również i to mocno, miałem trochę szczęścią co do momentu zakupu. Zawsze też moga się pojawić jakieś promocje, obniżki i też można stracić. Nie wiadomo kiedy wybrać moment na zakup 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To fakt - szczęścia tez trochę trzeba mieć. Faktycznie przed wojną cena wyjściowa była dobre 30% niższa co przy takich kwotach robi sporą różnicę. Pewnie wróci powoli to do w miarę normalności ale wątpię aby było tak „tanio” jak wcześniej. Taki mamy klimat 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Avatar1979 napisał:

ale wątpię aby było tak „tanio” jak wcześniej

chyba, że rynek się nasyci. Ja zawsze będąc na Litwie coś z tamtąd przywiozę ( Odyssej i Source dla znajomych też przy okazji 🙂 , Snell, klasyczne MartinPerson, Infinity itp ) a to dla tego, że rynek jest tam  pełen sprzętu przywożonego ze skandynawii co przy mniejszej liczbie chętnych do zakupu niż sprzedających wymusza niskie ceny.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radex a napisz proszę na jakiej powierzchni grają u Ciebie te 15A ? Jeżeli to nie tajemnica to jakie masz tez okablowanie całego systemu ?

Swoją drogą jako ciekawostkę dodam że z tego co mi wiadomo Polski dystrybutor nadal nie ma modelu 15A na odsłuch. Chyba trochę zbyt elitarny produkt jak na nasz rynek 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.06.2023 o 20:48, RadeX napisał:

15A grają w 30m2 ale niestety powierzchnia jest otwarta, razem z 55m2. Okablowanie różne: PS Audio, Audioquest,  Furutech, Transparent Audio.

Dzięki za info. W sumie pomieszczenie nie jest bardzo duże 😉 Okablowanie właśnie kompletuję i bardzo przypada mi do gustu Furutech - więc powoli się ufurutechowuję 

Edytowane przez Avatar1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.06.2023 o 23:45, Avatar1979 napisał:

 Faktycznie przed wojną cena wyjściowa była dobre 30% niższa co przy takich kwotach robi sporą różnicę. Pewnie wróci powoli to do w miarę normalności ale wątpię aby było tak „tanio” jak wcześniej. Taki mamy klimat 😉

Obyś miał rację, bo mnie to strasznie zasmuciło.
Z ciekawości, jeśli możesz powiedzieć, ile udało się Tobie wynegocjować i finalnie jaka była cena?

W dniu 12.06.2023 o 18:44, RadeX napisał:

Zawsze też moga się pojawić jakieś promocje, obniżki i też można stracić. Nie wiadomo kiedy wybrać moment na zakup 🙂

Trzymam was za słowa 😉 Oby wróciły do poprzednich cen. Przed tym całym cyrkiem, za cenę obecnych 11A można było kupić niemal 13A a za obecne 13A chodziły 15A.
Najdziwniejsze w tym jest to, że cena zasadniczo w ogóle nie podskoczyła w USA, a i bezpośrednio z cen kursowych tak wysokie ceny nie wynikały. Dziś jeszcze sprawdzałem 11A z ~37k/szt. podskoczyły do 39k/szt. 😕
Niestety rynek wtórny w Polsce i krajach ościennych także nie jest taki jak w USA i używki od kogoś, komu się nie spodobały ML-e za bardzo nie uraczysz.
W moich planach były 13A ale widzę, że teraz będzie trzeba ciułać na 11A 😕 i ewentualnie się wspomagać subami. Chciałem je zestawić z Electrocompanietem AW600 lub AW180 (jak budżet na więcej nie pozwoli) ... ech. nie podoba mi się ta sytuacja. No ale cóż ...
Najpierw trzeba będzie ogarnąć docelowe lokum na głośniki 🙂
Tyle się pisze o tej przestrzeni i duszeniu się ... moje Electromotion są w bardzo małym pomieszczeniu (~18mkw) do tego zagraconym, stoją ~80cm do szafek na płyty (ikeoskich 😉 ), blisko siebie i ... kurna po prostu mają tyle przestrzeni i powietrza, jak nie słyszałem z innych głośników. Wiem, że dobre ustawienie, akustyka itp. itd. ale jak patrzę nawet na testy ML-ów, to ludzie tam także nie mają jakiś kosmicznie dużych pomieszczeń. Trudno mi uwierzyć w to, że one bezwzględnie potrzebują takich dużych pokoi do porządnego zagrania 🙂
Ostatnio wymieniłem DAC w sprzęcie i całość to ZUPEŁNIE INNY sprzęt! oczywiście w lepszym znaczeniu - scena się jeszcze bardziej otworzyła, pogłębiła i mam więcej "powietrza".
Trochę wam zazdraszczam 😉
tych sprzętów ... i mam nadzieję, że sam także poczuję przyjemność ze słuchania na swoich własnych egzemplarzach 🙂

Inny temat - czy ktoś z was próbował Townshend Seismic Isolation Bars?
Widziałem w paru miejscach ML-e na platformach Townsenda. Sam jak wymieniłem w swoich ML-ach standardowe stopki na Soundcare Superspike bas stał się lepiej kontrolowany i znacznie przyjemniejszy w odbiorze.

Także to pytanie w szczególności do posiadaczy większych ML od 11A wzwyż 🙂

 
https://www.analogueseduction.net/isolation/townshend-seismic-isolation-bars.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, nikto napisał:

Inny temat - czy ktoś z was próbował Townshend Seismic Isolation Bars?
Widziałem w paru miejscach ML-e na platformach Townsenda. Sam jak wymieniłem w swoich ML-ach standardowe stopki na Soundcare Superspike bas stał się lepiej kontrolowany i znacznie przyjemniejszy w odbiorze.

Także to pytanie w szczególności do posiadaczy większych ML od 11A wzwyż 🙂

 
https://www.analogueseduction.net/isolation/townshend-seismic-isolation-bars.html

Nie zastanawiałeś się może nad trochę tańszym rozwiązaniem typu ISO Acoustic GAIA II ?

Ja właśnie nad tym rozwiązaniem intensywnie myśle 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Avatar1979 napisał:

Nie zastanawiałeś się może nad trochę tańszym rozwiązaniem typu ISO Acoustic GAIA II ?

Ja właśnie nad tym rozwiązaniem intensywnie myśle 🙂

To wcale nie jest aż takie tanie 🙂 Kosztuje tysiaka za 4szt. czyli komplet na dwie kolumny to 2 tys.
Osobiście wydaje mi się, że nie przyniesie aż tak wielkiej zmiany w porównaniu do już zainstalowanych u mnie Soundcare. Myślałem raczej o próbie większego przeskoku, a wnosząc po prezentacjach (niestety tylko wideo) - to zupełnie inne podejście. Także jak już przeskakiwać to od razu dwa szczeble. Wiem, że Townshend
to 3x cena Gai ... no ale po cóż nam pieniądze jak nie po to, żeby wydawać.
Jak miałeś Soundcare i zmienisz na Gaia ... to daj znać, jak znaczące różnice wynikły z tego tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2023 o 16:07, Avatar1979 napisał:

Nie zastanawiałeś się może nad trochę tańszym rozwiązaniem typu ISO Acoustic GAIA II ?

Szukając różnych rzeczy trafiłem na to:


Sprawdzają tutaj różne wersje i jest GAIA. Oczywiście test długi ... i raczej nie odczuje się tego, co oni przy słuchaniu muzyki. Polecam jednak przeskakiwać do części z ocenami i podsumowaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2023 o 10:28, nikto napisał:

Szukając różnych rzeczy trafiłem na to:


Sprawdzają tutaj różne wersje i jest GAIA. Oczywiście test długi ... i raczej nie odczuje się tego, co oni przy słuchaniu muzyki. Polecam jednak przeskakiwać do części z ocenami i podsumowaniami.

Właśnie jadą do mnie GAIA II i dam znać jak się mają w porównaniu do fabrycznych kolców. Nie mam Soundcare super spików - te miałem przy poprzednich moich kolumnach Usher Dancer i miały wpływ na brzmienie, ale dosłownie marginalny ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast postanowiłem, że podzielę się wrażeniami po ponad miesięcznym odsłuchu regeneratora Ps Audio P15 bo też czytałem różne opinie…

Wypozyczylem ten sprzęt ze względu przede wszystkim na fotowoltaikę i skoki napięcia do 247V co nie jest zdrowe dla sprzętu a w szczególności dla lamp w pre. Do tego wiadomo że kwestia zabezpieczenia przeciwprzepięciowego  bardzo drogiego sprzętu też nie jest mało istotna. Miałem jednak największą nadzieję, że ten kawał elektroniki nie zepsuje mi brzmienia, kosztem ochrony. 
 

Dziś po raz ostatni słuchałem z tym regenaroterem bo jutro wraca do dystrybutora i …… no właśnie już za nim qrfa tęsknie 🙂 🙂 Po wielu testach z i bez okazało się, że poza oczywistą ochroną ku mojemu zdziwieniu dźwięk nie dość ze nie ograniczył czy zdegradował a wręcz poprawił. Do tego zajebiste jest to że niezależnie czy słucham muzyki od rana, po południu czy wieczorem gra o każdej porze idealnie tak samo. Czego nie da się powiedzieć przy skaczącym napięciu czy sąsiadach z domków obok którzy wprowadzają sporo zakłóceń. Prawdę mówiąc obecnie myśle jak wyczarować dodatkowy budżet na ten sprzęt bo niestety nie jest to tania zabawka - zresztą podobnie jak dzielonka Maka i Logany 😉
 

Przy Loganach słychać te zniekształcenia w dźwięku i to bardzo. Nie będę się rozpisywał co się poprawiło a co zmieniło - po prostu polecam posłuchać 🙂

Edytowane przez Avatar1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Avatar1979 napisał:

Prawdę mówiąc obecnie myśle jak wyczarować dodatkowy budżet na ten sprzęt bo niestety nie jest to tania zabawka - zresztą podobnie jak dzielonka Maka i Logany 😉

 

Przy Loganach słychać te zniekształcenia w dźwięku i to bardzo. Nie będę się rozpisywał co się poprawiło a co zmieniło - po prostu polecam posłuchać 🙂

Także myślałem o czymś takim (zawsze trzeba celować wysoko 😉 ) jednak odstręczała mnie trochę maksymalna moc tych urządzeń. W P15 ma 1500VA (w impulsie do 3600VA) i 9 gniazdek. Zdaje sobie sprawę, że całkowite zassanie energii z niego to nie maksy sprzętu, ale np. 13A czy nawet 11A to przy wysokim wykorzystaniu mocy to nawet 500W na kanał. Do tego wzmacniacz (myślałem o T+A PA3100HV pewnie do 600W ale w szczycie nawet do 1500w). No i reszta źródeł do 300W. Jak tak policzyłem, żeby nie było problemu z wyżyłowaniem tego regeneratora ... to bezpiecznie było by mieć 2000VA a to oznacza: 2xP12 (2x24k) lub 2xP15(2x42k) lub 1xP20 (1x55k) ... tylko ceny 🙂 Trzeba by było na jakiś dobry rabat liczyć albo super promocję 🙂
Pytanie do Ciebie - jak było z tym obciążeniem w systemie jaki masz? Czy dojeżdżał na maksimum swoich możliwości?
Czy nie próbowałeś jeszcze innych?
Z tego co oglądałem na filmach Paula (współzałożyciela PS Audio) to on, poza samym filtrowaniem i zabezpieczeniem przed tętnieniami, wskazywał głównie na niską impedancję za regeneratorem, co zasadniczo właśnie według niego, ma największy wpływ na
odbiór.
Nie myślałeś przypadkiem o UPS-ach do serwerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Avatar1979 napisał:

Właśnie jadą do mnie GAIA II i dam znać jak się mają w porównaniu do fabrycznych kolców. Nie mam Soundcare super spików - te miałem przy poprzednich moich kolumnach Usher Dancer i miały wpływ na brzmienie, ale dosłownie marginalny ….

Podobny efekt jaki dają izolatory Gaia otrzymasz stosując pod kolumny grube granitowe płyty.Ogolnie robi się lepsza przestrzeń bardziej wyeksponowana góra pasma  bardziej kontrolowany bas nieco odchudzony mniej mięsisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.