Skocz do zawartości
IGNORED

Firma Sony dzisiaj ogłosiła że pozbywa się działu telewizorów i laptopów


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Widocznie tv 55 cali o "nie gorszych" parametrach obecnie tyle kosztuje.

No ma o tyle nie gorsze parametry, że ten kolega jak dostał ten TV, to mimo, że teraz ma ekran 55'' zamiast poprzednich 46, to chce go sprzedać i coś innego kupić.

Bo jakość obrazu po przesiadce ze starego X4500 jest nie do zaakceptowania.

Tak jak pisałem, ma w gwarancji wyraźnie wpisaną równorzędną wartość oprócz tych nie gorszych parametrów. I to również firma powinna honorować. Tu nie ma dowolności.

 

Uważasz ,że nie mają racji skoro twój znajomy dostaje po 5 latach używania tv za free taki sam tylko zupełnie nowy?

On nie dostał takiego samego TV! Skąd masz taką wiedzę?

Przecież to dezinformacja.Miał najwyższy bardzo drogi model X4500 za 12900zł a chcieli mu dać model W805!!!

Dopiero po dlugich kłótniach i walkach, straszeniu odpowiednimi instytucjami, po opisaniu sytuacji na forach łaskawie dali mu W905.

Uważasz, że tak powinna wyglądać realizacja zapisów gwarancji? Gdzie tu jest równorzędna wartość.On miał TV z podświetleniem FullLed, z bardzo dobrym nagłośnieniem i subem!

 

Powinien dostać 4k albo 3D bo obecnie te telewizory są na poziomie cenowym takim jak 5 lat temu zwykłe 2D ?

Nie no chyba po prostu nie znam oferty Sony na dzień dzisiejszy.

To który model ma obecnie podświetlenie FullLed, ma takie głośniki jak miał X4500? Nie musi być oczywiście 3D bo to gadżet nieprzydatny dla tego kolegi również.

Ona tak jak Ty i ja zwraca uwagę tylko na jakość obrazu i dźwięku. Wodotryski są nieważne.

I nie masz racji co do tej równorzędnej wartości. Jeśli ona jest wpisana w jego gwarancji to właśnie po to, żeby TV wymieniany miał taką wartość rynkową jak miał jego w momencie zakupu. Obecnie Sony już się z tego zapisu wycofało, już go nie ma w nowych gwarancjach! Żeby właśnie móc stosować taką interpretację jaką tutaj przedstawaiasz.

Ale on ten zapis ma i miał być dochowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz. Od paru lat agencje ratingowe wypowiadają się w tej materii.

Proszę bardzo tu masz ostatnie wieści:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zaufanie inwestycyjne na poziomie ŚMIECIOWYM. Mówi Ci to coś.

I cytuj mnie dosłownie bez swoich wydumanych interpretacji. Nigdzie nie napiałem, ze jakość obrazu z 955 to dziadostwo. Tylko, że ma gorszą jakościowo matrycę. IPS od LG. To opinia z sonyfilnego forum z tematu o nowościach od Sony na ten rok. Poczytaj, potem porozmawiamy.,

 

 

Kolega nie jest upierdliwy, tylko tak samo jak ja, zwraca Ci uwagę, że mylisz pojęcia. Nie wiesz za co jest odpowiedzialny sprzedawca, za co producent, co jest rękojmią, co gwarancją a co ustawą. A to są bardzo istotne terminy, bo wynikają z nich konkretne konsekwencje. Tu nie ma dowolności. Przy tego typie dyskusji ważne są konkrety a nie twórczość dowolna i zastanawianie się co poeta miał na myśli.

Nie wiem czy rozumiesz roznice pomiedzy "wywrozeniem " upadlosci danej firmy i to dajac 79% ze tak sie stanie, a analiza wiarygodnosci kredytowej danej firmy. Dla Twojej wiedzy takie analizy robione sa dosyc czesto przynajmniej tych duzych firm wiec to zadne halo.. do tego piszesz ze to sa ostatnie wiesci jesli chodzi o Sony , co jest nie prawda poniewaz o tym juz mowiono jakies dwa miesiace temu ( chocby na tvn cnbc biznes) do tego jak sie wczytasz raz jeszcze to oprocz tego ze dali rekomendacje Ba1 to rowniez ta sama agencja przydzielila tej firmie status stabilny, czego juz nie doczytales albo nie chciales doczytac..Do tego autor napsial swoje zdzwienie ze nie wzieto pod uwage danych rynku konsol, za to wzieto to co sie nie sprzedaje czyli tv i kamery. O komputerach nie pisza bo to stare wiadomosci sa , bo jakby teraz jakas agencja ratingowa robila analize to na pewno by bylo rowniez o komputerach..

Tak czy siak na pewno ta agnecja dla mnie jest bardziej wiarygodna i to co napisala w sprawie Sony niz tamta firma finansowa co wywrozyla ze w 79% upadlosc firmy.

Odnosnie tv i to jak napsiales juz nie bede komentoweal bo zupelnie w innym kontekscie napisales odsnonie porownania starego W 905 i nowego W 955 ktorej mysle ze praktyvcznie nikt nie widzial na oczy i nie testowal tego modelu wiec i ciezko wiarygodnie sie wypowiadac w tym temacie. natoamist mowic ze np matryca IPS jest gorsza od np zastosowanej wczesniej w Sonym to tez pojecie ogolne i jak widac po sprzedazy nie bardzo przeszkadza kupujacym kupowac tv LG skoro sa na drugim miejscu pod wzgledem sprzeadzy tv.

 

Natomiast zgadzam sie z Toba i tu trzeba jasno to napisac tym co nie sa w temacie odnosnie Kolegi co mial tv sonego X4500 tu bez watpienia Sony powinno sie zachoweac inaczej i na dziendobry dac W 905 a najlepiej jakby np ten Kolega mogl doplacic roznice pomiedzy X4500 a np X 9000 to by bylo uczciwe. Bo trzeba wszystkim napisac ze kiedys gwarancja inaczej brzmiala ze zarowno byla mowa o takich samych pieniadzach jak i porownywalnie technicznym modelu ( tak przynajmniej stwierdziles ze tak bylo , wiec wierze ze tak bylo ) W chwili obecnej jest zapis ze taki sam model lub tv o porownywalnych parametrach technicznych a tu tak jak pisalem zarwono sosbiscie jak i dzwonilem do serwisu Sonego jak i Panasonica i chcialem sie spytac jakby od nich zalezala decyzja czy tv topowy zwykly ledy jak sie kupi i za dwa lata bedzie topowy tv ale juz 4k czy jest to porownywalny tv do tego starego w obu serwisach przyznano ze wg nich jest to inny tv . Ale uwazam ze w takiej sytuacji klient moglbymiec prawo doplaty do tego topowego tv 4k. Mysle ze w krajach zachodniej Europy klienci maja taka mozliwosc, ale moge sie mylic.. Teraz juz bedzie to bardziej uczciwe poniewaz jak ktos kupi topowy tv 4k to nastepny bedzie musial juz byc rowniez tv 4k, ale w praktyce to sie okaze jak bedzie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Odnosnie tv i to jak napsiales juz nie bede komentoweal bo zupelnie w innym kontekscie napisales odsnonie porownania starego W 905 i nowego W 955 ktorej mysle ze praktyvcznie nikt nie widzial na oczy i nie testowal tego modelu wiec i ciezko wiarygodnie sie wypowiadac w tym temacie. natoamist mowic ze np matryca IPS jest gorsza od np zastosowanej wczesniej w Sonym to tez pojecie ogolne i jak widac po sprzedazy nie bardzo przeszkadza kupujacym kupowac tv LG skoro sa na drugim miejscu pod wzgledem sprzeadzy tv.

Jak już pisałem informacje o tym pochodzą z sonyfilnego forum. Tam jest sporo wypowiedzi w temacie. I są tam osoby które już widziały w akcji W955 i W905. Myślisz, że kłamią?

Mało tego, w poprzednim roku model W805 miał matrycę własnie IPS a wyższy model 905 już matrycę VA.

Obecnie nawet wyższy model W955 ma matrycę IPS od LG. Tak jak niższe modele z tej serii w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem informacje o tym pochodzą z sonyfilnego forum. Tam jest sporo wypowiedzi w temacie. I są tam osoby które już widziały w akcji W955 i W905. Myślisz, że kłamią?

Mało tego, w poprzednim roku model W805 miał matrycę własnie IPS a wyższy model 905 już matrycę VA.

Obecnie nawet wyższy model W955 ma matrycę IPS od LG. Tak jak niższe modele z tej serii w zeszłym roku.

Ja nie wiem czy klamia czy nie klamia, osobsicie uwazam ze wiarygodnie mozna powiedziec o tv jak juz ukaze sie kilka testow w tym ze dwa na zachodnich stronach plus jak czlowiek sam jest w stanie sobie na nim cos poogladac. W Polsce w Sony store w Warszawie nawet daty nie znaja kiedy beda w Polsce, w Europie zach. tez tych modeli nie ma na polkach wiec skad maja taka wiedze... na podstawie matrycy o ktorej juz wiadomo ze bedzie IPS. Ja wiem i Ty tez bo nie raz na pewno czytales jak ludzie po trailerze oceniaja filmy i sa w stanie napisac tyle o filmie jakby sami krecili ten film, a obejerzeli powiedzmy 2 trailery ktore chodza w sieci i kazdy z nich trwal po 2 min.. Natomiast osobiscie ja wole matryce VA ale jak widzisz Lg sprzedaje tylko IPS i nie narzekaja na sprzedaz..Ba sa na drugim miejscu..Do tego moze sie potwierdzic co juz pisalem o ile pamietasz ze wlasnie dzieki takim firmom jak samsung i Lg nastpne tv ledy innych marek nie tylko sonego moga byc gorsze bo beda wszyscy na sile starac sie dogonic z cena.. i chyba sie choc troche w tym temacie zgodzisz.. widac jest jednoznacznie ze ludziom przynajmniej w wiekszosci wypadkow nie zalezy na jskosci obrazu tylko na ilosc gadzetow w tv, a Obraz np w Lg jest gorszy na tych obecnych modelach jak kilka lat temu jak mieli bardzo fajny tv full led ktory byl fajnie oceniany pomimo tego przekretu ktory zrobili na rynek Polski. Przed chwila dostalem na priv info jak Kolega z forum zmienil samsunga F8000 na Sonego W 905 i jest mega zadowolony i powiedzial ze nigdy wiecej samsung...W ostatnim czasie W 905 sprzedaje sie bardzo dobrze tylko o rok za pozno to jest, bo on powinien na wejscie tyle kosztowac co teraz.Ewentualnei dwa miesiace po wejsciu na rynek.

Generalnie jest to smutne ale cena rzadzi swiatem i wszyscy beda starac sie gonic firmy koreanskie kosztem np obrazu ale w Lg nie bedzie on lepszy gdzie bedzie zstosowana matryca IPS..Wiec jesli cena bedzie zblizona do Lg to jest szansa ze ludzie wybiora Sonego a jak bedzie to sie okaze, wszystko w gestii Sonego i ich cen..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

To co piszesz o gorszej jakości obrazu wraz z nowymi modelami to często prawda.

Tak samo w Sony niestety. Były FullLedy a teraz tylko krawędziówki, gorsze matryce. Mnóstwo jest opinii osób które miały rewelacyjne modele z Sony czyli, Z5500 i X4500, że nie sa w stanie zaakceptować obrazu z W905. A jak na 955 będzie jeszcze słabiej to już kicha totalna. Parametry techniczne zresztą na to wyraźnie wskazują.

A i na forum sonylubnym mają już podobno 955 na stanie i go testują. w 55'' bodajże.

I smutne jest to co piszesz, że teraz Sony goni tylko za ceną i stara się osiągnąć poziom taki jak w LG. Mnie osobiście nie interesują TV firmy która nie goni za jak najwyższą jakością obrazu.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto ogląda filmy telewizor od jakichś 10 lat nie ma żadnego sensu więc nie wiem za bardzo o co ten lament...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz o gorszej jakości obrazu wraz z nowymi modelami to często prawda.

Tak samo w Sony niestety. Były FullLedy a teraz tylko krawędziówki, gorsze matryce. Mnóstwo jest opinii osób które miały rewelacyjne modele z Sony czyli, Z5500 i X4500, że nie sa w stanie zaakceptować obrazu z W905. A jak na 955 będzie jeszcze słabiej to już kicha totalna. Parametry techniczne zresztą na to wyraźnie wskazują.

A i na forum sonylubnym mają już podobno 955 na stanie i go testują. w 55'' bodajże.

I smutne jest to co piszesz, że teraz Sony goni tylko za ceną i stara się osiągnąć poziom taki jak w LG. Mnie osobiście nie interesują TV firmy która nie goni za jak najwyższą jakością obrazu.

Zeby nie bylo - to jest moje zdanie ze tak moze bedzie, bo zauwaz zeby byc konkurencyjnym to cena musi byc odpowiednia na tyle zeby ktos chcial sie danym produktem zainteresowac. Lg od kilku lat ma obraz gorszy i wiele osob to mowi, wiele osob testujacych pisze wlasnie o modelu ich full led ktory naprawde niezle wychodzil w testach a teraz to kiszka jest. Ale co z tego skoro cena jest dobra i sie dobrze sprzedaje.. do tego dobry marketing ze w marketach 70-80% tv to same lg i samsungi.. a do tego jeszcze prezenty do tv typu tablety, smartfony, dodatkowe tv mniejsze za 1 zl - jaka firma normalna jest w stanie to wytrzymac..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dla kogoś kto ogląda filmy telewizor od jakichś 10 lat nie ma żadnego sensu więc nie wiem za bardzo o co ten lament...

No powoli idę w tym kierunku. Tylko mam zerową wiedzę o projektorach. Pomieszczenie jest, nagłośnienie też, tylko sprzęt trzeba by nabyć.

 

zeby byc konkurencyjnym to cena musi byc odpowiednia na tyle zeby ktos chcial sie danym produktem zainteresowac

Nieprawda.

Cena nie musi być najniższa. Musi być adekwatna do jakości, trwałości i jakości serwisu itd.

Jak Sony było najlepsze jakościowo, to mimo najwyższej ceny się sprzedawało. Dopiero jak klienci zauważyli, że nie jest lepsze od konkurencji, tak samo jednorazowe a mniej innowacyjne,firma olewa klintów i mimo to wycenione jest w dalszym ciągu najwyżej, no to powiedzieli dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz o gorszej jakości obrazu wraz z nowymi modelami to często prawda.

Tak samo w Sony niestety. Były FullLedy a teraz tylko krawędziówki, gorsze matryce. Mnóstwo jest opinii osób które miały rewelacyjne modele z Sony czyli, Z5500 i X4500, że nie sa w stanie zaakceptować obrazu z W905. A jak na 955 będzie jeszcze słabiej to już kicha totalna. Parametry techniczne zresztą na to wyraźnie wskazują.

A i na forum sonylubnym mają już podobno 955 na stanie i go testują. w 55'' bodajże.

I smutne jest to co piszesz, że teraz Sony goni tylko za ceną i stara się osiągnąć poziom taki jak w LG. Mnie osobiście nie interesują TV firmy która nie goni za jak najwyższą jakością obrazu.

Zeby nie bylo - to jest moje zdanie ze tak moze bedzie, bo zauwaz zeby byc konkurencyjnym to cena musi byc odpowiednia na tyle zeby ktos chcial sie danym produktem zainteresowac. Lg od kilku lat ma obraz gorszy i wiele osob to mowi, wiele osob testujacych pisze wlasnie o modelu ich full led ktory naprawde niezle wychodzil w testach a teraz to kiszka jest. Ale co z tego skoro cena jest dobra i sie dobrze sprzedaje.. do tego dobry marketing ze w marketach 70-80% tv to same lg i samsungi.. a do tego jeszcze prezenty do tv typu tablety, smartfony, dodatkowe tv mniejsze za 1 zl - jaka firma normalna jest w stanie to wytrzymac..

Tylko tez trzeba pamietac o tym ze mowiac o gorszej jakosc powiedzmy tv 955 jak tak bedzie to pamietajmy ze modele tv lg z taka sama matryca nie beda lepsze, a moze beda w tej samej cenie i wtedy bedzie klient jednak mogl wybrac co woli czy Sonego czy Lg skoro jest porownwyalna jakosc z podobna cena.. Tylko pytanie czy cena bedzie porownywalna do modelu wysokiego LG z taka matryca.?

Jedno jest pewne ( przynajmniej dla mnie ) jesli ktos bedzie chcial kupic naprawde dobry tv to mysle ze trzeba szukac w tv 4k , ledy beda szly w zapomnienie... ale czas pokaze. Ale pamietajmy tez dzieki jakim firmom jest taka a nie inna sytuacja..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ale pamietajmy tez dzieki jakim firmom jest taka a nie inna sytuacja..

To uważasz, że za fatalną sytuacją w Sony ktoś inny oprócz kierownictwa tej firmy jest odpowiedzialny?!

To dobre.

 

jesli ktos bedzie chcial kupic naprawde dobry tv to mysle ze trzeba szukac w tv 4k , ledy beda szly w zapomnienie...

A te 4K to niby jaka technolgia jak nie LED-y?

Warto uważasz teraz kupować 4k?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powoli idę w tym kierunku. Tylko mam zerową wiedzę o projektorach. Pomieszczenie jest, nagłośnienie też, tylko sprzęt trzeba by nabyć.

 

 

Nieprawda.

Cena nie musi być najniższa. Musi być adekwatna do jakości, trwałości i jakości serwisu itd.

Jak Sony było najlepsze jakościowo, to mimo najwyższej ceny się sprzedawało. Dopiero jak klienci zauważyli, że nie jest lepsze od konkurencji, tak samo jednorazowe a mniej innowacyjne,firma olewa klintów i mimo to wycenione jest w dalszym ciągu najwyżej, no to powiedzieli dość.

 

Widzisz i tutaj sie ja nie zgadzam cena musi byc niska i nie wazne jaki jest obraz wtedy- jakby tak nie bylo to Lg nie byloby na drugim miejscu, matryce z poprzedniego roku byly tak wykonane ze paznokciem moglem ten panel ktory ochrania matryce podwazyc i jakbym

sie przylozyl to bym go zerwal z tv i tak w kazdym modelu tylko mniej lub bardziej odstawały od panelu, ale ludziom to nie przeszkadzalo. Poprosilem goscia od Lg ktory byl w saturnie pokazalem mu jak to jest wykonane podwazylem paznokciem i spytalem sie czy to standart w LG to gosc powiedzial ze tak to wyglada w tv z tego roku i co on ma mi powiedziec.. Takze wg mnie dlugo dlugo jeszcze cena w takich krajach jak Polska i podobnych bedzie grala glowny czynnik przy zakupie.. Ale zyjemy w wolnym kraju dlatego kazdy z nas ma mozliwosc innego myslenia.

A najlepszym rozwiazaniem tak jak Kolega wspomnial jest projektor i ekran 120 cali i dawno by to stalo u mnie jakby zona sie zgodzila na to zeby w salonie cos takiego powstalo- niestety nie ma zgody :-( a nie mam podpiwniczenia w domu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepszym rozwiazaniem tak jak Kolega wspomnial jest projektor i ekran 120 cali i dawno by to stalo u mnie jakby zona sie zgodzila na to zeby w salonie cos takiego powstalo- niestety nie ma zgody :-(

 

Ze wszystkimi babami jest tak samo. Proponuję - jeżeli tylko masz taką możliwość - o wypożyczenie projektora do domu, choćby na jeden wieczór. Nie wierzę, że po obejrzeniu jej ulubionego filmu na takim sprzęcie powie "NIE".

Nie znam. Powtarzam - nie znam osoby, który po jednym choćby seansie powiedziałaby choć jedno złe słowo na projektory.

To jest zupełnie inny świat prezentacji, odbioru. Do tego w żaden sposób nie można porównać oglądania na telewizorku.

Nie ukrywam, że trzeba troszkę wydać, bo i ekran dobry by się przydał. Ale współczesne projektory nawet te za 3-4 tyś. zł oferują jakość obrazu, która każe zapomnieć o kineskopowcach. Te ze średniej półki, jak X35, HW55E czy też mój TW9200 - to już naprawdę świetna jakość obrazu z dynamiką, ostrością i czerniami. To sama przyjemność oglądania!

A że trzeba po ciemku? To właśnie jest zaletą, bo "wymusza" że skupiasz się (jak w kinie) tylko na filmie. Ja tak naprawdę wolę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Kusisz q...a, kusisz!

Z połówką nie mam problemu w tym temacie. U mnie idzie to łatwo bo pokój kinowy jest zagospodarowany tylko w tym celu.

Ale znowu trzeba by malować sufit na ciemny, doprowadzić kable czyli znowu kucie:-( i jeszcze jeden żyrandol musiałbym zlikwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam. Powtarzam - nie znam osoby, który po jednym choćby seansie powiedziałaby choć jedno złe słowo na projektory.

 

Uprzejmie zgłaszam się. Mam okazję oglądać, gdyż jest w bliskiej rodzinie. Nic nadzwyczajnego. Dyskusyjna ostrość, takie sobie kolory i czerń która jest szarością, co determinuje kiepski kontrast. A to podobno jakaś górna półka projektorów. Gdybym był miłośnikiem wielkich ekranów na pewno wybrał bym odpowiednio duży telewizor.

 

A więc już znasz, przynajmniej jedną osobę. Co prawda tylko z Forum, ale jednak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uważasz, że za fatalną sytuacją w Sony ktoś inny oprócz kierownictwa tej firmy jest odpowiedzialny?!

To dobre.

 

HQ raz jeszcze przeczytaj to co napisalem tylko dokladnie i wszystko i postaraj sie zrozumiec co mialem na mysli za co firmy samsung i Lg wg mnie i nie tylko wg mnie odpowiadaja. Bo na pewno nie za to ze Sony zylo ponad stan, za ich ego i za to ze nie potrafili na czas swojego produktu dostosowac do rynku i nie wspominajac ze kupili niepotrzebnie Sony pictures.. Mowie raz jeszcze przeczytaj ze zrozumieniem bo tam jest to napisane.

 

A te 4K to niby jaka technolgia jak nie LED-y?

Warto uważasz teraz kupować 4k?!

Tego kogo stac w 100% to na pewno lepiej jest kupic 4k niz jakis led biiorac pod uwage ze wszystko co jest teraz to edge , to tam przynajmniej jest to 4k wiec jest szansa na to ze bedzie lepiej. Dla normalnego zjadacza chleba pozostaje niestety ege led.. do czasu kiedy ceny beda normalne i bedzie stac wiecej ludzi niz w chwili obecnej. Ja bym na chwile obecna ni ekupil 4k ale mam inny tv niz edge led ale za kilka lat kto wie .. na razie ciesze sie tym co mam.. Do tego w wypadku Sonego podobno nad 4k pracuja inzynierowie z Sonego a jak bedzie to sie okaze..

 

Ze wszystkimi babami jest tak samo. Proponuję - jeżeli tylko masz taką możliwość - o wypożyczenie projektora do domu, choćby na jeden wieczór. Nie wierzę, że po obejrzeniu jej ulubionego filmu na takim sprzęcie powie "NIE".

Nie znam. Powtarzam - nie znam osoby, który po jednym choćby seansie powiedziałaby choć jedno złe słowo na projektory.

To jest zupełnie inny świat prezentacji, odbioru. Do tego w żaden sposób nie można porównać oglądania na telewizorku.

Nie ukrywam, że trzeba troszkę wydać, bo i ekran dobry by się przydał. Ale współczesne projektory nawet te za 3-4 tyś. zł oferują jakość obrazu, która każe zapomnieć o kineskopowcach. Te ze średniej półki, jak X35, HW55E czy też mój TW9200 - to już naprawdę świetna jakość obrazu z dynamiką, ostrością i czerniami. To sama przyjemność oglądania!

A że trzeba po ciemku? To właśnie jest zaletą, bo "wymusza" że skupiasz się (jak w kinie) tylko na filmie. Ja tak naprawdę wolę!

Kolego bylem w swietnym salonie specjalnie pokoj przygotowany do KD pod projektor z zona i nic nie dalo, podobalo sie jej - oczywiscie ale powiedziala ze jakby bylo pomieszczenie dodatkowe to co innego ale nie zrobi z salonu kina domowego. Na szczescie uwaza ze 65-70 cali tv nie bedzie za duzy :-) Dobre i to.

Hq ma lepiej ma dedykowany pokoj wiec tam nie ma problemu wiec na jego miejscu nawet chwili bym sie nie zastanawial, tylko dobry projektor wazne jest zeby kupic.. to jest bardzo wazne z tego co w sklepach mi mowili..

 

Uprzejmie zgłaszam się. Mam okazję oglądać, gdyż jest w bliskiej rodzinie. Nic nadzwyczajnego. Dyskusyjna ostrość, takie sobie kolory i czerń która jest szarością, co determinuje kiepski kontrast. A to podobno jakaś górna półka projektorów. Gdybym był miłośnikiem wielkich ekranów na pewno wybrał bym odpowiednio duży telewizor.

 

A więc już znasz, przynajmniej jedną osobę. Co prawda tylko z Forum, ale jednak.

Kolego to wszystko tez zalezy od sprzetu jaki sie posiada, uwierz mi na kilku takich bylem pokazach ze obraz byl taki ze szal,ale to kosztuje. Tak czy siak wrazenia sa o niebo lepsze niz na tv wg mnie ..ale kazdy ma na to swoje zdanie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Tego kogo stac w 100% to na pewno lepiej jest kupic 4k niz jakis led biiorac pod uwage ze wszystko co jest teraz to edge , to tam przynajmniej jest to 4k wiec jest szansa na to ze bedzie lepiej.

Tego kompletnie nie rozumiem. Możesz to jakoś uzasadnić?

Czy 4K to nie edge led? Mam płacić cenę TV x2 conajmniej, żeby mieć TV do materiału którego nie ma na rynku w nadziei że może będzie lepiej na materiale który jest obecnie dostępny?

 

Tego kogo stac w 100% to na pewno lepiej jest kupic 4k niz jakis led biiorac pod uwage ze wszystko co jest teraz to edge

No już znalazłem. Te 4K które zachwalasz, to w Sony taki sam TV z podświetleniem krawędziowym. Tu cytat z recenzji:

 

,,Ale nie ma róży bez kolców. X9 nie jest ideałem, w którego obrazie można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Ubolewam, ze model ten nie posiada pełnego podświetlenia LED, które dałoby większy kontrast, żywsze kolory. Krawędziowe podświetlenie, które zastosowało Sony nie jest zbyt równomierne. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć pewne mankamenty obrazu. Niezbyt głęboką czerń, która jest zwyczajnie ciemnoszara oraz biel, która nie zachowuje odpowiedniej jaskrawości rozczarowują. Po Sony spodziewałem się lepszych barw i kątów widzenia. Pod tym względem X9 nie rzuca na kolana, a szkoda.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego kompletnie nie rozumiem. Możesz to jakoś uzasadnić?

Czy 4K to nie edge led? Mam płacić cenę TV x2 conajmniej, żeby mieć TV do materiału którego nie ma na rynku w nadziei że może będzie lepiej na materiale który jest obecnie dostępny? Do tego na kilku forach pisali rwoneiz i tych zagranicznych ze topowy tv 4k od Sonego ma byc podobno najlepszym tv jesli chodzi o tv ale wiadomo to jest kosmos kasy.

 

 

No już znalazłem. Te 4K które zachwalasz, to w Sony taki sam TV z podświetleniem krawędziowym. Tu cytat z recenzji:

 

 

Tak 4k to edge led , malo tego kazdy 4k to edge led i nigdy nikt tutaj nie mowil ze jest inaczej ... a na pewno nie ja, wiec jestem zdziwiony jakobys dopiero teraz sie dowiedzial ze tv 4k to sa edge ledy, ale dzieki matrycy 4k wyglada to lepiej i ( wyrazilem swoje zdanie) ze jeslibym mial kupic jakis edge led typu led to wolalbym jednak edge leda ale 4k. Moje zdanie na tym co moglem obejrzec i pobawic sie tv 4k od Sonego, Panasonica i Lg, a tym bardziej jesli topowy tv led sonego bedzie mial matryce IPS. Bo na pewno nie kupilbym na chwile obecna samsunga czy lg jesli chodzi o ledy - ja jestem zwolennikiem panasonica i sonego ewentualnie sharpa.. Do tego na kilku forach pisali rowniez i tych zagranicznych ze topowy tv 4k od Sonego ma byc podobno najlepszym tv jesli chodzi o tv ale wiadomo to jest kosmos kasy. Do tego co wazne ja nikogo nie zachecam i Tobie nie mowie zebys kupowal tv 4k, a ja mowie o sobie, tylko zauwaz ze ja mysle o tv 4k ze nie kupuje jutro czy za rok tylko za kilka lat, na razie mam tv i do tego 5 lat gwarancji i jestem niego zadowolony i nie mam zamiaru zmieniac tylko za kilka lat, a wtedy 4k bedzie w cenie dzisiejszych ledow, bedzie to normalny tv. Ja na Twoim miejscu to bym kupil projektor w granicach 12 tys i dobry ekran 120 cali i cieszylbym sie super i duzym obrazem.. Ale to moje zdanie osobiste. I wtedy nie zawracalbym sobie jakims tv glowy za Bog wie jaka cene.

 

,,Ale nie ma róży bez kolców. X9 nie jest ideałem, w którego obrazie można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Ubolewam, ze model ten nie posiada pełnego podświetlenia LED, które dałoby większy kontrast, żywsze kolory. Krawędziowe podświetlenie, które zastosowało Sony nie jest zbyt równomierne. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć pewne mankamenty obrazu. Niezbyt głęboką czerń, która jest zwyczajnie ciemnoszara oraz biel, która nie zachowuje odpowiedniej jaskrawości rozczarowują. Po Sony spodziewałem się lepszych barw i kątów widzenia. Pod tym względem X9 nie rzuca na kolana, a szkoda.''

Do tego cytujesz tylko kawalek testu a nie caly, rozmawialem z gosciem osobiscie ktory testowal profesjonalnie ten tv i tak jak jest napisane nie jest to ideal ale nie ma tv ktory mialby tylko same plusy. Generalnie patrzac tak wiesz z punktu KOWALSKIEGO to tv 4k nie sa warte swojej ceny ale na pewno na chwile obecna nie kupilbym tv samsunga czy lg wiec zbytnio duzego wyboru nie mialbym. Na szczescie to nie moj problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie było ! Japońska firma Yamaha w reklamie najnowszego amplitunera tym razem reklamuje swój najnowszy amplituner podłączony nie do Japońskiego tv ale do Koreańskiego LG :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jest to spowodowane znaczącym wzrostem sprzedaży LG. Wykorzystują to jako reklamę. Panasa nie dadzą bo ani ładny ani się turbo dobrze nie sprzedaje.

chciałem przypomnieć że jakieś 2 lata temu niemiecki Canton miał swoje głosniki Movie w sprzedaży w zestawie z mini amplitunerkiem właśnie LG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

To popatrzcie na tą nową ,, jakość '' w Sony. W modelu falagowym na ten rok( nie licząc 4K), zastosowali matrycę 100Hz od LG i tak ,, dopracowali '' ten model, że ma takie a nie inne recenzje:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl55w955b-201403103661.htm

 

Zdaniem specjalistów, to najgorszy flagowy model jaki kiedykolwiek widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Myślę ,że jesteś delikatnie mówiąc mało obiektywny pisząc tendencyjnie na temat tej (bądż co bądż) zasłużonej i b.dobrej marki.

Wkleiłeś link to może ja również wkleję inny link:

 

http://www.avforums.com/review/sony-x9-kd-65x9005a-4k-ultra-hd-led-lcd-tv-review.573

 

Ten telewizor jest po prostu fantastyczny (obraz i dżwięk).

 

P.S.

 

Czy ktoś może podać namiary na jakiegoś specjalistę od kalibracji obrazu na terenie 3-city ?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Myślę ,że jesteś delikatnie mówiąc mało obiektywny pisząc tendencyjnie na temat tej (bądż co bądż) zasłużonej i b.dobrej marki.

No to teraz popatrz jakiego modelu ja wkleiłem link a jakiego TY:-)

Nawet nie rozróżniasz modeli tej firmy a starasz się mi coś udowodnić. Celowo to robisz, czy faktycznie nie potrafisz rozróżnić modelu W955 i X9005?

Dla Ciebie to jedno i to samo?

Mam nadzieję, ze dla innych forumowiczów nie, bo pójdą do sklepu i kupią kiepski W955, kierując się opinią o dobrym X9005.

I jak?

Cały czas uważasz, że W955 jest ,, po prostu fantastyczny''?!

To dopiero jest manipulacja i dezinformacja.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy, że trwa gruntowanie czołowej pozycji LG.

Mam na myśli powyższe wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

No to teraz popatrz jakiego modelu ja wkleiłem link a jakiego TY:-)

Nawet nie rozróżniasz modeli tej firmy a starasz się mi coś udowodnić. Celowo to robisz, czy faktycznie nie potrafisz rozróżnić modelu W955 i X9005?

Dla Ciebie to jedno i to samo?

Mam nadzieję, ze dla innych forumowiczów nie, bo pójdą do sklepu i kupią kiepski W955, kierując się opinią o dobrym X9005.

I jak?

Cały czas uważasz, że W955 jest ,, po prostu fantastyczny''?!

To dopiero jest manipulacja i dezinformacja.

 

Z przykrością muszę stwierdzić , że albo nie czytasz w całości tego co piszę albo co gorsze czytasz ale nie rozumiesz co piszę ;)

Wkleiłem Tobie ten link telewizora Sony abyś zastanowił się następnym razem zanim napiszesz w tak stanowczym tonie o tym ,że firma SONY to dno a wszystkie produkty tej firmy to technologiczna porażka.

Niestety z Twoich dotychczasowych wpisów inni czytelnicy tego wątku mogą odnieść dokładnie takie wrażenie. A to jest po prostu nieprawda.

Jeżeli nadal nie rozumiesz o co chodzi to trudno , nic na to nie poradzę ;)

A zarzucanie mi tego ,że nie odróżniam jednego tv od drugiego tv to po prostu dziecinada w Twoim wykonaniu.

 

P.S.

 

Nie wiem czy wiesz ale Sony to nie tylko telewizory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie wypowiadałem się o wszystkich produktach Sony, tylko wkleiłem link do nowego flagowego modelu serii W9.

Przypomnij mi proszę, gdzie napisałem że:

,,firma SONY to dno a wszystkie produkty tej firmy to technologiczna porażka.''

Jeśli nie znajdziesz takiego cytatu, to proszę o stosowne sprostowanie Twojego krętactwa.

Nawet o tym modelu 4K, już cytowałem słowa z recenzji osób które jakąś wiedzę o TV mają.

Przypomnę:

,,,,Ale nie ma róży bez kolców. X9 nie jest ideałem, w którego obrazie można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Ubolewam, ze model ten nie posiada pełnego podświetlenia LED, które dałoby większy kontrast, żywsze kolory. Krawędziowe podświetlenie, które zastosowało Sony nie jest zbyt równomierne. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć pewne mankamenty obrazu. Niezbyt głęboką czerń, która jest zwyczajnie ciemnoszara oraz biel, która nie zachowuje odpowiedniej jaskrawości rozczarowują. Po Sony spodziewałem się lepszych barw i kątów widzenia. Pod tym względem X9 nie rzuca na kolana, a szkoda.''

Jak widać też nie jest idealnie.

 

Nie wiem czy wiesz ale Sony to nie tylko telewizory.

No już za niedługo, to przede wszystkim nie będą telewizory.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Nie wypowiadałem się o wszystkich produktach Sony, tylko wkleiłem link do nowego flagowego modelu serii W9.

Przypomnij mi proszę, gdzie napisałem że:

,,firma SONY to dno a wszystkie produkty tej firmy to technologiczna porażka.''

Jeśli nie znajdziesz takiego cytatu, to proszę o stosowne sprostowanie Twojego krętactwa.

Nawet o tym modelu 4K, już cytowałem słowa z recenzji osób które jakąś wiedzę o TV mają.

Przypomnę:

,,,,Ale nie ma róży bez kolców. X9 nie jest ideałem, w którego obrazie można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Ubolewam, ze model ten nie posiada pełnego podświetlenia LED, które dałoby większy kontrast, żywsze kolory. Krawędziowe podświetlenie, które zastosowało Sony nie jest zbyt równomierne. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć pewne mankamenty obrazu. Niezbyt głęboką czerń, która jest zwyczajnie ciemnoszara oraz biel, która nie zachowuje odpowiedniej jaskrawości rozczarowują. Po Sony spodziewałem się lepszych barw i kątów widzenia. Pod tym względem X9 nie rzuca na kolana, a szkoda.''

Jak widać też nie jest idealnie.

 

 

No już za niedługo, to przede wszystkim nie będą telewizory.

 

Czytając Twoje wypowiedzi na temat tej marki można niestety odnieść takie wrażenie jakie opisałem powyżej.

Przynajmniej ja takie wrażenie odniosłem.

 

Co do wklejonego przez Ciebie cytatu :

 

,,,,Ale nie ma róży bez kolców. X9 nie jest ideałem, w którego obrazie można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Ubolewam, ze model ten nie posiada pełnego podświetlenia LED, które dałoby większy kontrast, żywsze kolory. Krawędziowe podświetlenie, które zastosowało Sony nie jest zbyt równomierne. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć pewne mankamenty obrazu. Niezbyt głęboką czerń, która jest zwyczajnie ciemnoszara oraz biel, która nie zachowuje odpowiedniej jaskrawości rozczarowują. Po Sony spodziewałem się lepszych barw i kątów widzenia. Pod tym względem X9 nie rzuca na kolana, a szkoda.''

 

Tak się składa ,że wiszą u mnie na ścianie dokładnie oba te telewizory i moje wrażenia nie są aż takie drastyczne.

W poprzednim KDL55-X4500 matryca jest matowa a w w obecnym KD-65X9005A jest ona błyszcząca a to daje diametralnie inne postrzeganie obrazu.

Fakt ,że podświetlanie RGB w poprzednim modelu miało swoje zalety ale obecne podświetlanie krawędziowe nie jest kiepskie.

Poza tym 4K a Full HD to jednak znaczna różnica - szczególnie na dużych ekranach.

 

Co do pozostałych wyrobów firmy Sony to poczytaj np.może o aparatach fotograficznych co i kto jest tam liderem ;)

Laptopy Sony Vaio zostały sprzedane innemu podmiotowi bo w dobie tabletów za chwilę i inni producenci będą mieli problemy.

Pożyjemy , zobaczymy.

 

Ale spierać się z Tobą nie mam zamiaru.

Ja jestem zadowolony z Sony.

I chyba o to chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No to niestety muszę napisać, że poprzednio SKŁAMAŁEŚ.

Teraz piszesz o swoim wrażeniu i tego nie zamierzam negować.

Ale poprzednio napisałeś:

,, następnym razem zanim napiszesz w tak stanowczym tonie o tym ,że firma SONY to dno a wszystkie produkty tej firmy to technologiczna porażka.''

A to było po prostu kłamstwo. Celowo wprowadzasz w błąd czytających ten temat wkładając mi w usta słowa których nigdy nie powiedziałem! Następnym razem jak zamierzasz coś napisac na temat moich wypowiedzi to je zacytuj.

 

Poza tym 4K a Full HD to jednak znaczna różnica - szczególnie na dużych ekranach.

 

Skąd bierzesz filmy w tym standardzie?

 

Co do pozostałych wyrobów firmy Sony to poczytaj np.może o aparatach fotograficznych co i kto jest tam liderem ;)

Bardzo możliwe. Tu jest dział KINO DOMOWE i w tym temacie się wypowiadam.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zaletach TV Sony :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I nieco szerszy oryginalny tekst :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kiki czasem wrzuci jakieś ciekawe tłumaczenia ale to rzadkosć.

 

Tylko TV Sony wśród innych TV na matrycy IPS przeszedł test obiektu jednopikselowego :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy LCD TV smuży. Mniej lub więcej.

Plazmy także produkując fałszywe kontury.

Właśnie ta cecha mnie obecnie najbardziej denerwuje.

 

Nadzieja w OLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.