Skocz do zawartości
IGNORED

Firma Sony dzisiaj ogłosiła że pozbywa się działu telewizorów i laptopów


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Entuzjasta HD TV wspiera temat.

Inni są opanowani ideą szukania dziury w całym.

 

Bliżej mi do pierwszej postawy.

 

Ale najgorsze co może być to udawanie obiektywizmu, kreowanie czarnego PR i wydawanie ocen pod zamówienie jednego producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najgorsze co może być to udawanie obiektywizmu, kreowanie czarnego PR i wydawanie ocen pod zamówienie jednego producenta.

 

Czegoś tu nie rozumiem. Oceny wydawane na obstalunek producenta są z definicji chwalcze, panegiryczne, laurkowate i hurra-optymistyczne. Co tu ma do rzeczy "czarny PR"? Naprawdę sądzisz, że ktoś zamówi ocenę mieszającą jego produkt z błotem i jeszcze za to zapłaci?

 

Czy przypadkiem nie używasz określeń, których nie rozumiesz? Jak w starej anegdocie:

 

Prezes wzywa personel i oświadcza: kolega Kowalski rozpuszcza plotki jakobym używał słów pochodzenia obcego, których znaczenia nie rozumiem. Otóż oświadczam, że kolega Kowalski może mnie w d... pocałować i vice versa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widzisz na forach czarnego PR ?

 

Wystarczy zestawić tematy ...

O firmie "X":

- pękła matryca, fatalny serwis ...,

zaś o "Y":

- co za moc, fenomenalna jakość audio ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Naprawdę nie widzisz na forach czarnego PR ?

 

Wystarczy zestawić tematy ...

O firmie "X":

- pękła matryca, fatalny serwis ...,

zaś o "Y":

- co za moc, fenomenalna jakość audio ...

Oczywiście, że tak jest.

popatrz na fora HDTV gdzie forumowicze jednopostowcy mają najczęściej problemy z padającymi TV np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze wszyscy mają po trochu rację.

Najważniejsze mimo waśni, sporów i kłótni aby każdy znalazł dla siebie swój wymarzony sprzęt.

I celem każdego na każdym forum jeśli już zabiera głos jest doradzanie modelu dom indywidualnych potrzeb.

I to jest sukces każdego komu się chce i każdego kto może.

 

Nieważny jaki telewizor, nie ważne jaka firma- ważne końcowe zadowolenie użytkownika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

locoloco

Jeszcze jedna nieuczciwa praktyka mnie razi na Waszym forum.

Sztuczne nabijanie postów i zakładanie tematów przez jednopostowe klony. To codzienna praktyka. Pojawia się jakiś klon z dorobkiem 2posty i zadaje pytania o sprzęt jaki niby chce kupić i naraz Wy możecie mu udzielić porady i doradzić. Lub w kontrowersyjnym temacie o jakiejś firmie tacy jednopostowcy naraz mają największą praktykę i najwięcej do powiedzenia. Jak Wam na to zwróciłem uwagę to dostałem od Administratora chyba ze cztery punkty karne za jednym zamachem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś takiego miało miejsce ? Wydaje mi się że to jednak przypadki, to podobno największe (niestety) forum w PL, stąd najwięcej jeleni na te pseudo testy i szemrany marketing można nałowić. Oczywiście i tak wyszło, że "będzie Pan zadowolony", bo "Pan" nie zna alternatyw, co mógł mieć innego za podobne pieniądze, widzi tylko to co zostało mu polecone i co już stoi u niego w domu, nie mając z niczym żadnego porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dlaczego niestety największe?

I tak jest dużo, dużo lepsze niż konkurencyjne forum Sonyfilne. Na tym drugim, jak będziesz pisał coś niepochlebnego o Sony, to Twój temat przeniosą do śmietnika, albo nałożą na Ciebie prewencyjną cenzurę. Dosłownie. Po napisaniu posta nie ukazuje się on przez dzień, dwa aż ktoś z moderacji go nie przeczyta i nie zatwierdzi. No dosłownie kuriozum jak z kabaretu lub z epoki którą na szczęście mamy już za sobą. Jak mnie coś takiego spotkało, to musiałem moderatorów z tamtego forum, aktywnych u nas, tutaj zaczepiać i żądać wykreślenia z tego ,, nibyforum''. Na żądania zamieszczane u nich oczywiście nie reagowali.

A co do testów, to już pisałem. Moim zdaniem jest im chyba obojętne co polecają, bo i tak można u nich kupić wszystko. Więc nie wiem, czy muszą być nieobiektywni. Nie wydaje mi się.

 

Faktycznie coś takiego miało miejsce ?

No oczywiście. Tu możesz zobaczyć moje wypowiedzi i kara obowiązuje do połowy czerwca jeszcze:-)

http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/98464-czy-forum-stalo-sie-14.html#post984904

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, oby firma Sony wróciła na najlepsze drogi.

Bo przez lata pokazywali że mają bardzo dobre sprzęty, zawsze dopracowane, zawsze bez sensacji, zawsze powyżej średniej.

Taka firma jest bardzo potrzebna na rynku , podobnie jak drapieżniki w przyrodzie.

Pokazali teraz bardzo dobrą serię W829, w dobrej klasie cenowej.

Oby więcej takich modeli to nie będą musieli oddawać telewizorów w obce ręce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

locoloco

Jeszcze jedna nieuczciwa praktyka mnie razi na Waszym forum

 

Usuwają też profile osób które doradzają inaczej niż oni. Wiadomo konflikt sprzedaży, polecają na forum to co maja w swoim sklepie. Doszli do takiego poziomu, gdzie logując się widzisz swoje posty wszystko jest ok. Natomiast inny uzytkownicy nie widza Twoich postów. Odsuwają się jak KGB po cichu.

 

Przepraszam za off top

 

A w temacie, słyszałem że Samsung także wycofuje się z laptopów. Plotka czy fakt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Usuwają też profile osób które doradzają inaczej niż oni. Wiadomo konflikt sprzedaży, polecają na forum to co maja w swoim sklepie. Doszli do takiego poziomu, gdzie logując się widzisz swoje posty wszystko jest ok. Natomiast inny uzytkownicy nie widza Twoich postów. Odsuwają się jak KGB po cichu.

 

Usuwanie postów, mimo, że często doradzam coś innego nie zauważyłem. Natomiast co do tych postów widmo to coś jest na rzeczy. Czasami jak się nie zaloguję to nie widzę tego samego co jest widoczne jak jestem zalogowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwają też profile osób które doradzają inaczej niż oni. Wiadomo konflikt sprzedaży, polecają na forum to co maja w swoim sklepie. Doszli do takiego poziomu, gdzie logując się widzisz swoje posty wszystko jest ok. Natomiast inny uzytkownicy nie widza Twoich postów. Odsuwają się jak KGB po cichu.

Tak tak, a to KGB jeszcze inwigiluje ;)

No ciekawe czy wiedzieliście, że czytają wszystkim prywatne wiadomości (prywatne tylko z nazwy).

Nie wiem czy wszyscy moderatorzy, ale ten główny admin ma wgląd.

Tata robi testy a chłopaczyna dzielnie stoi na straży rodzinnego biznesu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to pewne. Jak chcesz to priv. Szkoda śmiecić dalej wątek.

Wystarczająco już się chyba pośmialiśmy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No to nie jest śmieszne w większości niestety.

A kończąc taki znalazłem kwiatek w ich regulaminie:

Punkt 23:


  1. Forum nie oferuje kanału poufnej komunikacji a komunikację publiczną i nie publiczną.

Więc chyba mogą sobie faktycznie czytać.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

of top dalej... don 111

Dlatego dostałeś bana - bo wątek opisuje Sony - a ty piszesz o d... Maryi.

Na forum HDTV , nie da się opluwać innych i trzeba pisać na temat, bo się robi śmietnik.

Komuś się nie podoba taki regulamin może pluć na innych forach , czyli tam gdzie mu na to pozwalają.

Najlepiej na dużych portalach bo zawsze można schować się za monitorem.

 

Na temat.

Sony wprowadziło duże obostrzenia finansowe, sprzedało wszystkie swoje nawet najstarsze nieruchomości.

I wygląda że pomału łapie oddech.

Nowa seria telewizorów notuje extra oceny, oby im się udało !.

Ja w każdym razie trzymam kciuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Sony wprowadziło duże obostrzenia finansowe, sprzedało wszystkie swoje nawet najstarsze nieruchomości.

I wygląda że pomału łapie oddech.

No tak, tylko sprzedawać już powoli nie ma co. Teraz trzeba zacząć skutecznie sprzedawać swoje produkty a prestiż marki i zaufanie klientów niestety jest dużo słabsze niż parę lat temu.

Nowa seria telewizorów notuje extra oceny, oby im się udało !.

Czy aby na pewno?

Topowy W955 chyba ma oceny zgoła odmienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam opinie tych co kupili W829 i są mega zadowoleni.

 

Pozostali to jak krytycy filmowi.

Ktoś wstał lewą nogą i napisał film lipa , nie warto - a ludzie idą drzwiami i oknami.

A właśnie film powstał nie dla pana krytyka ale dla tych co mają kasę i kupują i mało tego śmią wbrew nieomylnym być zadowoleni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Co do W829 zgoda. Ale to nie jest cała seria.

W tej serii też jest W955, topowy zresztą który raczej zgodnie wszyscy nazywają wypadkiem przy pracy.

 

Pozostali to jak krytycy filmowi.

Ktoś wstał lewą nogą i napisał film lipa , nie warto - a ludzie idą drzwiami i oknami.

Uważasz, że jak ktoś krytycznie ocenia dany produkt to znaczy że wstał lewą nogą?!

To jest dokładnie to, o czym Ci pisałem parę dni temu. Że uwiera mnie całkowity brak krytycznych recenzji na Waszym forum. Że wszystko jest dobre i bardzo dobre. A to nieprawda.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie miałem przyjemności sprawdzić więc nie wypowiadam się.

Zakładam że tych W829 sprzedają kilka razy więcej.

Więc niech się wiedzie jak najlepiej - o ile znów nie dokładają, bo wtedy będzie lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie miałem przyjemności sprawdzić więc nie wypowiadam się.

Zakładam że tych W829 sprzedają kilka razy więcej.

Więc niech się wiedzie jak najlepiej - o ile znów nie dokładają, bo wtedy będzie lipa.

 

Na pewno sprzedaje sie lepiej chocby z powodu ceny ktora jest nizsza, a to wiadomo ze jest znaczace dla ludzi w takim kraju jak Polska i zreszta nie tylko... nie wspominajac ze jak dla mnie jest to lepszy tv jak W 955.. A co do dokladnia to sie okaze w przyszlym roku czy cos dokladali do tego tv tak jak to bylo w wypadku hx 850 czy tez zarabiali na tym... patrzac co zrobili z W 955 jestem przekonany ze na 99% dzial tv zostanie sprzedany ale pozyjemy chwilke jeszcze i sie przekonamy. Na pewno nie stac Sonego w chwili obecnej zeby wypuscic tak dobry tv ( ze sredniej polki) jak byl hx 850 patrzac cena - jakosc i w takiej cenie jaka byla w tamtym modelu, bo znowu beda dokladali albo zarobki male, a ich na to nie stac... taka jest prawda. Zeby zrobic dobry tv i miec z niego zysk to tv musi byc w granicach 9-10 tys na wejscie za 55 cali , a takiego tv znowu malo kto kupi bo Lg i Samsung wyskoczy z kilkoma modelami po 5-7 tys i pozamiatane, a jak trzeba bedzie to doloza po tablecie albo smartfonie... i co dobre 7 tys i matryca IPS w Lg pasuje wszystkim, a w Sonym juz nie... wiec dla mnie jednoznacznie to swiadczy ze beda woleli sprzedac dfzial tv i brac jakas tam prowizje od firmy za uzywanie loga firmy i patentow niz sami sie bawic w robienie tv.. a zajma sie wylacznie tv 4k. Mysle ze ich marketingowscy juz dobrze wiedza jakie ludzie maja podejscie do tv W 955 z matryca IPS (albo za miesiac-dwa juz na 100%) i nie widza szans zeby to sie sprzedalo dobrze pod logiem Sonego.. A moze caly pic polegal na tym zeby zobaczyc czy ludzie kupia taki tv i od tego moze mialabyc uzalezniona decyzja o sprzedazy dzialu tv i jakby to ludziom podpasilo to moze dalej by robili...ale tak czy siak, taki numer nie przejdzie....bo ludzie sa przyzwyczajeni do pewnego standardu i jesli ich nie stac na to zeby taki tv byl tanszy to trzeba sie tego pozbyc, w innym wypadku szkoda ludzi i pieniedzy.

A jak bedzie to za kilka miesiecy sie przekonamy. Ja zycze jak najlepiej tej firmie bo dla mnie tak jak pisalem im wiecej firm na rynku tym wieksza konkurencja, a to w konsekwencji nam sie oplaca..

 

 

Ps ... i jeszcze jest model W 920 ktory jest na razie oferowany na ich rodzimy rynek z matryca normalna i podobno jest porownywalny do W 905 tylko niestety najprawdopodobniej bedzie on tylko dostepny w Japonii , ewentualnie tez dadza do USA. A szkoda..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konkurencyjnym forum Kolega Spinacz napisal : "Pc Format i CD-Action jedyne sensowne magazyny komputerowe w Polsce Napisali że samsung szprzedaję dział laptopowy Bo ponosi straty szuka nabywcy..." czyzby panstwo nie chcialo dolozyc firmie Samsung :-) ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten drugi sprzedaje wyroby wszystkich producentów.

Na to też warto zwrócić uwagę, bo chyba jest mu obojętne co sprzeda.

 

Sebastian, powiem tak: Oh really?! I nie piszę teraz nawet o kikim i jego biznesie, ale o wszystkich sprzedawcach. Na prawdę uważasz, że jakiemukolwiek z nich jest obojętne co sprzeda? Przy sprzedaży wchodzą w grę marże, umowy z dystrybutorami, stany magazynowe. Jest milion powodów dla których ktoś chciałby sprzedać produkt a, a nie produkt b i to niezależnie, czy mówimy o osiedlowym sklepie spożywczym, czy o sieci supermarketów. Nie łudźmy się.

 

A pomysł 4K jest wcale nie głupi. Bo jeśli przyśpieszenie będzie nieoczekiwanie wysokie - to telewizor pozwoli oglądać materiały 4K . Zapewni więc kontynuację korzystania z modelu na najbliższe 4-5 lat. Tym bardziej że zachowując rygory odległości od telewizora przy sygnałach natywnych 4K - o jakość Sharpa możecie być spokojni.

 

Każdy TV zapewni możliwość oglądania 4K w pewnym sensie, bo jeśli użytkownik zaopatrzy się już w odtwarzacz wspierający odtwarzanie takiego materiału, to nie będzie też problemu by przeskalować go do full hd przed wysłaniem do telewizora. A funkcja pseudo 4K w Sharpie oprócz tego, że sztucznie przeostrza sygnał i powoduje dziwne zafarby na konturach, to wyłącza jeszcze wspomagacze ruchu!

 

Co prawda jest to of top ale z przyjemnością odpowiem.

Rozmawiamy wyłącznie o Quattronach nie o serii 650 czy 750.

 

A o serii 650 i 750 dlaczego nie? Czyżby zgadzał się Pan, że jest tak fatalna, że szkoda o niej gadać?

 

Modele otrzymały wiele wyróżnień w tym nagrodę Eisa.

Dziennikarze specjaliści też szanują swoje zdanie i przyznali tytuł Eisa Quatronowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście że mogą być omylini .. haha

 

Cieszę się, że się Pan pośmiał, a teraz wróćmy na ziemię. EISA ma tyle kategorii teraz, że każdy się na nią łapię. Dla quattrona została przyznana w kategorii "Innovation". Jeśli ktoś chce mieć najbardziej innowacyjny telewizor, to droga wolna, ja wolę mieć po prostu dobry telewizor, jakim Sharp nie jest. To coś jak samochody elektryczne w obecnym wydaniu. Innowacyjne? No oczywiście, ale do poważnego użytku się nie nadają wcale. Tak samo matryca Quattron ;) Idąc dalej, ze strony Sharp:

 

- zwiększenie jasności obrazu

- poszerzenie spectrum barw prezentowanych na ekranie

- podwyższenie kontrastu obrazu

- obniżenie zużycia energii elektrycznej telewizora

- zwiększona o 30% liczba subpikseli w panelach LCD

 

Numer 1 i 4 to prawda, reszta to tzw. bullshit. Pkt. 2 poszerzone spektrum barw - a kto sobie tego życzy? To tak jakby kolumny, które celowo dodają od siebie dźwięki, których nie było przy nagrywaniu. Czy ktoś z tu obecnych chiałby takie? Nie sądzę... Pkt 3. podwyższenie kontrastu? Ale jakie podwyższenie, skoro kontrast tego telewizora to niecałe 2000:1, czyli najgorzej, w tej klasie cenowej, nie licząc matryc IPS? Pkt. 5 zwiększona ilość subpikseli to zaleta? No przepraszam bardzo, co mnie obchodzi ile jest subpikseli w telewizorze?

 

Teraz spójrzmy prawdzie w oczy. "Innowacyjna" technologia Quattron bije rekordy tragizmu w modelu UQ10! Kolory są k a t a s t r o f a l n e. Przesycone ciemne barwy skóry. Nienaturalne odcienie... Przesadzam Panie Krzysztofie? Uchodzę za nieomylnego? Proszę w takim razie dyskutować z moim sprzętem pomiarowym ;)

 

ubdo.jpg

5ujn.jpg

 

Model Sharpa UQ10.

Nam się trafiły w pełnym przekroju - czyli 60, 70 i 80 bez cloudingu.

Więc THX jest uzasadniony.

 

Wie Pan co, jakoś nie chcę mi się w to wierzyć, po tym co zobaczyłem na swoje oczy. Z resztą co tu gadać, niech każdy sam oceni:

crri.jpg

 

Wiem,że wśród nieomylnych nie wolno wypowiadać na tematy które nie idą w parze z ich myśleniem.

Ale cóż ....

 

Ależ bardzo mi miło, że ma Pan chęć na dyskusję ;) Teraz bardzo proszę odnieść się konkretnie do konkretnych, powyższych argumentów. Nie interesuje mnie nagrody w dziwnych kategoriach. Interesuje mnie czysta prawda.

 

Oczywiście szanuję testy wszystkich osób którym zechciało się poświęcić czas na taką czynność.

Testy prowadzone są różnymi sposobami , różnymi materiałami, różnymi narzędziami więc mogą prowadzić do różnych ocen.

Wg mnie to normalne.

Każdy testujący czy chce czy nie ma osobisty stosunek do każdego modelu.

Człowieka robota ja jeszcze nie wiedziałem. (nie licząc filmów).

 

Piękny cytat, aż się prosi dokleić do niego plik zrobiony przez użytkownika Pańskiego forum. Oczywiście użytkownik został zbanowany, a post usunięty, a jego "śledztwo" dotyczyło własnie tego jak są testowane wyświetlacze na hdtv.com.pl:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A zdjęcia w recenzji UQ10 są bardzo podobne do tych z powyższego pliku....

 

Potwierdzeniem odpowiedzi do jakości Sharpa jest ostatnie ogniwo - czyli zadowolony klient.

I zapewniam, że ostatnie ogniwo skreśla wiele wypowiedzi nieomylnych.

 

Zadowolony klient produktu masowego jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktu... Wystarczy już żartów na dziś, dobranoc ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny cytat, aż się prosi dokleić do niego plik zrobiony przez użytkownika Pańskiego forum. Oczywiście użytkownik został zbanowany, a post usunięty, a jego "śledztwo" dotyczyło własnie tego jak są testowane wyświetlacze na hdtv.com.pl:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A zdjęcia w recenzji UQ10 są bardzo podobne do tych z powyższego pliku....

Z Kikim niczego nie wyjaśnisz, ale o to właśnie chodzi, żeby zamieszać, zbaczać z tematu, a w końcu żebyś sobie dał spokój, żeby niczego się nie dowiedzieć na temat konkretów. Cytując Kononowicza:

"i żeby nie było niczego" :)

To są testy dla jeleni, mające jedynie zachęcić do zakupu. Jedynym testem, pomiarem - który może cokolwiek podpowiedzieć jest input lag na tle CRT i pobór mocy (oczywiście w trybie 100% kontrastu bo tak jest najlepiej wg nich). Reszta to nie test, tylko taki pokaz funkcji w menu telewizora, jakichś głupot w stylu tvn player albo ipla (naprawdę to kogoś interesuje ?). Żadnych pomiarów kontrastu, kolorów, gammy, nic nie wiadomo czy dany telewizor można ustawić poprawnie czy nie, czy np nie zjada szczegółów w czerni. Czyli podstawy. Zamiast tego dowiadujemy się że ten czy tamten tv ma super czerń, a nawet jak ma złą to i tak piszą że dobrą, tylko że w swojej klasie cenowej.

 

Więc tam absolutnie nie dojdzie się, jak były testowane telewizory, na jakich ustawieniach. Raz pisali że po kalibracji a innym razem że testują tylko w trybach fabrycznych, tak jak zażyczył sobie producent danego tv, dlatego nic nie zmieniają. Widać z tego co wkleiłeś, że ten tv akurat żadnej kalibracji nie miał, lepiej by to ustawił nawet ślepy na jedno oko, dodatkowo stosując metodę przestawiania suwaków w lewo/prawo, na chybił trafił ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Oh really?! I nie piszę teraz nawet o kikim i jego biznesie, ale o wszystkich sprzedawcach. Na prawdę uważasz, że jakiemukolwiek z nich jest obojętne co sprzeda? Przy sprzedaży wchodzą w grę marże, umowy z dystrybutorami, stany magazynowe. Jest milion powodów dla których ktoś chciałby sprzedać produkt a, a nie produkt b i to niezależnie, czy mówimy o osiedlowym sklepie spożywczym, czy o sieci supermarketów. Nie łudźmy się.

Sorry, ale zaprezentowałeś teraz sposób myślenia sprzedawcy z PRL-u.

Ja nie pisałem ogólnie o sprzedawcach tylko konkretnie o locoloco. Przecież on reprezentuje największe forum o tematyce HDTV w Polsce.

Myślisz, że poziom tego forum jest mu całkowicie obojętny?

Przecież nie o zadowolenie koncernów i dystrybutorów musi dbać, bo Ci będą go całować w rękę za każdym razem jak zamówi 20 telewizorów, bez względu co o nich będzie pisał. Musi dbać o klientów, o ich zadowolenie i swoją opinię w ich oczach.

Gdybym miał taki biznes, to naprawdę byłby mi całkowicie obojętne czy sprzedam w miesiącu 100 Samsungów czy 100 Sony. Ważne dla mnie by było tylko to, żeby w przyszłym miesiącu znowu było ca najmniej tych 100 klientów. A to można tylko osiągnąć, przy zadowoleniu tych co już kupili.

Przecież Ty też współpracujesz ściśle z konkurencyjnym forum. Mam myśleć, że nie potrafisz w swoich ocenach, testach, być obiektywny? Że też musisz brać pod uwagę te milion powodów? Że opinia o locoloco też nie jest bezstronna?

Ja mam sporo uwag do jego forum. Dałem temu wyraz we wcześniejszych postach, gdzie opisałem ich nieuczciwe zagrania.

Ale z forum z którym Ty współpracujesz, musiałem się pożegnać. Nie byłem w stanie znieść poziomu prywaty która tam panuje. O jakiejkolwiek bezstronności tam nie ma mowy. A jak zamieścisz tam swoją opinię( nie łamiącą w niczym regulaminu) niezgodną z obowiązującą linią poglądową,to Twoje tematy zostaną albo wywalone do śmietnika, albo zamknięte a na Ciebie zostanie nałożona cenzura. Twoje posty będą się ukazywały dopiero po zatwierdzeniu ich przez moderatora!!! I nawet Twoje prośby o wykreślenie z takiego ,, nibyforum'' nie odniosą skutku.

Na forum locoloco, żadne moje poglądy na temat jakichkolwiek firm i produktów, nigdy nie spotkały się z takim odzewem.

Dostałem owszem punkty karne, ale to wtedy jak wytknąłem administracji ich nieuczciwe zagrywki.

Na forum locoloco jestem od lat, i nigdy nie byłem namawiany do zakupów w ich sklepie. Dwa razy to chyba ja pytałem o cenę u nich, i ją dostałem , ale podziękowałem, bo sam znalazłem lepszą. Nie widzę w tym nic nieuczciwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio rozmawiać o Sharpie na wątku SONY - ale nie ja zacząłem....

 

Oczywiste jest że telewizor nie jest produkowany dla nieomylnych testerów , nie ważne jak im się podoba.

Telewizor jest produkowany dla ludzi, użytkowników którzy swoim zakupem i później opisem potwierdzają lub nie klasę sprzętu.

Sharp serii UQ 10 jest właśnie takim modelem.

Nie tylko w Polsce ale i na świecie jest przyjęty z entuzjazmem.

Zdjęcie wklejone jest tendencyjnie prześwietlone.

Jako to sprawdzić ?

W bardzo prost sposób - elementy wyświetlane na ekranie nie mają właściwych kolorów (lewy górny róg) i światło telewizora ( mały świecący środek na dole) ma inny kolor niż w rzeczywistości. W ten sposób nawet plazma ma nierówne podświetlenie.

Telewizory które otrzymaliśmy produkcyjne - nie miały plam. Dlatego Efekt certyfikatu THX moim zdaniem zmusił Sharpa do większego wysiłku.

550px-Cone-response.svg.png

Dlaczego kolor żółty jest ważny ?

O to sposób akceptacji kolorów przez ludzkie oko :

 

Całość i tak zweryfikują klienci którzy kupują naprawdę w dużej ilości nowe Quattrony.

---------------------------------------

 

Ale wracając do tematu Sony - sprzedaż telewizorów Sony też ruszyła fajnie.

I to jest dla mnie świetna wiadomość, oby trend był tylko zwyżkujący bo obecnie w klasie średniej mają fajną linię produktową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez locoloco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ty też współpracujesz ściśle z konkurencyjnym forum. Mam myśleć, że nie potrafisz w swoich ocenach, testach, być obiektywny? Że też musisz brać pod uwagę te milion powodów? Że opinia o locoloco też nie jest bezstronna?

 

HQ150, możesz wierzyć w co chcesz... Nawet w to, że w erze kapitalizmu jest obojętne sprzedawcy, który produkt sprzeda ;)

 

W bardzo prost sposób - elementy wyświetlane na ekranie nie mają właściwych kolorów (lewy górny róg) i światło telewizora ( mały świecący środek na dole) ma inny kolor niż w rzeczywistości. W ten sposób nawet plazma ma nierówne podświetlenie.

 

Bardzo zabawne, ciekawe jak inaczej miałbym uchwycić na raz czerń i biel na ekranie bez prześwietlenia, skoro nawet te 2000:1 przekracza zdolność zakresu dynamiki przetwornika w moim tanim aparacie, a podanie czystej czarnej planszy powoduje wygaszenie podświetlenia, własnie po to by użytkownik nie dopatrzył się tych problemów!

Na żywo czarny kolor przy jasnym obrazie wyglądał na dokładnie tak poplamiony jak na tym zdjęciu.

 

550px-Cone-response.svg.png

Dlaczego kolor żółty jest ważny ?

O to sposób akceptacji kolorów przez ludzkie oko :

 

"Dlaczego kolor żółty, jest ważny ?"

 

Bynajmniej nie dlatego, że producent zalecił wstawiać nikomu nie zrozumiały wykres i tak pisać, a tym bardziej podpisywać, że jest "to sposób akceptacji kolorów przez ludzkie oko", bo wcale tym nie jest ;)

 

Kolor żółty jest ważny, ponieważ postrzeganie jasności w warunkach dziennych jest bardzo wysokie przy długościach fal, które wytwarzają wrażenie zmysłowe żółci. To właściwe emisja widma (światła) z matrycy quattron:

 

Quattron%20%20Spectral%20Scan%20weiss.jpg

 

A to krzywa świetlistości, po prawej w warunkach dziennych. Fale o tej długości wyzwalają "widzenie jasności":

Luminosity.png

 

Jak widać szczyt funkcji jest między barwą żółtą a zieloną.

 

Co z tego wynika?

 

Wynika z tego tyle, że założenie filtra żółtego na komórki z ciekłym kryształem pozwala uzyskać większa wydajność energetyczną matrycy. O ile większą? Dokładnie nie wiem, ale spodziewałbym się 10 - 20%. To dobra wiadomość, nieprawdaż? Co jest zatem takiego złego w tych matrycach?

 

Otóż to, że twory zwane subpikselami działają nieliniowo i ciężko przewidzieć ich faktyczną reakcję na dany sygnał sterujący. Stąd biorą się przekłamania barw w telewizorach, które często są nie do skorygowania. Klasyczny telewizor ma trzy subpiksele, które wystarczają do uzyskania wszystkich barw, które potrzeba. Tu czwarty subpiksel znacznie utrudnia precyzyjne wysterowanie matrycy. By wariant trójkolorowy odzorowywał poprawnie barwy musiano się namęczyć przez wiele lat i poświęcić wiele pieniędzy. Matryce czterobarwne są zwyczajnie tworami skrajnie niedopracowanymi i dlatego kolory żyją własnym życiem, jak przedstawiłem w poprzednim poście na diagramach chromatyczności, zmierzonych na modelu UQ10.

 

Mamy zatem następującą sytuację - możemy zaoszczędzić 10-20% energii pobieranej przez telewizor, kosztem dużych przekłamań odwzorowania barw i śmiesznie słabej czerni (2000:1). Czy ktoś z was zdecydowałby się na to? Nie sądzę :) Na szczęście dla producenta mało który nabywca ma szansę porównać TV z innym, dlatego na pewno zadowoleni też się znajdą, pomimo absurdów tych telewizorów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i utrudnia.

Ale wystarczy postawić dwa telewizory obok siebie aby cała teoria oparła się o kant d....

Dlatego jak robimy prezentację telewizorów w domu klienta, klient zasiada sam i sam ocenia różnicę miedzy trzema telewizorami w klasie cenowej.

I wybiera co ? ....Sharpa.

Dlaczego - bo wg niego jest najlepszy.

Właśnie Sharp się namęczył i wydał wiele pieniędzy aby dopracować extra jakość w Quattronach.

I właśnie dynamika i natężenie kolorów to jest to czym zachwycają się "nie douczeni" użytkownicy.

I jeszcze wbrew nieomylnym - czerpią z tego radość .

Ja też mam Sharpa w domu i też jestem zadowolony - za co przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy okazji zaoszczędzimy na poborze energii , co może wisieć niektórym ( a po nas choćby zgliszcza) ale globalnie to ogromne oszczędności w dużych przekątnych.

 

A zdjęcie było tendencyjne bez dwóch zdań. Zdjęcie prawidłowe musi pokazywać wszystkie palety barw w pełnej lub choćby przybliżonej krasie.

Najłatwiej to widać na kolorze menu, czy wyświetlanego paska głośności.

 

Na pytanie - Jak to zrobić ?

Odpowiedź - dobrze ! I nie prześwietlać zdjęć !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Sharp się namęczył i wydał wiele pieniędzy aby dopracować extra jakość w Quattronach.

 

Czy Pana marketingowa klepanka ma gdzieś koniec?

W powyższych dwóch postach podałem kilka dowodów empirycznych na poważne uchybienia jakości Sharpa, a Pan dalej swoje, ekstra jakość, użytkownicy zadowoleni, cud miód i orzeszki. Szkoda, że do żadnego z argumentów nie umie się Pan odnieść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.