Skocz do zawartości
IGNORED

Firma Sony dzisiaj ogłosiła że pozbywa się działu telewizorów i laptopów


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niezły bezsens ... biorąc pod uwagę, że ostatnio udowadniano mi na tym forum, że przy odległości 3m od ekranu, nawet na 80" TV nie widać różnicy między FullHD a 4K. ... czyli do 8K to 160" będzie mało przy takim dystansie.

 

No patrz pan! Te gupie Japońce (błędy w pisowni zamierzone) nie konsultowali sprawy na niniejszym Forum. Zostali by poinformowani o bezsensie tego co czynią.

 

A teraz na poważnie. Nie wiem czy zauważyłeś moje niegdysiejsze wpisy. Miałem okazję oglądać 8K w akcji. Telewizor Sharp 85". Różnica pomiędzy nim a tym co teraz się widzi na nieśmiało promowanych u nas 4K jest nie wiem czy nie większa niż pomiędzy Full HD a SD. Wcale nie trzeba 160" ani wielkiego pokoju jak twierdzą nasi teoretycy-gawędziarze.

 

Jedną z bardziej śmiesznych rzeczy jakie znam są akademickie dywagacje i wykresy na temat wielkość ekranu vs odległość oglądania (obecnie doszła jeszcze trzecia zmienna: rozdzielczość). Siedzą jacyś jajogłowi w wieży z kości słoniowej i dumają. A wystarczy spojrzeć jak co wygląda w realnym świecie aby skonstatować że ta teoria czysta jest psu na budę warta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To oczywiste, że im większa konkurencja tym lepiej. Jednak nie dezawuował bym Samsunga i LG. Od jakiegoś czasu pokazują swe możliwości, a są one niemałe. Poza tym nie kwitował bym Chińczyków ironicznym pół-uśmieszkiem. Znawcy tematyki Hi-End (ja się do nich nie zaliczam) powiedzieli mi, że są producenci z Chin mający w ofercie sprzęt z najwyższych półek (w tym lampowy) i to za cenę znacząco niższą niż analogiczne klocki z innych części świata. Ich problem polega na tym, że jeszcze nie wyrobili sobie marki. Natomiast jakość może śmiało stawać w szranki z tamtymi.

 

A jakie to te super audio high end chińskie marki? Jestem ciekaw bo przyznam, że nie znam ani jednej takiej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to te super audio high end chińskie marki? Jestem ciekaw bo przyznam, że nie znam ani jednej takiej firmy.

To czas najwyższy żebyś zaczął poznawać. Przyszłość należy do Chińczyków :-). Tylko pamiętaj to poznawanie prowadzić w oparciu o ślepe prawidłowo technicznie wykonane testy (nie dotyczy telewizorów), bo inaczej z poznania nic nie wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem.... :-) ale co do chińskiego high endu to całkiem na serio nie znam ani jednej takiej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem.... :-) ale co do chińskiego high endu to całkiem na serio nie znam ani jednej takiej firmy.

Hi End to tylko cena i wyjątkowa wzorniczo obudowa (nie zawsze). Rzeczywiście w chińskim producentom jeszcze na mózg nie padło jeżeli chodzi o ceny więc Hi Endu tam jest chyba niewiele albo w ogóle go nie ma, ale wszystko przed nimi. Ci chińscy producenci są jedna dostarczycielami elementów i podzespołów do tego zachodniego Hi Endu gdzie nabierają one (te podzespoły) magicznych właściwości powodujących galopujące Hi End-owe często zaporowe ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz pan! Te gupie Japońce (błędy w pisowni zamierzone) nie konsultowali sprawy na niniejszym Forum. Zostali by poinformowani o bezsensie tego co czynią.

 

A teraz na poważnie. Nie wiem czy zauważyłeś moje niegdysiejsze wpisy. Miałem okazję oglądać 8K w akcji. Telewizor Sharp 85". Różnica pomiędzy nim a tym co teraz się widzi na nieśmiało promowanych u nas 4K jest nie wiem czy nie większa niż pomiędzy Full HD a SD. Wcale nie trzeba 160" ani wielkiego pokoju jak twierdzą nasi teoretycy-gawędziarze.

 

Jedną z bardziej śmiesznych rzeczy jakie znam są akademickie dywagacje i wykresy na temat wielkość ekranu vs odległość oglądania (obecnie doszła jeszcze trzecia zmienna: rozdzielczość). Siedzą jacyś jajogłowi w wieży z kości słoniowej i dumają. A wystarczy spojrzeć jak co wygląda w realnym świecie aby skonstatować że ta teoria czysta jest psu na budę warta.

NIewatpliwie na pewno nie ma co brac tak na 100% tych wykresow, ale napisze przyklad ze swojego zycia na konkretnym filmie: ostania czesc batmana, jest taka scena jak "kobieta kot" siedzi na motorze w stroju oczywiscie wiadomo jakim... i siedzac przed tv 55 cali z odleglosci 4m nie widzisz struktury kostiumu, podchodzisz na 1,5-2 m i dopiero widzisz strukture materialu tego kostiumu... lecmy dalej wziąłem ten film i podszedlem do sklepu zeby wlaczyli mi go do tv 55 cali 4k z mysla, ze w 4k bedzie lepiej , pomimo ze film nie jest filmem kreconym w 4k, ale jakby nie patrzec zostal sygnal podniesiony do 4k i podobnie bylo jak w przypadku tv FHD.. wiec reasumujac wielkosc tv a odleglosc od niego ma znaczenie na dostrzezenie pewnych niuansow w filmie, czy tego chcemy czy nie, chyba ze ktos ma oczy sokole :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo ze film nie jest filmem kreconym w 4k,

Jak był nakręcony kamerą cyfrową, to będzie fizycznie 4K (tzn. jak dorwiesz nie przeskalowaną w dół, czyli do FHD kopię) . Jak był nakręcony kamerą analogową, to można kliszę przeskanować w rozdzielczości 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zadam pytanie odnośnie nowej serii W9 firmy Sony. Czy warto? Dla samych kolorów warto ale...

Po pierwsze kąty widzenia są żałosne i pod kątem 45 stopni jest już mydło. Nowe Samsungi i LG maja pod tym względem o wiele więcej do zaoferowania no ale nie mają takiego koloru jak ten Sony i jakoś bym to przecierpiał.

Po drugie i to jest dla mnie ważniejsze. Upłynniacz ruchu sobie nie radzi przy bardzo szybkich scenach. Widać jak rwie. Nawet sprawdziłem w sklepie czy aby na pewno upłynniacz jest włączony. Trochę to dziwne bo Sony ma podobno jeden z najlepszych i podobno w tym telewizorze jest 800Hz. Na mojej kilkuletniej Toshibie 200Hz wygląda to lepiej. Jak myślicie jest to wina telewizora czy raczej materiału filmowego jaki leciał.

Telewizor Sony KDL-46W905.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungi i LG maja pod tym względem o wiele więcej do zaoferowania no ale nie mają takiego koloru jak ten Sony

 

Z mojej (i nie tylko, patrz np testy w Audio Video) ocenie matryce IPS (LG, Panasonic) dają kolory lepsze niż jakakolwiek *VA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony to akurat Triluminos i na oko widać że ma rozszerzony gamut. Może nie najwierniejsze ale za to najprzyjemniejsze. Osobiście nie byłem fanem telewizorów z rozszerzonym gamutem n.p. Sharp który miał dodatkowo żółty piksel ale kolory Sony mi się po prostu podobają. Miałem możliwość porównania dwóch telewizorów stojących obok LG i Sony na tym samie materiale, obydwa UHD i zdecydowanie Sony potrafi więcej jeżeli chodzi o kolor. Na LG czerwony wydawał się pomarańczowy w porównaniu do Sony. Można oczywiście dyskutować na temat wierności koloru ale co do szerokości gamutu to chyba nie ma drugiego takiego telewizora LCD który maiłby tak szeroki. I to widać na pierwszy rzut oka i osobiście, subiektywnie odczuwam to jako zaletę.

 

Oczywiście można powiedzieć że zalety takiego telewizora można zobaczyć dopiero przy materiale o rozszerzonym gamucie ale Sony ma X-Reality Pro które udaje rozszerzony gamut na zwykłym materiale. Można dyskutować na ile to się udaje. Moim zdaniem udaje się to całkiem dobrze. Ale to oczywiście kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrzysiekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Panowie zadam pytanie odnośnie nowej serii W9 firmy Sony. Czy warto? Dla samych kolorów warto ale...

Po pierwsze kąty widzenia są żałosne i pod kątem 45 stopni jest już mydło. Nowe Samsungi i LG maja pod tym względem o wiele więcej do zaoferowania no ale nie mają takiego koloru jak ten Sony i jakoś bym to przecierpiał.

Po drugie i to jest dla mnie ważniejsze. Upłynniacz ruchu sobie nie radzi przy bardzo szybkich scenach. Widać jak rwie. Nawet sprawdziłem w sklepie czy aby na pewno upłynniacz jest włączony. Trochę to dziwne bo Sony ma podobno jeden z najlepszych i podobno w tym telewizorze jest 800Hz. Na mojej kilkuletniej Toshibie 200Hz wygląda to lepiej. Jak myślicie jest to wina telewizora czy raczej materiału filmowego jaki leciał.

Telewizor Sony KDL-46W905.

Mam mniejszy i niższy model Sony - KDL-40W605. Planowałem 48W605, ale moja druga połowa zadecydowała, że chce mniejszy ekran. Nie oponowałem bo w jednym z testów wyczytałem, że "40" ma lepsza czerń niż "48" i pobieżny ogląd w sklepie wydawał się to potwierdzać. W moim odczuciu kolory są bardzo dobre, podobnie jak i układ upłynniania ruchu, który w tym modelu jest tylko 200 Hz i w zupełności wystarcza. Oglądam dużo piłki nożnej, lekkiej atletyki i innych szybkich scen. Smużenia, czy też zacierania konturów nie dostrzegłem.

Degradacja obrazu pod katem akurat mi nie przeszkadza. Stanowiska oglądowo-odsłuchowe mam idealnie na wprost. Natomiast nie odpowiada mi funkcja "football live", której działanie jest dla mnie denerwujące.

 

Tu masz test porównawczy: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/wielkie-por-wnania/mega-test-samsung-46f8000-kontra-sony-kdl-46w905-r206

 

 

 

Z mojej (i nie tylko, patrz np testy w Audio Video) ocenie matryce IPS (LG, Panasonic) dają kolory lepsze niż jakakolwiek *VA.

 

W opiniach i testach czytanych przed zakupem znalazłem informacje, że w telewizorach Sony są stosowane matryce LG, a nawet, że telewizory tej samej serii mogą mieć matryce różnych producentów, a seriach Wx05 nie są stosowane matryce VA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak matryca jest w serii W9 ale pod kątem czarny lekko szarzeje. Wprawdzie tragedii nie ma ale w telewizorach LG i wyżej wymienionych Panasonicach pod kątem nie zmienia się nic. Może obraz robi się tylko trochę ciemniejszy. Zresztą w tym Sony jest zdecydowanie lepiej niż w mojej Toshibie z panelem MVA gdzie pod kątem nie da się zupełnie oglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony to akurat Triluminous

 

Mam komórkę z takim ekranem (Sony XPeria). Szczerze powiem: kolory ładne, ale nie zachwycają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze raz byłem w MM i chyba z godzinę stałem przed tym telewizorem. Bardzo kusi mnie żeby go kupić. Cena jest całkiem akceptowalna. Potwierdziło się to co zauważyłem wcześniej czyli bardzo dobry kolor, takie sobie kąty, i takie sobie upłynniacze ruchu. Kusi mnie z powodu tych kolorów. Tu nawet nie chodzi o to że gamut jest rozszerzony ale że widać wyraźnie więcej odcieni różnych barw niż na telewizorach obok. jak się dłużej ogląda na tym telewizorze to na telewizorach obok kolor wydaje się matowy.

Nie wiem co mi bardziej przeszkadza. Takie sobie kąty czy taki sobie upłynniacz ruchu. Pod kątem wyraźnie smienia się gamma co świadczyło by o tym że siedzi w nim matryca PVA. Kolory blakną pod kątem. Trudno mi ocenić w jakim stopniu jest to uciążliwe dopóki nie będę miał go w domu. Obiecałem sobie że następny mój telewizor będzie z matrycą IPS dlatego trudno mi jest się przemóc. Co do upłynniacza ruchu to mogłem go dosyć dokładnie ocenić bo leciał jakiś program dokumentalny o rybakach na kutrze filmowany z kamerą z ręki i wszystko trzęsło niemiłosiernie. Na pewno nie ma tu żadnego postępu w stosunku do mojego starego telewizora. Szkoda bo parę lat minęło od zakupu staruszka.

Poczekałbym aż Sony wypuści nowe modele na matrycach IPS ale po tytule tego wątku można wnioskować że już nie wypuści. Mam nadzieję że jakaś firma wykupi licencją na Triluminos bo szkoda by było żeby tak dobra technologia poszła w zapomnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po pierwsze większy. A po drugie lepszy.

4k na pewno beda robic, a co do reszty to juz niedlugo powinno sie wyjasnic.. I Ty mowisz o W 905 a nie o W 955?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o W905. Właśnie go kupiłem ale nie wiem czy to dobra decyzja. Po pierwsze upłynniacz ruchu gorszy niż w mojej starej Toshibie. Kolo 800Hz to to nawet nie leżało. Przede wszystkim problemy przy szybkich ruchach i różnego rodzaju zacięcia lub wyłączenia upłynniacza przy zmianie obrazu na ułamek sekundy. Upłynniacz ruchu nie jest lepszy od mojej 200Hz Toshiby a może nawet gorszy.

Możliwości koloru wprawdzie duże ale niestety nie żadnego zarządzania kolorem przez co nie można ustawić gamutu a ten z telewizora mocno odbiega od normy. Efekt jest taki że gdy film ma najmniejsze przebarwienia to na tym telewizorze jest rzeźnia. Film ma wszystkie kolory tęcz tylko nie te co trzeba. Trzeba jednak przyznać że na dobrym materiale efekt jest też wyjątkowo dobry aczkolwiek można mieć zastrzeżenia co do naturalności koloru.

Włączenie wszelkich ulepszaczy koluru skutkuje "wściekłymi kolorami". Tego nie można nazwać nawet oczojebnie. Jest gorzej niż najbardziej oczojebnie.

No i w końcu kąty. Wprawdzie jest lepiej niż na mojej Toshibie ale niestety dużo lepiej nie jest. W sumie żałuję że nie kupiłem LG lub Panasonica z wyświetlaczem IPS.

Spróbuje przynajmniej ustawić balans bieli ale obawiam się że mój Spyder 3 polegnie całkowicie na telewizorze o tak szerokim gamucie.

Żeby chociaż było to zarządzanie kolorem to można by wykorzystać możliwości wyświetlacza.

Przy braku takowego tak szeroki gamut jest raczej wadą niż zaletą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...upłynniacz ruchu gorszy niż w mojej starej Toshibie. Kolo 800Hz to to nawet nie leżało. Przede wszystkim problemy przy szybkich ruchach...

 

W tym modelu tryb impuls wyszedł super pod względem ostrości (bez rozdwojenia krawędzi) w szybkim ruchu, jednak pewnie spadek jasności i migotanie sprawiają że nie jest zbyt przydatny do oglądania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie żałuję że nie kupiłem LG lub Panasonica z wyświetlaczem IPS.

 

Teraz się zachowam jak moja teściowa: a nie mówiłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kolorów VA vs IPS, poniżej są filmiki z tymi samymi ujęciami, widać na nich w sumie te różne specyfiki kolorów, tyle tylko że nie wiem czy wy to zobaczycie na swoich monitorach komp VA/IPS, bo ja mam jeszcze dodatkowo dobry model NEC-a CRT dlatego jest mi to łatwiej dostrzec (kineskop typu trinitrona) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jednak się pomyliłem bo ten Panas ma takie kolory z matrycy VA.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o W905. Właśnie go kupiłem ale nie wiem czy to dobra decyzja. Po pierwsze upłynniacz ruchu gorszy niż w mojej starej Toshibie. Kolo 800Hz to to nawet nie leżało. Przede wszystkim problemy przy szybkich ruchach i różnego rodzaju zacięcia lub wyłączenia upłynniacza przy zmianie obrazu na ułamek sekundy. Upłynniacz ruchu nie jest lepszy od mojej 200Hz Toshiby a może nawet gorszy.

Możliwości koloru wprawdzie duże ale niestety nie żadnego zarządzania kolorem przez co nie można ustawić gamutu a ten z telewizora mocno odbiega od normy. Efekt jest taki że gdy film ma najmniejsze przebarwienia to na tym telewizorze jest rzeźnia. Film ma wszystkie kolory tęcz tylko nie te co trzeba. Trzeba jednak przyznać że na dobrym materiale efekt jest też wyjątkowo dobry aczkolwiek można mieć zastrzeżenia co do naturalności koloru.

Włączenie wszelkich ulepszaczy koluru skutkuje "wściekłymi kolorami". Tego nie można nazwać nawet oczojebnie. Jest gorzej niż najbardziej oczojebnie.

No i w końcu kąty. Wprawdzie jest lepiej niż na mojej Toshibie ale niestety dużo lepiej nie jest. W sumie żałuję że nie kupiłem LG lub Panasonica z wyświetlaczem IPS.

Spróbuje przynajmniej ustawić balans bieli ale obawiam się że mój Spyder 3 polegnie całkowicie na telewizorze o tak szerokim gamucie.

Żeby chociaż było to zarządzanie kolorem to można by wykorzystać możliwości wyświetlacza.

Przy braku takowego tak szeroki gamut jest raczej wadą niż zaletą.

Kolego a na pewno wszystko ok jest z tym Twoim egzemplarzem, ja mam trzech kolegow ktorzy maja ten tv i naprawde sa zadowoleni, u jednego z nich bywam i naprawde uplynniacz daje rade, moze nie jest tak jak u mnie w tv ale jest spoko. Co do kolorow to akurat dwoch z nich mialo kalibracje przeprowadzana i z kolorami juz jest spoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o W905. Właśnie go kupiłem ale nie wiem czy to dobra decyzja. Po pierwsze upłynniacz ruchu gorszy niż w mojej starej Toshibie. Kolo 800Hz to to nawet nie leżało. Przede wszystkim problemy przy szybkich ruchach i różnego rodzaju zacięcia lub wyłączenia upłynniacza przy zmianie obrazu na ułamek sekundy. Upłynniacz ruchu nie jest lepszy od mojej 200Hz Toshiby a może nawet gorszy.

Możliwości koloru wprawdzie duże ale niestety nie żadnego zarządzania kolorem przez co nie można ustawić gamutu a ten z telewizora mocno odbiega od normy. Efekt jest taki że gdy film ma najmniejsze przebarwienia to na tym telewizorze jest rzeźnia. Film ma wszystkie kolory tęcz tylko nie te co trzeba. Trzeba jednak przyznać że na dobrym materiale efekt jest też wyjątkowo dobry aczkolwiek można mieć zastrzeżenia co do naturalności koloru.

Włączenie wszelkich ulepszaczy koluru skutkuje "wściekłymi kolorami". Tego nie można nazwać nawet oczojebnie. Jest gorzej niż najbardziej oczojebnie.

No i w końcu kąty. Wprawdzie jest lepiej niż na mojej Toshibie ale niestety dużo lepiej nie jest. W sumie żałuję że nie kupiłem LG lub Panasonica z wyświetlaczem IPS.

Spróbuje przynajmniej ustawić balans bieli ale obawiam się że mój Spyder 3 polegnie całkowicie na telewizorze o tak szerokim gamucie.

Żeby chociaż było to zarządzanie kolorem to można by wykorzystać możliwości wyświetlacza.

Przy braku takowego tak szeroki gamut jest raczej wadą niż zaletą.

 

Nie rozumiem Twoich obiekcji.

Mam 46W905A i jest powalająco dobrze, ale ..... po kalibracji przy pomocy płyty "Spears & Munsil".

 

Jeśli u Ciebie OK z angielskim, tu masz forum angielskie nt ustawień tego TV:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tutaj najpopularniejsze ustawienia (przy 55 calach):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) page-37#post-19425336

 

Tu masz forum amerykańskie (też dla 55-calowca):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety mamy takie czasy, że aby skorzystać ze sprzętu należy najpierw zrobić doktorat :(

 

Tu - poniżej - masz moje ustawienia do oglądania TV:

 

INPUT: TV

Home / Settings / Display Settings / Video Input Settings / Dynamic Range / HDMI 1 -> Full

 

SCENE General

PICTURE Custom

BACKLIGHT 6

CONSTRAST Max

BRIGHTNESS 48

COLOUR 50

HUE 0

COLOR TEMPERATURE Neutral

SHARPNESS 50

NOISE REDUCTION Off

MPEG NOISE REDUCTION Off

DOT NOISE REDUCTION Off

REALITY CREATION Manual

VIDEO AREA DETECTION Auto

RESOLUTION 80

NOISE FILTERING 35

SMOOTH GRADIATION Low

MOTION FLOW Standard

FILM MODE Auto

 

ADVANCED SETTINGS

BLACK CORRECTOR Off

ADV. CONTRAST ENHANCER Off

GAMMA -1

LED DYNAMIC CONTROL Low

AUTO LIGHT LIMITER High

CLEAR WHITE Off

LIFE COLOUR Medium

 

WHITE BALANCE

R GAIN -3

G GAIN -5

B GAIN 0

R BIAS -1

G BIAS -1

B BIAS 0

 

DETAIL ENHANCER High

EDGE ENHANCER Off

SKIN NEUTRALISER Off

 

Mam nadzieję, że Ci to dopomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu tryb impuls wyszedł super pod względem ostrości (bez rozdwojenia krawędzi) w szybkim ruchu, jednak pewnie spadek jasności i migotanie sprawiają że nie jest zbyt przydatny do oglądania ?

 

Małe sprostowanie, źle zrozumiałem że KrzysiekA kupił W950 IPS a kupił przecież W905 VA, a na VA raczej nie było problemu z rozdwajaniem przy strobowych trybach wyraźny i wyraźny plus tak jak w przypadku IPS.

 

Poniżej jeszcze przykłady rozdwajania linii w Sony IPS w strobowych trybach upłynniacza :

 

W950 tryb wyraźny plus:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W950 tryb wyraźny :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A poniżej przykłady rozdwajanie w LG w typowych trybach :

 

LG LB6300 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

LG LB5800:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Sony W8 VA 50'' z załączonym standardowym upłynniaczem (tj niestrobowym)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak widać LG LB 6300 ma ostrzejszy obraz w szybkim ruchu niż Sony W8 ze standardowym (niestrobowym) upłynniaczem, szkoda tylko że rozdwaja kontury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Sony ma telewizory serii W9 z matrycą IPS? Szkoda że nie wiedziałem wcześniej.

Dziękuję wszystkim za troskę. Oczywiście spróbuję zaproponowanych ustawień. Spróbuję też zaktualizować firmware. Może rozwiąże to problem upłynniacza.

Kalibracja jest konieczna. Porównałem stary telewizor z nowym po wyłączeniu koloru i biały ma całkowicie inny kolor. Może problem leży właśnie w temperaturze i równowadze bieli. Mam tylko nadzieję że mój Spyder sprosta zadaniu. Poza tym w tym telewizorze da się skalibrować jedynie balans bieli. Niestety nie da się nic zrobić z gamutem bo ten telewizor nie ma takiej opcji. Być może jest jakieś menu serwisowe przy którego pomocy można to zrobić.

Nie chciałbym być też fałszywie zrozumiany. Na niektórych programach obraz jest po prostu wyjątkowo dobry z kolorami których nie widziałem na innych telewizorach a na niektórych nie da się oglądać. Zależy to przede wszystkim od tego czy materiał wideo nie ma jakiegoś podbarwienia. Jeżeli ma to wali to po prostu po oczach. Mój stary telewizor był bardziej tolerancyjny pod tym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Sony ma telewizory serii W9 z matrycą IPS? Szkoda że nie wiedziałem wcześniej.

 

Ma, ale tylko w serii 9, od zeszłorocznej serii W8 różni się tym że ma wygaszanie strefowe, przy czym są tylko dwie pionowe strefy i są też jakieś dodatkowe elektroniczne systemy poprawy czerni których nie było w W8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem firmware. Niestety na upłynniacz ruchu to nie pomogło. Niezależnie od ustawienia telewizor ma problemy gdy duże powierzchnie obrazu poruszają się za szybko. Wtedy przy częściach obrazu upłynniacz się wyłącza i przedmioty poruszają się skokowo. Gdy ruchy nie są zbyt szybkie nie ma żadnego problemu. Najbardziej odpowiada mi tryb płynny. Reszta jest zdecydowanie gorsza od mojej Toshiby.Przy trybie wyraźny plus i impuls obraz wyraźnie miga przy czym przy trybie wyraźny plus jest to mniej więcej na poziomie plazmy i na granicy percepcji. Dla mnie z tego powodu nieakceptowalne.

Do tego w trybie płynny zdarzają się artefakty obrazu przy szybkich ruchach.

Myślę że ten telewizor ma po prostu za słaby procesor do tego co chce upłynnić.

Nie wiem czym Sony się chwali ale nie ma się naprawdę czym chwalić.

Co do samego koloru to dużo uzyskałem ustawiając balans bieli i zmniejszając nasycenie koloru.

Tutaj jestem w pełni zadowolony chociaż mając do dyspozycji zarządzanie kolorami można by uzyskać jeszcze więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmach 24p miga nie tylko na wyraźny plus ale i na wyraźny i to dużo mocniej niż przy telewizji a więc dla mnie całkowicie bezużyteczne. Za to telewizor lepiej zachowuje się przy trybie płynny chociaż przy szybkich ruchach traci trochę ostrość ale w akceptowalnych granicach. Że tak powiem ujdzie w tłoku. W trybie standardowe widać że obraz nie jest całkowicie płynny. Myślę że ta opcja jest dobra dla tych którzy nie znoszą teatrzyku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrzysiekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przy trybie wyraźny plus i impuls obraz wyraźnie miga przy czym przy trybie wyraźny plus jest to mniej więcej na poziomie plazmy i na granicy percepcji. Dla mnie z tego powodu nieakceptowalne...

 

Tryb wyraźny ma mniej zauważalne migotanie (od wyraźnego plus i impuls) bo ponoć w tym trybie rozbłysk ma dłuższy czas trwania niż w trybie wyraźny plus i impuls. Odnośnie upłynniacza sony to wygląda to tak że jest to upłynniacz na zasadzie albo jedno albo drugie, czyli w trybach strobowych (wyraźny, wyrażny plus, impuls) poprawia ostrość (ale przy nich zbyt bardzo spada jasność) obrazu w szybkim ruchu ale już płynność bardzo znikomo, a pozostałe tryby poprawiajają płynność (czyli redukują mikro skokowość obrazu) ale ostrość w tych trybach już nie będzie porównywalna jak na systemach firm łączących (a nie tak jak Sony rozdzielających) różne metody.

 

 

Na filmach 24p miga nie tylko na wyraźny plus ale i na wyraźny i to dużo mocniej niż przy telewizji a więc dla mnie całkowicie bezużyteczne

 

Z tego co się orientuję to większość osób odbiera (dla mnie też są zdecydowanie za ciemnie) tryby strobowe Sonego jako niekomfortowe dlatego ich nie używają, przez co niestety mają zauważalnie gorszą ostrość obrazu w szybkim ruchu od modeli firm konkurencyjnych. Ale z tego co wiem to zaletą standardowego trybu upłynniacza Sony jest zaprogramowana w miarę naturalnie wyglądająca nastawa redukcji skokowości obrazu, no ale jednak firmy konkurencyjne oferują dodatkowy konfigurowalny tryb upłynniacza osobno dla skokowości i ostrości przez co można je sobie połączyć we współdziałaniu tak jak nam to najbardziej odpowiada, szkoda że Sony na to nie wpadło.

 

EDIT:

 

Być może w trybie standardowym w modelu W905 ostrość obrazu w ruchu jest lepsza od W8, bo jest na matrycy 200hz, bo W8 VA w niestrobowym trybie szału nie robi :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ponizej dla porównania Samsungi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lg LB6300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

EDIT2

Tym niemniej w niektórych recenzjach pisano że nowe serie Sony W8 (z upłynniaczem) i Samsungi serii H6 nie są raczej w czołówce najlepszych telewizorów które mają najostrzejszy obraz w szybkim ruchu.

 

Szkoda że na portalu rtings nie ma testu i fotki z działania upłynniacza w modelu W905 w trybie niestrobowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.