Skocz do zawartości
IGNORED

Firma Sony dzisiaj ogłosiła że pozbywa się działu telewizorów i laptopów


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu masz info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Testy czytałem. Nawet tu przytaczałem z nich cytaty. Więc wiem, że w opinii testujących jest słabo.

Myślałem, że podzielisz się swoimi spostrzeżeniami. Czy w Twojej opinii ten model to krok naprzód w jakości obrazu, czy jednak przeciwnie. Przeważają opinie, że przeciwnie.

Ten test który zapodałeś ja tu wkleiłem sporo czasu temu. Wynika z niego, ze to najgorszy topowy model Sony od lat.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Możesz podać konkretne przykłady

 

SONY KD-65X9005A.

Wystarczy?

 

P.S.

To może podaj konkretne przykłady astronomicznego skoku jakości LG czy Samsunga?

Obraz w tych telewizorach (i monitorach) był, jest i chyba dalej będzie tak piękny jak Anna Grodzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A Ty skąd sie urwałeś?

Wiesz o czym rozmawiamy? Nie o 4K. Bo to TV do których na razie nie ma żadnego dostępnego materiału na rynku.

Co do firm LG czy Samsung, to uważam że ich obecne modele, są przykładami bardzo dużego skoku jakościowego w porównaniu z ich produktami sprzed np. 5-ciu lat. Natomiast zgadzam się z Tobą tylko w jednym. Że w dalszym ciągu nie są to niestety rewelacyjne produkty. Wybitnej jakości w dalszym ciągu w nich nie ma. Ale pomiędzy tym co robili kiedyś a robią teraz jest przepaść. Na pewno nie przespali ostatnich paru lat. A Sony wybitne produkty ma za sobą.

 

No to niestety muszę napisać, że poprzednio SKŁAMAŁEŚ.

Teraz piszesz o swoim wrażeniu i tego nie zamierzam negować.

Ale poprzednio napisałeś:

,, następnym razem zanim napiszesz w tak stanowczym tonie o tym ,że firma SONY to dno a wszystkie produkty tej firmy to technologiczna porażka.''

A to było po prostu kłamstwo. Celowo wprowadzasz w błąd czytających ten temat wkładając mi w usta słowa których nigdy nie powiedziałem! Następnym razem jak zamierzasz coś napisac na temat moich wypowiedzi to je zacytuj.

 

 

Skąd bierzesz filmy w tym standardzie?

 

 

Bardzo możliwe. Tu jest dział KINO DOMOWE i w tym temacie się wypowiadam.

Już dwa tygodnie temu, jak widzę, rozmawialiśmy na ten temat.

Możesz odpwowiedzieć na zadane wtedy pytania. Bo zwinąłeś wtedy ogon pod siebie i ucichłeś, a teraz jakby nigdy nic pojawiasz się znowu i próbujesz ze mną rozmawiać.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację zdecydowanie co do modeli topowych.

Myślałem że chcesz poczytać.

Nie zakumałem- sorry.

 

Ale w klasie 800 to model naprawdę udany - jak na Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A Ty skąd sie urwałeś?

 

Może zacznij od nauczenia się podstaw konwersacji ?

Potem możemy podyskutować.

 

Wiesz o czym rozmawiamy? Nie o 4K.

Zapytam więc podobnie jak Ty przed chwilą : Czytałeś tytuł wątku?

Rozumiem ,że tv 4K to nie jest już telewizor?

Pytanie więc co to jest?

uż dwa tygodnie temu, jak widzę, rozmawialiśmy na ten temat.

Możesz odpwowiedzieć na zadane wtedy pytania. Bo zwinąłeś wtedy ogon pod siebie i ucichłeś, a teraz jakby nigdy nic pojawiasz się znowu i próbujesz ze mną rozmawiać.

 

"A co ma piernik do wiatraka?"

Dyskusja (a raczej Twój monolog) jest o tym ,że generalnie firma Sony to chłam więc przytoczyłem Tobie produkt , który według mnie nie wpisuje się w to co lansujesz na forum.

Ponadto porównaj sobie tv 4K innych producentów a zrozumiesz może kto się rozwija a co najwazniejsze w jakim kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podaj konkretne przykłady astronomicznego skoku jakości LG czy Samsunga?

Obraz w tych telewizorach (i monitorach) był, jest i chyba dalej będzie tak piękny jak Anna Grodzka.

 

Pytanie nie do mnie ale się wypowiem, Jeżeli chodzi o samsunga od serii 6400 poczynając, to ich jedynym istotnym niedostatkiem z którego wynika kilka problemów (niedoświetlone rogi, clouding, czerń nie tak głęboka jak mogłaby być) jest nie w pełni dopracowane podświetlanie (w niektórych modelach często widziałem takie wady podświetlania że nie było to do zaakceptowania). Jeżeli to poprawią to wtedy będzie to absolutny techniczny top telewizorów, całkowicie (a te najbardziej wyrafinowane rozwiązania Sony były kilka lat temu) porównywalny z dzisiejszymi dobrymi modelami Sony. Nie wiem jak sprawa podświetlania wygląda w serii Samsunga na rok 2014.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkują, dostają nagrody, a klienci są bardzo zadowoleni z ich jakości i dotyczy to zarówno Sharpa jak i Toshiby.

Zapewne Ci kupujący to bezmózgowcy - bo kupują to co "specjaliści" obwieścili że jest be....

 

Rozumiem, że to nawiązanie do Sharpa i Toshiby to do mojego posta, tylko tak niebezpośrednio? To w takim razie ja chętnie pociągnę temat jakim jest np. Sharp. Pytam konkretnie: CO jest dobrego w wyświetlaczach tej firmy? Modele tańsze, w tym LE650, LE750, produkowane są outsourcingowo przez Vestel'a. Nie posiadają jakichkolwiek przydatnych regulacji obrazu, a ten jest fabrycznie tragiczny. Paskudna dominanta niebieskiego, daje biel niemalże fioletową jak z chińskich reflektów xenonowych do auta. Wg. Pomiaru Tomka Chmielewskiego z tvtest.pl biel ma ponad 12000K i nie da się z tym nic zrobić. Sam miałem okazję dwukrotnie pracować z modelem LE750. Kolory miał fatalne, a brak regulatorów w menu i brak dostepu do menu serwisowego (mimo posiadania oficjalnej serwisówki) zniechęcił mnie do wykonywania jakichkolwiek dalszych testów. Co do najnowszego "dzieła" znanego jako UQ10 to wcale nie jest dużo lepiej. Rozjechane kolory przez Quattronowska matrycę, są w większości fizycznie nie możliwe do wykalibrowania, a dają m.in. zgniłe odcienie barw wody i przesycone ciemne tony skóry. Kontrast wynoszący niecałe 2000:1 (!!!) to przecież trzyletnie Samsungi chwaliły się lepszą czernią! Do tego dramatyczny upłynniacz nie działający wcale lub działający tak agresywnie że mamy zafundowany efekt teatru. Całość opakowana w papierek pt. matryca prawie 4K. Gdzie tu 4k skoro matryca nie wyświetla tej rozdzielczości w poziomie wcale, a w pionie funckja powoduje zmiany barw na krawędziach i nadmierne przeostrzenia? Do tego używanie jej wyklucza działanie upłynniacza. I jeszcze nic nie wart certyfikat THX, który ma (wg. producenta) zapewniać głównie dobrą równomierność podświetlenia, a clouding jest jak tralala.

 

Znam bardzo wielu (znanych z pierwszych stron gazet) posiadaczy telewizorów Sharpa czy Toshiby.

Są zadowoleni z zakupów i ich pozycja świadczyć może o tym, że nie należą do ułomków inteligencji skoro dorobili się kasy.

 

A ja odwiedziłem w swoim życiu bardzo wiele wykształconych oraz zamożnych osób, ktore słuchały muzyki na głośnikach a'la PC lub kinach domowych kupionych w komplecie za cenę niższa niż średniej klasy transport muzyczny. Również byli bardzo zadowoleni i sobie chwalili zestaw. Czy to jest argument przeciwki hi-fi o ktorym dyskutuje się na audiostereo? Jakoś nie wydaje mi się. Nie widzę żadnej korelacji między wykształceniem tudzież grubym portfelem, a zainteresowaniem dobrym (obiektywnie patrząc) dźwiękiem lub obrazem.

 

Szkoda, że nie doczekam się od Pana odpowiedzi Panie Krzysztofie vel. Locoloco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odwiedziłem w swoim życiu bardzo wiele wykształconych oraz zamożnych osób, ktore słuchały muzyki na głośnikach a'la PC lub kinach domowych kupionych w komplecie za cenę niższa niż średniej klasy transport muzyczny. Również byli bardzo zadowoleni i sobie chwalili zestaw. Czy to jest argument przeciwki hi-fi o ktorym dyskutuje się na audiostereo? Jakoś nie wydaje mi się. Nie widzę żadnej korelacji między wykształceniem tudzież grubym portfelem, a zainteresowaniem dobrym (obiektywnie patrząc) dźwiękiem lub obrazem.

 

Dokladnie Maciek,chocby przykladem podobnym jest moj brat, ktory majetnym bardzo czlowiekiem, a sprzet rtv ma zwyczajny nic szczegolnego a jest zadowolony z niego bo i tak twierdzi ze nie ma czasu na ogladanie.. Takze czasy kiedy to samochod czy chocby sprzet rtv swiadczyl o tym jaki czlowiek jest majetny czy tez na tej podstawie osadzac czy cos jest dobre bo ktos ma i jest z tego zadowolony to juz sie skonczyly.. Wiadomo ze jesli x osob ma dany model tv i jest z niego zadowolona to cos to oznacza, ale wydaje mi sie ze to nie jest podstawa do tego by to byl najwazniejszy argument w ocenie tego tv czy innego jakiegos sprzetu.

Wystarczy popatrzec na testy i w szczegolnosci polskie gdzie na jednym forum dany tv wychodzi lekko mowiac srednio , a na drugim wysmienicie i jest to nowa jakosc w tv albo inne niesamowite tytuly przy ocenie danych tv, chocby tutaj mam na mysli wymienione Sharpy i juz nie wspomne o Sharpie ALA 4k .. albo sie jezdi mercedesem albo sie jezdzi np fordem - nic nie ublizajac tej marce... a nie ze ford nagle jest prawie mercedesem bo cos np zastosowano w nim co rowniez ma mercedes :-) nie robmy sobie zartow z ludzi...Ale to wszystko jest kwestia wlasnie oszczednosci, jak sie nie ma kasy, to sie o czyms duzo mowi zeby wyszlo ze to cos jest super, a tak w rzeczywistosci to nic specjalnego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dokladnie Maciek,chocby przykladem podobnym jest moj brat, ktory majetnym bardzo czlowiekiem, a sprzet rtv ma zwyczajny nic szczegolnego a jest zadowolony z niego bo i tak twierdzi ze nie ma czasu na ogladanie.. Takze czasy kiedy to samochod czy chocby sprzet rtv swiadczyl o tym jaki czlowiek jest majetny czy tez na tej podstawie osadzac czy cos jest dobre bo ktos ma i jest z tego zadowolony to juz sie skonczyly.. Wiadomo ze jesli x osob ma dany model tv i jest z niego zadowolona to cos to oznacza, ale wydaje mi sie ze to nie jest podstawa do tego by to byl najwazniejszy argument w ocenie tego tv czy innego jakiegos sprzetu.

Wystarczy popatrzec na testy i w szczegolnosci polskie gdzie na jednym forum dany tv wychodzi lekko mowiac srednio , a na drugim wysmienicie i jest to nowa jakosc w tv albo inne niesamowite tytuly przy ocenie danych tv, chocby tutaj mam na mysli wymienione Sharpy i juz nie wspomne o Sharpie ALA 4k .. albo sie jezdi mercedesem albo sie jezdzi np fordem - nic nie ublizajac tej marce... a nie ze ford nagle jest prawie mercedesem bo cos np zastosowano w nim co rowniez ma mercedes :-) nie robmy sobie zartow z ludzi...Ale to wszystko jest kwestia wlasnie oszczednosci, jak sie nie ma kasy, to sie o czyms duzo mowi zeby wyszlo ze to cos jest super, a tak w rzeczywistosci to nic specjalnego...

Bardzo proszę dyskutujacych, żeby spojrzeli na kolejny wywód kolegi i spróbowali w tym słowotoku znaleźć choćby jedno zdanie, myśl, zgodną z tytułem tego tematu.

Mnie sie nie udało. Może mi ktoś pomoże?

 

 

A tu pokaz logiki jego wypowiedzi:-)

Dwa cytaty z tego samego posta.

 

moj brat, ktory majetnym bardzo czlowiekiem, a sprzet rtv ma zwyczajny nic szczegolnego a jest zadowolony z niego

Ale to wszystko jest kwestia wlasnie oszczednosci, jak sie nie ma kasy, to sie o czyms duzo mowi zeby wyszlo ze to cos jest super, a tak w rzeczywistosci to nic specjalnego...

Czy coś więcej trzeba dodawać?

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ja chętnie pociągnę temat jakim jest np. Sharp. Pytam konkretnie: CO jest dobrego w wyświetlaczach tej firmy?

Maciek, nie znasz się. Powinieneś poczytać testy na hdtv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę dyskutujacych, żeby spojrzeli na kolejny wywód kolegi i spróbowali w tym słowotoku znaleźć choćby jedno zdanie, myśl, zgodną z tytułem tego tematu.

Mnie sie nie udało. Może mi ktoś pomoże?

 

 

A tu pokaz logiki jego wypowiedzi:-)

Dwa cytaty z tego samego posta.

 

 

Czy coś więcej trzeba dodawać?

To proponuje raz jeszcze przeczytac zreszta nie tylko ja Ci to proponowalem, tylko ze zrozumieniem najpierw co napisal Maciek i to co wlasnie ja napisalem..druga sprawa byla to odpowiedz do Macka na to co napisal do konkretnej jego mysli ( ktora rowniez nie byla w temacie jak i caly prawie post bo odnosil sie do sharpa, ale to nie forum PIS, gdzie cos jest tylko czarne albo biale) i to co napisalem bylo wlasnie napisane do tej mysli, do ktorej sie ustosunkowalem bo mam podobne zdanie jak Maciek, a nie do tematu, a juz na pewno nie do Ciebie ( ale to trzeba umiec przeczytac ze zrozumieniem, a nie z nienawiscia do mnie czy do innych ludzi bo mamy odmienne zdanie jak Ty ) - miales dla dobra swojego i mojego nie odpisywac na moje posty ja sie tego trzymam wiec Ty tez trzymaj sie tego i bedzie dobrze... Do tego przypomne bo masz bardzo krotka pamiec ze miales pretensje jak odpisalem na Twoj post jak pisales do kogos - wiec teraz to samo zrobiles... skleroza czasem nie boli, podobnie jest z umiejetnoscia czytania ze zrozumieniem...

I mam nadzieje ze poraz ostatni musialem Ci tlumaczyc co chcialem komus napisac, nie cytuj , nie odpowiadaj na moje posty, ja sie do tego tez dostosuje w stosunku do Twojej osoby i bedzie git.. Zyj swoja nienawiscia do firmy Sony i do innych ludzi ktorzy maja odmienne zdanie jak Ty - jesli Tobie to pasuje, ale nie oznacza ze tak maja wszyscy robic i myslecTwoimi kategoriami. A jakbys nie wiedzial dlaczego??? To prosta odpowiedz jest, bo zyje w demokratycznym kraju jakim jest Polska i moge robic, pisac, myslec , funkcjonowac tak jak mi sie podoba...

 

Ps slowo "jego" pisze sie w takim kontekscie z duzej litery ... a jesli mowa o logice to komu ludzie proponuja czytac ze zrozumieniem???.. Czy cos wiecej musze dodac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jest to of top ale z przyjemnością odpowiem.

Rozmawiamy wyłącznie o Quattronach nie o serii 650 czy 750.

Modele otrzymały wiele wyróżnień w tym nagrodę Eisa.

Dziennikarze specjaliści też szanują swoje zdanie i przyznali tytuł Eisa Quatronowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście że mogą być omylini .. haha

 

Zresztą pomysł technologii ma znacznie szerszy kontekst.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiem,że wśród nieomylnych nie wolno wypowiadać na tematy które nie idą w parze z ich myśleniem.

Ale cóż ....

Prawie codziennie robimy prezentację różnych modeli telewizorów u klienta w domu.

Klienci Ci mają różne sprzęty,ale często ostatnio plazmy Pioneera, Toshibę 685 i wiedzą co to jest najwyższa jakość.

Klienci sami oceniają telewizory w swoim domu , ze swojego sygnału , w gronie swoich doradców.

W klasie wielkości telewizorów 60" i więcej Sharp jest najczęściej wybieranym - mimo że do walki stają telewizory prawie wszystkich firm.

Ci ludzie nie należą do nieomylnych i wybierają oczami i sercem.

CO prawda zaprzeczają słowom nieomylnych ale cóż sellavi...

 

Model Sharpa UQ10.

Nam się trafiły w pełnym przekroju - czyli 60, 70 i 80 bez cloudingu.

Więc THX jest uzasadniony.

 

Oczywiście szanuję testy wszystkich osób którym zechciało się poświęcić czas na taką czynność.

Testy prowadzone są różnymi sposobami , różnymi materiałami, różnymi narzędziami więc mogą prowadzić do różnych ocen.

Wg mnie to normalne.

Każdy testujący czy chce czy nie ma osobisty stosunek do każdego modelu.

Człowieka robota ja jeszcze nie wiedziałem. (nie licząc filmów).

 

Potwierdzeniem odpowiedzi do jakości Sharpa jest ostatnie ogniwo - czyli zadowolony klient.

I zapewniam, że ostatnie ogniwo skreśla wiele wypowiedzi nieomylnych.

Ostatnie ogniwo głosuje kasą - kupując lub nie, dany produkt.

Sharpy UQ 10 ciszę ich użytkowników chociaż nie należą do najtańszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To bardzo udany model.

A pomysł 4K jest wcale nie głupi. Bo jeśli przyśpieszenie będzie nieoczekiwanie wysokie - to telewizor pozwoli oglądać materiały 4K . Zapewni więc kontynuację korzystania z modelu na najbliższe 4-5 lat. Tym bardziej że zachowując rygory odległości od telewizora przy sygnałach natywnych 4K - o jakość Sharpa możecie być spokojni.

Każdy kto kupi duży telewizor 60, 70 czy 80" Sharpa zachowując odpowiedni bitrate sygnału będzie zadowolony z jakości.

 

To jest wyłącznie moja ocena i może być omylna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez locoloco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, nie znasz się. Powinieneś poczytać testy na hdtv.

Tam wszystkie sharpy, philipsy to cos pieknego..... Dla mnie osobiscie powiem szczerze ze z testami w Polsce jest cos dziwnego bo to az nie chce sie wierzyc, ze u jednego wychodzi super, a u drugiego wychodzi cienko.... zrozumialbym jakby roznica byla np w 5 na maxa w 10%... ale tutaj roznice co do jakosci Sharpow sa niemalze skrajne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać że:

- Sony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Samsunga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Toshiby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Loewe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-Panasonica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Thomsona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

TEŻ Są piękne !!!

 

====================

WIdocznie nie widziałeś nowych modeli Sharpa w pracy.

Nabrałbyś własnego zdania ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez locoloco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja z czarnego forum HDTV czerpię bardzo dużo cennych informacji. Natomiast bardzo brakuje mi tam krytycznych uwag co do sprzętu. Niestety znakomita większość ocenianych produktów jest bardzo zachwalana. O plusach i nowinkach można się dużo dowiedzieć, natomiast o mankamentach prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie minusy zauważone są opisane jak wszędzie w testach na świecie, w podsumowaniu.

Dodatkowo zawsze wychodzą dopiero w czasie długiego użytkowania.

To jest podobnie jak wsiadasz do nowego samochodu Toyoty, Mercedesa czy Mazdy.

Tobie nie pasuje ale inni są zachwyceni i odwrotnie.

Wg mnie sprawa doboru to jak szycie garnituru u krawca.

Na oko się nie da.

Każdy ma inne wymiary i aby leżał idealnie musi być dobrze skrojony.

I ... że nam się podoba nie znaczy, że inni nasz widzą podobnie.

 

Jest jeszcze jedna najważniejsza rzecz którą mało kto bierze pod uwagę .

Temperatura barwy zewnętrzna.

Miałem przyjemność uczestniczyć w takiej konferencji w Amsterdamie.

Identyczny telewizor ( skalibrowany), ustawiony w różnych pokojach z różnym oświetleniem zbierał oceny

tych samych osób od 2 do 5.

To wręcz niewiarygodne.

Resztę proszę sobie dośpiewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez locoloco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locoloco tam generalnie wszystkie tv wychodza wlasnie bardzo dobrze, dlatego ja osobiscie wiecej uwagi poswiecam testom zagranicznym , bo tam jednak jest mniej tego zachwalania... co nie zmienia faktu ze bardziej wierze Mackowi jak Kikiemu - choc jego prace rowniez szanuje ale to moje osobiste zdanie.. Ale to tez wszystkim nie dogodzi- pamietam jak Maciek testowal Soniaka Hx 955 i odpowiednika Philipsa i byl Koles ( mysle ze Maciek pamietasz bo tez z nim dyskutowales twardo, bo to z tych ludzi byl co ja mam tv taki i jest on najlepszy ... ) ktory kupil taniej tego Philipsa i oczywiscie mial wiele pretensji do Macka ze wiadomo z gory bylo ze u niego wygra Sony , co tez nie bardzo potrafilem zrozumiec gdyz rowniez troche oberwalo sie od Macka Soniakowi , to nie bylo na zasadzie ze Sony to cacy, a Philips to bee..( choc na chwile obecna ja osobiscie nie kupilbym Philipsa) - nie ma idelanego tv i mysle ze dlugo jeszcze nie bedzie, zawsze trzeba bedzie wybrac jakis kompromis pomiedzy tym na czym nam najbardziej zalezy, a tym z czego mozemy zrezygnowac.

Do tego dochodzi odpowiedni marketing, a jak sie tyle wydaje na ten aspekt co Samsung czy Lg to i nie dziwne ze w sieciowkach, a przynajmniej w Wawie na 10 proponowanych tv to 80% jest proponowanych tv z tych dwoch marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Philipsa w domu więc znam dokładnie jego jakość.

I może nie zauważyłeś ale Nawet Ci którzy plują na Philipsa opisują że obraz jest super. Sprawdź na opineo czy na sklepach.

Pretensje dotyczą tego że telewizor czegoś nie robi...

U mnie służy jako telewizor i jakość obrazu opad szczęki.

Inne rzeczy mam z Miracast, BD, Dongla z Androidem.

Wystarczy umieć korzystać z innych urządzeń.

Ja kupuję telewizor głównie dla jakości obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez locoloco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Philipsa w domu więc znam dokładnie jego jakość.

I może nie zauważyłeś ale Nawet Ci którzy plują na Philipsa opisują że obraz jest super. Sprawdź na opineo czy na sklepach.

Pretensje dotyczą tego że telewizor czegoś nie robi...

U mnie służy jako telewizor i jakość obrazu opad szczęki.

Inne rzeczy ma z Miracast, BD, Dongla z Androidem.

Wystarczy umieć korzystać z innych urządzeń.

Ja kupuję telewizor głównie dla jakości obrazu.

Kolego nie bede sie rozpisywal bo to nie temat o Philipsie wyrazilem swoje zdanie, naprawde wiele znam przypadkow jak ludzie narzekaja na Philipsy - na ich dzialanie i awaryjnosc..powiem jednym zdaniem : o ile kiedys mialem nadzieje ze byc moze w domu pojawi sie tv Philipsa tak teraz jestem na 99% przekonany ze ta firma nie zawita u mnie jesli chodzi o tv...ciesze sie ze jestes zadowolony z Philipka , ja jestem zadowolony z Soniaka i to najwazniejsze. I starajmy trzymac sie tematu.... piszmy o firmie Sony i ich produktach ..

Na zakonczenie tylko powiem ze chcialbym zrobic taki test zeby zabrac jakis tv i obaj Panowie czyli Kiki i Maciek w tym samym pomieszczeniu , przy tych samych warunkach zrobili kalibracje jakiegos tv i wtedy by sie zobaczylo jaka jest roznica miedzy tymi obrazami jakie by generowaly oba odbiorniki. Bo na pewno nie moze byc tak ze np Sharp wg Macka to jest niemalze dno, a wg Kikiego to super tv, czy inne rozbiezne zdania np jesli chodzi o tv philipsy, ktore to obaj Panowie mieli mozliwosc testowania. Cos jest nie tak i ktos wprowadza ludzi w blad...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na temat, czyli kondycja Sony.

Sony BDP-S6200: odtwarzacz Blu-ray Disc™ 4K i 3D z Wi-Fi

Jest za 519 zł.

Cena jak na wyprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cena niezla.... a tak w wogole dla tych co sa z Wawy do jutra sa w Sony Store promocje na rożne rzeczy od Sonego ale mysle ze to sa na wybrabne modele z roznych dziedzin ktore wychodza juz z obiegu ale to cos nowego jesli chodzi o Sony ... szkoda tylko ze tak pozno na takie pomysly wpadaja..np na sluchawki rabat 45%, na obiektywy 40%,na aparaty i kamery 35%, na komputery 20%, na akcesoria 50%, etui do smartfonow 70%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na pewno nie moze byc tak ze np Sharp wg Macka to jest niemalze dno, a wg Kikiego to super tv, czy inne rozbiezne zdania np jesli chodzi o tv philipsy, ktore to obaj Panowie mieli mozliwosc testowania. Cos jest nie tak i ktos wprowadza ludzi w blad...

 

Profesją jednego z wymienionych Panów jest kalibracja, testowanie i ocenianie telwizorów.

Profesją drugiego jest sprzedaż telewizorów.

 

Jak myślisz: czyje opinie i oceny są bardziej obiektywne i bezstronne?

 

Sony BDP-S6200: odtwarzacz Blu-ray Disc™ 4K i 3D z Wi-Fi

 

To nie jest żadne 4K tylko upskalowanie Full HD do 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten drugi sprzedaje wyroby wszystkich producentów.

 

Tak. Więc nie będzie się wyrażał negatywnie o żadnym ze swojej oferty. Każdy będzie chwalił wniebogłosy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten drugi sprzedaje wyroby wszystkich producentów.

Na to też warto zwrócić uwagę, bo chyba jest mu obojętne co sprzeda.

A widziałeś tam testy LG ? ;)

Jeśli śledzisz tamto forum od lat, to powinieneś zauważyć pewne zależności, są wręcz oczywiste.

My możemy wiedzieć swoje, ale ktoś nowy na forum, szukający pomocy, nie jest w stanie wyczuć szemranego marketingu i manipulacji. Rzadko kiedy najlepszy wybór sprzętu pokrywa się z tym, co się najbardziej opłaca polecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Tak. Więc nie będzie się wyrażał negatywnie o żadnym ze swojej oferty. Każdy będzie chwalił wniebogłosy.

Sam poprzednio napisałem, że uwiera mnie brak na jego forum, recenzji krytycznych.

Natomiast, teoretycznie jeśli jest mu obojętne co sprzeda, to może chwalić dobre i ganić złe. W czym problem?

Takie właśnie podejście do klienta zaowocuje dobrą opinią i w efekcie sukcesem finansowym.

Jest tylko jedno ale. Nic nie wiemy o jego kontaktach i zależnościach z producentami. A w tym może tkwić sedno obiektywizimu w ocenie lub jego braku.

Np. na Sonyfilnym forum HDTV ta zależność jest aż nadto widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś tam testy LG ? ;)

Jeśli śledzisz tamto forum od lat, to powinieneś zauważyć pewne zależności, są wręcz oczywiste.

My możemy wiedzieć swoje, ale ktoś nowy na forum, szukający pomocy, nie jest w stanie wyczuć szemranego marketingu i manipulacji. Rzadko kiedy najlepszy wybór sprzętu pokrywa się z tym, co się najbardziej opłaca polecić.

Wiadomo o co chodzi Kolego i jakie Kiki ma uklady jesli chodzi o firmy Philipsa, Panasonica czy Sharpa i nawet czesto sie nie kryje z tym piszac pewne zdania jak ludzie maja jakis problem z tymi tv... tylko trzeba to wyczytac miedzy wierszami...Jedno jest pewne cos jest nie tak z tymi testami i dobrze byloby zeby kiedys jakos to wyjasnic i mysle ze najlepiej byloby poprzez jakas konfrontacje tak jak pisalem wyzej.. inaczej bedzie tak jak jest do tej pory, czyli czlowiek z glowa przeczyta sobie ze dwa takie testy, ale i tak powinien isc do sklepu i sie takim tv pobawic , ewentualnie zamowic taki tv do siebie na prezentacje... innego wyjscia nie ma bo cos sie kryje za tymi testami...aczkolwiek kazdy z nich robi duza prace i trzeba to tez docenic..choc najwazniejsze w tym wszystkim powinna byc uczciwosc wobec ludzi, bo to oni kupuja potem taki tv i oni uzytkuja..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.